Page 67 of 321 FirstFirst ... 175763646566676869707177117167 ... LastLast
Results 1,651 to 1,675 of 8018

Thread: Iz raznih novina

  1. #1651
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Ljudi, ne pricajte svasta. Tada je u tu vojsku bilo i Hrvata i Makedonaca i Bosanaca. Tada je to jos bila JNA. To sto je medju njima bilo chetnika ne znaci da su svi bili chetnici. Ne zaboravite da je puno tadasnjih Liberala (ne mislim na rukovodioce) bilo na ratiste. Naravno, ne da pale, vec zato sto ih je to zadesilo i sto nijesu bili sigurni treba li dezertirat ili ne.

    A patike? Okle su one? Iz rezervne vojnicke vrece?
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  2. #1652
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa jos rasparene...i da se daju djeci, da ih umalerishu sa otetim(prokletim)...pa mesto da cuti, on (visoki oficir...KAPETAN!!!!) elaborira kako ce se nesto vec uparit:cry:.....uuuhhhhhh!

    Zelim da vjerujem da smo bili kolektivno poludjeli, gledajuci u prosjeku...a tako MORAMO GLEDAT, jer je krivnja ipak dijelom i kolektivna (bar je ja tako dozivljavam)!

    Pozdrav i molim za oprost sve one koje smo povrijedili svojom pohlepom i onim zlom u nama!
    Last edited by Old Bone; 23-02-07 at 02:53.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  3. #1653
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    Ostaje nam samo da se pitamo sta bi bilo da S.Perovic nije napustio LSCG.Kad je on otisao meni je bilo jasno sta ce da se desi (i sa Liberalnim savezom i sa Crnom Gorom).
    A kad je on to napustio LSCG???

    "Kad je on otisao meni je bilo jasno sta ce da se desi (i sa Liberalnim savezom i sa Crnom Gorom" - a tebi žao što je otišao, inače bi za njega glasao. Slavko je otišao i tebi je sve bilo jasno? Neka molim te, jer ove priče me nerviraju. Slavku je apsolutna većina lomila noge što god je krenuo da napravi, nemoj mi zamjeriti ako griješim, ali možda isti ti, u vrijeme zajedničkog DPS-a. A sad tolika kuknjava. Batali života ti.
    Izvinjavam ti se, što baš tebi odgovrih na post, ne shvati lično, ali me u principu me ovakve priče nerviraju.

  4. #1654
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Ljudi, ne pricajte svasta. Tada je u tu vojsku bilo i Hrvata i Makedonaca i Bosanaca. Tada je to jos bila JNA. To sto je medju njima bilo chetnika ne znaci da su svi bili chetnici. Ne zaboravite da je puno tadasnjih Liberala (ne mislim na rukovodioce) bilo na ratiste. Naravno, ne da pale, vec zato sto ih je to zadesilo i sto nijesu bili sigurni treba li dezertirat ili ne.
    A patike su dobijali u okviru rezervnog sastava?

  5. #1655
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Odšteta za Cetinje

    Cetinje će tražiti ratnu odštetu od Crne Gore
    Cetvrtak, 22. februar 2007. 12:04

    Cetinjska nevladina organizacija "Cetinje je Evropa" tražiće od države Crne Gore da obešteti taj grad zbog svega pretrpljenog tokom ratnih godina na prostoru bivše Jugoslavije.

    Predsednik NVO "Cetinje je Evropa" Rade Džaković izjavio je agenciji Beta da će taj zahtev uskoro biti upućen Vladi Crne Gore.

    Džaković je obrazložio da je Cetinje od samog početka imalo jasan antiratni stav, posebno kada je bivša JNA krenula u napad na Dubrovnik, početkom devedesetih godina.

    Prema Džakovićevim rečima, zbog takve antiratne politike Cetinje je mnogo trpelo i te posledice oseća i danas, za šta on odgovornom smatra državu Crnu Goru.

    Džaković, takodje, kaže da se na Cetinju niz godina ništa nije gradilo, što je bilo, kako je rekao, svojevrsno "kažnjavanje" grada zbog antiratne politike. "Od velikog novca koji je Crna Gora dobila izgradjena je samo policijska stanica", kazao je Džaković.

    NVO "Cetinje je Evropa" ranije je uputila pismo predsedniku Skupštine Crne Gore Ranku Krivokapiću da Cetinje neće učestvovati u plaćanju ratne odštete Hrvatskoj, upravo zato jer se grad protivio ratu na dubrovačkom području.

    (Beta)
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  6. #1656
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Cetinje = Crna Gora

    Ne mozes ti sam sebe placat ratnu odstetu.

  7. #1657
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Cetinje = Crna Gora

    Ne mozes ti sam sebe placat ratnu odstetu.
    Moze drzavna vlast da placa opstinskim vlastima, kad vec mogu gradjani Cetinja da placaju porez drzavi. Ako se drzava ogrijesila o gradjane ona mora da plati. Ili ti mislis da se drzavna DPS vlast nije ogrijesila o Cetinje?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  8. #1658
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default .................!

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Cetinje će tražiti ratnu odštetu od Crne Gore
    Cetvrtak, 22. februar 2007. 12:04

    Cetinjska nevladina organizacija "Cetinje je Evropa" tražiće od države Crne Gore da obešteti taj grad zbog svega pretrpljenog tokom ratnih godina na prostoru bivše Jugoslavije.

    Predsednik NVO "Cetinje je Evropa" Rade Džaković izjavio je agenciji Beta da će taj zahtev uskoro biti upućen Vladi Crne Gore.

    Džaković je obrazložio da je Cetinje od samog početka imalo jasan antiratni stav, posebno kada je bivša JNA krenula u napad na Dubrovnik, početkom devedesetih godina.

    Prema Džakovićevim rečima, zbog takve antiratne politike Cetinje je mnogo trpelo i te posledice oseća i danas, za šta on odgovornom smatra državu Crnu Goru.

    Džaković, takodje, kaže da se na Cetinju niz godina ništa nije gradilo, što je bilo, kako je rekao, svojevrsno "kažnjavanje" grada zbog antiratne politike. "Od velikog novca koji je Crna Gora dobila izgradjena je samo policijska stanica", kazao je Džaković.

    NVO "Cetinje je Evropa" ranije je uputila pismo predsedniku Skupštine Crne Gore Ranku Krivokapiću da Cetinje neće učestvovati u plaćanju ratne odštete Hrvatskoj, upravo zato jer se grad protivio ratu na dubrovačkom području.

    (Beta)
    E moj dobri Nihil, a bas ce nas neko pitat ocemo li ili necemo.... isto kao sto nas pitaju da li zelimo da placamo cijenu struje koju ne trosimo (nego servisiramo KAP)..... Bas volim izjave ovakvog tipa... i ovakve NVO.... onako mi zagolicaju dusu i bude mi toplo oko srca kad vidim da se neko ovako argumentovano pobuni... Prosto budem ponosan....

    A uostalom, kad ne bi placalo Cetinje, morali bi nekako naci modalitet da ne placa odstetu: 1) ona grupa momaka iz Berana koji su stalno dolazili na sve mitinge, 2) onih nekoliko ljudi sa Zabljaka, 3) nesto Niksicana, 4) prepoznatljivi dio Novljana, 5) oni Podgoricani koji nijesu iza zavjesa cekali da vide kolko je ljudi na Trg da bi izasli na miting.... i tako....

    Pozdrav!
    Last edited by Thomas_O_Malley; 23-02-07 at 14:35.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  9. #1659
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    E moj dobri Nihil, a bas ce nas neko pitat ocemo li ili necemo.... isto kao sto nas pitaju da li zelimo da placamo cijenu struje koju ne trosimo (nego servisiramo KAP)..... Bas volim izjave ovakvog tipa... i ovakve NVO.... onako mi zagolicaju dusu i bude mi toplo oko srca kad vidim da se neko ovako argumentovano pobuni... Prosto budem ponosan....

    A uostalom, kad ne bi placalo Cetinje, morali bi nekako naci modalitet da ne placa odstetu: 1) ona grupa momaka iz Berana koji su stalno dolazili na sve mitinge, 2) onih nekoliko ljudi sa Zabljaka, 3) nesto Niksicana, 4) prepoznatljivi dio Novljana, 5) oni Podgoricani koji nijesu iza zavjesa cekali da vide kolko je ljudi na Trg da bi izasli na miting.... i tako....

    Pozdrav!
    Kako ce drzavna vlast da organizuje placanje reparacije to je njihova stvar, ali sigurno je da Cetinjani imaju najvise prava da se pobune protiv svaljivanja tih troskova i na njihove budzete. Individulana krivica moze da se utvrdjuje, ali ovdje se radi o kriminalnom djelovanju vlasti, jer najmanja je steta sto su pojedinci krali, dok je organizovano izmjestanje stocnog fonda ili industrijskih masina razne vrste i sl. steta za koju je direktno odgovorna drzavna vlast. No, i za indivudulane kradje je odgovorna vlast jer nisu pojedinci otisli sami da kradu vec ih je tamo povela vlast, pa je trebala da kontrolise i lopovluk, ali kako da to uradi kada je bila glavni lopov? Ima vise varijanti na koji to drzavna vlast moze da plati, a najmanje prihvatljiv je da se gradjanima nabijaju dodatni porezi zbog gresaka koje je vlast napravila. Prodaje se drustveno-drzavna imovina, drzava ima ulogu dionicara u mnogim javnim preduzecima, postoje razni drzavni fondovi itd., iz toga treba da se plate i stete koje je drzavna vlast izazvala. Tanke opstinske budzete i budzete gradjana ne treba dirati, a Cetinje ima za to pravo da se najvise pobuni. Uglavnom, zastititi gradjane CG od jos jedne pljacke gradjana koju vlast hoce da napravi pod krinkom reparacije.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  10. #1660
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    A kad je on to napustio LSCG???

    "Kad je on otisao meni je bilo jasno sta ce da se desi (i sa Liberalnim savezom i sa Crnom Gorom" - a tebi žao što je otišao, inače bi za njega glasao. Slavko je otišao i tebi je sve bilo jasno? Neka molim te, jer ove priče me nerviraju. Slavku je apsolutna većina lomila noge što god je krenuo da napravi, nemoj mi zamjeriti ako griješim, ali možda isti ti, u vrijeme zajedničkog DPS-a. A sad tolika kuknjava. Batali života ti.
    Izvinjavam ti se, što baš tebi odgovrih na post, ne shvati lično, ali me u principu me ovakve priče nerviraju.
    LSCG je napustio onog momenta kad je prestao da bude njegov lider.
    Vjerovatno ga nikad ne bih glasao (osim u koaliciji sa ostatkom opozicije) ali sam ga uvijek cijenio (i to vise od onih ciji su mi politicki stavovi bili blizi) zbog hrabrosti da bude protiv ogromne vecine.A sa DPS-om apsolutno nikakve veze nikad imao nijesam.
    PS:Nerviralo to tebe ili ne,on je otisao jer je shvatio da u CG nista promijenit' ne moze.E,onda je i meni bilo jasno sto cemo docekat' mi koji smo ostali.
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  11. #1661
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    LSCG je napustio onog momenta kad je prestao da bude njegov lider.
    Tpicno crnogorsko razmisljanje. Ako nema vodje narod ne umije dalje od nosa. Znaci ako nije lider, napustio je LSCG??
    "Poslije oktobarskih Parlamentarnih Izbora 2002 godine, i udarom vladajuce mašinerije, Slavko Perović ne želeci da kampanje i hajke na njega oštete Liberalni Savez, povlači se sa funkcija pri LSCG, ali ostaje aktivan i spreman za dalja demokratska djelovanja." http://www.lscg.org/content/utemeljivac.html

  12. #1662
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Izvinjavam se ostalim forumashima, skrenula sam sa teme. Necu ubuduce rastezati ovu temu. Morala sam odgovoriti. Hvala na razumijevanju

  13. #1663
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    A kad je on to napustio LSCG???



    "Kad je on otisao meni je bilo jasno sta ce da se desi (i sa Liberalnim savezom i sa Crnom Gorom" - a tebi žao što je otišao, inače bi za njega glasao. Slavko je otišao i tebi je sve bilo jasno? Neka molim te, jer ove priče me nerviraju. Slavku je apsolutna većina lomila noge što god je krenuo da napravi, nemoj mi zamjeriti ako griješim, ali možda isti ti, u vrijeme zajedničkog DPS-a. A sad tolika kuknjava. Batali života ti.

    Izvinjavam ti se, što baš tebi odgovrih na post, ne shvati lično, ali me u principu me ovakve priče nerviraju.
    E moja Montenegrina, 99% ovih danasnjih "Srba" i zestokih antiMilovaca su do 1997 godine bili clanovi i glasaci DPS-a i nijednom od njih tada Milo nije bio niti Lopov, niti Kriminalac, niti Mafijas...

    Sto je najgore od svega, ne bi njima ni danas Milo bio Lopov ni Kriminalac da nije doslo do tog raskola i da je Milo i dalje ostao dosledan velikosrpskoj ideologiji. Podrzavali bi oni i danas Mila kao sto podrzavaju ovaj trulez od Opozicije koji je zajedno sa Milom punio sopstvene dzepove do 1997, a danas ih nepuni ne zato sto su posteni nego zato sto im ne moze biti.



    Dje si ti bio Jeronimo, kao Srbin(ako si uopste tad i bio Srbin) kad je onaj jad snalazio Crnu Goru?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  14. #1664
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Još malo negiranja crnogorskog identiteta od strane naci novine "DAN"

    DILEME I PITANjA OBIČNOG NARODA


    Posvađana Crna Gora, izmirit se ona mora!



    Obični državotvorni narod u podijeljenoj i posvađanoj Crnoj Gori, zabrinuto i sa strepnjom, prati tok presudne ustavne bitke oko ustavotvornosti: države, naroda, zvaničnog jezika, pravoslavne crkve, simbola...
    Da li bi narod bio zabrinut, tužan i da li bi strepio za svoj vjekovni nacionalni identitet i zasluženo mjesto u Ustavu države koju je sam stvarao i da li bi Crna Gora bila ovako podijeljena, posvađana i osramoćena, da su stranačke vođe i poslanici, na startu svoje parlamentarne vladavine, prilikom vraćanja imena Podgorici i Beranama, prethodno vratili nacionalni identitet pravoslavnom državotvornom narodu, koji su komunisti nasilno preimenovali, ne pitajući narod, u do tada nepostojeću crnogorsku nacionalnost?
    Da li bi danas, umjesto jednog imali tri pravoslavna naroda: autohtone Srbe, nacionalne Crnogorce-prosrbe /srbofile/ i nacionalne Crnogorce-antisrbe /srbofobe/? Da li bi u mnogim porodicama i bratstvima postojale tri nacionalnosti istog: roda, vjere, crkve i jezika? Da li bi imale dvije Crne Gore: antisrpsku i prosrpsku, dvije crkve: kanonsku i satansku, dvije akademije: normalnu i abnormalnu, četiri jezika: matični srpski i pocrnogorčeni, pohrvaćeni i pobošnjačeni srpski!? Da li bi DPS-SDP režim posijao sjeme razdora i mržnje po čitavoj Crnoj Gori?!
    Da li bi antisrpska DPS-SDP Crna Gora, sa svojom vladavinom sile i otimačine prisvajala i prekrštavala sve što se zove srpsko u Crnoj Gori? Da li bi otimala i arčila društvenu imovinu koju su stvarali graditelji socijalizma i svih materijalnih dobara a njih, koji su ih doveli na vlast, otjerali prisilno, prije vremena - u ponižavajuću i bijednu penziju sa kojom - prije vremena gladni umiru! Da li bi, sa potkupljenim, poniženim, razsrbljenim i obezduhovljenim narodom imali svoju privatnu državu građana, umjesto konstitutivnog-državotvornog naroda.
    Kako će antisrpski DPS-SDP pravoslavci u Evropu bez srpskih ovjekovječenih svetaca i znamenitih predaka: vladika, knjaževa, serdara, vojvoda, plemenskih prvaka i mnogih ratnika koji su oslobađali, stvarali i branili državu, istoriju i kulturu Crne Gore a koji su i rođeni, kršteni i upokojeni kao Srbi. Mogu li i njih posmrtno rasrbiti?!
    Da li može prosrpska Crna Gora priznati državu i njene simbole: zastavu sa crvenim poljem i zlatnim (nepostojećim) orlom, sličnu albanskoj!? I poratnu, drljevićku, narodsku (čobansku i kafansku) pjesmu za himnu, a koju
    zdušno priznaje zapadna Evropa, kojoj takav rasrbljeni Montenegro treba.
    Kada će prosrpska Crna Gora prestati da se međusobno dijeli, optužuje i prepucava. Hoće li se ikada sjediniti u interesu srpskog naroda? I biti jedinstveno za državu većinskog državotvornog naroda, čiji su preci, oslobađajući se od Otomanskog carstva, stvorili državu srpskog naroda /a ne građana - Dukljana/ priznatu Berlinskim kongresom 1878. godine.
    Da li se sudbina srpskog naroda u Crnoj Gori dovodi u istu ravan sa Srbima na Kosmetu, pošto su i u Crnoj Gori formirana "Srpska lista" i Srpsko narodno /nacionalno/ vijeće, sa razlikom što se Srbi na Kosmetu brane od vjekovnih dušmana a Srbi iz Crne Gore od svoje zavedene i zabluđene braće. Zabrinjava, zašto nije čitava prosrpska Crna Gora uz "Srpsku listu" i Srpsko narodno vijeće?
    Da li je razumno od strane "Srpske liste" priznavati tzv. crnogorsku nacionalnost, CPC i pocrnogorčeni jezik i sa time svoditi srpski narod na nacionalnu manjinu, kada se zna da je jedan dio naroda uvijek lojalan ma kakvoj i čijoj vlasti. Čim se promijeni ova i dođe normalna vlast, ta će se naša braća prestrojiti i ponovo biti Srbi. Tada će biti preko 70 odsto Srba u Crnoj Gori.
    Da li će ustavotvorci učiniti savjesno i razumno djelo, da zbratime razbraćene, pomire posvađane i da povrate mir, slobodu, osmijeh i dostojanstvo posvađanom narodu?
    Ovako sjetno i zabrinuto razmišlja obični narod a odnosi se izričito na drevni pravoslavni narod u Crnoj Gori.

    Čedo MarojeviĆ, NikŠiĆ

  15. #1665
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    E moja Montenegrina, 99% ovih danasnjih "Srba" i zestokih antiMilovaca su do 1997 godine bili clanovi i glasaci DPS-a i nijednom od njih tada Milo nije bio niti Lopov, niti Kriminalac, niti Mafijas...
    Zar se ne sjecas da su u to vrijeme Mila prozvali "ekonomskim madjionicarem"?

  16. #1666
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Zar se ne sjecas da su u to vrijeme Mila prozvali "ekonomskim madjionicarem"?
    Da logiciramo. Milo je bio, jeste, i bice ono sto jeste. Milo vam je bio, jeste i ostace vam kralj. Da vam nije bilo Mila, imali bi ste procenata, taman onoliko, koliko ste imali za jezik.

  17. #1667
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Čim se promijeni ova i dođe normalna vlast, ta će se naša braća prestrojiti i ponovo biti Srbi. Tada će biti preko 70 odsto Srba u Crnoj Gori.
    E andjeli S´njim,
    ako nas OVAKO BUDU ZVALI NA SUZIVOT, ZIVOTA NAM NEMA,
    ali na nashu i njihovu SRECU, ovakve ZABLUDE SU RIJETKE,
    vecina je PROGLEDALO KOD OCHI, CHUJE KOD UVA i ZBORI NA USTA,
    GOSPODI POMILUJ, UMORNOME DAJ KONJA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  18. #1668
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ko je ovi Bik iz Savnika sto se Biki i Ljiki oko njega sude?
    - Ladan ko taština duša -

  19. #1669
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Posljednji update: 22. Feb 2007, 11:42
    Vladin činovnik se prepoznao na snimku sa Dubrovačkog ratišta
    Predsjednik Komisije za konflikt interesa Slobodan Leković je potvrdio da je on osoba na snimku sa Dubrovačkog ratista, koji je emitovan na Prvom programu Hrvatske televizije u ponedjeljak uveče, u okviru emisije Otvoreno.

    Leković, na snimku u Mokošici kod Dubrovnika 1991. godine, daje izjavu u svojstvu rezervnog kapetana JNA o tome kako će njegova jedinica dostaviti tuce rasparenih patika Dječijem domu iz Bijele gdje će biti sortirane.

    "Tačno je da sam se 1991. odazvao na vojni poziv i da sam bio u Mokošici kao rezervni vojni oficir intendantske čete iz Kumbora", rekao je Leković i dodao da se tačno ne sjeća o čemu je pričao pred kamerama.


    Dubrovnik: Crnogorski Robin Hood spasava djecje patike


    Jos ce mu u Dubrovniku spomenik podici, ma skroman je to covjek spasavao je on vjerovatno i televizore i automobile.., al nece coek da se hvali...

  20. #1670
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Mislim da tim 'zlocincima' sto su patike uzimali nijesu ravni ni Sljivancanin ni Karadzic.

  21. #1671
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nigdje nisam procitao da se ovoga naziva zlocincem, al da je covjek zasluzio da ga se "voza" po medijima, ismijava i sprda sa njim - ZASLUZIO JE
    Crvenilo u obrazima je postena kazna za ovakve
    Last edited by Vukasin Micunovic; 24-02-07 at 13:41.

  22. #1672
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jel moguce da nema nigdje nijedan video zapis sa izjavama Mila i Sveta? Ajde nadjite nesto da vidimo sta su oni spasavali?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  23. #1673
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Jel moguce da nema nigdje nijedan video zapis sa izjavama Mila i Sveta? Ajde nadjite nesto da vidimo sta su oni spasavali?
    Jel može ovo:
    - Ladan ko taština duša -

  24. #1674
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Vukasin Micunovic View Post
    Nigdje nisam procitao da se ovoga naziva zlocincem, al da je covjek zasluzio da ga se "voza" po medijima, ismijava i sprda sa njim - ZASLUZIO JE
    Crvenilo u obrazima je postena kazna za ovakve
    Nije zasluzio, jer su skoro svi Crnogorci isli na Dubrovnik, cak i oni koji u taj rat nijesu vjerovali. Nemojmo zaboravit da je to bila JNA i da su na Dubrovnik bili i Hrvati i Srbi i Bosanci i Makedonci. Taj covjek nije nista skrivio s izjavom o patikama (polovnim patikama).

  25. #1675
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    jer su skoro svi Crnogorci isli na Dubrovnik, cak i oni koji u taj rat nijesu vjerovali
    Ma nemoj

Page 67 of 321 FirstFirst ... 175763646566676869707177117167 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bush ili Kerry!
    By Fabia_Elegance! in forum Politika generalno
    Replies: 73
    Last Post: 08-08-10, 22:21
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 21:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 12:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 20:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 20:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •