Page 66 of 321 FirstFirst ... 165662636465666768697076116166 ... LastLast
Results 1,626 to 1,650 of 8018

Thread: Iz raznih novina

  1. #1626
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Ne generalizuj, zivota ti!

    Nije TACNO da se udvaram Srbima, nije tacno da su mi blizi losi Srbi od dobrija nasih komsija Albanaca..
    Bone, uopste nisam na tebe mislio (nemoj da se i ja sada kunem) kad sam pisao post na koji ti odgovaras. S tobom sam 'razgovarao' u prethodnom, gdje sam jasno quotovao tvoje rijeci.
    "Udvaranje" - da ponovim i pojasnim - cini (ne)zvanicna vladajuca politika i o tome sam govorio pa, ako te to tangira, mozemo nastaviti. Ali tebi licno nista nisam porucivao, niti na bilo sto aludirao, jer za to nemam nikakvih razloga.
    Zao mi je sto je doslo do nesporazuma, pa si onda na osnovu toga sagradio cijelu veliku pricu. Nisam ja od juce i mnogo toga jako lijepo vidim, mada se nekad pokrijem usima po glavi i zazmurim da ne ispadnem bas prevelika pegla. Ali da ima sto da se vidi, cuje i osjeti - itekako ima! Budi uvjeren da nisam nikakav nepovjerljivi, sumnjicavi paranoik, no realista s obadvije noge cvrsto na zemlji. Na ovoj zemlji koju volim i koja je moja, pa joj kao najblizoj vidim i registrujem sve sto u njoj ne valja.
    pozdrav,

  2. #1627
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor View Post
    Bone, uopste nisam na tebe mislio (nemoj da se i ja sada kunem) kad sam pisao post na koji ti odgovaras. S tobom sam 'razgovarao' u prethodnom, gdje sam jasno quotovao tvoje rijeci.
    "Udvaranje" - da ponovim i pojasnim - cini (ne)zvanicna vladajuca politika i o tome sam govorio pa, ako te to tangira, mozemo nastaviti. Ali tebi licno nista nisam porucivao, niti na bilo sto aludirao, jer za to nemam nikakvih razloga.
    Zao mi je sto je doslo do nesporazuma, pa si onda na osnovu toga sagradio cijelu veliku pricu. Nisam ja od juce i mnogo toga jako lijepo vidim, mada se nekad pokrijem usima po glavi i zazmurim da ne ispadnem bas prevelika pegla. Ali da ima sto da se vidi, cuje i osjeti - itekako ima! Budi uvjeren da nisam nikakav nepovjerljivi, sumnjicavi paranoik, no realista s obadvije noge cvrsto na zemlji. Na ovoj zemlji koju volim i koja je moja, pa joj kao najblizoj vidim i registrujem sve sto u njoj ne valja.
    pozdrav,
    ...
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  3. #1628
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nikad do sad NIKO NIJE ODGOVARA ZA PREKORACHENJE OVLASHCENJA,
    ZASHTO BI SAD NEKO POTEGA TO PITANJE.

    UDBA JE NASHA SUDBA,
    MOGU DA BIJU KOLIKO JE NJIMA QURCU CEFF.

    IMA LI KRIVIH ILI NE,
    MENE TO NE INTERESUJE,
    JA SE SAMO BORIM PROTIV AZIJATSKIH NAVIKA ,
    I TORTURE OD STRANE MUPOVACA.

    MONITORE,
    EVO JA I BONE, BOLUJEMO OD NASHIH PRIMITIVACA,
    PLASHIM SE, DA JE BOLIJEST HRONICHNA, OD PETROVICA DO DANA DANASHNJEGA,
    UVIJEK SU DZANDARI MLATILI NAROD, MALO VISHE MANJINU, NEGO VECINU,
    ALI TI GARANTUJEM, DA I VECINI SPREMAJU BATINE; TO JE NJIHOVO (NE)LJUDSKO PRAVO.

    MILICAJAC I DANAC,
    SE NE POSTAJE,
    NEGO SE RADJAJU, KAO TAKVI, SIJA IM OKO NA UNIFORMU I VLAST,
    SAMO MNOGI ZABORAVE NA OBRAZ I CHAST.
    Last edited by milovan; 17-02-07 at 01:32.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #1629
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Problem što je Vešović Crnogorac a ne Srbin

    Činjenica da se književnik Marko Vešović, poslanik Stranke za BiH u Predstavničkom domu parlamenta FBiH, izjašnjava kao Crnogorac, a ne kao Srbin, moglo bi biti nova prepreka konstituisanju ovog doma, potvrđeno je juče u parlamentu FbiH, pišu banjalučke Nezavisne novine. "Dobili smo kandidature Marka Vešovića kao Srbina iz Stranke za BiH i Marinka Čavare kao Hrvata iz HDZ BiH, ali Vešović se izjašnjava kao Crnogorac, te je iz Stranke za BiH ova kandidatura povučena i najavljeno je da će oni to definisati naknadno", kazao je Anto Baotić, sekretar Predstavničkog doma parlamenta FBiH.
    U Stranci za BiH su pojasnili da se Vešović izjašnjava kao Crnogorac i da ne namjerava da promijeni način izjašnjavanja.
    "U Ustavu FBiH jasno piše da na tom mjestu mora biti Srbin. Naći ćemo drugo rješenje", rekli su u Stranci za BiH.
    Najavljeno je da će konstitutivna sjednica Predstavničkog doma federalnog parlamenta biti nastavljena u srijedu, 21. februara.


    http://www.pcnen.com/detail.php?module=2&news_id=21779



    Nije Marko od onih "kako vitar pushe".

  5. #1630
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    MINISTARSTVO vanjskih poslova (MVPEI) potvrdilo je u ponedjeljak identitet trojice naftnih radnika otetih u Nigeriji. Oteti su Mate Luša iz Brodarice i Renato Garma iz Krapnja, te Crnogorac Milan Smolović iz Kotora.

    Jedan od dvojice Hrvata je 1950., a drugi 1973. godište, ali u MVPEI nisu sa sigurnošću mogli reći kojeg je godišta Garma, a kojeg Luša.

    >>>Delta Nigera, područje dobre zarade za članove kriminalnog naftnog carstva

    Naoružani otmičari oteli su trojicu radnika zaposlenih na naftnom postrojenju u nigerijskoj luci Port Harcourt.

    Sva trojica rade za tvrtku Hydrodive Ltd., kooperanta tvrtke Hyunday, registriranu u Lagosu. Oteti Hrvati u Nigeriju su otišli posredstvom tvrtke Mariner iz Trogira.

    Trojica radnika oteta su za vrijeme dok su se nalazili u kafiću izvan baze u kojoj su smješteni. Naoružani militanti upali su u kafić te su radnike odvezli u nepoznatom smjeru.

    "Otmičari još uvijek nisu izrekli uvjete, no očekujemo da se radi o otkupnini, za koju još ne znamo niti kolika bi mogla biti niti kada će otmičari kontaktirati naftnu kompaniju", rekao je Vinko Ljubičić, pomoćnik ministrice, te naglasio da su obitelji otetih već obaviještene.

    Ljubičić je također rekao da nema podataka o tome koliko Hrvata radi u Nigeriji, pošto tamo odlaze posredstvom različitih hrvatskih i inozemnih agencija.

    "Ali," tvrdi on, "podaci o tome da je Nigerija rizična zemlja, te da ondje postoji opasnost od napada militanata, kao i otmica, svaki državljanin Republike Hrvatske može pročitati na stranicama MVPEI-ja", izjavio je Ljubičić, te nastavio da pretpostavlja da su zbog takvih događanja u Nigeriji, oteti Garma i Luša vjerojatno imali u svojim ugovorima o radu riješeno i pitanje otmice, te da će im biti isplaćena naknada.

    Lokalna policija u ponedjeljak prijepodne nije imala informacija o otmici.

    Otmica se dogodila u nedjelju navečer, doznaje se od sigurnosnih snaga zaduženih za sigurnost radnika koji rade na nigerijskim naftnim postrojenjima.

    Njihovom otmicom ukupan broj radnika otetih od strane raznih pobunjeničkih skupina koje djeluju na području delte Nigera popeo se na 9. Područje je inače poznato po bogatim naftnim izvorima.

    Reuters javlja kako su jedan američki inženjer i njegov vozač Nigerijac u subotu pušteni na slobodu, ne navodeći ostale detalje o jučerašnjem događaju.

    Otmice stranih državljana na području Port Harcourta od početka godine događaju se gotovo svakog tjedna, a analitičari navode kako događaji imaju veze s rastućim političkim tenzijama vezanim uz nadolazeće izbore u Nigeriji.

    Prošlog mjeseca naoružani otmičari na istom su području oteli 26 filipinskim mornara koji su radili za naftnu kompaniju Shell. Filipinci su oslobođeni (na slici dolje) nakon pregovora s otmičarima, a filipinska predsjednica Arroyo nakon toga je naložila privremenu zabranu odlaska filipinskih naftaša na rad u Nigeriju.

    Otmičarske skupine sastavljene su od raznih separatističkih grupa koje se zauzimaju za političke ciljeve i kriminalnih bandi koje se na otmice odlučuju potaknuti lakom i brzom zaradom od otkupnine za otete radnike.

    http://www.index.hr/clanak.aspx?id=340003

  6. #1631
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Text je inace sa hrvatskih stranica jer na nasim nema nista za sad, sem na PcNen ali isto uzeto sa index.hr

  7. #1632
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Jes hahahhahahahah sram ih bidnulo hehehehheheh ! Inace su trebali im donijet cvijece burek vruc po mogujtnosti qrvu iz lituanije i zamolili ih ka clanove najblize bamelje da objasne zasto su imalo tonu oruzja municije mina exsploziva itd itd ,da se nijesu slucajno spremali za svadbu hahahahahahahahaha (nemogadoh) hahahahahahahahah !
    I tako ova napredna kulturna fina omladina iz Jamerike bjese ugrozena od krvolocne vlasti Suverene Drzave Crne Gore (smrc smrc) Zali boze njine velike zrtve i muke koje pretrpjese u nasku ni Drzavu ,i ja mnim e bi trebali im platit ostetu po najmalje 100 200 milijona eura ,jerbo ta napacena omladina je tako fina da ce sad pisat knjige o ovome nesretnome dogadjaju ,bice nesto ka hari poter !

    ps " SLAVA IM" mucenicima iz Jamerike hahahahahahahahahah ! TO TREBA METKOM U CELENKU PODHITNO !
    Svaka cast za ovaj post!!! 100 tacno i iskreno!!!
    I'll make you an offer you can not refuse

  8. #1633
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Nevjerovatno, ne mogu vjerovat, čoek radi već 90 godina!

    Posljednji update: 20. Feb 2007, 11:22

    Najstariji zaposleni Britanac ima 100 godina

    Najstariji zaposleni Britanac Baster Martin ima 100 godina i već radi punih 90 godina. Martin je zaposlen sa punim radnim vremenom kao čistac vozila u londonskoj vodoinstalaterskoj kompaniji Pimliko.
    Počeo je da radi 1916. godine kao nosač u Londonu. Od tada pa do danas nije bio nijednog dana na bolovanju niti je tražio ljekarsku zaštitu. Nedavno je imao problem sa noktom na velikom prstu jedne noge. Kada je otišao kod ljekara u državnu bolnicu rečeno mu je da mora da čeka 12 nedjelja za tu malu ljekarsku intervenciju. Njegov poslodavac je onda platio 1.500 eura privatnoj bolnici jer mu je Martin kao radnik neophodan i zato ne može da čeka.

    http://www.pcnen.com/detail.php?module=2&news_id=21837

  9. #1634
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Problem što je Vešović Crnogorac a ne Srbin

    Činjenica da se književnik Marko Vešović, poslanik Stranke za BiH u Predstavničkom domu parlamenta FBiH, izjašnjava kao Crnogorac, a ne kao Srbin, moglo bi biti nova prepreka konstituisanju ovog doma, potvrđeno je juče u parlamentu FbiH, pišu banjalučke Nezavisne novine. "Dobili smo kandidature Marka Vešovića kao Srbina iz Stranke za BiH i Marinka Čavare kao Hrvata iz HDZ BiH, ali Vešović se izjašnjava kao Crnogorac, te je iz Stranke za BiH ova kandidatura povučena i najavljeno je da će oni to definisati naknadno", kazao je Anto Baotić, sekretar Predstavničkog doma parlamenta FBiH.
    U Stranci za BiH su pojasnili da se Vešović izjašnjava kao Crnogorac i da ne namjerava da promijeni način izjašnjavanja.
    "U Ustavu FBiH jasno piše da na tom mjestu mora biti Srbin. Naći ćemo drugo rješenje", rekli su u Stranci za BiH.
    Najavljeno je da će konstitutivna sjednica Predstavničkog doma federalnog parlamenta biti nastavljena u srijedu, 21. februara.


    http://www.pcnen.com/detail.php?module=2&news_id=21779



    Nije Marko od onih "kako vitar pushe".
    Marko je car, a šta je po nacionalnosti to nije bitno, ili bar ne bi trebalo da bude.

    Inače ovo jasno pokazuje kakve gluposti nastaju kad se država definiše kao država Bošnjaka, Srba, Hrvata i ostalih. Onda treba da budeš Bošnjak, Srbin itd.da bi i zvanično po Ustavu i ključu bio izabran na neku funkciju. Bljak.
    Last edited by ssin; 22-02-07 at 01:43.

  10. #1635
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja mislim da je EVOLUCIONI KORAK UNAPRIJED ako se u Ustavu upotrijebi formulacija da je CG drzava gradjana,kao sto je i u sadasnjem.

    Neka su sve okolne drzave ex Yu pobrojale narode, po meni GRIJESE!
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  11. #1636
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Marko je car, a šta je po nacionalnosti to nije bitno, ili bar ne bi trebalo da bude.

    Inače ovo jasno pokazuje kakve gluposti nastaju kad se država definiše kao država Bošnjaka, Srba, Hrvata i ostalih. Onda treba da budeš Bošnjak, Srbin itd.da bi i zvanično po Ustavu i ključu bio izabran na neku funkciju. Bljak.
    Taman bljak.

  12. #1637
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    I ja mislim da je EVOLUCIONI KORAK UNAPRIJED ako se u Ustavu upotrijebi formulacija da je CG drzava gradjana,kao sto je i u sadasnjem.

    Neka su sve okolne drzave ex Yu pobrojale narode, po meni GRIJESE!
    Naravno da grijese, to lichi na fashizam.

  13. #1638
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rade tamo....fakat! E sad....kako ce razlucit ko je na *mucku* diplomirao, a ko ne...BICE OVDJE SVACEGA!Ali posebno je dirljivo sto je prof.dr. Emilija Stankovic "predstavnik Srbije u Radnoj grupi za praćenje bolonjskog procesa i potpisnik nacionalnog izveštaja pripremljenog za ministarski sastanak zakazan za maj mesec u Londonu"....AKO NIJE SRCELOMNO U BUKVALNOM SMISLU, BEZ SVAKOGA.....

    Tajni agent upisao fakultet i podmićivao profesore

    http://www.blic.co.yu/blic/danas/bro...dmicivanje.jpg
    KRAGUJEVAC - Da ja tebi završim diplomu Pravnog, a ti, brate, da me ne hapsiš - ponuda je sa kojom je u julu prošle godine Saša Jovanović (36) iz Velike Plane pokušao da izbegne hapšenje zbog trgovine kradenim automobilima. Ponuda je očigledno bila upućena na pogrešnu adresu - jednom smederevskom policajcu koji je u narednih sedam meseci kao prikriveni islednik uspeo da raskrinka korupcionašku mrežu profesora Pravnog fakultetu u Kragujevcu.
    - Smederevski policajac je o ovoj ponudi obavestio starešine u MUP Srbije i pao je dogovor da se Jovanović ne uhapsi. Već godinama se šuška o podmićivanju profesora ovog fakulteta i ovo je bila prilika sa se cela stvar ispita. Jovanović je odmah odradio svoj deo pogodbe. Policajca iz Smedereva povezao je sa nekoliko „svojih“ profesora na kragujevačkom Pravnom fakultetu. Njihov posao bio je da mu „završe“ diplomu, naravno za novac. Sedam meseci policajac je odlazio na fakultet, prijavljivao i bez problema „polagao“ ispite. Radio je sam, zbog rizika da informacije o akciji ne procure, naoružan samo video tehnikom, kojom je svako davanje mita, snimao. Imali smo veliko poverenje u njega jer se ranije pokazao kao odličan operativac, koji je prošao i obuku u centru FBI u Budimpešti - kaže izvor „Blica“ iz MUP Srbije.
    Istragom je utvrđeno i da je Jovanović, koji ima podeblji kriminalni dosije, bio posrednik u svim dogovorima sa profesorima, ali ne samo za smederevskog policajaca.

    16.000 evra za diplomu

    Mnogi studenti preko njega su završavali ispite. On je bio spona profesora i studenata. Njemu su davali čak i po 1.000 evra za ispit, koje je on potom nosio u profesorske kabinete, dok je cena diploma bila čak i 16.000 evra - kaže za „Blic“ izvor iz vrha MUP-a.
    Istraga smederevskog policajca prekjuče ujutru finalizirana je akcijom pripadnika Službe za organizovani kriminal, u kojoj su uhapšeni dekan Sveta Purić, prodekan Božin Vlašković i šestoro profesora, Emilija Stanković, bivši pomoćnik ministra prosvete, Dragana Petrović, osumnjičena kao organizator grupe, Predrag Stojanović bivši poslanik DHSS i nekadašnji predsednik skupštinskog Odbora za prosvetu, Srđan Đorđević, bivši sudija Ustavnog Suda, Ivan Čukalović, Dragan Bataveljić, kao i šef Službe za studentska pitanja Zoran Simić. Iza rešetaka našao se, naravno, i posrednik Saša Jovanović. Njih desetoro potom su privedeni u smederevsku policiju, gde im je određeno zadržavanje od 48 sati. Kasno sinoć, svi su sa krivičnim prijavama privedeni Istražnom sudiji Specijalnog suda. Specijalno tužilaštvo za organizovani kriminal najavilo je da će se danas izjasniti o hapšenju profesora.
    Policija je i juče pretresala Pravni fakultet. Prostorije dekanata i dela studentske Službe bile su zapečaćene, a raspored predavanja i polaganja ispita potpuno je poremećen.
    Izvor „Blica“ sa fakulteta kaže da je policija u dekanatu pronašla 18 studentskih indeksa sa po hiljadu evra u svakom. Veće sume deviza su nađene i u stanovima profesora. Kod Emilije Stanković nađeno je 40.000 evra, a kod profesorke Dragane Petrović 20.000 evra. Policija je zaplenila i skupoceni Stankovićkin BMW za koji postoji sumnja da ga je dobila od posrednika Saše Jovanovića.
    - Mnogi ispiti su prodati i bez znanja profesora, mahinacijama sa falsifikovanim prijavama ispita i ubacivanjem lažnih podataka u kompjutersku bazu fakulteta. Tako su mnogi, ni krivi ni dužni, ukaljali obraz, dok je novac otišao u tuđ džep - kaže naš izvor.

    Studenti zadovoljni

    Studenata je juče na Pravnom fakultetu bilo malo. Uglavnom su dolazili da se informišu kada će polagati ispite koji su odloženi zbog hapšenja.
    Nenad Vujisić student na drugoj godini kaže da zna za priče da korupcija odavno postoji na Pravnom fakultetu.
    - Ironija je to što ljudi koji su diplomirali na borbi protiv korupcije sami uzimaju pare od studenata. Postoji čak i cenovnik pojedinih ispita. Slično je, kako sam čuo, i na Medicinskom fakultetu.
    I Snežana Petrović sa treće godine kaže da je od početka školovanja slušala priče da mito uzimaju profesori koji su upravo pohapšeni.
    - Najviše su korumpirani profesori sa Pravnog i Medicinskog fakulteta, ali ne znam koliko košta ispit. Potičem iz dobrostojeće porodice. Imam pare da kupim ispit, ali ja učim i to mi nije potrebno. Mnogi polažu po principu „ako daš, proći ćeš“ - kaže student prve godine Nataša Vasić.
    Većina studenata srećna je što je pravda zadovoljena hapšenjem, ali navode da ništa ne može da nadoknadi nepravdu prema studentima koji pošteno polažu ispite.
    - Prodaja ispita je bila očigledna, ali niko nije imao snage da se sa tim problemom uhvati u koštac. Ne treba se zaustaviti samo na Pravnom fakultetu. Profesorima se mora ispitati poreklo imovine i oduzeti im sve što su nepošteno stekli. Trebalo bi uhapsiti i kazniti ne samo profesore već i studente koji su davali mito i njihove roditelje koji su im za to dali novac - kaže Nataša Jeftović, student treće godine.
    Sveži diplomac Jelena Damjanov kaže da zna da za skoro svaki ispit postoji tarifa.
    - Toga ima na svakom fakultetu. Pravni nije izuzetak. Diplomu imam, stekla sam je pošteno, ali se pitam kako ću sada naći posao kada je pukla bruka - kaže Damjanov.
    [SIZE=3]Tamara Marković-Subota - Nebojša Radišić - Arsenije Lukić [/SIZE]
    Panika i među studentima

    MUP Srbije najavio je nastavak akcije hapšenja profesora koji su uzimali mito od studenata. Panika, međutim, nije zavladala samo među kolegama uhapšenih već i među mnogima koji su davali mito i kupovali ispite i diplome.
    - Diploma kragujevačkog Pravnog fakulteta bila je osnov za zaposlenje mnogih srpskih i crnogorskih policajaca, ali i mnogih sudija. Svaka diploma sada će biti ispitana - kaže izvor „Blica“ iz MUP Srbije.
    Reakcije

    Pravni fakultet juče potvrdio da je „jedan broj zaposlenih na tom Fakultetu priveden na informativne razgovore zbog sumnje da su primili mito“.
    Zoran Ponjavić, profesor na Pravnom fakultetu u Kragujevcu i prorektor za nastavu na Univerzitetu:

    „Savet fakulteta bi sutra, ili u ponedeljak, trebalo donese da odgovarajuće odluke i pokaže da je Fakultet sposoban da, uprkos svemu, nastavi dalje.“
    Vida Petrović-Škero, predsednica Vrhovnog suda Srbije: „Hapšenje profesora osumnjičenih za primanje mita, potvrda je stvarne volje za suočenjem sa korupcijom. Ako budemo imali pravnike i doktore koji su do diploma došli putem korupcije, sasvim sigurno nećemo imati ni dobro zdravstvo, ni sudstvo ni buduću prosvetu.“
    Branko Kovačević, rektor BU:

    „Takve stvari ne smeju da se dešavaju na fakultetima. Profesori koji primaju mito treba da se suspenduju i da trajno izgube licencu za rad. Čuo sam da postoji korupcija i na BU i tvrdim da ljudi koji to rade više neće biti na fakultetu čim budemo imali dokaze.“
    Božidar Đelić, funkcioner DS-a:

    „Univerzitet je jedan od velikih aduta Kragujevca i budućnost grada zavisi baš od njega. Ovim postupkom profesora koji su uzimali mito obezvređuje se trud svih, i nastavnika i studenata koji pošteno rade.“
    Sindikat obrazovanja Srbije:

    „Uhapšena Emilija Stanković, pomoćnik ministra prosvete, predstavnik je Srbije u Radnoj grupi za praćenje bolonjskog procesa i potpisnik nacionalnog izveštaja pripremljenog za ministarski sastanak zakazan za maj mesec u Londonu. Iz moralnih razloga ministar prosvete Slobodan Vuksanović trebalo bi da podnese neopozivu ostavku.“
    Last edited by Old Bone; 22-02-07 at 08:38.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  14. #1639
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Posljednji update: 22. Feb 2007, 11:42
    Vladin činovnik se prepoznao na snimku sa Dubrovačkog ratišta
    Predsjednik Komisije za konflikt interesa Slobodan Leković je potvrdio da je on osoba na snimku sa Dubrovačkog ratista, koji je emitovan na Prvom programu Hrvatske televizije u ponedjeljak uveče, u okviru emisije Otvoreno.

    Leković, na snimku u Mokošici kod Dubrovnika 1991. godine, daje izjavu u svojstvu rezervnog kapetana JNA o tome kako će njegova jedinica dostaviti tuce rasparenih patika Dječijem domu iz Bijele gdje će biti sortirane.

    "Tačno je da sam se 1991. odazvao na vojni poziv i da sam bio u Mokošici kao rezervni vojni oficir intendantske čete iz Kumbora", rekao je Leković i dodao da se tačno ne sjeća o čemu je pričao pred kamerama.

    http://www.pcnen.com/index1.php?module=2&menu=5

    Eto tako

  15. #1640
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    E MAJKO PRESVETA BOGORODICE,
    koliko SRAMOTE, za OVAKO MALU DRZAVU,
    pa NJEGOVE IDEOLOSHKE VODJE IZ DPSa,
    su izabrane , da nas VODE, U SVIJETLU BUDUCNOST IZ MRACHNE PROSHLOSTI.

    BICE TOGA JOSH, KAD SE POJAVE SNIMCI IZ ARHIVE.

    OCE LI KO,
    NAMA SHTO UMIREMO OD STAMOTE, PLACAT ZA DUSHEVNU BOL,
    koju su svjesno NANIJELI FAKULTETSKI OBRAZOVANI POJEDINCI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  16. #1641
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oce Li Ko,Nama Shto Umiremo Od Sramote, Placat Za Dushevnu Bol,
    Oce Li Ko,Nama Shto Umiremo Od Sramote, Placat Za Dushevnu Bol,
    Oce Li Ko,Nama Shto Umiremo Od Sramote, Placat Za Dushevnu Bol,
    Oce Li Ko,Nama Shto Umiremo Od Sramote, Placat Za Dushevnu Bol,
    Oce Li Ko,Nama Shto Umiremo Od Sramote, Placat Za Dushevnu Bol,
    Oce Li Ko,Nama Shto Umiremo Od Sramote, Placat Za Dushevnu Bol,
    Oce Li Ko,Nama Shto Umiremo Od Sramote, Placat Za Dushevnu Bol,
    Oce Li............SVAKI DAN PO PAR PUTA BOLI...
    Last edited by Old Bone; 22-02-07 at 16:05.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  17. #1642
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    POLICAJAC SUAD MURATBAŠIĆ TVRDI DA JE PO NALOGU MEVLUDINA NUHODŽIĆA AGITOVAO NA IZBORIMA

    Odradio 34 komšije da glasaju za DPS

    Podgorica - Pripadnik Gr-anične službe MUP-a Crne Gore Suad Muratbašić izjavio je juče da je na posljednjim parlamentarnim izborima "morao" da, kao partijski aktvista, ubjeđuje građane u Bijelom Polju da glasaju za Demokratsku partiju socijalista.
    "To se desilo na zadnjim parlamentarnim izborima. Angažovao me lično Mevludin Nuhodžić (poslanik DPS) da odradim 34 moja sugrađanina da bi glasali za DPS", rekao je Muratbašić Radiju Slobodna Evropa.
    Na pitanje da li zna da je to protivzakonito, on je rekao da to zna, ali da je bio primoran iz straha da ne ostane bez posla i dodao kako se sada kaje.
    Muratbašić tvrdi da je bio zadužen da svoje rođake i komšije nagovara da glasaju za DPS i da su ga oni poslušali, iako su namjeravali da podrže Bošnjačku stranku.
    "Rekli su ne glasamo ni zbog Mila, ni zbog ovoga ni zbog onoga. Još ovaj put glasaćemo za hatar tvoj i tako je i bilo. Svi s mojeg spiska glasali su za DPS", rekao je Muratbašić, koji je devet godina službenik MUP-a.
    On je rekao i da se policajci drže u zavisnom položaju i primoravaju na zloupotrebu za račun vlasti, kao i da je "već devet godina bez stalnog radnog angažmana ćutao i trpio" i onda kada je "morao odrađivati fizičke poslove na imanju starješine i okretati glavu od nezakonitih radnji kolega".
    Muratbašić tvrdi i da u MUP-u državu poistovjećuju sa partijom.
    "Država te drži u neizvjesnosti. Svi oni što su bili protiv države bili su u Sedmom bataljonu, rezervisti Vojske Jugoslavije, većina njih našla je mjesto u MUP-u Crne Gore, dobili su rješenje na neodređeno vrijeme, a mi čekamo, pitam se dokle. Šta je s nama koji smo od prvog dana za državu? Odradio sam za državu, a država za mene nije ništa", kaže on i dodaje i da je kadrovska politika MUP-a nepravedna.
    Muratbašić je rekao da slično njemu misli dosta ljudi u MUP-u, ali da to ne smiju glasno reći jer ih to može koštati radnog mjesta ili premještaja.
    "Sigurno da može, ali ne bojim se ni najmanje. Sve što sam rekao, rekao sam istinu i iza toga stojim", rekao je on.

    N.R.

    NIJE TO MOJ NAČIN

    Mom karakteru, kao čovjeka i političara, ne pristoji metod nametanja mišljenja koji asocira na ucjenu, izjavio je juče Mevludin Nuhodžić, član Predsjedništva DPS-a. On je "Vijestima" rekao da se za svoje političke stavove bori iznoseći korektno argumente, bez insinuacija i da na taj način nastoji da ubijedi i druge.
    "Tako razgovorom sa ljudima bilo koje profesije i bilo gdje da rade. Bilo da su oni obični radnici u nekoj privatnoj firmi, policajci ili umjetnici. Za svoje političko mišljenje borim se argumentima i sa partijskim kolegama i političkim konkurentima", rekao je Nuhodžić. On je dodao da Suada zna "kao komšiju i dobrog momka čija su politička opredjeljenja građanske orijentacije".
    "To je on, čini mi se i rekao, i ne mogu da shvatim da je dao takvu izjavu o nametanju nekog mišljenja njemu. Vjerovatno pokušava da svoj problem riješi na način koji je često prisutan na ovim našim prostorima, bez argumenata kačeći etikete drugima. To je pogrešan put za rješavanje problema koje, vjerovatno, Suad ima", ocijenio je Nuhodžić.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  18. #1643
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Rade tamo....fakat! E sad....kako ce razlucit ko je na *mucku* diplomirao, a ko ne...BICE OVDJE SVACEGA!Ali posebno je dirljivo sto je prof.dr. Emilija Stankovic "predstavnik Srbije u Radnoj grupi za praćenje bolonjskog procesa i potpisnik nacionalnog izveštaja pripremljenog za ministarski sastanak zakazan za maj mesec u Londonu"....AKO NIJE SRCELOMNO U BUKVALNOM SMISLU, BEZ SVAKOGA.....

    Tajni agent upisao fakultet i podmićivao profesore
    .
    Ovaj primer iz Kragujevca pokazuje da policija ima snage i moći da se nosi i sa kriminalom visokih funkcionera,bez obzira da li su oni članovi sada vladajućih partija ili bivši funkcioneri iz nekad vladajućih a sada opozicionih stranaka.Ovakva akcija policije nije bila moguća bez reforme krivičnog zakonodavstva,koja je izvršena po predlozima i na insistiranje dosadašnje Vlade,prvenstveno kroz donošenje novog kodifikovanog Krivičnog Zakonika i Zakona o krivičnom postupku,koji su omogućili policiji da može u kriminalne grupe ubacivati agente-provokatore.
    Još važnije od zakona je to što policija i tužilaštvo kao državni organi imaju dovoljno nezavisnosti od politike i stranaka pa hapse između ostalih i članove vladajućih struktura i pomoćnike ministara,što se do nedavno nije moglo zamisliti.
    Verovatno ne postoji država bez izvesnog stepena korupcije u visokom obrazovanju,samo što se negde to oštro goni a negde gura pod tepih.
    Posle ovakve spektakularne akcije policije svaki korumpirani profesor će morati duboko da se zamisli ako se upušta u prodaju diploma i ispita,jer možda pred njim nije neki student koji hoće da ga podmiti,već policijski inspektor.

  19. #1644
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    ovo ce sve da se zaboravi za 3-4 dana.toliko o ovoj "aferi".
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  20. #1645
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    POLICAJAC SUAD MURATBAŠIĆ TVRDI DA JE PO NALOGU MEVLUDINA NUHODŽIĆA AGITOVAO NA IZBORIMA

    Odradio 34 komšije da glasaju za DPS

    Podgorica - Pripadnik Gr-anične službe MUP-a Crne Gore Suad Muratbašić izjavio je juče da je na posljednjim parlamentarnim izborima "morao" da, kao partijski aktvista, ubjeđuje građane u Bijelom Polju da glasaju za Demokratsku partiju socijalista.
    "To se desilo na zadnjim parlamentarnim izborima. Angažovao me lično Mevludin Nuhodžić (poslanik DPS) da odradim 34 moja sugrađanina da bi glasali za DPS", rekao je Muratbašić Radiju Slobodna Evropa.
    Na pitanje da li zna da je to protivzakonito, on je rekao da to zna, ali da je bio primoran iz straha da ne ostane bez posla i dodao kako se sada kaje.
    Muratbašić tvrdi da je bio zadužen da svoje rođake i komšije nagovara da glasaju za DPS i da su ga oni poslušali, iako su namjeravali da podrže Bošnjačku stranku.
    "Rekli su ne glasamo ni zbog Mila, ni zbog ovoga ni zbog onoga. Još ovaj put glasaćemo za hatar tvoj i tako je i bilo. Svi s mojeg spiska glasali su za DPS", rekao je Muratbašić, koji je devet godina službenik MUP-a.
    On je rekao i da se policajci drže u zavisnom položaju i primoravaju na zloupotrebu za račun vlasti, kao i da je "već devet godina bez stalnog radnog angažmana ćutao i trpio" i onda kada je "morao odrađivati fizičke poslove na imanju starješine i okretati glavu od nezakonitih radnji kolega".
    Muratbašić tvrdi i da u MUP-u državu poistovjećuju sa partijom.
    "Država te drži u neizvjesnosti. Svi oni što su bili protiv države bili su u Sedmom bataljonu, rezervisti Vojske Jugoslavije, većina njih našla je mjesto u MUP-u Crne Gore, dobili su rješenje na neodređeno vrijeme, a mi čekamo, pitam se dokle. Šta je s nama koji smo od prvog dana za državu? Odradio sam za državu, a država za mene nije ništa", kaže on i dodaje i da je kadrovska politika MUP-a nepravedna.
    Muratbašić je rekao da slično njemu misli dosta ljudi u MUP-u, ali da to ne smiju glasno reći jer ih to može koštati radnog mjesta ili premještaja.
    "Sigurno da može, ali ne bojim se ni najmanje. Sve što sam rekao, rekao sam istinu i iza toga stojim", rekao je on.

    N.R.

    NIJE TO MOJ NAČIN

    Mom karakteru, kao čovjeka i političara, ne pristoji metod nametanja mišljenja koji asocira na ucjenu, izjavio je juče Mevludin Nuhodžić, član Predsjedništva DPS-a. On je "Vijestima" rekao da se za svoje političke stavove bori iznoseći korektno argumente, bez insinuacija i da na taj način nastoji da ubijedi i druge.
    "Tako razgovorom sa ljudima bilo koje profesije i bilo gdje da rade. Bilo da su oni obični radnici u nekoj privatnoj firmi, policajci ili umjetnici. Za svoje političko mišljenje borim se argumentima i sa partijskim kolegama i političkim konkurentima", rekao je Nuhodžić. On je dodao da Suada zna "kao komšiju i dobrog momka čija su politička opredjeljenja građanske orijentacije".
    "To je on, čini mi se i rekao, i ne mogu da shvatim da je dao takvu izjavu o nametanju nekog mišljenja njemu. Vjerovatno pokušava da svoj problem riješi na način koji je često prisutan na ovim našim prostorima, bez argumenata kačeći etikete drugima. To je pogrešan put za rješavanje problema koje, vjerovatno, Suad ima", ocijenio je Nuhodžić.
    Milo mi je sto si ti ovo postavio.Bolje nego da sam ja,u svakom slucaju.
    A o samom tekstu nemam sta da kazem.Ko je htio da gleda svojim ocima mogao je slicne primjere da primijeti na sve strane.
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  21. #1646
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    Milo mi je sto si ti ovo postavio.Bolje nego da sam ja,u svakom slucaju.
    A o samom tekstu nemam sta da kazem.Ko je htio da gleda svojim ocima mogao je slicne primjere da primijeti na sve strane.
    Milo (Dj.) ti je,a?

    DPS, SNP, komplet Srpska Lista su svi jednaki. Sve su to interesdzije koje ne interesuje nista osim sopstvena guzica, a koje su do ne tako davno djelovale zajedno a kad je doslo do raskola ovi optuzuju ove za Srbovanje a ovi ove za lopovluk. A do 1997 su zajedno i Srbovali i krali.

    Sve mi se cini da nam je zadnji voz bio LSCG i da ce puno vremena proci dok se ponovo jedna onako svijetla tacka pojavi na politickoj sceni Crne Gore...
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  22. #1647
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Milo (Dj.) ti je,a?

    DPS, SNP, komplet Srpska Lista su svi jednaki. Sve su to interesdzije koje ne interesuje nista osim sopstvena guzica, a koje su do ne tako davno djelovale zajedno a kad je doslo do raskola ovi optuzuju ove za Srbovanje a ovi ove za lopovluk. A do 1997 su zajedno i Srbovali i krali.

    Sve mi se cini da nam je zadnji voz bio LSCG i da ce puno vremena proci dok se ponovo jedna onako svijetla tacka pojavi na politickoj sceni Crne Gore...

    Nijesu bas svi (nabrojani) do 1997 bili zajedno.A,i da jesu,oni sto su trenutno na vlasti moraju da snose najveci dio odgovornosti za sve sto se desava.No,to je kod nas najmanje bitno.
    A i ta "svijetla tacka" je uspjela da potamni prije nego sto se potpuno ugasila.I tamo se svasta desavalo.
    Ostaje nam samo da se pitamo sta bi bilo da S.Perovic nije napustio LSCG.Kad je on otisao meni je bilo jasno sta ce da se desi (i sa Liberalnim savezom i sa Crnom Gorom).
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  23. #1648
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    E MAJKO PRESVETA BOGORODICE,
    koliko SRAMOTE, za OVAKO MALU DRZAVU,
    pa NJEGOVE IDEOLOSHKE VODJE IZ DPSa,
    su izabrane , da nas VODE, U SVIJETLU BUDUCNOST IZ MRACHNE PROSHLOSTI.

    BICE TOGA JOSH, KAD SE POJAVE SNIMCI IZ ARHIVE.

    OCE LI KO,
    NAMA SHTO UMIREMO OD STAMOTE, PLACAT ZA DUSHEVNU BOL,
    koju su svjesno NANIJELI FAKULTETSKI OBRAZOVANI POJEDINCI.
    E, ja, ma ne iz nasijeh arhiva, takve ne postoje. No, bice da su ovi nasi junaci dosegli stadijum DEMENCIJE sve dok im tudje arhive ne pritekose u pomoc. A onda su se, prisilno, je li, pri$etili da je to neko drugi cinio umjesto njih. Znas ono, poput, 'Komiti su obicno upadali u te kucerine i otimali sve sto im se naslo pod ruku. Niko nije bio spreman o$eć' ruku rad' obraza. Jedino sam JA, jedini [gramaticki ispravno za njih, zar ne?], moram ovo naglasit' :mrgreen:, bio primoran da budem rezervni vojni oficir intendantske čete iz Kumbora. Zato, e sam posten, e vi sve ovo, Crnogorci, posteno pricam [opet gramaticki OK], zasluzio sam da bidnem Predsjednik Komisije za konflikt interesa. Nijesam znava da i pored nase unistene arhive postoje i 'rvatske, pas im se mesa napoteza', no, sto ima veze, ja sam cistijeh rukah. Sve sam patike razdijelio mom drugaru, lopovu, direktoru, iz Bijele, vrsnom pregaocu i zastitniku sirocadi.':joint:

    ZasluziJo, no sto!!! :ass:
    Last edited by cvrchak; 23-02-07 at 00:31.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  24. #1649
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Ljudi, ne pricajte svasta. Tada je u tu vojsku bilo i Hrvata i Makedonaca i Bosanaca. Tada je to jos bila JNA. To sto je medju njima bilo chetnika ne znaci da su svi bili chetnici. Ne zaboravite da je puno tadasnjih Liberala (ne mislim na rukovodioce) bilo na ratiste. Naravno, ne da pale, vec zato sto ih je to zadesilo i sto nijesu bili sigurni treba li dezertirat ili ne.

  25. #1650
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Shto RECHE MANDELA,

    AMSTIJA DA,
    AMNEZIJA NE, PA NE,

    ti ratnici neka SHJEDE DOMA, i neka se POKRIJU PONJAVOM,
    a ne na REZIMSKU BASTILJU; SVAKI BOZIJI DAN I NOJ.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Page 66 of 321 FirstFirst ... 165662636465666768697076116166 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Bush ili Kerry!
    By Fabia_Elegance! in forum Politika generalno
    Replies: 73
    Last Post: 08-08-10, 22:21
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 21:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 12:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 20:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 20:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •