Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 42

Thread: Kupujmo domaće

  1. #1
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    PG
    Posts
    953
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    29 Posts

    Angry Kupujmo domaće

    Jaja Višnjić

    Novo pakovanje, danas kupljeno. Koja je vjerovatnoća da 8 (jeste, reci osam) jaja iz jednog pakovanja dođe sa po dva žumanceta?
    Jel u toku neka akcija "platiš jedan, dobiješ dva" ili možda reklamiraju njihove kokoške da su zdrave "ka zmaj"?

    Koje li su se zdravine presisale te kokoške, to bi trebalo ispitati.

    Evo i foldera na mediafire:
    https://www.mediafire.com/folder/kh9...02/Zdrava_Jaja

    Video 1:
    http://www.mediafire.com/watch/0sb8t.../VIDEO0045.mp4

    Video 2:
    http://www.mediafire.com/watch/oykli.../VIDEO0048.mp4
    http://www.mediafire.com/watch/oykli.../VIDEO0048.mp4


    p.s.
    ako moderator misli da ovoj temi nije ovdje mjesto, molim vas da istu i premjestite - meni se ovaj podforum učinio najprikladnijim
    Last edited by volimdakucam; 30-12-14 at 21:36.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    I moje koke ponekad rode jaje sa dva zumanceta, ali osam komada u jednom pakovanju..... Pa to je novogodisnji poklon
    Who let the dogs out

  3. #3
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Imala sam i ja nadahnuto kupovanje domacih proizvoda u cg pa me proslo.. Jaja sa Frutka ... od kokosaka koje trce po Bjelopavlicima...valjda...mozda su u pitanju specijalna jaja jer je Frutak kao mjesto ucrtan na rimskim mapama pored duklje kao jedino mjesto na tlu danasnje cg... nazalost totalno neistrazeno ali ....mozda sve to ima veze sa finalnom cijenom njihovih jaja koja su 3-4 puta skuplja od drugih..mozda uz cijenu nafte i zlata, ali i zbog pada ruske berze.. Tek, totalno se razocarah jer su pri lomljenju ista kao i ostala u ponudi, bez zlatnih listica itd...
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 30-12-14 at 21:31.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  5. #5
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja kupujem samo ono sto mi se svidja kada su prehrambeni artikli u pitanju, bilo da je domace ili strano, ako je kvalitetno i ukusno, naci ce se na trpezi. Ovo sto se propagira da ljudi posto-poto kupuju domace je bez veze. Nasi trgovacki lanci nam trebaju ponuditi domace, ali i ono iz uvoza, a na nama potrosacima je da odlucimo sta cemo i koliko kupovati, a ne da razni uvoznicki lobiji forsiraju samo proizvode iz Srbije i ponesto iz Hrvatske, dok proizvode iz drugih zemalja EU jedva da ima.
    Davor

  6. #6
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    PG
    Posts
    953
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Može li neko da objasni usled čega kokoške nose ovakva "turbo" jaja?
    Ima li kod nas bilo kakvih institucija koje kontrolišu hranu i da li je ovo posledica "zdrave" ishrane kokošaka ili nečega trećeg?

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja mislim da je LUDILO uvozit vino iz Cilea, Australije, i bijeli luk iz Kine, da se ne organizujemo LOKALNO i upoznamo kokoske koje snose jajca za nasu djecu , svinje , koze , ovce i sarulje koje nam daju mlijeko, sir i ostale proizvode od mesa i mlijeka
    Cuo sam za Jamere koji voze po stotinak kilometara, i imaju dugorocne ugovore za ORGANSKE PROIZVODE, koje sami nadziru
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  8. #8
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    PG
    Posts
    953
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Dakle, istog dana kupljena tri pakovanja jaja.
    Jedno ste mogli da vidite na videu iznad (baceno naravno), drugo je bilo normalno (bez duplih) i evo treceg ispod:

    Naravno da i ovo leti u smece.
    Domace - zdravo.
    Cao, zdravo.

  9. #9
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ja mislim da je LUDILO uvozit vino iz Cilea, Australije, i bijeli luk iz Kine, da se ne organizujemo LOKALNO i upoznamo kokoske koje snose jajca za nasu djecu , svinje , koze , ovce i sarulje koje nam daju mlijeko, sir i ostale proizvode od mesa i mlijeka
    Cuo sam za Jamere koji voze po stotinak kilometara, i imaju dugorocne ugovore za ORGANSKE PROIZVODE, koje sami nadziru

    Zasto bi bilo ludilo uvoziti vino iz Australije, Cilea i drugih zemalja, pa necemo valjda prodavati samo Crnogorski Vranac? Svako vino je drukcije, i svi imaju razlicit ukus sto se vina tice. Jedni vole francuska, jedni crnogorska, a drugi mozda australijska ili neka druga. O ukusima se ne raspravlja, i svako ima pravo da izabere da kupi ono sto voli, a ne da mu neko namece bilo sta. Ovo za bijeli luk i ostalo voce i povrce sto se uzgaja lokalno, ne treba uvoziti, ali vino je sasvim druga stvar.
    Davor

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Mislim da je u pitanju radijacija.
    I ja. Ozracene kokoske.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  11. #11
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DR.Google kaže sljedeće:

    Jaja sa dva žumanca
    Ova pojava nastaje kada dođe do dve uzastopne ovulacije u razmaku od maksimalno tri sata. Pojava ovakvih jaja češća je u početku proizvodnog ciklusa, kada ritam nošenja nije u potpunost stabilizovan. Neke provenijence lakih nosilja pokazuju veću skolonost ka nošenju jaja sa dva žumanca u odnosu na ostale, što znači da na ovu pojavu u izvesnoj meri utiče i genetski faktor.
    http://www.zivinarstvo.com/proizvodn...kavlitet-jaja/
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  12. #12
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    NK-PG
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo ljudi treba kupovati domace proizvode, ovo sve sto jedemo je industrijska hrana da kazem GMO.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Zasto bi bilo ludilo uvoziti vino iz Australije, Cilea i drugih zemalja, pa necemo valjda prodavati samo Crnogorski Vranac? Svako vino je drukcije, i svi imaju razlicit ukus sto se vina tice. Jedni vole francuska, jedni crnogorska, a drugi mozda australijska ili neka druga. O ukusima se ne raspravlja, i svako ima pravo da izabere da kupi ono sto voli, a ne da mu neko namece bilo sta. Ovo za bijeli luk i ostalo voce i povrce sto se uzgaja lokalno, ne treba uvoziti, ali vino je sasvim druga stvar.
    Mene boli ... za VASU FINOCU, ako kontenjerski BRODOVI UNISTE ATMOSVERU I TROSE MILIONE TONA NAFTE, da bi vi LIJECILI VAS UMISLJENE SNOBOVSKE KOMPLEKSE,
    MENE BOLI DUSA za buducnost potomaka tih bolesnika
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nije to nego se uvozi brodovima i grozdje i masline za "domace" vino, ulje, brasno, meso, pa posebni imaju privilegije da okace pricu o repic ..domace...
    A hormone u ishrani pilica tek sto kontrolisu...
    Ja ni hleb ne kupujem u cg..
    Hvala Lepo

  15. #15
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Ako uvozite nešto metalno, iz Njemačke recimo, morate da platite pregled za ispitivanje radioaktivnosti haha, a kakvo je ovo što jedemo čudim se što mi ne poraste još jedna ruka ili noga ali važno je da mi Njemce kontrolišemo.

  16. #16
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa vi da u Crnoj Gori ne uvozite hranu, umrli bi od gladi za godinu dana, a kao treba zabraniti uvoz. Pa ja zaista ne mogu da vjerujem da ovo citam.
    Davor

  17. #17
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ti si dobro prosao. Meni je falilo jedno jaje u pakovanju

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Pa vi da u Crnoj Gori ne uvozite hranu, umrli bi od gladi za godinu dana, a kao treba zabraniti uvoz. Pa ja zaista ne mogu da vjerujem da ovo citam.
    Ko kaze da se ZABRANI UVOZ, ja sam za otvoreno TRZISTE, ali apelujem na SAVJEST POTROSACA, kad kupuju vino sa dalekih destinacija, da GLASAJU ZA UNISTAVANJE PLANETE ZEMLJE,
    jer kako je krenulo, vise se NAFTE koristi za TRANSPORT , nego za grijanje i proizvodnju
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  19. #19
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    mora da je neko malo prećerao sa genetikom tih koka...

  20. #20
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    65
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa evo i ovo je domaće vele. Mi kada god ima kupujemo domaća jaja koja su snijeta a od kokošaka koje trče po šumi, livadama itd... I npr za palačinke se vidi odmah razlika da je domaće jaje, na pitu ali baš

  21. #21
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by abecede View Post
    Pa evo i ovo je domaće vele. Mi kada god ima kupujemo domaća jaja koja su snijeta a od kokošaka koje trče po šumi, livadama itd... I npr za palačinke se vidi odmah razlika da je domaće jaje, na pitu ali baš
    Stavi malo kurkume u zumance, i eto ti domace. Tako to rade nasi majstori domace proizvodnje. Isto kao i ovo meso sa vinobranom.
    Davor

  22. #22
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    65
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Stavi malo kurkume u zumance, i eto ti domace. Tako to rade nasi majstori domace proizvodnje. Isto kao i ovo meso sa vinobranom.
    Svega se dosjete danas, taman ka ovo sa ovim vinobranom, upozoravali su ih sve iz inspenkcije da ce da vrse kontrolu i da ce biti kazni ali evo kao sto se vidi ljudi se ne boje 5-6 hiljada eura kazni, neka da je 25-30 hiljada ili vise i neka kazna zabrane obavljanja prodaje skupljanja nekih bodova ka za vocaku, zamislili bi se tj. ne bi ni doslo do ovoga

  23. #23
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by abecede View Post
    Svega se dosjete danas, taman ka ovo sa ovim vinobranom, upozoravali su ih sve iz inspenkcije da ce da vrse kontrolu i da ce biti kazni ali evo kao sto se vidi ljudi se ne boje 5-6 hiljada eura kazni, neka da je 25-30 hiljada ili vise i neka kazna zabrane obavljanja prodaje skupljanja nekih bodova ka za vocaku, zamislili bi se tj. ne bi ni doslo do ovoga
    Upravo tako. Da drzava radi svoj posao i da sancionise sve ove pokusaje varanja potroaca i da se naplacuju visoke kazne, kao i kazne zatvorom, svega ovoga ne bi ni bilo, odnosno bilo bi na mnogo manjem nivou. Oni na zapadu isto pokusavaju da varaju musterije, nisu oni andjeli dobra srca, sjetimo se samo afere sa konjskim mesom, samo sto je na zapadu drzava uspjela da stane svemu tome u kraj upravo visokim novcanim i zatvorskim kaznama kada je bezbjednost hrane u pitanju. Tako treba i kod nas, udariti po dzepu, pa da vidimo ko ce se onda usuditi na ovakve prevare.
    Davor

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Kaznis voli 5000e e show. E da su im ga zatvorili na samo dva dana, kao kontrola mora, nikad im vise ne bi palo na pamet. Ovo je samo jedna mjera, da ne pominjem ove gore navedene iz posta prethodnog


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  25. #25
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    65
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Upravo tako. Da drzava radi svoj posao i da sancionise sve ove pokusaje varanja potroaca i da se naplacuju visoke kazne, kao i kazne zatvorom, svega ovoga ne bi ni bilo, odnosno bilo bi na mnogo manjem nivou. Oni na zapadu isto pokusavaju da varaju musterije, nisu oni andjeli dobra srca, sjetimo se samo afere sa konjskim mesom, samo sto je na zapadu drzava uspjela da stane svemu tome u kraj upravo visokim novcanim i zatvorskim kaznama kada je bezbjednost hrane u pitanju. Tako treba i kod nas, udariti po dzepu, pa da vidimo ko ce se onda usuditi na ovakve prevare.
    To bi dobro bilo primijenit cak se i dobro pokazalo na mnogo vecim trgovackim lancima marketa. Upravo kako i kaze asc npr lakovica posle i onih crva iz onog mesa itd trebalo je ga kompletnog pretres za sve

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Domaći med
    By Emp in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 16-02-12, 10:55
  2. Domaćica
    By Artemis Fowl in forum Ženski kutak
    Replies: 58
    Last Post: 29-09-11, 11:36
  3. Kupujmo Nase??
    By rain_wind_storm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 26-02-06, 18:56
  4. Doma (ci)
    By apsolutno_nemoguca in forum Ženski kutak
    Replies: 20
    Last Post: 03-06-05, 22:47
  5. kupujmo nase????
    By rain_wind_storm in forum Sve i svašta
    Replies: 140
    Last Post: 24-06-04, 21:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •