Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 115

Thread: Cijena nebrige zivot djece

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Kako zašto? Pa da bi par hiljada ljudi primalo plate..

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #77
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    e sad neka mi neko objasni zasto se placa zdravstveno osiguranje kad ja moram za sve ici kod privatnika, od kontrole do svih analazila. a svaki put kad se ode kod privatnika, svaka kontrola je 15 e.
    Da naše pare naplaćene svakojakim dažbinama odu zdravstvu koliko mu je i namijenjeno ne bi bilo ove muke i poneđe jauka!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #78
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Sistemska greska? Kojeg sistema? Jedino pravnog i sudskog da niko ne odgovara za nerad, nemar, javasluk i greske koje kostaju zivota. Sistem zdravstva je jednak u cijelom svijetu i ima zadatak da lijeci i pomaze ljude, a ne da se od zdravog napravi musterija pogrebnog. Kad neko, bilo ko pojedinacno to uradi i zaglavi zatvor djelovaće ozdravljujuće na to sto ti zoves zdravstveni sistem.
    Ja licno smatram da je sistemski problem ako je javasluk toliko rasprostranjen da je praksa a ne pojedinacni ispad. Ako je moguce da se dobije izvjestaj u kojem decidno pise da ne postoje higijenski uslovi, da je oprema zastarjela, osoblje neobuceno, uslovi neljudski itd. Ako je praksa da se mijenjaju podaci da bi se prikrio broj carskih rezova i hemijski indukovanih trudova. Ako povlascene osobe za obicni bronhitis idu da se lijece u cirih o trosku zdravstvenog sistema jer ne vjeruju nasem osoblju.
    Zdrav je sistem nego smo mi gradjani bolesni u glavu i nama normalno kad je neko bliznji u bolnici pa trk bombonjere i kesu kave sestri, rakiju i kofertu doktoru, kutiju cigara portiru da te pusti u pośetu..... a svi oni "samo" treba da rade svoj posao za koji su plaćeni. E kad ih boli dupe za taj posao onda je kriv sistem, ministar, sef UN samo ne onaj koji je to uradio.
    ponovicu ono sto sam rekao. Ovo nije pojedinacni problem. Da je pojedinacni problem racunao bi se kao devijacija, ako je ustaljena praksa onda je nesto sa konceptom/sistemom debelo pogresno
    Niko se ne zapita kako je tim roditeljima, a kad bi zaglavila zatvor ta sestra i direktor bilo bi ono nase "greote, sta radi ovaj i onaj... a nije u zatvor a ona sirota ode". Kad bi otac te bebe pokrenuo tuzbu za ubistvo djeteta i ostetu pukla bi prica kako 'oće da zaradi na smrti djeteta i ispao bi on kriv sto nema djeteta a ne oni koji nemarom to uzrokovali.
    Potpuno tacno, ali dokle god je vjestak doktor, koji je kolega ovom drugom koji je na sudu, nema tu srece. Apsulutno je netacno da niko nije tuzio doktore za nemar i pogresno lijecenje, ali svi znamo kako se to zavrsavalo. Sistemski je problem kada se to dozvoljava. Da ponovim ovo je praksa, ne pojedinacni slucaj
    Ne znam da li se stanje na zeljeznici popravilo, ali ako i sad neki masinovodja pristaje da vozi pokvareni voz trebao bi preventivno u zatvor prije nego opet bude tragedija. Ne moze te sef natjerati da radis nesto sto nekome ugrozava zivot ili se tako braniti, a nase price "mora se..." su samo prazne price i nase opravdanje da tolerisemo nemar i nerad jeftinim opravdanjima.
    Ovdje se ne slazem. Situacija je takva kakva jeste, i kao sto rekoh dok ne dodjes u odredjenu zivotnu poziciju ovo ne mozes da tvrdis. Jer je tako kako jeste, i ako ti neces iza tebe stoji red ljudi koji razmisljaju dijete mi je gladno, nece se valjda to desiti. Nije ovo samo specificno za nas, vec za sve drzave u kojima je bijeda svakodnevica. Bilo kakvo ukazivanje na probleme i javasluk se zestoko kaznjava gubitkom posla i najvjerovatnijom osvetoljubivoscu da nikada neces raditi nidje u zdravstvu vise u crnoj gori. Trose se milioni, nasi koje placamo, ali smo toliko indiferentni prema tome da dok se licno nama nesto ne desi necemo reagovati, a zadovoljni smo i sa malim ako se nama zavrsi. Ne vodimo mnogo racuna o siroj slici. Nedje je pricano o tom izvjestaju dje se to svelo na pljuvanje i nije tako. Na temi o epiduralu jedan od administratora ovog foruma je tvrdio da su to gluposti i da osoba sa kojom se pricalo nije vrijedna razgovora

    Na primjer u Njemackoj obicnu injekciju ne daje ti medicinska sestra već ljekar jer smatraju da ta odgovornost prevazilazi kvalifikacije medicinske sestre. Kad kazes za te boli mali prst od noge po ure ti prica da to moze biti i rak kostiju i ovo i ono.... a mozda te i trn uboo jer se boji da ih pacijent ne tuzi sto mu nijesu sve objasnili i nesto preskocili. Ne znam nijednog ljekara koji nema i privatno osiguranje ako nedajboze nesto pogrijesi i dodje do suda. Nasa drzava je potpisnik svih konvencija a sumnjam da je ikad iko tuzio nekog ljekara ili bolnicu ili za zna da postoji nesto kao pravo pacijenta. E da, opet je opravdanje "greska sistema, kod nas je drugacije... Nema gresaka sistema jer sve te sisteme stvaramo ja, ti .... i Marko Perov koji se unaprijed slazemo da nas tretiraju gore nego veterinar svog pacijenta.
    Sredjene zemlje, sta da kazem. Sa tacno odredjenim pravima i odgovornostima. Naravno da smo svi odgovorni, jer trpimo i tolerisemo. Rekao sam ti i zasto, nije se meni desilo nego nekom drugom, a samim tim nije moj problem. Da na kraju ne pomislis da se ne slazem sa tobom. Da treba da neko malo odguli robije, ali ne samo nekolicina i ne samo za ovo. Da je srece da pocnu da cesljaju kroz zdravstvo i sta se radi tamo i da se oduzimaju licence automatski vidio bi medicinskog osoblja u zatvoru i da pakuju kese u lakovic koliko volis

  4. #79
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    vidim da je spin i odje potpuno upalio, niko vise o bebama i zdravstvu, kakav majstor.. za bolje i nismo...


  5. #80
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    vidim da je spin i odje potpuno upalio, niko vise o bebama i zdravstvu, kakav majstor.. za bolje i nismo...
    Živa istina! I sam se upecah...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  6. #81
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Kakve se odje stvari desavaju ovo ne moze.Gledate li Skocka?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #82
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    što veli Skočko?
    She is only here to annoy herself!

  8. #83
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Skochko ka' novinari - voli senzaciju, ali zato roditelji odnosno ochevi ovih beba... da se zastide i zamisle svi.

  9. #84
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    A nijesam konkretno na njega mislio nego uopšte sto se dešava u zdravstveni sistem.Kakve su onamo činjenice iznijete bas sramota.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #85
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Da, chinjenica jeste da je sterilnija okolina da se poradjamo u shtalama po selima nego u bolnici. Zdravstveni nam radnici nemaju kucno vaspitanje da peru ruke, da ne nose nakit, vjestacke nokte, zdravstvo nema za toalet papir, vatu, makaze, gaze, nemaju lavaboe, toplu vodu za trudnice, posteljinu, medicinske spavacice, labaratorijske nalaze....

    I u XXI vijeku, u CG je stanje takvo da se i dalje chin porodjaja svodi na to da se olaksha - ne porodiljama, nego doktoru, babici i ostalom bolnichkom osoblju. Strashno!
    Last edited by tigrovo_oko; 21-11-14 at 21:01. Reason: ....

  11. #86
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    A nijesam konkretno na njega mislio nego uopšte sto se dešava u zdravstveni sistem.Kakve su onamo činjenice iznijete bas sramota.
    I na TV Vijesti kod gđe. Tine Raičević ista priča. Zaključak je da smo jedina zemlja u Evropi koja se u zdravstvu služi davno prevaziđenim i dokazano štetnim metodama, i bez grama svijesti o važnosti kontinuirane edukacije osoblja.

    Žalosno je da se cijela priča pokreće tek nakon učestalosti smrtnog ishoda. Pravi pokazatelj stepena primitivizma, političke manipulacije i mentalne izolacije i isključenosti ovog društva iz svih zdravih tokova.
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #87
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    669
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Da, chinjenica jeste da je sterilnija okolina da se poradjamo u shtalama po selima nego u bolnici. Zdravstveni nam radnici nemaju kucno vaspitanje da peru ruke, da ne nose nakit, vjestacke nokte, zdravstvo nema za toalet papir, vatu, makaze, gaze, nemaju lavaboe, toplu vodu za trudnice, posteljinu, medicinske spavacice, labaratorijske nalaze....

    I u XXI vijeku, u CG je stanje takvo da se i dalje chin porodjaja svodi na to da se olaksha - ne porodiljama, nego doktoru, babici i ostalom bolnichkom osoblju. Strashno!
    Рекао бих да је постојеће стање резултат лошег вођења и општег лоповлука који влада у нашим здравственим установама, јер новца за те ствари има.Општи лоповлук, почев од од оних најнижих па све до "менаџмента" болница.
    Ствари треба извести на чистац, а то се не ради подизањем свијести и кроз друга демократска просеравања.То се ради чврстом родитељском руком и стегом закона.
    Кад се пар таквих непријатеља државе и народа жестоко казни, ефекат страха ће учинити своје.
    И ово није само случај у здравству, већ свуда око нас.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  13. #88
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Lopovluk je sto se sredstva usmjeravaju na placanje hirurga iz regiona, hotel i avionske karte, jer se nije imalo "volje" zadrzati domaci kadar. Sad kada im je dosla voda do poda, sjetili su se da se udruze sa privatnom bolnicom i tamo pocnu da salju pacijente na operacije. A sve to, naravno, da bi se sredstva opet presula u dzepove ratnih profitera. Od skolovanih doktora, koji spasavaju zivote, se prave robovi koji su u raljama mafijasa. Zaista je sjajno biti doktor u CG.
    A da ne pricamo o nizim kadrovima koji imaju samo zavrsenu srednju medicinsku, i nemaju volje da rade nikakve dodatne obuke, polaganje dodatnih ispita ne bi li se tako osposobili za rad u tim institucijama, bili strucniji i od povjerenja, i shodno kvalifikacijama imali jace plate, pa nije ni cudo sto se "snalaze", kradu opremu, spletkare, ne bi li izdejstvovali 50e vise na platu ne bi li dobili kredit da se stambeno obezbjede.

    Sve to se zna i cuti, i dobili smo posljedicu sa smrtnim ishodom, i iako mi je poznata procedura, samo zbog posljedice, bez ikakve istrage, kaznjeni bi bili svi od repa do glave, a za poboljsanje efekta straha, video nadzor u svakoj zdravstvenoj instituciji, u svakom hodniku, sali i sobama bi dodatno mogao da ucini svoje. I tako u svakoj instituciji, pa ce svi biti na svom radnom mjestu, efikasni, ljubazniji i odgovorniji, a suprotni tome poslati doma.

  14. #89
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    video nadzor se stavlja u banke i uglavnom tamo dje je novac.. bebe i njihovi zivoti, pfff...


  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    video nadzor je i u stanicama policije da se sto ne desi lopovu koga uhapse, a koga briga za za bebe i njihove zivote. Vidite i sami da se o tome prica samo na forumu

  16. #91
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Zanimljivo je da je dijete i zdravo. Znači WIN u odnosu na Bijelo Polje.

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #93
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/cetinj...tokokom-806256

    Iz ovoga zakljucujem da smo mi narod koji ocigledno ne zna nista o higijeni.
    Izgleda da nam je potrebna akcija obucavanja I stampanje bontona I smjernica.
    Potrebna je obuka jer ocigledno da ni neki obrazovani ljudi ne peru ruke nakon odlaska u toalet.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  19. #94
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    danas uuz neku pricu cujem da Risanska bolnica duguje 300 000 eura a kotorskoj je opstina Tivat Kotor Jugopetrol i jos neki davali pare da kupe gorivo za grijanje i to griju 2 sata ujutro i 2 sata popodne/
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  20. #95
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U normalnim zemljama bolnice se jednače sa državom... tj. ne kaže se "bolnica duguje", već država!

    Jer ne liječe se ljekari tu, VEĆ NAROD, MI!!!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  21. #96
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trebali ste gledati Skocka sinoc.

    Zena iz ministarstva koja se nesto prenemagala, odgovarala na pitanja iz svoje glave a ne postavljena, i na kraju nije htjela da prizna da min. nema nikakvu kontrolu nad zdravstvenim ustanovama. Ali kako se prenemagala i miletisala, trebali ste to cuti.. pih.
    Kako je imala obraza da se prenemaze posle price oca koji je izgubio bebu, i da zavija pricu u oblande, ... bruka. i sramota.

    Onda tuzilac iz BP koji je nasiroko pricao kako je on osmislio plan i razradjivao strategiju za lociranje i ispitivanje ukljucenih u desavanja, i 3 dana nije spavao jer je puuno razmisljao. Locirao ih je tako sto je otvorio novine, po njegovom priznanju. Inace za slucaj je cuo kad se vracao sa seminara iz Milocera, na tom seminaru su ucili mnooogo korisnih stvari, i imali su radionice na temu saradnja sa policijom, i to sve je bilo jako lijepo i korisno. Seminar je bio pun pogodak.

    Zena iz sanitarne je rekla da se bolnice obilaze nenajavljeno jednom godisnje i da oni ne mogu vise da obidju jer ih ima samo 3 u toj sluzbi. Oni dodju, kazne i odu. Dodju opet dogodine.


    Sve u svemu, svo troje su za situaciju saznali iz novina.

    Svaka cast g.Knezevicu i ostalim tatama na smirenosti. Trebali su celicni zivci da se mirno slusaju lupetanja pomenute trojke.

  22. #97
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Nevezano za (kriminalno) stanje u našim bolnicama ali ovakve stvari se dešavaju svugdje u svijetu. MRSA (koja se zaradi upravo u bolnicama) je najvaći ubica novorođenčadi u civilizovanom svjetu.
    Ali ovo nema veze sa stanjem u našim "bolnicama"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #98
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne kaki o nekakvom svemogućem Milu života ti.
    Samo fali da počnete sa teorijama zavjere na vicevima "ovaj može da postuje loš vic jer je agitator"
    Takva je situacija. Jesu li i tate rekle da je Jeremic bio angazovaniji kao clan dpsa nego kao direktor bolnice? Kaznili su ga sa 200e koje je platila bolnica, odnosno svi mi.

    Doktori su ovdje bogovi, niko im se ne zamjera jer znaju da ce im kakvi-takvi trebati jos koji put.

    Sta je sa curom sa Ct, Ivanom Soc, koju su doktori ubili? Niko je vise ni ne pominje, sraaamota!!!!

    Ne bih voljela da se ova prica zavrsi kao sto se zavrsila Ivanina
    Last edited by Kikimora; 23-11-14 at 12:51.

  24. #99
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ma naše zdravstvo je potpuni raspad sistema
    Nevezano za novorođenčad, ako iko zna kakvo je stanje u našim bolnicama to znam ja. Tri puta su mi članovi porodice zaglavili na KBC "neurologiji" tj. konjušarnicama kralja Nikole
    Da je deponija sumljam da bi bilo toliko miševa
    Med. tehničari se ne obrću na bolesnike

    Dolazi sestra u sobu okreće se put neke babe i komentariše "Ova baba još nije umrla ?!

    Na kraju krajeva nisam vidio u civilizaciji da u sobu smjeste do 6 bolesnika.
    Ne znam da li imamo 5 stručnjaka u zemlji jer svi građani Crne Gore koji završe medicinu u BG ostaju u Srbiji i zapošljavaju se preko crnogorskih veza (zapanjujuće kako smo na strani složni) i pored toga što je i u Srbiji (možda veći) raspad sistema, a doktora Srba sa prosjekom 9+ na birou koliko god hoćeš jer ne mogu ni na selu da se zaposle
    Last edited by Rakun; 23-11-14 at 13:49.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #100
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    http://www.portalanalitika.me/drustv...ostojanstveno-

    Eto, sad su sve očistili, čisto ka' suza.

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Usluge Cuvanje djece
    By TeeMeK in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 19-09-13, 12:35
  2. Vaspitanje djece
    By backero in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 16-08-12, 13:42
  3. Usluga čuvanja djece
    By *lola* in forum Ženski kutak
    Replies: 25
    Last Post: 25-03-10, 03:33
  4. nestajanje djece u SAD
    By autodijagnostika in forum Sve i svašta
    Replies: 14
    Last Post: 31-03-09, 08:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •