Page 161 of 321 FirstFirst ... 61111151157158159160161162163164165171211261 ... LastLast
Results 4,001 to 4,025 of 8018

Thread: Iz raznih novina

  1. #4001
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kolega View Post
    svi koji su bili protiv nezavisnosti kosova treba u zatvor i izbatinjat ih poprilicno pa neka se uce pameeti....
    Ajde, stvarno. U svakoj demokratskoj drzavi ljudi imaju pravo da se okupljaju i demonstriraju svoj protest. Prije svake demostracije organizator popunjava formulare za dozvolu. Cini li se to u CG? Ako ne onda je to nelegalno,a ako da sto tu ima policija da cini osim da nadgleda i, eventualno, odstranjuje, privodi, one koji narusavaju red i mir.

    Ti si zagovornik batinjanja. Dakle, ti bi se i fizicki izivljavao nad ljudskim bicima. Jesi li na to mislio?
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  2. #4002
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Crnogorski narod treba dugorocno i redovno batinat.
    To je jedini lijek.
    Last edited by Sidewinder; 27-10-09 at 07:25.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  3. #4003
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izuzetno dobar i znacajan intervju! Ljudi za iz II ili III esalona su zaduzeni za Balkan (to ne znaci da nisu kvalitetni, ali su ili mladi ili u sezdesetim), pa je tako mladi Strasberg (pomocnik H.Klinton) za nas vazniji od Obame, a ovaj stari Dzekson je mnogo vazan za NATO. Posebno je znacajan poslednji pasus, iz kojeg se vidi da se ulazak u EU ocekuje 2016-2019, I DA JE ZA TU DECENIJU SVE ISPLANIRANO, pa i kadrovi. Takodje potvrdjuje dojam da na planu strateskih pitanja ( a sve ostalo je samo pleva, koju vjetar za 1-2 godine razvijava u puni zaborav)-NIJE BILO NIJEDNE VECE GRESKE , ukoliko se tice strateskih pitanja, koja zapravo odlucuju sudbinu potomstva

    Crna Gora se pokazala kao najbolji kandidat za sljedeći krug proširenja i vjerujem da će biti prva država koja će dobiti poziv u Akcioni plan za članstvo još od 2002. godine, kada ga je dobila Hrvatska. Uzevši u obzir pozitivne izvještaje Evropske komisije iz Albanije i Makedonije, vjerujem da će se tu uspostaviti paralelizam i da će u narednih godinu dana Crnoj Gori biti odobrena formalna kandidatura za ulazak u EU. Ovu rundu proširenja će, po mom mišljenju, predvoditi Crna Gora, kaže u ekskluzivnom intervjuu „Pobjedi” Brus Džekson, predsjednik Projekta demokratije u tranziciji.
    Džekson je proteklog vikenda u Budvi, iza dobro zatvorenih vrata, učestvovao na strateškom seminaru „Budućnost integracija u JIE – slučaj Crne Gore”. Kaže da se razgovaralo o perspektivi, o tome koji su uslovi, rokovi i kriterijumi dalje stabilizacije jugoistočne Evrope. Uvjeren je da je Crna Gora lider u regionu, najuspješnija priča od koje će svi drugi učiti. Zato su svi ovi Evropljani i Amerikanci došli ovdje, a ne negdje drugo, kaže Džekson.

    Kako procjenjujete situaciju u reginu Zapadnog Balkana ?
    - Posmatram to vrlo jednostavno. Što prije Crna Gora postane članica NATO-a, brže će se ostale države regiona pomjeriti sa mrtve tačke. Ne želim da se povodom ovog pitanja nediplomatski ponesem, ali politika Evrope i SAD je politika otvorenih vrat. Jednake šanse za sve ne znače i jednake ishode. Na primjer, vrata Evrope su svojevremeno otvorena Ukrajini, ali Ukrajina je odlučila da ne želi da prihvati takav odnos. S druge strane, i Srbija je napravila sličnu odluku i još uvijek ima mnogo nerazriješenih pitanja. Sada nije spremna za ulazak u Alijansu, ali istorija neće čekati Srbiju. Kriterijum Alijanse je uvijek bio prema zaslugama. Ako ste se kvalifikovali, to je individualna odluka i kako sam ja to vidio, a Crna Gora se svojim zaslugama kvalifikovala i nevažno je kako se po tom pitanju osjećaju druge zemlje. Iskreno, ako osjećaju da su zaostali za drugima, onda dobro, upravo to im je poruka.

    Hoće li drugi sjedjeti skrštenih ruku?

    - Odvija se opširna rasprava o tome da li Crnu Goru treba natjerati da sačeka dok se Srbija i Bosna i Hercegovina ne budu kvalifikovale i dok ne budu spremne. Odgovor je: ne treba praviti ustupke Srbiji spuštanjem kriterijuma, jer to odlaže evroatlantsku perspektivu drugih zemalja. Iskreno, kada bi Crna Gora postala članica NATO to bi bilo najbolje što se može dogoditi Bosni i Hercegovini i Srbiji. Jer, poznato je da je prosperitet susjednih zemalja najbolje što se može dogoditi svakoj zemlji. Što su vaše komšije bliže Evropi, to ste i vi bliži. Smatram i da će čak i Ukrajina biti oduševljena time što se ponovo otvaraju vrata i nova runda primanja kandidatura. Mislim da će i Beograd i Sarajevo takođe uvidjeti da je najveća opasnost po njih mogućnost da ne bude nove runde. U suštini, pozitivna odluka o crnogorskoj kandidaturi biće potvrda da su se i Unija i SAD složile sa obavezom da će sve bivše jugoslovenske republike imati puno članstvo u svim evropskim institucijama.

    Ponekad se jave sumnje, zbog grčkog veta nad Makedonijom, neuspjeha Bukurešta, prigovora Rusije. Pozitivna odluka u vezi sa Crnom Gorom dokazuje da su vrata Evrope otvorena. Svaki napredak Crne Gore poslao bi Beogradu i Sarajevu poruku nade, koju mislim da bi prepoznali.

    Da li to znači da će Crna Gora na decembarskom samitu dobiti poziv za Akcioni plan za članstvo?
    - Moje razumijevanje razgovora sa američkim zvaničnicima -pomoćnikom sekretara za odbranu i američkim ambasadorom u NATO-u je da je njihova pozicija da se Crna Gora kvalifikovala. Stvorena je obaveza da se održi pojačani dijalog da bi se došlo do rješenja, zakazan je za decembar, i oni kažu da nema razloga da ne bude donešena pozitivna odluka.

    Da li i među evropskim članicama Alijanse Crna Gora ima podršku?

    - Do sada nijedna evropska Vlada nije izrazila nikakve rezerve po ovom pitanju. Sad, da li postoje neki slobodni ambasadori koji se poigravaju bez instrukcija, možda traže više reformi u slobodi štampe, i efikasniju borbu protiv korupcije i organizovanog kriminala naravno, svi želimo reforme, ali na nivou pozicije evropskih vlada nema indikacija da je neko spreman da glasa negativno. I mislim da će biti neki ljudi u veoma moćnim zemljama jako ljuti ukoliko Crna Gora ne uđe u MAP.
    Na pitanje da li se Crna Gora objektivno kvalifikovala za ulazak - odgovor je da., m
    ogu vam reći da je Crna Gora uradila sve što je bilo potrebno i više je kvalifikovana nego bilo koja druga zemlja do sada da dobije MAP.

    Utisak je da Crnoj Gori, ali i cijeloj regiji, može pomoći činjenica da se nova Obamina administracija bavi Balkanom, za razliku od prethodne.

    - Političke stranke u SAD uvijek su se takmičile oko toga ko će pokupiti zasluge za uspjeh na Balkanu. Mislim da je većina ljudi na veoma visokim pozicijama u Obaminoj administraciji veoma ozbiljna po pitanju Balkana. Oni vjeruju da potpredsjednik Dik Čejni nikad nije mario za Balkan i pominju njegovu izjavu da je to „Holbrukov rat” i da on to može sam da riješi. Tako da mislim da reaguju na veoma tačnu pretpostavku da Balkan nije dobio svu pažnju koju je zaslužio, u periodu između terorističkog napada na SAD 9.11. 2001. i Iraka, jer smo bili preokupirani na drugim područjima. Smatram da se Amerika uglavnom ponovo uključuje tamo gdje je i po tradiciji bila uključena. Zato tu Crna Gora dobija mnogo pažnje i mnogo više posjeta na visokom nivou. Meni je lakše da uvedem lidera balkanske zemlje u Bijelu kuću, nego što je to ikad bilo u posljednjih pet ili šest godina. Mislim da ćete dobiti i više pažnje nego što želite. Bijela kuća je otvorena prema Balkanu. Jedina zemlja koja bi mogla zaustaviti Crnu Goru u evroatlantskim integracijama je – Crna Gora.
    Ne treba početi od Sarajeva i Beograda, treba početi održavanjem obećanja Crnoj Gori, pa onda nastaviti sa kompletiranjem evropskog projekta, kaže Džekson.

    Podrška ulasku u NATO će rasti

    Kakav uticaj na ulazak u NATO ima niska podrška javnosti procesu učlanjenja?

    - Time se treba baviti tek godinu pred formalni ulazak, jer ne možete reklamirati proizvod koji nemate u rukama. Zovite me godinu pred ulazak i tada će podrška biti do 70 odsto i bez kampanje. Tako je bilo i sa Mađarskom koja je počela sa 25, a završila neposredno pred učlanjenje sa preko 60 odsto podrške.

    Smjena generacija

    U nedavnoj crnogorskoj prošlosti mnogo toga je vezano za ime Mila Đukanovića. Oni koji ga podržavaju smatraju da bez njega Crna Gora ni dalje ne može, a oni koji ga osporavaju smatraju da Crna Gora sa njim ne može. Gdje je, po Vama, istina?
    - To je veoma nezgodno pitanje. Generacija sadašnjih crnogorskih političara, koju predvode Milo Đukanović i Milan Roćen, imala je u rukama sve vještine prethodnog socijalističkog sistema, koje je znala da iskoristi u novim okolnostima i novim vremenima. Đukanović je mnogo uradio. Od razdvajanja od Miloševića, fenomenalno odrađenog referenduma, sjajne politike dobrosusjedske saradnje, uspostavljanja kvalitetnih odnosa sa Rusijom, bez gubljenja duše i stava. To nije pošlo za rukom ni velikoj Gruziji i Ukrajini, ali jeste maloj Crnoj Gori. I to nije specifičnost Crne Gore. I u ostalim zemljama u tranziciji generacije su se smjenjivale. Jedna bi odradila dio posla, a onda bi došla druga. Istorija će reći da je ova generacija veličanstvena. Đukanović je mnogo učinio za Crnu Goru, ali vam predstoji cijela decenija da u potpunosti dovršite integracione procese. Mislim da Đukanović nema planove da toliko dugo ostane u politici. Mi se, ustvari, ne kladimo na ovu, već na sljedeću generaciju crnogorskih političara, jer oni će uvesti Crnu Goru u EU.

    VREMENA SU VAZNA, ODLUCNA

    U tom smislu OBAVEZNO procitati blog Dobrila Dedeica..
    nedaj Boze da lokalnim politicarima *zapane* da ONI odlucuju....
    ..imao sam se ispovracat na opis vodjenja te politike...mislim, znao sam da je politika prljava rabota, ALI TOLIKO...a kad se procita taj blog, pa onda zamislim NJIH kako odlucuju o NATO, o identitetu Crnogorca, koji se tek pravi..O BILO CEMU STO TREBA DA BUDE POSTAVLJANO NA CVRSTIM MORALNIM POSTULATIMA, KOJI TREBA DA IZDRZE SUD ISTORIJE-NEZAMISLIVO JE!!!
    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 27-10-09 at 15:22.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  4. #4004
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Crnogorski narod treba dugorocno i redovno batinat.
    To je jedini lijek.
    lijek za sta?

  5. #4005
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Global Warming View Post
    lijek za sta?
    Za sve ovo cega se danas masovno grozimo.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  6. #4006
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Titograd
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Za sve ovo cega se danas masovno grozimo.
    Brate nema tu masovnog zgrozavanja, ovo danas je kolektivni kukavicluk.

  7. #4007
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jov View Post
    Brate nema tu masovnog zgrozavanja, ovo danas je kolektivni kukavicluk.
    A eto,ima nas makar odje dostina te bi povracali dobro,eto toga radi...
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  8. #4008
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Izuzetno dobar i znacajan intervju! Ljudi za iz II ili III esalona su zaduzeni za Balkan (to ne znaci da nisu kvalitetni, ali su ili mladi ili u sezdesetim), pa je tako mladi Strasberg (pomocnik H.Klinton) za nas vazniji od Obame, a ovaj stari Dzekson je mnogo vazan za NATO. Posebno je znacajan poslednji pasus, iz kojeg se vidi da se ulazak u EU ocekuje 2016-2019, I DA JE ZA TU DECENIJU SVE ISPLANIRANO, pa i kadrovi. Takodje potvrdjuje dojam da na planu strateskih pitanja ( a sve ostalo je samo pleva, koju vjetar za 1-2 godine razvijava u puni zaborav)-NIJE BILO NIJEDNE VECE GRESKE , ukoliko se tice strateskih pitanja, koja zapravo odlucuju sudbinu potomstva

    Crna Gora se pokazala kao najbolji kandidat za sljedeći krug proširenja i vjerujem da će biti prva država koja će dobiti poziv u Akcioni plan za članstvo još od 2002. godine, kada ga je dobila Hrvatska. Uzevši u obzir pozitivne izvještaje Evropske komisije iz Albanije i Makedonije, vjerujem da će se tu uspostaviti paralelizam i da će u narednih godinu dana Crnoj Gori biti odobrena formalna kandidatura za ulazak u EU. Ovu rundu proširenja će, po mom mišljenju, predvoditi Crna Gora, kaže u ekskluzivnom intervjuu „Pobjedi” Brus Džekson, predsjednik Projekta demokratije u tranziciji.
    Džekson je proteklog vikenda u Budvi, iza dobro zatvorenih vrata, učestvovao na strateškom seminaru „Budućnost integracija u JIE – slučaj Crne Gore”. Kaže da se razgovaralo o perspektivi, o tome koji su uslovi, rokovi i kriterijumi dalje stabilizacije jugoistočne Evrope. Uvjeren je da je Crna Gora lider u regionu, najuspješnija priča od koje će svi drugi učiti. Zato su svi ovi Evropljani i Amerikanci došli ovdje, a ne negdje drugo, kaže Džekson.

    Kako procjenjujete situaciju u reginu Zapadnog Balkana ?
    - Posmatram to vrlo jednostavno. Što prije Crna Gora postane članica NATO-a, brže će se ostale države regiona pomjeriti sa mrtve tačke. Ne želim da se povodom ovog pitanja nediplomatski ponesem, ali politika Evrope i SAD je politika otvorenih vrat. Jednake šanse za sve ne znače i jednake ishode. Na primjer, vrata Evrope su svojevremeno otvorena Ukrajini, ali Ukrajina je odlučila da ne želi da prihvati takav odnos. S druge strane, i Srbija je napravila sličnu odluku i još uvijek ima mnogo nerazriješenih pitanja. Sada nije spremna za ulazak u Alijansu, ali istorija neće čekati Srbiju. Kriterijum Alijanse je uvijek bio prema zaslugama. Ako ste se kvalifikovali, to je individualna odluka i kako sam ja to vidio, a Crna Gora se svojim zaslugama kvalifikovala i nevažno je kako se po tom pitanju osjećaju druge zemlje. Iskreno, ako osjećaju da su zaostali za drugima, onda dobro, upravo to im je poruka.

    Hoće li drugi sjedjeti skrštenih ruku?

    - Odvija se opširna rasprava o tome da li Crnu Goru treba natjerati da sačeka dok se Srbija i Bosna i Hercegovina ne budu kvalifikovale i dok ne budu spremne. Odgovor je: ne treba praviti ustupke Srbiji spuštanjem kriterijuma, jer to odlaže evroatlantsku perspektivu drugih zemalja. Iskreno, kada bi Crna Gora postala članica NATO to bi bilo najbolje što se može dogoditi Bosni i Hercegovini i Srbiji. Jer, poznato je da je prosperitet susjednih zemalja najbolje što se može dogoditi svakoj zemlji. Što su vaše komšije bliže Evropi, to ste i vi bliži. Smatram i da će čak i Ukrajina biti oduševljena time što se ponovo otvaraju vrata i nova runda primanja kandidatura. Mislim da će i Beograd i Sarajevo takođe uvidjeti da je najveća opasnost po njih mogućnost da ne bude nove runde. U suštini, pozitivna odluka o crnogorskoj kandidaturi biće potvrda da su se i Unija i SAD složile sa obavezom da će sve bivše jugoslovenske republike imati puno članstvo u svim evropskim institucijama.

    Ponekad se jave sumnje, zbog grčkog veta nad Makedonijom, neuspjeha Bukurešta, prigovora Rusije. Pozitivna odluka u vezi sa Crnom Gorom dokazuje da su vrata Evrope otvorena. Svaki napredak Crne Gore poslao bi Beogradu i Sarajevu poruku nade, koju mislim da bi prepoznali.

    Da li to znači da će Crna Gora na decembarskom samitu dobiti poziv za Akcioni plan za članstvo?
    - Moje razumijevanje razgovora sa američkim zvaničnicima -pomoćnikom sekretara za odbranu i američkim ambasadorom u NATO-u je da je njihova pozicija da se Crna Gora kvalifikovala. Stvorena je obaveza da se održi pojačani dijalog da bi se došlo do rješenja, zakazan je za decembar, i oni kažu da nema razloga da ne bude donešena pozitivna odluka.

    Da li i među evropskim članicama Alijanse Crna Gora ima podršku?

    - Do sada nijedna evropska Vlada nije izrazila nikakve rezerve po ovom pitanju. Sad, da li postoje neki slobodni ambasadori koji se poigravaju bez instrukcija, možda traže više reformi u slobodi štampe, i efikasniju borbu protiv korupcije i organizovanog kriminala naravno, svi želimo reforme, ali na nivou pozicije evropskih vlada nema indikacija da je neko spreman da glasa negativno. I mislim da će biti neki ljudi u veoma moćnim zemljama jako ljuti ukoliko Crna Gora ne uđe u MAP.
    Na pitanje da li se Crna Gora objektivno kvalifikovala za ulazak - odgovor je da., m
    ogu vam reći da je Crna Gora uradila sve što je bilo potrebno i više je kvalifikovana nego bilo koja druga zemlja do sada da dobije MAP.

    Utisak je da Crnoj Gori, ali i cijeloj regiji, može pomoći činjenica da se nova Obamina administracija bavi Balkanom, za razliku od prethodne.

    - Političke stranke u SAD uvijek su se takmičile oko toga ko će pokupiti zasluge za uspjeh na Balkanu. Mislim da je većina ljudi na veoma visokim pozicijama u Obaminoj administraciji veoma ozbiljna po pitanju Balkana. Oni vjeruju da potpredsjednik Dik Čejni nikad nije mario za Balkan i pominju njegovu izjavu da je to „Holbrukov rat” i da on to može sam da riješi. Tako da mislim da reaguju na veoma tačnu pretpostavku da Balkan nije dobio svu pažnju koju je zaslužio, u periodu između terorističkog napada na SAD 9.11. 2001. i Iraka, jer smo bili preokupirani na drugim područjima. Smatram da se Amerika uglavnom ponovo uključuje tamo gdje je i po tradiciji bila uključena. Zato tu Crna Gora dobija mnogo pažnje i mnogo više posjeta na visokom nivou. Meni je lakše da uvedem lidera balkanske zemlje u Bijelu kuću, nego što je to ikad bilo u posljednjih pet ili šest godina. Mislim da ćete dobiti i više pažnje nego što želite. Bijela kuća je otvorena prema Balkanu. Jedina zemlja koja bi mogla zaustaviti Crnu Goru u evroatlantskim integracijama je – Crna Gora.
    Ne treba početi od Sarajeva i Beograda, treba početi održavanjem obećanja Crnoj Gori, pa onda nastaviti sa kompletiranjem evropskog projekta, kaže Džekson.

    Podrška ulasku u NATO će rasti

    Kakav uticaj na ulazak u NATO ima niska podrška javnosti procesu učlanjenja?

    - Time se treba baviti tek godinu pred formalni ulazak, jer ne možete reklamirati proizvod koji nemate u rukama. Zovite me godinu pred ulazak i tada će podrška biti do 70 odsto i bez kampanje. Tako je bilo i sa Mađarskom koja je počela sa 25, a završila neposredno pred učlanjenje sa preko 60 odsto podrške.

    Smjena generacija

    U nedavnoj crnogorskoj prošlosti mnogo toga je vezano za ime Mila Đukanovića. Oni koji ga podržavaju smatraju da bez njega Crna Gora ni dalje ne može, a oni koji ga osporavaju smatraju da Crna Gora sa njim ne može. Gdje je, po Vama, istina?
    - To je veoma nezgodno pitanje. Generacija sadašnjih crnogorskih političara, koju predvode Milo Đukanović i Milan Roćen, imala je u rukama sve vještine prethodnog socijalističkog sistema, koje je znala da iskoristi u novim okolnostima i novim vremenima. Đukanović je mnogo uradio. Od razdvajanja od Miloševića, fenomenalno odrađenog referenduma, sjajne politike dobrosusjedske saradnje, uspostavljanja kvalitetnih odnosa sa Rusijom, bez gubljenja duše i stava. To nije pošlo za rukom ni velikoj Gruziji i Ukrajini, ali jeste maloj Crnoj Gori. I to nije specifičnost Crne Gore. I u ostalim zemljama u tranziciji generacije su se smjenjivale. Jedna bi odradila dio posla, a onda bi došla druga. Istorija će reći da je ova generacija veličanstvena. Đukanović je mnogo učinio za Crnu Goru, ali vam predstoji cijela decenija da u potpunosti dovršite integracione procese. Mislim da Đukanović nema planove da toliko dugo ostane u politici. Mi se, ustvari, ne kladimo na ovu, već na sljedeću generaciju crnogorskih političara, jer oni će uvesti Crnu Goru u EU.

    VREMENA SU VAZNA, ODLUCNA

    U tom smislu OBAVEZNO procitati blog Dobrila Dedeica..
    nedaj Boze da lokalnim politicarima *zapane* da ONI odlucuju....
    ..imao sam se ispovracat na opis vodjenja te politike...mislim, znao sam da je politika prljava rabota, ALI TOLIKO...a kad se procita taj blog, pa onda zamislim NJIH kako odlucuju o NATO, o identitetu Crnogorca, koji se tek pravi..O BILO CEMU STO TREBA DA BUDE POSTAVLJANO NA CVRSTIM MORALNIM POSTULATIMA, KOJI TREBA DA IZDRZE SUD ISTORIJE-NEZAMISLIVO JE!!!
    Pozdrav,

    mislim Bone ti svakim novim svojim postom obaras rekorde sluzenja,
    ali je cudno kako vaznim predstavlajs blogove Dedeica
    a ne pogledas mnogo zanimljivije i profilisanije
    kuma Velikog Smekera.
    rece covjek da ce od prvog do poslednjeg da objasni
    "Kako se kalio celik"


    PS
    Zar nijesmo u EU u onom potajnom munkovom guranju usli smekerski zajedno sa Hrvatskom krajem 2008

  9. #4009
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko je platio milion i po za ubistvo Pukanića?
    TUŽILAŠTVA U HRVATSKOJ I SRBIJI PODIGLA OPTUŽNICE PROTIV OSMOČLANE GRUPE ZA ATENTAT NA VLASNIKA „NACIONALA” I NJEGOVOG SARADNIKA
    Podgorica - Hrvatsko i srpsko tužilaštvo juče su u zajedničkoj akciji “Balkan ekspres” podigli optužnice protiv osmočlane zločinačke grupe, koja se tereti da je organizovala i izvela atentat na vlasnika i urednika hrvatskog “Nacionala” Iva Pukanića i njegovog saradnika Nika Franića, 24. oktobra prošle godine u Zagrebu.
    Ured za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala (USKOK) juče je pred Županijskim sudom u Zagrebu, podigao optužnicu protiv Roberta Matanića (32), Luke Matanića (25), Amira Mafalanija (27), Željka Milovanovića (43), Bojana Gudurića (28) i Slobodana Đurovića (55), koji se terete da su počinili krivična djela - teško ubistvo, teško djelo protiv opšte sigurnosti i udruživanje. Jedan od optuženih Bojan Gudurić je od početka postupka u bjekstvu i sudiće mu se u odsustvu.
    I u Beogradu je, u odvojenom postuku, za isto krivično djelo juče podignuta optužnica protiv srpskih državljana, koji su uhapšeni na teritoriji te države Sretena Jocića zvanog Joca Amsterdam, Željka Milovanovića i Milenka Kuzmanovića.
    “Nakon što je u prvoj polovini 2008. godine, na teritoriji Srbije, Sreten Jocić, organizovao zločinačku grupu za izvršenje teških krivičnih djela u Srbiji i zemljama u okruženju, Slobodan Đurović je, kao član zločinačke organizacije, po njegovom nalogu, za iznos od 1.500.000 eura organizovao u Hrvatskoj ubistvo Pukanića, novinara i predsjednika Uprave “NCL Media Grupe”. Ubistvo Iva Pukanića je organizovano kako bi ga onemogućili da u štampanim i elektronskim medijima u Hrvatskoj i susjednim zemljama iznosi novinarska saznanja o djelovanju više kriminalnih grupa na tim prostorima i njihovoj međusobnoj povezanosti”, navodi se u optužnici, čiji je dio objavljen na sajtu USKOK-a.
    U optužnici se, međutim, ne navodi ko je platio milion i po eura za likvidaciju Pukanića. Niije precizirano o kojim kriminalnim grupama je riječ, iako je poznato da je Pukanić, prilikom izvještavanja o kriminalu, najviše tekstova posvetio takozvanoj duvanskoj mafiji. Jedan od svjedoka u istrazi za ubistvo Pukanića, biznismen Ratko Knežević, ustvrdio je da je ubistvo urednika “Nacionala” naručio duvanski kartel, iza koga stoje, kako tvrdi, odbjegli srpski biznismen Stanko-Cane Subotić i crnogorski premijer Milo Đukanović.

    “U periodu od kraja maja do kraja oktobra 2008. godine, Slobodan Đurović se dogovorio sa Robertom Matanićem da okupi osobe od svog povjerenja koje će izraditi i realizovati plan ubistva Pukanića. U realizaciji plana Robert Matanić je, zajedno s Lukom Matanićem i Amirom Mafalanijem, dogovorio pribavljanje sredstava za praćenje i stalno nadziranje kretanja Pukanića, kao i njihovo sudjelovanje u neposrednom praćenju, te smještaj za Željka Milovanovića i Bojana Gudurića, koji su radi ubistva Pukanića došli iz inostranstva u Zagreb”, tvrdi USKOK. Oni su, kako je navedeno, bili zaduženi za pribavljanje eksplozivne naprave i oružja, za dnevno praćenje kretanja Pukanića i određivanje načina izvršenja ubistva.
    “Na zajedničkim sastancima, koje su održavali u stanu Roberta Matanića u Zagrebu, na osnovu praćenja kretanja Pukanića, dogovorili su se da će ubistvo počiniti 23. oktobra 2008. na parkingu \\\\\\\\\\\\\\\'NCL Medija Grupe\\\\\\\\\\\\\\\', koje su prethodno obilazili i nadzirali Luka Matanić i Amir Mafalani. Na zajedničkim sastancima je sudjelovao i Slobodan Đurović, koji je donosio novac i plaćao sve troškove nabavke oružja, uređaja za praćenje, automobila i motocikla, te je kontrolisao pripreme za ubistvo Pukanića”, piše u optužnici.

    “Nacional” tvrdi da je “Robert Matanić bio zadužen za koordinaciju rada članova zločinačkog udruženja, Luka Matanić za organizaciju bijega Željka Milovanovića nakon izvršenog ubistva, Amir Mafalani za pribavljanje tehničke opreme za praćenje i foto snimanje, Željko Milovanović za pribavljanje i postavljanje eksploziva, Bojan Gudurić za organizaciju smještaja neposrednih počinioca u blizni mjesta atentata i za izvršenje atentata snajperskom puškom ako bi eksploziv zatajio, dok je Slobodan Đurović u ime naručioca ubistva Sretena Jocića, finansirao nabvku opreme i nadgledao pripreme za realizaciju”.

    “Oni su Iva Pukanića ubili eksplozivom koji su stavili u u prostor za smještaj kacige ispod sjedišta skutera. Eksplozivna naprava sastojala se od smjese visoko brizantnih vojno-formacijskih eksploziva TNT-a i RDX-a pojačana sa dijelovima čelične armaturne mreže radi povećanja ubojitosti. Procjenjuje se da se u skuteru nalazilo čak do 1,5 kg TNT-a, zajedno sa uređajem sa GPS aplikacijom, a bomba je aktivirana daljinski. Stručnjaci tvrde da bi takva količina eksploziva mogla ubiti sve osobe koje bi se našle na otvorenom prostoru na udaljenosti do 50 metara od eksplozije,” piše “Nacional”.

    Eksplozivnu napravu, kako se navodi, prethodno je nabavio Željko Milovanović, koji se 23. oktobra 2008, oko 12.40 sati, na parkingu “NCL Media Grupe”, dovezao skuterom, kojeg je prethodno nabavio sa Robertom Matanićem.
    “Skuter je potom parkirao u neposrednoj blizini automobila za kojeg su praćenjem utvrdili da ga koristi Pukanić, da bi zatim jedan ili više okrivljenih čekali u neposrednoj blizini, kako bi pravovremeno aktivirali eksplozivnu napravu. Za to vrijeme je Bojan Gudurić, sa tavana zgrade u Palmotićevoj ulici, naoružan puškom sa optičkim nišanom, promatrao parking kako bi usmrtio Pukanića ako bi eksplozivna naprava zatajila. Kad su vidjeli da Ivo Pukanić i Nikola Franjić izlaze iz zgrade \\\\\\\\\\\\\\\'NCL Media Grupe\\\\\\\\\\\\\\\' i dolaze do automobila, u 18.27 sati, aktivirali su eksplozivnu napravu. Uslijed eksplozije, Pukanić i Franjić su zadobili ozljede od kojih su odmah preminuli. Tom prilikom su tjelesne povrede zadobili i dvojica zaposlenh \\\\\\\\\\\\\\\'NCL Media Grupe\\\\\\\\\\\\\\\', koji su se nalazili na radnim mjestima, dok su parkirana vozila, te stambeni i drugi objekti znatno oštećeni”, opisano je u optužnici, u kojoj je predloženo produžavanje pritvora protiv svih okrivljenih.
    Srpski specijalni tužilac za organizovani kriminal Miljko Radisavljević potvrdio je juče da je podignuta optužnica protiv Jocića, Milovanovića i Kuzmanovića. Tužilaštvo je od Specijalnog suda zatražilo da se trojici optuženih produži pritvor, zbog opasnosti od bjekstva i posebno teških okolnosti i načina izvršenja krivičnog djela. Jocićev branilac,Veljko Delibašić izjavio je da je optužnica protiv njega za ubistvo Pukanića “nakaradna” jer tužilac nema nijedan dokaz da je on umiješan u ubistvo Pukanića.

    Kardinal rekao Mataniću da Cane nudi novac za atentat

    “Optužnica potvrđuje teze da je atentat planiran u Budvi , a moguće je da je u Crnu Goru uplaćen i dio novčane nagrade za atentatore. U februaru 2009. došlo se do informacije da je na račun Slobodana Đurovića u Crnogorskoj komercijalnoj banci 2. oktobra 2008., 21 dan prije atentata na Iva Pukanića, uplaćena doznaka u iznosu od 780 760 eura. Sumnja se da bi to mogao biti dio novca koji je stigao od naručitelja atentata. U optužnici se precizno rekonstruiralo da su Slobodan Đurović i Robert Matanić krajem septembra 2008. zajedno boravili u Crnoj Gori. To otkriva njihova međusobna telefonska komunikacija, SMS poruke dobrodošlice u Crnu Goru koje je Đurović primio 24. septembra 2008. na svoj i Phone, te činjenica da je 27. rujna 2008. u 00:26 sati Matanić iz Hrvatske ušao u Crnu Goru u osobnom automobilu marke Volkswagen registracijskih oznaka KC 963-DT, a napustio je 29. rujna u 00:02 sati na istom graničnom prijelazu dva dana kasnije,” piše “Nacional”.
    U optužnici se navodi, tvrdi list, da je “atentat na Pukanića isplanirao Slobodan Đurović po nalogu Sretena Jocića za novčanu naknadu od 1,5 miliona eura, \\\\\\\\\\\\\\\'kako bi se Pukanića onemogućilo u javnom iznošenju njegovih novinarskih saznanja o djelovanju više kriminalnih grupa na tim prostorima i njihovoj međusobnoj povezanosti\\\\\\\\\\\\\\\'.”
    Robert Matanić ispričao je da je, kako prenosi “Nacional”, “ubistvo koordinirao i finansirao Slobodan Đurović i da je iz razgovora sa njim shvatio da je Pukanićevo ubojstvo naručio Stanko Subotić Cane”.
    “ Đurović mu je rekao da bi se Stanko Subotić htio s njim naći i njega angažovati za to ubistvo po cijeni 300 do 500 hiljada eura. Matanić je ispričao policiji da mu je Đurović tom prilikom rekao da će u slučaju da pristane, on biti jedini nosilac tog posla, te da će biti otkazana saradnja Željku Milovanoviću i Bojanu Guduriću,” prenosi list.
    Istražitelji su zaključili, navodi “Nacional”, da negiranje Sretena Jocića da je umiješen u atentat “ ne dovodi u sumnju iskaze svjedoka Dušana Ercega,a posebno Ratka Kneževića, da je u ljeto 2007. i 2008. duže boravio u Crnoj Gori sa Đurovićem”.
    “Da je Đurović krajem septembra 2008. boravio u Crnoj Gori pokazuju i SMS poruke koje su ostale pohranjene u njegovom mobilnom telefonu sa brojem +381 62 408 571. On je na taj broj 24. septembra 2008. u 8,15 sati dobio poruku Telenora Crne Gore sa dobrodošlicom na područje te zemlje. Kasnije se, analizom njihovih međusobnih SMS poruka, rekonstruisalo da su on i Matanić, zajedno sa još nekim osobama u Crnoj Gori tada razgovarale o atentatu na Pukanića”, piše “Nacional”.
    Izgleda krajnje jasna dinamika ovog dvostrukog ubistva. Jos da se dodje do narucioca. Oko Caneta se suzava obruc. Da li je jos neko nama blizak ukljucen?
    Bez obzira na narucioca, jos jednom se pokazuje da je Crna Gora sanjana teritorija kriminalaca za dogovor, finansiranje i skrivanje. Od italijanskih svercera trazenih od italijanske policije, fudbalskih mafijasa, ubica, sefova velikih narko-klanova... Dje cete visi elitni turizam od toga?
    Release Yourself

  10. #4010
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da je svima jasno da je narucilac ubistva milo djukanovic jer tekstovi koje je objavljivao pukanic nisu nikom vise naskodili nego njemu. jedino ostaje pitanje da li je sve to moguce dokazati na sudu.

  11. #4011
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default Policija

    Zamolio bih da ovdje copy/paste novinarske clanke o radu policije u CG.Naravno one clanke dje se pripadnici MUP ne pominju u najljepsem svijetlu.
    -------------------------------------------------------------------------
    http://www.vijesti.co.me/index.php?id=320092
    Podgorica - Na magistralom putu nadomak Kolašina, prekjuče poslijepodne, dogodio se nesvakidašnji incident - jedan od starješina za javni red i mir u Upravi policije Miodrag Mišo Starovlah prvo je službenim automobilom izazvao udes, a potom je svoje kolege vrijeđao i pozivao na fizički obračun.
    Tu informaciju “Vijestima” je juče saopštilo više izvora iz policije. Ne opisujući detalje incidenta, portparolka Uprave policije Tamara Popović “Vijestima” je potvrdila da je prekjuče došlo do saobraćajne nezgode, u kojoj je učestvovao Starovlah.
    “Na licu mjesta izvršen je uviđaj, a prema Starovlahu su preduzete mjere u skladu sa zakonom. Njegovu eventualnu odgovornost će ispitati Unutrašnja kontrola”, kazala je ona.
    Prema informacijama “Vijesti”, Starovlah se službenim automobilom “opel” (PG-CG210) vraćao iz Pljevalja, gdje nije bio na radnom zadatku. U mjestu Trebaljevo, oko 16 časova, kako se sumnja, prilikom preticanja je pozadi udario u drugi automobil.
    To je bio razlog za intervenciju kolašinskih saobraćajnih policajaca, čija se namjera da obave uviđaj nezgode, nenadano pretovorila u težak incident.
    “Odbijajući da im da lična i službena dokumenta, ovaj policijski starješina je vrijeđao i psovao kolege. Odbijao je i alkotestiranje, tako što je, navodno, pokušao da duva u cjevčice uređaja, a onda ih lomio”, ispričao je sagovornik “Vijesti”, navodeći da su nesvakidašnju dramu posmatrali brojni očevici, dok su čekali da se saobraćaj, koji je zbog nezgode bio prekidu, ponovo uspostavi.
    Poslije samo nekoliko minuta, prema saznanjima “Vijesti”, o incidentu su bili obaviješteni i šef podgoričke policije Predrag Ašanin, direktor policije Veselin Veljović, kao i pomoćnih direktora i Starovlahov neposredni starješina Slavko Stojanović, na čije brojne telefonske pozive tokom svađe sa kolegama nije odgovarao.
    “Dok su kolege, među kojima i dežurni starješina u kolašinskoj policiji Milija Vukanić, pokušavale da ga urazume, Starovlah ih je pozivao na tuču. Kada su vidjeli da ubjeđivanje nema svrhe, policajci su, navodno, pristali na njegov poziv, brzo ga savladali i stavili mu lisice na ruke”, kazao je jedan od sagovornika iz policije, objašnjavajući da je Vukanić tom prilikom zadobio oguljotinu u predjelu glave.
    Starovlah je potom sa mjesta incidenta odmah odveden u kolašinski Dom zdravlja, gdje je odbio da da krv, kako bi se utvrdilo da li je bio pijan. Dežurni ljekar je, međutim, ipak konstatovao da se nalazi u stanju “vidne alkoholisanosti”, poslije čega je priveden u zgradu kolašinske policije. Prema nezvaničnim informacijama, Starovlah je u policiji bio zadržan do ranih jutarnjih sati, nakon čega je pušten. “Vijesti” su sinoć kontaktirale policijskog starješinu Starovlaha, koji u telefonskom razgovoru nije želio da komentariše nastali incident.
    U udesu nije bilo povrijeđenih.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  12. #4012
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    http://www.dan.co.me/index.php?nivo=...&clanak=206239
    Predsjednik etičkog odbora Uprave policije Sead Frljučkić kazao je za "Dan" da su u posljednje vrijeme česti slučajevi u kojima se službenici policije povezuju sa krivičnim djelima kao što su neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga i mito.
    - Do prije izvjesnog vremena pokrivao sam tri granična prelaza na sjeveru i bio sam u prilici da se uvjerim u neke slučajeve, gdje su službenici policije uzimali po pet, deset ili pedeset eura da bi stranke prošle sa nekim sitnim administrativnim propustima. Čista bruka - tvrdi za naš list prvi čovjek odbora koji se bavi moralnim načelima crnogorske policije.
    Za kontrolu Uprave policije zaduženo je ministarstvo. Tim povodom, prije četiri godine formirana je Unutrašnja kontrola. Pri Upravi postoje i disciplinski tužilac i Etički odbor, koji je zvanično počeo sa radom 26. februara 2006. godine.
    Na prvom sastanku Etičkog odbora, čiji je predsjednik Frljučkić, doneseni su pravilnik i etički kodeks. Odbor broji sedam članova, a u njemu su, osim predsjednika, inspektor Dragan Gorović, Velibor Vučinić, Siniša Bjeković, Željka Vujašković, profesor na Policijskoj akademiji, i Mileta Lutovac, iz kabineta ministra.
    - Prema nekim ispitivanjima, konstantovano je da se naši policajci često zaborave. Morali smo ih podsjetiti da dolazi neko drugo vrijeme i da im se više neće gledati kroz prste. Donijeli smo etički kodeks, a starješine su zadužene da sa njim upoznaju službenike policije.
    Prema riječima Frljučkića, radni sastanci Etičkog odbora se održavaju jednom mjesečno, a po potrebi i češće. Starješine dolaze sa terena, prezentiraju materijal, sekretar evidentira predmete i svakog izvjestioca zadužuje sa jednim. Ostale članove odbora izvjestilac upoznaje sa učinjenim nedjelom koje je počinilo službeno lice. To se zapisnički konstatuje i taj zapisnik je validan tek na sljedećem sastanku, kada se i usvaja. Poslije diskusija i taksativno obrađenih predmeta, pristupamo glasanju - objasnio je Frljučkić proceduru rada Etičkog odbora Uprave policije.
    On je naveo da odbor nije represivni organ. Takav organ su direktor-starješina višeg ranga, Unutrašnja kontrola, disciplinski tužilac i sudija.
    - Mi smo organ edukativno-prosvjetnog karaktera, ali bez našeg mišljenja predmet se ne može procesuirati. Međutim, naše mišljenje nije obavezujuće za disciplinskog tužioca - objašnjava naš sagovornik.
    Veliki je broj slučajeva koji su bili predmet obrade Etičkog odbora Uprave policije. Frljučkić je ukazao na neke interesantne primjere iz prakse, kao što je slučaj jedne koleginice koji se pojavio na samom početku rada Etičkog odbora, prije četiri godine.
    - U pitanju je slučaj iz granične kontrole sa područja Dobrakova, gdje je policajka, vjerovatno iznervirana odnosom druge službenice koja je radila kao špediter, uputila koleginici jednu pogrdnu i neprimjerenu rečenicu.
    Frljučkić je pomenuo i primjer službenika policije Darka Vukadinovića, gdje se radilo o nasilju. Policajac je zatvorenom pesnicom udario građanina i o tome, tvrdi predsjednik odbora, "ne treba diskutovati".
    - Čovjek se zanio, a to se ne može tolerisati. U takvim slučajevima smo veoma restriktivni. Ukoliko se desi da dvaput u dvije godine službenik Uprave policije prekorači svoja ovlašćenja, po principu automatizma, gubi posao. Nema slučajeva da je fakultetski obrazovan pripadnik Uprave policije bio predmet razmatranja Etičkog odbora, a godišnje obradimo do četrdeset predmeta. Naše "mušterije" su uglavnom policajci sa trećim stepenom obrazovanja - kazao je za "Dan" Frljučkić.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  13. #4013
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Beranac David Jašarović (23) podnio je juče krivičnu prijavu protiv pomoćnika načelnika Uprave policije Područne jedinice Berane Vlajka Babovića, zbog, kako je naveo, zloupotrebe službenog položaja. Jašarović ističe da su ga policijski službenici priveli prekjuče, oko 17 časova, jer, prilikom saobraćajne kontrole, nije posjedovao vozačku dozvolu, navodeći da ga je Babović, nakon toga, dok je stajao u policijskoj prijavnici, bez ikakvog povoda, pretukao. Po njegovim riječima, problemi su nastali kada je u nedjelju, u popodnevnim časovima, u društvu Mensura Šoljanina, upravljao putničkim motornim vozilom, koji je posudio od druga Dragiše Vulića, kada ga je blizu muzičke škole zaustavila patrola saobraćajne policije i zatražila mu neophodnu dokumetaciju. Jašarović ističe da je u tom momentu uvidio da je vozačku dozvolu zaboravio kod kuće, zbog čega su mu policijski službenici naredili da auto odveze ispred stanice policije, nakon čega je, kako naglašava, doživio nešto što nije mogao ni sanjati.
    - Policajci su mi naredili da auto odvezem ispred stanice policije, gdje su izvršili pretres i mene i mog druga Šoljanina, kao i pretres automobila. Utvrdili su da ne posjedujemo ništa nedozvoljeno. Saopšteno nam je da vozilo mora biti oduzeto. Nakon toga uveli su nas u stanicu i, dok su sačinjavali zapisnik, zbog neposjedovanja vozačke dozvole, u prostoriju je ušao zamjenik načelnika Babović i počeo da viče na mene. Uputio mi je pogrdne riječi i izašao napolje. Vratio se nakon dva minuta sa gumenom palicom u rukama i upitao me: "Šta misliš, da te udarim ovim pendrekom po glavi, bi li ti šta bilo?". Rekao sam da nema razloga da me udara jer to ničim nijesam zaslužio i da sam tu samo zato što sam vozio auto bez vozačke dozvole, koju sam slučajno zaboravio kod kuće. Odmah zatim, Babović me je snažno udario pendrekom po glavi, rekavši da to radi da vidi koliko sam jak. Potom me je udario, na isti način, još dva puta. Pored toga, pogodio me je pesnicom u predjelu lica, a nogom u dijelu donjih ekstremiteta, upućujući mi pogrdne i zastrašujuće riječi - ističe Jašarović.
    On naglašava da je nakon toga zahtijevao od policijskih službenika da mu omoguće da ode u bolnicu, jer je, kako navodi, osjećao strašnu glavobolju.
    - Tek nakon pola sata dozvolili su mi da, uz pomoć roditelja, odem do bolnice, gdje mi je ukazana pomoć i konstatovane povrede. Bio sam u polusvjesnom stanju, uz veliku mučninu i nadražaj za povraćanje. Ne mogu da shvatim da sam nešto ovako mogao da doživim od visokog policijskog službenika u svom gradu. Ja sam višestruki prvak Crne Gore u boksu i važim za uzornog sportistu i primjernog momka. To što sam doživio u policijskoj stanici, bez ikakvog razloga, u gradu gdje sam odrastao i rođen, ostavilo je duboke traume na mene, koje će zasigurno trajati do kraja života. Očekujem od nadležnih da postupe po zakonu i sankcionišpu sve one koji prekrše zakon, pa makar to bili i visoki policijski službenici - kazao je Jašarović na kraju.
    U Područnoj jedinici policije u Beranama nijesu bili voljni da o slučaju Jašarović daju bilo kakve izjave, pa smo iz tih razloga bili uskraćeni da čujemo i drugu stranu.
    D.J.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  14. #4014
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    je li gleda ko intervju ratka knezevica na tv vijesti?

    Sin:

    - "Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?"

    Tata:

    - "WTF? ROFL LMAO!"

  15. #4015
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by city lights View Post
    je li gleda ko intervju ratka knezevica na tv vijesti?

    Nista to,nije Ratko kompetentan kao osoba da blati Mila...
    Nas narod ocekuje nekog luconosu,koji nikad nije podiga glas,nikad pobjega sa chasa,coeka bez ijedne mrlje u zivotu.
    E dok se takav ne pojavi i ne progori o svakakvim jadima koji su se cinjeli odje unazad 20 godina,mi cemo se bavit stvarima tipa kad je vanja calovic pobjegla sa chasa,sto je ratko radio prije 10,15 godina itd....
    To je bitno!
    Last edited by Sidewinder; 27-10-09 at 20:18.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  16. #4016
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Je li bilo novih detalja ili vec ispricano?

  17. #4017
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Nastranu kakvo misljenje imam o njemu kao svastocini iz istog tog kola,ali slusajuci ga i gledajuci,djeluje kao mangup premazan sa milion boja,nimalo glup i naivan i vrlo elokventan i bistar.
    Last edited by Sidewinder; 27-10-09 at 20:22.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  18. #4018
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Mozete mislit sto bi famelja Djukanovic ucinjela od njega da moze, napravili bi pastetu i namazali ga na leb.

  19. #4019
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    mozete mislit sto bi famelja djukanovic ucinjela od njega da moze, napravili bi pastetu i namazali ga na leb.
    .... .....
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  20. #4020
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Nastranu kakvo misljenje imam o njemu kao svastocini iz istog tog kola,ali slusajuci ga i gledajuci,djeluje kao mangup premazan sa milion boja,nimalo glup i naivan i vrlo elokventan i bistar.
    meni je vaznije da sve shto pricha zvuci - logichno

    i nabavka uniformi, i firme, i dogadjaji i ostalo... jos ne vidjeh da mu se sapleo jezik, da je reka "a ne...nego ovako"

    kad vidjeh prije par dana u pobjedu onaj bijedni tekst jos bijednijeg srdjana kusovca dje mu zamjera je li srbin ili hrvat ili crnogorac jasno mi je bilo da ga dps ne moze nicim ukopat

    al dobro...evo gledam danas cedemovu anketu, da se sjutra odrze izbori za parlament dps bi osvojio 48%


    wild beauty - wild people
    Sin:

    - "Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?"

    Tata:

    - "WTF? ROFL LMAO!"

  21. #4021
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    PG
    Posts
    953
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Nije to istina, to bi bilo na televizijU da je tako. Pih ***** nas mrzne i sogave gde zivimo. Ajde slobodno brisanje ovog posta, a bilo bi dobro kad bi neko mogao da nas sve obrise gnjile i podmukle.

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    Beranac David Jašarović (23) podnio je juče krivičnu prijavu protiv pomoćnika načelnika Uprave policije Područne jedinice Berane Vlajka Babovića, zbog, kako je naveo, zloupotrebe službenog položaja. Jašarović ističe da su ga policijski službenici priveli prekjuče, oko 17 časova, jer, prilikom saobraćajne kontrole, nije posjedovao vozačku dozvolu, navodeći da ga je Babović, nakon toga, dok je stajao u policijskoj prijavnici, bez ikakvog povoda, pretukao. Po njegovim riječima, problemi su nastali kada je u nedjelju, u popodnevnim časovima, u društvu Mensura Šoljanina, upravljao putničkim motornim vozilom, koji je posudio od druga Dragiše Vulića, kada ga je blizu muzičke škole zaustavila patrola saobraćajne policije i zatražila mu neophodnu dokumetaciju. Jašarović ističe da je u tom momentu uvidio da je vozačku dozvolu zaboravio kod kuće, zbog čega su mu policijski službenici naredili da auto odveze ispred stanice policije, nakon čega je, kako naglašava, doživio nešto što nije mogao ni sanjati.
    - Policajci su mi naredili da auto odvezem ispred stanice policije, gdje su izvršili pretres i mene i mog druga Šoljanina, kao i pretres automobila. Utvrdili su da ne posjedujemo ništa nedozvoljeno. Saopšteno nam je da vozilo mora biti oduzeto. Nakon toga uveli su nas u stanicu i, dok su sačinjavali zapisnik, zbog neposjedovanja vozačke dozvole, u prostoriju je ušao zamjenik načelnika Babović i počeo da viče na mene. Uputio mi je pogrdne riječi i izašao napolje. Vratio se nakon dva minuta sa gumenom palicom u rukama i upitao me: "Šta misliš, da te udarim ovim pendrekom po glavi, bi li ti šta bilo?". Rekao sam da nema razloga da me udara jer to ničim nijesam zaslužio i da sam tu samo zato što sam vozio auto bez vozačke dozvole, koju sam slučajno zaboravio kod kuće. Odmah zatim, Babović me je snažno udario pendrekom po glavi, rekavši da to radi da vidi koliko sam jak. Potom me je udario, na isti način, još dva puta. Pored toga, pogodio me je pesnicom u predjelu lica, a nogom u dijelu donjih ekstremiteta, upućujući mi pogrdne i zastrašujuće riječi - ističe Jašarović.
    On naglašava da je nakon toga zahtijevao od policijskih službenika da mu omoguće da ode u bolnicu, jer je, kako navodi, osjećao strašnu glavobolju.
    - Tek nakon pola sata dozvolili su mi da, uz pomoć roditelja, odem do bolnice, gdje mi je ukazana pomoć i konstatovane povrede. Bio sam u polusvjesnom stanju, uz veliku mučninu i nadražaj za povraćanje. Ne mogu da shvatim da sam nešto ovako mogao da doživim od visokog policijskog službenika u svom gradu. Ja sam višestruki prvak Crne Gore u boksu i važim za uzornog sportistu i primjernog momka. To što sam doživio u policijskoj stanici, bez ikakvog razloga, u gradu gdje sam odrastao i rođen, ostavilo je duboke traume na mene, koje će zasigurno trajati do kraja života. Očekujem od nadležnih da postupe po zakonu i sankcionišpu sve one koji prekrše zakon, pa makar to bili i visoki policijski službenici - kazao je Jašarović na kraju.
    U Područnoj jedinici policije u Beranama nijesu bili voljni da o slučaju Jašarović daju bilo kakve izjave, pa smo iz tih razloga bili uskraćeni da čujemo i drugu stranu.
    D.J.

  22. #4022
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Sad ce Vlajko u bolnicu da se pozali da ga je ovaj udario i da mu se vrti u glavi naravno tu ce bit i dva svjedoka iz stanice.
    Vec vidjeno i razradjeno.

  23. #4023
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    NEW YORK
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    sad ce vlajko u bolnicu da se pozali da ga je ovaj udario i da mu se vrti u glavi naravno tu ce bit i dva svjedoka iz stanice.
    Vec vidjeno i razradjeno.
    aahahahahhaha e kuku nama iz vama i vama iz nama
    WHEN RELIGION RULED THE WORLD,THEY CALLED IT THE DARK AGES

  24. #4024
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111 View Post
    mislim Bone ti svakim novim svojim postom obaras rekorde sluzenja,
    ali je cudno kako vaznim predstavlajs blogove Dedeica
    a ne pogledas mnogo zanimljivije i profilisanije
    kuma Velikog Smekera.
    rece covjek da ce od prvog do poslednjeg da objasni
    "Kako se kalio celik"


    PS
    Zar nijesmo u EU u onom potajnom munkovom guranju usli smekerski zajedno sa Hrvatskom krajem 2008
    Kako porediti covjeka koji je vodio poslove koji se mjere milijardama sa onim seljackim pokvarenostima ? NIKAKO!

    ***
    Ne, ne udjosmo sa Hrvatskom...pored ostalog i zbog takvih kao sto si ti, koji ovu zemlju ne priznajes, ne volis, koji za nju ne navijas u sportu, koji si protiv svih ciljeva koji su proglaseni kao strateski: i protiv NATO, i protiv Evro-atlanskog sistema vrijednosti koji EU zapravo predstavlja, protiv zastave, himne, sportista PROTIV SVEGA STO SE IMA PREDZNAK CRNOGORSKO. To jeste tvoje pravo, ali ako je trecina stanovnistva takva onda ce put u EU biti znatno sporiji, jer ogromna energija, vrijeme i pare trose na odbranu drzave, umjesto da se ulazu u pametnije svrhe.....
    ALI PUTOVACEMO PO EVROPI BEZ VIZA, BITI U PRETSOBLJU NATO (znam, za tebe je Rusija strateski izbor...meni nije!), biti u WTO (brzo, nadam se), za godinu biti i kandidat za clanstvo u EU....zemlja koja ima sve institucije sistema, u kojoj sazrevaju kadrovi koji JESU Evropljani (kao i ti, koji si OVDJE SKOLOVAN DA BUDES TAKO PAMETAN i kome je omrazeni MNE omogucio i jeftine seminare i ekskurzije i predavanja svjetskih eksperata)....no ti to sve ne proznajes i to je neispravljivo.
    Kad moja opcija ode sa vlastgi iza nje ce ostati gore pobrojano, plus san genracija-nezavisna sa izgradjenim svim institucijama drzave, od Centralne banke do Stonotenisskog saveza MNE, primorski vodovod, Sozina, autoput ce se graditi, male hidocentrale ce se graditi, Pljavlja II ce se graditi, Lustica ce se gradit, Tivat ce se graditi, Podgorica ce vec biti bas lijep gradic, ....i najvaznija: u narednih 7-8 godina, do prijema u EU u MNE ce biti posla za svakoga ko hoce da radi, i a mnoge iz okruzenja.
    ***
    Ko zna-mozda bastadur, prije odlaska, odluci da se uhvati jos bolje u koshtac i sa korupcijom i kriminalom??? Ma sa njim nikad ne znas!
    ***
    SVE UKUPNO-PROCITAJ OCJENU ANALITICARA IZ POSLEDNJEG PASUSA INTERVJUA.....CIT: "Istorija će reći da je ova generacija veličanstvena"....krupne rijeci.....ILI JE I OVAJ LIK SAMO JOS JEDAN PLACENIK SDPS?
    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 27-10-09 at 22:52.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  25. #4025
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    jer ogromna energija, vrijeme i pare trose na odbranu drzave
    odbranu drzave od koga?
    Deserve's got nothing to do with it.

Page 161 of 321 FirstFirst ... 61111151157158159160161162163164165171211261 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bush ili Kerry!
    By Fabia_Elegance! in forum Politika generalno
    Replies: 73
    Last Post: 08-08-10, 21:21
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 20:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 19:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 19:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •