Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 79

Thread: Obavještenje o kontroli legalnosti korišćenja softvera

  1. #51
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SOA NEBESKA
    Posts
    2,335
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Statisticki obrasci su im slati za jednu istu firmu 8 godina unazad, a na pitanje kako je to moguce da svake godine bas slucajno izaberu istu firmu, odgovor je bio: ko redovno salje, njemu i trazimo.
    Toliko o zakonskoj obavezi.
    Ja sam juce pisala o monstatovom anketaru koji kontrolise finansijski dio firme sto nema veze sa gore pomenutim obrascima, ako si ih nekad vidio.
    NIsam obratio pažnju za ovu priču o anketaru, nije mi jasno po kom osnovu on vrši kontrolu finansija? Da nije permutacija u pitanju, da je došao da uzme podatke za statističke svrhe,a da je neko to pripisao kontroli?
    Oj visoki Durmitore svih planina direktore...

  2. #52
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,037
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by adrenaline View Post
    NIsam obratio pažnju za ovu priču o anketaru, nije mi jasno po kom osnovu on vrši kontrolu finansija? Da nije permutacija u pitanju, da je došao da uzme podatke za statističke svrhe,a da je neko to pripisao kontroli?
    za statistiku jeste, ali zašto bi neko bio obavezan da nekome da pristup knjigama, prihodima i rashodima, a da to nije finansijski inspektor?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #53
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala na odgovoru. Dobro je sto makar daju rok od 7 dana. Kolike su kazne ima li neko info? Isplati li se kupovati sve licence? Mada, ako su tacni ukloniti 10 dana, pa kad prodje inspekcija, install ponovo.

  4. #54
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica; Montenegro
    Posts
    342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by adrenaline View Post
    Tržišni inspektori koriste softver sličan kolegama iz Srbije:
    http://www.poreskauprava.gov.rs/sr/o...r/softver.html




    Softver koji izlista sadržaj instaliranih aplikacija.


    Na linku imate detaljnije informacije kako izgleda sadržaj report, etc.


    http://www.poreskauprava.gov.rs/sr/o.../uputstvo.html

    Quote Originally Posted by adrenaline View Post
    Prilikom obilaska, Inspektori konstatuju zapisnikom zatečeno stanje. Daju rok obično 7 dana da se piratizovan softver legalizuje, ili ukloni. Nakon 7 dana oni obično opet posjete firmu i rade kontrolu iznova.
    Tek tada pristupaju izricanju kazne, u slučaju da se još uvijek nalazi piratski zadrzaj na računarskoj opremu.



    Hvala na info, ako su ovo pouzdane informacije onda je više nego razumno, jedino ostaju par škatljivih pitanja oko licenci za određene programe i starije Windows sisteme, ali siguran sam da će inspektori detaljnije opisat šta u tom slučaju.




    Quote Originally Posted by Pinkpanter View Post
    Hvala na odgovoru. Dobro je sto makar daju rok od 7 dana. Kolike su kazne ima li neko info? Isplati li se kupovati sve licence? Mada, ako su tacni ukloniti 10 dana, pa kad prodje inspekcija, install ponovo.
    U SR se desilo dosta skoro tragičnih slučajeva gdje su ljudi morali prepisivat imovinu i objavljivat bankrot zbog ovakvih situacija... proguglaj malo i vidjet ćeš slučajeva sličnih ovom: http://www.elitesecurity.org/t324543...egalan-softver gdje je pucalo pojedinima zbog piratskog softvera tako da nije na odmet na vrijeme počistit sve. Što se tiče tačnosti, bolje je ne igrat se sa tržišnom, oni su ti kao gestapo, ili španska inkvizicija... Doduše već su davno par firmi forsirali da kupe originalni softver (uz Adobe Photoshop, možeš misliti cifre, posebno za Evropsko tržište), ali mislim da je u tom slučaju bilo umiještano par nezadovoljnih radnika i nečijih tetaka...


    Usput, jel imaju neke posebne procedure kao provjera iz safe moda ili write-protected fleške? Mislim se na par kompova napraviti VBS koji automatski formatira flešku kad je ubaciš, čisto radi zebancije xD

  5. #55
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam koliko su kod nas ozbiljni, ali to je odlican nacin da napune kasu. Zamisli koliki je to udar na firmu da kupi PS, CAD i ostale Adobe alate. Ne znam ako gkedaju samo racunare mogao bi se kupiti rekabilni server i na njemu se sve podigne i preko rmd-a se radi, ili sakriti neki racunar i zakaciti ga na mrezu. Koliko shvatam ne skeniraju mrezu, nego idu od racunara do racunara sa fkeskom. Dobra fora za format, Ili ugasiti USB :-) Ima li neko neki primjer da su nekoga u CG kaznili konkretno zbog pirata ? Ako je kazna kod nas par stotina eura vise isplati da kazne, nego da se kupuje licencirani software.

  6. #56
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ja se legalizovah. 4 windowsa i 4 officea za sad. Poslah fakture, fotografije kutija i ostalo što su tražili, i dobih mail da je moj slučaj sada zavoren.
    Kaznili su do sada par firmi, ali one bas nisu htjele da saradjuju, nego su pokusavale neku njihovu pravdu.

    Sent from my D6603

  7. #57
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,320
    Thanks Thanks Given 
    727
    Thanks Thanks Received 
    1,191
    Thanked in
    665 Posts

    Default

    Fuji,

    posto si placao to? Moja firma je pri osnivanju prije skoro 10 godina dala blizu 100.000 eur za legalizaciju vmware, windows-a, sql-a, antivirusa....


    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  9. #59
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Fuji,

    posto si placao to? Moja firma je pri osnivanju prije skoro 10 godina dala blizu 100.000 eur za legalizaciju vmware, windows-a, sql-a, antivirusa....


    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
    Cijena zavisi najvise od edicija. U to vrijeme ste pazarili VMware. Svaka cast.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,320
    Thanks Thanks Given 
    727
    Thanks Thanks Received 
    1,191
    Thanked in
    665 Posts

    Default

    A sto se mora nije tesko

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  11. #61
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Softverski TOS (terms of service) ili EULA (end-user license agreement) u većini evropskih zemalja ne proizvodi pravno dejstvo u potpunosti. Neko bi morao da provjeri da li ta klauzula ima jaču pravnu snagu od domaćeg prava da bi ova vijest dobila na važnosti. Ako je u pitanju amerkički software, onda pretpostavljam da Srbija može da ignoriše većinu TOS-a.
    Last edited by Capitalist; 16-11-14 at 12:47.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  12. #62
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Capitalist View Post
    Softverski TOS (terms of service) ili EULA (end-user license agreement) u većini evropskih zemalja ne proizvodi pravno dejstvo u potpunosti. Neko bi morao da provjeri da li ta klauzula ima jaču pravnu snagu od domaćeg prava da bi ova vijest dobila na važnosti. Ako je u pitanju amerkički software, onda pretpostavljam da Srbija može da ignoriše većinu TOS-a.
    Makedonski SW je u pitanju.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  13. #63
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uh. Onda su se vjerovatno zajebali žešće. Neko će valjda da kontaktira i tvorce softwera sad kad se zna za ovo. Oni treba da se obrate Poreskoj upravi Srbije u slučaju da koriste njihov software nelegalno.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  14. #64
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,203
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    A Wine? Instaliras wine i mozes normalno pokretati windows programe pod linuxom

  15. #65
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica; Montenegro
    Posts
    342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    A Wine? Instaliras wine i mozes normalno pokretati windows programe pod linuxom
    Themida ti blokira izvršavanje većinu programa pod virtualnim okruženjima koji su zaštićeni ovom metodom, a u skorije vrijeme sve više ih zaštićuju na ovaj način...

  16. #66
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Pirateriji se mora stati na kraj, biće to dug i bolan proces, nije mi jasno otkud tolika ljubav prema alatima od 10000 ili 200 za prostu izmjenu slike ili office dokumenta Veći je problem stati na kraj rasadniku piratskog software-a tačnije servisima i majstorima

  17. #67
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,203
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Ne slazem se bas, piraterija je veoma zdrava u edukativne svrhe, tj dok se koristi kuci.

    E za posao vec mora da se plati

  18. #68
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica; Montenegro
    Posts
    342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vido89 View Post
    Pirateriji se mora stati na kraj, biće to dug i bolan proces, nije mi jasno otkud tolika ljubav prema alatima od 10000 ili 200 za prostu izmjenu slike ili office dokumenta Veći je problem stati na kraj rasadniku piratskog software-a tačnije servisima i majstorima
    Mislim da je problem malo komplikovaniji, jer većina nas majstora i servisera bi isto naplaćivala instalacije nebitno jel softver legalan ili warez

    Al se slažem sa korištenjem softvera, neko traži Photoshop samo da bi cropovao slike

  19. #69
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LINK systems View Post
    bi isto naplaćivala instalacije nebitno jel softver legalan ili warez
    Kako nije bitno dal je pirat il legalan ? Prosto neodgovorno a zbog čega ne predložite instaliranje open sorce software-a, ili freeware mislim da ne boli čak šta više 100% potreba prosječnog korisnika se može završiti sa open source rešenjima. Ima toliko dobrih čak i boljih open source alata tako da je maltretiranje sa piratskim čisto gubljenje vremena i novca Čisto da budem jasan ne bih da izazovem raspavu svima nam je jasno (bar se nadam da jeste) šta je pirat a šta nije, odnosono koje su beneficije korišćenja legalnog software-a (plaćenog ili ne) ali toliko malo radimo da se to promjeni, iako znate šta su negativne strane pirat software-a većina ignoriše i koristi pirat a meni nije jasno zbog čega, nadam se da nije zbog riječi "Pro" u naslovu programa još iz M$ winxp ere

    Off topic
    Neki dan mi se desilo da sam došao u fotokopirnicu sa fleškom koja je formatirana sa ext4 fajl sistemom, skroz sam bio zaboravio da sam promijenio fajl sistem, kad sreća što je radio neki momak (bez uvrede) i što imaju instaliranu neku linux distribuciju pa mi to odštampaše da se ne maltretiram, prosto nisam nisam mogao da vjerujem
    Last edited by Vido89; 19-11-14 at 15:09.

  20. #70
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica; Montenegro
    Posts
    342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vido89 View Post
    nadam se da nije zbog riječi "Pro" u naslovu programa još iz M$ winxp ere
    Ovo je glavni razlog, ali ne kod (bar većine) servisera već kod klijenata... Nemaš pojma koliko mi je ljudi do sada tražilo "Windows 9", "Pentium V" i sl. gluposti; zašto misliš da je Microsoft krstio novi sistem Windows 10? Oni znaju da je prosječna mušterija ovca koja se pali na dugačke kvazilatinske termine, veće brojeve, grafikone i skraćenice. Sami ekonomski princip većine softvera i hardvera zavisi od "ovaca" koje ga kupuju i ovo je sasvim opravdano jer ima daleko više benificija nego mana (globalni tehnološki napredak za početak), ali razlog zašto naše tržište ne donosi dovoljno kapitala je... pogledaj nam ekonomsko stanje.

    Što se open source softvera tiče, programi pod Windows okruženjem rade slično, ali Linux i većina grafičkih okruženja prosječnim korisnicima djeluje konfuzno. Za primjer mogu uzet moju mater koja se jedva snalazi na Windows, kad sam stavio Ubuntu na komp svaki dan mi zvoni telefon, a jedino što koristi na njega je Firefox i Thunderbird. Takođe ako nisi upoznat "freeware" nije uvjek dozvoljeno koristiti u korporaciskim okruženjima (tj. firmama), tipa AVG, Avast, Malwarebytes, XNView, FastStone i dosta drugih programa ima paragraf "Free for private (non-commercial) use only" i ako ih imaš na kompu korištenje je nelegalno (i shodno tome kažnjivo od strane inspekcije).

    Siugran sam da ti niko neće zamjeriti za otvaranje diskusije (naprotiv, ja lično pozdravljam) i slažem se da se 99% potreba prosječnog korisnika može završiti open sourceom, ali problem nije baš tako lako riješiti, jer je znanje korisnika dosta ograničeno. Svako zna šta je WinRAR, ali ne zna šta je 7zip; svako zna što je Photoshop niko ne zna za Gimp ili Paint.NET... ako mu ih ti ne isntaliraš, reći će da si ga zakinuo i naći će drugoga da mu ih instalira, iako će ih koristiti samo da risajzuje i kropuje slike, što je mogao da uradi i u paint. Jeste da je piraterija ovdje dosta pristuna, ali i da nije sumnjam da bi zarada softverskih firmi nešto značajno porasla jer malo bi ko mogao da poslovno opravda većinu profesionalnih softverskih rešenja. S obzirom na opštu dostupnost warez softvera, teško da možeš u nekoga (ili nešto) uperiti prstom i reći da je većinski odgovoran za prirateriju jer ima previše faktora, pogotovo na ekonomsko invalidnom tržištu kao našem.

    Isto siguran sam da niko na ovaj forum ne može da izigrava moralnog mesiju, jer sam siguran da su SVI ovdje instalirali makar jedan piratski program u život... Ova diskusija nije otvorena zbog tih rasprava (niti je iko od servisera, korisnika i sl. dužan da predlaže open source korisnicima i uči ih, koji će te gledati kao da ih podkradaš), već kako da izbjegnemo pucanje po džepovima ako se inspekcija namerači na korisnike. Ja mogu ovdje da propovijedam kako sam kupio WinRAR, WinAMP, tonu drugog softvera i svaku igru koja mi se svidjela (što je ~3% igara koje sam odigrao, ali kakvo se smeće ponekad pokuša uvaliti stvarno nemam namjeru da tiskam pare u džepove developera koji ih proizvedu), ali to nam neće biti previše plodonosno.

  21. #71
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Čitam topic i ne mogu da vjerujem da je ovogodišnji. Ja sam godinama licencirao Microsoft programe po PG firmama.
    Što je interesantno i pored toga što sam ljudima koje privatno znam i sa kojima sam dobar objasnio da je Linux neuporedivo bolji i da može sve što može i Windows, a ako su baš zapeli za programe kojih ima samo za Windows da im ih mogu instalirati (bilo kroz Wine, bilo kroz neku virtuelnu mašinu) svi su odlučili da plaćaju Microsoftu.
    I ne samo to već se ljudi odlučuju za krvavo skup MS Office (krvavo skup u odnosu na to šta pruža) naspram besplatnog Open Office-a, i to pričam o onima koji koriste isključivo Word, rijetko Excell a daleko bilo Access


    Ne znam šta će vam ta priča "vlast je našla način da popuni praznu kasu" kada je svugdje u svijetu to žestoko kažnjivo (daleko više nego kod nas )

    Razlika između naše od strane Microsoft-a potplaćene vlasti i one koja vodi računa o svom narodu:
    CG, SR, BiH, HR(ne znam za Makedoniju) su sklopile ugovor sa Microsoftom da državna i javna preduzeća koriste njihov OS (Windows) i MS Office dok Slovenci koriste Linux
    Evo jednog malog pokušaja nekog iz Ministarstva Informisanja da uvede Linux od čega naravno neće biti ništa jer su nekome kapnule pare od Microsoft-a
    Last edited by Rakun; 26-11-14 at 02:39.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne znam šta će vam ta priča "vlast je našla način da popuni praznu kasu" kada je svugdje u svijetu to žestoko kažnjivo (daleko više nego kod nas )
    Ne znam sto ce ti taj komentar, kad i sam znas da u CG dobra vecina stanovnika ne zna da treba da se plati original muzicki CD, ne zna zasto film na dvd-u kosta cca 20 EUR. I kako po tome da to isto stanovnistvo ubjedis da postoji besplatan i komercijalni softver ? Jos ako pomenes da OS Pro uz racunar kosta 190 EUR, pa ovaj koji to cuje oce usta pogana da ti iscupa kako si njega nasao da krades.

    Dalje, zar nije cudno da sama vlada prvo nije preduzela konkretan korak po tom pitanju - da edukuje ljude koji dolaze na razna rukovodeca mjesta ? Pa onda ta ista vlada da omoguci pristupacniji nacin nabavke komercijalnog softvera - ako ljudi nece besplatan ? I to sve da se odvija u nekom razumnom prelaznom roku.

    Nego, ovo je zemlja apsurda : plate kasne i po 3 - 6 mjeseci u mnogim preduzecima, a vlast je nasla da ganja ko koristi kakav SW. Ljudi lete sa puteva, znakovi nestaju, oni pisu elaborate o uticaju stetnog softvera u necijem privatnom preduzecu ? Kako da ne pomislis na definiciju " punjenje budzeta ". Pitanje koja ce beba gdje pokupiti koju bolest zbog "higijene" porodilista u CG se ne otvara, ali zato procenat piraterije bode oci ? Da li da nastavim, ima jos ....

    Kako u mnogo cemu u CG, tako se i ovome problemu pristupa previse "oruuuk" - bez analize, projekta, strategije i definicije. Vlast trazi krivce u poslusnim podanicima, a stanovnici traze krivca u alavosti vlasti. A u stvari oboje jednako grijese. Jer niko ne polazi od sebe, a i svog dvorista.

    Ko misli o sebi, mislit ce i tome kako da nabavi softver koji ga najmanje kosta u smislu da ne koristi nelicencni.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  23. #73
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Tačno vidim da će mi Brand stara kućišta s licenciranim XP stikerima koje ne mogu prodat po 50€ evo 2 godine proć u mjesec dana :lolblue:

  24. #74
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    PG
    Posts
    354
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    linux ili portable programi. pa kad dodje ispektor flesku u dzep

  25. #75
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LINK systems View Post
    Fiskalne kase, drajveri za cuttere, plotere i laserske mašine, knjigovodstveni programi, audio oprema koja nema Linux podršku, programi za programiranje svijetlećih reklama, mašine za digitalnu štampu i fotografije... Nije toliki problem Windows licencirat za većinu poslovnih korisnika što se cijene tiče, problem je što često imaju neku šnj verziju Windowsa od bog pita kad, kojoj ne mogu licencu nać niti kupit, niti je licencirat normalnim putem, reinstalacija ne dolazi u obzir, a ovi iz tržišne nisu dali detaljnu dokumentaciju o tome šta se toleriše a šta ne (tipa, ako se kupi "jača" verzija softvera za taj komp jel u redu da se ne radi lobotomija na navedenom), što sve pomalo smrdi na pripremu za ozbiljno punjenje nečijih džepova putem kazni...

    Zato sam i stavio ovaj post, da se ja (a i ostali) informišemo na vrijeme, jer ako krenu da pucaju kao u Srbiju svojevremeno (a i danas) je*ali smo ježa u leđa, a i to je blago rečeno...
    Ima rješenje za fiskalne kase ...
    deuscroix

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nadogradnja softvera?
    By makach in forum Hardware
    Replies: 5
    Last Post: 31-01-13, 17:18
  2. Replies: 1
    Last Post: 10-02-12, 01:27
  3. zakon o kontroli budžeta
    By crawler in forum Ekonomija
    Replies: 4
    Last Post: 15-12-09, 15:26
  4. Replies: 34
    Last Post: 08-10-08, 23:24
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-06-05, 22:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •