Page 167 of 321 FirstFirst ... 67117157163164165166167168169170171177217267 ... LastLast
Results 4,151 to 4,175 of 8018

Thread: Iz raznih novina

  1. #4151
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    DIDI, vidis neustajanje na himnu (ne podrzavam) kao nepostovanje Crne Gore, a smatras li da je pljackanje i unistavanje ove lijepe zemlje njeno postovanje? Zivimo li mi u istoj zemlji? Evo je 20 godina pokradose, uvukose u rat, unistise prirodne ljepote...
    Evo priznajem ja nijesam znala da si ikad glasao DPS dok ne vidjeh ovu sliku. Ako smatras da su oni dobro za Crnu Goru, nemam sto reci. A sto nijesi glasao neku drugu crnogorsku stranku? Jer glasati DPS 2001, isti DPS koji je nakon dvije godine napisao i prihvatio Ustavnu povelju, a onda pricati o nezavisnosti...ta prica ne stoji.
    monte aj i ti mi stavljaj u usta ono sto nisam rekao/napisao
    dje sam ja to rekao da su oni dobro za cg???
    glasao sam ih jer su jedini mogli dobit pro srpske stranke, da je to bio lscg i njih bi glasao i ako ih ne simpatisem od narodne sloge, bilo koju pro cg stranku koja je tada mogla odnijet pobjedu nad srpskim strankama glasao bi, meni se njihova politika ni najmanje nije svidjala niti svidja, al mi je nekako ljepsa bila no politika srpskih stranaka

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post

    Nidje dokaza? Ne ocekujes valjda da ce ih donijeti pred Tv kamere i svima nama pokazati, to ce biti tamo dje im je mjesto.
    Niko ne pada od iznenadjenja sto je jos gore. Svi sve znaju ali glasaju za doborbit Crne Gore. Jer da nije Mila sad bi nas garant Srbija ili Hrvatska okupirale
    aj malo razmisljas, fino sam napisao da ima dosta sudova dje mogu dokaze da priloze i rekoh da nije valjda da milo ima toliku moc da utice ne sudove u eu

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post

    DIDI, ti si uvijek glasao za CG??? Sprdas li se to? Izbori 2001 kao sto rekoh prvi put sad vidim da si glasao DPS, covjece pa kako za Cg kad je taj DPS za koji si glasao nakon dvije godine donio ustavnu povelju i stvori se jos jedna jugoslavija?? Samo mi to objasni. Sjecas li se da je i LSCG ucestvovao na tim izborima pa ih nijesi glasao. Oni su bili protiv Cg? Mozes li mi obo objasniti?
    Rekao si da bi svakoga glasao ko je za otcjepljenje Cg, DPS je a ne LSCG 2001god bio za samostalnu Cg? Mnogo nelogicnosti i ne bas pravih opravdanja.
    odgo ti gore, a nemam ja kome da se pravdam, mogu samo reci da nisam pogrijesio jer mi je krajnji cilj bio nezavisnost cg, i da si pazljivo citala sto sam napisao vidjela bi da sam napisao i da je pedja bulatovic ili srpske stranke bile za nezivsnot glasao bi njih da su bili u mogucnosti da nam daju drzavu, al vama je glavno da ja branim dps, branili ih svi kao sto ih ja branim, srecniji bi bili vjeruj mi

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post

    Sad su price rekla kazala a maloprije si rekao da i mala djeca znaju da je to istina.
    Itekako bi trebalo da te zanima ko je na vlasti jer ovo nije Svedska dje je sve sredjeno i po zakonu pa da te nije briga.
    Nadam se da se ne ljuis, nista licno, samo mi ima malo nelogicnosti u pisanju.
    a mene je briga vjerujes li mi, al ne nesto da se nerviram i da puhtim i sl, a znas zbog cega jer dok se svijest narodu ne promijeni ja samo mogu cir da dobijem od nervoze al mislim u zivotu imam nekih drugi stvar koji ce me ispunjavati a ne ko je na vlast,
    i da bez pravih dokaza bice uvijej price samo, nazalost
    Last edited by DIDI; 31-10-09 at 09:29.
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  2. #4152
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    a mene je briga vjerujes li mi, al ne nesto da se nerviram i da puhtim i sl, a znas zbog cega jer dok se svijest narodu ne promijeni ja samo mogu cir da dobijem od nervoze al mislim u zivotu imam nekih drugi stvar koji ce me ispunjavati a ne ko je na vlast,
    i da bez pravih dokaza bice uvijej price samo, nazalost
    Zasto si glasao i seirio ako te ne ispunjava ko je na vlast?

    I vidi se iz tvojih postova da te boli cinjenica sto nisu ni Ivanovica ni Jovovica prebili oni vec upravo tvoj glas
    She is only here to annoy herself!

  3. #4153
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nsx, citaj malo pazljivije
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  4. #4154
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

  5. #4155
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema se sto napadat DIDI za koga on glasa; on glasa po svom misljenju kao i vecina drugih, po principu bolje ovi koji su uzasni nego neko drugi ne razmisljajuci da ti drugi mogu bit bolji. Mozemo osudjivat generalno taj nacin razmisljanja.
    Da su svi koji su zeljeli CG nezavisnost glasali liberale 90-tih, da nas je bilo vise tad a manje onih koji su nas pljuvali, odavno bi mi imali drzavu sa manje problema. To sto se crnogorstvo probudilo u vecini ljudi bas kad i u DPS-u pokazuje koliko je nas narod podanicki, i koliko je sposoban da prati samo onog koji ga vodi za povezac.
    Znaci DPS se u toj najvaznijoj odluci pokazao los jer je vagao kako samo da odrzi vlast a pokazuje se jos losiji u svakodnevnom vodjenju drzave. Kriminalci zasticeni, katastrofalne privatizacije, unistenja dijela prirodnih ljepota zemlje zarad malo para, radnici gladuju strajkujuci po ulicama... I ono sto me najvise zgrozava je to sto nema mnogo nade da se moze mnogo na bolje popravit jer ljudi koji su dosad uspjeli uglavnom samo lose da vode drzavu, su isti koji ce to i dalje radit, a mi cemo i dalje kritikovat i proc ce zivot u cekanju bolje buducnosti.
    Release Yourself

  6. #4156
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    dijete i drzava je isto? jak ti primjer, i najbolje od svega sto ti mene ubjedjujes sto sam ja? a ne znas me niti znas kako razmisljam, i onda ti ja kazem kako razmisljam i to ti ne prihvatas nego ostajes pri svome da sam ja ovakav ili onakav,
    ne tuzi ga jer nije cg drzavljanin knezevic, a nesto ne vjerujem da kod hrvata moze da namjesti sudije i sudjenje kao sto moze u cg
    znam kako razmisljas poshto pises kako razmisljas...je li jasnije?

    ti si primjer zbunjenog crnogorca koji misli da je zavrsio sve time shto je glasa na referendum i dobio drzavu

    kakva ce dalje bit ta drzava - tebe to ocigledno ne interesuje

    zato ti kazem - pushti price o patriotizmu, postenji i moralu

    ti si covjece glasac DPS-a, alo...

    i ovo nije nikakvo vrijedjanje, ja ne kapiram na osnovu cega si ti to zakljucio?

    rajko kovacevic je, PO MENI, moralna gromada za sve vas koji ste protiv vlasti ali ih redovno glasate

    rajko je poshten - radi za njih i prima platu
    Sin:

    - "Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?"

    Tata:

    - "WTF? ROFL LMAO!"

  7. #4157
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post

    Svaka cast!
    Veljovic i ekipa da se ugledaju..
    Bijo si poziw koi se neodbija

  8. #4158
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sky View Post
    Nema se sto napadat DIDI za koga on glasa; on glasa po svom misljenju kao i vecina drugih, po principu bolje ovi koji su uzasni nego neko drugi ne razmisljajuci da ti drugi mogu bit bolji. Mozemo osudjivat generalno taj nacin razmisljanja.
    Da su svi koji su zeljeli CG nezavisnost glasali liberale 90-tih, da nas je bilo vise tad a manje onih koji su nas pljuvali, odavno bi mi imali drzavu sa manje problema. To sto se crnogorstvo probudilo u vecini ljudi bas kad i u DPS-u pokazuje koliko je nas narod podanicki, i koliko je sposoban da prati samo onog koji ga vodi za povezac.
    Znaci DPS se u toj najvaznijoj odluci pokazao los jer je vagao kako samo da odrzi vlast a pokazuje se jos losiji u svakodnevnom vodjenju drzave. Kriminalci zasticeni, katastrofalne privatizacije, unistenja dijela prirodnih ljepota zemlje zarad malo para, radnici gladuju strajkujuci po ulicama... I ono sto me najvise zgrozava je to sto nema mnogo nade da se moze mnogo na bolje popravit jer ljudi koji su dosad uspjeli uglavnom samo lose da vode drzavu, su isti koji ce to i dalje radit, a mi cemo i dalje kritikovat i proc ce zivot u cekanju bolje buducnosti.
    vidji, da nije bilo price o nezavisnosti ne bi nikog glasao ni jedne ni druge, ovako sam izabrao one koji mi mogu donijeti tu nezavisnost, jer ja licno mislim da niko do trenutne politicke scene ne moze donijeti nista bolje i lijepo u cg, kad se bude neko pojavio tad ce zasluziti moj glas, do tad ja ne izlazim na izbore
    i za ostatak si price u pravu
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  9. #4159
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by city lights View Post
    znam kako razmisljas poshto pises kako razmisljas...je li jasnije?
    ti si primjer zbunjenog crnogorca koji misli da je zavrsio sve time shto je glasa na referendum i dobio drzavu
    kakva ce dalje bit ta drzava - tebe to ocigledno ne interesuje
    zato ti kazem - pushti price o patriotizmu, postenji i moralu
    ti si covjece glasac DPS-a, alo...
    i ovo nije nikakvo vrijedjanje, ja ne kapiram na osnovu cega si ti to zakljucio?
    rajko kovacevic je, PO MENI, moralna gromada za sve vas koji ste protiv vlasti ali ih redovno glasate
    rajko je poshten - radi za njih i prima platu
    jos kad bi to praktivao to sto ti je jasnije bilo bi dobro,
    u tvojim sam ja ko zna sta, jer sam eto glasao dps jer sam vidio da oni mogu doci do nezavisnosti cg, kao i sto je bilo
    mogu se ja interesovat kakva ce bit drzava al kakve vajde od toga kad se ne moze nista promijeniti, kad budem vidio da se nesto moze promijeniti i da se takva klima stvorila onda cu se cimati, do tad cu uzivati u zivotu i nekim drugim stvarima
    pricanje o moralu drugih ucesnika u raspravi je itekako vrijedjanje, a pogotovo sto o necijem moralu pises jer je glasao za nekog ko se tebi ne svidja i sl, tako ubuduce preskoci bilo kakvo karakterisanje mene a i bilo kog drugog na forumu
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  10. #4160
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Svaka cast!
    Veljovic i ekipa da se ugledaju..
    bogami cemo se nacekat da se ovo desi kod nas, no kod vjecito padaju sitni dileri, evo su poceli i u zatvor da se ovjeravaju od droge i niko nista, nice
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  11. #4161
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    bogami cemo se nacekat da se ovo desi kod nas, no kod vjecito padaju sitni dileri, evo su poceli i u zatvor da se ovjeravaju od droge i niko nista, nice

    J8t 2000 policajaca ucestvovalo u sinhronizovanoj akciji u citavoj Srbiji..
    Kod nas cim bi jedan drot saznao za akciju posle minut bi cijela cg znala.


    Pazi ti direktor ziks-a izjavio za novine da se sprovodi interna kontrola, pa to se valjda svudje u svijetu tajno radi?
    Najjaca izjava "nesto se slavilo u toj prostoriji", cus nesto se slavilo, ko da je on tu onako turisticki...
    Last edited by Mad_dog_KO; 31-10-09 at 14:25.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  12. #4162
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dok god ima ljudi koji glasaju za DPS kriminalci nemaju o cemu da brinu

    evo svaki dan vidimo opravdanja - "nemam za koga drugoga" "srbi su ludi" "oni su nam donijeli nezavisnost" itd itd
    Sin:

    - "Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?"

    Tata:

    - "WTF? ROFL LMAO!"

  13. #4163
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,463
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Cini mi se da i dosta Srba glasa za DPS tako da je busanje u junacke grudi malo deplasirano.
    Ja nikad ne glasah za iste a moje kolege su vecinom glasaci DPS-a a medju njima ima i Srba i to onih sa dna kace, naravno ima i bivsih Srba a sad veljih Crnogorca.

  14. #4164
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,109
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    894
    Thanked in
    563 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    J8t 2000 policajaca ucestvovalo u sinhronizovanoj akciji u citavoj Srbiji..
    Kod nas cim bi jedan drot saznao za akciju posle minut bi cijela cg znala.


    Pazi ti direktor ziks-a izjavio za novine da se sprovodi interna kontrola, pa to se valjda svudje u svijetu tajno radi?
    Najjaca izjava "nesto se slavilo u toj prostoriji", cus nesto se slavilo, ko da je on tu onako turisticki...
    kod nas bi takvu akciju proglasili lovom na vještice :mrgreen:
    a koga da hapse kad ovamo kod mene pola plavaca diluje a bar trećina duva.švercuju se kurdi i kinezi,valja oružje i papiri za kola.par njih koji su bili pošteni morali su od muke posa da napušte.

  15. #4165
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Sjecas li se da je i LSCG ucestvovao na tim izborima pa ih nijesi glasao. Oni su bili protiv Cg?
    I njih bi bilo divno glasat.
    Njihov casni,ljudski i patriotski put,zavrshio se davno.
    Paranoja,i ja pa ja koncepti su pobijedili,nazalost.

    I dan danas mi je zha,kako im DPS ne dariva one mandate mimo reda.
    A o svemu lishe toga se dogovorishe tada.
    Last edited by Sidewinder; 31-10-09 at 15:21.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  16. #4166
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    vidji, da nije bilo price o nezavisnosti ne bi nikog glasao ni jedne ni druge, ovako sam izabrao one koji mi mogu donijeti tu nezavisnost, jer ja licno mislim da niko do trenutne politicke scene ne moze donijeti nista bolje i lijepo u cg, kad se bude neko pojavio tad ce zasluziti moj glas, do tad ja ne izlazim na izbore
    i za ostatak si price u pravu
    I ja se slazem da je opozicija nikakva. Ali kad bi makli ove sa vlasti, vjerovatno bi bilo dosta nestranackih licnosti kvalifikovanih za razna mjesta u toj vladi. Uostalom, onda bi se i DPS potrudio da se vrati na vlast (obnovljen) i bolje radi kako bi imao podrsku gradjana. Ja mislim da promjenom vlasti bi krenula jedna pozitivna lancana reakcija bez obzira ko ih u tom momentu zamjenio.
    U svakom slucaju, da bi se bilo koja promjena dobila, sleganje ramena i potpuna pasivnost nisu recept.
    Release Yourself

  17. #4167
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    vidji, da nije bilo price o nezavisnosti ne bi nikog glasao ni jedne ni druge, ovako sam izabrao one koji mi mogu donijeti tu nezavisnost, jer ja licno mislim da niko do trenutne politicke scene ne moze donijeti nista bolje i lijepo u cg
    Pa to je sasvim legitiman razlog da se neko glasa, zasto ih onda ne glasas opet?
    She is only here to annoy herself!

  18. #4168
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,109
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    894
    Thanked in
    563 Posts

    Default


    Ilija Bakić: Lažnom brigom o 200 Srba koji bi bili zbrinuti ukoliko osvoje vlast u Mojkovcu zapravo se sprdaju sa Srbima u Crnoj Gori




    Izvor: DNMN

    Ne možeš se razočarati u ljude od kojih ništa ne očekujes, ali ne možeš a da ne osetiš mučninu i gađenje kad čitas izjave šefa SNP-a. A posebnu mučninu osećaš kad čitas ova njegova ”kvalitetna objašnjenja” o motivima SNP-a za izlazak na izbore. I prvo nakon što se ispovraćaš što pomisliš jesu roditelji, braća, rodbina, prijatelji i komšije koji su bili spremni da ginu za borbu protiv organizovanog kriminala, za poboljšanje materijalne situacije, za zajednički život za Srbijom. Kad ludite i brinete za njih, kad vam dođe da iskočite iz kože jer niste kadri da im objasnite i da im doprete do mozga, da ukapiraju da se iza SNP krije samo kako reče Slavko Perović, ona druga polovina one pokvarene, zajedničke DPS jabuke.

    I nakon toliko godina, nakon toliko prevara, oni imaju još “kvalitenih objašnjenja” kojim manipulišu onim nesrećnim poštenim ljudima kakvih ima u SNP. Da poludiš od pokvarenosti ljudske i od nepostojanja morala.

    Još više mi se povraća od Milićevih advokata i njihovih dodatnih pojašnjenja, od onih koji su tobože nezavisni, a dobrovoljno se prijavljuju da budu grudobran šefu SNP-a.

    Pitam sve Srbe koji gostuju na DNMN-a, svi su dobrodošli i da u što većem broju dolaze, da polemišemo i da razgovorom nađemo odgovore na neka pitanja – kako bi se oni osećali da je kojim slučajem zamrznuti LSCG odlučio da izađe na izbore u Andrijevici, a da srpske stranke predlože bojkot? Pa, šta bi ste onda govorili? Pojedinci, jedva bi dočekali da pljunu po LSCG i Slavka Perovića, optužujući ga za izdaju, a sad kad SNP i NS odlučuju da izađu na Cetinje gde nema šanse da osvoje više od dva odbornička mandata oni trućaju o glupostima da je SNP firma koja mora da brine izborima u Mojkovcu, jer tamo imaju realnu šansu da osvoje vlast, pa bi mogli da zbrinu 50 porodica.

    Kakvo pokvarenjaštvo i kakvo licemerje i SNP i advokata, koji takvim stavovima apsolutno dokazuju da ih boli dupe za Srbe i da je osnovni cilj njihovog postojanja i “nezavisnosti” davanje legitimiteta vladavini Mila i Sveta.

    Gde se kolje vo za kilo mesa za večeru? Nigde samo u SNP-u i među dežurnim Srbima. Lažnom brigom o 200 Srba koji bi bili zbrinuti ukoliko osvoje vlast u Mojkovcu se zapravo sprdaju sa Srbima u Crnoj Gori. Obezbediti 200 srba sto je 0,1 % od ukupnog broja Srba u Crnoj Gori je sprdanje sa njima.

    I na kraju, bio sam jedan od onih koji se nisu slagali sa zamrzavanjem LSCG, jer sam želeo svaki čas borbu sa DPS-om, sa kriminalnom vlašću, misleći da je moguć dogovor sa ostalim opozicionim strankama o zajedničkom nastupu i o zajedničkoj listi. Nisam bio u pravu tada. I sada nakon toliko vremena od zamrzavanja LSCG, vidim i kapiram kako je to bila velika, časna, moralna i čojska odluka. I sad tek vidim da koliko je Njegoš visoko gore pod oblake svojim delom, toliko je i LSCG visoko gore sa svojim poimanjem morala i umom i srcem, koliko visoko stoji i uvek može da opomene bednike kakav je Srđan Milić.

    Naravno, nemoguće je na samom kraju ovakve teme ne pomenuti ove Đukanovićeve i Marovićeve zvezde Granda koje pevaju o Moravi, pokušavajući da se dodvore žiriju kojim predsedava Duško Marković crnogorski Saša Popović. Kad zapevaju o Moravi, nek pročitaju šta im je poručio onaj što je rođen u Ćupriji, baš pored Morave i koji poznaje sve njene vrbake i topole, koji je napisao ”kad su cvetale tikve” i nek ponovo uče pesme o Limu, Tari, Morači, Bojani i Ivanovim Koritima, a niko mu neće niti može zabraniti da voli Srbiju, ako mu ne smetaju Mihajlovićeve reči.

  19. #4169
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post

    bogami je taj isti pukanic kukao kako ce ga milo ubiti i sl, od pocetka onog intervjua, i kad je bila najveca frka kad se sve "javno" saznalo, pa sto se desilo?
    covjek je ubijen, po hrvatskim medijima i u tom istom nacionalu se pise da je ubijen zbog necega sto je pripremao da objavi, o nekim krimi klanovima
    Sjajno.

    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  20. #4170
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NIsam, SIGURNO NISAM, NITI MOGU BITI, *srbomrzac*, ali pokusavam da poredim one koji se porediti daju-a za nas su to susjedne zemlje,a nekako je Srbija najpovoljnija za poredjenje,a kao cilj Hrvatska. U sudstvu smo, medjutim, bolje organizovani od Hrvatske. POstavlja se pitanje politickog uticaja na sudove.
    Mark my words: To se rjesava preko noci, ako je protisak EU adekvatan...a postaje takav!
    Kako bih argumentovao receno, pastujem clanak koji ima podatke u cifrrama, dakle nema lazi. Iy toga slijedi da je Medenica ipak dosta ucinila na reorganizaciji sudstva i da je to mjerljivo, i da je to pred EU na ocjenu, kroz Upitnik. Sada imamo problem da se sudije natjeraju da sto postenije rade-(nije mi potpuno jasan, niti mi se dopada slucaj Akovic...moralo se razjasniti, a ne samo usvojiti ostavka!)- ali ako mogu da rade i ako sudije imaju evropske uslove, a ovo stanje kakvo je u SRB je za MNE davna proslost, onda smo najmanje 5 godina ispred njih po pravosudju. Cijenite i sami:


    SRPSKO PRAVOSUĐE IMA KIJAVICU,
    OD 1. JANUARA DOBICE SVINJSKI GRIP

    Ako je verovati zvanicnicima, reforma srpskog pravosuda se drži "voznog reda", pa ce set pravosudnih zakona, koji su usvojeni u decembru, poceti da se primenjuje kako je i predvideno.


    Slavica Živanovic i Sladana Miloševic, predsednik i potpredsednik sindikata srpskog pravosuda, ne nadaju se, medutim, brzom i efikasnom uspostavljanju nove mreže sudova, ne zato što to neko koci, vec zato što su rokovi kratki (1. januar), i što je reforma pravosuda "loše zamišljena i projektovana".
    Naše sagovornice isticu da od prvih dana sledece godine, ali i dugo posle toga, necemo imati efikasnije pravosude, vec da ce ono biti (samo) jeftinije za državu, ali nedostupnije za gradane.
    One ukazuju i na nebrigu države za srpsko pravosude, i na cinjenicu da su cinovnici u ovoj delatnosti (odavno) postali gradani drugog reda.
    - Srpsko pravosude sada ima benignu kijavicu, a od 1. januara, ce imati meksicki iliti svinjski grip - kaže, u stilu lekara, Slavica Živanovic.
    - Sindikat se ne protivi reformi pravosuda, vec naprotiv - kaže za "Svedok" Sladana Miloševic. - Smatramo, medutim, da nacin na koji se sprovodi nije dobar, i da, zbog toga, pravosude nece biti efikasnije. Štaviše, racunice govore da ce biti još sporije, nego što je bilo do sada.
    Svedok: Na osnovu cega to tvrdite?
    Sladana Miloševic: Kada se govori o reformi pravosuda, ona se uglavnom svodi na smanjenje broja zaposlenih, kako broja nosilaca pravosudnih finkcija (sudija i tužilaca), tako i radnika koji prate njihov rad, odnono sudske administracije. Visok savet sudstva je odredio da je, u buduce, potrebno 2.543 nosilaca pravosudnih funcija, odnosno sudija. Prošle godine je u radu bilo više od 2,5 miliona sudskih predmeta. U protekle tri godine broj predmeta se, inace, uvecao za 500.000. Ako uporedimo broj sudija i predmeta, ispada da ce jedan sudija da radi hiljadu predmeta godišnje. Kako ce on to da uradi, kako ce da "ispuni normu"? Posebno je važno reci da beogradski sudovi nece moci odgovoriti zahtevima gradana.
    S: Zašto?
    S.M: U Beogradu jednu sudnicu deli dvoje-troje sudija, tako da ce moci da zakažu sudenje za najviše 150 prdemeta. Šta ce biti sa ostalim? Sve dok, u glavnom gradu, svaki sudija ne bude imao "svoju" sudnicu, sudstvo nece biti efikasnije. Smanjuje se broj sudija, tužilaca i sudske administracije. Nemamo nove smeštajne kapacitete, nove ili adaptirane stare zgrade, tehnicku podršku u vidu kompjuterizacije. Nemamo prethodno stvorene uslove da bi bili efikasniji. Imamo obecanja i buduce vreme, a 1. januar je vrlo blizu. Priprema se izmena krivicnih zakona, koji "pokrivaju", možda, 30 odsto gradana. Nisu, medutim, svi kriminalci. Oko 70 odsto gradana, koji su cešce u sudu, vode razne parnice, ali zakoni iz tih oblasti nisu izmenjeni. Ova reforma je, po meni, uradena "preko kolena". Da je neko hteo da zaista ima dobro pravosude, prvo bi uložio u njega, jer ono nije trošak. S druge strane, za ovih devet godina, od kad na delu imamo demokraturu, mogli su sve zaposlene u pravosudu, i drugim delatnostima, da provuku kroz "magnetnu rezonancu", i vide da li je neko zaslužio ili nije, da radi u pravosudu.
    S: Još dok je trajala rasprava o setu pravosudnih zakona najavljeno je smanjenje broja sudija i sudske administracije. Koliko je prekobrojnih?
    S: Da li je broj stanovnika bio merilo za broj sudija u odredenoj sredini?
    S.M: Mi to ne znamo. Za Novi Sad je, recimo, odredeno sto sudija osnovnog suda. Kad to podelite sa brojem stanovnika, ispada da na jednog sudiju ide 3.000 stanovnika. Beograd ce imati dva osnovna suda - jedan ce obuhvatati svih pet gradskih opštinskih sudova, a drugi cetiri prigradska. Tu ce raditi 220 sudija, što znaci da ce jedan sudija opsluživati 12.000 gradana. Kako ce onda sudije biti podjednako opterecene? Da li ce se predmet preopterecenog sudije iz Beograda, nositi u Babušnicu, da bi i on bio opterecen? Niko ne spominje zaposlene u pravosudu na Kosmetu. Samo u prištinskom sudu je bilo 40 sudija. Sad je devetoro u sudu u Nišu. Svake druge nedelje imaju daktilografa, svake cetvrte nedelje sude, i imaju 6.000 predmeta u radu. Sudski poslovnik još je, preglomazan i zastareo. Sudski poslovnik je osnovni akt u sudovima. Doduše, niži akt od zakona, ali je, u svakom slucaju, temelj za rad. Jer, ako je rdav poslovnik, i pored dobrog zakona, ne možete da budete efikasni. U radnoj grupi su predsednici svih okružnih sudova, buducih sedišta apelacija. Mislim da reforma nije dobro zamišljena. Sa 34 osnovna suda, pravosude nece biti bolje. Sudski poslovnik ne služi samo sudijama, da se meri njihov ucinak - koliko je presudenih predmeta, kakve su presude, koliko je žalbi izjavljeno, što je posao sudske statistike. Za gradene, s one strane šaltera, najvažnije je da je blagovremeno podneo svoj osnov za tužbeni postupak, da mu je primljen, iako sudski poslovnik i dalje koristi izraz - zaprimljen. Nije zaprimljen, nego primljen! Gradana zanima da li je na pravom mestu predao svoju tužbu, podnesak ili inicijalni akt, ko ce postupati po njemu i kada. To je najvažnije za gradane. Ako ste "projektovali" 34 osnovna suda, teško da cemo biti efikasniji. Jer, bice manje i sudija i zaposlenih. Broj sudija se smanjuje za 26 odsto, a zaposlenih za 2.300. Smanjenje radnika u pravosudu treba sprovoditi pažljivo. Štetu pada nivoa usluga platice gradani. Bez obzira na nameru države da pojeftini pravosude, šteta od pada nivoa kvaliteta usluga, bice mnogo veca nego ušteda.
    S: Sindikat pravosuda uporno ukazuje da projektovana mreža sudova, koja treba da zaživi od 1.januara, nece biti dobra. Šta su vaši agrumenti?
    S.Ž: Nedovoljno nas je za samo predselenje, a kamo li za postupanje po sudskim predmetima. Imamo manjak sudija i zaposlenih, s obzirom da se obim posla stalno uvecava. Ako se nastavi ovim tempom, za tri godine imacemo 500.000 novih predmeta. U 2008. godini kod sudija opšte nadležnosti bilo je u radu 2.395.699 predmeta. Od tog broja kod opštinskih sudova 2.108.513, a kod okružnih 236.016 predmeta. Ukupan broj predmeta u radu obuhvata 1.681.593 predmeta primljenih u 2008, i 76.106 koji su, kao nerešeni, prenetei iz ranijih godina. U 2008. godini, je ukupan broj primljenih predmeta, u odnosu na 2007, veci za 102.071 ili za 6,46 odsto. Od ukupnog broja premeta u radu rešeno je 1.605.861 ili oko 60,02 odsto, što je za 53.356 više nego u prethodnoj godini. Nerešeno je 789.453 predmeta iz prethodnih godina. Ipak, nismo najgori u okruženju. Hrvatska, recimo, ima više nerešenih predmeta, iako ima manji broj stanovnika i predmeta u radu.
    S: Broj predmeta se, znaci, povecava, a broj sudija smanjuje.

    Strašno je gledati gradane iza šaltera ili po pisarnicama kako bukvalno placu, kume i mole da ostvare pravo na pravdu. Imamo slucajeje da umru oni koji su pokrenuli sudski spor, a da on nije okoncan. Šta znaci gotov postupak? Nije gotovo kad sudija izrekne presudu, vec kad je pravosnažna. Ali ne samo to. Imamo mrtvo pravo na papiru, ako izvršenje nije sprovedeno, ako poverilac nije namiren.
    Last edited by Old Bone; 02-11-09 at 09:54.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  21. #4171
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Sjajno.

    samo ti izvlaci iz kontexta, slobodno
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  22. #4172
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,109
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    894
    Thanked in
    563 Posts

    Default


    Abdulah, pobjednik prvog kruga, bojkot izbora smatra interesom nacije: Karzai u drugom krugu, do kog je došlo nakon žestokog pitiska Amerike, nastupa sam



    Izvor: Vijesti

    Avganistanski predsjednički kandidat Abdulah Abdulah povukao se juče iz drugog kruga izbora nakon što je optužio vladu da nije ispunila njegov zahtjev da izbori budu pošteni, što dovodi u pitanje legitimitet sljedeće vlade. Oslabljena avganistanska vlada na čelu sa predsjednikom Hamidom Karzaijem bi takođe predstavljala udarac za američkog predsjednika Baraka Obamu dok odlučuje da li da pošalje dodatnih 40.000 američkih vojnika za borbu protiv talibanskih pobunjenika u Avganistanu.

    Karzaijev tabor je odbacio mogućnost formiranja koalicije sa Abdulahom, raspršujući nade da bi to mogao biti izlaz iz krize. Daud Ali Nadžafi, glavni izborni zvaničnik Nezavisne izborne komisije, koju je imenovala vlada, kazao je za Rojters da Ustav Avganistana nalaže održavanje drugog kruga izbora 7. novembra uprkos odluci Abdulaha.

    Portparol šefa misije UN Kai Eide izrazio je sumnju u praktičnost sprovođenja drugog kruga izbora. “Teško je i zamisliti održavanje drugog kruga izbora sa samo jednim kandidatom”, rekao je on. Povlačenje Abdulaha i odluka Komisije da nastavi sa izbornim procesom, otvara mogućnost da se od stranih zemalja sada zatraži da pošalju još vojnika kako bi obezbjeđivali izbore u kojima je pobjednik već poznat.

    Abdulah, oftamolog i nekadašnji Karzaijev, ministar spoljnih poslova, izgleda da je odmah odbacio svaku mogućnost podjele vlasti sa Karzaijem u zamjenu za povlačenje, ali je takođe rekao njegovim pristalicama da ne bojkotuju drugi krug izbora. Drhtavog glasa i očiju punih suza, Abdulah je kazao stotinama pristalica, uključujući i plemenske starješine, da je odluku donio u “interesu nacije”.

    “Što se mene tiče odluka koju sam donio jeste da neću učestvovati”, kazao je on novinarima. “Ima snažne, snažne primjedbe na kredibilitet procesa”.

    Karzai je bio favorit za pobjedu u drugom krugu izbora nakon što je osvojio više glasova u prvom krugu 20. avgusta, čiji je legitimitet doveden u pitanje.

    Iz njegovog štaba je saopšteno da on planira da ide u drugi izborni krug uprkos povlačenju Abdulaha. “Što se nas tiče, mi ćemo ići u drugi krug izbora”, izjavio je član Karzaijevog izbornog štaba Moin Marastjal. ”Odluka doktora Abdulaha nas je razočarala”, kaže se u saopštenju iz Karzaijevog štaba i dodaje da će oni prihvatiti svaku odluku izborne komisije i pravnih organa poput Vrhovnog suda.

    Avganistanskoj izbornoj komisiji i međunarodnoj žalbenoj komisiji trebalo je oko dva mjeseca da ustanove da Karzai nije pobjednik u prvom krugu i da je potrebno ponoviti glasanje.

    Avganistan nedjeljama potresa politička neizvjesnost, a bezbjednost je glavni razlog zabrinutosti, pošto su talibani obećali da će opstruirati drugi krug izbora. Islamski ekstremisti su uputili sličnu prijetnju u avgustu, ali nijesu bitnije poremetili glasanje. Talibani su saopštili da za njih povlačenje Abdulaha ne znači ništa. “Što se nas tiče neće doći do promjene politike”, kazao je portparol talibana Kari Mohamed Jusuf u telefonskoj izjavi za Rojters sa nepoznate lokacije.

    Snažna i legitimna vlada u Avganistanu je ključna u američkoj strategiji za suzbijanje talibanskog nasilja. Američka državna sekretarka Hilari Klinton je kazala da je sada na avganistanskim zvaničnicima da odluče kakav će biti sljedeći korak u izbornom procesu.

    “Mi ćemo podržati sljedećeg predsjednika i narod Avganistana, koji želi i zaslužuje bolju budućnost”, kaže se u saopštenju Klintonove.




    Svi se smijemo kako je Avganistan divalj,kakvi su talibani itd.Oni izgleda na početku parlamentaizma shvataju što je namještanje izbora i odbijaju da učestvuju u farsi a ovi naši kvazi opozicionari odma potrčaše da prekinu bojkot kako Lomiju ne bi još duševnih bolova nanijeli.

  23. #4173
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    samo ti izvlaci iz kontexta, slobodno

    Ne uzbuđuj se. A opet mi je draže što si ti ono napisao, nego ja
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  24. #4174
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rusi otišli, ostale puste ledine i gomile dugova
    BROJNI MEGALOMANSKI PROJEKTI NA BUDVANSKOJ RIVIJERI POSTOJAĆE SAMO U OBEĆANJIMA
    Budva – Da li će se ruski investicioni bum, kako su ga slatkorječivo najavljivali, u našem turizmu završiti kao u čuvenoj hazarderskoj igri ruski rulet, gdje se odlučuje uvijek o životu ili smrti.
    Nažalost, sve upućuje na to da je bubanj pištolja stao baš tamo gdje se nalazi metak - megalomanski projekti ruskih investitora u Budvi, iza čijih kompanija su stajali najpoznatiji tajkuni iz te daleke zemlje, kao po nepisanom pravilu, doživjeli su potpuni krah.
    Od najave izgradnje luksuznih hotelskih kompleksa svjetskih brendova “Kempinski”, “Šeraton”, “Hilton”, “For sizons” i mnogih drugih, koji je trebalo da krase obalu Budvanske rivijere, od Buljarice do Jaza, danas imamo samo ledine, zatvorena gradilišta, hotele koji ne rade i gomile dugova, koje su za sobom ostavili.

    Tako je od hotela na 27 spratova na Zavali, poznatijeg kao “Jedro”, ostala samo lijepa slika, ali i obećanje ruskog “Miraksa” da će ga “ipak, graditi”.
    Ništa bolji kraj nema ni priča o hotelu “Kempinski”, pa je na Smokvici, nedaleko od Svetog Stefana, lokaciji koju je moskovska “Vas invest” izabrala za njegovu izgradnju, i dalje samo utrina na kojoj se napasa stoka.
    Naime, predstavnici te ruske kompanije, prije dvije i po godine za oko 30 miliona kupili su 20 hektara zemlje, od kojih šest od lokalne uprave.
    U međuvremenu, Rusi su zaključili ugovor sa najpoznatijom hotelskom menadžment grupom - korporacijom Kempinski o menadžmetnu nad budućim hotelom, ali kamen temeljac za taj hotelski kompleks još nije postavljen.

    Tu je i čuveni “Šeraton” u Bečićima, koji nikako da nikne na parceli između “Splendida“ i hotela „Naftagas“, koju je prije gotovo tri godine kupila ruska korporacija “Belon grupa”, lider u crnoj metalurgiji, preko svoje kompanije „Capital estate“, ali ni od izgradnje hotela iz lanca Šeratona, još nema ništa.
    Interesantno je i to da potpuno rekonstrusan, nekad „4. jul“ sada hotel “Monte casa” u Petrovcu, zjapi prazan već dvije godine.
    Nakon četvorogodišnje obnove, svečano je otvoren sredinom jula 2007, a vlasnik „Moskovskaja trastova grupa“ je preko svoje kompanije u Crnoj Gori “Petrohotel”, uložio makar deset miliona eura u renoviranje. Rusima je nekoliko puta prolongiran rok za završetak investicija, a Ministarstvo turizma je više puta urgiralo da se hotel otvori. Kada je napokon svečano otvoren, isti je dugo važio za respektabilnu medicinsku banju, ali ipak zjapi prazan.

    Iako su radnici hotela, upozoravali da nešto ne štima, jer hotel nema goste, niti se reklamira, ponuda Petrovca ostaje uskraćena za najznačajniji hotelski kapacitet. Sve to je produbilo sumnje da hotel možda služi i za neke nedozvoljene radnje, poput pranja novca, ali tako nešto nikad nije dokazano.
    Kako ruski partner u “The Queen of Montenegro“, kompanija “Korston grupa”, nije ispoštovala nijednu od preuzetih obaveza, sada je izvjesno da će i taj elitni bečićki hotel najvjerovatnije doživjeti krah.
    Tako su priče o visokom turizmu i Budvi kao metropoli turizma ovoga dijela Jadrana, te destinaciji koja je trebalo da zasjeni ljetovališta poput Kana, Marbelje, Sen tropea, a sve uz pomoć ruskog kapitala, doživjele fijasko.

    A sve je počelo još u febraru 2002, kada je moskovska kompanija “Njega turs” kupila hotel \\\\\\\\\\\\\\\"As\\\\\\\\\\\\\\\" u Perazića dolu od hotelske grupe “Budvanska rivijera” i tada platila 2,2 miliona eura, a obavezujući se da će u njegovu rekonstrukciju uložiti još 11,2 miliona.
    Od te, pa do danas, gotovo svake sezone Rusi najavljuju da će i naredne otvoriti hotel.
    Do tada, uvalu Perazića do, jednu od najljepših, i dalje nadvija prašina sa ogromnog gradilišta.
    “Skadar na Bojani”, kako nazivaju hotel “As”, trebalo je da bude otvoren prije tri godine, ali Vlada nikada nije jasno stavila do znanja ruskom investitoru da moraju da završe cijeli projekat.

    Od hotela koji je trebalo da ima izgled kule od 16 spratova, a čija izgradnja ulazi u osmu godinu, za sada su završeni samo grubi radovi, brdo je usječeno i izgrađen je novi hotelski blok od 25.000 kvadrata i dug 110 metar .
    Najavljivan kao najspektakularniji hotelski kompleks, “Astra Montenegro” na Zavali, čiju izgradnju vodi “Miraks”, ruskog milijardera Sergeja Polonskog, poznatog po tome što je veliki dio bogatstva izgubio, pretvorila se u izgradnju stanova za tržište. I bruka na koju su svi ukazivali, da će atraktivna hotelska zona biti degradirana tržišnim građevinarskim biznisom koji je upravo od Budve napravio „urbanističkog Frankeštajna“ dogodila se. Rusi, koji su u međuvremenu bankrotirali i potpuno zaustavili radove, uspjeli su da “ugrubo” izgrade 40 vila sa 237 apartmana, od kojih su skoro polovinu prodali, pa više i ne razmišljaju da grade luksuzni hotel sa 27 spratova, upravo ono zbog čega im je bilo i dozvoljeno da cijeli projekat započnu na divlje.

    Za izgradnju hotela na Zavali, na zemljištu od nekih šest hektara oko kojeg se vodi sudski spor za povraćaj, Opština još nije našla investitora, a sve su prilike da i neće.
    Iako je priča o ruskom kapitalu trebalo da ima holivudski završetak, crnogorska realnost je nažalos daleko od “hepi enda”.

    Boka bolje nafake

    Na sreću žitelja najmanje bokeljske opštine, investitori iz Rusije koji su se pokazali apsolutno najnepouzdanijim među svim stranim ulagačima u Crnu Goru, do sada u Tivtu nisu bili u prilici da se posebno „iskažu“. Jedina značajnija ruska investicija u taj grad je kupovina beogradske turističke firme “Putnik” , koju je kupila moskovska korporacija „Metropol“, jer su se sa tom transakcijom Rusi domogli jedne od najatraktivnih lokacija na Crnogorskom primorju – ostrva Sveti Marko u Tivtu koje je bilo u 96-postotnom vlasništvu „Putnika“.
    Odmah pošto su postali vlasnici ostrva, Rusi iz „Metropola“ uz podršku Vlade koja je obrađivaču dala programski zadatak usklađen sa željama investitora, krenuli su u izradu Državne studije lokacije za Sveti Marko, a koja je, u formi nacrta, objelodanjena krajem prošle godine.

    Namjeru da na Svetom Marku izgrade prvi resort klase šest zvjezdica u Evropi, Rusi su pretočili u nacrt DSL koja je uzbunila duhove u Tivtu, Boki Kotorskoj, ali i najširoj međunarodnoj javnosti koja je osudila namjeru planera i „Metrola“ da naspu i betoniraju više od 100 hiljada kvadrata mora u neposrednoj blizini ostrva i tako unište veliki prirodni pješčani sprud Tunja, izgradivši preko te plićine vještačko poluostrvo nazvano “Palazzo”.

    Osim što je trebalo poslužiti kao lokacija za gradnju dodatnog broja luksuznih privatnih vila za prodaju na tržištu, vještačko poluostrvo je bilo zamišljeno kao lukobran za marinu kapaciteta 140 vezova koju su takođe, protivno planovima višeg reda, nacrtom DSL, Rusi predvidjeli na Svetom Marku. Pri tome su rukovodioci „Metropola“ i njihovi lokalni pomoćnici u Crnoj Gori lansirali razne teorije o navodnoj enormnoj eroziji obale ostrva prouzrokovane talasima i velikoj opasnosti za nautičare, koju im navodno predstavlja pješčani sprud upisan u svim navigacionim kartama i tako pokušali da opravdaju nasipanje i uništenje Tunje gradnjom “Palazza”.

    Nakon velikog bunta građana Tivta, pritiska javnosti i burne reakcije čak i međunarodnih intelektualnih krugova kroz javne proteste, te brojnih uglednih stranih naučnika, umjetnika i javnih ličnosti, namjera Rusa da betoniraju Boku i „učvrste“ obale svog posjeda na ostrvu je ipak propala, jer je Ministarstvo uređenja prostora prije dvadesetak dana i zvanično potvrdilo da se odustaje od tog projketa.
    Inače, tim kontroverznim nacrtom DSL koji još nije pretočen u konačnu verziju, pa je pored gradnje “Palazza” bilo predviđeno da se na Svetom Marku, ostrvu površine 339.439,5 metara kvadratnih, izgradi ukupno 148.012 kvadrata raznih objekata. Rusi su nagovijestili izgradnju samo jednog hotela sa 60 bungalova i spa-centrom, a “Metropol” je u maju potpisao i ugovor sa kompanijom “Banyan Tree”, koja će biti operater tog objekta.

    U sjenci dovođenja na ostrvo tog, u svjetskim turističkim tokovima vrlo zvučnog imena, ostala je, međutim, namjera “Metropola” da na Svetom Marku izgradi nekoliko desetina luksuznih privatnih vila za tržište sa kojima će i najveći dio površine ostrva ubuduće biti zatvoren za najširu javnost i posjetioce. Sudeći po opravdanjima koja stižu iz Ministarstva uređenja prostora da je “rezidencijalna komponenta od ključnog značaja za obezbjeđivanje finansijske rentabilnosti projekta i njegovog aktivno života tokom godine, kao što je slučaj sa drugim destinacijama visokog turizma u svijetu”, “Metropol” će poput svojih sunarodnika iz “Miraxa”, dobiti amin crnogorske države da na najljepšem i najvećem ostrvu u Boki, napravi “novu Zavalu”.
    S. LUKOVIĆ


    Nesto cega sam se ja bojao od pocetka promovisanja Rusa kao spasioca naseg turizma. I na koga sada biti ljut i gdje traziti odgovorne? U Rusima koji su to kupovali iz raznih razloga (od pranja para, preprodaje, prenamjene svrhe...) pa sve blokirali ili na vlasti koji su sve prodavali nebi li malo popunili budzete velicajuci ime investitora i milione koje ce isti ulozit u te nevidjene projekte za Jadran i cijeli Mediteran. I naravno ostali su nevidjeni.
    I onda se opet vracaju price ministra Nenezica i Marovica o elitnom turizmu u Budvi samo zato sto tamo postoje dva dobra hotela, dva koncerta i jedna trka glisera.
    Ponekad imam osjecaj da sadasnje vlasti (drzavne, lokalne, svejedno) stetu cine iz neznanja a ponekad kao da svjesno zele da uniste i buducnost Crne Gore, naravno, za par eura nadoknade.
    Release Yourself

  25. #4175
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

Page 167 of 321 FirstFirst ... 67117157163164165166167168169170171177217267 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bush ili Kerry!
    By Fabia_Elegance! in forum Politika generalno
    Replies: 73
    Last Post: 08-08-10, 21:21
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 20:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 19:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 19:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •