Results 1 to 5 of 5

Thread: Luca Mikrokozma

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Luca Mikrokozma

    Istrgni se, iskro bozestvena,
    iz narucja mracne vladalice,
    podigni se na svijetla krila,
    raspali se plamom besmrtnosti,
    skini mene sa ocih mojijeh
    neprozracnu smrtnosti zavjesu,
    tupe moje otrgni poglede
    od meteza ovog nistoznoga,
    uvedi ih u polja blazena,
    u tvorenjem osvestanom hramu,

    - da opsirnu vidim kolijevku
    u kojoj se vjecnost odnjihala,
    iz koje je u krila udrila,
    u beskrajni prostor ulecela,
    od svacijih skrila se pogleda
    do jednoga koji sve pronice, -
    u opsirno svetiliste bica,
    dje s' radjaju sunca i mirovi,
    dje vjencano bice s zacatijem,
    dje se dusi besmrtnoscu krste.



    Ovo veliko otkrovenje vladike Petra je na zalost vrlo zaboravljeno i o njemu se nerijetko cuje bez sto ga citiraju na politickim skupovima.... po meni jedno od najvecih djela poslije proroka i jevandjelja.... "Izabrano moje tvorenije, ti si sunce medju duhovima...." i zaista je bio sunce i zaista blago onom ko zivi dovijeka imao se rasta i roditi....

  2. #2
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Izranjanje svjetlosti

    Iscjeliteljka Barbara Ann Brennan (op.: zena je radila kao fizicar u NASA-i, da bi je zivotni put odveo u duhovno iscjeliteljstvo; moze da vidi stanje ljudske aure i cak jos dublje u covjeka..)
    u svojoj knjizi "Izranjanje svjetlosti" (izdanje "Mono & Manjana press", Bg) kaze da svi ljudi na "trecem nivou" izgledaju kao zvijezde. Kako li je vladika Petar to znao?...

    _________
    Moram da citiram izvadak iz gorepomenute knjige, mada je podugacko:
    Pogl. 18.:
    " Ispod hara-dimenzije pociva dimenzija tvog dubokog jezgra. Jezgro je vecito "Ja sam ono sto jeste, bilo je i uvek ce biti." Tu lezi poreklo tvoje stvaralacke snage. Tvoje jezgro je unutrasnje vrelo bozanstva. Uz pomoc natculne percepcije, ono izgleda kao zvezda, sredisnja zvezda. Ova svetlost je znamen vecite sustine svake osobe. Ona postoji izvan vremena, prostora, fizicke inkarnacije, pa cak i koncepta duse. Izgleda da je ona vrelo samog zivota. To je jedinstveni individualni Bog unutar svakog od nas. To je izvor iz koga izranjaju sve reinkarnacije, a ipak u njemu vlada nepomuceni mir i spokoj. Tamo gde izranja, svetlost jezgra donosi zdravlje. Tamo gde je blokirana, javlja se bolest."

    "Uz pomoc natculne percepcije, uspela sam da lociram sredisnju zvezdu unutar tela. Ona se doslovno nalazi u samom sredistu....
    Izgleda kao blestava svetlost koja sija u svim bojama. Ova svetlost moze da se siri do beskonacnosti. U sebi nosi vrlo blisko osecanje nesputane licnosti. To ste vi, onakvi kakvi jeste u ovom zivotu. To ste vi onakvi kakvi ste bili pre ovog zivota. To ste vi onakvi kakvi cete biti nakon ovog zivota. To ste vi, onakvi kakvi postojite van vremena i prostora. Ova sustina licnosti razlicita je za svaku osobu. To je vasa, jedinstvena sustina. To je individualizovano bozanstvo u vama.
    Ono sto moze da bude zbunjujuce u vezi sa sustinom jezgra jeste da ona postoji i kao sjedinjavajuci bozanski princip, ili Bog. To jest, istovremeno postoje inividualizovani bog u nama i univerzalni Bog. To je ponekad tesko razumljiv paradoks. Kako ja mogu da budem u isto vreme Ja i Bog? Bog je tako ogroman. Bog je izvan moci ljudskog poimanja. Kako mogu da nazivam sebe Bogom kada znam da je Bog mnogo vise od mene? Jedini nacin da se dodje do odgovora na ovo pitanje jeste kroz dozivljaj sredisnje zvezde.
    Kada jednom uspete da dozivite sustinu svog jezgra, moci cete da je nadjete svugde. ... Naci cete je i kako se proteze beskrajem univerzuma."
    "Na nivou sredisnje zvezde, disfunkcija se gotovo uvek odnosi na to da su ljudi na neki nacin pokidali vezu sa svojom sred. zvezdom. Nije rec o tome da nesto nije u redu sa samim jezgrom; rec je o tome da nesto nije u redu sa vezom izmedju jezgra i ostalih nivoa postojanja..." (Ili sto bi se reklo, covjek nije povezan sa Bogom...)

    ________
    Knjigu obavezno preporucujem za citanje, no prije ove bi bilo zgodno procitati autorkinu prvu knjigu "Ruke koje lece". Mnoge stvari ce vam se kasti!
    Last edited by odli; 27-04-06 at 20:15.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica,Crna Gora
    Posts
    249
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli
    Iscjeliteljka Barbara Ann Brennan (op.: zena je radila kao fizicar u NASA-i, da bi je zivotni put odveo u duhovno iscjeliteljstvo; moze da vidi stanje ljudske aure i cak jos dublje u covjeka..)
    u svojoj knjizi "Izranjanje svjetlosti" (izdanje "Mono & Manjana press", Bg) kaze da svi ljudi na "trecem nivou" izgledaju kao zvijezde. Kako li je vladika Petar to znao?...

    Vladika Petar je doživio fenomen koji se naziva prosvjetljenje. Dok su mnogi književni kritičari opise u knjizi nazivali "piščevom maštom",profesor, čijeg se imena ne mogu sjetiti, je rekao da je prilično siguran da je Njegoš doživio prosvjetljenje,prepoznavši u knjizi opise fenomena koji je i sam iskusio.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robespierre
    Vladika Petar je doživio fenomen koji se naziva prosvjetljenje. Dok su mnogi književni kritičari opise u knjizi nazivali "piščevom maštom",profesor, čijeg se imena ne mogu sjetiti, je rekao da je prilično siguran da je Njegoš doživio prosvjetljenje,prepoznavši u knjizi opise fenomena koji je i sam iskusio.
    On je vidio univerzum i opisao ga 1845 godine.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robespierre
    Vladika Petar je doživio fenomen koji se naziva prosvjetljenje.
    Ocigledno.
    Izgleda da je dozivio svoju sredisnju zvijezdu...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •