Page 30 of 321 FirstFirst ... 202627282930313233344080130 ... LastLast
Results 726 to 750 of 8018

Thread: Iz raznih novina

  1. #726
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    INTERVJU - Nekadašnji član kabineta evropskog komesara Krisa Patena Patrik Rok za RepublikuReferenduma više neće bitiSvi u Evropskoj uniji su stava da u Crnoj Gori nikad neće biti organizovan novi referendum, jer je sa državnom zajednicom završeno zauvijek i treba ići naprijed sa nezavisnom Crnom Gorom – ocijenio je u intervjuu za Republiku nekadašnji član kabineta evropskog komesara Krisa Patena Patrik Rok. On smatra da će do kraja godine Crna Gora imati zaključen sporazum o stabilizaciji i pridruživanju sa Evropskom unijomKako komentarišete rezultate referenduma i brzo priznavanje od svih važnih međunarodnih igrača?- Pa, rezultat je bio očigledan, uopšte nije bio tijesan, sa razlikom od 11 odsto u korist nezavisnosti. To je ubijedilo sve koji su ranije imali dilema u legitimnost rezultata. Zato su i ispunjena obećanja o brzom međunarodnom priznanju. Važno je i što su odbačene one tvrdnje od prije referenduma, koje su upućivali neki koji su plašili crnogorske glasače da će se granica zatvoriti, biti uvedene vize... Upravo suprotno, slobodno je kretanje ljudi, nema viza sa Srbijom, crnogorskim studentima biće dat nacionalni tretman u Srbiji.... Sve što je bilo nejasno, sada je jasno, i nema nikakve prijetnje stabilnosti zbog crnogorske nezavisnosti. Atmosfera je relaksirana i tačno onakva kako se ranije predviđalo, a pokazalo se da nijesu bili u pravu oponenti nezavisnosti, jer se sve što su najavljivali nije desilo.Uslijedilo je brzo priznanje, Crna Gora je već u OEBS-u, trebalo bi i mandat za pregovore da ubrzo bude gotov u Evropskoj komisiji, iće će odmah nakon toga ka Savjetu ministara, tako da bi narednog mjeseca trebalo da imate svoj pregovarački mandat.Proces evropskih integracija nije narušen kako su neki nagovještavali.Važno je da sada crnogorska opozicija prihvati realnost. Srbija je prihvatila nezavinost i mislim da se predsjednik Tadić ponaša besprijekorno, kao što se moglo od njega i očekivati, dva puta je došao u Crnu Goru, inicirajući da želi prijateljske odnose sa Crnom Gorom, što je odlično ponašanje. Takvo ponašanje sada treba očekivati i od crnogorske opozicije.Opozicija, ipak, još nije priznala rezultate referenduma. Kako to komentarišete?- Vrlo je tužno, jer su prihvatili evropska pravila, evropski model, po kojem su prihvatili i da Lipka bude predsjednik Referendumske komisije, koji će arbitrirati kod teškoća. Jasno je da nije postignut tijesan, već jasan rezultat, sa prednošću od 45.000 glasova ili 11 odsto, i treba da prihvate rezultate. Kada partija kaže da je proevropska, mora da prihvati ono što prihvata EU.Kako to utiče na njihov imidž, u evropskim i američkim krugovima?- Mislim da utiče i da je tužno što se tako ponaša partija, koja tvrdi da je proevropska. Ono što političke partije moraju ponekad da prihvate u demokratiji je i poraz, i to na dostojanstven način. Sa državnom zajednicom je završeno zauvijek, neće se vratiti, jer nikada više neće biti referenduma i treba ići naprijed sa nezavisnom Crnom Gorom. Svi u EU su na tom fonu, i to treba da urade i u opoziciji, koja je doživjela težak i jasan poraz.Po pitanju podjele imovine, kao i kvota u nekim finansijskim organizacijama još ima problema. Očekujete li da bi EU, ili neki drugi međunarodni igrač, i tu mogla da interveniše?- Pa, ne mislim da EU tu ima ulogu, više je to na bilateralnim diskusijama. Te diskusije treba da se odvijaju u prijateljskoj atmosferi na osnovu zdravog razuma. Ne mislim da bi EU, ili neko drugi, treblo da se miješa, jer ni podjela rezervi bivše Centralne banke bivše Jugoslavije nije bila laka i dugo su se vodile diskusije. Tu bi EU imala vrlo malo toga da uradi, osim da utiče na obje strane da budu razumne.Ipak, i to treba da se odvija lagano, jer je Srbija već priznala Crnu Goru, u oblasti obrazovanja su data sva prava crnogorskim studentima, pa bi ta Vlada, koja više ne odbija rezultate, trebalo da razumno pregovara.Ono što je bilo pogrešno u referendumskoj kampanji unionista je srpski prefiks, i sada, kada je i Srbija priznala Crnu Goru, bi oni i trebali da se pomjere od toga, od te opsesije, od osnove kao etničkih Srba. Oni su važni, ali nijesu većina za glasanje.Kod definisanja novog ustava, ili novog izbornog zakona, da li očekujete konsenzus političkih partija ili novo posredovanje EU?- Za novi ustav, ako vam treba dvije trećine u parlamentu, očigledno vam treba konsenzus, inače neće proći, Ipak, mislim da EU neće biti uključena u sve to, ako se obje strane ne slože, kao i kod uključivanja EU u referendumski proces. Da bi bili uključeni za to moraju biti spremne i vlast i opozicija. Mislim da ne možete imati novi ustav ako se ne dogovore obje strane, i EU će u to ući tek ako je zamole obje strane.Koje reforme vidite najurgentnijim za Crnu Goru, sada nakon nezavisnosti?- To su, naravno, pitanja ekonomije i evropskih integracija. Veoma je važan plan implementacije Ugovora o stabilizaciji i pridruživanju. Mislim da će proces stabilizacije i pridruživanja biti sigurno završen do kraja godine, uz kratak period prevođenja teksta. U međuvremenu, treba da znate koje su vam obaveze, jer je to ugovor Crne Gore sa EU i treba da pokažete Evropskoj uniji da ste spremni da izvršavate obaveze, koje će biti definisane ugovorom. Mislim da je Crna Gora opredijeljena da izvršava te obaveze. ....... eh, nema više reverenduma ? ... neke će se stranke i plemenska veća pogasit ...

  2. #727
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur
    ...nekadašnji član kabineta evropskog komesara Krisa Patena Patrik Rok...
    Kako ono nekad pricase RTS.... kandidat za clana britanskog parlamenta Dzon Kenedi

  3. #728
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Kako ono nekad pricase RTS....
    ... u ovom slučaju relevantnost čovjeka određuje ono što priča ... što reče neko, na loptu, ne na igrača ...

  4. #729
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ti i tavi savjetnici kao taj drze referate za zemljekao CG i najvazniji su ljudi , koji kreiraju politiku pojednih velikih zemalja, jer za nas je potreban jedan do dva covjeka za konstantnu analizu, a ne timovi.

    Dakle, MNOGO JE VAZNO TO STO JE REKAO!

    Po meni jedini pravi zakljucak bi bio:OKRENITE SE CRNOJ GORI BRACO SRBI KOJI OVDJE ZIVITE I EGZISTIRATE!ZABORAVITE NA NOVE REFERENDUME!
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  5. #730
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    405
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Ja to vidim vise kao zavjeru protiv nove i mlade Crne Gore.

    Medjunarodna koalicija zla, predvodjena od strane UN, namjerava da nas natjera da slavimo Vidovdan posto-poto (kao, na taj dan smo primjeni u UN pa mora da se slavi - kao da smo mi naivni). Posle ce im lako biti da tvrde da je Crna Gora srpska drzava - jer svako zna da slavi Vidovdan.

    Dok se ti osvijestis i pocnes da se pravdas - vec si asimiliran.
    Ja to vidim kao jasan dokaz kako Bog vidi koliko smo razliciti narod od Srba, pa nam daje dobre stvari na taj nesrecni dan za Srbe.
    Mi cemo Vidovdan slavit ubuduce kao dan pobjede, a Srbi ce ga slavit i dalje kao dan poraza.

    Za Srbe je Vidovdan dan poraza, za nas je to dan pobjede.

    Srbi su 28. juna 1389 na Kosovu izgubili vladara, a preci Crnogoraca to jest Balsici nijesu ni ucestvovali, nijesu odili na tu bitku.

  6. #731
    Join Date
    May 2006
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dnevni list Pobjeda, 29.06.2006

    ODLUKA UPRAVE EKONOMSKOG FAKULTETA

    Sve lučonoše studiraće besplatno


    Uputili smo zahtjev Univerzitetu i drugim organima da se razmotri mogućnost i proširi broj za buyetske studente, ali i u slučaju da dobijemo negativan odgovor, mi ćemo snositi troškove njihovog školovanja, kaže dekan Ekonomskog fakulteta prof. dr Vujica Lazović

    Podgorica, 28. juna - Uprava Ekonomskog fakulteta odlučila je da sve lučonoše koji su konkurisali za upis na ovu univerzitetsku jedinicu upiše kao buyetske studente, dakle i one koji su se našli u grupi samofinansirajućih, bez obzira na to hoće li uspjeti da za njih dobiju novac od države ili ne.
    -Raspisali smo konkurs za 108 studenata na buyetu, a imamo 131 jednog kandidata sa diplomom “luča”, dakle 23 ih se upisalo kao samofinansirajući studenti. Uputili smo zahtjev Univerzitetu i drugim organima da se razmotri mogućnost i proširi broj za buyetske studente, ali i u slučaju da dobijemo negativan odgovor, mi ćemo snositi troškove njihovog školovanja, kazao je za “Pobjedu” dekan Ekonomskog fakulteta prof. dr Vujica Lazović.
    Svaki fakultet treba da bude srećan kada se pojavi kandidat sa diplomom “luča” i to ga u neku ruku obavezuje da nađe načina da ga upiše, kaže Lazović.
    Na ovakvu odluku Ekonomskog fakulteta uticala je i činjenica da kandidati iz gimnazija u Podgorici i Nikšiću koji studiraju kod nas, pokazuju briljantne rezultate, a gledajući strukturu ovogodišnjih “luča” koji su konkurisali na Ekonomiji, dominantan je broj iz te dvije dobre i prestižne škole. To je garancija da ćemo imati dobre studente koji će biti u prilici da sami promovišu neki novi imiy Fakulteta i utiču na njegov opšti uspjeh, naglašava dekan, podsjećajući da je skoro 900 kandidata bilo zainteresovano za studiranje na Ekonomskom fakultetu.
    Pored lučonoša imamo, kaže Lazović, 90 kandidata koji su u toku srednje škole bili odlični u svakom razredu. Dakle, dobili smo 220 briljantnih studenata i ovo je najbolja generacija koju smo do sada imali. Potrudićemo se da im izađemo u susret i ispunimo njihova očekivanja.
    Lazović ističe da imaju i oko 100 kandidata koji su u srednjoj školi bili odlični i vrlodobri i 154 koji su imali vrlodobar uspjeh.
    - To su, takođe kandidati o kojima će Fakultet voditi računa, što znači da ćemo, koliko bude imalo prostora, i u skladu sa organizacionim, kadrovskim i drugim resursima, nastojati da upišemo sve dobre i kvalitetne svršene srednjoškolce koji su kod nas konkurisali, kaže dekan.
    Tu politiku, podsjeća Lazović, zadnjih godina zastupa i rukovodstvo Univerziteta. Studiranje je nešto što danas predstavlja izazov za sve mlade ljude i dobro je da na taj način razbijemo predrasudu da imamo mnogo ekonomista, pravnika…
    Što se tiče kategorije buyetskih studenata tu svakako nešto treba mijenjati. Možda treba ići u rješenja da svi studenti imaju pravo na neki “vaučer” od države, da sa njim konkurišu tamo gdje budu htjeli da se upišu. Dešava se da su na nekim fakultetima srednjoškolci sa dobrim uspjehom buyetski studenti, a na drugima, kao što je slučaj kod nas, lučonoša mora da razmišlja hoće li ili neće moći da se upiše kao student na buyetu, ističe Lazović.

    Dobro je da konkurencija postoji

    Za nas je dobro što postoji konkurencija jer nas to podstiče da se brže mijenjamo, da razmišljamo o mnogim stvarima. Imali kampanju pred upis a možda ne bi razmišljali o tome da nema privatnih fakulteta. Ali sada smo u situaciji da se borimo za dobre kandidate i u tom pogledu smo u potpunosti ostvarili plan ove godine i kao dekan se izuzetno lijepo osjećam i radujem kada sam vidio koliko se kvalitetnih kandidata prijavilo. To garantuje dobru atmosferu u toku sljedeće studijske godine, ocjenjuje dekan.

    Na buyetu svi do 154. mjesta sa rang liste

    - Sobzirom na važeći sistem bodovanja, može se desiti da neko sa diplomom “luča II” bude poslije kandidata koji nije lučonoša, ali je imao bolje ocjene iz predmeta koji se boduju, pa smo donijeli odluku da se svi do 154. mjesta računaju kao studenti na buyetu, a svi koji su preko toga da budu kandidati za samofinansiranje. Sljedeće godine, kada budemo upisivali treći semestar ili drugu godinu, vidjećemo da oni kandidati koji su buyetski upisani, a ne ostvare dobre rezultate, ta mjesta prepuste najboljim samofinansirajućim studentima, što smo uradili i prošle godine.

    Visokoobrazovani interes društva

    - Društvu je svakako u interesu da ima što više visokoobrazovanih ljudi. Iskustva nekih zemalja koje su za relativno kartko vrijeme postigle ogroman ekonomski napredak pokazuju da su u jednom kritičnom periodu procijenili da je veoma značajno da ulažu u visoko obrazovanje svoje nacije. U Južnoj Koreji je recimo, u razdoblju od 25. do 34. godine starosne dobi preko 80 odsto stanovnika visoko obrazovano. I Crna Gora isto ima takvu šansu i na takve zahtjeve i izazove treba da odgovori, smatra Lazović.

  7. #732
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taman mislim: pocinje da se ponavlja Lukovic...kad on sve bolji i sve duhovitiji!


    Iz Londona direktno u Gračanicu: Obnavljanje vjere u srpstvo
    [SIZE=3]U Koštuničinom ništavilu
    [/SIZE]
    Prošle subote – kunem se svojim omiljenim bendom Towers Of London – negdje oko tek propupjele ponoći, skroz mokar od zrenjaninskog piva, negdje na pedesetom kilometru ispred Beograda, odlučim da u sljedećem tekstu za Feral u prvom pasusu ne pominjem dr Vojislava Koštunicu. Probaću, kažem, mrmljajući sebi u bradu, da ignorišem predsjednika Vlade na isti način na koji on godinama ignoriše sve nas: jeste da ga zabolje q što ga neće biti u uvodnoj rečenici za hrvatsko glasilo, ali ću bar dokazati sebi da se nijesam adiktivno navukao na budalu, preživjeće Feral bez Kalašnjikova u eksplikaciji.
    Sve mislim – neće valjda da u sljedećih 72 sata napravi ****** kako bih morao da ga pomenem, neće valjda da ide na Kosovo iz "privatnih i religioznih razloga", kako je ponizno i najponiznije objasnio u molbi UNMIK-u glede polne želje da ga ipak puste na teritoriju koja "pripada Srbiji", neće valjda da u London vodi ministra policije (onog koji je u mladosti obijao kioske) ili svog šefa kabineta Aleksandra Nikitovića, koji izgleda kao cirkuski napuhani Bin Laden s kokardom i bradom. Sve hoće Koštunica: zajebao me u tjednu u kojem direktno iz Londona, s razgovora s Tony Blairom, putuje u Gračanicu ("privatno") da uz penisoidni oblik svijeća, hladovine, mistične smajlovićske erotike obnovi Vjeru u Srpstvo, usred histeričnih tropskih vrućina koje su neobjašnjivo ali indikativno napale Srbiju čim je Crna Gora postala nezavisna a pregovori o tzv. Kosovu ušli u fazu ljetnje zajebancije pod firmom razbibrige.
    Čak i da su mi Towers Of London održali koncert u stanu u soliteru na Zvezdari – morao bih da priznam da nam je Predsjednik Vlade nenadjebiv; način na koji je Koštuničino odijelo skrojeno – o Nikitoviću ili Jočiću da ne govorim: jasno je iz teških tv snimaka kako SAO-nose ono što im je silom kupljeno – patološki svjedoči da je dr Vojislav nepovratno izgubljen u istočnonjemačkom fashion-weeku za vrijeme Honeckera kad se, **** ga, znalo tko nosi odijelo a tko u prugastom sjedi u zatvoru kao izdajnik domovine.
    Koštunica je – usred Londona, ozloglašenog po ručno rađenim odijelima – izgledao kao da su ga upravo pustili iz DDR zatvora u kojem je proveo 50 godina, sav zgužvan, nervozan, umoran, izraubovan, izjeban i nesrećno tužan dok je govorio kako "Srbija postaje umorna od stalnih pritisaka i uslovljavanja", kao DSS robot ponavljajući hit floskulu da "za izručenje Mladića ne samo što postoji politička volja, nego su na zadatku njegovog lociranja angažovani apsolutno svi potencijali koje jedna demokratska država ima na raspolaganju", što, prevedeno na engleski, znači da ništa od ovoga nije istina, jer dr Voja po defaultu laže, jebe se njemu za Mladića usred Londona, važno je samo da stigne do manastira Gračanica gdje će, u vjerskoj ceremoniji, obezbijediti da smajlovićkina svijeća, koju bude držao, bude dovoljno erektivna da izdrži da ne izgori dok Kosovo ne preda Albancima, kako mu je već u Londonu – without candles – već rečeno, uprkos modnim detaljima.
    Posljednja nada dr Koštunice: da će vrućine toliko zajebati The Serbs da neće biti sposobni da razmišljaju na visokim temperaturama koje, vjekovima, ugrožavaju srpsko mentalno biće, osjetljivo na sve iznad 15 stepeni, počelo je da pokazuje efekte; tzv. politički nedjeljnici na naslovnoj strani bave se krucijalnim teritorijalnim pitanjem – jebe li Arkanova Ceca nogometaša Dejana Stankovića ili je u pitanju reverzibilni erektivni proces; u sve se uklapa "ljetnja šema" B92 da na radiju i televiziji narednih mjeseci obustavi sve političke emisije – jer je summer-ideja hedonizma jača od svih nas, kao lično priznanje kolektivnog poraza pred snagama mora & turizma, ali pomalo i oduševljenog Koštunice očekivano presrećnog što se njime nitko neće baviti mjesecima.
    A i zašto bi, zar ovo nije summer 2006, ko sad da po ovim vrućinama pominje Srebrenicu, ratne zločine, Ratka Mladića, Radovana Karadžića, četvorogodišnje bombardovanje Sarajeva, logore u Prijedoru, granatiranje Dubrovnika i Šibenika, zar nezavisna Srbija ne smije da se malo opusti, da zaboravi, da izbjegne Crnu Goru i ode u uvijek prijateljsku Grčku, gdje će se Srbima ulagivati sukladno svakom uloženom pravoslavnom euru?
    I onda me, ispravno se sjećajući početka teksta, pitate koji sam qu tražio u Zrenjaninu, u petak veče? Bio na tribini s par prijatelja/profesora iz Vojvodine kad sam u zao čas otkrio da je s nama nekakav američki diplomata iz bgd ambasade koji je spremio "paper" glede srpskih dešavanja, što je od samog starta izgledalo sumnjivo, da bi se, logično, pretvorilo u politički horror – Towers Of London rekli bi "Kill Your Pop Scene" - čim je Amerikanac (imenom: Demian) krenuo da u DSS oduševljenju govori kako je Vojvodina primjer "sukladnog života", jedno vibrant-dynamic-društvo, sve zahvaljujući Vladi Srbije (bosanski: Koštunica), milina jedna, nigdje napada na Mađare, nigdje radikala u vlasti, nigdje fašista od kojih Vojvodina vrvi.
    Slušam Amerikanca čije numeričko ime 666 ne sluti na dobro: čujem kako kaže da je Vojvodina poznata u svijetu jer je tu rođen Darko Miličić (košarkaš Orlanda), čujem kako se 666 divi mađarskoj emisiji "Idol" koja je imala vojvođanske pjesme... što on smatra ličnim uspjehom dr Koštunice, sve uz priču kako je današnja Vojvodina primjer sukladne radosti i ekstaze.
    Izdržim Demiana i onda iz mene provali sve što je Koštunica sublimirao u ovom imbecilnom američkom tijelu s DDR odeždom: prvo Demiana obavijestim da je idiot, da je upravo postao član Koštuničine stranke, da može uvijek da me oralno zadovolji zajedno s ostalim sekretarima i da se, hrvatskim jezikom, goni u pizdu lijepu materinu, ***** se na činjenicu da zbog ovog incidenta nikad neće dobiti američku vizu. Jer, ono što je US Demian izgovorio savršeno se uklopilo u odeždu dr Kalašnjikova u Londonu: sve savršeno, mi najbolji, postoji politička volja... Uz pomoć prepametnih (maloljetnih) klinki iz Liberalno demokratske partije, koje su smijehom obilježile Demianov pad u Koštuničino ništavilo, Tribina je okončana kao najbizarnije saznanje da je Demian samo usa-glasnogovornik one politike koja se podlo pravi da ne zna ništa i da je u svemu, tobože, nevina.
    I uprkos svemu – čak i činjenici da je Demian pobjegao kao pizda čim se tribina završila, zaprepašćen što se Luković nije oduševio Amerikancem iz ambasade – ostala mi je namjera da dr Voju ne pominjem u prvom pasusu.
    Ali, nije moglo. Jebiga, srpska istorija je koštunički tako teška da se London ne da porediti s Gračanicom. Ko shvati, zadovoljiće se svijećom!
    Ili što bi Towers Of London kazali: "**** It Up." Precizno pravoslavno!
    (Feral tribune)
    Petar LUKOVIĆ
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  8. #733
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Demijan
    Dnevni list Pobjeda, 29.06.2006

    ODLUKA UPRAVE EKONOMSKOG FAKULTETA

    Sve lučonoše studiraće besplatno


    Uputili smo zahtjev Univerzitetu i drugim organima da se razmotri mogućnost i proširi broj za buyetske studente, ali i u slučaju da dobijemo negativan odgovor, mi ćemo snositi troškove njihovog školovanja, kaže dekan Ekonomskog fakulteta prof. dr Vujica Lazović

    Podgorica, 28. juna - Uprava Ekonomskog fakulteta odlučila je da sve lučonoše koji su konkurisali za upis na ovu univerzitetsku jedinicu upiše kao buyetske studente, dakle i one koji su se našli u grupi samofinansirajućih, bez obzira na to hoće li uspjeti da za njih dobiju novac od države ili ne.
    -Raspisali smo konkurs za 108 studenata na buyetu, a imamo 131 jednog kandidata sa diplomom “luča”, dakle 23 ih se upisalo kao samofinansirajući studenti. Uputili smo zahtjev Univerzitetu i drugim organima da se razmotri mogućnost i proširi broj za buyetske studente, ali i u slučaju da dobijemo negativan odgovor, mi ćemo snositi troškove njihovog školovanja, kazao je za “Pobjedu” dekan Ekonomskog fakulteta prof. dr Vujica Lazović.
    Svaki fakultet treba da bude srećan kada se pojavi kandidat sa diplomom “luča” i to ga u neku ruku obavezuje da nađe načina da ga upiše, kaže Lazović.
    Na ovakvu odluku Ekonomskog fakulteta uticala je i činjenica da kandidati iz gimnazija u Podgorici i Nikšiću koji studiraju kod nas, pokazuju briljantne rezultate, a gledajući strukturu ovogodišnjih “luča” koji su konkurisali na Ekonomiji, dominantan je broj iz te dvije dobre i prestižne škole. To je garancija da ćemo imati dobre studente koji će biti u prilici da sami promovišu neki novi imiy Fakulteta i utiču na njegov opšti uspjeh, naglašava dekan, podsjećajući da je skoro 900 kandidata bilo zainteresovano za studiranje na Ekonomskom fakultetu.
    Pored lučonoša imamo, kaže Lazović, 90 kandidata koji su u toku srednje škole bili odlični u svakom razredu. Dakle, dobili smo 220 briljantnih studenata i ovo je najbolja generacija koju smo do sada imali. Potrudićemo se da im izađemo u susret i ispunimo njihova očekivanja.
    Lazović ističe da imaju i oko 100 kandidata koji su u srednjoj školi bili odlični i vrlodobri i 154 koji su imali vrlodobar uspjeh.
    - To su, takođe kandidati o kojima će Fakultet voditi računa, što znači da ćemo, koliko bude imalo prostora, i u skladu sa organizacionim, kadrovskim i drugim resursima, nastojati da upišemo sve dobre i kvalitetne svršene srednjoškolce koji su kod nas konkurisali, kaže dekan.
    Tu politiku, podsjeća Lazović, zadnjih godina zastupa i rukovodstvo Univerziteta. Studiranje je nešto što danas predstavlja izazov za sve mlade ljude i dobro je da na taj način razbijemo predrasudu da imamo mnogo ekonomista, pravnika…
    Što se tiče kategorije buyetskih studenata tu svakako nešto treba mijenjati. Možda treba ići u rješenja da svi studenti imaju pravo na neki “vaučer” od države, da sa njim konkurišu tamo gdje budu htjeli da se upišu. Dešava se da su na nekim fakultetima srednjoškolci sa dobrim uspjehom buyetski studenti, a na drugima, kao što je slučaj kod nas, lučonoša mora da razmišlja hoće li ili neće moći da se upiše kao student na buyetu, ističe Lazović.

    Dobro je da konkurencija postoji

    Za nas je dobro što postoji konkurencija jer nas to podstiče da se brže mijenjamo, da razmišljamo o mnogim stvarima. Imali kampanju pred upis a možda ne bi razmišljali o tome da nema privatnih fakulteta. Ali sada smo u situaciji da se borimo za dobre kandidate i u tom pogledu smo u potpunosti ostvarili plan ove godine i kao dekan se izuzetno lijepo osjećam i radujem kada sam vidio koliko se kvalitetnih kandidata prijavilo. To garantuje dobru atmosferu u toku sljedeće studijske godine, ocjenjuje dekan.

    Na buyetu svi do 154. mjesta sa rang liste

    - Sobzirom na važeći sistem bodovanja, može se desiti da neko sa diplomom “luča II” bude poslije kandidata koji nije lučonoša, ali je imao bolje ocjene iz predmeta koji se boduju, pa smo donijeli odluku da se svi do 154. mjesta računaju kao studenti na buyetu, a svi koji su preko toga da budu kandidati za samofinansiranje. Sljedeće godine, kada budemo upisivali treći semestar ili drugu godinu, vidjećemo da oni kandidati koji su buyetski upisani, a ne ostvare dobre rezultate, ta mjesta prepuste najboljim samofinansirajućim studentima, što smo uradili i prošle godine.

    Visokoobrazovani interes društva

    - Društvu je svakako u interesu da ima što više visokoobrazovanih ljudi. Iskustva nekih zemalja koje su za relativno kartko vrijeme postigle ogroman ekonomski napredak pokazuju da su u jednom kritičnom periodu procijenili da je veoma značajno da ulažu u visoko obrazovanje svoje nacije. U Južnoj Koreji je recimo, u razdoblju od 25. do 34. godine starosne dobi preko 80 odsto stanovnika visoko obrazovano. I Crna Gora isto ima takvu šansu i na takve zahtjeve i izazove treba da odgovori, smatra Lazović.
    Ja samo da pozdravim doluku fakulteta na kojem i ja studiram :-)
    Svaka cast na ovakvoj odluci svima.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #734
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Vijesti", 02.07.2006.

    GRAĐANI GODINAMA PRAŠTAJU LAŽNA POLITIČKA OBEĆANJA I DOŽIVLJAVAJU KOLEKTIVNU AMNEZIJU NAKON IZBORA

    Zaborav za sjećanje

    Da su u minuloj deceniji i po za svako lažno obećanje partije gubile po jedan mandat, u Skupštini Crne Gore bi na radnom mjestu ostao samo domar, pod uslovom da je vanstranačka ličnost.
    Bio to nikad probijeni put Nikšić-Risan, ili finta povlačenja Predraga Bulatovića, suština ostaje ista - građani praštaju vozeći od Herceg Novog do Nikšića preko Trebinja, sa ili bez crnogorske zastave na braniku.
    Niko iz Socijalističke narodne partije nije javno podsjetio Bulatovića na obećnu ostavku, a ne pamti se ni da je neki građanin ustao na predizbornoj tribini DPS-a i upro prstom u govornika dok ponavlja četiri godine staro obećanje.
    Punih petnaest ljeta oko tri četvrtine glasača podržava dvije stranke jednog korijena. Umjesto o “jedinstvenom”, može se govoriti o “komplementarnom DPS-u” čiji članovi, podijeljeni u klupama, kroz skupštinske razmirice dvojako retuširaju zajedničku im istoriju.

    Sve to bilo bi nemoguće da crnogorsko društvo ne živi u stanju političkog zaborava i bespoštedne vjere u partiju.

    Tezu o kratkom pamćenju glasača potvrdio je i uzaludan napor opozicije da umanji popularnost predsjednika DPS-a Mila Đukanovića brošuranim izdanjima njegovih izjava s početka devedesetih.

    Nikad politički lider u Crnoj Gori na izborima nije platio cijenu lažnog obećanja ili krive procjene, poput one Predraga Popovića od 11. maja kada je govorio o nezavisnoj Crnoj Gori:

    - Hoće li nam stvarno biti bolje kad ne budemo mogli da se liječimo gdje smo navikli, kad ne budemo mogli da se školujemo gdje smo zajedno, kada ne budemo mogli da nađemo posao gdje hoćemo, kada ne budemo imali dovoljno gostiju na primorju. Kada budemo morali ići u Srbiju sa pasošima i vizama.
    Juče, Popović u razgovoru za “Vijesti” kaže: “Ne, pazite, dakle, nismo mi tražili da Crna Gora i Srbija ostanu zajedno zbog toga što smo se plašili da će Srbija zavesti vizni režim i da će to biti granica kao sa svakom drugom državom”. Popović je priznao da su “neke bojazni bile pogrešne, ali ne zaslugom Crne Gore i crnogorskog režima, nego prije svega velikim srcem koje je pokazala Srbija”.

    Vlada Srbije nedavno je otkrila da ne sprema klupko bodljikave žice u Brodarevu, a srpski predsjednik Boris Tadić u utorak se bratski pozdravio sa Filipom Vujanovićem i mitropolitom Amfilohijem. Toliko je na Cetinju sve odisalo duhom pomirenja da su se, nakon kraćeg premišljanja, cjelivali prvaci duhovne i svjetovne vlasti crnogorske.

    Sandžak je još gdje je nekad bio, iako su mu bošnjački predstavnici unionista proricali društveno-politički ambijent negdje između Kosovske Mitrovice i Tvin Piksa.

    Srpska vlada je dozvolila studentima da se školuju na ravnoj nozi sa srpskim, iako dolaze iz nezavisne Crne Gore - a ta nezavisnost je do prije petnaest dana značila i ostavku dr Ranka Kadića.

    Ostavku je Kadić porekao, pravdajući se sličnim razlozima kao Bulatović: zato što je referendum navodno bio od Evropske unije aminovana otimačina.
    Kadić je, međutim, dodao argument više u intervjuu “Danu”, kada je rekao: “Ostavke ne bi donijele ništa, osim zadovoljstvo ovoj vlasti. E, to zadovoljstvo im neću priuštiti”.

    Osim toga što neodoljivo podsjeća na rezon latinoameričkih TV serijala, Kadićeva poruka dušmanima govori koliko se ovdašnji političari ozbiljno shvataju, uzgred potcjenjujući javnost koja ih drži iznad skupštinskog cenzusa.
    Kadić je ranije rekao “Vijestima”: “Moja politička sudbina je vezana za opstanak zajednice i odlazak gospodina Đukanovića. Ako se ne ostvare ta dva cilja, više neću imati motiva za dalju borbu".

    Kadićeve kolege iz SNS-a pročule su se po demonstracijama koje se ne dešavaju. Tako su široku građansku pobunu u svim gradovima iz SNS-a najavljivali oko pitanja srpskog jezika, pljačkaške privatizacije, referendumskog rezultata, ali “politički cunami” nikad se nije razmahao.
    Nema vlasti u Nikšiću koja nije obećala rješenje za gradski urbanistički tumor - Dom revolucije; Baranima je prema obećanjima sportska sala trebalo da bude gotova još prošle godine; zakon o prijestonici deset godina ne silazi sa cetinjskih predizbornih bina, gdje se priča o njemu za sada i završava...
    Psiholozi objašnjavaju: predškolska djeca mogu pet puta da čuju istu bajku za laku noć i uvijek se jednako zabezeknu kad iz bakinog kreveta iskoči zli vuk i pojede Crvenkapicu, jer djeca ne razmišljaju striktno po uzročno-posljedičnom modelu.

    Uživaju u prostom pričanju priče - baš kao i građani Crne Gore pred izbore.

    B.MANDIĆ

    ISTINA - POLITIČKI PROTIVNIK

    Politički odnos “mi smo dobri - oni su zli” rađa totalitaran i zatvoren sistem vrijednosti, a od takvog stanja ne odsustaju ni vlast ni opozicija budući da je u njemu istina pomična, fleksibilna, relativna. U takvom se političkom prostoru istina jedino može definisati kao suprotnost protivnikovoj.
    U vremenu, politička je istina srazmjerna dokazano kratkom pamćenju javnosti.
    Istraživanje Instituta za medije Crne Gore pokazalo je prije nekoliko godina da građani ne opraštaju samo političarima nego i novinarima. Svaki je peti čitalac rekao da je spreman oprostiti novinaru ako ga namjerno obmane, a nenamjerne greške oprostile su tri četvrtine ispitanika.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  10. #735
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    05.07.2006
    [SIZE=+1]Islanđani: Crna Gora je...u Kanadi?![/SIZE]

    Island je bio prva zemlja koja je priznala nezavisnu Crnu Goru, što je naišlo na neskrivene simpatije Crnogoraca, a neki od njih pozvali su i Islanđane da besplatno letuju na primorju. Mesec i kusur dana posle referenduma, Radio-televizija Srbije napravila je kratku anketu na ulicama Rejkjavika, a rezultati su, blago je rečeno, poražavajući za Crnogorce. Od 20-ak anketiranih raznih dobi apsolutno niko nije znao gde se nalazi Crna Gora. Bilo je i neverovatnih odgovora - da je Crna Gora u Kanadi, Španiji, Francuskoj... Oni Islanđani koji budu uzeli atlas u ruke i pronađu Crnu Goru - imaće besplatno letovanje, a ovi drugi živeće u neznanju. (Mondo)

    -----------------------------------------------------


    Cime se oni bave- TUZNO!

  11. #736
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^Tijana^
    05.07.2006
    [SIZE=+1]Islanđani: Crna Gora je...u Kanadi?![/SIZE]

    Island je bio prva zemlja koja je priznala nezavisnu Crnu Goru, što je naišlo na neskrivene simpatije Crnogoraca, a neki od njih pozvali su i Islanđane da besplatno letuju na primorju. Mesec i kusur dana posle referenduma, Radio-televizija Srbije napravila je kratku anketu na ulicama Rejkjavika, a rezultati su, blago je rečeno, poražavajući za Crnogorce. Od 20-ak anketiranih raznih dobi apsolutno niko nije znao gde se nalazi Crna Gora. Bilo je i neverovatnih odgovora - da je Crna Gora u Kanadi, Španiji, Francuskoj... Oni Islanđani koji budu uzeli atlas u ruke i pronađu Crnu Goru - imaće besplatno letovanje, a ovi drugi živeće u neznanju. (Mondo)

    -----------------------------------------------------


    Cime se oni bave- TUZNO!
    Licno vidjeh u dnevniku u 19:30. Zbog toga slati ekipu u Rejkjavik je teski kompleks. Ne shvatam ni poentu te, nazovi, reportaze od 2 minuta. Jel' sad treba da se osjecamo inferiorno sto Islandjani ne znaju gdje je Crna Gora? Stvarno tuzno.
    Samo su dvije stvari neogranicene-univerzum i ljudska glupost. S tim da za ovo prvo nisam siguran.

  12. #737
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    405
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pobjeda, 05.07.2006. TURIZAM

    POTPUNO NOVA TURISTIčKA PONUDA U NACIONALNOM PARKU "SKADARSKO JEZERO"

    Studenti iz Kalifornije dolaze da posmatraju ptice

    Crna Gora je više od plaže i mi moramo ubijediti turiste koji ovdje dolaze da oni jako puno toga propuštaju, ako samo ostanu na plaži, rekla je američki konzul Arlin Feril i obećala da će poslati sve svoje prijatelje, posebno studente iz Kalifornije, sljedeće godine u Crnu Goru

    Izletnički turizam na Skadarskom jezeru je bio nekada glavna turistička atrakcija, još 1820. pa i 1902. godine, a mogao bi to ponovo postati uspostavljanjem graničnog prelaza u Virpazaru i redovnog putničkog jezerskog saobraćaja i brodske linije od Virpazara do Skadra. Očekuje se da će taj posao biti završen tokom ove i naredne godine. Ostaje veliki posao premjeravanja cijelog Jezera, odnosno tog puta prema Albaniji.
    Skadarsko jezero ima zvanično dva puta. Jedan je Virpazar, taj Virski kanal, drugi je put prema Rijeci Crnojevića. Ti putevi su ovim projektom osvježeni, postavljene su nove bove, a premjeravanje Jezera je proces koji traje i koji će se nastaviti, kazao je direktor Nacionalnog parka "Skadarskog jezera" Zoran Mrdak, na konferenciji za štampu nakon nedavnog otvaranja Centra za posjetioce nacionalnih parkova na Vranjini. Lučka kapetanija u Baru ima ispostavu u Virpazaru. Jedna kategorija registrovanih plovnih objekata su tradicionalni čunovi, druga je za sport i rekreaciju, i treća je za obavljanje privredne djelatnosti, odnosno turizma. Ove godine imamo do sad 12 registrovanih plovnih objekata na Jezeru, koji imaju ugovore sa Nacionalnim parkom da obavljaju ovu privrednu djelatnost, turizam. Svi koji nemaju ugovor a žele da prevoze turiste ilegalni su i Plovna jedinica i MUP Republike Crne Gore se brinu oko toga da oni ne prevoze turiste. To je komercijalni aspekt, pojašnjava Mrdak. Vodička tura za posmatranje ptica je deset eura po jednoj turi. Organizovana je i "kulturno-istorijska" tura krstarenjem jezerom od Vranjine do Rijeke Crnojevića.
    U Nacionalnom parku "Skadarsko jezero", turističkim poslenicima, predstavnicima turističkih agencija i hotelijerima sada nude i novu turističku ponudu i nov turistički proizvod Skadarskog jezera. Pored novootvorenog Centra za posjetioce na Vranjini tu su sada i tornjevi i platforme za posmatranje ptica na lokacijama Pančeva oka-Stanaj, Plavnica, Raduš i Žabljačke livade, markirane i obilježene pješačke staze:Karuč, Murići i Plavnica-Vranjina, Rijeka Crnojevića-Obodska pećina, Vrsuta i Rumija, kao i pomenuti plovni putevi, posebno Virpazar-Rijeka Crnojevića. Najveći rezultat je stvaranje nove turističke ponude u Crnoj Gori, konkretno na Skadarskom jezeru.
    Ovakva turistička ponuda, koja ranije nije zapravo ni postojala, omogućiće da se turistička sezona produži od juna do kraja septembra, i privućiće specifičnu vrstu turista iz cijelog svijeta.
    Konzul Sjedinjenih Američkih Država Arlin Feril je čestitala Crnoj Gori što promoviše eko turizam i raznolikost u turizmu. Crna Gora je više od plaže i mi moramo ubijediti turiste koji ovdje dolaze da oni jako puno toga propuštaju ako ostanu samo na plaži. Moram reći da sam prošle nedjelje i sama bila uspješna u tome sa svojom nećakom, studentkinjom i njenim prijateljima iz Kalifornije. I mi smo se potrudili da turisti iz SAD vide sve od Kotora do Kolašina. Oni su oduševljeni onim što su vidjeli i obećali su da će poslati sve svoje prijatelje, tako da ja vama obećavam da će svi ti studenti sa Univerziteta u Kaliforniji sljedeće godine doći u Crnu Goru. U svakom slučaju, želim vam puno uspjeha u ovome i kao što sam već rekla vrlo sam zadovoljna što sam ovdje danas na Skadarskom jezeru, rekla je Arlin Feril, konzul SAD u Crnoj Gori na promociji nove turističke ponude u Nacionalnom parku "Skadarsko jezero".

    D. Cvijović

  13. #738
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackAdder
    Jel' sad treba da se osjecamo inferiorno sto Islandjani ne znaju gdje je Crna Gora? Stvarno tuzno.

    ... znaju oni koji treba da znaju ... a šteta je što nijesu postavili pitanje koja je prva asocijacija kad se pomene Srbija ... bilo bi zanimljivih odgovora - Hag, Mladić , Srebrenica, bombing, Nato ... i sl. ...

  14. #739
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur
    ... znaju oni koji treba da znaju ... a šteta je što nijesu postavili pitanje koja je prva asocijacija kad se pomene Srbija ... bilo bi zanimljivih odgovora - Hag, Mladić , Srebrenica, bombing, Nato ... i sl. ...
    Trebala bi sad da rtcg skokne do recimo, Dublina, da pita nicim izazvane Irce sta misle o Srbiji :twisted: . Salu na stranu, glupo je to sto trose pare poreskih obveznika Srbije na takve blesave izlete. Vrlo djetinje. Da je Sigi Frojd ziv, i da zivi u zemlji Srbiji (a i u Crnoj Gori,da se ne lazemo), lijepe bi pare namlatio lijececi komplekse politicara.
    Last edited by BlackAdder; 05-07-06 at 22:36.
    Samo su dvije stvari neogranicene-univerzum i ljudska glupost. S tim da za ovo prvo nisam siguran.

  15. #740
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^Tijana^
    05.07.2006
    [SIZE=+1]Islanđani: Crna Gora je...u Kanadi?![/SIZE]

    Island je bio prva zemlja koja je priznala nezavisnu Crnu Goru, što je naišlo na neskrivene simpatije Crnogoraca, a neki od njih pozvali su i Islanđane da besplatno letuju na primorju. Mesec i kusur dana posle referenduma, Radio-televizija Srbije napravila je kratku anketu na ulicama Rejkjavika, a rezultati su, blago je rečeno, poražavajući za Crnogorce. Od 20-ak anketiranih raznih dobi apsolutno niko nije znao gde se nalazi Crna Gora. Bilo je i neverovatnih odgovora - da je Crna Gora u Kanadi, Španiji, Francuskoj... Oni Islanđani koji budu uzeli atlas u ruke i pronađu Crnu Goru - imaće besplatno letovanje, a ovi drugi živeće u neznanju. (Mondo)

    -----------------------------------------------------


    Cime se oni bave- TUZNO!
    Je li moguce da je RTS ovako nisko pala alo :lolblue::lolblue::lolblue:
    Ooooo moj Tijanicu na cem ti trosis Dinkiceve pare. Ima da te nema cim vidi dje mu idu pare poreskih obveznika.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #741
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Je li moguce da je RTS ovako nisko pala alo :lolblue::lolblue::lolblue:
    Ooooo moj Tijanicu na cem ti trosis Dinkiceve pare. Ima da te nema cim vidi dje mu idu pare poreskih obveznika.
    Milosevicev ministar informisanja je ponovo izabran za gen direktora rts-a prekjuce, a to je javljeno dok je prepodobni dr.Voja Kalasnjikov bio u studiju. Doticni je tom prilikom izrazio svoje zadovoljstvo izborom Tijanica, i dodao da je to pravi izbor za gen direktora, zbog dalje demokratizacije rts-a . Milo bar to nikad ne bi tako otvoreno rekao.
    Samo su dvije stvari neogranicene-univerzum i ljudska glupost. S tim da za ovo prvo nisam siguran.

  17. #742
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Salis se?:shock:
    A to bi trebalo da je javni servis :roll:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #743
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Salis se?:shock:
    A to bi trebalo da je javni servis :roll:
    RTS to ne zove "javni servis" , vec nacionalna televizija [ili nacionalni servis nisam siguran] . Takodje niko od zvanicnika vlade Srbije ne koristi termin "gradjani Srbije" vec "Srbi" i "srski narod" . Eto ja samo toliko o gradjanskoj Srbiji .


    Da ne bude da sam "zagrizen'' , ima tamo super likova koji su potpuno u PEACE fazonu -vidi B92 forum , al na zalost su u velikoj manjini -vidi RTS forum , serbian caffe itd. Sto se tice politicara potpuno su autisticni[SRS,SPS -po zadnjim anketama vjerovatno ce moci da vrse vlast u SER. ,Vojo Kalasnjikov , pa onda Velja Ilic , Vuk i Tadic se kao nesto cimaju , mada su moji favoriti Canak i Ceda [nazalost tesko da mogu preci cenzus].

    P.S. Ma ja ne znam sto mi uopste pricamo o Srbiji i njihovom dnevniku ,
    kao da mi nemamo problema u svom dvoristu. Puno njima srece u buducnosti i to je to .

  19. #744
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackAdder
    Trebala bi sad da rtcg skokne do recimo, Dublina, da pita nicim izazvane Irce sta misle o Srbiji
    ... ćuti, zamisli da im reču da je to ona problematična država, sjeverno od Montenegra ...

  20. #745
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi
    RTS to ne zove "javni servis" , vec nacionalna televizija [ili nacionalni servis nisam siguran] . Takodje niko od zvanicnika vlade Srbije ne koristi termin "gradjani Srbije" vec "Srbi" i "srski narod" . Eto ja samo toliko o gradjanskoj Srbiji .


    Da ne bude da sam "zagrizen'' , ima tamo super likova koji su potpuno u PEACE fazonu -vidi B92 forum , al na zalost su u velikoj manjini -vidi RTS forum , serbian caffe itd. Sto se tice politicara potpuno su autisticni[SRS,SPS -po zadnjim anketama vjerovatno ce moci da vrse vlast u SER. ,Vojo Kalasnjikov , pa onda Velja Ilic , Vuk i Tadic se kao nesto cimaju , mada su moji favoriti Canak i Ceda [nazalost tesko da mogu preci cenzus].

    P.S. Ma ja ne znam sto mi uopste pricamo o Srbiji i njihovom dnevniku ,
    kao da mi nemamo problema u svom dvoristu. Puno njima srece u buducnosti i to je to .
    Jes jes i kod njih se to zove Javni Servis sigurno.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #746
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vuce mi na *javne zenske*, kako su nekada zvali *prijateljice noci*,....i ovi su mi javni u tom smislu sto sluze ko im plati...uglavnom.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  22. #747
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone
    vuce mi na *javne zenske*, kako su nekada zvali *prijateljice noci*,....i ovi su mi javni u tom smislu sto sluze ko im plati...uglavnom.
    ... tako je Bone, javna kuća ... pardon, ustanova ...

  23. #748
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Obican potez ocajnika,nista i nisam drugo ocekiva od njih......

    Ja bi se prije kosovom pozabavio da sam na njin`o mjesto....POLECEEEEEE.....
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  24. #749
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [SIZE=3]Srbija zna šta radi
    [/SIZE]
    Šta bi, pitam se danima, razgaćenog čitaoca Ferala na nekoj pješčanoj ostrvskoj plaži ili neku topless-čitateljicu koja odsutnim polnim pogledom okreće Feral preplavljen oglasima, moglo da interesuje iz zemlje njihovih najboljih istočnih susjeda na tropskoj temperaturi, uz šum Jadranskog mora koje je – avaj! – nekad moglo biti srpsko, ali je zlehuda sudbina htjela drukčije? Ova gorka dilema smještena u termin "ljetnje šeme" kad po političkoj definiciji prestaje svaka vrsta života jer srpska Vlada i srpski parlament kolektivno idu na odmor – uradili su što su mogli, vrijeme je da se prepuste drugoj vrste zajebancije – u tragovima se ipak tiče neizbježne Hrvatske, koja se već nedjeljama ovdje pominje kao srpski uzor! Već vidim kako se ona topless-čitateljica uzbuđuje samom činjenicom da Srbi posežu za hrvatskim iskustvima: njeno erotsko meškoljenje na plaži čist je dokaz da Srbija zna šta da radi kad je Evropi predložila "akcioni plan" za hapšenje Ratka Mladića po istovjetnom modelu hapšenja Anta Gotovine!
    Malecki problem koji leži u neizgovorenoj činjenici da Mladić nije u Španiji, da ne ljubi mondenska ljetovališta i da nije opušten u konverzaciji na stranim jezicima jer, kao svaki pravi The Serb, govori samo srpski kako bi ga čitav svijet razumio – nije bio prepreka za Vladu Srbije da ideju o "akcionom planu" lansira kao spas za državu s kojom je zločesta EU prije dva mjeseca prekinula razgovore o (eventualnom) pridruživanju, sve dok se u Hagu, live & alive, ne pojavi pomenuti đeneral.
    Prsata Hrvatica kojoj je pred grudima pukla istina da je "akcioni plan" samo još jedno srpsko foliranje – saznaje da najveću podršku ovoj kosmičkoj ideji daje momčad iz mafijaške skupine G17plus na čelu s ministrom finansija Mlađanom Dinkićem. Ne zato što bi Mlađan Dinkić, really, volio da se Srbija suoči s ratnim zlodjelima, zabolje njega za prošlost u kojoj nema finansijskih interesa, već zato što je izbacivši Miroljuba Labusa iz stranke, u političkom transu, izrekao nešto zbog čega sad jede onu stvar; obećao je Dinkić – neoprezno – da će se 1. oktobra njegova stranka povući iz Vlade ako se u međuvremenu ne nastave pregovori Srbije s EU.
    Naša topless-čitateljica već ustala, malo zagleda grudi, malo čita Lukovićev txt u Feralu, toplo joj oko srca što se Dinkić zajebao – sad pomenuti Mlađan uz "akcioni plan" nudi Evropi ideju da se pregovori "nastave" kao da se ništa nije desilo, ali da se odloži potpisivanje dok Mladić ne bude u Hagu! Panika u G17plus, partiji koja bi najradije pojela sopstveno ***** zbog ishitrenog obećanja da ode iz vlasti u kojoj svečano seksualno uživa s manje od dva procenta podrške, dostiže vrhunac smislenom, neobično, konkretnom i posebno suvislom izjavom Ivane Dulić-Marković, najnovijom potpredsjednicom Vlade, koja je glede "akcionog plana" izrekla sljedeću psihodeličnu misao: "Još uvijek je to u formi ideje i sada je potrebno da svako doprinese konkretno nekoj aktivnosti koja bi bila u nekoj traci mjera koje treba da se preduzmu kako bi se uspostavila neka odgovornost za nešto što treba uraditi..."
    Sledila se od straha hrvatska čitateljica: ako ovako govori potpredsjednica kojoj Šešeljevi radikali zamjeraju na njenom hrvatskom porijeklu – kako li tek govore oni sa srpskim prefiksom? Uplašen da žena u toplessu ne baci Feral, otjera Srbiju u pizdu materinu, opsuje Lukovića koji joj kvari ljetovanje pričama o G17plus, iz očaja pokušavam da čitateljicu privežem na pijesak izjavom srpskog predsednika Vlade dr Vojislava Koštunice, koji je objavio da Srbija zahtijeva "partnerski odnos" s Evropom i da na tom planu, kad on lupi šakom u sto, kad povisi glas, kad pogleda onim škiljavim, sitnim očima, nema zezanja – svi se useru, pristanu na akcioni plan, razumiju da njegove riječi o Kosovu ("bilo je, jeste i uvijek će biti dio Srbije") imaju snagu Hrista koji je vodu pretvarao u vino, a Koštunica nezavisno Kosovo pretvorio u vječiti dio Srbije.
    Odmahuje čitateljica glavom, gužva Feral, gleda u more – sve se plašim: ide da se kupa, lako je njoj, Hrvatska ima more, ali nema manastire – i posljednjim krikom patriotskog komercijalizma vezujem je za pijesak. Tema je državna: kako napraviti novi "image" Srbije u času kad je Serbia ispravni sinonim za Slobodana Miloševića, Srebrenicu, ratne zločine? Pokušaj da se "brendiranje" Srbije fokusira na fizičku pojavu Vojislava Koštunice, čiji bi kiseli osmijeh na ivici mučnine bio poziv turistima svih zemalja da se proleterski ujedine u odbrani svega onoga što dr Kalašnjikov najviše voli – crkvena zvona, ćelije u manastirima za dvije muške osobe, samobičevanje, erotski ples nad techno radovima Nikolaja Velimirovića ili onanija pred mapom Velike Srbije – obustavljen je prije nego što je zaživio; polupsihičke ideje da su aduti Srbije kajmak, sarma, proja, pršut ili kobasice – ugasile su se otkrićem da su Slovenci zaštitili ime "ajvar", da je sarma dio svjetskog procesa zavijanja mesa u povrće, da je proja u Alabami legitimna i legalna već 200 godina, da pršut u Dalmaciji ima duži istorijski staž od Užičana i da su kobasice toliko njemački brand da ih nijedna srpska debljina ne može uznemiriti.
    A šta je srpski brand?
    Na nivou prepoznavanja – Slobodan Milošević. Na nivou zločina – Srebrenica. Na nivou modnog trenda – šubare s ukrštenim noževima. Na nivou simbola – crne zastave s mrtvačkom glavom. Na nivou narodne pjesme – stih gdje se kaže da će, ako bude sreće, Srbija opet ratovati. Na nivou državne mafije – ugojeni Mlađan Dinkić. Na nivou manekenstva – Sanda Rašković-Ivić u haljini sa žirafama. Na nivou Televizije – Aleksandar Tijanić, novoproglašeni generalni direktor bez visoke stručne spreme (po striktnim uslovima konkursa gdje je i osnovna škola bila dovoljna). Na nivou svekolike promašenosti – Vojislav Koštunica.
    Dovoljno je sve ovo bilo hrvatskoj čitateljici Ferala da se baci u hrvatsko toplo more i odatle ne izlazi satima: razumijem ženu. I ja bih se bacio u srpsko more da Srbija ima more. Ali, kako nemamo ništa – ni more, ni Veliku Srbiju, ni Republiku Srpsku, ni SAO Crnu Goru, ni Kosovo, o srpskom Jadranu da ne govorim – ostajem pred Tijanićevim ekranom koji će me uvjeriti kako je ovo najbolja zemlja na svijetu u kojoj vrijedi obožavati Koštunicu, jer je on jedini impotentni zalog naše nepostojeće erekcije.
    Tako nam i treba!
    U književnom hrvatskom prijevodu: pizda nam lijepa materina!
    (Feral Tribune)
    Petar LUKOVIĆ


    Strasan i tuzan je ovaj clanak....
    Znam Lukovica iz par susreta, on mi je generacija, po slicnim kodovima smo vaspitani i znam da bih se vrlo slicno osjecao......a vjerovatno i vecina ljudi koji su vaspitavani na crnogorskoj tradiciji i po crnogorskom poimanju vrijednosti.

    Zato treba da smo srecni sto je ova ogorcenost, ova alijenacija, ova psihoticna stvarnost za nas sada samo istorija i zato:LONG LIVE MONTENEGRO!!!
    Imamo i mi problema u Crnoj Gori, ali siguran sam da,eto, mozda, samo 2-3% ima osjecaj punog beznadja (ukoliko ih i toliko ima- a i njih pozdravio Vojislav Seselj, koji im je i napumpao glavu nerealnim i neljudskim planovima, te su sada ocajni sto im sve ide u *pizdu lijepu materinu* *Qute:Feral).

    Mi ostali normalni *Mediteranci* smo malo tuzni sto smo prilicno siromasni, alli imamo buducnost i perspektivu normalne meditereandke drzave koja ce moci da napreduje, u kojij se radi i zaradjuje, u kojoj se ne radi *udarnicki*, ali je nase gradjansktvo uveliko pocelo da se interesuje o stanju pojedinih akcija na Berzi, i to sa dobrim razlogom- jer ih ima u posjedu, u kojoj nasi gradjani razmisljaju ko ce im u preduzecu biti strateski strani partner i plase se novih gazda koji traze vise rada, ali koji nude i vecu platu i perspektivu onom ko bude radio......dakle sva sreca bratskoj Srbiji, ali neka smo se mi sebi okrenuli...jer velika je mrznja na njih usmjerena, pa sve i da je nezasluzena-ne valja kad ti komsija mrznjom zasipa i mnogo ce imati da rade da to u buducnosti isprave, a bez toga "nema srece"...i zato jos jednom ZIVJELA NASA CRNA GORA, NEZAVISNA I PERSPEKTIVNA!
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  25. #750
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone
    [SIZE=3]Srbija zna šta radi
    [/SIZE]
    Šta bi, pitam se danima, razgaćenog čitaoca Ferala na nekoj pješčanoj ostrvskoj plaži ili neku topless-čitateljicu koja odsutnim polnim pogledom okreće Feral preplavljen oglasima, moglo da interesuje iz zemlje njihovih najboljih istočnih susjeda na tropskoj temperaturi, uz šum Jadranskog mora koje je – avaj! – nekad moglo biti srpsko, ali je zlehuda sudbina htjela drukčije? Ova gorka dilema smještena u termin "ljetnje šeme" kad po političkoj definiciji prestaje svaka vrsta života jer srpska Vlada i srpski parlament kolektivno idu na odmor – uradili su što su mogli, vrijeme je da se prepuste drugoj vrste zajebancije – u tragovima se ipak tiče neizbježne Hrvatske, koja se već nedjeljama ovdje pominje kao srpski uzor! Već vidim kako se ona topless-čitateljica uzbuđuje samom činjenicom da Srbi posežu za hrvatskim iskustvima: njeno erotsko meškoljenje na plaži čist je dokaz da Srbija zna šta da radi kad je Evropi predložila "akcioni plan" za hapšenje Ratka Mladića po istovjetnom modelu hapšenja Anta Gotovine!
    Malecki problem koji leži u neizgovorenoj činjenici da Mladić nije u Španiji, da ne ljubi mondenska ljetovališta i da nije opušten u konverzaciji na stranim jezicima jer, kao svaki pravi The Serb, govori samo srpski kako bi ga čitav svijet razumio – nije bio prepreka za Vladu Srbije da ideju o "akcionom planu" lansira kao spas za državu s kojom je zločesta EU prije dva mjeseca prekinula razgovore o (eventualnom) pridruživanju, sve dok se u Hagu, live & alive, ne pojavi pomenuti đeneral.
    Prsata Hrvatica kojoj je pred grudima pukla istina da je "akcioni plan" samo još jedno srpsko foliranje – saznaje da najveću podršku ovoj kosmičkoj ideji daje momčad iz mafijaške skupine G17plus na čelu s ministrom finansija Mlađanom Dinkićem. Ne zato što bi Mlađan Dinkić, really, volio da se Srbija suoči s ratnim zlodjelima, zabolje njega za prošlost u kojoj nema finansijskih interesa, već zato što je izbacivši Miroljuba Labusa iz stranke, u političkom transu, izrekao nešto zbog čega sad jede onu stvar; obećao je Dinkić – neoprezno – da će se 1. oktobra njegova stranka povući iz Vlade ako se u međuvremenu ne nastave pregovori Srbije s EU.
    Naša topless-čitateljica već ustala, malo zagleda grudi, malo čita Lukovićev txt u Feralu, toplo joj oko srca što se Dinkić zajebao – sad pomenuti Mlađan uz "akcioni plan" nudi Evropi ideju da se pregovori "nastave" kao da se ništa nije desilo, ali da se odloži potpisivanje dok Mladić ne bude u Hagu! Panika u G17plus, partiji koja bi najradije pojela sopstveno ***** zbog ishitrenog obećanja da ode iz vlasti u kojoj svečano seksualno uživa s manje od dva procenta podrške, dostiže vrhunac smislenom, neobično, konkretnom i posebno suvislom izjavom Ivane Dulić-Marković, najnovijom potpredsjednicom Vlade, koja je glede "akcionog plana" izrekla sljedeću psihodeličnu misao: "Još uvijek je to u formi ideje i sada je potrebno da svako doprinese konkretno nekoj aktivnosti koja bi bila u nekoj traci mjera koje treba da se preduzmu kako bi se uspostavila neka odgovornost za nešto što treba uraditi..."
    Sledila se od straha hrvatska čitateljica: ako ovako govori potpredsjednica kojoj Šešeljevi radikali zamjeraju na njenom hrvatskom porijeklu – kako li tek govore oni sa srpskim prefiksom? Uplašen da žena u toplessu ne baci Feral, otjera Srbiju u pizdu materinu, opsuje Lukovića koji joj kvari ljetovanje pričama o G17plus, iz očaja pokušavam da čitateljicu privežem na pijesak izjavom srpskog predsednika Vlade dr Vojislava Koštunice, koji je objavio da Srbija zahtijeva "partnerski odnos" s Evropom i da na tom planu, kad on lupi šakom u sto, kad povisi glas, kad pogleda onim škiljavim, sitnim očima, nema zezanja – svi se useru, pristanu na akcioni plan, razumiju da njegove riječi o Kosovu ("bilo je, jeste i uvijek će biti dio Srbije") imaju snagu Hrista koji je vodu pretvarao u vino, a Koštunica nezavisno Kosovo pretvorio u vječiti dio Srbije.
    Odmahuje čitateljica glavom, gužva Feral, gleda u more – sve se plašim: ide da se kupa, lako je njoj, Hrvatska ima more, ali nema manastire – i posljednjim krikom patriotskog komercijalizma vezujem je za pijesak. Tema je državna: kako napraviti novi "image" Srbije u času kad je Serbia ispravni sinonim za Slobodana Miloševića, Srebrenicu, ratne zločine? Pokušaj da se "brendiranje" Srbije fokusira na fizičku pojavu Vojislava Koštunice, čiji bi kiseli osmijeh na ivici mučnine bio poziv turistima svih zemalja da se proleterski ujedine u odbrani svega onoga što dr Kalašnjikov najviše voli – crkvena zvona, ćelije u manastirima za dvije muške osobe, samobičevanje, erotski ples nad techno radovima Nikolaja Velimirovića ili onanija pred mapom Velike Srbije – obustavljen je prije nego što je zaživio; polupsihičke ideje da su aduti Srbije kajmak, sarma, proja, pršut ili kobasice – ugasile su se otkrićem da su Slovenci zaštitili ime "ajvar", da je sarma dio svjetskog procesa zavijanja mesa u povrće, da je proja u Alabami legitimna i legalna već 200 godina, da pršut u Dalmaciji ima duži istorijski staž od Užičana i da su kobasice toliko njemački brand da ih nijedna srpska debljina ne može uznemiriti.
    A šta je srpski brand?
    Na nivou prepoznavanja – Slobodan Milošević. Na nivou zločina – Srebrenica. Na nivou modnog trenda – šubare s ukrštenim noževima. Na nivou simbola – crne zastave s mrtvačkom glavom. Na nivou narodne pjesme – stih gdje se kaže da će, ako bude sreće, Srbija opet ratovati. Na nivou državne mafije – ugojeni Mlađan Dinkić. Na nivou manekenstva – Sanda Rašković-Ivić u haljini sa žirafama. Na nivou Televizije – Aleksandar Tijanić, novoproglašeni generalni direktor bez visoke stručne spreme (po striktnim uslovima konkursa gdje je i osnovna škola bila dovoljna). Na nivou svekolike promašenosti – Vojislav Koštunica.
    Dovoljno je sve ovo bilo hrvatskoj čitateljici Ferala da se baci u hrvatsko toplo more i odatle ne izlazi satima: razumijem ženu. I ja bih se bacio u srpsko more da Srbija ima more. Ali, kako nemamo ništa – ni more, ni Veliku Srbiju, ni Republiku Srpsku, ni SAO Crnu Goru, ni Kosovo, o srpskom Jadranu da ne govorim – ostajem pred Tijanićevim ekranom koji će me uvjeriti kako je ovo najbolja zemlja na svijetu u kojoj vrijedi obožavati Koštunicu, jer je on jedini impotentni zalog naše nepostojeće erekcije.
    Tako nam i treba!
    U književnom hrvatskom prijevodu: pizda nam lijepa materina!
    (Feral Tribune)
    Petar LUKOVIĆ


    Strasan i tuzan je ovaj clanak....
    Znam Lukovica iz par susreta, on mi je generacija, po slicnim kodovima smo vaspitani i znam da bih se vrlo slicno osjecao......a vjerovatno i vecina ljudi koji su vaspitavani na crnogorskoj tradiciji i po crnogorskom poimanju vrijednosti.

    Zato treba da smo srecni sto je ova ogorcenost, ova alijenacija, ova psihoticna stvarnost za nas sada samo istorija i zato:LONG LIVE MONTENEGRO!!!
    Imamo i mi problema u Crnoj Gori, ali siguran sam da,eto, mozda, samo 2-3% ima osjecaj punog beznadja (ukoliko ih i toliko ima- a i njih pozdravio Vojislav Seselj, koji im je i napumpao glavu nerealnim i neljudskim planovima, te su sada ocajni sto im sve ide u *pizdu lijepu materinu* *Qute:Feral).

    Mi ostali normalni *Mediteranci* smo malo tuzni sto smo prilicno siromasni, alli imamo buducnost i perspektivu normalne meditereandke drzave koja ce moci da napreduje, u kojij se radi i zaradjuje, u kojoj se ne radi *udarnicki*, ali je nase gradjansktvo uveliko pocelo da se interesuje o stanju pojedinih akcija na Berzi, i to sa dobrim razlogom- jer ih ima u posjedu, u kojoj nasi gradjani razmisljaju ko ce im u preduzecu biti strateski strani partner i plase se novih gazda koji traze vise rada, ali koji nude i vecu platu i perspektivu onom ko bude radio......dakle sva sreca bratskoj Srbiji, ali neka smo se mi sebi okrenuli...jer velika je mrznja na njih usmjerena, pa sve i da je nezasluzena-ne valja kad ti komsija mrznjom zasipa i mnogo ce imati da rade da to u buducnosti isprave, a bez toga "nema srece"...i zato jos jednom ZIVJELA NASA CRNA GORA, NEZAVISNA I PERSPEKTIVNA!
    Koliko sam ja ukapirao kad sam cuo izjavu gos. Dinkica koji se nalazi na jako "osjetljivom" mjestu da ce izaci iz vlade ako "do 1 oktobra" ne budu nastavljane razgovori da je upravo izracunao da ce do tog datuma uspjeti "pokriti papirima" njegovo sjajno poslovanje !!!Labus je jos jednom pokazao da nema cega da se plasi i svakako je dobro dosao u CG!!!Mada ni mi u CG jos uvijek nemamo bas izgradjene institucije sistema ali cemo ih naravno IMATI!!!Nadam se da u buducnosti ipak ni MI,ni EU,necemo birati manje zlo!!!Nesto mi se garancija cini i to da ce se,gle cuda, nastaviti pregovori sa EU i ponovo otvaranje dosijea "duvanska mafija" pred tuziocima u Italiji bas u septembru!!!
    ps:vjerovatno je to zbog odmora
    Last edited by night_silence; 08-07-06 at 12:16.
    deuscroix

Page 30 of 321 FirstFirst ... 202627282930313233344080130 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bush ili Kerry!
    By Fabia_Elegance! in forum Politika generalno
    Replies: 73
    Last Post: 08-08-10, 21:21
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 20:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 19:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 19:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •