Hvala presveltom Telekomu sto nam drzi 'supalj' firmware na ovim (i onako ******) uredjajima... Postoji nekolicina exploita koji omogucavaju remote pristup sa njihovom verzijom softvera, ali da ne ulazim u to.
Moj glavni problem je bio sto bilo koja aplikacija koja se povezuje sa gomilom hostova (Soulseek, torrent klijenti, sta bilo p2p) vrlo brzo zablokira ruter (nema memorije za ruting tablu? ili memory leak, losa dealokacija?). Telekom, naravno, zabole kita.

Uzeh danas konacno problem u svoje ruke i resih ga, uz pomoc Rusa. Posle 4 sata, svi servisi rade (IPTV, IP telefon, Internet) i to bez ovih routing kikseva.
Huawei ne daje softver nikom sem partnerima, pa sam ga iskopao negde preko torrenta (i digao kopiju ovde). Hvala Ruji koji ga je podelio s nama.

Ja ne preuzimam odgovornost za stetu koju napravite, sve sto radite je na vasu odgovornost.
Kako zameniti softver:
  • Bekapujete konfiguraciju (standardno login telecomadmin:admintelecom) > System Tools > Configuration File > Download Configuration File. Dobicete .xml fajl koji valja sacuvati.
  • Proverite verziju System Tools > Log; Kod mene je HWVer:130CC600, na njoj radi. Verovatno radi i na drugim, ali ne garantujem. Sve na Vasu odgovornost.
  • Skinite ovaj folder sto sam uploadovao
  • Pokrenite iz tog foldera Huawei Software\EchoLife HG8245\HG8245 V100R006C00SPC122 Software\Universal\Repack_EN.exe
    • kao original package izaberite Huawei Software\EchoLife HG8245\HG8245 V100R006C00SPC122 Software\Universal\HG8245V100R006C00SPC122_full_al l.bin
    • Kao Configuration file stavite bekapovani .xml koji ste napravili malopre
    • Na new package kliknite browse i sacuvajte na desktopu novi.bin

  • Instalirajte novi paket: System Tools > Firmware Upgrade > Browse... (izaberite novi.bat sto ste napravili) > Upgrade. Ne dirajte nista, ne radite nista, 5 minuta ce da vrti na ovoj strani i onda ce da restartuje ruter.
  • Ako posle restartovanja ne bude radio internet, ponovo unesite sifru na Wan > 2_INTERNET_R_VID_200 > Password (to je ona sifra od neta, imate je i u save-ovanom xml fajlu pod <WANPPPConnectionInstance> pod <Password>


Posle ovoga nisam imao problema ni sa cim i uopste mi bolje radi net. Nikakvih problema sa rutiranjem, cak ni kad furam i torent i soulseek zajedno. Takodje, dodata je gomila korisnih opcija vrlo oskudnom softveru (kakav je to ruter kod kog ne mozes da zakljucas adrese na hostnameove pri dhcp konfiguraciji?)