Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 36

Thread: vw passat ili škodu sa 1,9 motorom isključivo 66 ili 81 kw do 3,5KE

  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Lightbulb vw passat ili škodu sa 1,9 motorom isključivo 66 ili 81 kw do 3,5KE

    e kako kaže naslov kupujem pasata ili škodu sa ovom starijom generacijom motora, naravno u što boljem stanju (inače se motor ugrađivao do 2002e u golfa 4ku, a do nešto kasnije u škodine modele)
    poželjno je da su odrađeni servisi - veliki i mali a ako je registrovano to je plus
    plaćanje solarno i trenutno
    inače ne žurim sa kupovinom pa da vidim ima ko ko da nudi ili da zna nekoga ko bi da proda a nije još nakačio na autodiler...ili ovdje

  2. #2
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,818
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imaš i model sa 85kw i 6 brzina u tom periodu se proizvodio

  3. #3
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    jeste ali se u ovom periodu ugrađivao isključivo u vw automobile, a u škodu tek kasnije

  4. #4
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    interesuju me ovi motori, pošto uglavnom i ne vidim neke pretjerane pohvale za vw pd motore. Uglavnom ih ljudi cijene zato što se traže, više nego zbog samog kvaliteta automobila. I da napomenem prednost karavani

  5. #5
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    može i Golf4ka - isključivo karavan

  6. #6
    Join Date
    May 2010
    Posts
    2,581
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND View Post
    interesuju me ovi motori, pošto uglavnom i ne vidim neke pretjerane pohvale za vw pd motore. Uglavnom ih ljudi cijene zato što se traže, više nego zbog samog kvaliteta automobila. I da napomenem prednost karavani
    Nemoj bjezati ni od ovih 1.9 PD (74 i 96 kw), ako su odrzavani redovno, trajace ihaha, vjeruj mi, pricam iz iskustva (vec 15 god vozim 1.9 PD)

  7. #7
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    A pravo da ti kažem nemam iskustava sa ovi pd sistemima i nešto ne vidim da ih pretjerano hvale, ako sam dobro shvatio da su oni ustvari vwov pokušaj da parira CR-u. a opet me strah održavanja automobila kod nas...

  8. #8
    Join Date
    May 2010
    Posts
    2,581
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND View Post
    A pravo da ti kažem nemam iskustava sa ovi pd sistemima i nešto ne vidim da ih pretjerano hvale, ako sam dobro shvatio da su oni ustvari vwov pokušaj da parira CR-u. a opet me strah održavanja automobila kod nas...
    Sistem za ubrizgavanje goriva je skuplji za popravku (ako nesto podje naopako) u odnosu na stari sistem sa rotacionom bosch pumpom (koju ti preferiras) ali ja sam sa Passatom (2000 god 1.9 85kw) presao 100000 bez problema, sad sa A4 (2004god 1.9 96kw) preko 100000 km (na satu 240000km) bez ikakvih problema. A auto primjetno bolje potegne u niskim obrtajima u odnosu na ove sa CR sistemima sa slicnom snagom a da ne pricam za ove stare sisteme rotacionih bosch pumpama. Probaj neki dobro ocuvan primjerak i primjetices razliku.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    negdje sam pročitao da su ovi pd motori, osjetljiviji na loše gorivo i da mogu ponekad sa imaju problema sa elektronikom

  10. #10
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svasta pisu po tih foruma. Ja sam presao 12k za pola godine auto prede kao maca. Naravno da ne kupis neku ragu, no auto koji je full odrzavan i ocuvan

    Sent from my Lenovo S650 using Tapatalk 2
    Renault

  11. #11
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    628
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    sacekaj malo da propisha tandem pumpa....
    pa ujutro palis po 10minuta do krepavanja baterije ili alansera...
    sacekaj malo da pomijesa ulje i naftu kroz riseve i kanale u glavi motora.....
    ovo je za PD motore..... ovo nije po forume nego iz mog iskustva i kroz servis....

  12. #12
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pricas o kilometrazama +500k i o neodrzavanim masinama

    Sent from my Lenovo S650 using Tapatalk 2
    Renault

  13. #13
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    injection ovo o risevima sam čitao na više mjesta
    Last edited by NAND; 21-12-14 at 21:51.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    1,127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sacekaj posle milion km da ti se raspadne masina da provrte lezajevi na radilicu... imam golf 4 karavan 85kw PD motor, uvezen iz italije sa 230000km i servisnom, posle 6 godina sto je kod mene nista oko masine nije dirano i dalje radi kao sat, sve na masini je original vw cak i svaki grijac je original. sad vec ima 386000, svaki servis, filteri i ulje mijenjano i prije nego sto za to vrijeme dodje... e jeste jednom zamijenjen protokomjer od kako je kod mene... a vozi se zestoko i brzo... a zna i da potegne po jedno 300-500kg jer je i kupljen zbog toga... a inace sam iste price cuo i kad sam ga kupovao... bjezi od PD masina pumpa je 700e, ja sam posle godinu iz znatizelje trazio pumpu i nasao je kod Nasera za 100e da je skine sa cetvorke koja je presla manje od 100000 ali mi nije trebala... jedino veliko ulaganje je bio set kvacila oko 650e sa rukama...
    ''... Najbolje bi bilo kad bi bilo kako nikad nije bilo...''

  15. #15
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    7 god ja vozim pasata 2000g 85kw i 150000 sam presao sa njim, sad je na 370000 i samo sam imao problem za tandem pumpom koju sam reparirao za 60e. Samo redovan servis na 10000 i ne brines nista. To su nenoder masine koje mogu da predju po milion bez generalne. Ne boj se ni za trap sto pricaju da ne valja jer sam ja za ovih 7god zamjenio jedno donje rame i krajeve spona i tek se sad malo cuje zglob i to je crkao jer nisam primjetio da je se manzetna pocijepala. Naravno moras da stavljas kvalitetne djelove.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    mdragan e ovo je lijepo čuti, barem neko da ima lijepo iskustvo.....mada dosta znači ako je originalna kilometraža a pravo da ti kažem ne znam kako da provjerim kilometražu .. koja je originalna

  17. #17
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trazi nekog ko ima servisnu, ja sam dobio sa njim servisnu i sve racune iz Njemacke kad sam ga kupio, a i vidi se je li auto cuvano ili nije.

  18. #18
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND View Post
    mdragan e ovo je lijepo čuti, barem neko da ima lijepo iskustvo.....mada dosta znači ako je originalna kilometraža a pravo da ti kažem ne znam kako da provjerim kilometražu .. koja je originalna
    Quote Originally Posted by mdragan View Post
    Trazi nekog ko ima servisnu, ja sam dobio sa njim servisnu i sve racune iz Njemacke kad sam ga kupio, a i vidi se je li auto cuvano ili nije.
    Ako budes uvozio trazi servisnu knjigu... ako vidis istu olovku i pecat na 6 servisa za redom - nije to to

    salu na stranu, moju ujak je prije po' godine uvezao 4ku karavana iz germanije sa 125k na sat... radi ko sat, ocuvan top... garaziran bio i uzet od prvog vlasnika - a ovaj zar nije precerivo tih 10tak godina koliko ga je vozio :

    vjeruj mi, kad podignes haubu pozna se sve u njega je li prava kilomtraza i koliko je pazen... nema nidje izolir traka, slucajnih vezica, prskanja farbe, ulja itd... nije pran motor - nista...

    istina, njemu je pola godine trebalo da je nadje i ceko je, ali mi se nesto javlja da ce mu se isplatit debelo trud
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  19. #19
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,818
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Servisne uzimaju sa drugih auta pa ih prepravljaju na ta što prodaju, nisu ni one više pouzdane...

  20. #20
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    a valjda je tamo u nekim zemljama sa ljepšim standardom protuzakonito čačkati servisnu knjižicu

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Nand to rade preprodavci nasi, ne prodavci u njemacku


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  22. #22
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    628
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    hmm njemacka odma pomislim na poljake,bugare,turke i ostale....
    njemac da auto staro za novo jer nema vremena da ceka i vreba ko ce kupit nece kupit....

  23. #23
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikola555 View Post
    Servisne uzimaju sa drugih auta pa ih prepravljaju na ta što prodaju, nisu ni one više pouzdane...
    a ne da prepravljaju, nego u Trebinje podjes, kazes auto i podatke i oni ti izlijepe prevo naljepnice, a onda krenu random ispisivanje podataka po knjizici kad je 'servisirano'... 5 eura po pecatu

    Quote Originally Posted by injection View Post
    hmm njemacka odma pomislim na poljake,bugare,turke i ostale....
    njemac da auto staro za novo jer nema vremena da ceka i vreba ko ce kupit nece kupit....
    slazem se, ali se moze i to nac - samo valja cekat... zato i kad kupujes i gledas po oglasa samo iskljucis opciju autoplaceva
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  24. #24
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    252
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najlakse je provjerit jeli servisna knjizica tacna. Ako ima servisnu znaci da je odrzavan u ovlasceni servis. Ako je odrzavan u ovlasceni znaci da ima sve zapisano u centralni sistem. Tako da uzmes VIN broj auta koji oces da kupis. Odes u ovlasceni, vidis da li se servisna slaze sa onim sto je u kompjuter. Rijesen problem.

  25. #25
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    a pravo da ti kažem nešto imam osjećaj da to sa kilometražom i nije toliko mjerodavno ukoliko je auto pravilno održavano, gledao sam auto sa taksija 2009o godište - grotlo - što bi rekli buksovci a godište oko 2010 opte gledam i neke starije passate održavani - ni mrdnuli - e sad nije lako odlučiti se i poslije biti miran sa odlukom

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info WI FI ruter, polovan isključivo
    By NAND in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 15-08-12, 23:25
  2. Kako isključiti alert/update?
    By kimi pg in forum Software
    Replies: 6
    Last Post: 30-07-11, 07:37
  3. Plug-in za isključivanje reklama na sajtovima
    By All_About_Love in forum Software
    Replies: 6
    Last Post: 22-02-10, 22:43
  4. Replies: 31
    Last Post: 23-05-08, 00:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •