Page 36 of 321 FirstFirst ... 263233343536373839404686136 ... LastLast
Results 876 to 900 of 8018

Thread: Iz raznih novina

  1. #876
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    U Grcku kao u Sutomore daju za dinare

    Opet nesto protiv Sutomora! Nemo da sam ve cuo vise da taj fini gradic omalovazavate.. Ja sam dolje ljetovao od svoje 10te do kraja 80-tih. Cudo je bilo kada sam skoro svoju kcerulinu poveo na plazu dolje na jedno kupanje; kaze: tata, ovo je najljepsa plaza na koju sam bila... i u pravu je.

  2. #877
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Beranac,
    nije valjda da ja nekog plashim?
    Ovo sto vidim ... tako dobru kampanju koju radi Srbija... Medojevic da zavodi klince, Pedja one od 50 god. ex komunjare, a Mandic za dedice i bakice ....jasno je.
    Meni jedan suvenir iz Nezavisne CG ne moze biti za gadjenje...josh da napishu, "za uspomenu i dugo sjecanje na nekadashnju Nezavisnu CG"<--ironija...za plach...

    Lista za referendumske dezertere, za nacional-shoviniste, na komunjare....ma srecan vam put.

    E da, sjecacu se onih Crnogoraca iz Rozaja koji su nosili CG zastave, shalove...dok su pravoslavci pljuvali po CG, sve sa kletvama i porukom 'vidjecete vi'...(pravoslavci choche) to sve uradishe obrisashe lice jer su usput od pljuvanja i sebe poruzili... i odshetashe u JAT/ov avion...

    Side, ti vidish temu iz CG, ja je vidim iz CH..pratim Srbijanske medije, Crnogorske, Hrvatske... i ovo je moja analiza... Ja nisam chlan DPS/a i to znash...prema tome, mani te insinuacije..nije bash dzentlmenski pokushavati podvalu oko toga..OK?

    ps ako sam dobila toliko 'zahvalnica' - zbog novchane pomoci za Srbijanski Crveni Krst dok su im djeca bila pod bombama..ne znam sto bih trebala da se stidim jednog papira iz CG... nije 'chek' u pitanju. Nek se stide oni koji su za korist glasali za CG, i oni koji CG za lichnu korist i malo vlasti ili osvetnichke slasti prodaju Srbiji. Svidjalo se tebi moje mishljenje ili ne...ovo je u kontekstu teksta koji si pastovao, ne u smjeru u kojem si ochekivao da ce ici, ali to je vec tvoj problem.OK?
    Jednoumlje bash ne podrzavam, a, ti, samo se suzdrzi da ne podvaljujesh sa DPS/om...i to je to.

    Poz.
    Last edited by LadyDaytona; 11-08-06 at 20:43.

  3. #878
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default Koga je i od cega strah?

    Čini se da priču o nekom novom referendumu više potenciraju neki DPSDP glasači nego li onih 1000 glasača SRS u Crnoj Gori.
    Referendum je održan, Crna Gora je nezavisna i batalite više priču o potrebi odbrane CG od Srbije. Zar stvarno nemate neki drugi razlog zbog kojeg ćete glasati za DPSDP od već ofucane tzv. borbe protiv velikosrpstva?

  4. #879
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa VI glasate, ne ja...ne mogu biti DPS/ov glasach... Zar sve sto ne odgovara vashim mishljenjima mora biti klasifikovano na 'njihovu' stranu?
    Jel to strah od drugachijeg mishljenja? Nesto ne vidjeh da je i jedan forumash rekao da je chlan DPS/a i ako jeste...ne vidjeh da je iznio mishljenje koje ja iznosim a nisam chlan DPS/a niti bilo koje vashe CG stranke, zato ... suzdrzite se od tih djetinjastih nametanja 'titula' portparola, simpatizera, chlana DPS/a. Totalno je nezrelo i lichi na 'nja nja nja' preslojavanje.
    Ovo sto pishem je MOJE mishljenje, Moji Stavovi, i quit!
    Kome milo kome krivo... Ako je neko navikao da pishe samo zbog pripadnosti nekoj stranci i zbog svoje koristi...eto ja mu lupam lonchice, jer nista od toga sto taj posjeduje, pa ni razloge...nema veze sa mnom. Sudite po sebi, vash probljem.

    Poz.
    Last edited by LadyDaytona; 11-08-06 at 20:54.

  5. #880
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar stvarno nemate neki drugi razlog zbog kojeg ćete glasati za DPSDP od već ofucane tzv. borbe protiv velikosrpstva?
    Pa, Stradi, ja imam par razloga. Ali ti znas mene...

  6. #881
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona
    ..nije bash dzentlmenski pokushavati podvale...
    Lady, dusho, ne ostavi ti nijednoga forumasa da mu ne spocita (ne)dzentlmentstvo...a nastupas bas kao dama..:roll:
    Kakva dama - takvi dzentlmeni, dusho...
    ...
    Nego, kad mi se kakav DPS klipan nacrta pred vrata s 'diplomom' (o, zemljo...) ima da ga tako operem da stepenice nece znat' da nadje...zamislite bezobrazluka da oni misle, ubijedjeni su, da smo, oni i ja, isto glasali!? Oni sto bi glasali i crnoga djavola samo ako im to nalozi 'centrala'.
    Dakle, nismo isto glasali: ja sam glasao nezavisnu Crnu Goru, a oni ono sto im se reklo! (ako nisu prevjerili iza zavjese)

  7. #882
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako ih nije sramota?! No, kad obraza nemaju..
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  8. #883
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hvala


    Piše: Balša BrkoviĆ
    Jedna od verbalnih konstrukcija koje su obilježile proteklih deceniju i po jeste i ono čuveno - “Hvala vladi”. Nešto više od 600.000 građana Crne Gore izgovorilo je ovu rečenicu oko šest miliona puta. Najmanje. I zasigurno nema vlade kojoj su se ljudi više zahvaljivali. Možda to sve i nije paradoksalno - imate po svijetu, u nekim državama koje se zovu, recimo - Finska, Island, Slovenija, Švajcarska vrlo učinkovite i sposobne vlade, ali tamo im se niko ne zahvaljuje - jer to im je posao. Da dobro rade. A ljudi, eto, koji to baš žele, mogu im se zahvaliti na vrlo jednostavan i tih način - jednom u četiri godine, dajući im svoj glas na izborima. Činjenica da je ovdašnja vlada po učinku neuporediva sa vladama u spomenutim zemljama, a da je ipak najomiljenija adresa za zahvaljivanje - govori, pak, nešto drugo. I naravno, ne o vladi, već o Crnogorcima.
    To je, zapravo, i najjednostavnije rečeno, neviđena forma udvaranja moći, načina da se simbolički klanja pred onima koji simbolizuju vlast i politički uticaj.
    No, sada je stvar krenula obrnutim smjerom - vlada je odlučila da uzvrati na sva ta “hvala”, ne jednim, već sa 250.000 “hvala”. No, između “hvala vladi” i “hvala od vlade” ima stanovitih razlika. Prva izjava je obično uvod u kakvu novčanu transakciju sa vladom - mada se to sada zove “pomoć za projekat” ili “podrška”, a nerijetko i ničim izazvana formulacija kojom se pred komšijama i kumovima želi stvoriti slika o nekoj posebnoj relaciji sa polumitskim bićem “vlade” - što je zasigurno crnogorski specifikum. Sjetite se prevaranata koji su uz “hvala vladi” organizovali skupove koji se nikada nijesu održali, najavljivali “projekte” koji nikada nijesu ugledali svjetlo dana i slično. Sjetite se tipova koji su okolo “zajmali” pare za “ministra” ovog ili onog... Sve to govori o jednom potpuno iracionalnom načinu na koji Crnogorci doživljavaju svoju (bilo koju, zapravo) vlast. Kao neku mitsku hidru, sveprisutno biće, idealizovani trust mozgova, neupitnu datost, nešto što je izvan kontrole, iznad zakona, strukturu koja je izvan kritičkih opservacija... To je, naravno, beskrajno opasno. Takva svijest je idealna podanička svijest.
    U drugom slučaju, riječ je o - čistoj manipulaciji. Na psihološkom nivou, ta manipulacija familijarizuje relaciju pojedinca i njegovog političkog lidera (“Pa, nakon referenduma, ako me se sjete, sjete...”, a evo, sjetili su se), a na političkom nivou riječ je o “privatizaciji” referendumske pobjede. A to bi mogla biti najsumnjivija crnogorska “privatizacija”, u moru takvih, dakako... Jer, iza te “zahvalnice” ne stoji niti ime partija, niti Pokreta za nezavisnost, niti slijede potpisi lidera suverenističkih stranaka, već samo i jedino - potpis prvog čovjeka vlade. Dakle, slijede izbori, pa valja referendumsku energiju iskoristiti još jednom. Budući da im je vjerovatno poznato da je gomila Crnogoraca mogla glasati za DPS jedino u varijanti referenduma (obično uz objašnjenja prijateljima - evo samo da dobijemo državu), a sada idu izbori, pa valja “referendum” prodati još jednom. Kao i onu naftnu kompaniju što su je jednom prodali Grcima...
    Ova papirnata parodija na nekadašnje partizanske spomenice, samo je još jedno svjedočanstvo te jezive inflatorne svijesti - kao što su nekada štampali one novčanice sa bezbroj nula, tako i sada devalviraju jednu veliku demokratsku i crnogorsku pobjedu.
    Neko će se zapitati - zašto je zahvalnica mnogo više nego što je bilo glasova? Objašnjenje je jednostavno, i sasvim - crnogorsko. Sa poznatim ishodom referenduma mogli bi oni podijeliti i 300.000. Budući da danas vjerovatno toliko Crnogoraca tvrdi da su glasali za “Da”. Čudesno fleksibilan narod. Visok stepen evolutivne prilagodljivosti, to treba proučavati. U duhu one “lako je biti general poslije bitke”, moglo bi se reći i da je “lako biti Crnogorac nakon referenduma”.
    I definitivno - premijer je neuporedivo produktivniji od svoga ministra spoljnih poslova. Milo se zahvalio masi od četvrt milona ljudi, a Mićo samo - osmorici.
    No, izgleda da “crnogorske zahvalnice” pokrivaju baš sve - od parodije ordena do parodije svilenog gajtana.
    Ali, što je najtužnije, ne izlaze iz - zone parodije.

  9. #884
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Banjaluka
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Boban156: Buraz, stvarno mi nije jasno kako iko ko razmišlja svojom glavom može da da glas SRS-u....da li oni imaju toliko veliku moć manipulacije pa pred izbore hipnotišu glasače ili koji im je đavo?

    A slažem se da Srbija treba da brine o Srbima, to je normalno, ali ono što radi Nikolić se zove manipulacija, i to ne treba ni nama Srbima u Banjaluci, ni Srbima u Podgorici, Nikšiću, Kosovskoj Mitrovici ili Kninu. Cilj nam je suživot sa svima onima koji žive pored nas, naravno ako su i oni za to. Hoće li između biti granica ili neće i nije toliko bitno, ono što je bitno je da je ta granica otvorena, i da ima funkciju spajanja, a ne razdvajanja. Vrijeme puške je odavno prošlo, probudi se Srbijo!
    Vrijeme teče, život je kratak,
    guska se peče, a meni će patak ™

  10. #885
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    POLITIKA 14.08.:

    Судски вештак и гинеколог ухваћени на делу
    Акушер тражио новац за прекид трудноће Београдска полиција привела је Владана М. (42) из Београда због основане сумње да је примио мито. Како је саопштено из МУП-а Србије, Владан М. је као судски вештак грађевинске струке, приликом допунског вештачења у предмету утврђивања вредности изведених радова у спору, у периоду од 17. маја 2006. године неколико пута од тужене тражио поклон у новцу у износу од 48.500 динара.
    Тражени новац је примио 11. августа ове године у Булевару краља Александра 176, када је ухваћен на делу, наводи се у саопштењу.
    Београдска полиција је због примања мита привела и Милоша Р. (39), лекара специјалисту Гинеколошко-акушерске клинике у Вишеградској улици. Он је 10. августа 2006. године, као лекар специјалиста гинеколог-акушер, захтевао од момка пацијенткиње поклон у новцу у износу од 200 евра, да би у току дежурства извршио прекид трудноће. Осумњичени лекар је ухапшен јуче, приликом преузимања траженог новца у једном кафићу у Београду*.


    Toliko bih volio da procitam da je bar neko OSUDJEN zbog mita, bar da se jedna optuznica realizuje.....bilo je protiv nekih tuzilaca-pa nista;bilo je protiv nekih iz opstine-opet nista; POJESCE NAS KORUPCIJA,a to se tako LAKO LIJECI, KAD SE HOCE...ZA POLA GODINE!
    Srbijanci su pohapsili predsjednika Privrednog suda i pored njega 5-6 sudija i advokata, sad ovo, mislim da ima jos jedno 10-20 slucajeva u toku...DOSTA DA IM EVROPA POVJERUJE DA SE BORE! Mi nemamo NIKOGA osudjenog i sanse nema da proizvedemo drugaciji utisak sem CINICNOG OSMIJEHA na nasu pricu da je sud proveo postupak, ali da nije bilo dokaza, BAS NIKAD IH NIJE BILO, JE LI.......

    No bice ih valjda, jer ce stic klasicna naredba tipa ucjene sa daljim kreditiranjem (iz licnog iskutva znam da su iz Svjetske banke skloni da se tako nesto ucini)...za sada nas JOS UVJEK tolerisu, ali im je strpljenj pri kraju.
    Posle ovih izbora kog god da bude na vlasti MORA TU BORBU ZAPOCET, ALI STVARNO I BESKOMPROMISNO!
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  11. #886
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder
    Slusaj,ako nemas sto da kazes o samoj temi,batali se tih seljackih primitivnih prica o ponovnom ujedinjenju i slicnim sranjima ako tvoj predragi dps sdp ko li vec izgubi na izborima....

    Moderatori da ve zamolim maknite mi ove pesimistichke komentare odole od celjadi koji vide III svjetski rat i nestanak crne gore ako kojim slucajem djukashenko ne dobije apsolutnu ili kakvu drugu polovnu vlas`...

    MISLIM DA JE DOSTA BILO GLASOVANJA,TE ZBOG ONOGA TE ZBOG OVOGA,TE DODJOSMO DO DRZAVE,ETO NAM I DRZAVA,STO CEMO SAD?DA GLASAMO SDPS DOK NE ZAVRSHE PALESTINCI I IZRAEL RAT? MOZDA,RUSI I CHECENI?DA NE KAKVA STRCKOTINA ODATLE NE POGODI???

    PI.
    Мене, ако се сете на Дан безбедности - сете се, ако се не сете - ником ништа, то је била моја дужност да радим!

  12. #887
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mnogo je vazno da ne popuste i da rafinerija bude u dubokom zaledju Ulcinja-najmanje 15-tak km., pa makar se put pravio....OVO JE NAJVAZNIJA VIJEST U NEZAVISNOJ CRNOJ GORI, jer je spojena rafinerja, istrazivanje novih busotina, krak gasovoda, A SVE KAO GRINFILD INVESTICIJA! Ali ako oni uniste turizam-ne trebaju nam! Zalili smo sto nema Amerikanaca da ulazu...EVO IH!... ali ovdje im ne treba popustit i dozvolit da nam uniste NE SAMO ULCINJ, VEC I MOGUCNOST ELITNOG TURIZMA, jer po definiciji elitni turizam i rafinerije se ne slazu! Molim Ulcinjane i Barane da mi kazu koja bi lokacija bila prava, dakle da je u zaledju i da se ne vidi, a da je dovoljno blizu luci i toj busotini kod Valdanosa, koja je izgleda najjaca.

    REPUBLIKA SAZNAJE - Petrohemijski gigant Foster Viler zainteresovan da gradi u Crnoj Gori fabriku za preradu nafte


    U rafineriju milijardu i po

    Američki inžinjerski gigant Foster Viler iz Nju Džersija zainteresovan je da na teritoriji Crne Gore sagradi ogromnu rafineriju za preradu naftnih derivata, vrijednu 1,5 milijardi eura. Jedina moguća prepreka realizaciji ovog projekta bi mogla biti lokacija gradnje tog postrojenja za preradu nafte, pošto američki investitori preferiraju južni dio crnogorskog primorja, dok su u Vladi voljniji da predlože druge oblasti predviđene prostornim planom za industrijsku gradnju – saznaje Republika

    Amerikanci su, prema pouzdanim saznanjima Republike, ponudili Vladi da na bazi jedne vrste zajedničkog ulaganja sagradi rafineriju koja bi uvezenu sirovu naftu prerađivala u sve vrste naftnih derivata kao što su benzin, ulje, mazut i obični petrolej.
    Rafinerija bi zapošljavala nekoliko stotina ljudi i bila bi izgrađena po najsavremenijim standardima koji garantuju potpunu ekološku zaštitu, jer je je riječ o «čistoj tehnologiji».
    Izgradnja rafinerije ne bi trajala duže od 24 mjeseca, a Amerikancima bi najpovoljnija lokacija bila okolina Ulcinja, kako bi sirovu naftu mogli dopremati tankerima, dok u Vladi ima mišljenja da je bolje najjužniju crnogorsku opštinu valorizovati gradnjom turističkih kompleksa, a refineriju graditi nešto sjevernije.
    Ukoliko bi se pak, kako se očekuje, konačno pronašla nafta ili gas na crnogorskom primorju onda bi američka kompanija bila spremna da prerađuje domaću naftu ili gas, što realno otvara mogućnost da se ova kompanija preko neke od kćerki firmi, uključi u proces istraživanja nafte na crnogorskom primorju.(e slobodno su nasli naftu, cim ulazu u toliku rafineriju!)
    Amerikanci su u tom slučaju mogli postati potencijalni učesnici na tenderu za izgradnju bušotine, odmah po donošenju Zakona o ugljovodonicima, po kome će se i raspisati novi tender za istraživanje nafte.
    Namjera Amerikanaca za realizaciju najvećeg projekta na ovim prostorima poklapa se sa interesovanjem ruskog gasnog giganta Gazproma za izgradnju kraka panevropskog gasovoda, čiji bi jedan krak vodio kroz Crnu Goru.
    Naime, Evropska banka za obnovu i razvoj i Svjetska banka finansirale bi izgradnju gasovoda kroz Crnu Goru, kao dijela panevropskog plinovoda od Azerbejdžana, preko koga bi ruska kompanija Gazprom snabdijevala južnu Evropu.

    - U jednoj od varijanti, koja se u međunarodnim finansijskim krugovima smatra najrealnijom, krak gasovoda bi išao preko Crne Gore za Italiju – saopšteno je Republici nedavno iz Vlade.
    Inženjerska kompanija Foster Viler je bila poznata još u bivšoj SFRJ, budući da je izgradila mnoge naftne objekte i da je izrazila interes da pomogne u ponovnoj izgradnji najvećih srpskih rafinerija u Novom Sadu i Pančevu, ostećenih NATO bombama, a učestvovala je u projekciji i izgradnji rafinerija u Hrvatskoj 70- ih godina. Najpoznatija su američka kompanija koja se bavi inžinjeringom u oblasti petrohemije.
    Predrag Zečević
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  13. #888
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ova vijest i prethodna su bez sumnje u vezi, pa sam je zato pastovao.
    Saradnja američkih i crnogorskih privrednika


    Osnovan poslovni savjet

    PODGORICA – Zbog pojačanog interesovanja američkih investitora za Crnu Goru osnovan je Američko-crnogorski poslovni savjet, čiji je osnovni cilj intenziviranje poslovnih veza između dvije države - saopšteno je juče iz Agencije za promociju investicija (MIPA).
    Savjet će, kako je objašnjeno, raditi direktno sa američkim i crnogorskim firmama kako bi im pomogao u boljem razumijevanju zakona i procedura i olakšao uspostavljanje i razvoj neposredne saradnje.
    - Takođe, Savjet će davati preporuke institucijama dvije vlade o pojedinim pitanjima koja direktno utiču na poslovnu saradnju i fokusirati se na uspostavljanje mreže kontakata biznis-lidera - navedeno je u saopštenju.
    Savjet okuplja predstavnike biznisa, NVO i eksperte posvećene dugoročnom razvoju saradnje dvije zemlje u oblasti trgovine, biznisa i investicija. (Mina biznis)
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  14. #889
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone
    Molim Ulcinjane i Barane da mi kazu koja bi lokacija bila prava,
    Od Kolasina do Pljevalja...

  15. #890
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacno sam znao da ce mi se tako odgovoriti....to bi i tata sine,ali ne moze.....kako bi bilo tu u oko Kruta, nedje gde se ne vidi( iza coska)?

    Krupan je ulog , koji se NE SMIJE ODBIT, ali ako mi o svom trosku (na kredit) napravimo put i izravnamo planine (evo smo postali strucnjaci za to, sto je i logicno...pogledaj gradnju u kamenu na putu PG-NK)-naslo bi se negdje km.kv., sa dobrim pristupom, majka mu stara.
    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  16. #891
    Join Date
    May 2004
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Republika" je nevjerovatna. Samo jako lijen narod moze imati ovakvu novinu. Bukvalno svakog dana na naslovnoj strani izlazi tekst o tome kako je Republika saznala da Motorola, Microsoft, BASF, Gazprom, Hydro ili tako neko priprema gigantska ulaganja u CG. Ovi ulazu milijardu, a to se poklopilo sa namjerama ovih drugih koji namjeravaju da uloze 4 milijarde, a sve se poklopilo sa naftom, koja je, izgleda, svugdje ispod nas. Prosto kreteni.

    1. Neracionalno je dovoziti naftu tankerima u Ulcinj. Mozete misliti kakvo bi bilo more oko Ulcinja. A drugo, neuporedivo je racionalnije izgraditi rafineriju tamo gdje postoji naftovod. Pretpostavljam da bi ti tankeri dolazili jezerom iz Skadra u zaledje Ulcinja, kao sto su u vrijeme sankcija.
    2. U CG fakticki nema inzinjera koji bi mogli raditi u rafineriji nafte. Morali bi uvasti prakticno svu kvalifikovanu radnu snagu.
    3. U jednoj od 10 varijanti projekta balkanskih naftovoda ima jedan krak koji ide u CG. Mnogo je realnije da ide na Drac, nesto realnije na Omisalj u Hrvatskoj, a najrealnije da uopste ne ide na Jadransko more. Tako da su male sanse da ce naftovod ici u CG, a o tome jos nije odluceno.
    4. Ukoliko bi se u podmorju pored Ulcinja zaista nasle izplativa nalazista nafte ili gasa, onda nam ne bi trebala rafinerija. Bilo bi najbolje izgraditi naftovod i gasovod put Italije, nesto gore elektranu na gas pored Ulcinja. Sta bi nam onda rafinerija, osim da zagadi Ulcinj? Sanse da se u narednih 10-k godina pocne sa eksploatacijom nafte ili gasa pored Ulcinja su male.

    Tako da je zastidje to sto "Republika" svaki dan pise o svojim pouzdanim saznanjima o buducim investicijama. Posto je "Republika" bliska odredjenim krugovima u Vladi i nekim duvanskim oligarsima, njeno pisanje odrazava stanje svijesti mnogih Vladinih cinovnika i nacije uopste.

    Svi su nesposobni i neprofesionalni i samo cekaju kada ce da dodju mocni svjetski giganti i uloze nekakve milijarde ovdje. Crnogorci me po tome podsjecaju na Libijce, samo sto za razliku od Libijaca, mi ismo imali srece.

  17. #892
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gargamel
    Crnogorci me po tome podsjecaju na Libijce, samo sto za razliku od Libijaca, mi ismo imali srece.
    Ne znam stanje u Libiji ali je BDP po glavi znatno visi nego kod nas.
    Da li ti govoris o toj sreci?
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  18. #893
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gargamel
    Pretpostavljam da bi ti tankeri dolazili jezerom iz Skadra u zaledje Ulcinja, kao sto su u vrijeme sankcija..
    taman tako...
    Ko god ima barcicu od preko tri metra natakario bi na nju cisternu od 500 litara ili desetak bidona i krenuo bi opet nas naftovod...:mrgreen:

    Ne prodje nikada vise od par mjeseci, a da se u Ulcinju nesto ogromno i spektakularno ne 'izgradi' ili 'ulozi'. Milijarde dolara, bato.
    Kad ja tamo a ono, medjutim...
    A kad je ova decenijama vec opjevana nafta u pitanju - nikad se ne nasla! Za zlo nase, jedino.

  19. #894
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda ste u pravu.....privlacna je nafta, ali nekako i prokleta i prljava (kad samo pomislim sto se ucinje od Iraqa zbog nafte).

    Nije da se nista nije zbilo od pisanja Republike, ali fakat je pristrasna, taman kao i ja, koji bih zelio da dozivim da ovu nasu CG vidim u Evropi.

    Primio k' znanju!
    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  20. #895
    Join Date
    May 2004
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I mi smo pristrasni kada se radi o CG, ali makar imamo mjeru.
    "Republika" je neozbiljna i vrlo nesimpaticna novina. Problem je da su ovi njeni tekstovi odraz stanja svijesti dobrog dijela danasnje cg politicke i finansijske elite. To je njihov plan kako da poboljsaju zivot u CG.

    Sjecate li se onog Kena Stanojevica, koji je htio da u Ulcinju gradi super-moderan aerodrom + marinu + mega-svasta i tako dalje. Plus bi doveo 50.000 novih stanovnika u Ulcinj. Pa onda onaj Srba Ilic, sto je kupio Sv. Marka pored Tivta sa velikim planovima. Pa Tupanjac. Pa je gazda Jezda zakupio Sveti Stefan i obecao ogromna ulaganja u CG. On nam je prorekao sudbinu Hong-Konga. Pa onaj JUL-ovac Djordjevic sto je kupio Svetog Nikolu za male pare i sad ne mozemo da se tamo kupamo.

    Jedno vrijeme su bili popularni Srbi i investitori srpskog roda. Pa se i to prevazislo.

    Kad smo kod Ulcinja, znamo da je propao tender za Adu. "Republika" je nedavno pisala kako se 5 velikih svjetskih kompanija tuce za pravo da tamo ulozi milijardu. Nije da Ada nema buducnost, to je sjajno mjesto, treba nam malo ozbiljnije drustvo i ozbiljnija vlast. I, naravno, ozbiljnije, postenije novine.

  21. #896
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default 30% stanovnistva u Vranju su homosekualci

    Kurir, 17. avgust 2006.
    ---------------------------------------



    GEJ VRANJE

    Više od 25, ako ne čak i 30 odsto ukupnog starijeg muškog stanovništva u Vranju su homoseksualci i biseksualci, tvrdi Žak (70), poznati gej iz Vranja

    VRANJE - Jednostavno, dogodi se. U ranom pubertetu osetiš veliku sklonost ka istom polu. Prorade hormoni, javlja se ljubav koju prati strast - priča Žak iz Vranja, po opredeljenju gej. Iako ima skoro 70 godina, otkako zna za sebe zna da u Vranju ima homoseksualaca.

    - Pripadam tom društvenom miljeu i poznajem mnoge Vranjance koji svoju seksualnu sklonost ka istom polu nisu mogli da prikriju. Tu nije bilo izuzetaka, od pojedinih direktora vodećih vranjskih preduzeća, preko profesora, lekara, vojnih lica, pa do službenika i radnika - tvrdi Žak.

    Postoji uvreženo mišljenje da je homoseksualnost stečeni psihoseksualni invaliditet, koji nastaje usled sticaja događaja u ranom pubertetu. Kao incidentno stanje, brzo prelazi u stečeno i trajno.
    - To su tendenciozne izjave sa ciljem da se proglasimo bolesnim osobama, kojima leka nema. A kad leka nema, onda zna se... Mi smo normalne osobe, socijalizovane u društvu. To je stvar našeg ponašanja, pre svega, pravo na slobodu izražavanja ljubavi. Ipak, živeći u sredini kakvo je Vranje, nailazimo na niz provokacija i pretnji nasiljem - priča Žak.

    Pored njih tu je i veliki broj biseksualaca. Dakle, oženjenih, porodičnih ljudi koji imaju ljubavnika.
    - Tvrdim da homoseksualaca i biseksualaca u Vranju ima oko 25 do 30 odsto od ukupnog starijeg muškog stanovništva - priča Žak.

    Oni se klone klasičnih homoseksualaca, zbog velike mogućnosti da budu otkriveni.
    - Preko 30 odsto sklono je alkoholu, što u ranim fazama može da deluje stimulativno, ali kasnije opasno po okolinu. Skloni su svađi, nedisciplini na poslu, često završe na ulici, odaju se prostituciji i budu uvršteni u policijski spisak za praćenje. Zbog takvih, mladi homići odlaze iz Vranja i na studijama u Beogradu ili Novom Sadu pronalaze partnere - priča Kokica.

    Žak obožava da nađe partnere među vranjskim Romima.
    - Među Romima ima "vaтrenih" homića. Nikad ih nismo iskorišćavali. Tretirani su ravnopravno, čak zbog "egzotike" bili su i posebno uvažavani - priča Žak.

    Misli da društvo treba da se otvori i liberalizuje kako bi na pravi način sagledalo gej populaciju.
    - Mnogo će vode proteći Moravom da tako nešto zaživi u praksi. Do tada i dalje će kružiti neverovatne priče po čaršiji i kafićima. "Eno, i on je *****", šuškaće se, tako da danas, ako ih slušate, stičete utisak da retko ko u Vranju nije gej - kaže Žak.

    Organizovani u grupe

    Da su biseksualci možda najbrojniji u Vranju, govori i naš sagovornik poznat kao Kokica.
    - Uglavnom smo organizovani u grupe, i to u parovima. Vežu nas pojedini zajednički interesi. Recimo, skoro svi smo materijalno obezbeđeni. Nema tu plaćanja, čašćavanja, iskorišćavanja. Sve se svodi na osećanja, ljubav i strast. U većini slučajeva povezani smo poslom ili nekom društvenom aktivnošću u slobodno vreme. To je najbolji paravan za prikrivanje. Dešavaju se velike, strasne ljubavi. Dugo se mazimo u kolima ili stanovima, kupovina poklona se podrazumeva, a izlivi nežnosti poput maco, kuco, zlato, srce su uobičajena stvar. Redovno partnera ispratimo do kuće kolima, a rastanak prati dugi sočni poljubac. Jednostavno, na devetom si nebu - kaže Kokica.

    Odaju se alkoholu i prostituciji

    - Jedni piju zbog osećanja krivice, dugi iz straha, treći zbog nesrećne ljubavi. Kada pukne gej veza, oni koji materijalno ne mogu da se zaštite, završe na ulici - kaže Žak.
    On navodi primer svog poznanika Katice, koji je otišao u prostituciju. Katica, posle dugog ustezanja, otkriva svoju dušu.
    - Bio sam strasno zaljubljen u svog partnera Gagija. Onako korpulentan, delovao je očinski, i blago i strogo. U stvari, zamenjivao mi je očinsku ljubav koja mi je nedostajala. Mislio sam da je s Gagijem obostrana ljubav. Prevario sam se. Iskoristio me i odbacio. Potoke suza sam prolio. Litre vinjaka popio. Izgubio posao. Ostao na ulici. Odao se prostituciji - analni seks pet evra, oralni deset. Onda su počeli da me izbegavaju u Vranju. Našao sam vezu i krenuo put Preševa. Tamo za vikend zaradim od 50 do 100 evra, zavisno da li su to odnosi sa jednim partnerom ili je u pitanju grupni seks - kaže Katica.



    DUŠAN ĐORĐEVIĆ

  22. #897
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mnogo je vazno da ne popuste i da rafinerija bude u dubokom zaledju Ulcinja-najmanje 15-tak km., pa makar se put pravio....OVO JE NAJVAZNIJA VIJEST U NEZAVISNOJ CRNOJ GORI, jer je spojena rafinerja, istrazivanje novih busotina, krak gasovoda, A SVE KAO GRINFILD INVESTICIJA! Ali ako oni uniste turizam-ne trebaju nam! Zalili smo sto nema Amerikanaca da ulazu...EVO IH!... ali ovdje im ne treba popustit i dozvolit da nam uniste NE SAMO ULCINJ, VEC I MOGUCNOST ELITNOG TURIZMA, jer po definiciji elitni turizam i rafinerije se ne slazu! Molim Ulcinjane i Barane da mi kazu koja bi lokacija bila prava, dakle da je u zaledju i da se ne vidi, a da je dovoljno blizu luci i toj busotini kod Valdanosa, koja je izgleda najjaca
    Ovo mogu samo da napisu Republika,
    placenici rezima u predizbornoj kampanji,
    i dobronamjerni Old Bonei

    paradajz turisti sa Kosova i Metohije,ekoloska rafinerija nafte i njenih derivata na cosak od velike plaze,
    Evropa je tu

  23. #898
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Makedonija i jeftina struja

    Kad se procita ova prica ipak je CG vlada bila mnogo pametnija,
    oni su struju koristili na mnogo pametniji naci i gradili kumovima imprerije


    Sa b92

    Tri meseca nakon što je postala vlasnik makedonske elektrodistribucije, austrijska firma EVN počela je da isključuje struju državnim institucijama koje godinama nisu plaćale račune, pa je dug narastao na 11 miliona evra. Sem vladinih ministarstava, struju u Makedoniji nisu plaćali ni sudovi, ali ni najveći proizvođač hleba u Bitolju.

    Grad Skoplje za ulično osvetljenje duguje 1.600.000 evra. Austrijanci su rešli da naplate potraživanja od svakog, pa su bez struje ostali i sudovi u Velesu, Kumanovu, Đevđeliji i Prilepu. Obezbeđenje Vrhovnog suda Makedonije nije dozvolilo radnicima elektro-distribucije da isključe struju.

    U Srbiji budžetski korisnici, tačnije Vlada, vojska, policija, bolnice, dečije ustanove, za struju duguju skoro 30 miliona evra. Direktor centra za odnose sa javnošću EPS-a Momčilo Cebalović kaže za B92 da njima ne mogu da isključe električnu energiju, jer su zakonom zaštićeni kupci, ali mogu te dugove da kompenziju jer i sam EPS duguje budžetu za poreze i doprinose. "Austrijancima, koji su vlasnici makedonske distribucije, nije problem da isključe makednosku valdu. Ali, mi ne bismo voleli da isključimo našu", kaže Cebalović.

    Makedoniji preti i informativni mrak ako državna i druge nacionalne televizije hitno ne plate dug za struju. Ostale stanice s nacionalnim frekvencijama delom koriste kapacitete Makedonske televizije, pa bi isljučenje pogodilo i njih.

    Ovo je po svemu sudeči samo prvi deo priče - situacija će biti mnogo gora kada na red dođu isljučenja domaćinstava

  24. #899
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja MOLIM, MOLIM,MOLIM da me braca Srbi koji se ukljuce u ovaj forum ne shvate kao sovinistu-ja to nisam, a najmanje to mogu bit prema naciji kojoj mi majka pripada....ali *Drag mi je Sokrat, ali mi je istina draza*, pa stoji i sledece:
    Ja sam za vreme vise od decenije bavljenja advokaturom u Beogradu imao veliki broj klijenata sa juga (sve ide na drugostepeno odlucivanje u BG, a i imali smo i veliki profsionalni ugled mi advokati beogradski, verovatno zbog ogromne konkurencije koja je izrodila i kvalitet).U tim brojnim putovanjima neka iskustva se ponavljaju, pa tako ja mogu da sa punim ubjedjenjem tvdim da je puna istina ono sto cu dalje reci u ovom postu( a malo je cudno).
    Prije svega traba naglasiti da Srbi rodjeni u dijelu Srbije od Pozarevca pa do granice, ukljicujuci i Kosovo, Srbi imaju potpuno drugaciji odnos prema sesu nego sto ima Kragujevac, Valjevo, Uzice, Macva,Beograd....pa naravno i Crna Gora, Hercegovina, Dalmacija, Hrvatska.
    Ja mislim zato sto je krajem 18 vijeka doslo do cudnog mijesanja rasa i do posrbljavanja Vlaha- (autonomog naroda, najblizeg Rumunima, ciji je centar Bor, Majdanpek, Kladovo, Trstenik, koji inace govore jezikom koji je Srbima potpuno nerazumljiv). Kako Vlasi imaju potpuno drugacije poimanje seksa od svih Evropljana, i mnogo su blizi nekom africkom pristupu seksu-da je seks nesto sto je lijepo, sto je korisno i Bogu milo (jer se produzava vrsta), pa je po njima SEKS JE UBEDLJIVO NAJVAZNIJA STVAR U ZIVOTU ...E sad, U TOM SEKSUALNOM *DERTU* SVE JE DOZVOLJENO STO TI DUSI PRIJA!!!
    Cinjenica je da je taj narod od Pozarevca nadole toliko je sustinski senzualan, da ce u roku od par godina Srbija da bude evropski Tajland, u koji ce se dolaziti radi seksa i bahanalija!!!
    Dolazice se na provode i na orgije, na jaku i zacnjenu hranu, kombinovace se sve to sa faktickom liberalizacijom droge i prostitucije, a Srbija ce biti sinonim za provod *do daske*

    To ce tako biti "zahvaljujuci" narodu iz tih krajeva....navodi znace da ne uvazavam pretjerano takvu buducnost!
    Ta *juzna pruga* je narod koji je veoma duhovit (i na svoj racun, sto je rijetko na Balkanu), koji je vrijedan i stedljiv,ali koji je prije svega najpaganskiji narod u Evropi! Narod u tim krajevima smatra da se sa smrcu samo menja oblik prisustva, pa imaju masu vracara koje STVARNO kontaktiraju sa mrtvima (koji im i pomazu da vrlo uspjesno prave vradzbine, jer vjerovali vi to ili ne-Vlaska magija je najaca u Evropi), pa koji zato ulazu u grobnice isto toliko koliko u kuce (grobnice imaju po par soba, TV, radio, tu se posjecuje, rucava, vrse magijske radnje itd.). Narod u tim krajevima ne smatra za zlo ako otac ili deda *isproba* mladu ,a zene se jako, jako rano.A mladoj ta proba uopste ne pada tesko jer se nevinost SMATRA KAO HENDIKEP ZENA, pa se gubi tu oko 12 godine, zapravo cim je fizicni izvodljivo. Iz tih krajeva je poslovica "najbolje je piche kad joj dlana niche" (neka dame oproste, ali mnogo gubi ta misao ako se kaze drugim rijecima)-a te se *mudrosti* SVI pridrzavaju.

    Iz ovog uvoda slijedi logicka posljedica-takav narod, koji je okupiran seksom, u kojem je u stav da je dertu sve prihvatljivo, NE MOZE BITI MNOGO STROG PREMA PREMA HOMOSEKSUANOSTI, DOK SE BISEKSUALNOST SMATRA KAO KVALITET (u smislu:*ne oprashta taj nikome, j**e i muvu u letu*).

    Ja ne kritikujem, samo konstatujem...i sam sam odrastao u vremenima seksualne revolucije, kada smo SVI bili vrlo promiskuitetni, ali smo znali da preterujemo i djevojka koja je bila bas neselektivna kod izbora partnera nije imala sanse da se dobro uda u tom Beogradu (Pa su tako posle u bijeli svijet i mnoge se tamo dobro udale, a mi se zezali da smi ih dobro obuchili, sto i jesete bila istina ziva .

    Napominjem da ima razlike izmedju vaspitanja mladih Skandinavki i Njemica , kojima je u mladosi sve dozvoljeno i koje sve i probaju, ali kad se udaju POSTANU PRIMJERNE MAJKE I SUPRUGE a proslost ne pominje ni muz ni ona-to se smatra pubertetskim zezanjam. U Srbiji je sada sasvim prihvatljivo da ocevi kao miraz kcerkama poklone vestacke sise i usne, i da ima posredno stave do znanja da se od njih ocekuje da svoju ljepotu NAPLATE. E sad ide zakljucak:U TAKVOM OKRUZENJU NEMOZE SE IZBECI *****ASTIJA, JER NEMA NIKAKVOG POSTOVANJA PREMA ZENI (koja je *****, je li), NIKAKVOG POSTOVANJA PREMA SVETOSTI FAMILIJE (jer je to prevazidjen koncept), NIKAKVOG POSTOVANJA PREMA KOSTIMA PREDAKA (to nikada nije ni koncept u Srbiji....najdalje se pamti do dede), a kako u svakom muskarcu ima i zenskih gena (naucna istina), ONDA KADA NESTANU SVE DRUSTVENE KOCNICE ONDA SE IDE SAMO NA ZADOVOLJAVANJE STRASTI, PA MAKAR IH ZADOVOLJIO ISTOPOLNI PARTNER, ZIVOTINJA, MASINA!

    Ja bih volio da mladi momci i djevojke iz ovija krajeva OVO GORE RECENO IMAJU NA UMU ako/ kada podju u Srbiju.... pa ako tamo prihvate ta *pravila igre* i postanu dio toga opsteg kupleraja NEKA TO PRIHVATE SVOJOM VOLJOM I ODLUKOM, a ne zato sto su bilo neobavijesteni i prevareni, sto su bili povuceni od ( po meni ), loseg drustva, a pogotovo ne zato da nebi ispali zaostali.NEKA SE SJETE SVOJIH GENA I PREDAKA, NEKA SE SJETE MORALA OVOH BRDA KOJI JE BIO BLIZAK NEKOM ARHETIPSKOM MORALU, opstevazecem i svevremenom.

    Da je Bog htio da kopuliramo na taj nacin, on nas nebi pravio u dva oblika kreacije- muskom i zenskom!

    Ali, ako je nekome takav nacin blizak-svako pravo i puno prihvatanje, ALI PRIHVATANJE DRUSTVENE DEVIJACIJE I VRSTE BOLESTI!
    I narocito- bez sirenja svoga POROKA na mlade i neiskusne, jer je TO GRIJEH VELIKI!

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  25. #900
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111
    Kad se procita ova prica ipak je CG vlada bila mnogo pametnija,
    oni su struju koristili na mnogo pametniji naci i gradili kumovima imprerije


    Sa b92
    Da,

    Skoro sam bio u Ohridu, i ucinje mi se mracan grad, izuzev najstrozijeg centra...

Page 36 of 321 FirstFirst ... 263233343536373839404686136 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bush ili Kerry!
    By Fabia_Elegance! in forum Politika generalno
    Replies: 73
    Last Post: 08-08-10, 21:21
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 20:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 19:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 19:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •