Page 23 of 84 FirstFirst ... 131920212223242526273373 ... LastLast
Results 551 to 575 of 2091

Thread: O motociklu...

  1. #551
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Mariel Harbor in Mariel, Cuba
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ako danas dam 100e i moja uplata bude u top 3 onda ce mi bit obuka i polaganje tih 100e, a ako budem 4. 5. 6. mjesto onda ide 120-130 eura obuka. Zamolio bi i ako moze neki opis obuke, polaganja, koliko je tesko i sl. Imam za kamion i za auto, za motor ne, pa bi i to da prebrinem.

  2. #552
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tony Montana View Post
    Ako danas dam 100e i moja uplata bude u top 3 onda ce mi bit obuka i polaganje tih 100e, a ako budem 4. 5. 6. mjesto onda ide 120-130 eura obuka. Zamolio bi i ako moze neki opis obuke, polaganja, koliko je tesko i sl. Imam za kamion i za auto, za motor ne, pa bi i to da prebrinem.
    Ako ti je rekao da ce ti bit’ 100 onda ce biti. Ovo drugo je samo šala. I meni je trazio 100. Radis casove put tuzi na jedan poligon i na kakaricku. I onda ti je polaganje na taj poligon na kakaricku. Radit ces grupno. Ako vidi da ti je ide izdvojit cete posebno od grupe da dolazis pola sata ili sat ranije i kraj. inace ko nikad nije sjeo za motor, motor je pretezak za polaganje za pocetnika. 600cc. Ako imas iskustva onda pici kod njega i nemas greske.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #553
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Mariel Harbor in Mariel, Cuba
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nikad sio nisam, ni na onaj na struju, ni obican. Jedino sam ka dijete vozio biciklo.

    Ako je pretesko da ne bacam onda pare jel pasho moj ? Bi ovo da prebrinem za 100e znas, nece bit kasnije za te pare ovo, kunem ti se

  4. #554
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tony Montana View Post
    Nikad sio nisam, ni na onaj na struju, ni obican. Jedino sam ka dijete vozio biciklo.

    Ako je pretesko da ne bacam onda pare jel pasho moj ? Bi ovo da prebrinem za 100e znas, nece bit kasnije za te pare ovo, kunem ti se
    Ako nisi nikad sjeo ja te ne bih savjetovao kod Nikole da ides. Jer taj motor je za osmice na poligon tezak i za one sa iskustvom.
    U svakom slucaju on ima kolege iz drugih auto skola koji imaju mnogo bolje motore za polaganje sa manjom kubikazom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #555
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,486
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Ja ti preporučujem Sveta iz auto škole Maks. Yamaha 125cc, idealna za početnike.

  6. #556
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Mariel Harbor in Mariel, Cuba
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Fala vi dobri ljudi, fala puno, maks mi je 140 eura, bas dosta....da nije polaga ko u tocak ?

    Nikola mi bas deluje kao top momak, al ja se uspinja na motor nijesam nikad, te ne znam kako bi to bilo, al bi prije kod njega.

  7. #557
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    pitaj Nikolu da pođeš jedan dan da probaš samo da vidiš kako ti se čini, možda ti i ne bude preteško
    She is only here to annoy herself!

  8. #558
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,486
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Prvi dani su najteži. Ako pođe samo jedan dan, skoro sigurno će odustati

  9. #559
    Join Date
    May 2011
    Location
    BR
    Posts
    838
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    77 Posts

    Default

    Registracija skutera od 125 kubika u Baru - 116,14 eura.

    Ne mogu se tacno sjetit ali mi se cini proslu godinu da je bilo ispod 100. Je li moguce da je toliko poskupilo ili ovi u Bar deru.

  10. #560
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,265
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Zna li neko nešto o ovom motoru, ima li ga ko, može li se rentati dan dva za vikend:

    Honda cb 500x model 2020:


    Koliko razumijem razred registracija za 500ccm je blizu kao za preko 100ccm, oko 150€ a ovaj motorcic je ono sto bi mi se uklopilo u sve sto mi je merak i za ulicu i za makadam.

  11. The Following User Says Thank You to box For This Useful Post:


  12. #561
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Stavio sam slip-on na motor i mako db-killer pa me zanima cemu se mogu nadat ako me policija zaustavi radi glasnoce. Kazne kako idu? Ako je neko imao iskustva zahvalan bi bio da mi malo pojasni proces i koliko bi me to moglo kostati

  13. #562
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    А што си си мицао db killer. Скроз непотребно.

    На који мотор?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  14. #563
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    KTM Duke 390. Moze se db killer stavljati i skidati lagano jer nije zavaren. Trenutno je bez db killera jer mi se svidja kako pucketa kad se pusti gas i padnu obrtaji. Jedino me strah od policije jer je glasan aili opet nije ludacki kao da je citav sistem.

  15. #564
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by box View Post
    Zna li neko nešto o ovom motoru, ima li ga ko, može li se rentati dan dva za vikend:

    Honda cb 500x model 2020:


    Koliko razumijem razred registracija za 500ccm je blizu kao za preko 100ccm, oko 150€ a ovaj motorcic je ono sto bi mi se uklopilo u sve sto mi je merak i za ulicu i za makadam.
    bolji je od svakoga skutera, a vjerovatno i jeftiniji od ovih maxi šminkerskih
    She is only here to annoy herself!

  16. #565
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    ne znam je li ga ko vozio ovdje od drugara,
    Jaaaa sam ga zagledivao za druga, nisam sjedao jer je meni mali ali mi se cini da je bombonica!
    za prvi motor, za neku laganiju gradju, zaa godinu-dvije voznje po cg i upoznavanje puteva, prirode i samog saobracaja iz perspektive motoriste mislim da je pravi izbor
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  17. #566
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,265
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    ne znam je li ga ko vozio ovdje od drugara,
    Jaaaa sam ga zagledivao za druga, nisam sjedao jer je meni mali ali mi se cini da je bombonica!
    za prvi motor, za neku laganiju gradju, zaa godinu-dvije voznje po cg i upoznavanje puteva, prirode i samog saobracaja iz perspektive motoriste mislim da je pravi izbor
    Jesi li sijedao na njega, vozio ga? Koliko si visok/težak?

    Nemam priliku jos da ga probam niđe a ima me solidno (185/100kg). Činio mi se kao dovoljno visok/komotan za mene ali mi je realno frka da mi ne bude mali. Skuteri su druga priča, vozio sam Kymco People S i Beverly, u oba čovjek drugačije sjedi nego na ovaj tip motora....ne znam

  18. #567
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Honda je izbacila mnogo novih modela poslednjih par godina. Odlicne masine, dizajn ok ali kao japanci i vrlo prakticne. Neke verzije dolaze automatic sa mjenjacem +/- i ABS-om.

    Ali postoji par sitnica na koje moras da obratis paznju ako nisi bas apsolutni pocetnik (ako si ikakav motor vozio)

    1. <500cc je primamljiv ali max 50 konja. Na 220kg motora (uz gorivo, ulje) i tebe (uz ruksak, opremu svu) + djevojka to je 450kg+. 1:9+ je medju gorim omjerima.

    2. Motor ce ti biti mali. Napravljen je za pocetnike u motociklizmu i niski su. Izmjeri svoju nogu (inseam) i uporedi. Ovaj motor je 30.9 to je skoro najnize moguce. A racunaj da ove iste motore voze i zene i indusi i kinezi i japanci itd. Dugorocno smetace ti. Treba ti 33+. Idealno bi bilo da kad sjednes da ne mozes sa oba stopala full na asfalt. Racunaj ako budes ozbiljnije vozio da ces imat ozbiljnu obucu koja je visocija od obicne. Vremenom si na semafor ionako cesce na jednu nogu. Istina mozes zamijenit sjediste i malo povecat. Sjedi na bilo koji motor pa pogledaj na internet visinu sjedista i visinu dijela dje drzis stopalo tog modela pa sam zakljuci dje si komforan.

    3. Nije motor za off-road iako one utabane makadame moze. Ali vatat se sa niskih 220kg po soderima, uskim vrletima i pedencama je mucenje. I sam je reklamiran kao naked/street-fighter. Za off-road adventure ili kroserica.

    4. Zbog manje snage cesce ces saltat ako vozis po gradu i ne volis da se "gasiras" toliko saltanja dnevno je totalno bespotrebno - bolje kupi bilo koji skuter. Takodje autoputevi su upitni sem da stojis u sporu traku svo vrijeme jer trebas da ubrzas npr sa 120 na 150 - to nije ono za sta je on napravljen.

    5. To su jako neudobni motori za preko dva sata voznje a i vjetar je ozbiljan problem na njih.

    6. Malo ozbilnije ubrzanje/preticanje/andrenalin su mnogo dobri osjecaju - zrtvovat ih radi 150 eura registracije a vec si preuzeo ogroman rizik sto si na motor uopste je malo bzv.

    7. Obavezno ABS varijanta! Koji god. Kod nas sa mnogo ukljucenja svukuda (sem mozda u vece gradove na bulevare) najcesci razlog padova je kad ti izadje auto (taksista) i ti (uvijek ocekuj auto dje ima ukljucenje) stisnes refleksno kocnicu, slab asfalt, kratka distanca i motor prokliza ili udari. Uvijek ti nesto iskoci jer ne pada se dok vozis pravo a na motor je naglo kocenje komplikovano.

  19. The Following User Says Thank You to koronas For This Useful Post:

    box

  20. #568
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,806
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Ako mogu da dodam

    1. Obično je 48 KS da bi zadovoljio kriterijume A2 dozvole, a da li je dovoljno? Sve zavisi kakva su očekivanja.

    2. Visina sica je odličan podatak, ali ne mora da znači. Recimo na visokom V-Stormu meni su koljena više savijena nego na nekom niskom motociklu, tako da je odnos položaja zadnjice i stopala bitan (koliko od sica, ispod, ispred, iza,...). Ipak ovaj motocikl je mali tako da tu nema puno filozofije (mada meni sa 1,91 m teško da može biti dobar).

    3. Slažem se

    4. Ako je uglavnom gradska vožnja tu je uvjek skuter u prednosti (naspram bilo kojeg motocikla), a za autoput... ja ih lično izbjegavam jer mi nije uživanje niti na jednom motociklu. Otvoreni brdski put... Ne smeta, ja sam uživao i na MG V35 koji ima oko 20 KS.

    5. KLE 500, to je sinonim neudobnog motocikla pa sam sa njim u godinu dana napravio oko 14.500 km. Tačno, rijetke su bile dionice da sam vozio više od dva sata iz cuga. Uz dobru opremu i brzine koje može ova Honda vjetar ne bi trebao biti problem.

    6. Ovo je ipak individualno.

    7. Potpisujem

    Sent from my Motorola 8400
    Last edited by wulfy; 30-04-20 at 07:18.

  21. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:

    box

  22. #569
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    je li tacno da se od 2006,2007 godine piaggio beverly proizvodi u kini a prije toga u italiji? vozio sam po par mjeseci 2 razlicita ova novija modela 300, 2013+ a tek skoro stari model 2005 godiste 250cc.. i mogu reci da je ovaj stariji udobniji i nekako pod rukom cvrsci, robusniji.. kao da je kvalitetnije uradjen? takodje sam primijetio da je na novom sjedsite skaj koza u pitanju dok je na stari prava? sto se tice snage tu su nedje po osjecaju a na papiru oba imaju tu oko 23 ks..

  23. #570
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice-Ventura View Post
    je li tacno da se od 2006,2007 godine piaggio beverly proizvodi u kini a prije toga u italiji? vozio sam po par mjeseci 2 razlicita ova novija modela 300, 2013+ a tek skoro stari model 2005 godiste 250cc.. i mogu reci da je ovaj stariji udobniji i nekako pod rukom cvrsci, robusniji.. kao da je kvalitetnije uradjen? takodje sam primijetio da je na novom sjedsite skaj koza u pitanju dok je na stari prava? sto se tice snage tu su nedje po osjecaju a na papiru oba imaju tu oko 23 ks..
    Cuo sam to jos od dosta ljudi. Ne znam, ja sam nasao resenje. Uzeo X-max.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #571
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pasha View Post
    Cuo sam to jos od dosta ljudi. Ne znam, ja sam nasao resenje. Uzeo X-max.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    oko 27 konja je li? strasan motor nema sto, ja cijeli zivot nesto volim beverli, ali brat moj recimo ima stari beverli, prvi onaj model i ovaj zadnji, kaze mi da mu je x max mozda i najbolji skuter sto je probao..

  25. #572
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Je li se desavalo nekome kad sipa full rezervoar(do cepa)Na Beverlija od 250cc(model 2008)da mu iscuri malo goriva ispod motora?

    Neki dan sipo na benzinsku do cepa,otiso da platim na kasu i vracem se kad vidim kapa ispod motora(vrlo malo)poslije par km kad sam ga parkiro suvo ispod njega.Ili je rezervoar busan nedje pri vrhu ili je iz dva djela pa pusta nedje pri spajanju dva djela kad se napuni ful?

  26. #573
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Kad je prelilo preko cepa mao onda je iscurelo kroz onaj odvod oko rezervoara


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  27. #574
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice-Ventura View Post
    oko 27 konja je li? strasan motor nema sto, ja cijeli zivot nesto volim beverli, ali brat moj recimo ima stari beverli, prvi onaj model i ovaj zadnji, kaze mi da mu je x max mozda i najbolji skuter sto je probao..
    Pa i ja sam se odlucio za X-max tako sto sam pitao par ljudi tj. njih trojicu koji motor da uzmem do 300cc. Sva tri odgovora su bila X-max. I tako i bi. I nisam se pokajao. Ladja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #575
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Neutralno pitanje...
    Ima li neka grupa ljudi koji voze skutere jer nemaju trenutno za nesto vece, a koji gaje istu ljubav kao i "motorasi"?? Posto "motorasi" ne priznaju skutere kao dio dvotockasa i prilicno ih diskriminisu. :icon_cry:

Page 23 of 84 FirstFirst ... 131920212223242526273373 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •