Page 116 of 321 FirstFirst ... 1666106112113114115116117118119120126166216 ... LastLast
Results 2,876 to 2,900 of 8018

Thread: Iz raznih novina

  1. #2876
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bas me interesuje da se CG odvojlla 1992, da li bi bilo ovdje gore nego u BiH. A to sto sad oce da naprave od CG nekog velikog agresora (zemlja koja je manja 4x od svih). Bilo je gresaka, i za te greske se CG izvinila i dala pare (jeste da ne moze to da zamijeni, ali eto, barem nesto) a sto ovi drugi rade? Jel Srbija uradila nesto slicno? Je li Hrvatska? Nije, ali vazno je da je CG najveci agresor u Jugoslaviji, i da smo mi u stvari poceli ovaj rat *kraj ironije.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  2. #2877
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Ako je vec pravio greske zasto se izvinio tudjem narodu a ne svojem?!
    She is only here to annoy herself!

  3. #2878
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Te greske su vise kostale tog tudjeg narode nego naseg.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  4. #2879
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Da ali su pocinjene u nase ime.
    She is only here to annoy herself!

  5. #2880
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    To isto je zheljelo 90% ljudi u to vrijeme, mozhe se izviniti jedino rijetkim pojedincima koji su i tada bili normalni...
    #fakenews

  6. #2881
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Da a zasto je zeljelo? Zato sto im je to isti taj lomi nametnuo propagandom sa rtcg kako se ****** primicu da nas napanu Da je rtcg bila pod kontrolom liberala mislis li da bi to zeljeli? Samo rijetke budale. Mi jesmo blesav narod ali ne toliko.
    She is only here to annoy herself!

  7. #2882
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kako bi raskubli Mila u to vrijeme,
    oni shto i danas shjede u SKUPSHTINU i brane Kosovo od CGe,
    MILO JE BIO BASTADUR,
    sve je ZEDNE PREKO VODE PREVESLA,
    ko umanjuje njegove ZASLUGE za SLOBODU CGe,
    taj nije dobronamjeran, a nije lako biti VODJA U CGi,
    dhje je veca polovina, bila zaljubljena u SESTRU SRBIJU,
    i bili spremni, da daju ne samo ZIVOT, nego i guzicu onima u BIOGRAD.

    Shto se nije rodio neki iz OPOZICIJE,
    da moze MILU cheshkati JAJCA, a da ne leprsha krilima i ne stoji na vrhove od prsta.

    GRESHAKA JE BILO I BICE,
    ali izdrzavat borce, peMzionere i shetache sa Zute Grede pod medjunarodnim sankcijama, nije bilo lako, ni ja se nebi libio od shverca u to grdno doba i te zle godine, borbe za TUDHJU DRZAVU, sad mu trazimo DLAKU U JAJCE, ili KILE OD KANTARA,
    jer se JOSH NIJE RODIO CRNOGORAC, koji je mogao sa manje zrtava i manje shtete da usidri CGu u sigurnu luku.

    LAKO JE BITI GENERAL POSLIJE BITKE,
    MILO JE GUBIO BITKE,
    ALI JE POBIJEDIO U RATU SA SESTROM SRBIJOM I POLA CGe.

    JA MU ZAMJERAM NA OVU POLITIKU POSLIJE POBJEDE,
    SHTO NE DEMOKRATIZUJE CGu,
    NEGO OTPLACUJE DUGOVE TAJKUNIMA, GRCIMA; RUSIMA i ostalim duznicima,
    ali je lako mene iz DANSKE da osudjujem njega,
    jer i ja volim da vratim dvije krune, ako sam jednu uzeo ili posudio,
    i radhje bi zalozio zivot, nego iznevjerio datu rijech,
    mozda je i on morao uzimat za postizanje tog cilja, i trazit podrshku,
    pa se i on drzi obecanja, nebih volio da sam morao proci kroz to shto je on proshao.
    Last edited by milovan; 20-02-09 at 03:01.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  8. #2883
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li je iko od vas živio u Crnoj Gori od 1991-1997?
    Da li ste bili punoljetni?
    Ovo je veoma značajno da mi odgovorite, da bih znao da li i dalje da učestvujem u ovoj raspravi.
    Razlog je jednostavan.
    Ako ste bili djeca opraštavam vam.Ako nijeste bili djeca nego zreli ljudi ali ste živjeli u inostranstvu opet vam opraštam.
    Međutim , ako ste bili punoljetni i živjeli ste u Crnoj Gori, a imali ste na raspolaganju sopstvene oči i sopstvene uši , onda možete imati samo identičan stav mojem.
    Ovdje sam potencirao odgovornost Mila Đukanovića za događanja 1991-1997.
    Da ste tih godina bili poslanik i govorili u skupštini Crne Gore ovo što sada govorite, prvi bi vas rastrgli Milo, Miško Vuković...
    Ljudi, oni nijesu nevoljno bili u savezu sa SPS-om i Slobom već su maksimalno podržavali i učestvovali u pohodu na Dubrovnik, Vukovar , Sarajevo...
    Onoliko koliko su mogli i koliko je Crna Gora s obzirom na svoju veličinu imala uticaja.

    Dobro je, naime, poznato da je Dejtonski sporazum načinjen tako kako je načinjen prvenstveno zbog "stanja na terenu", a stanje na terenu bilo je direktna posljedica rata u kojem je učestvovala i Crna Gora, koliko god se danas šutjelo o tome. Žarko Puhovski je nedavno napravio izvrsnu paralelu uloge Austrije u Drugom svjetskom ratu s ulogom Crne Gore u balkanskim ratovima devedesetih godina prošlog stoljeća rekavši: "Ne treba, naime, zaboraviti da se u međuvremenu dogodilo to da se Crna Gora počela ponašati kao Austrija nakon Drugog svjetskog rata, dakle, sebe je proglasila prvom žrtvom Miloševića, kao što se Austrija proglasila prvom žrtvom Hitlera, a ne i sudionikom u ratu, što su bile i Austrija i Crna Gora u oba slučaja".

    Ovo što je boldovano i podvučeno je briljantan odgovor o crnogorskoj ulozi tih godina.
    I upravo se sada Crna Gora odnosno DPS i njihovi poltroni ponašaju kao žrtve velikosrpske politike i Slobodana Miloševića a ne kao aktivni i svojevoljni učesnici u svim ratnim zbivanjima i sudionici ,,oslobađanja" drugih naroda od njih samih!
    Kako je sve povezano:
    Prvo se iz arhive RTCG brišu sve emisije koje kompromituju Mila ( naravno za sve su krivi Momir i četnici) a onda se promoviše teza da je Crna Gora žrtva te politike.
    Bilo bi smiješno da nije tužno!

    Da mi je neko govorio da će ljudi o Milu (Crnoj Gori) 2009 godine pričati da je žrtva i da je bio nevoljan saučesnik-,,umirali" bi od smijeha.
    A sada postoje ljudi koji stvarno tako misle.
    Nevjerovatno!
    Libertas

  9. #2884
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Kako bi raskubli Mila u to vrijeme,
    oni shto i danas shjede u SKUPSHTINU i brane Kosovo od CGe,
    MILO JE BIO BASTADUR,
    sve je ZEDNE PREKO VODE PREVESLA,
    ko umanjuje njegove ZASLUGE za SLOBODU CGe,
    taj nije dobronamjeran, a nije lako biti VODJA U CGi,
    dhje je veca polovina, bila zaljubljena u SESTRU SRBIJU,
    i bili spremni, da daju ne samo ZIVOT, nego i guzicu onima u BIOGRAD.

    Shto se nije rodio neki iz OPOZICIJE,
    da moze MILU cheshkati JAJCA, a da ne leprsha krilima i ne stoji na vrhove od prsta.

    GRESHAKA JE BILO I BICE,
    ali izdrzavat borce, peMzionere i shetache sa Zute Grede pod medjunarodnim sankcijama, nije bilo lako, ni ja se nebi libio od shverca u to grdno doba i te zle godine, borbe za TUDHJU DRZAVU, sad mu trazimo DLAKU U JAJCE, ili KILE OD KANTARA,
    jer se JOSH NIJE RODIO CRNOGORAC, koji je mogao sa manje zrtava i manje shtete da usidri CGu u sigurnu luku.

    LAKO JE BITI GENERAL POSLIJE BITKE,
    MILO JE GUBIO BITKE,
    ALI JE POBIJEDIO U RATU SA SESTROM SRBIJOM I POLA CGe.

    JA MU ZAMJERAM NA OVU POLITIKU POSLIJE POBJEDE,
    SHTO NE DEMOKRATIZUJE CGu,
    NEGO OTPLACUJE DUGOVE TAJKUNIMA, GRCIMA; RUSIMA i ostalim duznicima,
    ali je lako mene iz DANSKE da osudjujem njega,
    jer i ja volim da vratim dvije krune, ako sam jednu uzeo ili posudio,
    i radhje bi zalozio zivot, nego iznevjerio datu rijech,
    mozda je i on morao uzimat za postizanje tog cilja, i trazit podrshku,
    pa se i on drzi obecanja, nebih volio da sam morao proci kroz to shto je on proshao.

  10. #2885
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    To isto je zheljelo 90% ljudi u to vrijeme, mozhe se izviniti jedino rijetkim pojedincima koji su i tada bili normalni...
    Medo razlika je drasticna jer ti pojedinci za koje kazes da su bili normalni to su pricali tada, a oni koji se foliraju to pricaju sada. Ne treba onim normalnim nikakvo izvinjenje jer oni su tada pricali u svoje ime i borili se za svoje ime i svoj osjecaj postenja i nikako u njihovo ime niko nije bio to sto je bio. Naravno ovi drugi ne pricaju sad o tome zbog toga sto je vecina to zeljela nego sto im je krivo sto vise nije tako i sto su mnogi promijenili misljenje. Zamisli samo da ti neko sad kaze da je tebi krivo sto komsija vise nije lopovcina i sto ne moras zakljucavati biciklo sa devet lanceva da ti ga ne drpi

  11. #2886
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    nebih volio da sam morao proci kroz to shto je on proshao.
    Mislis li da je njega neko tjerao da prolazi kroz to sto je prolazio, da bude premijer itd. itd. da uveca licno bogatstvo 100 puta a u isto vrijeme 10x umanji bogatstvo CG?!

    Nije Milovane no je to samo njegova (tj. njihova, ali je on personifikacija njih) odluka. Znali su oni dobro da CG ili moze malo naprijed (ili bar na isto) kao Slovenija a da oni takodje idu malo naprijed ili da oni odu mnogo naprijed a da CG ode mnogo nazad. Donesena je druga odluka, ocigledno.

    Ne bi taj rat u BiH i Hrvatskoj ni blizu bio toliko krvav da se CG odvojila na vrijeme...i da momo nije povukao odluku pod slobovim a i milovim uticajem.
    She is only here to annoy herself!

  12. #2887
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Medo razlika je drasticna jer ti pojedinci za koje kazes da su bili normalni to su pricali tada, a oni koji se foliraju to pricaju sada.
    Ti koji se foliraju su oni sto su slijepo pratili milove "promjene svijesti" i pogodi gdje su? Pa u dpsu.
    She is only here to annoy herself!

  13. #2888
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Mislis li da je njega neko tjerao da prolazi kroz to sto je prolazio, da bude premijer itd. itd. da uveca licno bogatstvo 100 puta a u isto vrijeme 10x umanji bogatstvo CG?!

    Nije Milovane no je to samo njegova (tj. njihova, ali je on personifikacija njih) odluka. Znali su oni dobro da CG ili moze malo naprijed (ili bar na isto) kao Slovenija a da oni takodje idu malo naprijed ili da oni odu mnogo naprijed a da CG ode mnogo nazad. Donesena je druga odluka, ocigledno.

    Ne bi taj rat u BiH i Hrvatskoj ni blizu bio toliko krvav da se CG odvojila na vrijeme...i da momo nije povukao odluku pod slobovim a i milovim uticajem.

    U pravu si, bio bi krvav i ovdje, pa mozda zbog toga i nebi bilo toliko u BiH i Hrvatskoj .
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  14. #2889
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Evo ponovo u danashnjim vijestima medo samo po opoziciji... Jel moguce da je choek ovoliki beskichmenjak... Dobice shta je zasluzhio na izborima, taman da ga vishe ne moramo slushati, mada ne bi me chudilo da na kraju bude najglasniji kako ih je db unishtila i pochne da izigrava velikog muchenika...
    #fakenews

  15. #2890
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Planet Earth
    Posts
    704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Evo ponovo u danashnjim vijestima medo samo po opoziciji... Jel moguce da je choek ovoliki beskichmenjak... Dobice shta je zasluzhio na izborima, taman da ga vishe ne moramo slushati, mada ne bi me chudilo da na kraju bude najglasniji kako ih je db unishtila i pochne da izigrava velikog muchenika...
    Bravo , bravo , neka si mu reka , stvarno je unishtio sve u CG , sad kad dobije shto je zaslushio eto nas do kraja godine u EU.

    Ako nishta drugo , bar je uspio sve da ujedini kada su napadi na njega u pitanju. Nije mala stvar ujediniti sve u CG , makar i tim povodom. Bez namjere da poredim lichnosti , nekad je to i Slavko uspio.

    Iz ovoga proizilazi da ga ipak poneshto treba poslushati.
    Last edited by liquid; 20-02-09 at 15:32.
    "Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja." J.Krishnamurti

  16. #2891
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    U pravu si, bio bi krvav i ovdje, pa mozda zbog toga i nebi bilo toliko u BiH i Hrvatskoj .
    Podrska CG je onda bila kljucna da bi se oformila takozvana SRJ i da bi se mazale oci zaludnima kako je to jos uvijek Jugoslavija i bitka za Jugoslaviju, da je ostala samo Srbija ne bi ni priblizno situacija bila ista. A Crnogoraca da je poginulo poginulo bi ih sigurno manje nego tokom onog rata, to sto bi poginuli od Srba pa ginuli su i 1918. isto tako. Brojkama se ne treba igrat ali ako imas soluciju da ti pogine 1000 ljudi i da ti pogine 500 valjda ces prije izabrat ovu drugu...osim ako od ove prve ne budes imao licne koristi, a sto se ostalog tice sve ce to narod pozlatiti.
    She is only here to annoy herself!

  17. #2892
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ^Samo sto tada Srbi su imali JNA, i podrska Srbiji je u CG bio veliki (1918), zbog propaganda od Kralja Nikole i sl. gdje pisu da su svi u CG Srbi, a da ima nesto malo ovih drugih, i 1918 je druga stvar. Da je CG trebala da se protivi Slobinoj politici, naravno da da, ali to je tesko bilo izvodljivo bez krvi u CG. Znam da je sebicno, ali meni je vazno da je danas CG jedna drzava bez gluposti koje su nametnuli BiH tokom i poslije rata. Da i ako ima podjela puno, to ne moze da utice puno na drzavu jer ce se protivnika biti sve manje u CG. Meni je vazno da je taj covjek donijeo nezavisnost CG bez krvi, pa sad mogu da mu pricaju sta oce.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  18. #2893
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by liquid View Post
    Bravo , bravo , neka si mu reka , stvarno je unishtio sve u CG , sad kad dobije shto je zaslushio eto nas do kraja godine u EU.

    Ako nishta drugo , bar je uspio sve da ujedini kada su napadi na njega u pitanju. Nije mala stvar ujediniti sve u CG , makar i tim povodom. Bez namjere da poredim lichnosti , nekad je to i Slavko uspio.

    Iz ovoga proizilazi da ga ipak poneshto treba poslushati.

    Ko to njega napada... Evo i ja da pochnem da lajem o svima vama odje svashta, normalno da cete mi odgovoriti na prozivke...

    Vec postavih pitanje na drugom topicu ali mi niko ne odgovori, shta medo chini ovim napadanjem na milica, da nece tako srushiti vlast...
    #fakenews

  19. #2894
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ovaj jedan je tvrdoglav i egomanijak(bez obzira sto je vecinom u pravu) dok ovaj drugi izigrava sekapersu, ali sto da se radi...
    She is only here to annoy herself!

  20. #2895
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Planet Earth
    Posts
    704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Jel moguce da je choek ovoliki beskichmenjak... Dobice shta je zasluzhio na izborima, taman da ga vishe ne moramo slushati, mada ne bi me chudilo da na kraju bude najglasniji kako ih je db unishtila i pochne da izigrava velikog muchenika...
    Pa nije bash da ga mazis , ali nema veze to je tvoje pravo.

    A shto se napada na Milica tiche - tako sigurno nece srushiti vlast , ali poslije ovakve ispale vjerovatno ima razloga za napad , shto mi znamo , ko zna chega je tu bilo ... Sto se Milica tice od prvog dana mi je mnoooogo mutan.

    A tvoj imenjak je najvishe shtete napravio sebi (ako je uopshte) , pa mislim da nema potrebe za ovolikom $ekiracijom sa svih strana , ne mislim na tebe , vec na medije , stranke ... A mozda i zbori istinu , a to u CG i nije najzdravije chinjet.

    Poprisjeti se malo kime se kompanija DPSDP najvishe bavila od kampanje za proshle parlamentarne izbore pa do danas i koliko je teshkih rijechi izgovoreno na rachun PZP i Medojevica. Shto su se bavili njima ako su toliko marginalni ? Chudno ??!!??

    Ispravi me ako nije tako.
    Last edited by liquid; 20-02-09 at 19:00.
    "Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja." J.Krishnamurti

  21. #2896
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Zato sto vlast (ne samo ovdje) cini sve da marginalizuje gradjanski pokret na racun nacionalnih tj. nacionalistickih partija, jer se protiv ovih drugih mnogo lakse borit (tj. nema ni potrebe).
    She is only here to annoy herself!

  22. #2897
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Mislis li da je njega neko tjerao da prolazi kroz to sto je prolazio, da bude premijer itd. itd. da uveca licno bogatstvo 100 puta a u isto vrijeme 10x umanji bogatstvo CG?!

    Nije Milovane no je to samo njegova (tj. njihova, ali je on personifikacija njih) odluka. Znali su oni dobro da CG ili moze malo naprijed (ili bar na isto) kao Slovenija a da oni takodje idu malo naprijed ili da oni odu mnogo naprijed a da CG ode mnogo nazad. Donesena je druga odluka, ocigledno.

    Ne bi taj rat u BiH i Hrvatskoj ni blizu bio toliko krvav da se CG odvojila na vrijeme...i da momo nije povukao odluku pod slobovim a i milovim uticajem.
    Da su mogli i smjeli od Zloba i JNA,
    i Momir i Milo bi izbrali samostalnost, Momir je letio da potpishe , ali ga Srbi prizemljishe u Prag, ne u HAG, pa je zakasnio, pa je delegacija stigla u Vilu Gorica, da im ispere mozak od CGe,
    i programira veLJesrBski projekat,
    da nijesu poslushali, nebi bilo uveta crnogorskoga u CGu, nego bi kao Kosovari bili upuceni da plivaju do Italije, bez pasosha, evi Bosanaca u DK, skoro koliko i u Banja Luku, ako ne i vishe, sve rezultati minulog rada iz BIOGRADA.

    Mira & Zuti bi kupili duvaski,
    pa bi Mishko Vukovic osta bez posla.
    Last edited by milovan; 20-02-09 at 21:45.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  23. #2898
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Pa dobro sad sta bi bilo kad bi bilo...taj projekat je u MKD programiran takodje pa se odvojise bez problema.
    She is only here to annoy herself!

  24. #2899
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Pa dobro sad sta bi bilo kad bi bilo...taj projekat je u MKD programiran takodje pa se odvojise bez problema.
    Sa stranim trupama na granici Makedonije, prema Srbiji i Kosovu,
    nas niko nebi branio, jer smo razbili plan EU i UNa,
    jer nijesmo pristali na konfederaciju,
    prvo jesmo,
    pa kad SrBi povukoshe za UVO MILA&MOMIRA u Vilu Gorica,
    utrnu hovno u sred guzica.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  25. #2900
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    ...
    jer se JOSH NIJE RODIO CRNOGORAC, koji je mogao sa manje zrtava i manje shtete da usidri CGu u sigurnu luku.

    LAKO JE BITI GENERAL POSLIJE BITKE,
    MILO JE GUBIO BITKE,
    ALI JE POBIJEDIO U RATU SA SESTROM SRBIJOM I POLA CGe.

    JA MU ZAMJERAM NA OVU POLITIKU POSLIJE POBJEDE,
    SHTO NE DEMOKRATIZUJE CGu,
    NEGO OTPLACUJE DUGOVE TAJKUNIMA, GRCIMA; RUSIMA i ostalim duznicima,
    ali je lako mene iz DANSKE da osudjujem njega,
    jer i ja volim da vratim dvije krune, ako sam jednu uzeo ili posudio,
    i radhje bi zalozio zivot, nego iznevjerio datu rijech,
    mozda je i on morao uzimat za postizanje tog cilja, i trazit podrshku,
    pa se i on drzi obecanja, nebih volio da sam morao proci kroz to shto je on proshao.
    To ljudi ne žele shvatit. CG je srećna što se u to vrijeme vlasti nijesu dočepali liberali, jer ili bi izbio građanski rat ili bi CG definitivno zakucali za Srbiju referendumom kojega su zagovarali kad se Crnom Gorom srbovalo uzduž u poprijeko. Milo jest iša dužim putem manjega otpora, ali izveo je crnogorski brod iz oluje gotovo netaknut. Naš je usud što, ka Britanci što se zafališe Čerčilu poslije rata, nijesmo mogli poslije osamostaljenja CG zafalit se Milu i poslat ga u političku pensiju.
    Sinisam je previše ob$ednut svojijem jadima da bi moga shvatit nužnost onakove politike Crne Gore s početka devedesetijeh. Ka da se tad Milo nešto pita. Ali, bez obzira što je Milo tada zborio, važnije je što je činjeo, a činjeo je i ono što ja prije napisah. To zagovornici rata ne bi činjeli. I one devedeset pete/šeste, mnim, kad se raskantava s Brkom proša je kroz iglene uši kako bi srušio sloboljubce i srboljubce, jer na prvome glasanju na GO DPS-a ko je za nj, a ko za Brka nije ima ni deset posto glasova. Upornijem lobiranjem i na jedvite jade izborenijem da se Brkovo ime odvoji od imena Jugoslavije uspio je skinut Brkov skalp. Jer, i u to vrijeme DPS-ovci su bili zagriženi Jugoslaveni. Na izborima koji su slijedili opet je kroz iglene uši proša da bi pobijedio Moma. A, lasno je moglo bit drugče. S toga obtužit Mila za onakovo ponašanje cg vlasti smiješno je. Ne zaboravite da je isti Milo priej raspada bio veliki zagovornik Jugoslavije i da ni njemu nije bilo lako shvatit da od te iluzije neće bit ništa. A, shvatio je. Za Crnu Goru u pravo vrijeme.
    Ja mu zamjeram što nije ranije pokrenuo pripreme za referendum, čim je Koštunica pokaza pravo lice. O ovome poslije osamostaljenja Milovan je sve reka.
    Da dodam samo da imam utisak da mu je pa kamen sa srca kad je Koštunica pokaza ko je i što je i da od tada nije brinuo kako će osamostalit CG, no više kako će se lično pozicionirat u CG, a i šire.
    Last edited by DesertFox; 21-02-09 at 00:40.

Page 116 of 321 FirstFirst ... 1666106112113114115116117118119120126166216 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Bush ili Kerry!
    By Fabia_Elegance! in forum Politika generalno
    Replies: 73
    Last Post: 08-08-10, 21:21
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 20:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 19:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 19:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •