Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: Pomoc, savjet - HITNO !!!

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Pomoc, savjet - HITNO !!!

    Htio bih da na nekom od ovih auto placeva (Pg, Ct) kupim Alfu 155 sa 1.8 ili 2.0 TwinSpark motorom da je oko 2000 eura pa me zanima da li neko vec ima iskustva sa tim autom da mi kaze kako mu se pokazala i koliko kostaju dijelovi za nju (recimo u poredjenju sa Golfom 3 na primjer) i da li ih ima u Pg sto novih sto polovnih kao i da li moze da se stavi plin na taj motor? Zamolio bih samo da mi odgovori stignu sto prije jer izgleda da uskoro stupa zakon o uvodjenju euro 3 i mladjih auta pa bih da uhvatim vrijeme prije nego sto pocne da se primjenjuje.

    Unaprijed zahvalan.

    CS

  2. #2
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Boka
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemam puno iskustva sa t.spark motorima,ali po internetu sam citao da su pouzdani,samo sto je redovno odrzavanje skupo.Svjecica ima 8 komada,ne odgovaraju bilo koje nego samo specijalne NGK,a tu je i cuveni varijator faze koji se mjenja na svakih 80000 kilometara i to je po fabrickim specifikacijama,znaci nista neocekivano,a on kosta oko 250 eur.Znaci,redovno odrzavanje je malo skuplje nego kod na primjer golfa 3 ali mislim da ti golf nikad nece pruziti toliko zadovoljstva kao 155-ica.Naravno da se moze ugraditi plin,benzinac ko benzinac,nije nikakva naucna fantastika.Mislim,ako biras srcem,kupi alfu,pa mozda i budes imao srece da te posluzi,licno stvarno ne znam kakve su 155,imam 145 u toku 5 godina eksploatacije sam zadovoljan.Ako biras razumom,onda naravno golf,ali vidim da ti je stalo do jacine motora,a posto golfov 1.8 ima kolko alfin 1.4,moraces da uzmes gti
    Pozdrav
    il motore č ottimo ed ancora molto brillante, come da tradizione alfa romeo.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva-Beograd
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    prije ako razmishlja dzepom onda golf tdi,srcem alfa,a razumom honda
    hehe

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Je ali postoji jos jedna:

    HONDA IN HEART
    GTA IN GARAGE
    TAKUMI

  5. #5
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Bar
    Posts
    293
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A vidi,imao jke jedan moj komsija da prodaje 155-icu.Ako oces pitacu ga da li je ima jos,sem toga auto je extra izgledalo...Ako si zainteresovan javi.
    Predajem ruke vjetru,a oci moru...

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva-Beograd
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    drug prodaje 156 u bd 2.0 ts sa svom opremom osim koze,u odlicnom je stanju siva metallic sa 16 incha petokrakama i pozadi sa spojlerom,ja mislim da bi je dao za 6 6.5

  7. #7
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Alfu 155 na placevima po pg-u slabo mozes naci, ali ih zato na oglase mozes naci do3 bas dobru, Moj predlog ti je da je kupish sa vec ugradjenim plinom u ita. Sto se tice pdrzavanja, redovno odrzavanje ti je manje vishe isto kao za golfa pod uslovom da za golfa kupujes originalne djelove.
    Moj predlog ti je kupi alfu jer dobijas puno puno vishe i opreme i prostora a pogotovo ZADOVLJSTVA u voznji!!!!!!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas
    Alfu 155 na placevima po pg-u slabo mozes naci, ali ih zato na oglase mozes naci do3 bas dobru, Moj predlog ti je da je kupish sa vec ugradjenim plinom u ita. Sto se tice pdrzavanja, redovno odrzavanje ti je manje vishe isto kao za golfa pod uslovom da za golfa kupujes originalne djelove.
    Moj predlog ti je kupi alfu jer dobijas puno puno vishe i opreme i prostora a pogotovo ZADOVLJSTVA u voznji!!!!!!
    Slazem se

  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Danas sam obisao sve placeve u Pg i samo sam na jednom nasao jednu 155-icu za 2200 eura ('92, navodno 130000 km) i stvarno je u dobrom stanju ali mi je jos frka oko odrzavanja je izgleda da nije bas tako jeftino. Sto se tice varijatora faze volio bih da mi neko kaze ako je imao iskustva sa njim da li zaista mora da se mijenja svakih 80000 km kao sto kaze Visconti. Problem mi je takodje sto ne mogu puno da se "istezem" preko 2000 a za te pare mogu uzeti jedino Golfa II GTI, barem sto se tice auta slicnih performansi, tako da razmisljam i o toj opciji mada bih radije uzeo Alfu. Takodje cuo sam za servisiranje da na Koniku postoje majstori koji rade samo Alfe i Lancie pa me zanima zna li ko sto o njima kako rade.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    ma uzmi alfu...odrzavanje je malo skuplje(ali nista neizdrzljivo),posto kad saberes za godinu dana ces dati iste pare na odrzavanje golfa i alfe...golf se kvari cesto,a alfa rijedje,ali su dijelovi skuplji,tako da se svodi na isto

  11. #11
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Boka
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na tvom mjestu bih je uzeo!Razmisli,ali moj savjet ti je UZIMAJ DOK IMA!Reci nam samo koji je motor u nju!
    pozdrav
    il motore č ottimo ed ancora molto brillante, come da tradizione alfa romeo.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,944
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cuore Sportivo
    Danas sam obisao sve placeve u Pg i samo sam na jednom nasao jednu 155-icu za 2200 eura ('92, navodno 130000 km) i stvarno je u dobrom stanju ali mi je jos frka oko odrzavanja je izgleda da nije bas tako jeftino. Sto se tice varijatora faze volio bih da mi neko kaze ako je imao iskustva sa njim da li zaista mora da se mijenja svakih 80000 km kao sto kaze Visconti. Problem mi je takodje sto ne mogu puno da se "istezem" preko 2000 a za te pare mogu uzeti jedino Golfa II GTI, barem sto se tice auta slicnih performansi, tako da razmisljam i o toj opciji mada bih radije uzeo Alfu. Takodje cuo sam za servisiranje da na Koniku postoje majstori koji rade samo Alfe i Lancie pa me zanima zna li ko sto o njima kako rade.
    Taj majstor na Konik ti je Djuro Pecki.Ne sudi o njemu po izgledu i nadimku Bio sam kod njega par puta (srecom,nijednom zbog kvara ), ali sam chuo da odlichno radi.Ako te shto zanima (kako je dobio nadimak ili sl. , javi mi se na pm pa cu ti dat njegov broj.Poz!

  13. #13
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo samo da javim da sam uzeo jenu 155-icu 1.8 TwinSpark 8v (127 KS), 94.-to god., 173000 km, svijetlo siva metalik sa sve spojlerom na gepeku. Ima kozu, el podizace i digitalnu klimu od opreme i samo joj nedostaju aluminijske felge. Auto je dosta ocuvan osim par ogrebotina po coskovima branika (samo po plastici). Motor je odlican (citaj: leti ka' manito po putu kad se nagazi ). Cijena: 1800 + 266 registracija (dobio sam je po nabavnoj cijeni preko prijatelja). Dakle, join-ovao sam se u klub ALFISTA najboljih auta u univerzumu a i shire

  14. #14
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by WOODSTOCK
    drug prodaje 156 u bd 2.0 ts sa svom opremom osim koze,u odlicnom je stanju siva metallic sa 16 incha petokrakama i pozadi sa spojlerom,ja mislim da bi je dao za 6 6.5
    jeli siwa iili trula wishnja ?
    i koliko troshi ono chudo ?
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravio sam jos da kazem da je to neka "Silverstone" varijanta.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Cuore Sportivo
    Zaboravio sam jos da kazem da je to neka "Silverstone" varijanta.
    izbachi neke slike
    owo ono
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  17. #17
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cuore Sportivo
    Evo samo da javim da sam uzeo jenu 155-icu 1.8 TwinSpark 8v (127 KS), 94.-to god., 173000 km, svijetlo siva metalik sa sve spojlerom na gepeku. Ima kozu, el podizace i digitalnu klimu od opreme i samo joj nedostaju aluminijske felge. Auto je dosta ocuvan osim par ogrebotina po coskovima branika (samo po plastici). Motor je odlican (citaj: leti ka' manito po putu kad se nagazi ). Cijena: 1800 + 266 registracija (dobio sam je po nabavnoj cijeni preko prijatelja). Dakle, join-ovao sam se u klub ALFISTA najboljih auta u univerzumu a i shire


    E neka ti je sa srecom i zdravo da je vozish!

  18. #18
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala, hvala... Evo i par slika mada su slikane sa Nokiom 3650 pa su 640x480 i nisu bas neki kvalitet ali moze da se vidi kakva je. Sad samo moram cekati tablice min. 15 dana (bez ako ne nadjem neku vezu u Mup-u ) i to me vec izludjuje. Sto je najbolja fora policajac me zaustavio na putu od placa do tehnickog i htio da mi oduzme auto jer nije registrovan iako je faktura bila na taj datum i bilo je 9h ujutru i onda mi je kralj napisao prijavu i kao "necu ti oduzimati auto". Rekoh i da 'oces, neces da ja tebe ne bih oduzeo jer sad kad sam dosao do Alfe samo preko mene mrtvog ce mi je neko uzeti Srecom ima i razunih policajaca pa se to zavrsilo normalno, ljudski.

  19. #19
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Boka
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Neka je sa srecom i da je zdravo vozis!Auto super izgleda,svaka cast!
    il motore č ottimo ed ancora molto brillante, come da tradizione alfa romeo.

  20. #20
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala jos jednom. Zanima me zna li neko sta znaci ovo "Silverstone" posto na ukcar.com kada na search ukucam "Alfa Romeo 155" kao rezultat za 94.-to god. izbaci "obicnu" 155-icu i ovu "Silverstone" varijantu ali tamo za registraciju treba da se plati da bi se pristupilo podacima pa tako ja pretpostavljam da je to samo oprema i da nije nista oko motora ali ne znam sigurno.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva-Beograd
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    cestitam,da ti se kvari koliko i honda,bolju cestitku ne mozesh imat,cuvaj se P

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Wood, neke Honde se kvare, recimo Passport.



    Alfa 155 Silverstone se prodavala jedino u Veliku Britaniju i to je samo special edition.
    TAKUMI

  23. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala. Fabia, sta znaci to "samo special edition"? Volan joj je na lijevoj strani.

  24. #24
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    uhh okidoh se ... reko da nijesi qpio auto sa wolanom na desnoj strani
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Imas Limited Edition i Special Edition.
    Limited je kad recimo VW proizvodi 5 000 petardi sa nekom dobrom-posebnom opremom a Special Edition je kad recimo VW proizvodi isti taj Golf sa tom opremom ali nema limita, znaci proizvodnja nije ogranicena.

    Naprimjer, culi ste za Toyotu Yaris Rythm N'Blues, to je bio neka vrsta opreme gdje si dobio dobru muziku i plavu metalic boju i sve to besplatno.
    Ili, Audi A3 Cool & Sound. Mi znamo da Audi A3 nema ni klimu ni muziku u serijskoj opremi a tako tu daju to besplatno, i to je bio Limited Edition.

    Pa imas Skodu Fabiu Style, dobijes neke posebne ratkapne, posebnu unutrasnjost sa al. dekoracijama. Imas Volvo XC90 Ocean gdje dobijes gomilu opreme ali boja je iskljucivo plava.

    E sad te Alfe Silverstone su imale malo vise opreme i iskljucivo srebrnu metalic boju. U GB imas dosta auta sa lijevim volanom, npr rent-a-car.
    I, juce sam vidio Renol 19 sa desnim volanom.
    TAKUMI

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Savjet ministara kulture Jugoistocne Evrope
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 01-04-05, 21:12
  2. Replies: 8
    Last Post: 20-12-04, 15:55
  3. kupovina..treba pomoc...brzo!!!
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Hardware
    Replies: 4
    Last Post: 15-10-04, 11:57
  4. AKCIJA: Pomoc zrtvama zemljotresa!!
    By MonterO in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 14-10-04, 23:07
  5. Pomoc...Hitno ;)
    By Dzoni_Stulic in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 2
    Last Post: 28-07-04, 10:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •