Page 71 of 321 FirstFirst ... 216167686970717273747581121171 ... LastLast
Results 1,751 to 1,775 of 8018

Thread: Iz raznih novina

  1. #1751
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    A cijeli "spektakl" uljepšao je i predsjednik FS Montenegra, inače bivši fudbalski genije, zabranivši akreditaciju novinarima "Dana" da prate ovu utakmicu. Stvarno, u 21. vijeku zabraniti novinarima da izvještavaju sa međunarodne fudbalske utakmice! Stvarno, zašto ovdje svaka lokalna budala čim se dokopa kakve funkcije odmah počne da privatizuje državu, vladu, ministarstvo, opštinu, partiju, savez, organizaciju?
    u pravu je za ovo.
    Vecina ljudi je zla

  2. #1752
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    VJEŠTINA MOGUĆEG


    Hrabri sokoli
    ....
    I sada odgovor zašto ovolika zaglušujuća euforija zbog jedne sasvim obične fudbalske utakmice. SR Jugoslavija, potom SCG i sada Srbija je vodeća svjetska sila u kolektivnim sportovima. Sada je potrebno pokazati istinskim sportskim znalcima i razmaženim zaljubljenicima u sport, koji su navikli na desetine olimpijskih, svjetskih i evropskih medalja, da je bolje učestvovati u kvalifikacijima i baražima za evropska, svjetska i olimpijska prvenstva nego biti olimpijski, svjetski i evropski šampion. Treba objasniti da smo i ovdje pali sa konja na magarca i završili na sportskoj periferiji. Iskreno, žao mi je i ove fudbalere jer nekolicina sigurno imaju kvaliteta da igraju u timu sa svojim kolegama iz Srbije na svjetskim i evropskim smotrama fudbala, a ovako će te velike sportske događaje gledati samo na televiziji.

    Iskreno Vaš mr Dragan Rosandić.
    Kakav lik. Prosto mi ga je zao kad sam sebe iskretenise ovako. Cus Srbija vodeca u kolektivnim sportovima. Jes jes, u fudbalu pogotovo. Eno se sprdaju as utakmicom SCG Argentina. Ima klipova tipa gangbang SCG i slicno.
    A SRJ za svoje ucestvovanje na olimipijadama ne znam je li osvojila ukupno 30 medalja. Sve u svemu tako je to kad idiot pise kolumne.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #1753
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    u pravu je za ovo.
    Ja ne pordrzavam potez Savicevica. Ucinio je ogromnu uslugu DANu, njima je super palo da se i ne osvrnu na utakmicu, a da pljunu malo po drzavi Crnoj Gori.

  4. #1754
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li ovo ona budala te je vec jednom laja u Dan? Ako jes, da ne chitam

  5. #1755
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder View Post
    Je li ovo ona budala te je vec jednom laja u Dan? Ako jes, da ne chitam
    "vec jednom laja u Dan"?!

    Ovaj iz nedjelje u nedjelju ne patishe,chush jednom!

    Ja uzivam da chitam njegove kolumne,uveseljava me njegova $ekiracija

  6. #1756
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    prvoklasna bitanga

  7. #1757
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dejo im je samo dao povod da imaju sto da pisu, i obrukao sebe umjesto da spusti Drljevica zbog njegovih ranijih lupetanja.

  8. #1758
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Jes bas, bice da je Dejo Savicevic kriv :-)
    Prvo da te neko pljuje i omalozava, pa poslije da ga pustis da udje na utakmicu? Kaeko ne.
    I ko zna sto bi naskrabao da su bili na utakmicu.
    Sigurno bi nasli zamjerku na polozaj Neptuna jer je zaklonio Pluton koji nije mogao da vidi aut liniju stadioa pod Goricom
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #1759
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A kako ne shvatas covjece, on bi sebi pljunuo u usta da je nesto lose napisao poslije utakmice.
    Ovako ima materijal da i dalje cera po svome, tako da ga je Dejo pustio zacepio bi mu usta za sva vremena!
    Na kraju krajeva, nije samo njega potcijenio, nego i citaoce DAN-a kojih ima dosta kod nas.

  10. #1760
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Pljunuo je on sam sebi vise puta.
    Sto se tice citalaca novina u CG to nikakve veze sa vezom nema. U vecini zemalja, novina koja 4113247989324783278233248 objavi lazi i neistine gubi citaoce. To u Crnoj Gori nije slucaj, mozes 498323483249873249832498 puta napisat lazi i neistine, narod ce kupovat te novine da ih cita jer je tako naumio. Uprosceno - novine ne gube citaoce zbog svojih gresaka. Doke god je to tako smece i zuta stampa ce i dalje da prolaze.
    Kad se malo svijest naroda promijeni, i pocne ozbiljnije da se shvata sto se skraba u te novine, onda ce se dosta novina ugasit, jer nece imat citalaca.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #1761
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eh, oces li da mi to kazes da ostale dnevne novine pisu istinito? Svi lazu, ja ti garanciju dajem, narocito za dvije novine u kojima sam radio i znam kolika je cenzura. Tako da mi o nasem novinarstvu nemoj pricati i njegovoj slobodi. Mislim da je Darko Sukovic primjer kako ne treba raditi i voditi emisije jer on sagovornike koji ne misle kao on prosto oce da izbaci iz emisije svojom histerijom. Da li nezavisni novinar, kako on sebe naziva i svoj radio gdje je glavni urednik, sjedi sa bivsim premijerom i sadasnjim predsjednikom Skupstine na sportskim priredbama?

  12. #1762
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Ja ne vjerujem ni jednim novinama.
    Znam odlicno na licnim primjerima kako novine lazu i uklapaju kolumne.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #1763
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e o tome ti ja pricam zato sto ovdje nisu arsini isti za sve. Ali mi i dalje nisi odgovorio da li mislis da je Darko Sukovic nezavisni novinar?

  14. #1764
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Kakve veze ima Darko Sukovic sad sa svim ovim?
    Ja njega ne rpeferiram nikako, jer mu treba premnogo da postavi pitanje :-)
    Nezavisni novinar u CG? Hmmm tesko tesko da ga ima.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #1765
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Matadorr View Post
    e o tome ti ja pricam zato sto ovdje nisu arsini isti za sve. Ali mi i dalje nisi odgovorio da li mislis da je Darko Sukovic nezavisni novinar?
    Zashto bi Darko Sukovic,
    mene dozvolio, da AVETAM U 250 emisija, protiv rezima DPSsdp-ovskog, bez ikakve CENZURE.

    Darko je od PRVIH DANA, stajao RAME UZ RAME SA MIROTVORCIMA,
    i napushtio RTCGe, kad su ovi DIVLJALI SA NAZIJONALIZMOM.

    IDITE NA LOPTU, NE NA IGRACHA,
    DARKO JE STAJAO SA CHLANOVIMA FAMIJE ZRTAVA IZ VOZA "SHTPCI",
    kad je bilo veoma TESHKO, BITI OPOZICIJA,
    kad je POLA PODGORICE, ZRTVE NAZIVALO BALIJAMA I POGRDNIM IMENIMA, danas je lako biti OPOZICIJA,
    ipak TREBA SHTITITI, DRUGE OD SEBE,
    I SEBE OD SEBE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  16. #1766
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    471
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Patrijarh Aleksij II ne bi da se pominje CPC

    Partijarh moskovski i cijele Rusije Aleksij II juče je, u razgovoru sa crnogorskim šefom diplomatije Milanom Roćenom, iznio svoj stav prema "pokušajima da se organizuje takozvana Crnogorska pravoslavna crkva".
    "Mi ni u kojoj mjeri ne pokušavamo da se miješamo u unutrašnje stvari Crne Gore, ali smatramo da bi bilo ispravnije da u ustavu Republike budu navedene osnovne vjeroispovijesti, na primjer pravoslavlje, islam, a da se ne akcentuje takozvana Crnogorska pravoslavna crkva", stoji u saopštenju objavljenom na sajtu Moskovske patrijaršije, prenijele su Vijesti.


    http://www.pcnen.com/detail.php?module=2&news_id=22463

  17. #1767
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    471
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crna Gora pokušava u zapećak staviti sopstvenu odgovornost za počinjene zločine


    Sasvim je sigurno da su Radovan Karadžić i Ratko Mladić do sada mogli biti uhapšeni da je to htjela međunardona zajednica ali i da su htjele Srbija i Crna Gora. Jer, opšte je poznato da se Ratko Mladić odmarao na Crngorskom primorju godinama nakon raspisivanja haške optužnice za njim kao i da je Radovan Karadžić bio rado viđen gost "u dvorima" poglavara Srpske pravoslavane crkve u Crnoj Gori mitropolita Amfilohija Radovića. I sve to i uz znanje crnogorskih zvaničnika i njihovih ratnih istomišljenika - Mila Đukanovića i Setozara Marovića, do 1997. godine. Jer, bez znanja policije "ove opštepozante ličnosti nijesu mogli ući u Crnu Goru".
    Izvjesno je da nijesu uhapšeni i zbog toga što to ne odgovara ni sadašnjoj radikalnoj Srbiji a ni Crnoj Gori u kojoj je ista klika na vlasti od početka ratova u bivšoj SFR Jugolsaviji.
    Interesantno je i za analizu zbog čega je crnogorski dnevni list "Republika" pokrenuo ovu priču upravo sada - nakon "osobađajuće presude od strane Međunardnog suda pravde u Hagu", onima koji su počinili ovaj nadplanetarni zločin".
    Pričom o odgovornosti drugih, Crna Gora pokušava "u zapećak staviti ili skinuti sopstvenu odgovornost za počinjene zločine".
    Jer, sticanjem nezavisnoti ona nije priznala nadležnost tog suda - time je formalno sa sebe skinula odgovornost ali suštinski nosi na "duši" posljednje vapaje ubijeh dječaka, žena, civila, nosi na sebi "kletvu ranjenih i nezaliječenih srca majki Srebrenice".
    Mislim da je pravedno da svako nosi svoj teret za počinjena nedjela. Crnogorska vrhuška, ovu priču želi ostaviti "vremenu i pepelu zaborava" kao i ostali dio svijeta - od Ujedinjenih nacija preko Holandskog bataljona, preko Srbije i nebeskog naroda pa sve do genocidne tvorevine - takozvane "republike srpske".
    Zbog toga osjećam obavezu kao i zbog onih generacija koje će živjeti u Crnoj Gori poslije nas koji pamtimo šta se sve deševalo, da napišem jedno svjedočastvo o ulozi Crne Gore i crngorskog rukovodstva u tragediji Bosne podsjećamo samo na iskaz crnogorskog ministra inostranih poslova Nikole Samardžića, koji je ovu funkciju vršio u vrijeme početak raspada bivše Jugoslavije.
    U procesu protiv Slobodana Miloševića u Hagu Samardžić je kao svjedok optužbe kazao da je "u ljeto 1991. godine u Bar stiglo pet ili šest velikih brodova krcatim oružjem. Rekao je da je "lično vidio brodove a da je u njima oružje potvrdili su mu direktor luke i crnogorsko rukovodstvo... Odatle je, kazao je Samardžić, oružje za pripremu rata transportovano u Bosnu i Hrvatsku.
    Ovim je, sada već pokojni ministar inostranih poslova Crne Gore Nikola Samardžić potvrdio da je rat u Bosni i Hrvatskoj logistički pripreman u Crnoj Gori što nije bilo dobro po tadašnje i sadašnje crnogorsko rukovodstvo.
    Obzirom da se svjedočenje Samardžića u Haškom tribunalu odvijalo u vrijeme pred republičke izbore u Crnoj Gori, u oktobru 2002. godine, Haško tužilaštvo je zatvorilo za javnost ovo svjedočenje kako ono navodno "ne bi uticalo na izborni proces u Crnoj Gori".
    U dijelu svjedočenja koje je uspjelo doći do javnosti, Samardžić je iznio podatke koji su, da je bilo volje i želje u Hagu, moglo dovesti pred ovaj sud pravde kompletno crnogorsko rukovodstvo - Momira Bulatovića, Svetozara Marovića i Mila Đukanovića. Ali očito, bili su jači, nama nepoznati razlozi protiv privođenja pravdi ove crnogorske vodeće trojke.
    O ulozi Crne Gore u pripremi rata u Bosni i Hercegovini pisao je u novembru 1991. godine i podgorički nedjeljnik "Monitor"
    -Tih dana u sarajveskom naselju Bistrik, blokirana je kolona šlepera iz Bara. Sve je počelo zaustavljanjem kamiona barskog "Rumijatransa" u kojem su policajci pronašli tone i tone raketa za ručen i ostale bacače. Niko te kamione nije najavio vlastima u Bosni i Hercegovini, niti u Sarajevu. Niko te šlepere nije pratio, ni vojna ni civilna policija. U šleperima je bilo ukupno 75 tona raketa i municije - pisao je "Monitor"
    Tim raketama rasapamećivali su "ludi psihijatri", sarajevsku raju, iz tih snajpera su prekidane tek započete dječje igre na travnjacima i pločnicima širom Sarajeva i Bosne.
    Da li se koga dotiču prekinuti životni putevi na stotine hiljada ljudi koji su samo željeli da normalno žive u svojim domovima, da gledaju svoju djecu kako rastu, da igraju nogomet, košarku, da se vole, raduju.
    Da li se to dotiče onih koji misle da ih je, za čitav svijet sramna presuda Medjunardnog suda pravde u Hagu, oslobodila svake odgovornosti.
    Da li znaju svi oni koji sada slave "oslobađajuću presudu da je na logoru Dahau zapisano: Onaj ko poriče Aušvic je isti onaj koji je spreman da ga ponovi".
    Poruka je jasna - još uvijek svi oni koji su na raznorazne načine - bilo političkom ili vojnim odlukama bilo direktno učestvovali u ovom genocidu, ne priznajući ga, spremni su ga ponoviti - oni ili njihovi potomci za koje će njihovi očevi ostati opisani kao "junaci geoncida u Bosni".
    Pravda je važna ne samo žrtvama, već i kao način da se spriječe budući genocidi i zločini protiv čovječnosti - napisao je sudija Ričard Goldston, prvi glavni tužilac UN-ovog Tribunala za ratne zločine počinjene u bivšoj Jugoslaviji i Ruandi u knjizi pod nazivom "Grobnica" koja se temelji na istraživanjima provednim od međunardonih forenzičara na grobnicama širom Bosne i Hrvatske.
    Goldston je napisao u uvodu knjige, koja je štampana 2000. godine i zabranjena za širu javnost, da se "iskreno nada da će ova knjiga 'Grobnica' doprinijeti odluci da se osnuje jedan stalni Međunarodni krivčni sud, jer bez takvog suda, ne možemo se nadati da će XXI stoljeće biti manje krvavo od ovog koje se primiče kraju".
    A evo svjedoci smo da je Goldston imao razloga za sumnju i strepnju nad sudbinom XXI vijeka te da pravda nije pobijedila na krvavom blakanskom prosotoru.
    U Crnoj Gori su uspjela opstati pamćenja na sva užasna dešavanja u Bosni samo kod male grupe slobodoumnih, onih koji su prije početka krvorpolića pitali tadašnju i na žalost i sadašnju vlastelu, znaju li šta čine.
    A evo šta ih je - Mila Đukanovića, Svetozara Marovića i Momira Bulatovića, početkom tih najsramnijih godina crnogorske istorije pitao lider Liberalnog saveza Slavko Perović - one koji sada dobijaju nagarde za "mirotvorstvo" upravo iz Sarajeva koje su ubijali zajedno sa Karadzićevim i Mladićevim bojovnicima.
    -Moramo ih pitati - dok su ašikovali sa đevojkama, čuše li ikada pjesmu Kemala Montena, čuše li ikada Indekse, čuše li ikada "Crvenu jabuku", "Sjećaju li se one - Selma, ne naginji se kroz prozor".
    Pročitaše li ti nesretnici Ivu Andrića, Mešu Selimovića, kazaše li ikada ikome i jedan jedini stih Alekse Šantića ili Maka Dizdara. Moraju odgovoriti na pitanje - prošetaše li se ikada slavnom Mostarskom ćuprijom, sjetiše li se ikad "Žutih dunja, aman". Moramo ih pitati kako umjesto "Mosta na Žepi" izabraše "Prokletu avliju".
    Pitali su crnogorski liberali koji su i danas u Crnoj Gori proganjani zbog "pamćenja".
    A u brisanju i mijenjanju crnogorske prošlosti Đukanovićevoj i Marovićevoj vladajućoj Demokratskoj partiji socijalista zdušno danas pomaže nekada antiratna Socijademokratska partija.
    Odbijanjem da se suoči sa sobom i svojom mračnom prošlošću, crnogorska vlast štiti i dobar dio crnogorskog stanovništva - prosrpske orjetancije kojima su i dalje glavni heroji Radovan Karadžić i Ratko Mladić i koji negiraju genocid počinje u Bosni.
    Zato su bitna podsjećanja i zapisi. I zato je posebno pitanje koji mediji, pod čijom kontrolom i kada "pričaju neke priče. Da li ih iznose na svjetlo dana onda kada to "naruče određeni krugovi". A "koje krugove opslužuje podgorička "Republika " ili bivša "Publika", kako se zvala jedno vrijeme."



    Piše: Sonja Radošević/Bosnjaci.net

    http://www.bosnjaci.net/aktuelnosti....polje=komentar

  18. #1768
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    471
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pogledajte miceke male kako su slatki ...

    ... ne znam koja mi je slika draža...

    dal' ova Duo "Topla Braća":

    Attachment 10229


    ili pak trio "ROMANIJA":

    Attachment 10230

  19. #1769
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Kakve veze ima Darko Sukovic sad sa svim ovim?
    Ja njega ne rpeferiram nikako, jer mu treba premnogo da postavi pitanje :-)
    Nezavisni novinar u CG? Hmmm tesko tesko da ga ima.
    e to sam htio da cujem od tebe, da su svi mediji isti i da svi rade za nekoga iako mnogi imaju prefiks nezavisnih u svom imenu.

  20. #1770
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U zetskom selu Ponari ranije nesuglasice juče ujutro izazvale tragediju

    Ubio komšiju, pa sebe

    U zetskom selu Ponari, jutros oko dva sata poslije ponoći, Vlatko Đ. Šikmanović (34) je pred svojom kućom pištoljem i nožem usmrtio komšiju Vladimira S. Berilažića (26). Odmah nakon ubistva, Šikmanović se ubio pištoljem, u blizini seoske osnovne škole, saznajemo u policiji


    Podgorica, 27. marta – U zetskom selu Ponari, jutros oko dva sata poslije ponoći, Vlatko Đ. Šikmanović (34) je pred svojom kućom pištoljem i nožem usmrtio komšiju Vladimira S. Berilažića (26). Odmah nakon ubistva, Šikmanović se ubio pištoljem, u blizini seoske osnovne škole, saznajemo u policiji.
    Policijski komesari za krvne delikte su jutros od tri sata utvrđivali razloge ove tragedije u Zeti. U policiji, nezvanično saznajemo, da je Šikmanović, zbog ranijeg sukoba, poslije ponoći zvao telefonom Berilažića i pozvao ga da dođe do garaže ispred njegove porodične kuće. Mladića je ubio iz zasjede, pretpostavljaju u policiji, jer nijesu pronađeni tragovi borbe. Pucao je u njega iz pištolja i nanio mu dvije prostrijelne rane u predjelu grudi, od kojih ga je jedan projektil pogodio pravo u srce. Nakon toga, Šikmanović je Berilažiću prerezao vrat.
    Neposredno poslije ubistva, Šikmanović se pozdravio sa roditeljima i u blizini kuće rođaka i seoske škole pucao sebi u glavu na očigled dvojice ujaka koji ga nijesu mogli spriječiti. Berilažića je pronašao brat od strica Žarko Berilažić koji je zatekao stravičan prizor na mjestu ubistva i odmah pozvao policiju.
    Istražni sudija Višeg suda Mušika Dujović, uz čiju nadležnost su službenici Područne jedinice Podgorica obavili uviđaj, nije mogao da kaže da li je smrt Berilažića nastupila od povreda nanešenih nožem ili pištoljem .
    - Na vratu Berilažića bio je dubok rez od noža, ali će se daljom istragom utvrditi podrobniji podaci o cijelom događaju. Za sada ne mogu ništa pouzdano da kažem, kazao je Dujović.
    Po sudijinom nalogu obdukciju tijela mladića obavio je doktor sudske medicine Miodrag Šoć, koji bez dozvole istražnog sudije nije htio da komentariše medicinski nalaz.
    “Na mjestu ubistva i samoubistva, pronađeni su pištolj, čaure i nož, koji su predati Odsjeku za kriminalističku tehniku radi vještačenja”, saopštila je Uprava policije Crne Gore.
    “Pobjeda” u policiji saznaje da je, navodno, motiv ubistva bio događaj koji se desio godinu dana ranije, kada je Građevinska inspekcija srušila nelegalno sagrađenu kuću Vlatku Šikmanoviću. Tada se, Berilažić, navodno ne znajući o čemu se radi, prolazeći pored te kuće, javio komšijama i dotadašnjem drugu riječima ”Uživate li”. Njegove riječi Šikmanović je protumačio kao uvredu koju nije mogao oprostiti.
    Kasnije je, navodno, u seoskoj kafani, u pijanom stanju, pred gostima javno komentarisao će zbog navodne uvrede ubiti Berilažića.
    U područnu jedinicu Podgorica Uprave policije Crne Gore saslušano je više građana povodom nemilog događaja.
    U zetskom selu Ponari sablasna tišina pratila je jutros tragičnu vijest o ubistvu sportiste Vlada Berilažića, koji je bio mladi fudbaler FK “Bratstva” i samoubistvu Šikmanovića čije su kuće udaljene manje od sto metara. Komšije su išle u grupama od jedne do druge kuće da izraze saučešće.
    - Oni su porasli u Ponarima, podigli se zajedno, pričale su komšije sa nevjericom. Nije ovo način da se svađa riješi, ali sad više svađe neće ni biti, kazao je jedan od komšija.
    Najbliže komšije su ekipi “Pobjede” tvrdile da ni pucanj, niti kakvi drugi zvuci, nijesu remetili njihov san tokom tragične noći. Mještani su, na pitanja novinara, slijegali ramenima i o svađi mladića nijesu puno komentarisali.
    Šikmanovića ne poznaju kao nekoga ko ima kriminalnu prošlost. Za Berilažića, sina jedinca, vozača “Transpetrola” i fudbalera Druge lige imali su samo riječi hvale.


    Umjesto treninga komemorativni skup

    Posljednju utakmicu Vladimir Berilažić u timu FK Bratstvo odigrao je protiv tima FK “Crvena stijena”, prošle sedmice.
    Umjesto redovnog treninga u četiri sata popodne, fudbaleri ovog tima danas su održali komemorativni skup.
    Ni u snu nisam mogao da pomislim da ću danas morati da održim takav skup, kazao je trener ovog fudbalskog kluba Dejan Roganović.
    Berilažićevi saigrači su danas bili šokirani. Nikada ga nećemo zaboraviti, ni kao fudbalera, ni kao čovjeka. On je imao pravi sportski duh, plemenit i miran. Dolazio je redovno na treninge i ni po čemu nijesam mogao da zaključim da je imao bilo kakve probleme, kazao je njegov trener Roganović.
    Tim će svog igrača do vječne kuće ispratiti 28. marta u 15 sati, kada će biti sahranjen u porodičnoj grobnici u Ponarima.
    Dan kasnije obaviće se i sahrana Šikmanovića u 13 sati, na mjesnom groblju u Ponarima.


    A.Ga-V.V.
    preuzeto iz Pobjede

  21. #1771
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Land

    Landekode

    Fastnet til Fastnet

    Fastnet til Mobil

    Macau0085314,00 kr.14,00 kr. Madagaskar0026117,50 kr.17,50 kr. Makedonien003893,50 kr.3,50 kr. Malawi0026514,00 kr.14,00 kr. Malaysia00606,75 kr.6,75 kr. Maldiverne0096015,50 kr.15,50 kr. Mali0022315,00 kr.15,00 kr. Malta003566,00 kr.6,00 kr. Marokko002126,00 kr.6,00 kr. Marshallřerne0069215,00 kr.15,00 kr. Martinique0059611,00 kr.11,00 kr. Mauretanien0022214,00 kr.14,00 kr. Mauritius0023017,50 kr.17,50 kr. Mexico005211,00 kr.11,00 kr. MidwayřerneEj selvvalg15,00 kr.15,00 kr. Mikronesien0069115,00 kr.15,00 kr. Moldova003736,00 kr.6,00 kr. Monaco003771,75 kr.3,75 kr. Mongoliet0097615,00 kr.15,00 kr. Montenegro 00382.....3,50 kr.3,50 kr. Montserrat00114,00 kr.14,00 kr. Mozambique0025815,00 kr.15,00 kr. Myanmar009515,50 kr


    Eto TAKO,
    Crna Gora jeftinije, no MONAKO.
    CJENOVNIK TDCa, preko NETA.
    Last edited by milovan; 29-03-07 at 13:37.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  22. #1772
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    243
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Aco Djukanovic investira u Srbiju

    Beograd -- Aco Đukanović, brat bivšeg predsednika Crne Gore, želi da kupi ostrvo Sv. Marko kod Tivta.

    Ostrvo Sv. MarkoSpekuliše se da će on danas, preko povezane firme, podneti kontraponudu za turističko preduzeće "Putnik".

    U Komisiji za hartije od vrednosti juče su potvrdili da nikakva kontraponuda za "Putnik" nije stigla, ali su podsetili da to može da se učini još danas kada, po zakonu, ističe poslednji rok. U "Stokbrokeru", koji je navodno angažovan na ovom poslu, nisu bili raspoloženi da govore o ovome.

    Prvu ponudu za preuzimanje najmanje 70, a najviše 85 odsto akcija "Putnika" dao je investicioni fond "Aciona" iz Nikozije, čiji je većinski vlasnik ruska kompanija "Metropol", koja je spremna da maksimalni paket plati 28 miliona evra.

    Država, u čijem posedu je preko Akcijskog fonda 70 odsto akcija, nije se još izjasnila o ponudi Rusa. Međutim, Rade Bojović, advokat Srbe Ilića i njegove kompanije "Univorld", sa kojom je 2005. godine Agencija za privatizaciju raskinula kupoprodajni ugovor za privatizaciju "Putnika", tvrdi da Republika Srbija nezakonito prodaje tuđu imovinu.

    "Dobili smo spor protiv Republike Srbije pred Međunarodnom trgovinskom arbitražom i za 15 dana očekujemo da bude prosleđena obema stranama", kaže Bojović.

    Prema njegovim rečima, nova prodaja "Putnika", uz saglasnost Srbe Ilića, trebalo je da se obavi javnom aukcijom, a ne na mala vrata, ponudom za preuzimanje. Bojović je kao zastupnik Ilića tri puta preko kotorskog suda blokirao pokušaj "Putnika" da proda svoj turistički kompleks na ostrvu Sv. Marko.

    Aco Đukanović važi za imućnog čoveka koji je danas preko svoje firme "Montanova" vlasnik 43 odsto bivše Nikšićke, a današnje Prve banke Crne Gore. Pre toga je prodao mađarskoj OTP banci svoj udeo od devet odsto u Crnogorskoj komercijalnoj banci, na čemu je, kako su pisali mediji, zaradio deset miliona evra.

    ---------

    Postavlja se pitanje , od mene kao stanovnika Srbije, odakle ovom Acu Djukanovicu ovoliki novac?

  23. #1773
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    471
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Deset najboljih prvoaprilskih šala


    Muzej šala u San Dijegu objavio je spisak 10 najboljih prvoaprilskih šala objavljenih u anglosaksonskoj štampi


    http://www.pcnen.com/detail.php?module=2&news_id=22530



    Godine 1957. BBC u jednoj emisiji objavljuje da su, zahvaljujući blagoj zimi i nestanku insekata koji napadaju špagete, švajcarski seljaci imali izuzetno dobru berbu špageta sa drveća na kojem rastu. Usledili su mnogobrojni telefonski pozivi zainteresovanih za uzgoj stabala koja daju špagete.

    Godine 1985. sportski magazin "Sports ilustrejtid" (Sports Illustrated) objavljuje priču o igraču bejzbola koji je loptu bacio brzinom od 270 kilometara na sat. Tu veštinu je stekao vežbajući u jednom tibetanskom manastiru.

    Godine 1962. Švedska je imala samo jedan televizijski kanal koji je emitovao program u crno-beloj tehnici. Na dan 1. aprila, jedan tehničar se pojavio na ekranu i saopštio gledaocima da će program moći da vide u boji - ako ispred ekrana razvuku najlon čarapu.

    Godine 1996. lanac restorana brze hrane "Tako Bel" (Taco Bell) saopštava da je od federalne vlade kupio čuveno zvono slobode (Liberty bell) iz Filadelfije, istorijski simbol američke nezavisnosti, i da će ga prekrstiti u Zvono Tako, što je izazvalo talas negodovanja.

    Godine 1997. britanski list "Gardijan" (Guardian) objavljuje dodatak na sedam strana povodom desete godišnjice izmišljene ostrvske republike u Indijskom okeanu. Serija članaka opisuje kulturu i geografiju dva najvažnija ostrva zvana Gornja Rupa i Donja Rupa.

    Godine 1992. američki državni radio najavljuje novu kandidaturu Ričarda Niksona za predsedničke izbore, pod motom: "Nisam učinio ništa loše i neću to ponoviti". Slogan je na radiju pročitao imitator.

    Godine 1998. publikacija "Novi Meksikanci za nauku i razum" objavljuje vest da je država Alabama, posle referenduma, promenila vrednost broja Pi iz 3,14 u "biblijski broj 3,0".

    Godine 1998. lanac restorana brze hrane "Burger King" objavljuje oglas u dnevniku "USA Today" da u ponudi ima i hamburger za levake, specijalno izmišljen za 32 miliona Amerikanaca koji se služe levom rukom. Lanac je kasnije saopštio da je dobio hiljade narudžbina.

    Godine 1995. magazin "Diskaver" (Discover) saopštavao da je ugledni biolog Aprile Paco (ime je izraz "prvoaprilska šala" preveden na italijanski jezik) otkrio novu vrstu na Antarktiku: životinju čija se glava zagreva i razgrće led ogromnom brzinom, što je tehnika koju koristi da lovi pingvine.

    Godine 1976. britanski astronom Patrik Mur saopštava na radiju da će se 1. aprila u 9.47 sati, desiti izuzetan fenomen, pošto će Pluton zaći iza Jupitera. Nov poredak planeta smanjiće gravitaciju na Zemlji. Mur je još obavestio slušaoca da će, ako poskoče u odredjenom trenutku, imati osećaj da lebde. Stotine osoba se javilo radiju da je doživelo taj osećaj.


  24. #1774
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,698
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default Fenomenalan tekst,kao i obicno...

    Moskva

    Zadivljujuće su dimenzije diletantizma koji, s vremena na vrijeme, demonstrira crnogorska politička elita. Crnogorci, (zapravo, jedan poseban, ali i danas među njima vrlo prisutan mentalni tip), nekada su vjerovali da je sve najveće na ovom svijetu u Rusiji. Za sebe su ostavili samo najveću glupost. Znate ono - crkva u Rusiji je tolika da crkvenjak s familijom spava u ključaonici, a liturgijske knjige su takvoga formata da pop na konju jaše između slova, i slično... Zaista, ponekad izgleda da ništa nije otužnije nego žal malih što su - mali. Ta gnjecava nostalgija za onim što nikada nijesu imali - veličinom. A onda estradni pjesnici od toga prave mit.
    Ovdje su nekada svaku naseobinu nazivali "Mala Moskva". Nema sela u Crnoj Gori gdje vam neki stariji žitelj neće ponosno objaviti - Ovo je bila Mala Moskva. A danas bi, vođeni sličnom logikom, jednu od kafana u kojima sjede crnogorski prvaci mogli nazvati "Mali Kremlj". No, pored ovih istorijskih epizoda i podsjećanja na vrijeme kada je Moskva u Crnogoraca budila politički maksimalizam i strast prema svjetskoj revoluciji, ruska prijestonica je danas mnogo više prostor koji pokazuje ovdašnju - državnu nezrelost.
    Idemo redom: blam prvi.
    Zamislite neozbiljnost vlasti u najmlađoj evropskoj državi (stara je istina da uz mladost nerijetko ide i nezrelost) - imenuju čovjeka za ambasadora u Moskvi, ovaj dobije i agreman od ruskih vlasti, a onda, još i prije nego što je amabasador uopšte otišao u najveću slovensku zemlju, saznajemo da - on ustvari i neće biti ambasador u zemlji gdje su nekada ambasadorovali značajni Crnogorci. Veljko Mićunović je u svojoj memoarskoj knjizi "Moskovske godine" ostavio i svjedočanstvo kako to rade ozbiljni ambasadori i ozbiljna ministarstva spoljnih poslova.
    Međutim, to nije sve: blam drugi.
    Crnogorski ministar vanjskih poslova ide u Moskvu da pita ruskog patrijarha za ustavna rješenja u Crnoj Gori! Kako molim? Pa, ruskog patrijarha ni u Rusiji niko ni za što ne pita! Drže ga kao lijep ukras koji podsjeća na nekadašnju imperijalnu moć, i trude se da izgleda da ga uvažavaju više nego u doba Brežnjeva. I to je sve. Možda "crnogorski Molotov" nije još čuo za dragocjenu evropsku tekovinu - razdvojenosti države i crkve. Ili, pak, vjeruje da je ruski patrijarh iznad takvih zapadnih bedastoća... Da li ga je pitao i za učlanjenje u NATO, živo me zanima?
    No, kao što tekst nije kriv za loše čitaoce, tako nije ni Moskva kriva za - crnogorsko ludilo (naporni miks nerealnih očekivanja, naivnosti i neznanja). To je naš problem, Moskva je samo zgodan povod da se to s vremena na vrijeme ukaže.
    Istovremeno, Moskva je jedan, zaista, čudesan grad. Istočni Vavilon. Još od vremena kada je Sankt Peterburg bio sjeverna prijestonica, Rusi je zovu jednostavno "Prvoprijestona". Vjerovatno ne postoji grad koji su opisivali veći pisci - od Tolstoja, Dostojevskog i Čehova do Pasternaka i Bulgakova, gotovo da nema ulice koja nije zaradila svoje mjesto i u istoriji književnosti. Slavni Arbat više od svih drugih, zaključno sa prekrasnom šansonom Bulata Okudžave o ovoj omiljenoj ulici Moskovljana. Ili, u novije vrijeme, zabavni romani Borisa Akunjina o detektivu Erastu Fandorinu, taj prekrasni omaž Moskvi druge polovine XIX vijeka.
    Potpisnik ovih redova bio je prije nekoliko godina u Moskvi i bio je fasciniran na koji način skladno egzistiraju, jedni uz druge, jasni znaci socrealističkog vremena sa "ispražnjenim" znakovima konzumerističke civilizacije. Reklame za "soni" i "koka kolu", postavljene na monumentalna zdanja iz Staljinovog vremena, savršeno odslikavaju duh našeg vremena...
    Zapravo, možda bi Roćenov MIP trebalo da razmisli - bilo bi praktično da, recimo, Crna Gora ima u cijelom svijetu - desetak ambasadora, a u Moskvi - petnaest. Pa da jedan zastupa Roćena, jedan Mila, jedan Amfilohija, jedan Sveta, jedan dvorski poslovni krug, jedan neoliberalističku ekonomsku školu, jedan turističke radnike i trgovce nekretninama, jedan komunističke nostalgičare... I da se vremnom taj broj povećava - pa da jednom, svi Crnogorci koliko ih je, budu ambasadori u Moskvi, a da Crnu Goru ostavimo ruskim biznismenima i turistima... Neka se oni muče sa ovim kamenjem.
    A do tada - očito da njegova ekselencija "Vratio se i prije nego što je otišao" ne zna da "Moskva suzama ne vjeruje" (što je stara ruska poslovica, ali i naziv filma svojevremeno nagrađenog Oskarom za najbolji strani film). Uz ova smiješna opravdanja, kojima ni Mali Mokri Lug ne bi povjerovao, a ne Moskva, ostaje mu, nesuđenom ambasadoru, da zapjeva "Moj Milane, moskovski jarane..."

    Piše: Balša BrkoviĆ
    Last edited by Sidewinder; 31-03-07 at 20:08.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  25. #1775
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Evo jedne poslastice:


    Petar LUKOVIĆ
    PERO S ONOGA SVETA
    RISTO SOTONA PROTIV DJEDA MRAZA
    29. prosinca, 2005.


    Vaskoliko dokazani talenat Srpske Pravoslavne Crkve (SPC) da otkriva i bespoštedno se suprostavlja mnogolikim zaverama protiv verujućih Srba, demonstrirao je prošlog tjedna Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, inače jedan od pravoslavnih savetnika pregovaračkog tima za Kosovo; koristeći pauzu u svom mučeničkom političkom radu, popularni Risto Sotona – kako mu iz milja tepaju obožavaoci – tokom liturgije povodom praznika Svetog Nikolaja (Svetog Nikole) osvrnuo se na zločinačku ulogu Deda Mraza koji svojim podlim petokolonaškim delovanjem već godinama podriva srpsku veru u domaće svetitelje.

    Nakon što je objasnio da "svi evropski narodi i na istoku i na zapadu poštuju Svetog oca Nikolaja jer je on taj koji donosi darove poput mudraca sa istoka, naročito djeci", Amfilohije Nečastivi konačno je prešao na stvar i krenuo da guzi Deda Mraza: [B]"Tek u naše vrijeme i na zapadu, naročito u Americi, Svetog Nikolaja zamenjuju sa onim lažljivim Deda Mrazom koga, evo, i kod nas počinju da slave. To je nepostojeće, lažljivo biće preko koga se evropski narodi vraćaju paganstvu.[B] Deda Mraz nema nikakve veze sa Crkvom Hristovom. To nije ličnost koja je postojala, Mraz dođe pa prođe pa ga tako nema smisla slaviti", upozorio je niskopreosvećeni Risto ostavljajući za kraj svog potresnog izlaganja savetodavnu rečenicu: "Umjesto da proslavljamo one žive ličnosti koje su postojale, koje postoje, koje su Boga proslavile i koje je On proslavio, mi obilježavamo nepostojeće biće, neko čudovište koje su izmislili Amerikanci radi svog biznisa."

    Olako razmišljajući tko je taj koji ispunjava visoke Amfilohijeve kriterijume za budućeg Deda Mraza – da je ličnost aktuelno živuća, da joj je Bog uzdanica i da donosi darove mudraca – logično je da sam nesebično pomislio na časnog oca Pahomija koji se godinama specijalizovao za poklone deci, sguza, pedofilski efikasno, što ga je i kandidovalo da u društvu s Ristom Nečastivim bude predsednik Analne grupe u pregovaračkom timu glede kosovske nezavisnosti. Ako već Pahomije (koji pet godina uspešno izbegava sudske zamke Deda Mraza jer se ne pojavljuje na sudu gde ga čekaju dečaci kojima je penetrativno delio "poklone") može da bude predmet blage erotske kontraverze, pomisao da dr. Vojislav Kalašnjikov-Koštunica zadovoljava Amifilohijeve verske aspiracije (živ je, večito visi po manastirima, ne prestaje da se krsti u čudu što je još uvek premijer, donosi darove mudraca u obliku vlastitih ministara) izgleda sasvim realna jer koji će nam q. lažni Deda Mraz kad imamo dr. Kalašnjikova čija nam crkvena zvona tutnjaju u ušima, irvase da ne pominjemo!

    Konačno, definitivno treći kandidat za Srpskog Svetog Nikolu (Deda Mraza) jeste đeneral Ratko Mladić koji ne samo da je živ, zdrav, slobodan kao ptica, nego je i dokazani vernik, o vrlini da druge daruje poklonima "mudraca" svečano govore desetak tisuća nagrađenih u Srebrenici i nekoliko hiljada smrtonosno darivanih granatama tokom slavnog bombardiranja Sarajeva; kako se ovih dana-tjedana-meseci o Mladićevoj predaji govori kao o Uslovu Svih Uslova da se, tobože, pridružimo Evropi (za šta nas, iskreno, zabole Paja Patak), mogućnost da đeneral Ratko postane oficijalni Deda Mraz paravojne SPC družine veća je nego šansa da ga, zaista, netko u Srbiji ozbiljno traži.

    Pa, nije Mladić Gotovina da se muva po Kanarskim ostrvima i da po hotelima naručuje vino, kad se čovek obeznanjuje miropomaznom rakijom od manastira do manastira, svečano ubeđen da ga čuva Bog čiji je on prvi pomoćnik!

    U priču o Deda Mladiću upleo se i srpski predsednik Boris Tadić od kojeg su novinari tražili odgovor na pitanje: šta bi rekao Ratku da ga, recimo, negde sretne. Sklon dijalozima iz meksičkih serija čiji emocionalni naboj nikako ne valja ignorisati, Boris je uskliknuo s ljubavlju: "Predajte se, Generale! Odmah se predajte i dokažite da ste častan čovek i oficir, pokušajte da na sudu odbranite svoju nevinost, ukoliko ste nevini."

    Moglo se, naravno, pretpostaviti da Srpski Santa Claus neće pasti na ovu ljubavnu izjavu Borisa Tadića čija je odlučnost spram dokazanog ratnog zločinca negde na nivou marketinške zloupotrebe u lokalnoj reklamnoj kampanji; umesto da se lepo preda i "odbrani svoju nevinost, ukoliko je nevin", što mu je Tadić poručio – Mladić se još više povukao u bezbrižnost kruga koji ga godinama štiti, svejedno je li to Vojska, BIA, policija ili patriotski građani drogirani Ratkovim ljutim likom. Sve ove priče o datumima i uslovima – navodno: mora biti uhićen do 2074. ili Srbija neće ući u Evropsku Uniju do 2344. godine – verodostojne su koliko i Amfilohijeva ljubav ka irvasima iz Laponije!

    Što će na kraju 2005. reći da smo godinu potrošili i da ništa nismo uradili: pregovore oko kosovske nezavisnosti, odlazak Crne Gore nakon referenduma i Mladićevu dedamrazovsku predaju – logično ostavljamo godini koja dolazi, sve kupujući vreme koje je odavno isteklo!

    Ali, kako je ovo Srbija u kojoj je svaki pravoslavac Sv. Nikola – 2006. čekaćemo kad nam se prohte: 14 dana kasnije, tek da vam pokažemo da i mi svog Deda Mraza za trku imamo! Jer, narod koji slavi dve Nove godine ne mora da brine za svoju genijalnost!

    Pitajte vašeg Deda Mraza!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

Page 71 of 321 FirstFirst ... 216167686970717273747581121171 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Bush ili Kerry!
    By Fabia_Elegance! in forum Politika generalno
    Replies: 73
    Last Post: 08-08-10, 22:21
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 21:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 12:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 20:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 20:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •