Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 164

Thread: forumasice i politika!

  1. #1
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default forumasice i politika!

    zene stalno kukaju kako zive u tzv.muskom svijetu i kako su namjerno (prije bih rekla svojim ne cinjenjem) sklonjene u stranu van konkretnih centara gdje bi se eventualno njihova rijec mogla cut i uvazit.
    ono sto je meni upalo u oci jeste i ta cinjenica da sam u zadnjih desetak dana bila jedino zensko koje je ostavljala svoje komentare na podforumu politika!!!
    da li mislimo da je to iskljucivo muska stvar???
    da li cemo opet reci kako smo sitane politike i otici da raspravljamo da li je flert prevara ili ne??? ili mozda komentarisati o nekim tipicno zenskim problemima???
    da li je to "nas" strah ili totalna nezrelost....

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    111
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije da ih zanima, nije da su indiferentne, već se na političkim forumima ne može diskutovati jer nemaš sa kim da vodiš kulturni dijalog. Kad god imaš suprotno mišljenje neko ćete napasti, naravno bez argumenata. ukoliko ih ipak navede, to će biti citat neke dobro poznate face. Jednsotavno, ljudi nemaju svoje mišljenje, nemaju kritički otklon, dijele se na za i protiv, nisu originalni, pa ni time zanimljivi.
    Još nešto?

  3. #3
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne bih se slozila sa tobom.
    recimo da nikollaki i ja imamo skroz suprotne stavove o nekim skakljivim temama ali ne vidim da nijesmo mogli uspjesno bez mnogo pompe i buke da razmijenimo misljenja.
    uostalom mozes da procitas i da vidis da ne lagam.
    ma nece lutkice da zamaraju svoj mozak....

  4. #4
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    771
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a i sto bi ga zamarale politikom... ja sam par puta procitao neke postove i primjetio samda se tu pojavljuju 4-5 likova sa istom pricom i tacno se zna ko koga napada...
    son cosas de la vida

    I refuse to join any club that would have me as a member.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    al nije rijec alucard o tome.
    vec da stalno kukaju kako eto ne mogu da dodju do izrazaja a kad im se ukaze prilika za to one je jednostavno ne iskoriste.
    u tome je poenta.
    cijenim dosta gagino misljenje mada zna da bude dosta gruba i prosta u nekim svojim komentarima al zato ima svoj stav i to cijenim i apsolutno nemoguca dok ostale na ovaj podforum nece ni da privire.

  6. #6
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    771
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa eto ovdje imate priliku da se dokazete...ne mozete reci da vas muskarci sputavaju i tako te price ;p
    son cosas de la vida

    I refuse to join any club that would have me as a member.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka
    zene stalno kukaju kako zive u tzv.muskom svijetu i kako su namjerno (prije bih rekla svojim ne cinjenjem) sklonjene u stranu van konkretnih centara gdje bi se eventualno njihova rijec mogla cut i uvazit.
    ono sto je meni upalo u oci jeste i ta cinjenica da sam u zadnjih desetak dana bila jedino zensko koje je ostavljala svoje komentare na podforumu politika!!!
    da li mislimo da je to iskljucivo muska stvar???
    da li cemo opet reci kako smo sitane politike i otici da raspravljamo da li je flert prevara ili ne??? ili mozda komentarisati o nekim tipicno zenskim problemima???
    da li je to "nas" strah ili totalna nezrelost....
    Problem je sto vecinu djevojcica politika ne zanima. Mislim na ove djevojke kod nas, dok van CG cesto upoznam djevojke koje studiraju politicke nauke ili sa kojima se moze pricati ,na primjer, o blisko istocnoj krizi...
    Ja mislim da makar 70 % nasih djevojaka ne zna ,na primjer, oko cega se krve Izraelci i Palestinci ili da nabroji clanice EU...
    No dobro, ta njihova nezainteresovanost je njihova stvar ali necu posle da cujem 'Niko nas nista ne pita' i toj slicne recenice!!! :mrgreen:

    Doduse upoznao sam i u CG par 'Cisto krvnih'(kako one sebe vole da zovu) Srpkinja koje su pokusavale da me ubijede da sam Srbin i da je CG SRbija...Takodje su opisivale svoju 'Zestoku' mrznju prema Albancima da bi sad Bukvalno svaka od njih bila (ili je vec bila pa raskinula) u vezi sa Albancima. I ja ih pitam kako to, a jedna kaze ' pa prestavio mi se pod sprskim imenom Miki (od Mirsad) i ja kad sam to shvatila bilo je prekasno!! ' Hahahahha! Likulje!!
    Last edited by shrek; 08-02-06 at 11:40.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam zasto bih se interesovao za bliskoistocnu krizu ili kakve domace politicke traceve. Mnogo je interesantnije pricati o npr. muzici nego o tome ko koga krlja na istoku il' u Bosni. Ne znam sta to dobro moze donijeti, sjetite se '91. Sta bi se desilo da ljude u Jugoslaviji nije interesovala politika, a cinjenica je da kad se ljudi na ovim prostorima opijaju politikom to ne moze civilizovano da se zavrsi (sto bi trebalo da bude karakteristicno za siromasne sredine, a sfrj to i nije bila). Ne mislim da je lose da se neko interesuje za to, ali da vecina stanovnistva raspravlja o takvim problemima...:???:
    Last edited by Cousteau; 08-02-06 at 12:15.
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cousteau
    Ne znam zasto bih se interesovao za bliskoistocnu krizu ili kakve domace politicke traceve. Mnogo je interesantnije pricati o npr. muzici nego o tome ko koga krlja na istoku il' u Bosni. Ne znam sta to dobro moze donijeti, sjetite se '91. Sta bi bilo da ljude u Jugoslaviji nije interesovala politika, a cinjenica je da kad se ljudi na ovim prostorima (sto je karakteristicno za siroamsne sredine) opijaju politikom to ne moze civilizovano da se zavrsi.
    Kako kome. Meni je teska neka prevelika prica o muzici, dok bi o politici mogao dan i noc da ne zaklapam. Svi se razlikujemo i treba da se razlikujemo.
    Zasto se ti interesujes za neke strane muzicke grupe? To te zanima i takve informacije volis.Isto tako treba da shvatis da neke ljude zanimaju druge stvari, kao blisko istocna kriza
    A puno grijesis za Bosnu. Razlog toga rata je Upravo politicka Neobrazovanost. Masu ljudi i u Srbiji i u CG i u Bosni i dalje misli da su Muslimani nacija a ne religija... Da su imali neko osnovno znanje vidjeli bi da grupica lidera pokusava da ih zavadi i ne bi se obazirali na to.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kolega, editovah post.

    nemam nista protiv toga da se neko interesuje, rekoh vec, ali nije dobro kad je vecini ljudi to jedina preokupacija.

    pozdrav
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Slazem se da to ne treba da je jedina preokupacija ali i ti bi se trebao slozit da vecina stanovnista Mora imati neko osnovno znanje kako o domacoj tako o medjunarodnoj politici!
    Kako drugacije da znaju za koga da glasaju? Na osnovu fizickog izgleda ili glasovnih mogucnosti?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  12. #12
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da su nas upravo apstinenti uvijek najskuplje kostali.
    upravo ti koji govore kako njih politika ne interesuje, kako je tu sve prljavo, kako su svi isti i sl. stvari.
    ko nije umoran od politike i vjecitog prepucavanja.
    evo ja imam 25 i umorna sam od svojih godina na neki nacin, jer se stalno desavaju neki izbori, vjecito smo na nekoj ivici ocel bit rata nece-pa nas bombardovase, pa ocel bit zajednica pa nece....pa sad referendum pa xxxxx stvari.
    samo nenormalan covjek moze da kaze kako nije umoran od tog mrcvarenja i vjecitog iscekivanja necega....
    samo mi je strasna stvar da mlade ljude prije svega ne interesuje politika.
    ne mislim u onom lokalnom, palanackom smislu ko je koga zaposlio, da li je neko dobio stan ili nije, da li je neko nesto ukrao...s sl.
    mislim prije svega na neke krupnije stvari. na pricu o raspadu jugoslavije, na zlocine koji su pocinjeni i na jednoj i na drugoj strani...i sl stvari. to treba da bude povod za razgovor i za male i za female.
    ono sto su zakuvali nasi stari je gle cuda sacekalo upravo nas....ako se mi ne angazujemo vise ko ce onda to da ucini umjesto nas???

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka
    mislim da su nas upravo apstinenti uvijek najskuplje kostali
    Nemoj tako. A koliko bi nam korisnije bilo da je '91 bilo vise apstinenata, a manje usijanih glava? Ne kazem da je sustina u izbjegavanju i ignorisanju strana, ali je ponekad korisna.
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka
    mislim da su nas upravo apstinenti uvijek najskuplje kostali.
    Apstinencija je uvijek najgori moguci izbor. U svakom mogucem pogledu.

    Nadam se da mislimo na isto.
    Vecina ljudi je zla

  15. #15
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Shto mi je najjache eo odje cijeli dan mimo podgorichanke nijedna djevojka ne reche nishta :mrgreen:

  16. #16
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    111
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opet generalizacija (ne zanima ih, ove u CG su ovakve, one onakve...) i komentari "ja sam u pravu").

    Moje iskustvo je da se nema o čemu raspravljati jer su mišljenja jednostrana i previše crno-bijela za polemiku kakva treba da bude politička, a i te kako sam raspoloženA (ovo za Nikollaki-k-a/u) za diskusiju na dobru političku temu.

    Slažem se sa PG-ankom da teme treba da budu opšte-političke, ali se one nekako uvijek svedu na CG kontekst, a zaista nemam više živaca da slušam o tome kako se otkriva topla voda, a o državi razmišlja u smjeru "da komšiji/ma crkne krava".

    Jednostavno, ni-dinamično je, ne-edukativno i već viđeno. Sorry.

    Ali čim nabacite neku zanimljivu temu, eto i mene. Obećavam...

  17. #17
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se izvinjavam shto te previdjeh ali iz nika nisam moga zakljuchit da si zhensko a i u ono postu prvom si govorila o zhenama ka da ti nisi tako da...

  18. #18
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    toliko o emancipaciji zena u crnoj gori.
    zar je moguce da bas bas bas ni jedna cura nece ili ne zeli ili ne umije da ostavi ni jedan jedini komentar na forumu politika???
    o cemu se tu radi.
    ocigledno da jos uvijek vjerujemo u stereotipe tipa da je politika uzasno dosadna stvar i da se njom uglavnom bave stariji brkati muskarci velikih stomaka.
    uf uf uf uf .....
    al zato drage moje, ukoliko ovo procitate, nemojte slucajno da propustite koju epizodu serije sex i grad!!!!!!!!!

  19. #19
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eh sad ga i ti precera!
    No shto se toga tiche shto znam...
    Ja recimo imam jednu dobru drugaricu shto studira pol nauke ali nikad je nisam chuo da pricha o politici i isto tako sa mnom nikad dvije o pol prozborila...
    Ko zna zashto je to tako...

  20. #20
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma ne kazem ja da sad kad god izadjem u grad sa drustvom ili odem sa drugaricom na kafu treba da pricamo o politici.
    mislim da zaista nije potrebno da studiras politicke nauke da bi bio u stanju da objasnis neke stvari u drustvu.
    jednostavno, ako je neko formirana licnost pretpostavljam da bi trebalo da ima neka elementarna znanja o svojoj zemlji, o svojim susjedima, o drugim drzavama u evropi i svijetu. cisto da sklopi neke kockice i shvati kako nijesmo jedini stanovnici ove planete, iako se cesto ponasamo tako.
    evo banalnog primjera zasto je neophodno da se ukljucis. i
    zadjes na izbore i glasas za neke partije. oni kad dodju na vlast donose i usvajaju odredjene zakone koji ce biti okvir tvog ponasanja i djelovanja u drustvu. znaci da se to direktno tice tebe kao pojedinca, kao individue.
    eto o tome govorim.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by podgoricanka
    zene stalno kukaju kako zive u tzv.muskom svijetu i kako su namjerno (prije bih rekla svojim ne cinjenjem) sklonjene u stranu van konkretnih centara gdje bi se eventualno njihova rijec mogla cut i uvazit.
    Ko kuka?

    Quote Originally Posted by podgoricanka
    ono sto je meni upalo u oci jeste i ta cinjenica da sam u zadnjih desetak dana bila jedino zensko koje je ostavljala svoje komentare na podforumu politika!!!
    da li mislimo da je to iskljucivo muska stvar???
    da li cemo opet reci kako smo sitane politike i otici da raspravljamo da li je flert prevara ili ne??? ili mozda komentarisati o nekim tipicno zenskim problemima???
    da li je to "nas" strah ili totalna nezrelost....
    Ovaj dio kakav je stete ne bi bilo ni da se ukine. Kamo srece da manje ljudi drvi o politici. Tj da drve oni koji za to dobijaju pare, a ostali da zive.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  22. #22
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad smo vec kod toga AN oce li one pjesme o PG

  23. #23
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    evo da se i ja glasnem
    podgoricanko draga, nemoj tako olako da donosis zakljucke. malo provrsljaj detaljnije pa ces vidjeti da su jos neki svracali naime, Ja sam napr. jedno vrijeme postovala na ovim podforumima i onda sam se smorila. znas zasto? zato sto se sva politika zapravo svodi na famoznu raspravu "crnogorci-srbi" i koja god tema se pokrene na to se svodi. ipak, redovno procitam postove i diskusije na ovim forumima da vidim sta se desava a i da se posteno ismijem pojedinim. dalje, u vezi sa tom raspravom koja je u sustini svake, postoje i tabori koji nekAd eksplicitno a nekad implicitno podržavaju "svoje". i tako smorih se i necu da gubim vrijeme tamo (cast izuzecima, da se razumijmemo). dalje, nema potrebe da omalozavas bilo koji podforum na racun ovog jer kad si vec tako obavijestena trebalo bi da znas da je politika sve pa i to da li smatramo flert za prevaru ili ne. i to je politika.
    dalje, nemoj mi se molim te pozivati na emancipaciju zena jer se jezim koliko se ta fraza izlizala. to nema veze sa tim kako zene sebe vide u modernom drustvu vec sa jednostavno njihovim izborom da se raspravljaju ili ne raspravljaju o tome jer vjerujem da politika u uzem smislu rijeci ne moze imati plodotvorne rasprave i da su one od pocetka osudjene na nesupjeh. odnosno, da ne mozes ti mene napr. ubijediti da je tvoja stranka bolja i da ima bolji program nego moja, razumijes? to su jednostavno individualna osjecanja i ubjedjenja koja se izuzetno tesko mijenjaju.
    sem toga, to sto ovdje ne diskutujemo o politickim temama je napr zbog toga sto su to teme koje smo i real life-u prezvakali sa sebi bliskim ljudima i razmijenili misljenja i ne vidim zasto bi to morale da radimo na ovom mjestu? da bi dokazale da smo emancipovane? i zasto uopste nekom nesto dokazivati? samim tim se stavljas u podredjeni polozaj, ako nekom nesto maras da dokazujes, znaci taj neko je na ljestvici autoriteta iznad tebe sta imamo od toga?
    dalje, zamaramo li mi ili ne svoj mozak politikom svakako nije tvoja stvar kao sto vec rekoh ne mozes na osnovu jednog bijednog kriterijuma postujemo li ili ne na ovom forumu da dosnosis zakljucke o nasoj zainteresovanosti za politiku i politicka pitanja. postoje mnogi forumi koji su politckog kataktera i koji su mnogo plodnije tlo za ovakva rasprave nego sto je ovaj forum jer ovo je ipak forum zabavnog karaktera. mislim da na ovom forumu postoji mali broj ljudi koji zaista imaju sve kriterijume neophodne za ovakve diskusije.
    eto iskucah ja podosta, oprostite na opširnosti. bilo je tu još par stvari nego zaboravih
    Kako Vaša bolest ?

  24. #24
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gustav
    Nije da ih zanima, nije da su indiferentne, već se na političkim forumima ne može diskutovati jer nemaš sa kim da vodiš kulturni dijalog. Kad god imaš suprotno mišljenje neko ćete napasti, naravno bez argumenata. ukoliko ih ipak navede, to će biti citat neke dobro poznate face. Jednsotavno, ljudi nemaju svoje mišljenje, nemaju kritički otklon, dijele se na za i protiv, nisu originalni, pa ni time zanimljivi.
    Još nešto?
    upravo tako!
    jedan od najfrustrirajucih podforuma odje.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da je svaka politika, a pogotovo nasa, toliko prljava stvar, da bi bila prava steta da se jedna tako suptilna bica zamaraju njome

Page 1 of 7 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Forum Politika
    By shrek in forum CdM Arhiva
    Replies: 19
    Last Post: 28-01-06, 17:34
  2. Politika prema diaspori
    By JUSTICE in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-05, 16:44
  3. Forumasice nam imaju problema sa sexom? :)
    By Argonaut in forum Sex i erotika
    Replies: 43
    Last Post: 17-11-04, 11:54
  4. Sex i politika...
    By Smirnoff_ice in forum Sex i erotika
    Replies: 15
    Last Post: 02-10-04, 14:57
  5. Politika
    By nihil in forum #montecafe
    Replies: 2
    Last Post: 31-01-04, 16:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •