Page 2 of 13 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 307

Thread: Parada ponosa Pg - drugi put

  1. #26
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Nikad ne bih žrtvovao jedini neradni dan u nedelji da razmišljam uopšte o nekakvim paradama osoba sa bolestima i poremećajima hormona koji upravo traže pažnju koju im ne treba dati... fino se naspavam do 11, posle odem do njegoševe u lokal, fina dojč kafa, meredian.me i dnevna štampa...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  2. #27
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,782
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    520 Posts

    Default

    Prosli put sam ostao kuci racunajici da izbjegnem guzvu medjutim tacno ispod mog balkona je bio solidan obracun policije i demonstranata a suzavaca su bacili toliko da mi se dijete zamalo ugusilo u sred stana.Traume od te parade ne bih da ponovo mi prezivljava pa cu se ranom zorom uputiti nedje izvan Podgorice.

  3. #28
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Šta koga ima da zanima jel neko ***** ili lezbejka i sa kim opšti? Na koji način to saznanje utiče na vaše živote? Krše li ljudi zakon kakav? Ne. Jesu li građani ove države? Jesu.

    Da se razumijemo, ne simpatišem ih ali ne pada mi na pamet ih napadam i urlam na njih kad ih sretnem a lako ih je na ulici raspoznat i bez ikakve parade. Žive ljudi svoj život na način kako njima odgovara. Mene to niti dotiče niti zanima niti imam ikakvo pravo da zalazim u njihovu intimu.

    Svaki put ista priča, malograđanština koja i dalje vlada i vladaće još dugo ovim krajevima. Svaki put se samo utrkuju junaci ko će više izvrijeđat *****e po fb statusima i objasnit zašto i kako su oni bolesni i kako ih sve treba popalit'. Zato što su *****i najveći i jedini problem ove države, jer je sve ostalo potaman. U našem divnom društvu je eto sve uređeno, sve funkcioniše, sve je po propisima i zakonima, jedino nam ti *****i kvare idilu, UDRI. Što se ne dignete evo 20 godina dok vas jedni isti ljudi kradu, varaju, prave vas ovcama, porobili su vas da radite za crkavicu dok se oni bogate, a pritom vam **** sestre i ćerke i prave od njih sponzoruše? Đe ste kad je bitno? Kad ćutite i trpite 364 dana u godini, ćutite i još jedan. Licemjeri.

  4. #29
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,296
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Problem je sto oni pricaju da nemaju prava a ima ih svaka *****cina vise od nas 'normalnih' . Svaki radi nedje u vladinim organizacijama, primaju tri put vece plate od naroda koji i finansira ove bolesne ideje Evropske Unije. Niko ih ne dira dok ne krenu da provociraju ka prosle godine one sa brkovima i raznim natpisima. Nit ih podrzavam a nit me zanimaju a najgore je sto ovo deca gledaju. Da mi dijete sjutra bude ***** ja bi se ubio. Rusi su zato pametni, sto ne odu Putinu da paradiraju

    hatece em 8
    "Quiera la Decima, la Undecima y la Duodecima" - Zidane 2003.

  5. #30
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Potpisase oni 800 miliona eura kredit za 41km autoputa, a vi i dalje o *****ima... 800 miliona eura, Matesevo-Smokovac, ubuduce 20 minuta voznje. 800 miliona. eura. Placamo ih mi. Ja i ti. Ko jebe bolesnike, ovi iz Vlade su veci bolesnici jer oni to rade namjerno, a ovi zato sto im je dobro placeno.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Eto tako...

    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  7. #32
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Prosli put sam ostao kuci racunajici da izbjegnem guzvu medjutim tacno ispod mog balkona je bio solidan obracun policije i demonstranata a suzavaca su bacili toliko da mi se dijete zamalo ugusilo u sred stana.Traume od te parade ne bih da ponovo mi prezivljava pa cu se ranom zorom uputiti nedje izvan Podgorice.
    Ista situacija je i kod mene bila, da je sreca da policija zna da baci suzavac, totalne neznalice

  8. #33
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Ovo je ozbiljna tema, nije za Sve i Svašta, zato sam je ovdje prebacila... a molim vas za toleranciju jer u protivnom ćemo morati da vas strogo sankcionišemo! Ne tolerišeno vrijedjanje pripadnika LGBT populacije, kao ni pozive za linč, svaki svoj stav, makar on bio izrazito protiv LGBT možete na kulturan način ovdje iznijeti!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #34
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rvasanin View Post
    Potpisase oni 800 miliona eura kredit za 41km autoputa, a vi i dalje o *****ima... 800 miliona eura, Matesevo-Smokovac, ubuduce 20 minuta voznje. 800 miliona. eura. Placamo ih mi. Ja i ti. Ko jebe bolesnike, ovi iz Vlade su veci bolesnici jer oni to rade namjerno, a ovi zato sto im je dobro placeno.
    Šušnuli su nam *****e u pravom trenutku da se zalijecemo na njih i da nam skrenu paznju sa pravih problema!

  10. #35
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Titograd
    Posts
    453
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jedikupus View Post
    Problem je sto oni pricaju da nemaju prava a ima ih svaka *****cina vise od nas 'normalnih' . Svaki radi nedje u vladinim organizacijama, primaju tri put vece plate od naroda koji i finansira ove bolesne ideje Evropske Unije. Niko ih ne dira dok ne krenu da provociraju ka prosle godine one sa brkovima i raznim natpisima. Nit ih podrzavam a nit me zanimaju a najgore je sto ovo deca gledaju. Da mi dijete sjutra bude ***** ja bi se ubio. Rusi su zato pametni, sto ne odu Putinu da paradiraju

    hatece em 8
    Upravo tako.Traze prava, a zasticeni su ka bijeli medjedi.A zasto su zasticeni? -Zato sto su poremeceni.Znam par slucajeva dje je pripadnik gej populacije pretucen na ulici/ u lokalu , pri tome nikakve price o seksualnim orjentacijama nije bilo, vec se ljudi pobiju kako to obicno biva petkom/subotom vece po podgorickih lokala.Svi ti, sto su naravno izbili ove pripadnike gej populacije dobili su po 3 puta stroziju kaznu nego oni sto napanu "normalnog" gradjanina.I oni pricaju o pravima...Ovo je samo jedan primjer koliko su oni povlasceni u odnosu na nas normalne.Ovo sto je jedikupus napisao oko radnih mjesta takodje je ziva istina.Ja jos ne vidjeh ofucanog, siromasnog *****a.

    Ja zaista necu ic da se ceram s njima, i da se gadjem bubuljima po ulica.Gej populacija mi ne smeta dok god me niko ne dira.Ali nikako ne mogu da podrzim odrzavanje parade, kojom oni oce da izbore neka ljudska prava, a pri tome su maksimalno zakonski zasticeni u drustvu.Ne vidim zasto bi jedan pretuceni ***** bio povlascen u odnosu na bilo kojeg drugog pretucenog covjeka u nasem drustvu.

  11. #36
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Koja je kvota da ce bit 0-2 homoseksualca na paradu ?

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,951
    Thanks Thanks Given 
    4,787
    Thanks Thanks Received 
    9,825
    Thanked in
    3,725 Posts

    Default

    Ne pije vodu jer je prosli put *****cina i lezbača bilo dosta.

    Sent From My HTC M8
    War. War never changes.

  13. #38
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Eto tako...

    Није тако једноставно, са запада нам долазе свакакве ствари укључујући ово. Свијет постаје мјесто изопачених људи сваког облика. Све то утиче на нове генерације које се не могу изоловати од свега овога. Крајњи резултат и они ће исти постати такви, изопачени, а нису !
    Нека раде што хоће међу 4 зида али овакво парадирање , не !

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Sate sate sate

  14. #39
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,296
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Divljina View Post
    Upravo tako.Traze prava, a zasticeni su ka bijeli medjedi.A zasto su zasticeni? -Zato sto su poremeceni.Znam par slucajeva dje je pripadnik gej populacije pretucen na ulici/ u lokalu , pri tome nikakve price o seksualnim orjentacijama nije bilo, vec se ljudi pobiju kako to obicno biva petkom/subotom vece po podgorickih lokala.Svi ti, sto su naravno izbili ove pripadnike gej populacije dobili su po 3 puta stroziju kaznu nego oni sto napanu "normalnog" gradjanina.I oni pricaju o pravima...Ovo je samo jedan primjer koliko su oni povlasceni u odnosu na nas normalne.Ovo sto je jedikupus napisao oko radnih mjesta takodje je ziva istina.Ja jos ne vidjeh ofucanog, siromasnog *****a.

    Ja zaista necu ic da se ceram s njima, i da se gadjem bubuljima po ulica.Gej populacija mi ne smeta dok god me niko ne dira.Ali nikako ne mogu da podrzim odrzavanje parade, kojom oni oce da izbore neka ljudska prava, a pri tome su maksimalno zakonski zasticeni u drustvu.Ne vidim zasto bi jedan pretuceni ***** bio povlascen u odnosu na bilo kojeg drugog pretucenog covjeka u nasem drustvu.
    Upravo o tome sam i prica a ti si samo opsirnije reka. Samo sto odje ima nekih pojava sto misle da su popile svu pamet svijeta pa pokusavaju nekog da ismiju. Svako ima pravo na svoje misljenje bez replika nekih orangutana.

    hatece em 8
    "Quiera la Decima, la Undecima y la Duodecima" - Zidane 2003.

  15. #40
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,782
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    520 Posts

    Default

    Zna li se tacno kad pocinje to- u koliko sati?
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  16. #41
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Blagoglagoljivo će o paradi da priča(kad se neđe sretnu ) 2/3 Sinoda SPC
    Milo mi je da je narodna milicija najavila pendrečenje malih huligančića ako prave pizdarije,jer su se malizi pomamili.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  17. #42
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Није тако једноставно, са запада нам долазе свакакве ствари укључујући ово. Свијет постаје мјесто изопачених људи сваког облика. Све то утиче на нове генерације које се не могу изоловати од свега овога. Крајњи резултат и они ће исти постати такви, изопачени, а нису !
    Нека раде што хоће међу 4 зида али овакво парадирање , не !

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Bješe li ti ono u Kanadu? Hm, zamisli da tamo Kanađani gledaju u tebe i kažu: Svakakvi nam kriminalci sa Balkana dolaze, treba ovo poćerati.

    Predrasude ljudi, predrasudeeeeee! Meni je parada ok dokle god šetaju pristojno obučeni, nikakav latex, gaće, tange i ostale rabote nisu dozvoljene, a po slikama sa pojedinih parada vidim da su ustaljena pojava. Znači, sve u okviru zakona i bez nikakvih gadluka, i može, nemam problem sa time.

  18. #43
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahahahhahaha logo parade su opet brkovi, ovaj put na ženi ahahahahahaha

    Uh, pa ispašće da su nam đevojke brkate, u najgorem slučaju da su lezbejke brkate? Pa oni sami sebe guraju u stereotipe. Mislim da je logo mogao biti neko sretnije rješenje.

  19. #44
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Zasto ponos?
    Kako su ugrozeni?
    Sta postizu sem provociranja?
    Oce li biti dobrih L setacica?
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  20. #45
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Bješe li ti ono u Kanadu? Hm, zamisli da tamo Kanađani gledaju u tebe i kažu: Svakakvi nam kriminalci sa Balkana dolaze, treba ovo poćerati.

    Predrasude ljudi, predrasudeeeeee! Meni je parada ok dokle god šetaju pristojno obučeni, nikakav latex, gaće, tange i ostale rabote nisu dozvoljene, a po slikama sa pojedinih parada vidim da su ustaljena pojava. Znači, sve u okviru zakona i bez nikakvih gadluka, i može, nemam problem sa time.
    Znaci primjer ti nema veze sa univerzumom. Je li ja posto sam Balkanac paradiram ulicama, ne sprdaj se. Nisam iz Kanade, iz Crne Gore sam? No aj da ne otvaramo oko toga pricu
    Ko ih ugrozava to ??? Dok nisu poceli da proseravaju tuda i sa svakavim izjavama nisu se puno osvrtali ljudi a sad te ovo te ono, te ugrozeni, dok nisu poceli da se cmacu tuda a sve kao prkos ljudima.

  21. #46
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Ni najmanje nisu ugrozeni, dok rade sve medju svoja cetiri zida. Ima mnogo ugrozenijih grupacija u Crnoj Gori.

    Niko nece dobiti otkaz u firmi jer ljudi ne znaju je li neko LGBT pripadnik ili ne. E sto bi oni ljeba preko pogace, odnosno u ovom slucaju da ga malo sprcnu svima, e to je vec problem i taj problem nece im rijesiti nijedna parada, ni sad, ni za 100 godina. Balkan je ovo, te stvari ne prolaze.

    Onomad cista provokacija sa brkovima, sa najvecim ponosom Crnogoraca.

    Pa pogledajte sta znaci brk u crnogorskoj kulturi, udarili su nas tamo dje najvise boli, na cast, postenje, cojstvo i junastvo.



    LGBT, LGBT, budi ti, budi ti
    Ali nemoj, ali nemoj, provocirati
    Ali nemoj, ali nemoj, provocirati

    Moji su brkovi moje blago
    Pa bilo ti krivo
    Il ti bilo dragoooo
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  22. #47
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,296
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Ni najmanje nisu ugrozeni, dok rade sve medju svoja cetiri zida. Ima mnogo ugrozenijih grupacija u Crnoj Gori.

    Niko nece dobiti otkaz u firmi jer ljudi ne znaju je li neko LGBT pripadnik ili ne. E sto bi oni ljeba preko pogace, odnosno u ovom slucaju da ga malo sprcnu svima, e to je vec problem i taj problem nece im rijesiti nijedna parada, ni sad, ni za 100 godina. Balkan je ovo, te stvari ne prolaze.

    Onomad cista provokacija sa brkovima, sa najvecim ponosom Crnogoraca.

    Pa pogledajte sta znaci brk u crnogorskoj kulturi, udarili su nas tamo dje najvise boli, na cast, postenje, cojstvo i junastvo.



    LGBT, LGBT, budi ti, budi ti
    Ali nemoj, ali nemoj, provocirati
    Ali nemoj, ali nemoj, provocirati
    Upravo, ne bih ih u zivotu pomenuo da ne provociraju.


    hatece em 8
    "Quiera la Decima, la Undecima y la Duodecima" - Zidane 2003.

  23. #48
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    S obzirom da je parada uredno prijavljena kod nadležnih organa i organizovana na način da ne krši niti jedan postojeći zakon sa svim potrebnim pristojbama plaćenim, onda ti ljudi imaju pravo paradirati koliko god oće i kao svaka druga parada (bilo kog tipa, vojna, karneval, politički protest, ekoparada, etnoparada itd) država im garantuje policijsku zaštitu protiv huligana.

    Pravo mirnog protesta (u koje spada svako paradiranje) je osnovno ljudsko pravo zagarantirano svakom ljudskom biću od najmlađih do najstarijih, bez obzira na pol, opredjeljenje, etnicitet ili religiju. Ovo proizilazi iz člana 20. Međunarodne Deklaracije o Ljudskim Pravima iz 1948 godine.

    Quote Originally Posted by Izvod iz deklaracije
    Članak 20.

    1. Svatko ima pravo na slobodu mirnog okupljanja i udruživanja.
    2. Nitko se ne smije prisiljavati na pripadanje nekoj udruzi.
    Link sa kompletnom listom:

    http://www.ffzg.unizg.hr/hre-edc/Deklaracijaljp.pdf

    Ovo pravo garantije svakom pripadniku vrste Homo Sapiens Sapiens da se svojevoljno udružuje sa istomišljenicima i slobodno okuplja poštujući red i mir (odnosno ne izazivajući sukobe sa drugim skupinama).

    U ovo spada i gej populacija. Oni imaju pravo prema deklaraciji i zakonima ove države da se slobodno okupljaju i paradiraju koliko god hoće i kad god hoće (naravno koliko to finasijski si mogu dozvoliti), a država im mora garantirati sigurnost.

    Svi vi koji pljujete po tom njihovom pravu u stvari pljujete na sami sebe jer pljujete Univerzalnu Deklaraciju o Ljudskim Pravima koja se odnosi i na vas. Vi bi ste prava da imate, a negirali bi ste ih drugima ali to ne funkcioniše tako. Ako ih vi želite onda ih morate omogućiti i drugima i tu nema rasprave nikakve.

    Gej parada osim što traži jednakost za gej populaciju ujedno i brani moja prava na Univerzalna Ljudska Prava što znači da je meni kao slobodnom građaninu u interesu da se prava Gej populacije ispoštuju do zadnjega slova.

    Ja se možda lično ne slažem sa prekomjernom golotinjom i smeta mi kada se dvoje muškaraca ljube u usta (iako, da budem iskren po tome pitanju sam kao i većina drugih veoma veliki licemjer jer mi recimo lezbejke ne smetaju) ali sve to mi u suštini direktno ne šteti na niti jedan način i sve je to samo posljedica mog patrijarhalnog odgoja koji je u suštini pogrešan jer je protivan poimu slobode svih ljudi i daje prednost jednima nad drugima.


    Suština svega je sljedeća, ako želim da budem slobodan i da mi drugi poštuju ono na što ja imam pravo, prema deklaraciji o ljudskim pravima, ja kao osoba moram se potruditi da ta ista prava odbranim i omogućim svima drugima oko mene, uključujući i onima sa kojima se u potpunosti ne slažem.

    LGBT populacija je, što se mene tiče, slobodna da paradira koliko god hoće, kad hoće i gdje god hoće doklegod se takav protest/okupljane događa na javnom mijestu ili na privatnom posjedu ukoliko su obezbjedili dozvolu od vlasnika i doklegod se takav protest odvija mirno i bez štete po tuđu imovinu.

  24. #49
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,296
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    S obzirom da je parada uredno prijavljena kod nadležnih organa i organizovana na način da ne krši niti jedan postojeći zakon sa svim potrebnim pristojbama plaćenim, onda ti ljudi imaju pravo paradirati koliko god oće i kao svaka druga parada (bilo kog tipa, vojna, karneval, politički protest, ekoparada, etnoparada itd) država im garantuje policijsku zaštitu protiv huligana.

    Pravo mirnog protesta (u koje spada svako paradiranje) je osnovno ljudsko pravo zagarantirano svakom ljudskom biću od najmlađih do najstarijih, bez obzira na pol, opredjeljenje, etnicitet ili religiju. Ovo proizilazi iz člana 20. Međunarodne Deklaracije o Ljudskim Pravima iz 1948 godine.



    Link sa kompletnom listom:

    http://www.ffzg.unizg.hr/hre-edc/Deklaracijaljp.pdf

    Ovo pravo garantije svakom pripadniku vrste Homo Sapiens Sapiens da se svojevoljno udružuje sa istomišljenicima i slobodno okuplja poštujući red i mir (odnosno ne izazivajući sukobe sa drugim skupinama).

    U ovo spada i gej populacija. Oni imaju pravo prema deklaraciji i zakonima ove države da se slobodno okupljaju i paradiraju koliko god hoće i kad god hoće (naravno koliko to finasijski si mogu dozvoliti), a država im mora garantirati sigurnost.

    Svi vi koji pljujete po tom njihovom pravu u stvari pljujete na sami sebe jer pljujete Univerzalnu Deklaraciju o Ljudskim Pravima koja se odnosi i na vas. Vi bi ste prava da imate, a negirali bi ste ih drugima ali to ne funkcioniše tako. Ako ih vi želite onda ih morate omogućiti i drugima i tu nema rasprave nikakve.

    Gej parada osim što traži jednakost za gej populaciju ujedno i brani moja prava na Univerzalna Ljudska Prava što znači da je meni kao slobodnom građaninu u interesu da se prava Gej populacije ispoštuju do zadnjega slova.

    Ja se možda lično ne slažem sa prekomjernom golotinjom i smeta mi kada se dvoje muškaraca ljube u usta (iako, da budem iskren po tome pitanju sam kao i većina drugih veoma veliki licemjer jer mi recimo lezbejke ne smetaju) ali sve to mi u suštini direktno ne šteti na niti jedan način i sve je to samo posljedica mog patrijarhalnog odgoja koji je u suštini pogrešan jer je protivan poimu slobode svih ljudi i daje prednost jednima nad drugima.


    Suština svega je sljedeća, ako želim da budem slobodan i da mi drugi poštuju ono na što ja imam pravo, prema deklaraciji o ljudskim pravima, ja kao osoba moram se potruditi da ta ista prava odbranim i omogućim svima drugima oko mene, uključujući i onima sa kojima se u potpunosti ne slažem.

    LGBT populacija je, što se mene tiče, slobodna da paradira koliko god hoće, kad hoće i gdje god hoće doklegod se takav protest/okupljane događa na javnom mijestu ili na privatnom posjedu ukoliko su obezbjedili dozvolu od vlasnika i doklegod se takav protest odvija mirno i bez štete po tuđu imovinu.
    Pa niko ti ne spori da imaju prava. Dok god ne provociraju nikog ( mada mnogo je onih koji ovu vrstu ne zele na nasim prostorima nikako jer ovo podrucje nije naviklo na to) nek setaju ali bez ponizavanja nasih pra djedova jer cini mi se nijedan Crnogorac ranije nije bio zapamcen ka 'gej' , i onih plakata sa svetinjama nije bitno koje religije ali uzimaju ikone i prave razne natpise? To nije borba za pravo jer su zasticeni ka bijeli medjedi nego cista provokacija. Kao mi smo kul, mi smo modernizovani a vi ste seljaci koji imaju bar neke moralne i religijske vrline. Malo su se pro*****li jer imaju potporu od vrha EU koji propagira to jer su im i sami glavni ljudi masoni koji zele samo da obskrnave sve moguce religije. A dobro si reka, odobrava im 'vlasnik' ove drzave jer i jesu vlasnici nasi lopovi koji su na vrhu.

    hatece em 8
    "Quiera la Decima, la Undecima y la Duodecima" - Zidane 2003.

  25. #50
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jedikupus View Post
    Pa niko ti ne spori da imaju prava. Dok god ne provociraju nikog ( mada mnogo je onih koji ovu vrstu ne zele na nasim prostorima nikako jer ovo podrucje nije naviklo na to) nek setaju ali bez ponizavanja nasih pra djedova jer cini mi se nijedan Crnogorac ranije nije bio zapamcen ka 'gej' , i onih plakata sa svetinjama nije bitno koje religije ali uzimaju ikone i prave razne natpise? To nije borba za pravo jer su zasticeni ka bijeli medjedi nego cista provokacija. Kao mi smo kul, mi smo modernizovani a vi ste seljaci koji imaju bar neke moralne i religijske vrline. Malo su se pro*****li jer imaju potporu od vrha EU koji propagira to jer su im i sami glavni ljudi masoni koji zele samo da obskrnave sve moguce religije. A dobro si reka, odobrava im 'vlasnik' ove drzave jer i jesu vlasnici nasi lopovi koji su na vrhu.

    hatece em 8

    Čuješ, nije naviklo. Nismo mi navikli na dosta toga, to što si napisao je bio argument južnih država SAD oko ropstva. i oni su govorili, "nije to za nas mi nismo navikli da nemamo robove."

    Sloboda se gradi onamo gdje je nema i gdje ljudi nisu "navikli" na slobodu. A što se tiče provociranja, ja ne vidim da oni provociraju ikoga. Tebi samo smeta njihov pristup ljubavi i zajedništvu jer su te vaspitali drugačije i prisilili te u ranoj mladosti da postaneš licemjer (ovo nije uvreda jer i sebe smatram licemjerom po tom pitanju i ja sam krcat predrasuda koje su mi usadili patrijarhalnim odgojem).

    Nekada je na jugu SAD malo prije građanskog rata bilo uvrijedljivo bijelcima vidjeti crnca bez okova i tu suštinski nema neke razlike sa mojim ličnim osjećanjem nelagode kada vidim dvoje muškaraca kako se ljube u usta i flertuju jedan drugog na javnom mjestu.

    Prvi korak u pobijedi nad svojim predrasudama je priznati da ih imaš i da prihvatiš da su ti osjećaji pogrešni i na tvoju ličnu štetu.

Page 2 of 13 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parada Ponosa 2009 - Srbija
    By makach in forum Sve i svašta
    Replies: 898
    Last Post: 21-09-09, 06:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •