View Poll Results: Treba li Srbima (koji nijesu drzavljani CG) udarit veci porez na vikendice?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Treba

    18 54.55%
  • Ne treba

    15 45.45%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 76

Thread: Porez na vikendice (za strane drzavljane)

  1. #51
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,402
    Thanks Thanks Given 
    2,816
    Thanks Thanks Received 
    4,021
    Thanked in
    1,944 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    Остај ми здраво,
    On oce, no se bojim e ti neces :mrgreen:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #52
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Nish`ic
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako je braco draga

  3. #53
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Tu sam te cekao. Gdje vidje da se porezi racunaju u promilima? U normalnim drzavama u procentima koliko ja znam, i ne vidim zasto bi CG bila posebna pa u promilima racunala.
    I sve kad bi bilo 20 promila onda bi to bio najmanji porez u svijet.

    herkules,

    jESI SNAZAN FIZICHKI MOZDA,

    aLI SVUDJE U SVIJETU SE POREZI NA NEPOKRETNU OMOVINU RACHUNAJU U promilima, opshtinski POREZI PO ZAKONU USVOJENOM U PARLAMENTU CRNE GORE,
    SE KRECU OD 0,8 DO 8 PROMILA.

    knjigu u shake.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #54
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IGUMAN
    Bolje im je oduzet vikendice pa ih prodat strancima koji ce imati da placaju taj porez i sa tim parama da skolujemo nase Nikole Tesle u zemlje bolonije jeee!
    e koliko znaju ovi bolonjezi svaki put me fasciniraju...ne daj Boze da je uvedu i u Srbiji

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by shrek
    Ne mozes ti da stavljas visoke poreze tamo dje se ne moze. Nije Crna Gora obala Francuske ili Spanije, dje ce bez obzira na sve biti turista iz svih krajeva svijeta. Dajte prvo da napravimo ime, da navucemo strance da kupe vikendice pa onda da im udaramo poreze. U suprotnom cemo ocerat i ove sto trenutno imamo.
    bravo momak

    ali nema sekirancije, nece crnogorci biti stranci u srbiji

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bg, Nk
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    1 Post

    Default Milo djukanovic za poligraf

    Izjavio da ce Srbi u CG imati sva prava kao i do sada i da ce donijeti deklaraciju odmah po proglasavanju ncg

    eto toliko za one kojima je jedini cilj samo da naplate poreze srbima i slicno jer vise od puta cetinje podgorica budva nisu nikad niti ce vidjeti ...

    mada prvo da vidimo kako ce se izbori zavrsiti...
    kazu na prognozu da ce u cg tada padati euri metalni s neba... pazite da ne stradate od njih
    /me rulZ © ®

  7. #57
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Vjerovatno se LoMi nada kojem Srbijanskom glasu

    Ja to ne bih tako, jer gradjanin neke druge drzave kod nas treba da bude stranac.

    A nece nam padati euri sa neba, ali nezavisni cemo biti na sigurnijem i stabilnijem putu da omogucimo nasem narodu da zaradi a ne da se nada da mu pane sa neba.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Shrek, vidis kako mu je Milo opet glavna nada

  9. #59
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,402
    Thanks Thanks Given 
    2,816
    Thanks Thanks Received 
    4,021
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    herkules,

    jESI SNAZAN FIZICHKI MOZDA,

    aLI SVUDJE U SVIJETU SE POREZI NA NEPOKRETNU OMOVINU RACHUNAJU U promilima, opshtinski POREZI PO ZAKONU USVOJENOM U PARLAMENTU CRNE GORE,
    SE KRECU OD 0,8 DO 8 PROMILA.

    knjigu u shake.
    Opstinski porez u Podgoricu je izrazen u %!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #60
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Big Apple
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moderatore reaguj...a bolje skolu u tunguziju da si ucila moze bit ne bi mlatila tikvom lubenicu da zapalis vatru...a Herceg-Novi nije srpski grad no je rat pricera po republike Srpske tamo pa su se oni dokopali licne karte i sad glasaju naravno za uniju...
    Nije Krsto shto mu zbore no je vitez Crne Gore

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sentenza
    moderatore reaguj...a bolje skolu u tunguziju da si ucila moze bit ne bi mlatila tikvom lubenicu da zapalis vatru...a Herceg-Novi nije srpski grad no je rat pricera po republike Srpske tamo pa su se oni dokopali licne karte i sad glasaju naravno za uniju...
    E sram ih bilo
    No, ako cemo tako, HN definitivno nije ni crnogorski grad, buduci da istoj nije pripadao dok je ona postojala kao nezavisna drzava.

    Prema tome, a obzirom da do 1918. nije pripadao ni CG ni Srbiji, ja sam za to da se HN pripoji Austriji. Siguran sam da bi na referendumu i njegovi gradjani to podrzali, ma koji procenat EU da odredi
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  12. #62
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Najprivlacnija evropska drzava i destinacija svih bogatasa Evrope je - MONAKO . A zasto Monako? Pa zbog niskih poreza, prelijepe mediteranske klime i prelijepih plaza.

    Riva ne mlati gluposti bez svakoga !!!!!!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  13. #63
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Homoljac_
    Senior Member Join Date: Feb 2004
    Location: Texas



    --------------------------------------------------------------------------------

    Quote:
    Originally Posted by DIDI
    to crnogorijanac, dje si naucio, vidim li josh jednom da si nesto slicno napisao letis odma sa foruma!!! pa ces naucit da postujes crnu goru i one koji su crnogorci, posto mislim da mi postujemo tvoj stav sve dok ne vrijedjas a ovo je bila uvreda!

    Држављанин Србије је Србијанац. Србијанац је и Србин и Мађар и Црногорац и Румун и сваки онај који је држављанин Србије.

    Црногоријанац је држављанин Црне Горе. Црногоријанац је и Албанац и Србин и Црногорац и Хрват и сваки онај који је држављанин Црне Горе.

    Србијанци, држављани Србије, Црногоријанци, држављани Црне Горе.

    Остај ми здраво,


    DIDI DA SAM JA OVO REKA BIJO BI BAN ZA GODINU ,MISIM STVARNO A ????
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  14. #64
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Opstinski porez u Podgoricu je izrazen u %!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    OPSHTINSKI POREZ NA NEPOKRETNU IMOVINU,

    JE U PROMILIMA.

    Ne budi DOSADAN.

    Kako si tvrdoglav,
    shvati da se imovina procijeni koliko vrijedi na trzishtu,
    primjer 100 000 eura, na tu vrijednost, sve OPSHTINE U CRNOJ GORI,
    samostalno odredjuju VISINU POREZA na NEPOKRETNU IMOVINU,
    u SKLADU SA ZAKONOM USVOJENIM U CG PARLAMENT,
    OD 0,8 do 8 PROMILA, shto znachi od 80 do 800 eura, zavisno od opshtine,
    da te ne VRIJEDJAM,
    ali 1% je 100 000 je 1000 eura, to niko ne placa na imovinu,
    8% je 8000 eura.
    teshko CRNOJ GORI, sa takvim MATEMATICHARIMA.
    Last edited by milovan; 03-04-06 at 23:54.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #65
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,402
    Thanks Thanks Given 
    2,816
    Thanks Thanks Received 
    4,021
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Bice da si ti bolje informisan no ja koji ucim taj predmet sad na fax. Whatever
    End of discusion
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #66
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Big Apple
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI
    to crnogorijanac, dje si naucio, vidim li josh jednom da si nesto slicno napisao letis odma sa foruma!!! pa ces naucit da postujes crnu goru i one koji su crnogorci, posto mislim da mi postujemo tvoj stav sve dok ne vrijedjas a ovo je bila uvreda!
    Nije Krsto shto mu zbore no je vitez Crne Gore

  17. #67
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako se mi wazda nesto inatimo. To je dogovorom lako napraviti i u obostranom je interesu. Ada vise oni imaju ovamo kuca i stanova i vikendica nego sto mi imamo po Srbiji. Ako pocnemo da se inatimo bice svega a je li vi to vec racunate na drzavu CG prije brojanja 22.maja ?

  18. #68
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by precizno i tacno
    Kako se mi wazda nesto inatimo. To je dogovorom lako napraviti i u obostranom je interesu. Ada vise oni imaju ovamo kuca i stanova i vikendica nego sto mi imamo po Srbiji. Ako pocnemo da se inatimo bice svega a je li vi to vec racunate na drzavu CG prije brojanja 22.maja ?
    Nego sto!!!
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  19. #69
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar oni ne placaju porez na vikendice? Kako to? Moji placaju taj porez otkad je nasa vikendica zavrsena, crnogorci, vikendica u CG,i to je deceniju najmanje. Koji je to zakon da oni iz Srbije ne placaju porez na imovinu? Tatko im ostavio kao privilegovanima posle okupacije 1919.?


    *Ja od Tebe nemam veceg ideala,jer ni dana nema, ako nema zore, niti imam, Boze, pred tobom se kunem, Otadzbine druge osim Crne Gore!*

  20. #70
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Bice da si ti bolje informisan no ja koji ucim taj predmet sad na fax. Whatever
    End of discusion
    Da ti placash porez na imovinu preko trideset godina, i da vadish pare iz svojega dzepa, bio bi i ti bolje informisan.

    Dr-ovi i Mr-ovi sa fax, su daleko od prakse i primjene,
    a sa tim platama, teshko stizu do nepokretne imovine, zato su im i studenti, neznaveni kad se o KAPITALU i troshkovima radi, oni chekaju kljucheve od drushtvenog stana, na takav se ne placa porez, jer se ne vodi kao privatno vlasnishtvo prvih deset godina.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  21. #71
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Da ti placash porez na imovinu preko trideset godina, i da vadish pare iz svojega dzepa, bio bi i ti bolje informisan.

    Dr-ovi i Mr-ovi sa fax, su daleko od prakse i primjene,
    a sa tim platama, teshko stizu do nepokretne imovine, zato su im i studenti, neznaveni kad se o KAPITALU i troshkovima radi, oni chekaju kljucheve od drushtvenog stana, na takav se ne placa porez, jer se ne vodi kao privatno vlasnishtvo prvih deset godina.
    Eo milovan zna da studenti nista neznaju zato njegovo troje studiraju.

    Nije problem gradjanima Srbije uvesti vece poreze (mozete nas extra porezovati zato sto smo Srbi) nasa idiotska Vlada i to ce progutati. Ali dali ste razmishljali da ce ti ljudi poceti da prodaju svoje kuce (vikendice) i da ce poceti padati cena stambenog prostora u Crnoj Gori, sto dalje povlaci neke druge konsekvence sto ce Vam drug Hercules detaljnije objasniti. Da ja nesirim odje veljeSrpsku propagandu, u svakom sluchaju ja sam za braco Dukljani samo udarajte i treba. Sto se tiche prolaza preko luke Bar odavno stoji ponuda Grcke vlade da export vrsimo preko luke Solun, eventualno mozda se i sa Hrvatimo dogovorimo (pare i vodu nemozes zaustaviti).

    A vi cete u evropu preko Kosova izgleda onda, eventualno preko vashe REPUBLIKE SRPSKE
    Last edited by manace; 04-04-06 at 13:16.

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manace
    Eo milovan zna da studenti nista neznaju zato njegovo troje studiraju.

    Nije problem gradjanima Srbije uvesti vece poreze (mozete nas extra porezovati zato sto smo Srbi) nasa idiotska Vlada i to ce progutati. Ali dali ste razmishljali da ce ti ljudi poceti da prodaju svoje kuce (vikendice) i da ce poceti padati cena stambenog prostora u Crnoj Gori, sto dalje povlaci neke druge konsekvence sto ce Vam drug Hercules detaljnije objasniti. Da ja nesirim odje veljeSrpsku propagandu, u svakom sluchaju ja sam za braco Dukljani samo udarajte i treba. Sto se tiche prolaza preko luke Bar odavno stoji ponuda Grcke vlade da export vrsimo preko luke Solun, eventualno mozda se i sa Hrvatimo dogovorimo.

    A vi cete u evropu preko Kosova izgleda onda, eventualno preko vashe REPUBLIKE SRPSKE
    Nemoj da pravis jagnjad i nevinasca od Srba. Niko ne planira uvodjenje extra porezovanje samo za SRBE. Porezi ce biti jedanki sa sve strance.

    Kakve to konsekvence povlaci opadanje cijene? To znaci da ce te vikendice kupiti neki bogatiji sloj koji ce imati para da plati porez i da ostavi koji euro extra po CG dok ljetuje.
    A cijene ne mogu nesto dramaticno da panu u CG jer je i traznja velika.

    Nego, ja i dalje mislim da je najbolje da se suzdrzimo od velikih poreza dok ne napravimo IME i postanemo turisticki atraktivna destinacija za cijeli svijet. Onda mozemo da se igramo sa porezima jer ne zavisimo od nikog.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  23. #73
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Nemoj da pravis jagnjad i nevinasca od Srba. Niko ne planira uvodjenje extra porezovanje samo za SRBE. Porezi ce biti jedanki sa sve strance..
    Reko li ti da treba tako, sto da ne.
    Quote Originally Posted by shrek
    Kakve to konsekvence povlaci opadanje cijene? To znaci da ce te vikendice kupiti neki bogatiji sloj koji ce imati para da plati porez i da ostavi koji euro extra po CG dok ljetuje.
    A cijene ne mogu nesto dramaticno da panu u CG jer je i traznja velika.
    Kao poznati ekonomski expert Shrek i ovde si 100% u pravu samo se nadam da imas predstavu o kojem broju kuca, stanova i vikendica prichamo.

    Quote Originally Posted by shrek
    Nego, ja i dalje mislim da je najbolje da se suzdrzimo od velikih poreza dok ne napravimo IME i postanemo turisticki atraktivna destinacija za cijeli svijet. Onda mozemo da se igramo sa porezima jer ne zavisimo od nikog.
    Bicete poznati na medijima ako ovo uradite to je sigurno :-) makar nasim.

  24. #74
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Poste ce Srbi nas tretirat ka strance, poslije referenduma, treba li i mi isto tako da postupimo, pa da uradimo ono sto su Hrvatili uradili: porez na vikendice za strance je 400% veci.

    Od tih para cemo moc finansirat nase studente da zavrsavaju fakultete u zemlje koje JESU uvele Bolonjsku (Holandija, Velika Britanija, Italija itd.) deklaraciju (Srbija tek pocinje s tim, ili jos nije ni pocela).
    Da rezimiram, noseni gluposcu petra mrvaljevica i svojim licnom prema svemu Srpskom izgleda da nesvatate da nisu to Srbi (Srbijanci,gedze, kokoshari, veljesrbi..) koji imaju vikendice u CG, no Crnogorci (nerezidenti CG) koji zive u Srbiji (vashi davno kolonizovani stricevi, ujaci, dede, njihova rodbina...njih 250.000) i to u ogromnoj vecini od 80% tih vikendica,stanova i kuca. Njima porez lupate i njih terate iz Crne Gore. Ali vazno je svetiti se makar samom sebi, i to po onoj narodnoj Albanskoj "Ko se ne osveti taje se neposveti".
    Last edited by manace; 04-04-06 at 15:15.

  25. #75
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manace
    i to po onoj narodnoj Albanskoj "Ko se ne osveti taje se neposveti".
    To nije samo albanska, no i crnogorska pouka.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. LJETOPIS BUDVE 1650 GODINE OD KRSTA IVANOVICA
    By G R A D in forum Primorski
    Replies: 13
    Last Post: 02-05-11, 13:51
  2. Replies: 20
    Last Post: 17-12-10, 18:35
  3. LJETOPIS BUDVE 1650 GODINE OD KRSTA IVANOVICA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 4
    Last Post: 12-09-10, 21:49
  4. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  5. Replies: 0
    Last Post: 18-01-05, 09:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •