Page 37 of 321 FirstFirst ... 273334353637383940414787137 ... LastLast
Results 901 to 925 of 8018

Thread: Iz raznih novina

  1. #901
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gargamele, to je relativno.
    "Republika" u odnosu na "Dan" izgleda ko "The New York Times"
    a u odnosu na "Vijesti" ko "Dan"

    Quote Originally Posted by Gargamel
    I mi smo pristrasni kada se radi o CG, ali makar imamo mjeru.
    "Republika" je neozbiljna i vrlo nesimpaticna novina. Problem je da su ovi njeni tekstovi odraz stanja svijesti dobrog dijela danasnje cg politicke i finansijske elite. To je njihov plan kako da poboljsaju zivot u CG.

    Sjecate li se onog Kena Stanojevica, koji je htio da u Ulcinju gradi super-moderan aerodrom + marinu + mega-svasta i tako dalje. Plus bi doveo 50.000 novih stanovnika u Ulcinj. Pa onda onaj Srba Ilic, sto je kupio Sv. Marka pored Tivta sa velikim planovima. Pa Tupanjac. Pa je gazda Jezda zakupio Sveti Stefan i obecao ogromna ulaganja u CG. On nam je prorekao sudbinu Hong-Konga. Pa onaj JUL-ovac Djordjevic sto je kupio Svetog Nikolu za male pare i sad ne mozemo da se tamo kupamo.

    Jedno vrijeme su bili popularni Srbi i investitori srpskog roda. Pa se i to prevazislo.

    Kad smo kod Ulcinja, znamo da je propao tender za Adu. "Republika" je nedavno pisala kako se 5 velikih svjetskih kompanija tuce za pravo da tamo ulozi milijardu. Nije da Ada nema buducnost, to je sjajno mjesto, treba nam malo ozbiljnije drustvo i ozbiljnija vlast. I, naravno, ozbiljnije, postenije novine.

  2. #902
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gargamel
    "Republika" je nevjerovatna. Samo jako lijen narod moze imati ovakvu novinu. Bukvalno svakog dana na naslovnoj strani izlazi tekst o tome kako je Republika saznala da Motorola, Microsoft, BASF, Gazprom, Hydro ili tako neko priprema gigantska ulaganja u CG. Ovi ulazu milijardu, a to se poklopilo sa namjerama ovih drugih koji namjeravaju da uloze 4 milijarde, a sve se poklopilo sa naftom, koja je, izgleda, svugdje ispod nas. Prosto kreteni.

    1. Neracionalno je dovoziti naftu tankerima u Ulcinj. Mozete misliti kakvo bi bilo more oko Ulcinja. A drugo, neuporedivo je racionalnije izgraditi rafineriju tamo gdje postoji naftovod. Pretpostavljam da bi ti tankeri dolazili jezerom iz Skadra u zaledje Ulcinja, kao sto su u vrijeme sankcija.
    2. U CG fakticki nema inzinjera koji bi mogli raditi u rafineriji nafte. Morali bi uvasti prakticno svu kvalifikovanu radnu snagu.
    3. U jednoj od 10 varijanti projekta balkanskih naftovoda ima jedan krak koji ide u CG. Mnogo je realnije da ide na Drac, nesto realnije na Omisalj u Hrvatskoj, a najrealnije da uopste ne ide na Jadransko more. Tako da su male sanse da ce naftovod ici u CG, a o tome jos nije odluceno.
    4. Ukoliko bi se u podmorju pored Ulcinja zaista nasle izplativa nalazista nafte ili gasa, onda nam ne bi trebala rafinerija. Bilo bi najbolje izgraditi naftovod i gasovod put Italije, nesto gore elektranu na gas pored Ulcinja. Sta bi nam onda rafinerija, osim da zagadi Ulcinj? Sanse da se u narednih 10-k godina pocne sa eksploatacijom nafte ili gasa pored Ulcinja su male.

    Tako da je zastidje to sto "Republika" svaki dan pise o svojim pouzdanim saznanjima o buducim investicijama. Posto je "Republika" bliska odredjenim krugovima u Vladi i nekim duvanskim oligarsima, njeno pisanje odrazava stanje svijesti mnogih Vladinih cinovnika i nacije uopste.

    Svi su nesposobni i neprofesionalni i samo cekaju kada ce da dodju mocni svjetski giganti i uloze nekakve milijarde ovdje. Crnogorci me po tome podsjecaju na Libijce, samo sto za razliku od Libijaca, mi ismo imali srece.

    Da razmijenimo misljena po tackama kako si ih ti oznacio:
    1.)LUKA-Nikad nisam ni mislio da se od Ulcinja pravi luka, pored Velike plaze koja vrijedi koliko par rafinerija zajedno.....luka bi bio dobri stari BAR, osposobljen PRILICNO (sa novim kranom, a i buducim kranovima,ako Bog da).

    2.)KADROVI-To je lako rjesit , ako ima para...uvesce to oni za pocetak iz okruzenja, a posle bi ih i mi iskolovali.

    3.)GASOVOD- To nije nasa briga! Ako prave rafinineriju Ameri znaju kome ce se prodat ta preradjena nafta i okle ce se sirovine dovozit.U toj kombinaciji poslovne pripreme pravi se Fizibiliti studija i Biznis plan (plan o izvodljivosti i plan o nacinu poslovanja)i SVE SE TO RAZRADI ZA PERIOD OD NAJMANJE 5 GODINA (a u ovoj bransi i za duzi period).A nema 10 opcija za gasovod, nego dvije.Pa pretpostavljam da se ova ponuda i odnosi za slcaj usvajanja opcije gdje smo mi u igri.

    4.)POTREBA U ovoj tacki mislim da je jednostavno za nas MNOGO ISPLATIVIJE da izvozimo proizvod nego sirovu naftu....a nista prljavije, jer su nove rafinerije 100% ekoloske (od ostataka se prozvodi plastika).

    SAD NAJVAZNIJE: Ako je prnonadjena ta nafta, onda je bolje da su se Amerikanci zainteresovali da ONI naprave rafneriju, nego Mital, kao sto je u Srbiji usao.Mislim, ja nemam averziju prema indijskom kapitalu, ali znam humanost Indusa, a Mital ide sa jeftinom radnom snagom,koju bi po potrebi uvezao i iz Indije (da,da...tako je bilo u Iraqu kad sam radio tamo..uveze se kontingent Pakistanaca);a i sa aspekta bezbjednosti volim da su americki drektni interesi prisutni...mali smo!
    Odgovorite mi HIPOTETICN gdje bi bilo najblje rafineriji za slucaj da ipak mora da bude izgradjena u siroj okolini Ulcinja.
    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  3. #903
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111
    Ovo mogu samo da napisu Republika,
    placenici rezima u predizbornoj kampanji,
    i dobronamjerni Old Bonei

    paradajz turisti sa Kosova i Metohije,ekoloska rafinerija nafte i njenih derivata na cosak od velike plaze,
    Evropa je tu
    Odgovor sam dao dolje....dobronamjeran jesam, ali naivan sigurno nisam, vec sam imao drugaciju viziju od one koju si iznio...... a postujem tvoj uljudni ton i kad se ne slazes sa nekim...to je odlika elite.
    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  4. #904
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dolje u odnosu na tvoj post a gore u odnosu na moj odgovor....
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  5. #905
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111
    Kad se procita ova prica ipak je CG vlada bila mnogo pametnija,
    oni su struju koristili na mnogo pametniji naci i gradili kumovima imprerije


    Sa b92
    Bogme nas to iskljucenje ceka KAD TAD, moj Milose...ja prvi imam jedno 500 eura duga njima...platim ih kad mi BAS ide, pa cekaju....ali ja cu se snac, ako budem morao,kao za telefon, (sto kaze moja majka-postuju se makaze, a nista drugo).... dok u mome kraju ima domacinstava koji duguju po PAR HILJADA za struju!

    Divan post..hvala!
    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  6. #906
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amaro99
    Gargamele, to je relativno.
    "Republika" u odnosu na "Dan" izgleda ko "The New York Times"
    a u odnosu na "Vijesti" ko "Dan"
    Bravo!
    Potpisujem ovu finu i tacnu metaforu.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  7. #907
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    MILO ĐUKANOVIć U ŠAVNIKU KAZAO DA VJERUJE U SIGURNU POBJEDU NA IZBORIMA

    Ni protivnici ne sumnjaju u našu pobjedu

    Nerealno je očekivati da nakon svih poraza, uključujući i onaj kapitalni na referendumu, SNP može da nas porazi, rekao je Đukanović

    Šavnik, 24. avgusta - Predsjednik Demokratske partije socijalista Milo Đukanović siguran je da će građani mudrom odlukom na izborima 10. septembra upravljanje obnovljenom državom predati Koaliciji za evropsku Crnu Goru.
    -Ako se bude sudilo po rezultatima, a ne na osnovu jalove neutemeljene kritike naših naših protivnika, nema razloga da zebemo da će građani, koji su u svim prethodnim kritičnim situacijama pokazali mudrost, na septembarskim izborima to i potvrditi pružanjem podrške našoj političkoj strukturi koja je u proteklom periodu pokazala da je bila najodgovornija prema onome što su strateški nacionalni i državni interesi Crne Gore, kazao je Đukanović na predizbornoj tribini u Šavniku.
    Ističući da su izbori 10. septembra „drugo poluvrijeme iste priče koju smo imali do 21.maja“, Đukanović je kazao da je nakon što smo na referendumu obnovili našu kuću, pametnom odlukom na izborima treba da u toj kući izaberemo i odgovornog domaćina.
    Pored ostvarenih rezultata na političkom i ekonomskom planu i uspješno ostvarenog projekta nezavisnosti, optimizam da će građani izabrati pravog domaćina, Đukanović temelji i na, kako je kazao, činjenici da za protivnike imaju tradicionalne političke gubitnike.
    -Od kako je nastala 1997. godine do danas, Socijalistička narodna partija je izgubila sve izborne utakmice. Da li neko više vjeruje da je, nakon svih poraza uključujući i onaj kapitalni na referendumu, moguće da oni pobijede. Ne, to nije realno, kazao je Đukanović.
    On je naglasio da čak i njihovi protivnici javno priznaju da ne mogu osvojiti vlast, odnosno da ne sumnjaju u pobjedu koalicije DPS SDP. Kao potvrdu za svoje stavove, on se pozvao i na takvo priznanje koje je saopštio bivši predsjednik Crne Gore Momir Bulatovića, sada ekonomski ekspert u Srpskoj listi.
    Navodeći da nema sumnje da će Koalicija za evropsku Crnu Goru pobijediti na izborima, Đukanović je kazao da i na lokalnom nivou, u Šavniku, treba uraditi sve da se povrati vlast u toj opštini.
    On je istakao da kandidat koalicije za gradonačelnika Velimir Perišić i izborna lista ne bi žalili truda za ostvarivanje očekivanja i potreba šavničke opštine, u čemu neće nedostajati ni podška Vlade.
    -Iz dosadašnjeg četvorogodišnjeg eksperimenta izvukli ste nauk koji govori da je za razvoj jedne sredine uvijek bolje ako se uspostavi dobra saradnja lokalne i centralne vlasti, kazao je Đukanović, navodeći da i pored otvorenosti Vlade aktuelna vlast u Šavniku nije pokazivala dovoljno interesovanja za takvu komunikaciju.
    Đukanović je kazao da je sve na građanima Šavnika, kako bi se nakon pobjede krenulo u dinamičan razvoj opštine i ostavrivanje lokalnih prioriteta.
    Kandidat koalicije DPS-SDP za gradonačelnika Šavnika Velimir Perišić kazao je da je za razvoj Šavnika potreban korektan odnos sa Vladom.
    On je istakao da se samo tako mogu uspješno rješavati infrastrukturni problemi, nastaviti prekinuti proces privatizacije i obezbijediti uslovi za ulazak stranog kapitala, potrebnog za razvoj opštine.

    Đukanović : Ne povlačim se iz politike

    Prvi čovjek DPS i premijer Milo Đukanović negirao informacije da će nakon septembarskih izbora napustiti politiku.
    -To nije istina iako se na tu temu već duže špekuliše u medijima, rekao je on novinarima u Šavniku.
    Kako je kazao sada je koncentrisan na to da DPS i SDP pobijede na parlamentarnim izborima 10. septembra, a da je u drugom planu kako će nakon pobjede personalno izgledati sastav vlasti.



    I.P. (Pobjeda 25.08.2006)

    Sto naprica covjek
    Jeli program nase vlade baziran na tome da prvi covjek DPS-a nece napustiti politiku???Mada,znajuci kakva je situacija u CG,nema boljeg marketinga od te konstatacije!!!Neki gradjani CG kada cuju da ce veliki gospodar da se povuce odmah se preznoje i pocnu da grickaju nokte a onda se pojavi gospodar koji kaze:"Brinem ja o vama dok se vi brinete o meni!!!"
    I tako dok jedni brinu o drugim CG tone sve dublje i dublje!!!
    ps: ocigledno je savjetnik ocajan!!!
    Last edited by night_silence; 25-08-06 at 08:37.
    deuscroix

  8. #908
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence
    ps: ocigledno je savjetnik ocajan!!!
    Ovaj sto ga ja znam dobro,nije ni najmanje,naprotiv
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  9. #909
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder
    Ovaj sto ga ja znam dobro,nije ni najmanje,naprotiv
    Onda sigurno ima malu platu
    Pazi,ako je situacija takva da DPS-SDP posjeduje blizu 40% stanovnistva koje uziva vece privilegije od objektivne vrijednosti to treba sakriti od ociju javnosti!!!Bez obzira na mjesto dje se vrsi kampanja mislim da lider treba da iznese makar dio programa partije a ne da prica kako ce DPS-SDP pobijediti zbog toga sto je to kontinuitet !!!Svjestan sam da narod zanima samo ponuda koja je skrivena od ociju javnosti (navika je to ipak) ali ako vec lider ne "osjeca" danasnju politiku onda bi savjetnik trebalo da bude tj sraf u sistemu!!!Upravo smo izasli iz okova drzavne zajebancije,izmedju ostalog, i zbog ovakvih paranoicnih izjava tako da se nadam da ce se i jos jedan kontinuitet prekinuti!!!
    deuscroix

  10. #910
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    BLIC 30.08/
    Kriminalno, nevjerovatno...bez teksta sam:


    Bruka u Novom Sadu

    Đinđić bez ulice, Miloševiću bulevar

    Komisija Skupštine Novog Sada za imena ulica ponovo je pokrenula skandaloznu inicijativu da se od jeseni promeni naziv Ulice Zorana Đinđića. Da bruka bude i veća - socijalisti guraju predlog da Slobodan Milošević u Novom Sadu dobije svoj bulevar.
    Šokirane vešću, demokrate prete da će ceo Novi Sad dići na noge.
    Predsednica Komisije za imena ulica Biljana Malović (SPS) kaže da je inicijativu za promenu ulice Zorana Đinđića i vraćanje starog naziva Studentska pokrenulo „par građana“ još 2003. Bivša vlast u gradu, na čelu sa DS i LSV je odbijala da tu inicijativu stavi na dnevni red. Zavisno od političke volje koalicije SRS, DSS i SPS, koja je na vlasti u Novom Sadu, ova inicijativa će biti realizovana. Pored toga, novosadski socijalisti su još ranije najavili da će tražiti da pokojni predsednik te partije Slobodan Milošević dobije bulevar u Novom Sadu.
    Ukoliko ova inicijative uđe u skupštinsku proceduru, predsednik Gradskog odbora DS Igor Pavličić najavljuje da će organizovati ulične demonstracije u Novom Sadu.
    - Dići ćemo ceo Novi Sad na noge. To nije prst u oko samo DS, nego celom evropskom Novom Sadu. Miloševićeva politika je raskrinkana 5. oktobra 2000. - ali, nažalost, vratila se u Novi Sad - kaže Pavličić.
    On je uveren da je većina Novosađana zgrožena ovom inicijativom koju, kako očekuje, SPS neće imati snage da realizuje.
    - Bila bi neviđena sramota da Milošević koji je ratni zločinac, haški zatvorenik i čovek koji je upropastio milione života dobije bulevar u Novom Sadu. Istovremeno, hoće da skinu tablu sa imenom Zorana Đinđića, koji je život dao da građanima ove zemlje bude bolje. Jasno je da SPS hoće da pokaže da ponovo ima politički uticaj - kaže Pavličić. U Novom Sadu vladajuću većinu čine SRS (34), DSS (4), SPS (3) i Grupa građana „Za Novi Sad“ (3), dok su u opoziciji DS (21), LSV (7), G17 plus (3) i Demokratska Vojvodina (2).
    [SIZE=3]M. Maleš [/SIZE]
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  11. #911
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default DPS-SDP na korak do vecine

    Podgorica - Koalicija DPS-SDP biće ubjedljivo najjača grupacija u parlamentu nakon septembarskih izbora, ali bez manjih partnera neće moći sama da formira Vladu, pokazalo je najnovije istraživanje javnog mnjenja Centra za demokratiju i ljudska prava(CEDEM), sprovedeno od 20. do 26. avgusta na uzorku od 1003 ispitanika iz devet opština.
    Prema istraživanju koje je sinoć objavljeno na sajtu CEDEM-a, DPS-SDP koalicija osvojiće 45,1 odsto glasova opredijeljenih glasača, koalicija SNP-NS-DSS 18,8, Pokret za promjene 16,2, Srpska lista 11,1 i koalicija Liberalne partije i Bošnjačke stranke 6,5 odsto. Svih ostalih sedam lista, po CEDEM-u, ukupno će imati 2,3 odsto glasova.
    Pri projektovanoj izlaznosti od oko 75 odsto i kada se uzme u obzir da je realno biračko tijelo nešto manje od 470.000, ovi podaci pokazuju da DPS-SDP koalicija ne bi mogla sama da formira Vladu i da će joj trebati podrška drugih stranaka ili koalicija.
    Premijer Milo Đukanović, sa prosječnom ocjenom 2.98, uživa najveće povjerenje ispitanika, drugi je predsjednik PzP-a Nebojša Medojević(2.87), slijede Amfilohije Radović, Ranko Krivokapić i Andrija Mandić.
    Što se tiče povjerenja u institucije, Srpska pravoslavna crkva sa koeficijentom 3.35 je na prvom mjestu, iza nje je predsjednik Republike(2.83), potom Vlada, policija, Skupšt-ina, sudstvo, Crnogorska pravoslavna crkva i na kraju političke partije.
    Veoma nezadovoljno radom Vlade je 30,9 odsto građana, njih 17,1 odsto su uglavnom nezadovoljni, ni zadovoljnih ni nezadovoljnih ima 23,2 odsto, uglavnom zadovoljnih je 19,8, a veoma zadovoljnih 9,1 odsto.
    Podrška članstvu u Evropskoj uniji, sa preko 80 odsto u junu, pala je na 76,5 odsto, 5,6 odsto ispitanika se protivi ulasku u EU, a 17,9 odsto nema stav.
    Ulazak Crne Gore u NATO podržava 36,9 odsto građana, 31,4 odsto je protiv, dok 31,8 nema određeno mišljenje.
    Čak 66,2 odsto građana smatra da Crna Gora u spoljnoj politici, u velikoj mjeri ili u potpunosti, treba da se oslanja na EU, 30 odsto preferira SAD, a 29,2 odsto Rusiju.
    Što se tiče povjerenja u elektronske medije na državnom nivou, Televizija Crne Gore za-držala je primat sa 29 odsto, odmah iza nje je TV IN sa 28,7, treća je TV Elmag sa 13,7, a četvrta TV Pink sa 13,3 odsto povjerenja.
    Standardna mogućnost greške istraživanja je od 2 do 2,5 odsto.



    --------------------------------------------------------------------------------

    POVJERENJE U POLITIČARE I JAVNE LIČNOSTI


    1. Milo Đukanović 2.98
    2. Nebojša Medojević 2.87
    3. Amfilohije Radović 2.59
    4. Ranko Krivokapić 2.43
    5. Andrija Mandić 2.21
    6. Miodrag Živković 2.11
    7. Krsto Pavićević 1.95
    8. Predrag Popović 1.93
    9. Ranko Kadić 1.88
    10. Predrag Bulatović 1.86
    11. Zoran Žižić 1.81
    12. Ferhat Dinoša 1.80
    13. Predrag Drecun 1.75
    14. Mehmet Bardhi 1.55



    nije lose momci, nalazite se u 41%

  12. #912
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Posljednji update: 30. Aug 2006, 11:41
    Prvi privatni starački dom u Crnoj Gori
    U Martinićima, mjestu između Podgorice i Danilovgrada, biće izgrađen prvi privatni starački dom u Crnoj Gori, koji će imati 20 apartmana, uglavnom dvokrevetnih, i sve neophodne sadržaje.

    Satarački dom gradi firma Iković kompani, čija je vlasnica i diektor Marina Iković otkrila za Dan da će usluge u staračkom domu biti na evropskom nivou, a cijene "dosta visoke".


    Evo ovo je dobar primjer kako se treba raditi i sto je vrijedni Bjelopavlicki narod
    Za koju godinu ima da Martinici postanu ka Luksemburg.
    Mi radimo a sjeveranjaci kukuaju ...kako im fali ovo i ono...a ni jedan od njih se nije sjetio da napravi neku preradu ili fabriku od ovih sto zive u inostranstvu...gledam Plav i Gusinje...pa to je tuga ...zamislite da svako od njih kojisu vani da samo 10 dolara za npr gradnju hotela ili nekevece infrastrukture...turisticke promocije itd...ili Andrijevicakoja umire...ima ih vise u Dansku i Beograd no u Andrijevicu ...samo da po 5eura svaki dan ...mogli bi od nje napravit nestomakar...ovako ce ostat vazda nista...
    Sljedite nas primjer, mi imamo preduzetnicki dih u volimo svoju zemlju

  13. #913
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jel to kod Srbina iz DSS-a Dragana Jocica u zavicaju

  14. #914
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Premijer ne zna da se ponasa

    Ruski mediji, svi do jednog, osuli su poaljbu po premijeru CG zbog nacina na koji je razgovarao sa premijerom Putinom! Sjedio je prekrstenih nogu ko da je na kafu kod komsije dosao, a sto je protivno pravilima prilikom zvanicnih razgovora lidera dvije drzave! Pri tom ruski mediji prozvali su ga za bogacenje i ucesce u privatrizaciji u CG i prozivali ga da je od Slobodana Milosevica naucio zanat a zatim mu orenuo ledja... cak i mediji koji su pisali sve najbolje o premijeru ovaj put su zestoko osinuli po njemu!

  15. #915
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jel ovo znachi da si imao teshke snove sinoc?
    Koliko znam svi koji sanjaju Mila sjutradan igraju lutriju...na vrijeme si!
    Ko sanja Kostunicu ide na pokajanje, Nikolica ne daj Boze...kuc kuc kuc, u san se ne spomenuo!
    Medojevica ko sanja, tumache kao iluziju i propast svakog projekta.

    .........
    Ako se probudish nakon tih snova, pljucni 3 puta iza sebe zbog uroka, pogled ka prozoru i kazu funkcionishe - preteka' si!
    Sanovnik iz naseg naroda, Redaktor Hari, sakupljach- Djedo Mileta.
    Last edited by LadyDaytona; 31-08-06 at 13:28.

  16. #916
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... Gile, daj neki izvor ... ili si pročita sve ruske novine ova dva dana, pa da ti vjerujemo na riječ ...

  17. #917
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja na Google stavih: 'Djukanovic and Putin cross legs' i nista mi valjano ne izbaci. Gile, pomozi mi kako da dodjem do tih clanaka... Da skrenem paznju coeku, da nas ne bruka...

  18. #918
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zbilja treba da se postave izvori kad se nesto citira i tvrdi

    to narocito treba da rade i ovi iz vlasti.

    postavio sam na drugom postu link iz komersanta u kojem se vidi ta slika koja se komentarise.
    Ono stvarno po slikama da ljudi ne znaju ko je ko,
    svak bi mislio da je Milo car Rusije,i da je nekakav mali Putin dosa kod njega.

  19. #919
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa jes mali, mogli su ga za ushi vuc da poraste na vrijeme, ili bar da su mu nadodali kakve stikljice. Milo nije znao dje ce s nogama, da ga ne 'nachepi' sluchajno.

  20. #920
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Gile, ajde da si napisao kako objavise da Crnoj Gori prijeti kosovski scenario (imaju jedne novine koje cesto o tome pisu i cim se pomene Crna Gora citiraju neku Jelenu Gusku) pa da ti i na rijec povjerujemo, ali ovo da bas Rusima smetaju prekrstene noge pa jos "sve do jednog".....
    Evo jedan clanak na http://www.rg.ru/2006/08/29/chernogor.html a koga ne mrzi da trazi evo jos par dnevnih listova jer kad je "sve do jednog" valjda i u tim ima ponesto.
    Vjedomosti – http://www.vedomosti.ru
    Vjesti – http://www.poptsov.ru/vesti.htm
    Krasnaja zvjezda – http://redstar.ru
    Kommiersant - daily – http://www.commersant.ru
    Komsomolskaja pravda – http://www.kp.ru
    Moskovskij komsomolec – http://www.mk.ru
    Moskovskaja pravda – http://www.mosprawda.ru
    Niezavisimaja gazieta – http://www.ng.ru
    Novaja gazieta – http://novayagazeta
    Parlamentskaja gazieta – http://www.pnp.ru
    Pravda – http://www.pravda.ru
    Rusijskaja gazieta – http://www.rg.ru
    Trud – http://www.trud.ru

  21. #921
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E fala ti do neba...jos kad bih ja *gavario po Ruski* dje bi mi kraj bio....no valjda je pozitivno, sudeci po prvom clanku, koji zamolih kcerku da mi prevede...koliko zna
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  22. #922
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Gile, ajde da si napisao kako objavise da Crnoj Gori prijeti kosovski scenario (imaju jedne novine koje cesto o tome pisu i cim se pomene Crna Gora citiraju neku Jelenu Gusku) pa da ti i na rijec povjerujemo, ali ovo da bas Rusima smetaju prekrstene noge pa jos "sve do jednog".....
    Evo jedan clanak na http://www.rg.ru/2006/08/29/chernogor.html
    ...

    Ne mogu da vjerujem ocima. Malesni Volodja se rasirio, a nas premijer se skvrcio, stisnuo noge kao kakva udovica. Eh sta ti je coek, ka tica. Nekad visoko poleti (tj. noga), a nekad se stisne ...

  23. #923
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E sto chini ova ruska digitalna kamera, uvecashe Putina 2,5 x.. bolji su no oni Cobichini photoshKop majstori iz Berana.
    Uvecajte foto pa vidite razliku u velichini stolice Putina i hoklice Milove. Sto chine kompleksi sitnih ljudi...

    Ne mogu da vjerujem ocima. Malesni Volodja se rasirio, a nas premijer se skvrcio, stisnuo noge kao kakva udovica. Eh sta ti je coek, ka tica. Nekad visoko poleti (tj. noga), a nekad se stisne ... :wink:
    E da je Milo od 3 metra uz vas 700 000 rashirenih junachkih tiCa, ne bi mogao nista Putinu, pa da je i Putin od 2cm kad je uz njega 150 miliona Rusa.
    Last edited by LadyDaytona; 31-08-06 at 15:55.

  24. #924
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    E sto chini ova ruska digitalna kamera, uvecashe Putina 2,5 x.. bolji su no oni Cobichini photoshKop majstori iz Berana.
    Uvecajte foto pa vidite razliku u velichini stolice Putina i hoklice Milove. Sto chine kompleksi sitnih ljudi...



    E da je Milo od 3 metra uz vas 700 000 rashirenih junachkih tiCa, ne bi mogao nista Putinu, pa da je i Putin od 2cm kad je uz njega 150 miliona Rusa.
    Nas i Rusa 100 milijardi... centimetara ...

  25. #925
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by forumen View Post
    Nas i Rusa 100 milijardi... centimetara ...
    Prije mi se chini da su u pitanju pixeli.

    p.s. prisjetih se nesto...kako bi se on kukavatz mogao sokolit igdje kad mu vojska broji 91. vojnik do 5. septembra...hahahahaaaaaa...predstavlja junake, ko barjaktar bez vojske..blago Milu s vama, predstavlja svjetsku silu sa jatom sveznajucih, ponosnih, drchnih, svjetski dokazanih nauchnika, doktora, filozofa, nobelovaca...sve u superlativu, tek na kraju letecih sokolchica.Da nije CG, ne bi svijeta bilo...mora da je i Bog pitao za savjet Crnogorce kako ce Zemlju oblikovati..no izgubi se ta konekcija nesto, pa sad ne znaju kome ce se obratit
    serdari i vojvode
    Last edited by LadyDaytona; 31-08-06 at 16:14.

Page 37 of 321 FirstFirst ... 273334353637383940414787137 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bush ili Kerry!
    By Fabia_Elegance! in forum Politika generalno
    Replies: 73
    Last Post: 08-08-10, 21:21
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 20:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 19:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 19:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •