Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 209

Thread: islam i hriscanstvo

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Post islam i hriscanstvo

    oduvijek me je zanimalo zasto se kaze: nas Bog je Allah
    kada je Alah ustvari arapska rijec za Boga. Svakog islamskog pravog vjernika nijesam cuo da korisiti ova dva izraza zajedno. Cinjenica je da ima puno razlike izmedju islama i hriscanstva ali to nije razlog da se ne moze zivjeti u miru,kao sto se zivjelo i ranije.u sustini ima tu dosta nerazumjevanja.Imam druga Marokanca koji je veci vjernik od 50 % muslimana u CG i vjerujte mi da on svoju religiju dozivljava poprilicno smireno i mogu vam reci da je mnogo dobar momak.pravi vjernik a to sto sam ja pravoslavac za njega nije nikakva prepreka da bi bili dobri drugovi.Jednom prilikom smo otvoreno razgovarali o religijama i mogu vam reci da mi se svidja sto covjek razgovara o islamu tako smireno i sto tako lako prihvata razlicitost da sam se odusevio.posmatrajuci moderne muslimane kod nas ne sticem taj utisak.Imao sam prilike da se srecem osim budizma sa svim religijama i mogu vam reci da nije stvar u religiji stvar je u ljudima.muslimani sa ovih prostora razgovor o islamu dozivljavaju kao neki pokusaj napada na njihovu religiju a samo visoko obrazovani muslimani (koje pozdravljam ovom prilikom i iskazujem moje postovanje prema njima) imaju neki normalan stav prema okolini i ljudima druge vjere.
    KAZITE VASA MISLJENJA O OVOME I NEKA SVAKODNEVNA RAZMISLJANJA
    za hriscane Pozdrav i neka je Bog uz vas
    a za muslimane Selam Alejkum

  2. #2
    renaissance Guest

    Default

    Pa i vecina hriscanskog svijeta na ovim prostorima na Islam gleda sa izvjesnom dozom agresivnosti...potpuno je i za ocekivati da ce i jedan Musliman da se osjeti ugrozenim.Podrucje smo koje je vjekovima bilo na meti raznih osvajaca.Pet vjekova pod Turcima je ostavilo traga na nas mentalitet, sto se reflektuje i u sadasnjem vremenu i shvatanjima po pitanju vjerskih razlicitosti...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    To je zato sto se mnogi prestavljaju vjernicima a nisu.

    mrznja radja mrznju a zlo zlo.

    Onoga momenta kada covjek pogleda sebe u lice i shvati svoje mane, onda ce razumjeti i mane drugih i nacin kako da im pomogne. Mislim da to vazi i za nivo neke zajednice.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kritik
    oduvijek me je zanimalo zasto se kaze: nas Bog je Allah
    kada je Alah ustvari arapska rijec za Boga. Svakog islamskog pravog vjernika nijesam cuo da korisiti ova dva izraza zajedno. Cinjenica je da ima puno razlike izmedju islama i hriscanstva ali to nije razlog da se ne moze zivjeti u miru,kao sto se zivjelo i ranije.u sustini ima tu dosta nerazumjevanja.Imam druga Marokanca koji je veci vjernik od 50 % muslimana u CG i vjerujte mi da on svoju religiju dozivljava poprilicno smireno i mogu vam reci da je mnogo dobar momak.pravi vjernik a to sto sam ja pravoslavac za njega nije nikakva prepreka da bi bili dobri drugovi.Jednom prilikom smo otvoreno razgovarali o religijama i mogu vam reci da mi se svidja sto covjek razgovara o islamu tako smireno i sto tako lako prihvata razlicitost da sam se odusevio.posmatrajuci moderne muslimane kod nas ne sticem taj utisak.Imao sam prilike da se srecem osim budizma sa svim religijama i mogu vam reci da nije stvar u religiji stvar je u ljudima.muslimani sa ovih prostora razgovor o islamu dozivljavaju kao neki pokusaj napada na njihovu religiju a samo visoko obrazovani muslimani (koje pozdravljam ovom prilikom i iskazujem moje postovanje prema njima) imaju neki normalan stav prema okolini i ljudima druge vjere.
    KAZITE VASA MISLJENJA O OVOME I NEKA SVAKODNEVNA RAZMISLJANJA
    za hriscane Pozdrav i neka je Bog uz vas
    a za muslimane Selam Alejkum
    ti ljudi koji kazu da je njihov Bog Allah dz.s su neznalice... U pravu si kad kazes da Allah na arapskom znaci bog, pa sada razmisli kako ti ljudi tumace ostatak islama... Zbog takvih ljudi ti smatras da su muslimani agresivni... Tako da jedan dio muslimana u stvari ne zna ni o cemu prica, drugi dio je agresivan jer su pripadnici drugih vjera prema njima agresivni.. kao sto si i sam rekao zlo radja zlo, ekstremnost radja jos vecu... Medjutim mislim da ti nisi razgovarao sa pravim tipom ljudi... Ljudi sa kojima ja pricam su pripadnici sve tri glavne vjere (a ima i ateista) i svi se slazemo oko jedne stvari, a to je da je jedan bog... sve ostalo je cista subjektivnost, jer i jednu jedinu prostu recenicu razni ljudi dozivljavaju drugacije... Subjektivnost.. Hriscanstvo i islam su u sustini iste, vjeruju u jednog boga, imaju iste glavne zapovijesti, a sve ostale je u biti nebitno... sve ostalo je, opet napominjem subjektivnost ljudi i razlika u socioloskim kontekstima (uzmi u obzir vrijeme kada su one nastale i tadasnje drustvo u kojem su se one razvijale, zatim uzmi u obzir razlicita podneblja, istorijske cinjenice...) Dalje ja smatram da je religija cista subjektivnost, jer je religija samo ideja... Ona postoji samo dok postoje ljudi... Po definiciji religija je vjerovanje u Boga... Znaci dok god ima nekog da vjeruje u Boga bice i religije.. Cinjenica da je religija ideja govori da je ista podlozna modifikaciji, manipulaciji, ali isto tako i subjektivnim dozivljavanjem... Svi smo razliciti, a na kraju isti.... Svi razlicito dozivljavamo, osjecamo, tumacimo Boga, ali u sustini svi vjerujemo u jednog Boga... Znaci ne mozemo da globalizujemo toliko i da kazemo da su pripadnici jedne vjere agresivniji ili losiji od druge (ne kazem da si ti ovo rekao nego samo vodim pricu), nego moramo uzeti u obzir kontekste drustva, istorije.... Uzmi u obzir Zveka_Zivog... Pazi, ja apsolutno nemam nista protiv bilo koje vjere, ja licno vjerujem u jednog Boga i to je to... Sve ostalo je svojstveno samo meni... U biti je isto kao i tvoja vjerovanje, ali ja neke stvari dozivljavam drugacije... Taj lik (Zvek_Zivi) je toliko postovao protiv islama da me je stvarno naljutio... Mnogo mi je smetalo to sto on pishe... E sad uzmi u obzir neki siromasan narod, kojim se lako manipulishe, ili jednostavno narod koji je optuzen za nesto sto nije uradio ili za nesto sto su njihovi "preci" uradili... Niko ne polusava da ih upozna, nego im sudi po vjeroispovijesti...

    Licno smatram da MORAMO DA BUDEMO NAJVECI KRITICARI "SVOJIH RELIGIJA" JER IH SAMO NA taj nacin mozemo poboljsati.. Da, smatram da se sve stvari iz svetih knjiga ne smiju uzimati zdravo-za gotovo, jer su to samo ideje... Te ideje su u razlicitim vremenima ili drustvima razlicito primenljive.. Ne kazem ja da se one moraju mijenjati, neke su univerzalne, ali neke se moraju drugacije dozivljavati... Nasa ideja o svijetu se konstantno mijenja, evoluira, i ne smijemo dozvoliti da nas religija okuje, nego nam ona mora biti "odskocna daska". Da smatram da religija i nauka trebaju ici zajedno, upotpunjavati jednu drugu.. Zasto svi uporedjuju npr. evoluciju sa religijskim nastankom svijeta.. Mozda je (ja licno smatram da jeste) Bog stvorio evoluciju... Ako nastavimo da gledamo banalno( neki ljudi daju djeci od 7-8 godina da citaju Bibliju ili Kur'an, kao da nsiu svjesni da su to izuzetno filozofske knjige, i samim tim potencijalno opasne) na religjiju nikad necemo postici ista vise do ratova, mrznje ili stagnacije...

    Bilo koja tema povezana sa religiom iziskuje dosta diskusije (koja na kraju moze biti besciljna), vremena, prostora i koncetracije te ja mislim da cu zavrsiti na ovome...

    P.S. Zao mi je sto nisam koristio vise cinjenica kao argumente, ali nemam vremena...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav za PHI naravno da ce biti vise vremena, istina je da je ovih dana malo vise pirsutan islamski ekstremizam ali ruku na srce moramo priznati i sve vece jacanje fasistickih partija u pojedinim velikim evropskim drzavama. Kao sto si rekao da su ljudi poprilicno zaboravili da su i hriscani svojevremeno radili pokolje po arapskom svijetu. Doduse ima jedna cinjenica koju veliki dio hriscanskog svijeta ne poznaje (a ja bih volio da me neki musliman ispravi ako grijesim) a to je da kuran priznaje Hrista kao proroka.Omiljena recenica mi je "Bog je jedan" a razlicita su samo posmatranja na Njega. Tu se slazemo, i bice mi zadovoljstvo da ucestvujem u bilo kojem topicu na ovu temu u koji si ukljucen. Ne ne smatram da su muslimani agresivni, ali ruku na srce pokusati da sa nekim od njih pricas malo vise o religiji,ja se jos nijesam usudio,dobar dio toga sto znam o islamu naucio sam od jednog turcina koji je dolazio sluzbeno u CG i od vec spomenutog druga marokanca.Kao sto si rekao cinjenica je da imas gladnih plemena i ljudi koji zive u velikoj oskudici tako da je i ekstremizam njima jedno rjesenje da skrenu paznju svijeta na sebe, da budu izmanipulisani od strane svojih vodje.ovo ni u hriscanstvu nije tako rijetko,cak sta vise u hriscanstvu je bilo vise ovakvih slucajeva nego u bilo kojoj religiji. Neka mi ne zamjere moji pravoslavci ali cinjenica je da u doba nastanka hriscanstva prije pojavi Hrista, hriscanstvo je bilo jedina politicka organizacija koja je bila opozicija starom Rimu, sve ostalo sto je bilo u starom Rimu bila je borba za vlast ali ne i za skidanje sa vlasti.Tako da su poceci hriscanstva bili i politicke prirode (napomena: i dio svestenih lica se slozio samnom kada sam im iznio ovo)
    mislim da kada su u pitanju religije grijese svi ljudi samo u jednom
    TREBA PRIHVATATI RAZLICITOST DRUGIH BEZ OSUDJIVANJA
    a ovo je za veliku vecinu jako tesko.
    mislim da ne treba da smatras ove diskusije besciljne jer ipak sve je ovo jos jedan korak ka prihvatanju i ka upoznavanju.
    nadam se ka noramlizaciji odnosa nasih ljudi jer kao sto rece svi smo mi razliciti a opet isti.
    Kada si rekao o ovim plemenima ili narodima kojima je lako manipulisati, jedan covjek kojega duboko postujem kada sam mu iznio svoje misljenje o ekstremizmu i o terorizmu mi je rekao: Uredu ti smatras da su neobrazovani i primitivni, i ja se slazem sa tobom u tome ali da li si se ikada zapitao zasto su neobrazovani i kome to odgovara.
    iza svega stoji neki interes...................ali pitanje je koji?
    pozdrav za sve

  6. #6
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kritik
    Pozdrav za PHI naravno da ce biti vise vremena, istina je da je ovih dana malo vise pirsutan islamski ekstremizam ali ruku na srce moramo priznati i sve vece jacanje fasistickih partija u pojedinim velikim evropskim drzavama. Kao sto si rekao da su ljudi poprilicno zaboravili da su i hriscani svojevremeno radili pokolje po arapskom svijetu. Doduse ima jedna cinjenica koju veliki dio hriscanskog svijeta ne poznaje (a ja bih volio da me neki musliman ispravi ako grijesim) a to je da kuran priznaje Hrista kao proroka.Omiljena recenica mi je "Bog je jedan" a razlicita su samo posmatranja na Njega. Tu se slazemo, i bice mi zadovoljstvo da ucestvujem u bilo kojem topicu na ovu temu u koji si ukljucen. Ne ne smatram da su muslimani agresivni, ali ruku na srce pokusati da sa nekim od njih pricas malo vise o religiji,ja se jos nijesam usudio,dobar dio toga sto znam o islamu naucio sam od jednog turcina koji je dolazio sluzbeno u CG i od vec spomenutog druga marokanca.Kao sto si rekao cinjenica je da imas gladnih plemena i ljudi koji zive u velikoj oskudici tako da je i ekstremizam njima jedno rjesenje da skrenu paznju svijeta na sebe, da budu izmanipulisani od strane svojih vodje.ovo ni u hriscanstvu nije tako rijetko,cak sta vise u hriscanstvu je bilo vise ovakvih slucajeva nego u bilo kojoj religiji. Neka mi ne zamjere moji pravoslavci ali cinjenica je da u doba nastanka hriscanstva prije pojavi Hrista, hriscanstvo je bilo jedina politicka organizacija koja je bila opozicija starom Rimu, sve ostalo sto je bilo u starom Rimu bila je borba za vlast ali ne i za skidanje sa vlasti.Tako da su poceci hriscanstva bili i politicke prirode (napomena: i dio svestenih lica se slozio samnom kada sam im iznio ovo)
    mislim da kada su u pitanju religije grijese svi ljudi samo u jednom
    TREBA PRIHVATATI RAZLICITOST DRUGIH BEZ OSUDJIVANJA
    a ovo je za veliku vecinu jako tesko.
    mislim da ne treba da smatras ove diskusije besciljne jer ipak sve je ovo jos jedan korak ka prihvatanju i ka upoznavanju.
    nadam se ka noramlizaciji odnosa nasih ljudi jer kao sto rece svi smo mi razliciti a opet isti.
    Kada si rekao o ovim plemenima ili narodima kojima je lako manipulisati, jedan covjek kojega duboko postujem kada sam mu iznio svoje misljenje o ekstremizmu i o terorizmu mi je rekao: Uredu ti smatras da su neobrazovani i primitivni, i ja se slazem sa tobom u tome ali da li si se ikada zapitao zasto su neobrazovani i kome to odgovara.
    iza svega stoji neki interes...................ali pitanje je koji?
    Slazem se za neobrazovanost ljudi, jer to jeste u interesu odredjenih ljudi, jer je tako lakse manipulisati njima... Nisam mislio da se ova diskusija moze pokazati besciljnom, vec nije, nego me strah da je neko ne upropasti kontrama bez argumenata i da se ne pretvori u svadju ili slicno...
    pozdrav za sve
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Evo jedne zustre polemike koja je (makar se meni cini) urodila plodom ako ne makar sadrzi dosta informacija iako je sam topic nabijen velikom dozom emocija.

    Ovdje su misljenja razlicitih ljudi sa razlicitim vjerskim ubjedjenjima - sa stanovistva tumacenja spisa.

    http://www.cafemontenegro.com/forum/...ad.php?t=13770

    Tako da smo sa svadjama zavrshili....
    Last edited by Ego_and_his_own; 20-03-06 at 19:17.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma Ego and his own nije u pitanju ta vrsta kontrasta, post na koji si ti ukazao je vise filozofski,nego sto je pitanje medjusobnog razumijevanja.Tema na koju si ti ukazao vise ulazi u sferu filozofije, ili nekog misticizma,bio on hriscanski ili islamski. A sto se tice tumacenja spisa e to ti je druga stvar, i sam znas koliko ima sekti koje su potekle od hriscanstva....mali milion
    A nije mi ni cilj bio da pokrecem svadju, jednostavno smo razliciti i to treba tako i prihvatati.Malo vise informisanja,malo vise razumjevanja i stvari ce da krenu na bolje. dok se prost narod grabi i svadja oko politike i oko religije ne vidi da ma koje vjeroispovjesti bio ne radi nista i umjesto da se ljudi okrenu sebi malo vise, svojim problemima i tome kako ce da nam bude bolje velika vecina mlati.Dajte ljudi trose onoliko energije u pronalazenju posla koliko u politicenje i druge opste prisutne zanimacije bili bi smo bolji standardom od Svedske.
    Jos jedan pozdrav i naravno po mom misljenju
    "dva zdravo razumska i normalna covjeka ne mogu da se svadjaju"
    ovo se odnosi na bilo koja dva normalna covjeka,religija,politika,partije,nemaju uticaja. Molim vas obratite paznju na onaj dio recenice koji glasi "....normalna..."

  9. #9
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja najvise mrzim cinjenicu da se svi ljudi svadjaju bez pravog razloga.. jednostavno se postave prema nekome ili zbog religije ili statusa (pare ) Ma kao sto sam rekao svi smo mi razliciti a opet tako isti, pa bih to rekao i za religiju...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Neznanje, spekulacije, stereotipi, strah, svadja.... cini mi se da je to jedna od formula netrpeljivosti.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ego and his own ako malo primjetis svi mi upadamo u jednu svakodnevnu zamku da razmisljamo o malom milionu stvari a ne o tome kako bolje zivjeti, sve u nasem okruzenju te navodi na to.nije bitno da li je to religija ili netrpeljivost,ako odrastao covjek malo razmisli onda shvati da se desava da dodje u sukob sam sa sobom a kamoli sa drugim ljudima.uzimajuci u obzir ovo moramo biti malo vise strpljiviji i imati vise razumjevanja sa ljudima oko nas.Mislim da ni jedna religija nije sama po sebi militantna, ali tumacenja i uticaji ljudi oko nas su razliciti. to vec zavisi od pojedinca ali ipak koliko sam shvatio ni jedna religija ne propovjeda neljudskost i necovjestvo.a da sam upravu za ovo dokazuje i cinjenica da je kralj Nikola imao na svom dvoru i arbanasa i albanaca a samim tim i muslimana.
    Zvek Zivi ne vidim zasto bi pljuvao po muslimanima uopste, mislim nadam se da ne pljujes jer ako postujes svoja uvjerenja moras da prihvatis da ima ljudi koji ne misle kao ti. mislim da ti kao i vecina spadas u onu grupu koja pogresno razmislja.savjetovao bih ti da pogledas film "bowling for colombine" majkla mura da shvatis da je u sustini ljudski odnosa razmisljanje a ne strahovi. onaj koji oblikuje javno mijenje vedri i oblaci.i kada prije ili kasnije svi shvate da smo svi mi u sustini ljudi koji hoce miran zivot a ne busanje, i neki velikonacionalnisovinizam.ekstremizam bilo koje vrste je los,zivot se ne vodi u ekstremima nego negdje u sredini.
    PHI nadam se da znas da svuda ima ekstrema ali da je nazalost ljudima lakse da bijes iskaljuju na neke druge stvari skrecuci tako misli sa stvari koje su im vazne,stvari o kojima bi bolje bilo da pocnu da razmisljaju nego sto se bave politikom.uopste ovaj nas narod,pravoslavni,islamski,katolicki,budisticki i kako li se ko vec osjeca ne razmislja o tome da bi trebalo nesto da se radi da Crna Gora zivi bolje, da svi kao pojedinci imaju vise a ne ovo zamlacivanje koje nam se desava.
    jos jednom pozdrav za sve.
    p.s. ako imate strah od necega upoznajte to od cega imate strah i vidite koliko su vasa misljenja i strahovi realni

  12. #12
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kritik
    Zvek Zivi ne vidim zasto bi pljuvao po muslimanima uopste, mislim nadam se da ne pljujes jer ako postujes svoja uvjerenja moras da prihvatis da ima ljudi koji ne misle kao ti. mislim da ti kao i vecina spadas u onu grupu koja pogresno razmislja.savjetovao bih ti da pogledas film "bowling for colombine" majkla mura da shvatis da je u sustini ljudski odnosa razmisljanje a ne strahovi. onaj koji oblikuje javno mijenje vedri i oblaci.i kada prije ili kasnije svi shvate da smo svi mi u sustini ljudi koji hoce miran zivot a ne busanje, i neki velikonacionalnisovinizam.ekstremizam bilo koje vrste je los,zivot se ne vodi u ekstremima nego negdje u sredini.
    Ovom izjavom da svi ljudi u sustini hoce mir se bave liberal idealisti ili liberal nacionalisti... Njihova teorija je smatrala da svi ljudi zele mir, ali su samo izmanipulisani od strane anarhiste vlade, ili od strane individualaca.. dalje oni kazu da ako se formiraju potpune liberal nacionalisticke vlade u svijetu ne bi bilo rata... ova izjava je oborena jer je dokazano da su Musolinijeva Italija i Hitlerova Njemacka bile kvazi demokratske, i da su Hitler i Musolini ipak dosli kvazi demokratski na vlast i poceli je koristiti na isti nacin...
    Dalje, formirana je liga naroda sa liberal nacionalistickom ideologiom, i znamo sta se sa njom desilo... Liga naroda je za cilj imala ne da rijesi rat nego da ga sprijeci... Posto nije imala vojnu silu (opet zato sto je njihova ideologija smatralo da ljudi u sustini ne zele rat, pa je stoga samo imala za cilj da sprijeci rat)... Posle izvjesnih neuspjeha, shvatilo se da je jedini nacin da se rat zaustavi (naravno ne u 100% slucajeva)- ratom...

    Ostalo pozdravljam...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs down Ako Mi Dadne Moderator Da Odgovorim

    Zvek Zivi ne vidim zasto bi pljuvao po muslimanima uopste, mislim nadam se da ne pljujes jer ako postujes svoja uvjerenja moras da prihvatis da ima ljudi koji ne misle kao ti. mislim da ti kao i vecina spadas u onu grupu koja pogresno razmislja.savjetovao bih ti da pogledas film "bowling for colombine" majkla mura da shvatis da je u sustini ljudski odnosa razmisljanje a ne strahovi. onaj koji oblikuje javno mijenje vedri i oblaci.i kada prije ili kasnije svi shvate da smo svi mi u sustini ljudi koji hoce miran zivot a ne busanje, i neki velikonacionalnisovinizam.ekstremizam bilo koje vrste je los,zivot se ne vodi u ekstremima nego negdje u sredini.

    http://littlegreenfootballs.com/webl..._on_Video&only

    NESTO NEZNAM KEAKO SE VAMA SVIDJA OVA SVAKODNEVNICA PO JEVROPI ?????????
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Angry Dako Moderator Skupi Hrabros Da Pusti Ove Dva Posta Koji Dan

    .. Uzmi u obzir Zveka_Zivog... Pazi, ja apsolutno nemam nista protiv bilo koje vjere, ja licno vjerujem u jednog Boga i to je to... Sve ostalo je svojstveno samo meni... U biti je isto kao i tvoja vjerovanje, ali ja neke stvari dozivljavam drugacije... Taj lik (Zvek_Zivi) je toliko postovao protiv islama da me je stvarno naljutio... Mnogo mi je smetalo to sto on pishe... E sad uzmi u obzir neki siromasan narod, kojim se lako manipulishe, ili jednostavno narod koji je optuzen za nesto sto nije uradio ili za nesto sto su njihovi "preci" uradili... Niko ne polusava da ih upozna, nego im sudi po vjeroispovijesti...

    PROFESORE NEMAM NI JA NISTA PROTIV NICESOVE RELIGIJE ,SAMO IZNOSIM CINJENICE !

    QUOTE:
    E sad uzmi u obzir neki siromasan narod, kojim se lako manipulishe, ili jednostavno narod koji je optuzen za nesto sto nije uradio ili za nesto sto su njihovi "preci" uradili...


    E SAD TI UZMI TO SVE U OBZIR I VIDJI DA JE LAKOMANIPULISAT SA SIROMASNIJEM NARODOM ,SAMO KOME TO IDE NA RUKU I KO DRZI TI NAROD KA OVCE U TORINU ! TI BIJEDNI SIROTINJSKI NAROD CINI U CAS ISLAMA NAJSTRASNIJA ZVJERSTVA I POKOLJ NAJVECE VJERSKE VODJE U ISLAMU POZIVAJU NAROD NA KLANICU UBIJAJU TERORISTICKIJEM AKCIJAMA NEDUZNI NAROD I OPET SVE U CAS ISLAMA ALAHA I MUAMEDA !

    http://littlegreenfootballs.com/webl..._on_Video&only

    MISIM DA JE KAMERA TO JAKO FINO ZABILJEZILA !!!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Zabiljezila je kamera stosta zveku zivi, no tebi oko nesto samo gleda ono sto tebi odgovara.

    A kome je oko trunjavo i dusa je citava.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pravda Gospodo, ona nemoze da prodje jer istina pade na ulicama.

    Ljudi su izbezumljeni, misle da nije istina sto u ove tri knjige pise. Ali to je samo na njihovu stetu.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi
    .. Uzmi u obzir Zveka_Zivog... Pazi, ja apsolutno nemam nista protiv bilo koje vjere, ja licno vjerujem u jednog Boga i to je to... Sve ostalo je svojstveno samo meni... U biti je isto kao i tvoja vjerovanje, ali ja neke stvari dozivljavam drugacije... Taj lik (Zvek_Zivi) je toliko postovao protiv islama da me je stvarno naljutio... Mnogo mi je smetalo to sto on pishe... E sad uzmi u obzir neki siromasan narod, kojim se lako manipulishe, ili jednostavno narod koji je optuzen za nesto sto nije uradio ili za nesto sto su njihovi "preci" uradili... Niko ne polusava da ih upozna, nego im sudi po vjeroispovijesti...

    PROFESORE NEMAM NI JA NISTA PROTIV NICESOVE RELIGIJE ,SAMO IZNOSIM CINJENICE !

    QUOTE:
    E sad uzmi u obzir neki siromasan narod, kojim se lako manipulishe, ili jednostavno narod koji je optuzen za nesto sto nije uradio ili za nesto sto su njihovi "preci" uradili...


    E SAD TI UZMI TO SVE U OBZIR I VIDJI DA JE LAKOMANIPULISAT SA SIROMASNIJEM NARODOM ,SAMO KOME TO IDE NA RUKU I KO DRZI TI NAROD KA OVCE U TORINU ! TI BIJEDNI SIROTINJSKI NAROD CINI U CAS ISLAMA NAJSTRASNIJA ZVJERSTVA I POKOLJ NAJVECE VJERSKE VODJE U ISLAMU POZIVAJU NAROD NA KLANICU UBIJAJU TERORISTICKIJEM AKCIJAMA NEDUZNI NAROD I OPET SVE U CAS ISLAMA ALAHA I MUAMEDA !

    http://littlegreenfootballs.com/webl..._on_Video&only

    MISIM DA JE KAMERA TO JAKO FINO ZABILJEZILA !!!!
    Ti samo iznosis cinjenice protiv islama, ili kao sto ego reche, gledas ono sto zelis da vidis...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E da i kad iznosis neke cinjenice i pozivas se na druge, molim te uvjeri se da su vjerodostojni, a ne da su sa nekog sajta koji sve postuje protiv islama... ti odes na forume, ili odes na tako nekakve sajtove koje su napravili islamomrsci i mislis da nesto pametno radis... otidji na neke islamske sajtove pa ces tamo da vidis kako oni napadaju sve sto je protiv islama... vidis, moras naci prave sorsove..
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Posteno ,no vidji prvo onu sliku (mnim e je iz holivooda) nemogu da razaberem ! Dalje ,komsija sad trenutno je rijec o ISLAMU i na pitanja necemo odgovarat PITANJIMA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja sad prvo pisem o islamu pa cu ako bog da zdravlja nastavit o kriscanstvu (katolicizmu ,pravoslavlju ) ali nevidim zasto bi se pravda ja nekome o cemu ja pisem ?????????? Vidis za vas vlada pravilo (taman ka veljeserbima) , : KO NIJE SA NAMA PROTIV NAS JE" !!!!!!!!!
    Na svaki post o islamu vi odgovorite sa pljuvanjem na kriscane ,ka da mene zabolje za to Qr....C ,jerbo sam vi fino reka da sam ja A T E I S T ,ali vi i dalje pljujete na kriscane ,mjesto da diskutujete o temi !!!! PHI kaze moram nac prave sorsove ,pa nasa sam podosta toga je prepisano iz kurana i ostalije zapisa koji datiraju od davnina ,samo vama izgleda nema DEMOKRATIJE ,no ako nijesi sa nama onda si PROTIV i ka takvoga te treba unistit (necu definisat "unistit") !!!!!!
    Ja vi zborim da zivim dje ima 36 nacija tako da se srijecem svaki dan sa narodom svije boja vjera nacija i kultura ,ali nidje agresivnije vjere nema do islama ! Od 100 000 vjernika garantujem da su 98 000 agresivni i da nebi prezali da kolju i ubijaju narod u ime islama !!!!!

    E sad dalje Kriscanstvo Katolicizam ide na ekonomsku bandu (ne agresivnu) i nenormalno je sad u ovome vijeku da neko radi biblije kolje i ubija narod !!!!!!!! Na svijetu mnim e je samo Rvacka u WW II ubijala narod samo stonijesu Kriscani Katolici ,oni su to radili zbog toga sto nijesu drugi Rvati (a ne Katolici), samo zbog toga ! Veljeserbi su u potonjem ratu ubijali i komatili narod ne zbog religije tj . vjere no da bi vladali okolnijem zemljama ukljucujuci i moju (Crna Gora ) ! Znaci to je iz ekonomskijeh razloga a ne religijoznih ! U svijetu narod sve manje i manje vjeruje u boga i te zaje_bancije osim u zemljama dje vlada jad i bijeda tj. dje pretezno je lakse nagovorit gladne da je spas u islamu, mjesto (PO MOME) da skoluju narod grade bolnice skole itd itd ,ogromna srestva ide na dzamije imame itd itd ,dok narod krepaje od pa$e gladi !!! Misim na bliskom istoku prostitucija cvjeta isto vazi i za Vatikan italija majka prostitucije ! A za Pravoslavlje i njine vjernike da vi ne zborim nema kriminjala koji nije zastupljen do savrsenstva !!!!!!!!!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  20. #20
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=Zvek_Zivi]
    Na svaki post o islamu vi odgovorite sa pljuvanjem na kriscane[quote=Zvek_Zivi]

    Ja nisam ni u jednom postu pljuvao ni na jednu religiju, a za ostale nisam siguran....
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Posteno ,no vidji prvo onu sliku (mnim e je iz holivooda) nemogu da razaberem !
    Zato sto ti je oko trunjavo, rekao sam ti.

    Niko odje nije pljuvao po hriscanstvu do nevjernika, kao ti sto si. Pljuvajuci na istinu ti pljujesh na vjeru.

    A Isus je sam rekao: Ko ne rasipa taj sakuplja.

    Ti pojma nemash sta je vjera i ti pricash o Islamu i hriscanstvu?

    Ne ide to tako Zveku Zivi, a ti si cist dokaz da godine zivota nemaju nikakve veze sa mudroscu. Ti samo pokazujesh koliko se covjek moze i8skrivit zarad malo tjelesnih potreba. Ja se nadam da si se najeo i napio i da ti je dusa sitana svega sto si zelio. Ali ti si cisti dokaz da "bogastvo " nema nikakvog udjela sa mudroscu. Jer je ti nemash. A ti siti gladonome ne vjerujesh. Nece se ni tebi vjerovati kad ti za to kucne cas.

    A sto se tvog unistavanja tice, eto te pricash i niko te ne dira, samo nemoj da psujesh.

    Eto te najeo si se i napio al i dalje vicesh. Vicesh i udarash nogama o zemlju jer te srbi nesto. Jer ne zivi covjek od ljeba no od svake rijeci Bozije.

    11Čujte me, vi koji za pravdom težite, koji Jahvu tražite; pogledajte stijenu iz koje ste isječeni i jamu duboku iz koje ste izvađeni. 4 "Pomno me slušaj, puče moj, počujte me, narodi! Jer od mene Zakon dolazi i moje pravo za svjetlo narodima. 5 Brzo će stići pravda moja, moje će spasenje doći kao svjetlost. Moja će mišica suditi narodima. Mene očekuju otoci i u moju se mišicu uzdaju. 7 Poslušajte me, vi koji poznajete pravo, narode kojima je moj Zakon u srcu. Ne bojte se poruge ljudske, ne plašite se uvreda! 8 Jer moljac će ih razjesti kao haljinu, crv će ih rastočiti kao vunu. Ali će pravda moja trajati dovijeka i spas moj od koljena do koljena."
    Jel istina ovo Zveku Zivi? Ili ti je i ovo nerazbirljivo(tj. ne podgovara ti):

    1. Гле, није окрачала рука Господња да не може спасти, нити је отежало ухо његово да не може чути.
    2. Него безакоња ваша раставише вас с Богом вашим, и гријеси ваши заклонише лице његово од вас, да не чује.
    3. Јер су руке ваше оскврњене крвљу и прсти ваши безакоњем; усне ваше говоре лаж и језик ваш изриче опачину.
    4. Нема никога да виче за правду, нити има да се пре за истину; уздају се у ништавило, и говоре лаж; зачињу невољу, и рађају муку.
    5. Носе јаја аспидина и ткају паучину; ко поједе јаје њихово умре, и ако које разбије, ижљезе гуја.
    6. Платно њихово није за хаљине, нити ће се они одјести својим послом; посао је њихов безакоње и у рукама је њиховијем насиље.
    7. Ноге им трче на зло и брзе су на прољевање крви праве; мисли су њихове безакоње; на путовима је њиховијем пустош и расап.
    8. Пута мирнога не знају, и на путовима њиховијем нема правде; начинили су себи криве стазе; ко год иде по њима, не зна за мир.
    9. Зато је суд далеко од нас, и правда не долази до нас; чекамо видјело, а оно, ето мрак; свјетлост, а оно ходимо по тами.
    10. Пипамо као слијепци зид, као они који немају очију пипамо; спотичемо се у подне као у сумрачје; у обиљу смо као мртви.
    11. Ричемо свиколики као медвједи, и једнако учемо као голубице; чекамо суд, а њега нема, спасење, а оно је далеко од нас.
    12. Јер се пријеступи наши умножише пред тобом и гријеси наши свједоче на нас; јер су пријеступи наши код нас и безакоња своја знамо,
    13. Да невјеру учинисмо и слагасмо Господу, и отступисмо од Бога својега, говорисмо о насиљу и одмету, да састављасмо и износисмо из срца ријечи лажне.
    14. Зато суд отступи натраг, и правда стоји далеко; јер истина паде на улици и правда не може да прође.
    15. И истине је нестало, и ко се уклања ода зла, постаје плијен. То видје Господ, и не би му мило што нема суда.
    16. И видје гдје нема човјека, и зачуди се што нема посредника; зато учини му спасење мишица његова, и правда његова подуприје га.
    17. Јер се обуче у правду као у оклоп, и шљем спасења метну на главу; одједе се осветом као одијелом, и огрте се ревношћу као плаштем.
    18. По дјелима, по дјелима да врати гњев противницима својим, плату непријатељима својим, острвима да плати.
    19. И бојаће се имена Господњега са запада, и славе његове с истока сунчанога; јер ће непријатељ навалити као ријека, а дух ће Господњи подигнути заставу супрот њему.
    20. И доћи ће избавитељ у Сион и к онима од Јакова који се обраћају од гријеха, вели Господ.
    21. А ово ће бити завјет мој с њима, вели Господ: дух мој, који је у теби, и ријечи моје, које метнух у уста твоја, неће отићи од уста твојих ни од уста сјемена твојега, ни од уста сјемена сјемена твојега, вели Господ, отселе и довијека.
    Last edited by Ego_and_his_own; 23-03-06 at 20:17.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    JA VI KA K******* POKUSAVAM REC DA JA NIJESAM NI KRISCANIN NI MUSLIMAN NO ATEIST
    Pa sto onda ucestvujesh na ovoj temi?

    Hvala ti na savjetima, i razumijem tvoju zabrinutost ali kao neko ko je nevjernik cini mi se da nisi bash najiskreniji.

    Nije ovo tema za tebe Zveku Zivi. Ovje je potrebna vjera a ti je nemash.

  23. #23
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi
    Ja vi zborim da zivim dje ima 36 nacija tako da se srijecem svaki dan sa narodom svije boja vjera nacija i kultura ,ali nidje agresivnije vjere nema do islama ! Od 100 000 vjernika garantujem da su 98 000 agresivni i da nebi prezali da kolju i ubijaju narod u ime islama !!!
    To je samo tvoje mnenje, tvoja subjektivna predstava koja kod nekog može da bude ovakva a kod nekog onakva, što je različito od istine.
    Ako je neko vjernik islama on ne može takvo što raditi jer sam Kuran kaže da onaj koji ubije poštenog čovjeka grijeh mu je kao da je cio svijet pobio a onaj koji bude uzrok spasenju nečijeg života kao da je cio svijet spasio.
    Nisi pročitao Kuran tako da je besmisleno da pričaš o islamu.
    Ko o čemu nevjernik o vjerovanju. Ili kako kažu za žene: ko o čemu q..va o poštenju.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  24. #24
    renaissance Guest

    Default

    Grijeh je ubiti postenog, ali zato nije grijeh ubiti nepostenog...
    Ja bih prije rekla da je ubistvo samo po sebi veliki grijeh,i nema te religije koja me moze ubijediti u neophodnost istog, kao i u to da covjek moze imati taj monopol u sopstvenim rukama...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE
    Grijeh je ubiti postenog, ali zato nije grijeh ubiti nepostenog...
    Ja bih prije rekla da je ubistvo samo po sebi veliki grijeh,i nema te religije koja me moze ubijediti u neophodnost istog, kao i u to da covjek moze imati taj monopol u sopstvenim rukama...
    Renesanso, ako nema toga sto te moze ubijediti da neko moze uzeti tu moc u ruke, ipak se okreni malo oko sebe.

    Ja bih zaista volio da je tako kako ti kazesh, ali tiranini koji muce slabe ljude dajuci sebi za pravo da biraju njihovu sudbinu i vrijeme zivota je nesto sto jeste velika istina. Religija u mnogome govori o tome. Kad bi religija oduzela to pravo onome koji se brani, nikad nebi bila pravedna i istinita. Takvim ljudima doista treba stati nogom za vrat.
    Last edited by Ego_and_his_own; 24-03-06 at 00:03.

Page 1 of 9 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 18:53
  2. Zene i religija...
    By renaissance in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 19-03-06, 05:54
  3. Islam is not for me
    By Luximus in forum English only
    Replies: 1
    Last Post: 15-01-05, 00:22
  4. Protest " Muslimana "
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 42
    Last Post: 02-11-04, 01:56
  5. Patrijarh protiv nove himne
    By Ataman in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 73
    Last Post: 14-08-04, 13:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •