Page 271 of 321 FirstFirst ... 171221261267268269270271272273274275281 ... LastLast
Results 6,751 to 6,775 of 8018

Thread: Iz raznih novina

  1. #6751
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    rain wind, pa *ebalo majku, opet je sad medojevic kriv!?!?!?!?!?!

    pa pogledajte snimak, narkobos, finansijer al kaide se poziva na duska markovica??????????? pa dje zivimo mi alo, dusko markovic dozvoljava prenos novca da bi se al kaida finansirala, alooooooooooooo, je li to evropska ljudi? podsjetite me!?

  2. #6752
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    opushti se druze ovo je radio neki tinejdzer
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  3. #6753
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mogla je i moja baba da radi, snimak ne laze ;-) evropska crna gora - nosilac liste sajo kalic

  4. #6754
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by antikvarnica View Post
    rain wind, pa *ebalo majku, opet je sad medojevic kriv!?!?!?!?!?!

    pa pogledajte snimak, narkobos, finansijer al kaide se poziva na duska markovica??????????? pa dje zivimo mi alo, dusko markovic dozvoljava prenos novca da bi se al kaida finansirala, alooooooooooooo, je li to evropska ljudi? podsjetite me!?

    Alo batice opusti se...
    Al kaida,crna ruka,albanci sa istoka,srbi sa severa i tako to---
    Vjencanica od 55miliona eura hahahahahhaha
    ne mogu bate...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  5. #6755
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by antikvarnica View Post
    mogla je i moja baba da radi, snimak ne laze ;-) evropska crna gora - nosilac liste sajo kalic

    Ja to kazem jer ni jedan od ovih ljudi mi nije poznat likom osim severine (ona mi je i tijelom poznata)


    Last edited by Glenn_Q; 31-05-10 at 16:38.
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  6. #6756
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Mislim da iole ozbiljni investitori moraju poznavati geopoliicku situaciju u regionu tj drzavi u koju bi da ulazu. A mislim takodje da u crnu goru nece bit ni rata niti etnickog ciscenja (jer zato nema uslova) te da oni nemaju razloga da ne investiraju osim...
    Znaci investitori trebaju da uzmu tvoje misljenje kao validno? Ti mislis da je stabilno, i to ima veze sa realnoscu? NATO je njima jedan od pokazatelja stabilnosti i pridruzenosti toj politici odnosno kapitalizmu. To je uslov za sve bivse komunisticke zemlje, i vecina zemalja (glavnih) cak i ne krije to.

    (usput grcka je clan nato-a odavno a vidjite dokle su dosli - sto mislim da mi daje za pravo da kazem da nato ne donosi ekonomsku stabilnost)
    To sto si sad napisao nema bas nikakve veze. Grcka je u krizi ne zbog malih investicija, vec zbog raskosi i bacanja para na sve i svasta. Mi ovdje govorimo o povecanju investicija, a stabilnost treba sama drzava da gradi. Takodje ovo se odnosi na ex-komunisticke drzave, ne na drzave koje su se uclanile 50-tih.
    Last edited by Rave92; 31-05-10 at 16:51.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  7. #6757
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li bio Taksim Sinavatra na svadbi.

  8. #6758
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Pucnjava iz automatskog oruzja, pa jos na video snimku... koliko znam, kod nas se samo za posjedovanje ide u zatvor.

    A bili su brzi da privedu onu dvojicu sto su vozili kroz Sozinu 260 km/h pa to stavili na YouTube. Ovo se prave da ne vide.

  9. #6759
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    408
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ko im je najmrskiji?


  10. #6760
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj mi je komentar dobar

    Od svih susjeda najbolja je Amerika naš vjekovni saveznik. 31.05.2010. 20:06:16

  11. #6761
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Buni se što je uz hleb dobila i besplatno pečeno meso! Svašta!

    Potvrđeno da je miš bio u vekni hleba

    31. maj 2010. 16:47 > 16:49


    Poljoprivredna inspekcija pokrenuće prekršajni postupak protiv jedne leskovačke pekare u čijoj vekni hleba je pronađen miš, saopšteno je danas.

    Foto: Ilustracija (Guliver/Getty images)


    "Poljoprivredna inspekcija nije našla dokaze da je hleb proizveden u nekom drugom objektu već da je 'Zlatni pek' proizveo i stavio u promet predmetni hleb", navodi se u saopštenju Generalnog inspektorata Ministarstva poljoprivrede u Beogradu.

    U saopštenju piše da ta pekara ispunjava propisane uslove za proizvodnju hleba.

    Republička poljoprivredna inspekcija počela je prošle nedelje kontrolu pekare u tom gradu posle prijave roditelja učenice koja je tvrdila da je pronašla miša u vekni hleba.

    Učenica N.Ć. (17) iz leskovačkog naselja Ančiki prošle srede tvrdila je da je pronašla miša u vekni hleba pre nego što je zagrizla parče hleba namazano paštetom.

    http://www.mondo.rs/s171566/Info/Pot...kni_hleba.html

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Nesvakidašnji događaj u Leskovcu

    Devojčica u hlebu našla ispečenog miša

    M. Ivanović | 29. 05. 2010. - 00:02h

    | Komentara: 167

    Učenica trećeg razreda Turističko-ugostiteljske škole u Leskovcu N. Ć. (17) pronašla je miša u vekni hleba kupljenoj prekjuče u prodavnici „Orion“ i od tada ne može da jede hleb, pa čak povraća pri pomisli na tu, jednu od najvažnijih životnih namirnica. Vekna sa pečenim mišem proizvedena je u ovdašnjoj pekari „Zlatni pek“, kako stoji na fiskalnom računu i na papirnoj kesi u kojoj je hleb spakovan. U toj pekari negiraju da je hleb s mišem njihov proizvod.




    Baka 17-godišnje N. Ć. pokazuje ispečenog miša



    - Nikada više neću da jedem hleb jer od pomisli na njega, povraćam - kaže vidno uzbuđena devojka, koja je lično tog jutra hleb kupila u prodavnici u naselju Ančiki, gde živi s porodicom.

    Prema njenim navodima, miša je primetila u momentu kada je htela da zagrize parče hleba, isečeno i namazano paštetom.


    - Htela sam da pojedem parče hleba sa paštetom pre polaska u školu, ali kada sam ga prinela ustima, videla sam sa donje strane neku izbočinu. Pročačkala sam malo i shvatila da je reč o pečenom mišu. Htela sam da se onesvestim od mučnine u želucu - priča mlada devojka.

    Porodica N. Ć. je istog momenta reagovala i podnela prijavu Republičkoj poljoprivrednoj inspekciji u Leskovcu, zaduženu za kontrolu kvaliteta hrane, gde nam je rečeno da je u toku kontrola pekare, ali i prodavnice „Orion“, te da će se tim povodom saopštenjem oglasiti u ponedeljak.

    U prodavnici „Orion“ kažu da je to prvi slučaj da u hlebu bude pronađen miš u lancu njihovih prodavnica, a direktor „Zlatnog peka“ Aleksandar Mladenović negira sve optužbe.

    - Ne postoji čak ni teoretska mogućnost da se tako nešto desi u našoj pekari. Kao prvo, naše mašine su toliko jake da bi samlele miša u prah, a s druge strane, higijena je vrhunska. Osim toga, posedujemo sve sertifikate neophodne za vrhunski kvalitet i proizvodnju, pa čak i ISO 22000, što retko ko ima - navodi Aleksandar Mladenović.

    Lozinka Ć., baka devojčice koja bezuspešno pokušava da nagovori unuku da uzme makar parče hleba koji je ona svojim rukama ispekla, kaže da ne zna ko je kriv, ali da želi da se krivac kazni.

    - Miš je ispečen u hlebu, evo vidite. Tako pečen nije mogao da utrči u veknu - pokazuje sačuvan odrezak sa mišem Lozinka Ć.

    http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/191...ispecenog-misa

  12. #6762
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Američki kongresmeni od danas u posjeti Crnoj Gori 01. jun 2010.




    Tročlana delegacija Kongresa Sjedinjenih Američkih Država posjetiće Crnu Goru i od danas do četvrtka razgovarati sa vladinim zvaničnicima i ostalim političkim i društvenim liderima, najavljeno je iz američke Ambasade u Podgorici, objavila je TVCG.
    Delegaciju predvodi kongresmen Džon Taner iz Tenesija, a u njoj su i kongresmeni Dejvid Skot iz Džordžije i Denis Mur z Kanzasa. "Američka delegacija posebno je zainteresovana za pitanja koja se tiču napretka Crne Gore na putu ka članstvu u evroatlanskim institucijama, kao i za ostala pitanja značajna za američko-crnogorske odnose", naveli su iz američke Ambasade.
    Planirano je da se američka delegacija sjutra sastane sa crnogorskim ministrom inostranih poslova Milanom Roćenom.
    U srijedu 2. juna planirani su susreti sa crnogorskim predsjednikom Filipom Vujanovićem, premijerom Milom Đukanovićem i predsjednikom Skupštine Rankom Krivokapićem.
    Delegacija američkog Kongresa, sa crnogorskim ministrom odbrane Borom Vučinićem i načelnikom Generalštaba Vojske Crne Gore Draganom Samardžićem, posjetiće u srijedu i Centar za obuku Vojske u Danilovgradu.
    Iz Ambasade podsjećaju da je ovo druga posjeta neke delegacije Kongresa SAD Crnoj Gori nakon nezavisnosti, napominjući da je u avgustu 2006. godine našu zemlju posjetila delegacija Kongresa koju je predvodio senator Džon Mekejn.
    „Posjeta delegacije Kongresa SAD naglašava kontinurani razvoj partnerskih odnosa SAD i Crne Gore i prilika je za dijalog dvije zemlje o ključnim bilateralnim i multilateralnim pitanjima", saopštili su iz Ambasade SAD u Podgorici.
    Analitika

    Cudno... Upada u ochi.. Po svepoznatom protokolu u demokratskim drzavama nikada se ne najavljuje prvo susret sa ministrom ino poslova pa tek onda susret sa Premijerom drzave.
    Jel se neko ovdje sHali?

    Hvala Lepo

  13. #6763
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Analitika

    Cudno... Upada u ochi.. Po svepoznatom protokolu u demokratskim drzavama nikada se ne najavljuje prvo susret sa ministrom ino poslova pa tek onda susret sa Premijerom drzave.
    Jel se neko ovdje sHali?

    Hvala Lepo
    Majo,Analitika je vlasnishtvo Rocena
    Deserve's got nothing to do with it.

  14. #6764
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Majo,Analitika je vlasnishtvo Rocena
    Nisam znala... Ali svejedno, protokol je protokol, nema veze sa premijerskim Ambicijama tog gospodina (ako postoje). Smijesno i infantilno djeluje bilo kome ko iole poznaje protokol. Mogu misliti kako to "dozivljavaju" ostale diplomate u CG, a tek US diplomatija koja je u ovaj program posjete direktno ukljuchena. Ponizava ne samo diplomatsko znanje, zrelost drzave, visochije na drzavnoj hijerarhijskoj ljestvici, vec i same goste. Upada u ochi nevjerovatno.

    Hvala Lepo

    p.s. Ne mogu da vjerujem da je sujeta i infantilno politichko izrazavanje u pitanju... to bi tek bilo krajnje neozbiljno..
    Last edited by Maja; 01-06-10 at 08:31.

  15. #6765
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Nisam znala... Ali svejedno, protokol je protokol, nema veze sa premijerskim Ambicijama tog gospodina (ako postoje). Smijesno i infantilno djeluje bilo kome ko iole poznaje protokol. Mogu misliti kako to "dozivljavaju" ostale diplomate u CG, a tek US diplomatija koja sve to prati. Ponizava ne samo diplomatsko znanje, zrelost drzave, visochije na drzavnoj hijerarhijskoj ljestvici, vec i same goste. Upada u ochi nevjerovatno.

    Hvala Lepo

    p.s. Ne mogu da vjerujem da je sujeta i infantilno politichko izrazavanje u pitanju... to bi tek bilo krajnje neozbiljno..
    Slazhem se da djeluje smijeshno,bolje receno,da nije tuzhno,bilo bi smijeshno.Ipak,tako se to danas u CG radi...

    Mada,bilo je i gorih incidenata.Tipa,kad italijanskog ambasadora nisu htjeli da puste na prijem povodom Dana drzhavnosti.Chovjek je doshao nekim starim automobilom,a obzirom da su se sve ostale zvanice dovezle u limuzinama,obezbjedjenje na kapiji nije htjelo da ga pusti...Mislili da je neki uljez...
    Deserve's got nothing to do with it.

  16. #6766
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Slazhem se da djeluje smijeshno,bolje receno,da nije tuzhno,bilo bi smijeshno.Ipak,tako se to danas u CG radi...

    Mada,bilo je i gorih incidenata.Tipa,kad italijanskog ambasadora nisu htjeli da puste na prijem povodom Dana drzhavnosti.Chovjek je doshao nekim starim automobilom,a obzirom da su se sve ostale zvanice dovezle u limuzinama,obezbjedjenje na kapiji nije htjelo da ga pusti...Mislili da je neki uljez...
    Kako god. Sluzbe Ambasada i Konzulata u CG prate svaki tekst, reakcije i izjave u medijima. Kako se zna da je u Srbiji u godini dana zabiljezeno preko 1700 izjava protiv drzave CG, kao podaci o izjavama protiv svih drzava i politicara drugih drzava (precizan broj znaju sve diplomate i predstavnici u Srbiji), svaki kiks u najavama i slichno, tako se i ovakve gluposti biljeze kao greshke na rachun drzave CG. Normalno, nece reagovati, jer nisu tu da uche predstavnike drzave ponasanju i protokolu, ali svim tim licima i drzavnom aparatu se upisuje greshka. No...

    Hvala Lepo

  17. #6767
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Kako god. Sluzbe Ambasada i Konzulata u CG prate svaki tekst, reakcije i izjave u medijima. Kako se zna da je u Srbiji u godini dana zabiljezeno preko 1700 izjava protiv drzave CG, kao podaci o izjavama protiv svih drzava i politicara drugih drzava (precizan broj znaju sve diplomate i predstavnici u Srbiji), svaki kiks u najavama i slichno, tako se i ovakve gluposti biljeze kao greshke na rachun drzave CG. Normalno, nece reagovati, jer nisu tu da uche predstavnike drzave ponasanju i protokolu, ali svim tim licima i drzavnom aparatu se upisuje greshka. No...

    Hvala Lepo
    No ove za to bash briga.

    Hvala lepo
    Deserve's got nothing to do with it.

  18. #6768
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Mozda ih je bash briga, ali personal US Ambasade ce prevesti takvu "sitnicu" da ih Predsjednik CG, Premijer i Predsjednik Skupstine ponizavaju i Docekuju na nizem nivou.
    Kome je u interesu da se stvori takva slika koja nije realna ali to samo mi iz CG "razumijemo"? Pizma crnogorska.
    No.. Sta da se radi.

    Hvala Lepo

  19. #6769
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    POlako ljudi....mozda su dosli jahtom, neoficijelno....pa ce ih na moru docekati Rocen, jer bi bilo neadekvatno da se nasi nadzodze , sva trojica, a ovi u kapicama ILoveNY.
    Sjutra ce u PG poceti protokolarni dio....i to mi je vrlo OK i logicno.Ne vjerujum, niti ima IKAKVOG RAZLOGA , da se prema trojici kongresmena postupa lose....ZASTO ZABOGA? A ni za Rocena se ne moze pretpostavit dfa ne zna da organizuje susrete.

    Bice da je nesto mnogo banalnije, slicno gore iznijetom,

    POzdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  20. #6770
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drago mi je sto ce predsjednik drzave i vlade primiti americke kongresmene,u drugim drzavama takvi prijemi se svedu samo na ministra vanjskih poslova

  21. #6771
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Znaci ipak je arogancija u pitanju...


    Hvala Lepo

  22. #6772
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na području Berana i Rožaja lišeno je slobode više lica, među kojima ima i službenika policije i Uprave carina, u šestomjesečnoj akciji na suzbijanju krijumčarenja i korupcije na granici između Crne Gore i Srbije. Saopšteno je da su akciju realizovali službenici Uprave policije u saradnji sa Upravom carina i Specijalnim državnim tužiocem. „Po završetku akcije javnosti ćemo prezentovati više informacija“, saopštila je Uprava policije.

  23. #6773
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Na području Berana i Rožaja lišeno je slobode više lica, među kojima ima i službenika policije i Uprave carina, u šestomjesečnoj akciji na suzbijanju krijumčarenja i korupcije na granici između Crne Gore i Srbije. Saopšteno je da su akciju realizovali službenici Uprave policije u saradnji sa Upravom carina i Specijalnim državnim tužiocem. „Po završetku akcije javnosti ćemo prezentovati više informacija“, saopštila je Uprava policije.
    Q.RAC im se POZLATIO,
    vakat je vishe da chiste GUBU IZ TORINE, ne znam shto su chekali, mogli su doc do Danske, da skupe malo OLOSHI, koja je sklonila guzicu u Skandinaviju.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #6774
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default GraĐanski

    Piše: Daliborka Uljarević


    Kultura ljudskih prava još uvijek ne stanuje u Crnoj Gori. Ali, na svakom od nas, kao građaninu i građanki, jeste da to promijenimo, odnosno da učinimo da ona, ipak, uđe u svojoj punoći i u naše društvo.
    Nekad su ti napori u vidu velikih i vidljivih koraka, a nekad mali, brojni i oni za koje treba vrijeme i strpljenje da ostave trag. I jedni i drugi su podjednako vrijedni, jer suštinski vode promjeni, a promjene mogu biti ljekovite i to ne treba nikad smetnuti sa uma. Posebno u zemlji koja im nije sklona i u kojoj prevlađuje onaj strah svojstven pripadnicima nerazvijene političke kulture koji se očitava u stavu da može biti samo gore, da datost treba prihvatiti kao jedino ili najbolje moguće rješenje.
    Skoro me je jedan dragi prijatelj kojem sam sugerisala da napiše tekst, i sa svog intelektualno i vrijednosno važnog ugla, ukaže na ozbiljan sistemski problem, koji ga i lično pogađa, pitao: „A, što će to promijeniti što ću ja nešto o tome napisati?“
    Sličan odgovor, u posljednje vrijeme, često čujem od mnogih sagovornika.
    Od onih koji nikad ništa i nijesu pokušali, već su unaprijed prihvatili da je njihovo činjenje uzaludno i time sebe dobrovoljno isključili kao aktere društvene promjene. No, i od onih koji su sebe itekako ugradili, i premnogo u životu žrtvovali, pokušavajući da mijenjaju sistem na nivou ličnih sudbina i u širem kontekstu, a našli se razočarani i demotivisani zbog izostanka adekvatne društvene reakcije.
    Što to u ovom zraku budi takvu vrstu rezignacije i osjećaja nemoći? Što to neke fantastične ljude u ovoj zemlji tjera da izgovore ove rečenice kojima sami sebe limitiraju? Što to navodi na razmišljanje da treba dići ruke od svega, spakovati se i otići odavde? Zašto ne slavimo stvarne, male koliko i velike uspjehe, već se radije topimo oko hridi raspršenih očekivanja?
    Odgovori na ova pitanja osvjetljavaju uzroke svega onog o čemu na posljedičnom nivou isuviše dugo, opširno i imponentno govorimo, počev, na primjer, od onog za koliko je ko spreman prodati svoj glas do nesmjenjivosti vlasti, i brojnih krupnijih i sitnijih devijacija u najrazličitijim sferama. A, dok se god budemo bavili posljedicama, lamentirali nad svojom sudbinom, dizali ruke unaprijed, stvari se zbilja neće popravljati. Zašto i bi? Onom kome to odgovara nije interes da talasa, a vi ste možda upravo među onima koji smatraju da sami ne mogu ništa, što je sigurna formula za održanje postojećeg stanja.
    A, sjetimo se da su neke od najvećih i najboljih priča počinjale od onog jednog, ili male grupe, vođene snagom ideje, duha i hrabrosti. Da, to zasigurno nosi rizik, ali što je život u kojem ne provocirate, ne rizikujete, konstantno se ne preispitujete, pronalazite nova pitanja i odgovore koji vas pokreću dalje i izgrađuju.
    Ohrabruju i dalje riječi Margaret Mead: „Nemojte nikada sumnjati da mala grupa mislećih i posvećenih ljudi može promijeniti svijet. Zapravo, samo tako je oduvijek i bilo.“
    I, da se vratim na one početne nedoumice dragih ljudi.
    Ne, neće jedan tekst ništa epohalno promijeniti ovdje. Neće srušiti one koji sebe vide kao monopoliste najrazličitijih procesa u državi Crnoj Gori. Ali, pokazaće da nijesmo poslušno stado, da ima ljudi koji misle svojom glavom i imaju hrabrosti, lične i građanske, da stanu javno iza onog stava kojeg iznose uz piće u malim, odabranim društvima. Taj mali veliki korak će voditi stvarnoj promjeni, on će možda ohrabriti još jednog, pa još jednog itd. da progovore, da urade nešto, da osjećaj nesigurnosti koji sada nosi onaj koji ne vjeruje u snagu svoje riječi i djela preplavi baš onog koji ga sada ugrožava...
    Što je još važnije, onda kada probate, znaćete i koliko je to lijepo i teško. I onda će biti sve više onih koji će znati cijeniti one koji su do sada pokušavali, nezavisno od toga koliko vam se dopadao njihov stil, pristup ili izraz, a to će duboko vjerujem dovesti do one reakcije koja je sada tim ljudima nepravedno uskraćena.
    Dodatni impuls tom iskoraku predstavlja i festival filma o ljudskim pravima „Ubrzaj“, koji se ovih dana predstavlja podgoričkoj publici, i koji po riječima selektorke festivala Kumjane Novakove „neće ništa promijeniti, ali samo ako Vi to ne dopustite“.
    Zato, umjesto sjedjenja i čekanja, ako ti je zaista stalo, ubrzaj!


    Autorka je izvršna direktorka Centra za građansko obrazovanje (CGO)

  25. #6775
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    10 miliona eura EU je surgala u Crnogorske NVO i dzepove njihovih centara i instituta od 1 zaposljenog
    jos malo da se promovisemo and palamudimo
    http://www.ubrzaj.me/

Page 271 of 321 FirstFirst ... 171221261267268269270271272273274275281 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bush ili Kerry!
    By Fabia_Elegance! in forum Politika generalno
    Replies: 73
    Last Post: 08-08-10, 21:21
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 20:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 19:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 19:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •