Page 10 of 11 FirstFirst ... 67891011 LastLast
Results 226 to 250 of 260

Thread: Umro Slobodan Milosevic?!

  1. #226
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čitulja Slobodanu Miloševiću

    Beogradski dnevnici Politika i Večernje novosti juce su objavili čitulju koju su potpisali Nada, Srećko, Živko, Sloboda i Vesela koja ovako glasi:

    "Hvala ti za sve obmane i krađe, za svaku kap krvi koju su zbog tebe prolile hiljade, za strah i neizvjesnost, za promašene živote i generacije, snove koje nismo ostvarili, za užase i ratove koje si, ne pitajući nas, u naše ime vodio, za sav teret koji si nam na pleća natovario.

    Pamtimo tenkove na ulicama Beograda i krv na njegovim pločnicima. Pamtimo Vukovar. Pamtimo Dubrovnik. Pamtimo Knin i Krajinu. Pamtimo Sarajevo. Pamtimo Srebrenicu. Pamtimo bombardovanje. Pamtimo Kosovo. Tek ćemo ga pamtiti. I sanjati. Sjećamo se poginulih, ranjenih, unesrećenih, izbjeglica. Sjećamo se svojih uništenih života".

  2. #227
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "...i glasova nasih roditelja koji su bili vecinski podrzavaoci tvoje politike i kao takvi su te doveli na vlast..."(nedostaje u toj citulji)

    zaboravni su nesto, od uzbudjenja valjda...boo..ko zna..

  3. #228
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odavanje pošte u Podgorici

    Nekoliko stotina građana Podgorice odalo je danas poštu Slobodanu Miloševiću. Isped hrama Hristovog vaskrsenja u Podgorici su zapačkeme sveće, a građani su u mimohodu izjavili saučešće članovima Miloševićeve šire porodice iz sela Lijeva Rijeka u Crnoj Gori, odakle on potiče.

    Među onima koji su došli da odaju poštu bili su i pojedini funkcioneri opozicione Socijalističke narodne partije. Organizatori okupljanja su Bratstvo Miloševića, Udruženje Vasojevića Vaso i Udruženje boraca ratova od 1990.

  4. #229
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Spider
    Čitulja Slobodanu Miloševiću

    Beogradski dnevnici Politika i Večernje novosti juce su objavili čitulju koju su potpisali Nada, Srećko, Živko, Sloboda i Vesela koja ovako glasi:

    "Hvala ti za sve obmane i krađe, za svaku kap krvi koju su zbog tebe prolile hiljade, za strah i neizvjesnost, za promašene živote i generacije, snove koje nismo ostvarili, za užase i ratove koje si, ne pitajući nas, u naše ime vodio, za sav teret koji si nam na pleća natovario.

    Pamtimo tenkove na ulicama Beograda i krv na njegovim pločnicima. Pamtimo Vukovar. Pamtimo Dubrovnik. Pamtimo Knin i Krajinu. Pamtimo Sarajevo. Pamtimo Srebrenicu. Pamtimo bombardovanje. Pamtimo Kosovo. Tek ćemo ga pamtiti. I sanjati. Sjećamo se poginulih, ranjenih, unesrećenih, izbjeglica. Sjećamo se svojih uništenih života".
    ne mogu a da ne primijetim simboliku imena autora umrlice .... ne znam da li je to slučajni ili namjerno..
    svaka im čast za ovo
    Kako Vaša bolest ?

  5. #230
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tragicno! Zavrsi se, napokon, ova povorka - kolona supljoglavaca. Na SKY news su prikazivali non-stop jednu zenu koja rece da su njegovom smrcu izgubili sve, i coveka, i prijatelja i oca. I da se niko od tih glupana ne zapita sto mu 'kriminalna' porodica nije prisustvovala.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  6. #231
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Tragicno! Zavrsi se, napokon, ova povorka - kolona supljoglavaca. Na SKY news su prikazivali non-stop jednu zenu koja rece da su njegovom smrcu izgubili sve, i coveka, i prijatelja i oca. I da se niko od tih glupana ne zapita sto mu 'kriminalna' porodica nije prisustvovala.
    Ok, ajde neka je taj narod supljoglav, i ova citulja oslikava jednu realnost koja nas je unzadila ali ja ne smatram tog covjeka jedinim krivcem, vec naprotiv, ubijedjen sam da je raspadu sfrj kumovala niko drugi nego amerika i vatikan koji su se kao sto se i pokazalo tacnim, bili ti koji su umijesali smoje "demokratske" prste da bi tako srusili komunizam i priblizili se neprijatelju Rusiji.
    Toliko se prica o zlocinu Milosevica i njegovoj sahrani a gdje si ti bila cvrcak da odje pljujes po supljoglavim hrvatima koji su Tudjmana uz sve pocasti sahranili, ili Aliju Izetbegovica ili Rugovu nego pametujes i pljujes po Milosevicu jedino?
    Zasto ta tvoja vrla svijest se ne zapita kako je moguce da jedan haski glibavi tribunal pusti na slobodu zlocinca haradinaja i omoguci mu cak politicki da djeluje na Kosovu a milosevicu nisu dali da se lijeci? A $edi da te zamolim!

  7. #232
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    Ok, ajde neka je taj narod supljoglav, i ova citulja oslikava jednu realnost koja nas je unzadila ali ja ne smatram tog covjeka jedinim krivcem, vec naprotiv, ubijedjen sam da je raspadu sfrj kumovala niko drugi nego amerika i vatikan koji su se kao sto se i pokazalo tacnim, bili ti koji su umijesali smoje "demokratske" prste da bi tako srusili komunizam i priblizili se neprijatelju Rusiji.
    Toliko se prica o zlocinu Milosevica i njegovoj sahrani a gdje si ti bila cvrcak da odje pljujes po supljoglavim hrvatima koji su Tudjmana uz sve pocasti sahranili, ili Aliju Izetbegovica ili Rugovu nego pametujes i pljujes po Milosevicu jedino?
    Zasto ta tvoja vrla svijest se ne zapita kako je moguce da jedan haski glibavi tribunal pusti na slobodu zlocinca haradinaja i omoguci mu cak politicki da djeluje na Kosovu a milosevicu nisu dali da se lijeci? A $edi da te zamolim!
    Kome ti $edi? Okle ti znas sto ja mislim? Postavi pitanje, ka svi razumni ljudi, i cekaj odgovor. Onda donosi zakljucke.

    Inace, ovo je topik o Slobodanu Milosevicu, ako ti je promaklo oku.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  8. #233
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ocigledno da nasi opozicionari jos uvjek ne mogu da se otrgnu iz zagrljaja sloba milosevica
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  9. #234
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    “Obzerver”, pod naslovom “Tiranin sahranjem u svom vrtu”, pise da je sahrana Slobodana Milosevica juce u Pozarevcu bio “patetican kraj jednog predsjednika”. “Bizaran poslednji pozdrav, koji je vise dolikovao uginulom kucnom ljubimcu nego bivsem sefu drzave” pise list i konstatuje apatiju s kojom je vecina gradjana Srbije reagovala na smrt i sahranu Slobodana Milosevica.

    “Cini se da je zaostavstina Slobodana Milosevica ne samo podijeljena drzava, vec i naprsla zajednica kojom vladaju pesimizam, ravnodusnost pa cak i dosada”, ocjenjuje “Obzerver”.

    “Indipendent on sandej” pise da su se na desetine hiljada pristalica Slobodana Milosevica oprostili od svog nekadasnjeg lidera na nacin na koji je podsjetio “na vrijeme balkanskih ratova”.

    “Iako vlada nije dozvolila drzavnu sahranu”, nastavlja list “nedjelju dana dugi poslednji ispracaj Slobodana Milosevica se vremenom pretvorio u dogadjaj nacionalnog znacaja koji je, barem medju njegovim pristalicama, osvjezio osjecanje da je Srbija zrtva nepravde”.

    “Milosevic je od juce ispod zemlje, ali njegov duh jos uvijek provejava nad zemljom Srbijom”, pise “Indipednent on sandej”.

    “Sandej telegraf”, biljezeci pored sahrane, i okupljanje Milosevicevih neistomisljenika sa balonima na beogradskom Kalemegdanu, pise da je “odlazak tiranina podijelio Srbiju”.

    “Sam cin njegove sahrane povod je novim, ogorcenim svadjama izmedju stanovnika Pozarevca. Dok su mnogi ponosni na to sto je Milosevic sahranjen u njihovom gradu, drugi strahuju da ce se grob pretvoriti u vrstu svetilista njegovih pristalica zbog kojeg ce Pozarevac zauvijek biti u Milosevicevoj sjenci”, pise list.

    “Sandej tajms” pise da je “svijet ostao kod kuce dok su Srbi sahranjivali Milosevica”. List pise da se Slobodan Milosevic, tokom “duge i krvave vladavine” cesto zavaravao da je dostojan naslednik Josipa Broza Tita.

    “Titovoj sahrani u Beogradu 1980. godine prisustvovalo je 128 premijera i sefova drzava u znaku postovanja prema covjeku koji se odupro Staljinu i definisao Jugoslaviju kao nesvrstanu zemlju. Nasuprot tome, nijedan inostrani zvanicnik nije bio na jucerasnjoj ceremoniji u Pozarevcu na koju nije dosla ni miloseviceva udovica Mirjana Markovic”, zavrsava Sandej tajms.
    ---------
    Kcerka Slobodna Milosevica, Marija, ocijenila je danas ceremoniju sahrane svog oca kao “skandaloznu” i uputila ostre kritike drugim clanovima porodice zbog organizacije sahrane.
    Marija Milosevic (40), koja zivi u Crnoj Gori, u telefonskoj izjavi agenciji Asosijeted pres rekla je da je prekinula sve kontakte sa ostatkom porodice - majkom Mirjanom i bratom Markom koji zive u Moskvi. “Ne vidim vise zasto bih odrzavala bio kakve kontakte sa porodicom. Nigde na svetu ljudi se ne sahranjuju u svom dvoristu”, rekla je ona.
    Last edited by Hari Krisna; 19-03-06 at 13:16.

  10. #235
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Harise budi iskren pa kazi jesi li lelekao za Rugovom, Tudjmanom, Alijom...

  11. #236
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja nesto nisam imala zivaca za ova zbivanja...
    ja pizdim ako neko ne misli kao ja.bolesno, ali sto cu.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  12. #237
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    Harise budi iskren pa kazi jesi li lelekao za Rugovom, Tudjmanom, Alijom...
    Nijesam, ali zato zalelecem svaki put za tobom kad procitam sta zivi stvor moze pisati.

  13. #238
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Nijesam, ali zato zalelecem svaki put za tobom kad procitam sta zivi stvor moze pisati.
    cuvaj glas da zaleleces nad samim sobom i svojom zlom rabotom koju si u dosluhu sa ostalom gospodom kreatorima uzgajio na ovom mjestu

  14. #239
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Your computer!!!
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slava mu! SSSS
    Ko zna, zna...

  15. #240
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    ne mogu a da ne primijetim simboliku imena autora umrlice .... ne znam da li je to slučajni ili namjerno..
    svaka im čast za ovo
    Ja neznam kakvi ste vi to ljudi kad se mozete radovati/likovati icijoj smrti. No na vas obraz ide pa kako vam bude.

  16. #241
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    ne znam ne neznam
    ja rekoh ranije da mi je žao što je umro... što nije dočeko presudu i što ga neko nije fizički i psihički maltretirao do kraja života za sve ljude kojima je uprostio život... time ne bi bio nadoknađen ni milioniti dio onoga što je on uradio a ovako se nekažnjeno izvukao... jedino zbog toga mi je žao što je umro.
    Kako Vaša bolest ?

  17. #242
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    ne znam ne neznam
    ja rekoh ranije da mi je žao što je umro... što nije dočeko presudu i što ga neko nije fizički i psihički maltretirao do kraja života za sve ljude kojima je uprostio život... time ne bi bio nadoknađen ni milioniti dio onoga što je on uradio a ovako se nekažnjeno izvukao... jedino zbog toga mi je žao što je umro.
    Spasi nas Milice svog laznog licemerja. Konkretno ljudi kao ti dobar su materijal za kvislinge. Kakav god da je bio (ni ja ga necu nesto mnogo hvaliti ali iz drugih razloga od tebe) bio je NAS Srpski (ne crnogorski da vas odma ogradim). Nije me on bombardovao (bio referendum ja glasao protiv), nije mi on uveo sankcije ( i sutra bih opet trazio da se pomogne Republici Srpskoj). I sta sad hvala Ameriko za sve bombe, hvala Ameriko za sankcije sto si nas izvela na pravi put. Hvala Ameriko za sve sto si ucinila otvorila nam oci pobila narod i istrgla Kosovo. Vredelo je. Isto mi je kao da se Hitleru zahvaljujem 10. aprila.1941.
    Dalje vezano za SM ni ja nesto nisam gotivio Djindjica. Ali nisam ni lajo jel mi ga je bilo zao, kao coveka, oca i Srbina. Zato te molim cuti makar malo pametnija si.

  18. #243
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jel ti zha bilo Tudjmana? Kao chojeka, oca, Hrvata... (ovo oca je pod uslovom da je ima djece shto ne znam je li )
    Last edited by Nikollaki; 20-03-06 at 21:42.

  19. #244
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Jel ti zha bilo Tudjmana? Kao chojeka oca Hrvata...
    Nisam trco po forumima da pishem kako mi je drago sto je umro, ljudski sam i TAD cutao. On je ipak svaka mu cast veliki posao za Hrvate odradio.

    PS Kod Djindjica nisam mislio na oca nacije, vec na oca svoje dece.

  20. #245
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eno sam editova post i stavio zareze da ne bude zabune...

    A kad ti nisi zhalio Tudjmana zashto bi nekome trebalo da bude zhao Miloshevica?

  21. #246
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Eno sam editova post i stavio zareze da ne bude zabune...

    A kad ti nisi zhalio Tudjmana zashto bi nekome trebalo da bude zhao Miloshevica?
    a da ti pocnem crtati pa da svatis ??
    Aj lagano citaj slovo slovo intelektualac
    N E N I J E M I G A B I L O Z A O A L I N I S A M L I K O V A O I P I S A O T O P O F O R U M I M A jer je ruzno (citaj nije hriscanski radovati se tudjoj nesreci) bolje je cutati. Jesi sad svatio ili opet treba ??
    Jebeni Ante Gotovina mu je potpisao citulju a vi se nasli da pljujete po njemu.

  22. #247
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Spasi nas Milice svog laznog licemerja
    :lolblue:
    Nije me on bombardovao (bio referendum ja glasao protiv), nije mi on uveo sankcije ( i sutra bih opet trazio da se pomogne Republici Srpskoj)
    e moj druškane, mnogo će vode Dunavom proteći dok ne Ti shvatiš da te on jeste bombardovao,, da ti on jeste uveo sankcije i da on jeste jedan od glavnih krivaca za tako očajno stanje...
    I sta sad hvala Ameriko za sve bombe, hvala Ameriko za sankcije sto si nas izvela na pravi put. Hvala Ameriko za sve sto si ucinila otvorila nam oci pobila narod i istrgla Kosovo. Vredelo je. Isto mi je kao da se Hitleru zahvaljujem 10. aprila.1941.
    daleko od toga da treba da zahvaljujes Americi.. ja nigdje nijesam rekla da njih podržavam daleko od toga... ljudi kao ti su tipičan primjer onih izmanipulisanih umova kojima će sad Slobo postat heroj i junak... a zaboraviti sve što je do sad uradio... tužno zbilja tužno...
    Dalje vezano za SM ni ja nesto nisam gotivio Djindjica. Ali nisam ni lajo jel mi ga je bilo zao, kao coveka, oca i Srbina. Zato te molim cuti makar malo pametnija si
    jasno je da ti nijesi podrzavao Djindjica jer on ne ide u paketu sa slobom
    pile, ja ne lajem govorim istinu, ništa ne preuveličavam a ako je to za tebe lajanje jadan li si moj druškane....
    ja ćutah nego si me ti prozvao, sad trpi
    Kako Vaša bolest ?

  23. #248
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A je li muslimanski?

    Ante Gotovina mu nije potpisao chitulju to je lazh i on je to i demantovao...

    A ti odje nisi nikome ni majka ni otac da ih vaspitavash oce li likovat ili ne uostalom svako ima svojih razloga zashto neshto radi tebi ako se ne svidja ceraj - vjerujem da postoje i neki forumi dje ga lelechu...

  24. #249
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja Milece necu se tobom raspravljavati oko onoga cega sam bio akter i onoga sto sam doziveo.
    Nije me bombardovala RV PVO SRJ nego NATO avijacija, nismo sami sebi uveli sankcije no Amerika (zbog markala)............
    Nije RTS pogodila Srpska artiljerija, ni voz u grdulici, ni malu Milicu na nosi. Nije siptare Slobo naoruzao no Amerika, i Hravte i sve ostale.......(dobro mi smo naoruzali Srbe :-) )
    e sad lakse je pisati niz vetar nego uz vetar Milice, pa zmureti na jedno oko i lagati sebe.

  25. #250
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    A je li muslimanski?

    Ante Gotovina mu nije potpisao chitulju to je lazh i on je to i demantovao...

    A ti odje nisi nikome ni majka ni otac da ih vaspitavash oce li likovat ili ne uostalom svako ima svojih razloga zashto neshto radi tebi ako se ne svidja ceraj - vjerujem da postoje i neki forumi dje ga lelechu...
    Postajes naporan, informisi se ko je podelio Hrvatsku po pitanje citulje, i cim ti Tata kupi ovaj forum ja idem eto pa uzivaj. A cuo sam da moze, samo ga lepo zamoli.

Page 10 of 11 FirstFirst ... 67891011 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. LjETOPIS POPA DUKLjANINA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 46
    Last Post: 29-11-10, 23:33
  2. Replies: 35
    Last Post: 29-01-08, 00:06
  3. Umro Nikola Samardzic, bivsi sef crnogorske diplomatije
    By JUSTICE in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 26-12-05, 16:26
  4. LJETOPIS POPA DUKLJANINA
    By GRAD in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 28-10-04, 12:57
  5. U Potocarima ukopano novih 338 zrtava cetnickog genocida
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 30
    Last Post: 12-07-04, 05:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •