Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 187

Thread: Paznja,bit cete obmanuti!

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Homoljac, batali se tih pitanja na sve moguce teme. Ako te interesuje kako sto, zasto..... evo ti pa procitaj zakone i bice ti sve jasno http://www.cemi.cg.yu/ticker/tickernew.htm#

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Vezano za ovu temu (a ciljam na onaj dio dje se od ljudi trazi da svakako zaokruze DA), izgleda da niste Kozaka najbolje shvatili. Chovjek je (pretpostavljam) mislio da je Milu namjera da bude 50-55% i to ce da projektuje. Ako on uradi projekciju dzabe nama zelje i volja, kao i zaokruzivanje rijechi DA.
    Ipak, slozicu se da ko je za nezavisnost treba da izadje i treba da glasa.
    Ne slazem se sa stavom da je Milo izgubio ako na referendumu bude npr. 53%.
    Naprotiv i nazalost, Milo je tu najvishe dobio!
    Nadam se samo da ce taj chovjek napokon napravit neshto konkretno i dobro za Crnu Goru!
    A to da ce neki liberal 21. maja ostati doma... Nece nijedan!
    P r i m o r a c

  3. #28
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    Ти радиш и живиш у Немачкој. Зашто се ниси одјавио из ЦГ? Не плаћаш порез у ЦГ а возиш се путевима које плаћају грађани ЦГ. И тражиш правао гласа у ЦГ. По ком основу?
    Hahahahhahahahahahahah
    Evo ga opet ovaj kako mozhe Referee iz njemachke a ne mozhe mirko iz srbije!
    A bjezhi tuko jedna! Ima pravo glasa po osnovu shto ce glasat za Crnu Goru da je drugachije ne bi ga ni on ima! Jel ti sad lakshe?

  4. #29
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro
    Vezano za ovu temu (a ciljam na onaj dio dje se od ljudi trazi da svakako zaokruze DA), izgleda da niste Kozaka najbolje shvatili. Chovjek je (pretpostavljam) mislio da je Milu namjera da bude 50-55% i to ce da projektuje. Ako on uradi projekciju dzabe nama zelje i volja, kao i zaokruzivanje rijechi DA.
    Ipak, slozicu se da ko je za nezavisnost treba da izadje i treba da glasa.
    Ne slazem se sa stavom da je Milo izgubio ako na referendumu bude npr. 53%.
    Naprotiv i nazalost, Milo je tu najvishe dobio!
    Nadam se samo da ce taj chovjek napokon napravit neshto konkretno i dobro za Crnu Goru!
    A to da ce neki liberal 21. maja ostati doma... Nece nijedan!
    Shvatili smo mi kozak-a no ti meni rechi kako je vishe dobio sa 53 no sa 56?

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Shvatili smo mi kozak-a no ti meni rechi kako je vishe dobio sa 53 no sa 56?
    Odgovor ti je Ustavna povelja. Ti ochigledno nisi shvatio Kozakov uvodni post. Ili ga nisi prochitao chitavog. Ili si stvarno ubijedjen da je ovakav status CG (kakav je trenutno) losh za Mila Djukanovica? Ja sam, vidish, sasvim siguran da je njemu ovako super.
    P r i m o r a c

  6. #31
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro
    Odgovor ti je Ustavna povelja. Ti ochigledno nisi shvatio Kozakov uvodni post. Ili ga nisi prochitao chitavog. Ili si stvarno ubijedjen da je ovakav status CG (kakav je trenutno) losh za Mila Djukanovica? Ja sam, vidish, sasvim siguran da je njemu ovako super.
    Dobro shto mu je ovako super nego rechi ti meni shto mu je to gore u nezaviznu?

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Dobro shto mu je ovako super nego rechi ti meni shto mu je to gore u nezaviznu?
    Reci ti meni shto mu je bolje u nezavisnu
    Shto bi ishta mijenjao ako mu je ovako super. Znachi, ti si taj koji treba da da odgovor, ne ja.
    P r i m o r a c

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milo se za 15 godina svake godine mijenja,dzabe je sve dok se narod ne promijeni

  9. #34
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro
    Reci ti meni shto mu je bolje u nezavisnu
    Shto bi ishta mijenjao ako mu je ovako super. Znachi, ti si taj koji treba da da odgovor, ne ja.
    Hahahah ada ja nisam taj koji kazhe da ce propas u nezavisnu no ti!
    Ti si taj koji treba da da razlog zashto on mora po svaku cijenu zadrzhat ovo stanje!

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Pa rekao sam ti, ovako mu je super, to valjda svi vidimo...
    To da se on mijenja stoji, ali zadrzimo se na temu ovog topica.

    Nisam ja rekao da ce on propast ako bude nezavisna.
    P r i m o r a c

  11. #36
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znachi to smo ustanovili da mu ne mozhe bit loshe u nezavisnu!
    Vishe se i on umorio politike kunem ti se! 15 godina na vlast!
    Fino Nezavisna Crna Gora ode u penziju ka legenda i boli ga kurats...

  12. #37
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    149
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro
    Reci ti meni shto mu je bolje u nezavisnu
    Shto bi ishta mijenjao ako mu je ovako super. Znachi, ti si taj koji treba da da odgovor, ne ja.
    Milu je ovakvo stanje super jer za sve lose moze da okrivi Srbiju a za sve dobro pripise sebi zasluge. U nezavisnoj CG i za lose i za dobro sva bi odgovornost lezala na njemu i DPS-u.

  13. #38
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    495
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by BOZOVIC
    Ali kako vecina odluci,ja cu da se slozim sa vecinom,ispostovacu njihovu odluku i tacka,tako bi trebalo svi,a ne da sirimo neku mrznju izmedju sebe,a svi smo mi jedan narod,samo sto neki malo vise dozvoljavaju da drugi upravljaju njihovim umovima.

    Ovo je prvi put da cujem da neko je za zajednicku drzavu postuje princip vecine...
    Osim ako ne mislis da vecina nije 50%+1 nego 55%...ili da je vecina 46%...

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    Ти радиш и живиш у Немачкој. Зашто се ниси одјавио из ЦГ? Не плаћаш порез у ЦГ а возиш се путевима које плаћају грађани ЦГ. И тражиш правао гласа у ЦГ. По ком основу?
    E moj Homoljce....bas mi koji ne zivimo u CG tj ja zivim ali mnogo manje vremena nego na drugim mjestima...mi cemo dnijeti pobjedu na referendumu!
    Diaspora=Viktoria!

    Iz Njemacke, Engleske, Svedske, Svajcarske, USA, KAnade, Italije, Slovenije, Srbije, BiH itd. ce doci oko od 10 000 do 20 000 glasaca...99% njih ce glasati za SAMOSTALNOST...a ti se vataj za glavu....kukaj , placi, jauci i skaci!

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobri moji...

    Nije mi namjera bila da vas odvlacim ili ne odvlacim od glasanja.Uostalom ja sam izgorio ko furmina za referendumom.

    ALI OVO JE SMIJURIJA A NE REFERENDUM.

    Covjek koji odlucuje o nasim sudbinama (BUKVALNOOOO) ne pita nikoga niti slusa ikoga dok prihvata Lajcakovu ponudu od 55%. Dobro,prihvatio je ponudu,pritisla Evropa,Amerika,Mars...onda nema povratka vise , nema price o tome kako cemo proglasiti nezavisnu i sa 52%.To morate shvatiti da je opasnost i da vodi u sukobe i sa nasim sugradjanima ,kakvi godj da su, i sa EU.
    On hoce 52%,manje vise procenat, da opet zamajava pricom o ugrozavanju od strane Srbije , a da njegova pljackaska tajkunska ekipa nastavi da "radi" svoj profitabilan posao koji neki zovu i PLJACKA!!!
    Ima li mu sladje poslastice od toga.Naravno da on pada na prve ciste racune ali i on to zna kao sto i mi to znamo.Ponasanje njegovih kadrova,kao i njegovo licno mi daje za pravo da mislim da nece uloziti sve napore da prebaci tu glupavu granicu koja je ZBOG NJEGA postavljena.

    Neko me pitao odje jesam li nagazen i ja odgovaram da jesam i nagazen i pogazen i pregazen i silovan. E jebat me za "ljubav" oni nece.

    Nemojte me pogresno shvatiti , samo imajte nedje na umu sto sam vam ovo odje prijateljski ,otvorena srca iznio kao opravdanu sumnju. Glasajte nezavisnost,znam koliko bi je zeljeli .I razumite da ja nakon svega NE MOGU.

    pozdrav!


    k.
    Brooclyn Forever !

  16. #41
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    495
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Potpuno se slazem sa tobom u svemu sto kazes...
    ALI...
    Ovo je sansa koja je dugo cekana, i postoji mogucnost ( ne tako mala, prema najnovijim istrazivanjima javnog mnjenja) da se prebaci tih famoznih 55%...
    Ako ta sansa postoji treba se i za nju boriti...
    Kad je sve ostalo izgubljeno, "smijurija" nam jedino ostaje jer jednostavno ne mozemo protiv EU ,makoliko absurdni njeni "standardi" bili...

    A poslije toga, mozemo skinut ovu fukaru sa vlasti...

    Pozdrav...

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kozak
    Dobri moji...

    Nije mi namjera bila da vas odvlacim ili ne odvlacim od glasanja.Uostalom ja sam izgorio ko furmina za referendumom.

    ALI OVO JE SMIJURIJA A NE REFERENDUM.

    Covjek koji odlucuje o nasim sudbinama (BUKVALNOOOO) ne pita nikoga niti slusa ikoga dok prihvata Lajcakovu ponudu od 55%. Dobro,prihvatio je ponudu,pritisla Evropa,Amerika,Mars...onda nema povratka vise , nema price o tome kako cemo proglasiti nezavisnu i sa 52%.To morate shvatiti da je opasnost i da vodi u sukobe i sa nasim sugradjanima ,kakvi godj da su, i sa EU.
    On hoce 52%,manje vise procenat, da opet zamajava pricom o ugrozavanju od strane Srbije , a da njegova pljackaska tajkunska ekipa nastavi da "radi" svoj profitabilan posao koji neki zovu i PLJACKA!!!
    Ima li mu sladje poslastice od toga.Naravno da on pada na prve ciste racune ali i on to zna kao sto i mi to znamo.Ponasanje njegovih kadrova,kao i njegovo licno mi daje za pravo da mislim da nece uloziti sve napore da prebaci tu glupavu granicu koja je ZBOG NJEGA postavljena.

    Neko me pitao odje jesam li nagazen i ja odgovaram da jesam i nagazen i pogazen i pregazen i silovan. E jebat me za "ljubav" oni nece.

    Nemojte me pogresno shvatiti , samo imajte nedje na umu sto sam vam ovo odje prijateljski ,otvorena srca iznio kao opravdanu sumnju. Glasajte nezavisnost,znam koliko bi je zeljeli .I razumite da ja nakon svega NE MOGU.

    pozdrav!


    k.
    Moram te neshto pitat... Ako cesh vec (ti, kao i izgleda dosta njih koji se zalazu za suverenu CG) izbjec referendum, kako cesh razmishljat sutra kad rezultat bude bio: 48% za nezavisnu naspram 52% za zajednicu? Jesi li razmishljao o tome da je rezultat ispod 50% kraj suverene CG za sva vremena? Ali bukvalno kraj! Nece vishe bit' laznih nadanja, nece bit' nikakvih nadanja!
    Vjeruj mi da te potpuno razumijem, jedno vrijeme sam dijelio tvoje mishljenje...
    Ali zar nije vrijeme kozache da dobijemo drzavu? Zar nije vrijeme kozache da se makne ona zastava sa Sv. Nikole zbog koje meni prvom nije ugodno uc' u matichnu crkvu? Zar nismo ovu odluku od danas (da ce referendum napokon da bude) chekali 14 godina?
    Ako je ko vjechiti opozicionar to sam ja, ali mozda je vrijeme da se makar pokusha ostvarit' neki mladalachki ideal! Pa neka Milo odradi shto zeli, mi moramo uradit shto je do nas!
    Dakle, zaokruzimo DA, a doci ce parlamentarni izbori, pa cemo onda svak' na svoju stranu!

    P.S.
    J*** ga, stariji si dosta od mene i ne pada mi na pamet da ti solim pamet, ali eto, diskutujemo...
    P r i m o r a c

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nadam se da nije mnogo ovakvih shto misle ka kozak jer je to onda definitivno kraj nezavisne crne gore...mislite li da ce neko organizovat opet referendum?NE...ko krene rece mu iz EU "ima li ste ga tada i tada niste izglasali...aj ne budali sad" i KRAJ

    kozace kapiram zashto reagujes tako kako reagujes ali to je upravo i cilj EU i opozicije da se i psihicki slome pristalice nezavisnosti i da sve propane...opet velim necu da vjerujem da neces izac na referendum i zaokruzit DA

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK_NL_
    I sam sam se toga pribojavao. Dokaz je otvoreni sukob između SDP-a i DPS-a u trenutku da bi trebalo da budu najjedinstveniji.
    Apsurdno zaista.
    Zato mislim da ću i ja izbjeći glasanje u toj referendumskoj farsi.
    Kopijo moja lazljiva!!!!
    Cijenim Kozakovo misljenje,sta vise mislim da je stoprocentno u pravu.ALI,nema toga sto bi me moglo zaustaviti da ispunim obavezu prema sebi,i svima ostalima koji kao i ja zele zivjetu u nezavisnoj Crnoj Gori.
    I 1992 kada sam znao sigurno da necemo uspjeti zbog namjestaljki koje su bile ipak sam bio i dao svoj glas Crnoj Gori.
    Tako ce biti i 21.05.06


    Veliki pozdrav svima i vidimo se na referendumu.
    PS.Nastavi ti i dalje da kopiras.razumijem te ja tesko je kada neko nema nista svoje pa se tudjim mora koristiti.
    Last edited by MK_NL; 02-03-06 at 19:11.
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kozak
    On hoce 52%,manje vise procenat, da opet zamajava pricom o .....
    I tako on to hoce, a ti hoces da mu u tome pomognes pa da ga jos slusas i slusas, dok usi otpadnu i uzivas u tome da si "pogodio"?
    Glasajte nezavisnost,znam koliko bi je zeljeli .I razumite da ja nakon svega NE MOGU.
    Glasanje o drzavi je ka i vjencanje pred Bogom ili tada kazes sta imas ili zauvijek cutis o tom.
    Tvoj licni izbor je sta ces raditi i kako ces nekad objasniti potomstvu da za svoju drzavu nijesi imao sta da kazes.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cattaro,

    Rekao sam ti da sam pristao izaci na referendum,ali kada je Djukanovic prilikom preuzimanja Lajcakovih uslova , ne slusajuci nikoga u CG ,rekao da se nece povuci sa vlasti u slucaju da ne dostigne 55%+jedan glas , nego da ce i dalje nastaviti "borbu" ,POPIZDIO sam do te mjere da sam kristao doma od bijesa.

    NE MOZE TAKO.KO PREUZME NA SEBE SVU ODGOVORNOST ZA USPJEH REFERENDUMA KOJI IMA TAKVA OGRANICENJA KAKVA IMA OVAJ NAS JADO OD REFERENDUMA , TAJ MORA RECI DA CE SE POVUCI SA FUNKCIJE AKO NE USPIJE. NEMA TU MJESTA VISE ZA PRICU O POLUVECINI ILI TAKO NESTO.AKO SI PRIHVATIO USLOVE I PORED NEZADOVOLJSTVA SUVERENISTA ONDA PRIHVATI I MOGUCNOST PORAZA ,ZAR NIJE TAKO.

    Opet ponavljam da ja vas ne sprijecavam ovim da glasate ZA,nikad, ali dobro razmislite da li moja prica pije vodu.Razmislite ko ce bit kriv ako ne uspije do kraja? Razmislite zasto se prije neki dan na naslovnicu vijesti stavljaju hodze i katolicki popovi (1% stanovnika CG).

    Jedini pravican prijedlog u vezi referenduma je bio onaj kojeg je ponudio LSCG.Prosta vecina. Nije prosao jer se Djukanovic vjeciti zajebava sa nama.
    Gospodar je bio prljavo arogantan u odgovoru na opravdane kritike dijela javnosti.Zasto? Jer su bili u pravu .
    Pristao je na ove uslove.Zasto? Jer zna da je prljav.

    Takav ce nasu cistu vodu zamutit zanavijek.Ja se sa njim kupat necu.

    pozdrav


    k.
    Brooclyn Forever !

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    I tako on to hoce, a ti hoces da mu u tome pomognes pa da ga jos slusas i slusas, dok usi otpadnu i uzivas u tome da si "pogodio"?

    Glasanje o drzavi je ka i vjencanje pred Bogom ili tada kazes sta imas ili zauvijek cutis o tom.
    Tvoj licni izbor je sta ces raditi i kako ces nekad objasniti potomstvu da za svoju drzavu nijesi imao sta da kazes.
    Necu uzivati sto sam pogodio kao sto niko od nas nece uzivati sto ce ostati nedovoljna vecina a neko ce oPstati dovoljno na vlasti...

    Dabogda vazda posran bio ako ne zelim najvise na svijetu dozivjet nezavisnost moje CG.

    Ali jos posraniji bio ako ce me Milo preveslavat sa njegovim budalastinama od kvazireferenduma.

    Neka rekne da ce sjutradan dat ostavku ne bude li 55% .JASNO I GLASNO.Ne u slucaju da ne budu vecina.

    AKO NE POSTIGNEMO 55%,DACU SJUTRADAN OSTAVKU!!(gospodar).... to bi bila postena ponuda a ja sam siguran da bi smo onda i u ponovljenom glasanju za tri godine ili pet dosli do nezavisnosti sa vecinom mnogo jacom jer ne bi bilo glavnog razloga za odbojnost prema CG.Ovo nije godina kada ce CG postati nezavisna drzava.Mi smo poklon Srbiji zbog Kosova i Mladica i to ce vam biti jasno.


    k.
    Brooclyn Forever !

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I jos nesto,

    Vidim da slicnu pricu mojoj danas ponavlja Medojevic.Vjerujte mi da nemamo kontakata niti uvazavam njegove posljednje nastupe i stavove.
    Meni je strasno zasmetala ta prica o sivoj zoni a sad vidim da je i Misko sisko najavio da nece priznati poraz.

    Crna Gora neće priznati da većina makar za jedan glas postane manjina - poručio je Vuković i time saopštio da ukoliko opcija za nezavisnost ne dobije potrebnu većinu, da će proglasiti nezavisnost bez obzira na postignuti dogovor uz posredovanje EU i na od juče zakonske propise.
    Govoreći o cenzusu Vuković je kazao da je Evropa propisala kvalifikovanu većinu i time udarila na temelje demokratije, a da je sve ostalo u Zakonu stvar dogovora pregovaračkih strana u Crnoj Gori, te da “nema tog uslova i procenta koji će ideju o zajedničkoj državi dovesti u prednost nad opcijom za nezavisnost”.

    Pa sto treba , ja da se bijem za to malo ***** i njegovog Gospodara ?

    Ne,ne,ne,neeee , nece moci.

    IMA DA SE OBAVEZU DA CE PRIZNATI PORAZ PO PRAVILIMA KOJE SU JUNACKI PRIVATILI I ONDA NEMA PROBLEMA DA SE POSTROJIMO .

    Drukcije, ja ne.


    k.

    p.s. to je jedan usljo usljivi , oca mu ....m (nece priznat poraz) dje mu je cojstvo sporkovu sporkome.
    Brooclyn Forever !

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ti ne treba da se bijes,ti treba da zaokruzis DA a ako oce DPS da se bije i ide protiv toga shto su potpisali neka chine shto god oce radi mene,najvise ce njima izac kroz nos

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo sam prije nekoliko dana ispisao, na jednom drugom topicu:

    "...Prihvatili bi oni 55, pa i 65% - sto se principa tice - samo da su sigurni da ih mogu doseci. Ovako, za'ebana je rabota.
    Trazio si misljenje EU i dobio si ga. Nije pravilno i nije pravedno, ali ga ni odbiti ne mozes. I sad?
    Mislim da ce biti ovako: nevoljno ce se prihvatiti prag od 55% i upregnuce se sve snage da se taj broj dostigne. Ukoliko se to, ipak, ne ostvari, ako bude nedostajalo par procenata, a osvoji se prosta vecina,(sto ce svakako biti)ostacemo da jos par godina lebdimo. Ni na nebu, ni na zemlji. Ni u samostalnoj, a ni u zajednickoj drzavi. Sto je, mozda, najgore rjesenje, jer optereceni konfuznim drzavnim statusom ostajemo da se do beskonacnosti nadgornjavamo i prepucavamo. U toj situaciji sve stagnira, nista ne mrda. Mislim, nista dobro za ogromnu vecinu gradjana. Nekima, vjerujem, u mutnome itekako mrda...
    Ne mogu da zamislim da ce se ostvariti (jer, rekao sam da sigurno opcija samostalne drzave odnosi vecinu) scenario o kome je predsjednik vlade neki dan govorio da cemo, u slucaju gubitka na referendumu, zavrsiti u strogo unitarnoj drzavi - dinar, vojska i opanci - po tome se prepoznaju Srbijanci! Ne, jer DPS ostaje na vlasti iako izgubi referendum. Samo ce se nastaviti (kuku nama!) ova prica s kojom svake vijesti i dnevnici pocinju i zavrsavaju...."

    I sada mislim isto. Potrudice se da namaknu 55%, ali i ako ne uspiju, nece se previse ozalostiti.
    Sto puta sam do sada imao razloga i prava da se zlurado i trijumfalno pohvalim da sam pogodio sto ce se desiti, ali nisam to cinio. Jer, uvjek sam prilicno uspjesno predvidio stvari kad sam bio pesimista. Sto sam grdje i sto vise u korist svoje stete mislio, to sam vise bio u pravu. Tako je s ovim momcima, od kad smo ih krajem osamdesetih upoznali.
    Prelako odbacuju saveznike, slabo stvaraju nove. Uopste ih ne zabrinjava sto se jezgro indenpendistickog pokreta s pocetka devedesetih potpuno pasivizovalo, sto raspisivanje referenduma (toliko zeljenog) docekujemo s ovolikom skepsom, apatijom. Sebi su, izgleda, sasvim dovoljni. A nisu! Vidjece, vrlo je moguce, to vec u maju ove godine. (ili cemo to gledati mi, a oni slagati novi spil karata...?)
    Last edited by monitor; 02-03-06 at 21:03.

Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako Zaraditi Velike Pare Uz Sto Manje Utrosenog Vremena
    By Trinity from Zion in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 11-12-11, 23:21
  2. Po chemu cete pamtiti 2005 godinu...
    By ^dexter^ in forum Primorski
    Replies: 30
    Last Post: 01-01-06, 13:10
  3. Za koga cete navijati sjutra?
    By Janko23 in forum Ostali sportovi
    Replies: 11
    Last Post: 12-10-05, 10:49
  4. Dje cete za Novu Godinu
    By Helloween in forum Centralni
    Replies: 34
    Last Post: 09-01-05, 19:12
  5. Po cemu cete pamtiti..
    By Kapo in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 32
    Last Post: 20-12-04, 21:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •