Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: Info: Tenere 660

  1. #1
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default Info: Tenere 660

    Pozdrav kolege,

    Bilo je ranije pominjanja ovog motora na ovom PDF-u, međutim nisam ništa konkretnije našao osim komentara kako se mnogima sviđa

    Dakle, mogu li mi kolege dati mišljenje o ovom modelu, koliko je pouzdan, jel skupo održavanje, kao i da li je dobar izbor za naše puteve?

    Uz to, najvažnije pitanje, da li je dobar za početnika, kome bi ovo bio prvi motor? Da li prašta greške, da li je povozan, itd?

    Hvala svima koji žele da izdvoje malo vremena za mišljenje
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  2. #2
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Mislim da je dobar motor za sve tražene kriterijume.

    Nadam se da si visočiji od 1.80m
    Čuh da je tenere "uVisinu"

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Jesam jesam, 1,85, i tu oko 85-90 kg
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  4. #4
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    461
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Motor je isti kao u dva modela yamahina xt660x i xt660r. Smo redovni servisi i nemaš grke. Jedino zna da mu popušti malo pumpa od vode, ali nije skup taj "dihtung" oko 30€. A za početnika je prava stvar s obzirom da ima 47ks i povozan je dosta.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Hvala na odgovoru. Čitao sam dosta komentara po internetu za njega, pa me zanimalo i mišljenje ljudi iz CG. Planiram da nađem neki kompromis, dobar stabilan motor koji me može poslužiti više godina, a da pritom nije ni preslab, ni previše divalj, itd, i sa kojim se može odraditi neko putovanje po regionu kad poželim itd...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  6. #6
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    mene se isto ovaj motor vazda svidjao , nekako je na svoj nacin grdno lijep
    dobra stvar je sto je za sve prilike mozes ofroad a mozes na cestu, nije veliki potrosac , ima obrtnog ali bi valjalo josh koji konj
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Lično mi je najljepši u toj klasi, ljepši od KTM-a 690, pogotovo sa koferima sa strane... Uz to ako uzmemo i cijenu od oko 7-8000 eura, što mi je neka gornja granica...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  8. #8
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    886
    Thanks Thanks Received 
    276
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    odlican motor za to sto si naveo. neces sigurno pogrijesiti.
    polovne se mogu naci a da su u odlicnom stanju od 4-5k
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  9. #9
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Hvala. Brine me samo malo što sam početnik, navikavanje na šaltanje itd, ali čini mi se da nije toliko divalj iako je 660ccm..
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  10. #10
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    461
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Nemaš tu frke, pravi motor za poćetnika i što se tiče održavanja i što se tiče pozicije sjedjenja, a šaltanje se nauči brzo. Jedino je problem što je jedan cilindara i 47 ks, pa kad ga natovariš sa koferima i suvozačem nema tu snagu i obrtni moment koji bi trebao da ima motor tog tipa. Mislim da će ti brzo "dosadit" tako da ne računaj preko dvije godine vožnje.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Po meni udobniji motor od toga, i ljepši, i opremljeniji, i fabrički ima mnogo elektronskih sistema protiv proklizavanja i ovoga i onoga što može biti od koristi početniku. I isti mu je agregat (660 Yamahin)...

    Mada, ukusi se razlikuju i o njima se ne raspravlje

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Tnx ljudi. Nadam se da ću ga brzo "sviknut" i da će mi dosaditi, ali mislim da mi je svakako za sada pametniji izbor, s obzirom da nemam iskustva sa motorima, pa ćemo ga lako Bože zdravlja zamijeniti jedan dan za nešto brutalnije
    CVX, Pegaso je takođe fin motorčić, ali kod Tenere mi se upravo sviđa taj "Dakar" look, izdignut vjetrobran i svijetla, nekako se izdvaja svojim stavom i istorijom... Takođe, čini mi se da se Pegaso više ne proizvodi?
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  13. #13
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,486
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Lično mi je najljepši u toj klasi, ljepši od KTM-a 690, pogotovo sa koferima sa strane... Uz to ako uzmemo i cijenu od oko 7-8000 eura, što mi je neka gornja granica...
    Jesi razmišljao o KTMu 990 SMR kad već imaš toliki budžet? Oko 5500-6000 je u oglasima

  14. #14
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Za pocetak ti je ovo top motor, jer nije previse agresivan , mada sve je na tebi koliko imas hladnu glavu . Prije svega treba da imas strah od istog i da si svjestan da je dosta brzi od tebe, da ovdje ljudi slabo postuju motoriste i ne vode racuna tako da moras i cetvoro ociju otvorit. Ostalo ti je lako, kad ga uzmes lagano dok ga ne sviknes i osjetis a ostalo ce doc samo po sebi
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    @Lackie, KTM mi se takođe sviđa kao brend, sviđaju mi se njihovi modeli... Međutim, ovi polovni što se prodaju za 5000-6000, 2008 godište itd, mislim da su mačak u džaku, jer KTM ne uzima neko ko će ga voziti samo vikendom i to na vrh gasa Takođe, izuzev ovih iz Adventure serije, su previše divlji, i više idu u korak sa neiživljenom omladinom koja voli da ga diže na zadnji točak Dok je npr najmanji Adventure 1050 nekoliko hiljada preko mog budžeta... Uz to sa većom kubikažom ide i veća potrošnja, održavanje, registracija, tako da za početnika je to malo previše

    @Stivi, slažem se sa tobom, i nažalost svejstan sam rizika... Čak i nekoliko poznanika koji su bili jako dobri vozači su izgubili glavu, uglavnom zbog toga što im je neko presjekao put, itd... Svaki dan sam na drumu, i znam kakav nam je narod stoka, tako da se nadam da neće biti problema
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  16. #16
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sa Tenerom ne možeš da pogriješiš. Motor je prelagan za vožnju, pouzdan, jeftin za održavanje, moćno izgleda na putu pogotovo sa koferima, udoban za jednocilindraša bez previše vibracija, dovoljno velik za dvoje ljudi. Snaga? Pa kako se uzme. Tih 47 konja tebi kao početniku će biti i više nego dovoljno, pa čak i poslije 2-3 godine, osim ako ne sjedneš na neki jači motor Ne troši puno, pogotovo ne na magistralnim putevima dje se vozi normalno. Ako izađeš na auto put onda ta potrošnja ide gore. Sve u svemu, motor za ulicu, offroad, putovanja, avanturu.

  17. #17
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Tnx, to je ono što me zanimalo...

    Još jedno pitanje za poznavaoce... Šta preporučujete od osnovne/dodatne opreme za mene, odnosno za motor?
    Pretpostavljam da je osnovno dobre pantalone, jakna, rukavice, pojas, full face kaciga?
    Da li preporučujete da se doplate crash guard štitnici za motor?
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  18. #18
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    886
    Thanks Thanks Received 
    276
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    sve sto si nabrojao bi ti valjalo plus cizme, to ne zaboravi! one spasavaju nogu cak i u mjestu kad ti motor padne na tebe ili slicno. imaju ojacanja upravo dje treba i koje ni jedna duboka cipela ili patike nema...
    osnovnu opremu ces manje vise naci od 100€ po komadu pa na dalje (cizme, pantalone, jakna, kaciga...)
    sad sto vise citanja foruma i iskustava, jer ce ti sigurno znaciti dosta.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  19. #19
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Hvala puno na savjetima
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  20. #20
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vazda mi se svidjao ovaj motor, bijeli su jedno vrijeme prodavao po gradu..Kad ga mognem priustiti, jedini izbor.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  21. #21
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Tnx, to je ono što me zanimalo...

    Još jedno pitanje za poznavaoce... Šta preporučujete od osnovne/dodatne opreme za mene, odnosno za motor?
    Pretpostavljam da je osnovno dobre pantalone, jakna, rukavice, pojas, full face kaciga?
    Da li preporučujete da se doplate crash guard štitnici za motor?
    Pošto si novi, što više zaštitne opreme kupiš, to bolje Opuštenije ćeš vozit. Svakako, na opremu za sebe nemoj da žališ. Tu ti važi zlatno pravilo: kolko para. tolko muzike. Jeftina oprema i kraće traje, i manje je kvalitetna. Ako nemaš previše budžeta, za početak kupi kacigu (ja sam uzeo flip up jer vozim samo asfalt pa mi ljeti prija jer se ladim), jaknu, rukavice i pojas jer bez toga ne možeš niđe. Ako imaš za pantalone i čizme ili patike za motor, još bolje. A za motor? To polako... Ja sam stalno kupovao malo po malo, vremenom se to sve skupi, opremi, doda... Prvo što sam kupio za moj motor bili su hand guards (štitnici šake), onda eventualno veći vizir, a svakako crash barove. U tom slučaju si siguran da iako padneš, motor se neće značajnije ili uopšte oštetiti. Motori su dušu dali za trošenje para, uvijek ćeš viđet da je tamo neko ugradio nešto što ti se sviđa pa oćeš i ti... I tako to onda krene do u nedogled. Moj savjet: nauči da voziš i samo gas, što više vožnje i avantura, uživanja, jebeš šminkanje motora Samo praktične stvari i puno sigurnih kilometara

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Tnx, dužan sam ti reputaciju čim uzmognem
    Pa pošto sam "nov", ne zanima me toliko šminkanje motora, jedino taj crash guard ako mi se đe omakne da mi padne, da ga zaštitim posledica, mada čini mi se da su svakako ovi enduro zaštićeni prilično, jer ljudi nerijetko padaju sa njih u nekim extremnijim off road varijantama, makar koliko vidim na Youtube, na svaki Tenere off road snimak su pali makar po jednom, haha
    Inače, reci mi konkretno za što su korisni hand guards? Jedino za vjetar ili?
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  23. #23
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    461
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Momci su gore sve objasnili, a i ja da se nadovežem. Što se tiče opreme za tebe (vozača), bukvalno sve ti je podjednako bitno. Po vrsti motora koji kupuješ vidim da ti motor neće služit za "do prodavnice u japanke" nego ćeš putovati s njim makar po Crnoj Gori, tako da ne štedi na opremi. Razlog tome je što ta oprema treba da te služi narednih 6-7 godina, pa vozio skuter od 50ccm ili R motor od 1000 ccm. Iskreno mislim da je koža njudobnija i da pruža najveći nivo zaštite. Jes malo vruće ljeti, ali kod nas je inače vjetrovito područije pa nije toliko strašno. Dobru kožnu jaknu dainese ili alpinestars možeš uzeti na sniženje za 350€, patalone za oko 250€, rukavice za oko 150€ i čizme za oko 200€. Kaciga je posebna priča, gledaj da ima integrisane naočare za sunce i 5 zvjezdica na sharp testu. Obrati veliku pažnju na odabir veličine kacige (izguglaj malo imaš masu textova o tome) kako zbog bezbijednosti tako i zbog udobnosti. Isprobaj što više modela i proizvođača jer kacige različitih proizvođača odgovaraju različitim oblicima glave.
    Last edited by RB18; 25-11-14 at 18:59.

  24. #24
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Inače, reci mi konkretno za što su korisni hand guards? Jedino za vjetar ili?
    Važni su kako za zaštitu od vjetra, tako i za zaštitu šake pri eventualnom udaru ili padu. Dokazano je da početnici pri padu ne ispuštaju volan iz ruku pokušavajući da zadrže motor ili od šoka ne uspiju da na vrijeme odreaguju pa padaju zajedno s njim držeći se za volan, pa eto, korisnije je da ih imaš u svakom slučaju.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Inače. Nisam sad da izigravam prepametnog, ali, zašto ne razmotriš kupovinu polovnog motora u dobrom stanju?

    Puno se gubi na odnosu novo/polovno + kad si već početnik, manje će ti bit žao ako ti "tresne" polovan motor.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. p;yamaha tenere
    By huricane in forum Vozila i oprema
    Replies: 12
    Last Post: 27-03-11, 17:45
  2. P: Yamaha Tenere Xtz660
    By VooDooPrle in forum Ostali oglasi
    Replies: 21
    Last Post: 16-02-11, 12:45
  3. P,m;yamaha tenere
    By huricane in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 19-01-11, 19:44
  4. M:yamaha tenere
    By huricane in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 30-10-10, 00:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •