Results 1 to 17 of 17

Thread: Poslanici jednoglasno krse Ustav

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Poslanici jednoglasno krse Ustav

    Ni prvi ni potonji put da oni koji donose zakone ne znaju zakone, ali je glavno da dizu ruke.
    Bombasti naslov Ni kap alkohola za vozače do 24 godine bi mogao znaciti da je trik da se privuku citaoci, ali kad se citira:"
    Izmjenama je predviđeno da će se svi prekršajni postupci zbog konzumiranja alkohola, droge ili drugih psihoaktivnih supstanci voditi po hitnom postupku.
    Kako je predviđeno, mladi vozač pod dejstvom opojnih droga, psihoaktivnih supstanci ili alkohola u koncentraciji od dva promila ili većoj koncentraciji neće moći da upravljaju vozilom i biće kažnjeni zatvorom od 50-60 dana. Za ovaj prekršaj više se ne može izreći novčana kazna u prekršajnom postupku.
    nema dileme. Ako nije u pitanju stamparska greska sa dva promilja je neko pLjan grdan i zasto samo mladi idu u zatvor i sta to znaci? Onaj od 50 godina moze imati 4 promila a od 70 onoliko koliko ga ne okine s noga????
    Po Ustavu drzave, ne samo nase, zabranjen je svaki oblik diskriminacije, a postoji i poseban Zakon o zabrani diskriminacije.
    Prema ispitivanjima manje od 50% saobracajnih nesreća u Crnoj Gori bilo je zbog pijanstva. Interesantno da nije bila nijedna zenska osoba, a postavlja se pitanje zasto bas nadjose granicu od 24 godine. Da mozda oni ne izazivaju najvise udesa ili je to po onom principu da se politicari vise brine o zatvorima nego o vrtićima jer u vrtiće vise nikad neće zaglaviti, a za drugu ustanovu se nikad ne zna.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Ko i sve kod nas. Trenutno je fokus tu zbog nekoliko smrti mladih osoba i ti smo dje smo. Ovo je jer neka policijska statistika kaze da su najcesci udesi osoba od 19 do 22 godine, pod uticajem i vikendom.
    Generalno je moglo ovo da se rijesi i drugacije jer zatvorska kazna zbog gluposti moze da utice na dalji zivot i karijeru. Zasto se to nije regulisalo ko u Velikoj Britaniji npr. Povecaj kod osiguravajucih kuca premije i neka eksponencijalno rastu sa kubikazom i snagom motora. Pa kad bi registracija golfa 4 bila oko 600 eur, teako bi dolazili u pozicije da momcic od 18 godina vozi 15 godina starog 525 tds

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  4. #4
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa kad bi registracija golfa 4 bila oko 600 eur, teako bi dolazili u pozicije da momcic od 18 godina vozi 15 godina starog 525 tds
    A ček, on bi bio sigurniji u tom vozilu od 15. god?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  5. #5
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Poslanici jednoglasno krse Ustav

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    A ček, on bi bio sigurniji u tom vozilu od 15. god?
    Ne bi naravno, ali se ne bi kupovali automobili od 110 do 150 ks, nego bi ti sjedio buntovni tinejdzer u hundai i10 od 65 i ne bi mu padalo na pamet da se trka po ulici jer nema cim.
    Sto rekoh pogledaj britanske osiguravajuce polise vezano za lica do 21 ili 22 godine. Ne voze ta djeca slabije automobile jer nemaju novca da ih kupe, nego ga je neisplativo osigurati od stete
    Last edited by Hell Raiser; 28-11-14 at 21:13.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Pored toga što je zakonski problematično, riječ je o totalnoj gluposti. Naime, ovo rješenje izjednačava osobe koje polože sa 18 godine i imaju skoro 6 godina vozačkog iskustva sa, recimo, nekim koji položi sa 23 godine. I jedan i drugi su "mlađi vozači", a ovaj prvi potencijalno prešao 50 hiljada kilometara, dok drugi ni 500. Osim toga, čisto sumnjam da će tinejdžer imati benefita od dvomjesečnog druženja sa zatvorenicima u ZIKS-u. Štaviše, velike su šanse da će iz ćuze izaći kao (sitni) kriminalac ili narkoman.

    Malo o uticaju alkohola:

    Last edited by johnny bravo; 28-11-14 at 22:45.
    In vino veritas

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Pored toga što je zakonski problematično, riječ je o totalnoj gluposti. Naime, ovo rješenje izjednačava osobe koje polože sa 18 godine i imaju skoro 6 godina vozačkog iskustva sa, recimo, nekim koji položi sa 23 godine. I jedan i drugi su "mlađi vozači", a ovaj prvi potencijalno prešao 50 hiljada kilometara, dok drugi ni 500.
    Jos drasticnije da taj sa 24 moze biti profesionalni vozac autobusa i par godina prakse, a neko polozi sa 24,5 i odma je stari iskusni vozac

  8. #8
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ne bi naravno, ali se ne bi kupovali automobili od 110 do 150 ks, nego bi ti sjedio buntovni tinejdzer u hundai i10 od 65 i ne bi mu padalo na pamet da se trka po ulici jer nema cim.
    Sto rekoh pogledaj britanske osiguravajuce polise vezano za lica do 21 ili 22 godine. Ne voze ta djeca slabije automobile jer nemaju novca da ih kupe, nego ga je neisplativo osigurati od stete
    Ok to, ali i dalje starije vozilo sa manjom kubikažom ne znači manje nesreća na putevima. Ali isto tako, đeca do 24. godine se neće tek tako ovim zakonom zaštiti, i ako je donekle to prvi korak ka smanjenju nastradalih.
    Mene je imao skoro ubiti lik sa fiatom koji je star 20+ god. (mala kubikaža) jer hoće da me pretiče a nema snage za tako nešto. Morah ga propustiti. Mentalitet.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  9. #9
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    I drugi zakoni o bezbjednosti saobraćaja poznaju kategoriju ,,mladi vozač''. Racimo u Švedskoj (a kasnije i ostalim skanavskim zamljama) ima jedno ograničenje, a to je da vozač do 24 godine ne može imati suvozača mlađeg ili istog godišta kao i on. Radi se o tzv. ,,podstrekivanju'' čemu su sklone mlađe osobe. Od tada se značajno smanjio broj udesa sa mlađim osobama. Neđe postoji ograničenje u snazi (uglavnom oko 80 KW), no to se u praksi nije pokazalo baš najbolje.Uostalom, naš postojeći zakon poznaje nekoliko kategorija vozača motocikla, i to do 125 kubika, pa poslije dvije godine može do 35 KW, pa poslije još dvije izvoli ...

  10. #10
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    hari mislim da je stamparska greska u pitanju, ja sam nedje procitao da je do 24 godine nulta tolerancija. sam mi se ne trazi to , ali mislim da sam juce to procitao.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    I drugi zakoni o bezbjednosti saobraćaja poznaju kategoriju ,,mladi vozač''. Racimo u Švedskoj (a kasnije i ostalim skanavskim zamljama) ima jedno ograničenje, a to je da vozač do 24 godine ne može imati suvozača mlađeg ili istog godišta kao i on. Radi se o tzv. ,,podstrekivanju'' čemu su sklone mlađe osobe. Od tada se značajno smanjio broj udesa sa mlađim osobama. Neđe postoji ograničenje u snazi (uglavnom oko 80 KW), no to se u praksi nije pokazalo baš najbolje.Uostalom, naš postojeći zakon poznaje nekoliko kategorija vozača motocikla, i to do 125 kubika, pa poslije dvije godine može do 35 KW, pa poslije još dvije izvoli ...
    Ima dosta zemalja i dosta razlicit nacin tretiranja pocev od nekog probnog perioda dvije godine pa poslije tog nekakav dodatni ispit, mladi vozac mora zalijepiti nekakv znak na autu ... a u svemu je najsmjesnije kad oni iz DPS-a za svaku glupost se pozivaju na EU iako tamo nema nikakvog generalnog uslova. To je regulisano za svaku drzavu po njihovom nahodjenju i jedina novost je sto će se saobraćajni prekrsaji za koje su predvidjene novcane kazne plaćati i u maticnoj drzavi ali po tarifi zemlje dje je prekrsaj.
    Ne postoji drzava i sumnjam da će i kod nas ostati ova glupost da za isti prekrsaj neko ide u zatvor a neko ne ide i o tome samo odlucuje vijek vozaca. Mladost je vazda bila olaksavajuća okolnost a kod nas sad dodatna kazna. Bas briga nase poslanike kad vise nikad neće imati 24 godine
    PS.
    Lepetanac, i meni lici na stamparsku gresku i u naslovu pise "nula alkohola", ali je do zla boga napisano i ispada da u zatvor idu oni sa 2 promila. Treba takve budale strpati u zatvor ali zasto samo mlade vozace.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ne bi naravno, ali se ne bi kupovali automobili od 110 do 150 ks, nego bi ti sjedio buntovni tinejdzer u hundai i10 od 65 i ne bi mu padalo na pamet da se trka po ulici jer nema cim.
    Sto rekoh pogledaj britanske osiguravajuce polise vezano za lica do 21 ili 22 godine. Ne voze ta djeca slabije automobile jer nemaju novca da ih kupe, nego ga je neisplativo osigurati od stete

    Svejedno on od 18 niti ga kupuje niti registruje, nego tajo i majka. Iskreno smatram da 90% nesreca dodje iz kuce. Subota je vece i mladic od 20god ti uzme auto nije bitno koliko kubika i konjskih snaga. Nece subotom vece u 00:00 ici da se voza oko bloka nego nedje u grad ili u park da shine po koju. Tu je krivica roditelja koji kupe auto ili pozajme i ne razmisljaju nista. To ti je isto kao da mu das pistolj i kazes eo ti prosetaj malo i popij koju duplu votkicu...

    Ja bih iskreno uveo da do 24 godine odgovara vozac a isto toliko i onaj na koga je auto registrovano. Tj. tajo i majo
    One Ring to Rule them all...

  13. #13
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Svejedno on od 18 niti ga kupuje niti registruje, nego tajo i majka. Iskreno smatram da 90% nesreca dodje iz kuce. Subota je vece i mladic od 20god ti uzme auto nije bitno koliko kubika i konjskih snaga. Nece subotom vece u 00:00 ici da se voza oko bloka nego nedje u grad ili u park da shine po koju. Tu je krivica roditelja koji kupe auto ili pozajme i ne razmisljaju nista. To ti je isto kao da mu das pistolj i kazes eo ti prosetaj malo i popij koju duplu votkicu...

    Ja bih iskreno uveo da do 24 godine odgovara vozac a isto toliko i onaj na koga je auto registrovano. Tj. tajo i majo
    Ok to sam i podrazumijevao. Da ga nije on kupio. Nekako mi je normalnije da de to rijesi kroz tu neku varijantu sa osiguravanjem vozila, nego ovako drakonski. Dosadili su mi iskreno nasi zakoni " na trupicu pa presijeci".
    Razmislja li iko o tome, i kao da ti ljudi nisu imali 20 godina. O cemu se razmislja u tim godinama, idem da se provedem a ne o posljedicama ako te uhvate za volanom za npr. 0.3 promila i vozis 40km/h. Zatvorska kazna, alooo. Poslije ajde predji granicu nedje je traze papir da nisi sluzio zatvorsku kaznu, zaposli se u firmi koja po prirodi posla saradjuje sa kompanijama koje traze da zaposleni nisu kaznjavani.
    Ovako povecati osiguranje vozila preko tipa 1.2 motora i 55kw. Roditelje pitati prilikom osiguravanja da li postoji osoba do 22 godine koja moze upravljati porodicnim vozilom, ukoliko postoji povecati vrijednost osiguranja za tipa 50%. Ukoliko, sto je vrlo vjerovatno, slaze a sin/cerka ucestvuju u udesu sa tim vozilom sledece osiguranje povecanje 100%. Vjeruj mi da ce se vrlo malo roditelja zaletjeti i da pozajmi djetetu automobil a ne pomogne u kupovini automobila srednje ili malo vece snage

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    U SAD imas DWI, sto je u prevodu voznja pod uticajem. Prvo su tu nenormalne novcane kazne, posle zatvorske kazne i obavezna rehabilitacija i posjeta AA (anonimnim alkoholicarima), posle toga jos zatvora a na kraju dozivotna. Zapalo mi je za oko skoro, covjek u Teksasu uhvacen 7 puta u godinu da vozi pod uticajem i dozivotna odmah. Cao pozdravi se.

    Kada neko vozi pijan to se treba okarakterisati kao pokusaj ubistva.

    Hell brale, ako na tebe naleti auto 60km/h svejedno je jel 55kwh ili 140kwh i jel bmw ili honda, ti si mrtav ili povrijedjen. Isto to vazi sa slijetanje sa mostova, ugrozavanje drugih ljudi itd. Mislim da to sa registracijom nista ne bi rijesilo... Mi nijesmo Danci ili Svedjani pa da postujemo zakone, nama samo strogo i samo deri.
    One Ring to Rule them all...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ..... Mi nijesmo Danci ili Svedjani pa da postujemo zakone, nama samo strogo i samo deri.
    Nijesu ni oni ljudi specijalno nastelovali da postuju zakone već su kazne debele i nema trika da se "nesto sredi". Nasi kad odu tamo isto postuju i nema divljanja a vjerovatno ni kumova, rodjaka... koji ce nesto "srediti". Ovi nasi srećkovići postali fabrika zakona pa i ne gledaju da li se postojeći postuju ili ne vazno je da se donese. U Njemackoj isto postoji izraz "mladi vozac" ali to je dijete od 16-18 godina koje moze poloziti vozacki, ali ne moze voziti bez punoljetne osopbe pored sebe. Kod nas to pomjerili do 25 valjda zbog toga sto dostina od babine penzije uzima 5 eura za ima za gorivo ...

  16. #16
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko vidim na ovom topicu,u svemu je problem zbog brze voznje,osim u policiji.Problem je u zakonu,u poslanicima,u rodjacima koji cijepaju kazne,u kubikazi automobila,u kucnom vaspitanju.....jedino saobracajna policija nije kriva.

    Pitam se samo jednu stvar....koji je problem da se policija organizuje i da danonocno hvata manijake koji drasticno prekoracuju brzinu? Nekim bulevarom projuri manijak vozeci 130h,i nikom nista.Gdje je tu policija i zasto ga ne hvataju?

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    glavni problem je što se vozačka u CG daje bukvalno svakoj budali bez ikakvoga psihotesta, i onda "nesreća" kad ta ista budala ubije nekoga autom, a nije no je logična posljedica
    She is only here to annoy herself!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. pobiše nam se poslanici
    By zvoncica in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 17-04-10, 22:59
  2. Ustav dogovoren?
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 195
    Last Post: 17-10-07, 17:44
  3. Ustav
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 27-04-07, 14:55
  4. PZP i Ustav
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 108
    Last Post: 01-11-06, 23:43
  5. Naravno,bratska braca krse shutnju !
    By kozak in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 64
    Last Post: 20-05-06, 20:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •