Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 51 to 75 of 151

Thread: Da li batina radja nasilje?

  1. #51
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    ..... Svako dijete je priča za sebe.....
    To je to…
    imam dva brata od strica koje otac, moj dobri striko, nije štedio, nimalo… životni moto mu je upravo bio taj da je batina iz raja izašla…to je bila neka vojnička disciplina na kojoj bi mu pozaviđele najelitnije specijalne jedinice…
    braća su sad odrasla- jedan je prilično introvertan,tih, miran, puvučen a drugi sušta suprotnost- prilično agresivan i što je najgore, u potpunosti podržava nasilje i taj način vaspitanja.
    svako dijete je slučaj za sebe… različite ličnosti, različite prirode, ne može se prema svima postupati isto… u zavisnosti od situacije,neko dijete najlakse ukapira ako ga dobro izdrvis, a kod nekog to izazove kontra efekat…
    u svakom slučaju, ako se neko nad đetetom iživljava, na njemu liječi frustracije i maltretira ga za najmanju sitnicu, to dijete sigurno neće izrasti u zdravu ličnost…
    sopstveni primjer- batine sam dobijao jako, jako rijetko… dešavalo se naravno da me pljašte s vremena na vrijeme, ili da dobijem kaišem po goozica, ali to ako baš nešto ozbiljno zas-rem… međutim, ono što je meni mnogo teže padalo je bilo ignorisanje, to što bi roditelji bili ljuti na mene, ono u fazonu- razočarao si nas…
    i nikad mi nije bilo jasno što je toliki problem sa batinama- jesu li to same batine ili nešto drugo… batine prođu, malo zaboli i to je to… uvijek mi je bilo presmiješno kad vidim onu đecu kako plačkinjaju i cmizdre trljaljući guzicu…

  2. #52
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Namjerno mijenjaju teze! Kao branimo đecu od njihovih majki, nama je do ljubavi a majkama do nasilja...

    Зашто туку децу? Може им се

    Zabrino se nekakav Vajzner jer majke ošinu svoju dečicu preko dupeta! Zamislite vi samo te njegove brige za sebi nepoznatu decu....

    Ljudi na kapiraju da im se porodica razbija! Zamisli ti da će neko da se miješa u odnos majke i djeteta, i da veže i hapsi majku a dijete odvodi u dom.... jer ga je ona lupila po dupetu? Eto to spremaju!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #53
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Treba djecu tuc. Preventiva je majka. Neozbiljni ste.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  4. #54
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    batine prođu, malo zaboli i to je to… uvijek mi je bilo presmiješno kad vidim onu đecu kako plačkinjaju i cmizdre trljaljući guzicu

    hahahaha )) To ona sitna dječja lukavstva,da ih je kao puno zaboljelo a sakriju se iza fotelje ili kauča i da crknu od smijeha )))

    Naravno da više boli kad znaš da si roditelja razočarao ili ožalostio nekom svojom krivicom,a da te nije takao i kad znaš da bi imao pravo.
    Prije nešto mjeseci kaže malecka od brata mojoj majci kad joj je viknula jer se nije ponašala kako treba:"Baba,ti si potpuno u pravu.Ja sam bila dobra kad sam bila u 2 razred a sad ne znam što mi je kad sam u 3."



    "Tiha voda brijeg roni..."

  5. #55
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jedikupus View Post
    Tema mi je veoma bitna. Inace zastupam negaciju ali bih volio cuti svako misljenje. Svaka cinjenica/stavka/istrazivanje je dobro doslo.

    hatece em 8
    Djecu nikako ne treba udarati, jer sve to ostavlja psihološke posledice na njihov razvoj.
    Oni trebaju da osjete autoriter ali daleko od kontrole i sputavanja , razvijati im rasuđivanje šta je dobro od lošeg ponašanja, pružiti im neizmjernu ljubav.
    Uvijek postoji način da se sve riješi, i nikad mi neće biti jasni roditelji koji svoje frustacije i probleme sa posla iskaljuju na djecu.

  6. #56
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jedikupus View Post
    Takodje ni traume se ne dobijaju tako lako jer bi 90% ljudi na balkanu bilo istraumirano.




    Quote Originally Posted by jedikupus View Post
    Argument?
    http://www.neverhitachild.org/areview.html#LABEL2

  7. #57
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Mene je samo zvoncica castila bezbrojnim infrakcijama, neke su bile opravdane... Uglavnom se izivljavala nada mojim nickom.
    Izrasla sam u ozbiljnu forumasicu, bez kompleksa.

    Pretpostavljam da je tako i sa batinama.
    Bice da me nisu tukli kad sam bila mala, pa zvoncica uzela stvar u svoje ruke.
    Nisam joj jos napravila sacekusu u RL.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  8. #58
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    zvoncica tako i po kuci dijeli infrakshne djeci

  9. #59
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Koliko sam ja primjetio batine su samo odraz nervoze i nestrpljivosti roditelja da se cilj postigne. Postoje mnogo efikasniji nacini da se djeca disciplinuju. Potreban je zajednicki stav oba roditelja i privremeno uskracivanje stvari djetetu koje su mu najmilije. Dakle, video igrice, crtaci, rodjendani, druzenja, voznja bicikla... Provjereno efikasno. Ako vec mora da se vikne i obavi razgovor uvjek to nasamo odraditi tj. nikad pred drugima. Ovo zahtjeva dosta vremena i discipline od strane roditelja, a ko nije spreman na ovo nek batali pravljenje djece. Svima ce nam biti lakse.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  10. #60
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Batine su dobra stvar naravno, sjetite se nekad vaspitavanja sa prutom, drugo vrijeme bilo, vise postovanja, pa i strahopostovanja, djeca nisu smjela doci do trpeze kada su gosti u kuci i uzeti nesto sa stola, sad im je sve dopusteno. Dodju gosti, djeca obigravaju oko gostiju, oko stola, prstataju, dodiruju prvo sir, potom i kolace, ali sad smo otvoreno drustvo, sve razumijemo, sve shvatamo, sve nam je simpaticno, pa se na prut gleda kao radikalnu metodu. I prut i kais i sljaga preko gubice su odlicne vaspitne metode. Kad zavalis malom nemirku samarcinu da vidis kad ce mu pasti na pamet da drugi put manita i pokazuje nepostovanje? Pricom se nista ne moze, stavise, ispada covjek samo budala.

    Meni je prut uvijek blizu, tacnije dva, jedan je Mirko, drugi Simeom, iz miloste Sico.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  11. #61
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    132
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Djeca 2-5 su mali gadovi i sa njima se mora ostro, vidim da se dosta ljudi slaze sa batinama u vecoj ili manjoj mjeri. To je okej, cak i na zapadu biju djecu u tom izrastu.

    Sta je sa batinama, recimo posle treceg osnovne? koliko to dodje - 10 godina?

  12. #62
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post

    Sta je sa batinama, recimo posle treceg osnovne? koliko to dodje - 10 godina?
    To su prave godine da se predje sa udaraca u tijelo na udarce u glavu. Naravno jos su mali za pesnicu vec samo ih tuci otvorenom sakom. Posle petog razreda vec ide pesnica, lakat, koljeno, loukik... Sve naravno u glavu i u tijelo. Srednja skola opet zavisi od fizicke spreme roditelja i dijeteta, mada su se u praksi pokazali najbolje palice i lanci ako se nema snage ko ranijim razredima. Djevojcice su opet zahvalnije jer treba manje snage da se udaraju. To je neko moje misljenje.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 27-11-14 at 18:44.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. #63
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Ja i sestra smo kao djeca dobijali batine, uglavnom od mame i uvijek joj hvala na tome. Svake batine tacno sam znala zasto su bile, i svake su opravdane bile.
    Ne mislim da su nasi roditelji na nama lijecili bilo kakve frustracije jer smo imali lagodan zivot, roditelji savrsen brak a mi kao djeca jako puno ljubavi.
    Izrasli smo u sasvim normalne osobe, drugi kazu fine i kulturne
    Bilo je dosta i price, savjeta ali i batina, naravno ne odiranje, ali poneki prutic po nogama, nikoga nije ubio.

  14. #64
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Carcosa
    Posts
    328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba batinjat po malo no sad je sve poslo po onu rabotu....


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #65
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vazda treba okrpiti dijete, da ga zaboli, a da ga ne upropastiš. Pada mi na pamet neki židak prut, pa po dlanovima, ili guzi...

    Dakle, klinac divlja po kući, ti mu rečeš ''nemoj, to nije lijepo'', on ne prestaje... Ti opet, malo oštrijim tonom, on ne konstatuje... E onda ga išklepaš i lijepo mu objasniš što je fasovao batine.

  16. #66
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mene su brate bili svi, i ucitelj u skolu i uciteljica posle kad je dosla. Doma sva familija, otac majka, podrazumijevano, onda tetka, pa starija sestra, ujak, brat od strica ne znam je li jos ko. Pa mi nista ne fali, ajde jadan. Mozda babe i djedovi da su me tukli jos bi i bolji ispa.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Koliko sam ja primjetio batine su samo odraz nervoze i nestrpljivosti roditelja da se cilj postigne. Postoje mnogo efikasniji nacini da se djeca disciplinuju. Potreban je zajednicki stav oba roditelja i privremeno uskracivanje stvari djetetu koje su mu najmilije. Dakle, video igrice, crtaci, rodjendani, druzenja, voznja bicikla... .....
    Potpuno si u pravu. Odes sa djetetom u prodavnicu a ono tupa nogama, izvrne se na pod i vristi da mu nesto kupis, a ti trk pa mu stavis tv, ukljucis crtac, majka brze bolje trazi igrice, tetka seka biciklo jer se ne zna sta mu se prohtjelo.... a ostali kupci seire i posmatraju pozoriste pod nazivom "vaspitavanje bez stresa - u praksi". Samo nam jos reci imas lio djece ili to samo teoretski śetujes?

  18. #68
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Potpuno si u pravu. Odes sa djetetom u prodavnicu a ono tupa nogama, izvrne se na pod i vristi da mu nesto kupis, a ti trk pa mu stavis tv, ukljucis crtac, majka brze bolje trazi igrice, tetka seka biciklo jer se ne zna sta mu se prohtjelo.... a ostali kupci seire i posmatraju pozoriste pod nazivom "vaspitavanje bez stresa - u praksi". Samo nam jos reci imas lio djece ili to samo teoretski śetujes?
    Ne razumijem. Koji dio onog sto sam napisao nisi shvatio?

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  19. #69
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Potpuno si u pravu. Odes sa djetetom u prodavnicu a ono tupa nogama, izvrne se na pod i vristi da mu nesto kupis, a ti trk pa mu stavis tv, ukljucis crtac, majka brze bolje trazi igrice, tetka seka biciklo jer se ne zna sta mu se prohtjelo.... a ostali kupci seire i posmatraju pozoriste pod nazivom "vaspitavanje bez stresa - u praksi". Samo nam jos reci imas lio djece ili to samo teoretski śetujes?
    Ne razumijem. Koji dio onog sto sam napisao nisi shvatio?

    Da elaboriram ako vec moram. Situacija koju si opisao je odraz opsteg nevaspitanja, a ne samo nevaspitanja kada ste u prodavnici. Pozivas na batine u ovom slucaju i to ce da rjesi problem u prodavnici. Sta je sa drugim situacijama? Ne ocekujes valjda da dijete projektuje istu kaznu i za druge situacije i da se vaspita od tog jednog puta? Kad bi bilo... Ili opet batine pa dok ne ukapira?

    Druga stvar, poznajem ljude koji su nerazumniji od mnoge dijece. Da i po njima opalimo jer lakse je. Ko ce se sad kutarati sa ubjedjivanjem?

    Pribjegavanje nasilju je kukavicluk i odraz je licne nesposobnosti da se dodje do zeljenog rjesenja. Vazi i za nasilje nad zenama i nad svim onima koji ne mogu sami da se brane.

    Sramota me je sto ovo moram da pisem uopste.


    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 28-11-14 at 20:51.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Teoretises, ali daj prakticni savjet sta uraditi kad se dijete dernja u prodavnici da mu kupis nesto a ti nemas para?

  21. #71
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Teoretises, ali daj prakticni savjet sta uraditi kad se dijete dernja u prodavnici da mu kupis nesto a ti nemas para?
    zovnut mu miliciju
    nothing comes from violence and nothing ever could

  22. #72
    Join Date
    May 2014
    Posts
    237
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    -Majko, ti si nas bila koliko si mogla.
    -A nisam sine. A što vam fali sad?

  23. #73
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Teoretises, ali daj prakticni savjet sta uraditi kad se dijete dernja u prodavnici da mu kupis nesto a ti nemas para?
    Pa napisao sam u prvom postu. Dokle u krug? Ono sto je najbitnije je zajednicki stav oba roditelja. Sve ostalo je na tvojoj mastovitosti kako da im "zagorcas" zivot dok ne usvoje model ponasanja koji, da se razumijemo, opet moze biti pogresan. Takodje ako si bio u skandinavskim zemljama primjetio si da tamo niko ne lema dijecu tj. i oni primjenjuju taj popularno zvan "americki model" vaspitanja. Eto ih tako nikakvih. Ali evo koje pitanje pa ti probaj da odgovoris. Jednostavna su.

    Ako mozes da bez nasilja rijesis neki problem uz malo vise izgubljenog vremena da li ces to uraditi ili primjeniti silu sa nepoznatim dugorocnim efektima na psihu objekta lemanja?

    Zene umiju katkad biti nerazumne kao i svi mi tako da li mislis da i njih treba sa po nekom cuskom prizvati pameti?


    Ili opet teoretisem? Ja te blize rjesenju od ovog ne mogu dovesti. Nesto moras i sam da uradis.

    Da i ovo. Da li stvarno mislis da je bitno imas li para ili nemas u prodavnici u toj situaciji?



    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 28-11-14 at 21:49.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    zovnut mu miliciju
    pa da ispendrekaju roditelje sto ne umiju vaspitat dijete.
    PS.
    Caesar, opet prica tla baba lan a ne kazes sta bi ti konkretno uradio u onoj konkretnoj situaciji? Dijete bi vristalo, a ti objasnjavao dok te ostale musterije ne bi izbacili iz prodavnice zajedno sa tim deronjom.
    Last edited by Hari Krisna; 28-11-14 at 21:54.

  25. #75
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    pa da ispendrekaju roditelje sto ne umiju vaspitat dijete.
    PS.
    Caesar, opet prica tla baba lan a ne kazes sta bi ti konkretno uradio u onoj konkretnoj situaciji? Dijete bi vristalo, a ti objasnjavao dok te ostale musterije ne bi izbacili iz prodavnice zajedno sa tim deronjom.
    Odvedi ga kuci i uradi sto sam ti rekao. Zabrani kompjuter, crtace, bicikl, rodjendane. Nece izdrzati ni 7 dana i bice ka bubica. Posle kako se ono popravlja i ti olabavi sankcije, ok?

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Javna licnost koju bi Mugi odrao od batina
    By Antares in forum Sve i svašta
    Replies: 0
    Last Post: 07-09-09, 08:30
  2. jednom majka radja...
    By Max Mozley in forum Muzika
    Replies: 6
    Last Post: 21-02-08, 11:42
  3. Nasilje u školi
    By montenegrina in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 21
    Last Post: 25-11-06, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •