Page 156 of 321 FirstFirst ... 56106146152153154155156157158159160166206256 ... LastLast
Results 3,876 to 3,900 of 8018

Thread: Iz raznih novina

  1. #3876
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Na jučerašnju svečanost došli su i opozicioni lideri Srđan Milić, Andrija Mandić i Goran Danilović.

    Nista nije slucajno...
    She is only here to annoy herself!

  2. #3877
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,110
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    899
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    pazite samo spisak imena osumnjičenih i smaknutih iz cg oko koke

  3. #3878
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Nece nece
    Ne, on ce ponosno primiti nagradu od Mila Djukanovica, kao prije par godina, uz receninu (kao i tada): srecna je zemlja gdje vladari urucuju nagrade piscima, bla, bla, bla...dosa je na kanabe ka i svi ostali nezavisni i upravno moralni...bla, bla, bla.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  4. #3879
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,000
    Thanks Thanks Given 
    2,245
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Za mene je iznenađenje to što su neki iznenađeni Nikolaidisovim potezom. I naravno neću ni riječ protiv njegovog lika i djela

  5. #3880
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jeli za to sto djelo ima, a za lik bi se moglo diskutovati

  6. #3881
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default Ko li je zaboga..... :)

    Istraga usmjerena prema crnogorskom državljaninu .


    Prema pouzdanim saznanjima beogradske Politike, istraga u slučaju šverca dvije tone i 170 kilograma kokaina iz Urugvaja u Evropu je usmjerena prema jednom crnogorskom državljaninu za koga policija odranije sumnja da je jedan od najvećih krijumčara droge na ovim prostorima.
    Osumnjičeni Crnogorac je, zajedno sa rođenim bratom, označen u Bijeloj knjizi o organizovanom kriminalu kao član grupe Amerika, čiji je vođa prije nekoliko godina osuđen u Atini zbog šverca 114 kilograma kokaina iz Južne Amerike u Grčku. Grupa Amerika, po pretpostavkama policije, ima dobre veze sa kolumbijskim narko-kartelima, ali i sa italijanskom mafijom u SAD.

    Osoba za koju policija sumnja da je organizator šverca je još na slobodi, a trenutno se prikupljaju dokazi na osnovu kojih bi mogla da se podnese krivična prijava protiv nje. Za tog Crnogorac se zna da je kupovao hotele, klubove i diskoteke širom Srbije i Crne Gore, piše Politika. Između ostalog, vlasnik je hotela na Paliću i u Budvi, kao i nekoliko poznatih beogradskih klubova i splavova. U njegovom vlasništvu je i jedan fudbalski klub u Crnoj Gori. O sumnjama da preko fudbala "pere" novac vođena je istraga početkom 2008. godine, kada je provjeravana njegova veza sa jednim bivšim čelnikom Crvene zvezde koji je tada i uhapšen. Utvrđeno je da su oni kumovi i komšije iz jednog mjesta na sjeveru Crne Gore, ali da osumnjičeni za šverc droge nije imao nikakve veze sa poslovanjem našeg najtrofejnijeg fudbalskog kluba.
    Posljednji put mu je srpska policija bila za petama prije nekoliko godina kada je zaplijenjeno 20 kilograma heroina za koji se pretpostavlja da je njegov. Zapravo, tada je on iznajmio garažu u Novom Beogradu na svoje ime, u kojoj je zaplijenjena droga. Ipak, do hapšenja nije došlo, jer se tvrdilo da on nije znao šta se dešava u garaži u kojoj je sa drogom uhapšen jedan njegov blizak rođak.
    Politika je nedavno pisala da je međunarodna kriminalna grupa Amerika bila najjača u Beogradu tokom druge polovine devedesetih, kada je sa asfalta istisnula tada neprikosnoveni "voždovački klan", a uposljednje vrijeme pokušavaju da ponovo preuzmu primat u podzemlju Srbije.
    Vođom grupe se, prema navodima Politike, smatra Mileta Miljanić, koji važi za najvećeg dilera kokaina iz Južne Amerike u Evropu. Od januara 2004. godine, Mileta, zvani Majk, iz Barajeva, nalazi se u švajcarskom zatvoru zbog sumnje da je nekoliko godina ranije organizovao prebacivanje 114 kilograma kokaina u Atinu. Kasnije je transportovan u Grčku, a u februaru ove godine pušten je na slobodu iz strogo čuvanog zatvora na Kritu.
    U takozvanoj američkoj grupi značajno mjesto zauzima i Ivan Delić iz Budve, za koga se tvrdi da je u vezi sa DB Crne Gore, a koji je "radio" zajedno sa Vojom Amerikancem, pisale je Politika.
    Vojislav Raičević, zvani Voja Amerikanac je oko sebe bio okupio desetak kriminalaca, mahom iz Crne Gore. Policija ima saznanja da je Raičević organizator, ali i direktni izvršilac nekih ubistava u Beogradu. On je nestao 1997. i njegovo tijelo nikada nije pronađeno.
    Ključne podatke o grupi Amerika je ispričao 2001. svjedok poznat pod pseudonimom Srećko. On je za novac i zaštitu policije ispričao ko su organizatori i članovi te grupe i naveo imena njihovih žrtava.
    Srećko je članove ove grupe optužio za ubistva visokog funkcionera JUL-a Zorana Todorovića Kundaka, šefa srpske policije Radovana Stojčića Badže, policajaca Dragana Radišića, Milorada Vlahovića i Dragana Simića, Bojana Petrovića, Gorana Vukovića, Radeta Ćaldovića Ćente, Maje Pavić, Juse Bulića, Zorana Šijana...
    Kada je sve ispričao policiji, Srećko je ubijen, a njegovo raskomadano tijelo pronađeno je 1. marta 2003. u Budimpešti.
    Prema saznanjima policije od prije tri godine, Amerika je imala 22 člana. Osmoro pripadnika ganga su ubijeni u obračunima na beogradskim ulicama. Spisak članova su objavile beogradske Večernje novosti.
    Posljednje hapšenje pripadnika grupe Amerika u Srbiji izvedeno je u novembru 2006. godine kada su po potjernici Njemačke lisice na ruke stavljene Krsti Stanišiću. Policija je tada saopštila da je grupa Amerika u Njemačkoj, Švedskoj, Holandiji, Italiji, Mađarskoj i zemljama bivše SFRJ počinila više od dvadeset ubistava.
    Stanišić je izručen Njemačkoj, koja ga tereti za falsifikovanje novčanica.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  7. #3882
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,463
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Prema podacima srpske policije i BIA, koja nekoliko meseci pod prismotrom drži osumnjičenog i pripadnike njegove grupe, organizator šverca je pre mesec dana, u jednom od najelitnijih hotela u Crnoj Gori, došao u sukob sa članom porodice Đukanović.

    http://www.blic.rs/temadana.php?id=115964

  8. #3883
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,110
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    899
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    po ovim textovima ispada da su u opticaju dva imena:šarić i mićunović.mada je vjerovatnije ovaj prvi jer pominju pljevlja

  9. #3884
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,463
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    po ovim textovima ispada da su u opticaju dva imena:šarić i mićunović.mada je vjerovatnije ovaj prvi jer pominju pljevlja
    Saric je u pitanju.
    Ne radi im sajt kluba a jutros je radio, zanimljivo.
    Tamo ima slika doticnog menadzera.

  10. #3885
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crnoj Gori sve što valja, došlo joj je iz Pljevalja
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  11. #3886
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    po ovim textovima ispada da su u opticaju dva imena:šarić i mićunović.mada je vjerovatnije ovaj prvi jer pominju pljevlja
    Kriza, postalo je tijesno za obojicu
    She is only here to annoy herself!

  12. #3887
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,110
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    899
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Miško Đukić: Đukanović je alfa mužjak opozicije, a vi (Ratko Knežević) hoćete da se objedinimo, što je dobro, ali oko Miška Perovića, što je dobro – ali za Đukanovića




    Eeee… da? Miško Perović? Tek se osnivala Antena M… Lijepili smo sundjere… A ubrzo smo i glasali. Današnje prostorije olimpijskog komiteta… Ko je za Bola Boškovića, a ko za Miška Perovića. Glasao sam za Miška Perovića. Tada i nikada više. Vani je pjevala crna ptica crvenoga kljuna. Profesor je znao da je KOS. Ja nijesam. Mladost ludost… i profesorova i moja. Ista je ptica pjevala kada je osnovan Monitor. A ko danas pita za deonice… Crna Gora plaća.

    Dvadeset godina profesor ponavlja istu rečenicu: “Slučajno sam u politici… ja sam matematičar…”

    Dvadeset godina… pa slučajno?

    Uvijek je u svojim tekstovima tvrdio da su dva i dva = četiri. Jednom sam mu rekao da nije u pravu. Upitao je sa smiješkom: kako? Pa evo… rekoh: Broz, Milošević i Đukanović su TRI. Reče…: Ne razumijem…

    Dva oca plus dva sina profesore… a zbir… TRI. Razmislio je malo i rekao: “ipak je četiri…” Već tada je razmišljao o sebi. A osnivač je, gospodin Perović, TRI medija u CG.
    Stvarni vlasnici: dva oca – plus dva sina.

    Gospodin Đukanović, potvrđujući ovu priču, profesoru Peroviću kaže: “MOŽDA SE BOJITE DA BIH KAO JEDAN OD OSNIVAČA “VIJESTI” S VRLO KONKRETNIM DOPRINOSOM, mogao doći na ideju da konkurišem za vlasnička prava u vašoj novini…”

    A koji je, i koliki, taj “konkretan doprinos”. Upitaću Ratka Kneževića. Pitam: Da li znate gospodine Kneževiću – ko je u telefonskom razgovoru sa Željkom Ivanovićem ponudio milion maraka koja su Željku bila nedovoljna sredstva – i zato prelaze u dva. Da li je to onaj milion eura koje vaš kum tražio Vijestima za duševne bolove. Vaš kum nije dugme već sat kojim se mjeri vrijeme u CG. Đukanović je alfa mužjak opozicije. A vi hoćete da se objedinimo, što je dobro, ali oko Miška Perovića, što je dobro – ali za Đukanovića.

    Profesor Perović u odgovoru Đukanoviću kaže: … “ja sam se sastao jedanput sa Duškom Markovićem i to na njegovo insistiranje” …

    Upitaću: Odakle vi, profesore, u stanu Vukašina Maraša sa kojim ste dijelili isti ULAZ?

    To je bio moj ujak a vi kao da ste rodbinski vezani. Ja svijedočim! Recite da nije tako? Možda, u vašem odgovoru, nešto više saznamo o zajedničkom ulazu.

    Tada ste, profesore, čuvali čivavu. Psić koga ste zabavljali plastičnom koskom preminuo je. O pokojniku sve naljepše, ali VI istu plastičnu kost, uz pomoć tri medija, bacate gradjanima Crne Gore – da ih zabavite. Uz tu kosku bilo je i medijske logistike za berzanske špekulacije… ili je to Željo radio iza vaših ledja? Ne čini li vam se profesore, da ste manje išli kod komšije a bolje čuli LSCG, da vam danas ne bi pucale bubne opne. Ne lično vama … vi dobro slušate…

    Da zloupotrijebim ovo, što dobro čujete, i da vas pitam: da li se u CG formira nova stranka i ko su joj vlasnici Vi to najbolje znate. Na sastanku vas je bilo pet (orica). Da li ste vi izjavili: MI5 protiv njih pet? Šalim se… vi ste matematičar koji je slučajno u politici. To znaju i ptice na grani… naročito ona ptica sa početka priče. Još nešto… : Da li se u CG očekuje nova, prva banka, u vlasništvu vas, vašeg brata i sestre… Sa čijim blagoslovom? Podsjetiću vas, dragi profesore, da je o vašoj sestri Đukanović lijepo govorio a sa vašom negdašnjom bankom lijepo saradjivao. Nekada i donekle. Vašoj sestri ispričaću, u redovima koji slijede, ono što bi moralni rimovali kao, proizvod ljuske bijede. Ja neću moralisati već samo svijedočiti.

    Prodaje se “vila Ivanović” u Kotoru, vlasništvo beogradske Galenike. Licitacija je u Beogradu… Kao kupac se pojavljuje i Brano Ćupić, čovjek Svetozara Marovića ali i Luka Karadžić, brat Radovanov, sa garancijom i zaštitom CKB – Miška Perovića. Otkud VI iza Radovanovog kapitala?

    Sa konkretnom pričom odlazim do prostorija “nezavisnog” Monitora. Sve ispričam Drašku Đuranoviću. On pozove profesora koji se čarobnjačkom brzinom stvori. Toliko me je profesor Perović izgrlio da sam se uplašio: što li mu je Draško ispričao. Prošetali smo do crkvene opštine i zastali u hladu drveća. Sve sam ispričao i ponovio pitanje. Rekao je: TO JE TAČNO. Moraš da znaš da ja nijesam moj brat Milo ili moja sestra Milka. Svako odgovara za sebe. To je uradila moja sestra… Bio sam zbunjen i zgrožen odgovorom tako da nijesam najbolje ispratio objašnjenje…

    Profesor Ladno žrtvuje sestru a danas bratski nudi Crnoj Gori – drugi put. Jedan je put Milov, a drugi put Miškov… a u ušima mi odzvanjaju stihovi: “Od izvora dva putića vode na dve strane – ne znam kojim pre da stignem k tebi Radovane”.

    Iskreno
    Miško Đukić




    Miško je jednostavno Miško 8) .za pre$ednika

  13. #3888
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Malo je BRACE , koji ce nosit breme sestre i brata,
    ili roditelja.
    Svako odgovara samo za svoje chinjenje ili ne chinjenje,
    ali to se u CGi teshko prima.

    Uvijek me shokiraju LJUDI koji idu na IGRACHA ili FAMILIJU,
    bilo koju, iz pozicije ili opozicije,
    jer tim putem niko nece naci reshenje za nashe probleme,
    moramo uchiti, uchiti i uchiti,
    da idemo na LOPTU,
    inache svi ostashe posrani ili popishani,
    a nekad kad ogladnimo kao Piper, kad se vracao iz pazara da biramo SMOKVE,
    ova je popishana, ova nije, na kraju je sve pojeo, a moga se uzdrzad od pishanja iz preventivnih razloga i ako je bio sit.

    Mi imamo shto imamo u CGi,
    MARSOVCI nam nece doci, pa bi bilo dobro, da se ne i*****o i ispishamo na sve i svakoga,
    chuvajmo DRUGE OD SEBE, kumim vas Bogom i svetijem Jovanom.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #3889
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    http://dailynewsmn.wordpress.com/2009/10/18/6-16/

    Ovi izgleda ozbiljno krenuli.

    A, Misko Perovic-sve sto mu je Slavko Perovic rekao. Ne bih ja tu nista dodavao.

  15. #3890
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,110
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    899
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Ustanak protiv nove vakcine ili životinjska farma



    Izvor: Deutsche Welle

    Nemačka štampa se kao i uvek bavi raznovrsnim temama, ali u njihovom fokusu danas najavljena „masovna vakcinacija“ protiv novog gripa. Sastav vakcine i njeno moguće kontraindikativno dejstvo nije nimalo bezopasno?

    Špigel u najnovijem broju ovog nemačkog nedeljnika je vakcinacija protiv novog gripa. „Ustanak protiv vakcine“ naslov je teksta u kojem se pored ostalog navodi. Lekari i farmakolozi upozoravaju od riskantnih dodatnih supstanci u vakcini protiv tzv. svinjskog gripa, naročito kada su u pitanju trudnice i deca. Kritičari strahuju da farmaceutska industrija namerno sprovodi ogroman farmakološki eksperiment.

    Savezna vlada, ministarstva i službenici višeg ranga dobiće vakcinu, koja se razlikuje od one, koja je naručena za obične građane u Nemačkoj. Njihova vakcina se bolje podnosi, nema neželjnih sporednih dejstava – jer nema bustera (supstanci koje pojačavaju dejstvo vakcine), a ni konzervansa.

    List Velt komentariše – to sigurno nije ohrabrujuća vest za građanstvo, koje i onako nije sigurno da li da se vakciniše ili ne. To je opasan signal koji nam otkriva da u zemlji postoje dve klase. To nas podseća na Orvelovu Životinjsku farmu – mesto gde su svi jednaki… samo neki malo više.

    Pogubno je to što je naručeno 200.000 vakcina za izabrane, najviše službenike. Tako građani neće poverovati, mada ih u to stalno uveravaju, da je vakcina koju treba da prime – bezazlena. I onako je zbog sumnji u vakcinu, samo četvrtina stanovništva uopšte izrazila želju da se vakciniše. Sada je poruka jasna – ta vakcina uopšte nije tako bezazlena i zbog toga će ljudi, važni za zemlju, dobiti drugačiju, bolju vakcinu.

    Frankfurter rundšau na istu temu: Za razliku od “Bakster” vakcine koju će dobiti oni koji su odgovorni za red i mir u zemlji, masovno će se vakcinisati proizvodom firme “GlaksoSmitKlajn” (GlaxoSmithKline), vakcinom koja ima pojačivače ili takozvani (”Adjuvans”). Interesantno je da su i službenici u “Paul Erlih institutu”, koji su odobrili masovnu upotrebu vakcine, na listi onih koji će dobiti drugačiju – bolju vakcinu.

    Predsedavajući komisije za lekove udruženja nemačkih lekara Volf-Diter Ludvig, kaže da je to skandalozno i da je čitava kampanja oko masovnog vakcinisanja nesrećna stvar. On takođe kaže da su „koristi od masovnog vakcinisanja neizvesne, a problemi su svakako prisutni.

    Zdravstvo u Nemačkoj je palo pod uticaj farmaceutskih koncerna koji žele samo da zarade pare.“

    Osim toga, pošto vakcina koja je predviđena za masovno vakcinisanje nije testirana na trudnicama – i one će morati da prime bolju vakcinu. Nadležni državni sekretar u saveznom ministarstvu zdravlja Klaus Teo Šreder, potvrdio je da se trenutno vode razgovori sa proizvođačima vakcina, ali i sa ministarstvima zdravlja u Francuskoj i SAD, da se vakcine bez pojačivača nabave i za trudnice. Lekari opšte prakse i dečiji lekari kritikuju kampanju za masovno vakcinisanje.

    Predsednik Nemačkog društva za opštu i porodičnu medicinu Mihael Kohen, savetuje nemačkim lekarima da ne vakcinišu, jer je rizik od štete veći od koristi. Volfram Hartman, predsednik udruženja pedijatara, optužio je saveznu vladu da je dala naučno pogrešne izjave.

    Vakcina nije testirana na trudnicama, niti na deci mlađoj od tri godine, zbog toga je rizik suviše veliki. Deca imaju imuni sistem koji je sklon preteranim reakcijama, a upravo to mogu da izazovu takozvani pojačivači sadržani u vakcini predviđenoj za masovnu upotrebu.



    koju li je ministar za nas naručio zajade

  16. #3891
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,030
    Thanks Thanks Given 
    3,254
    Thanks Thanks Received 
    5,712
    Thanked in
    2,314 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ustanak protiv nove vakcine ili životinjska farma



    Izvor: Deutsche Welle

    Nemačka štampa se kao i uvek bavi raznovrsnim temama, ali u njihovom fokusu danas najavljena „masovna vakcinacija“ protiv novog gripa. Sastav vakcine i njeno moguće kontraindikativno dejstvo nije nimalo bezopasno?

    Špigel u najnovijem broju ovog nemačkog nedeljnika je vakcinacija protiv novog gripa. „Ustanak protiv vakcine“ naslov je teksta u kojem se pored ostalog navodi. Lekari i farmakolozi upozoravaju od riskantnih dodatnih supstanci u vakcini protiv tzv. svinjskog gripa, naročito kada su u pitanju trudnice i deca. Kritičari strahuju da farmaceutska industrija namerno sprovodi ogroman farmakološki eksperiment.

    Savezna vlada, ministarstva i službenici višeg ranga dobiće vakcinu, koja se razlikuje od one, koja je naručena za obične građane u Nemačkoj. Njihova vakcina se bolje podnosi, nema neželjnih sporednih dejstava – jer nema bustera (supstanci koje pojačavaju dejstvo vakcine), a ni konzervansa.

    List Velt komentariše – to sigurno nije ohrabrujuća vest za građanstvo, koje i onako nije sigurno da li da se vakciniše ili ne. To je opasan signal koji nam otkriva da u zemlji postoje dve klase. To nas podseća na Orvelovu Životinjsku farmu – mesto gde su svi jednaki… samo neki malo više.

    Pogubno je to što je naručeno 200.000 vakcina za izabrane, najviše službenike. Tako građani neće poverovati, mada ih u to stalno uveravaju, da je vakcina koju treba da prime – bezazlena. I onako je zbog sumnji u vakcinu, samo četvrtina stanovništva uopšte izrazila želju da se vakciniše. Sada je poruka jasna – ta vakcina uopšte nije tako bezazlena i zbog toga će ljudi, važni za zemlju, dobiti drugačiju, bolju vakcinu.

    Frankfurter rundšau na istu temu: Za razliku od “Bakster” vakcine koju će dobiti oni koji su odgovorni za red i mir u zemlji, masovno će se vakcinisati proizvodom firme “GlaksoSmitKlajn” (GlaxoSmithKline), vakcinom koja ima pojačivače ili takozvani (”Adjuvans”). Interesantno je da su i službenici u “Paul Erlih institutu”, koji su odobrili masovnu upotrebu vakcine, na listi onih koji će dobiti drugačiju – bolju vakcinu.

    Predsedavajući komisije za lekove udruženja nemačkih lekara Volf-Diter Ludvig, kaže da je to skandalozno i da je čitava kampanja oko masovnog vakcinisanja nesrećna stvar. On takođe kaže da su „koristi od masovnog vakcinisanja neizvesne, a problemi su svakako prisutni.

    Zdravstvo u Nemačkoj je palo pod uticaj farmaceutskih koncerna koji žele samo da zarade pare.“

    Osim toga, pošto vakcina koja je predviđena za masovno vakcinisanje nije testirana na trudnicama – i one će morati da prime bolju vakcinu. Nadležni državni sekretar u saveznom ministarstvu zdravlja Klaus Teo Šreder, potvrdio je da se trenutno vode razgovori sa proizvođačima vakcina, ali i sa ministarstvima zdravlja u Francuskoj i SAD, da se vakcine bez pojačivača nabave i za trudnice. Lekari opšte prakse i dečiji lekari kritikuju kampanju za masovno vakcinisanje.

    Predsednik Nemačkog društva za opštu i porodičnu medicinu Mihael Kohen, savetuje nemačkim lekarima da ne vakcinišu, jer je rizik od štete veći od koristi. Volfram Hartman, predsednik udruženja pedijatara, optužio je saveznu vladu da je dala naučno pogrešne izjave.

    Vakcina nije testirana na trudnicama, niti na deci mlađoj od tri godine, zbog toga je rizik suviše veliki. Deca imaju imuni sistem koji je sklon preteranim reakcijama, a upravo to mogu da izazovu takozvani pojačivači sadržani u vakcini predviđenoj za masovnu upotrebu.



    koju li je ministar za nas naručio zajade

    Hahahahhaahha, njemacka od 80 miliona stanovnika je narucila 200 000 vakcina a ovi nasi za nas po' miliona mrcenika 150 000 vakcina. E tragikomedije... A nama neka posalju onu smrtonosnu, bolje da nas nema no da smo ovakvi.

  17. #3892
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,110
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    899
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    nije njemačka 200k .200 je za državni vrh i upravu a za običan narod imaju druge

  18. #3893
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,030
    Thanks Thanks Given 
    3,254
    Thanks Thanks Received 
    5,712
    Thanked in
    2,314 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    nije njemačka 200k .200 je za državni vrh i upravu a za običan narod imaju druge
    Prvo da ih testiraju na nama i ostalim zamljama treceg svijeta... a mi, toliko dobri pa da ucinimo uslugu svijetu, odma navrli

  19. #3894
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default Lijepo li je kad fotelja prkno grije..

    Škuletić: Ne bježim od odgovornosti

    Ministar prosvjete Sreten Škuletic rekao je da će nakon završetka svih aktivnosti procijeniti kolika je njegova odgovornost u vezi sa dešavanjima u cetinjskoj Gimnaziji, prenosi RSE.
    Škuletić je kazao da je sekretarka Ministarstva Žana Šćepanovic, podnijela zahtjev za razrješenje kadrovskoj Komisiji crnogorske Vlade i dodao da ne zna da li će to uraditi direktor Zavoda za školstvo Dragan Bogojević.
    Na pitanje da li će on podnijeti ostavku, Škuletic je rekao da "ne bježi od odgovornosti".
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  20. #3895
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ako je situaciju rjesava 2 mjeseca po zakonu, kakve li je metode onda Milo koristio i svrsio posa za 2 minuta... Mora da su pale neke stipendije za UDG, boze bistra li su ona djeca

  21. #3896
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Da se podsjetimo za neznavene,Ministar koji je `90 tih u maskirnoj uniformi drza predavanja na Univerzitetu.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  22. #3897
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Cuveni smjer za sumarstvo

  23. #3898
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Da se podsjetimo za neznavene,Ministar koji je `90 tih u maskirnoj uniformi drza predavanja na Univerzitetu.
    Da nema tebe,
    ja bi iJoPet ruku u vatru,
    hvala Mirko, spasio si mi OBRAZ
    e chush , MINISTAR PROFESOR U MASKIRNU UNIFORMU,
    na "NEZAVISNI" cgi UNIVERZITET,
    jeli PREDAVA PREDVOJNICHKU.

    E tih Dr-ova, Mr-ova i Sh-ova,
    sram ih i stid bila, sa svom STANDBENOM IZGRADNJOM i pljachkom drushtvene imovine.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #3899
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Da se podsjetimo za neznavene,Ministar koji je `90 tih u maskirnoj uniformi drza predavanja na Univerzitetu.
    Skuletic?!
    She is only here to annoy herself!

  25. #3900
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,030
    Thanks Thanks Given 
    3,254
    Thanks Thanks Received 
    5,712
    Thanked in
    2,314 Posts

    Default

    "Direktor Uprave policije Veselin Veljović je optužio danas, prilikom kontrolnog saslušanja pred parlamentarnim Odborom , zamjenika glavnog urednika Vijesti Mihaila Jovovića da je pružao "pasivan otpor" policijskim službenicima na licu mjesta i da ih je"nezakonito snimao" diktafonom, što je okvalifikovao kao krivično djelo."



    Evo maloprije lusam blink i kaze 'Veljovic je rekao da JE TO BILO BEZAZLENO NARUSAVANJE REDA I MIRA I DA SE DESETINE TAKVIH SLUCAJEVA SVAKODNEVNO DESAVAJU'



    Sef policije ne najveca *****tina u ovoj drzavi, sramota za policiju da ovakve izjave daje. Pi.

Page 156 of 321 FirstFirst ... 56106146152153154155156157158159160166206256 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bush ili Kerry!
    By Fabia_Elegance! in forum Politika generalno
    Replies: 73
    Last Post: 08-08-10, 21:21
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 20:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 19:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 19:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •