Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 89 of 89

Thread: Klima za sobu

  1. #76
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    TA pec ona najmanja od 2KW ima da ugrije 16kv da mozes u majicu kratkih rukava i da je napolje -20,e jedino sto rece kolega ako ti furi sa svake strane onda bi ti malo bila i ona od 6KW
    Ja sam koristio u kancelariju od 12kv radijator toliko mi je isplativ bio da sam kupio klimu 9 a njega poklonio,podgorica je u pitanju...
    Edit: sto se tice polovne TA peci slobodno je kupi,samo provjeri da je sve ispravno,ja sam prije 5-6godina kupio polovnu 50e i dan danas radi ka singerica
    Last edited by METZ; 24-12-14 at 23:24.

  2. #77
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    559
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na onom linku vele da peć grije 3-5 kvadrata po KW. Po toj računici, za 16 kvadrata bi trebalo najmanje 3KW. Ako je dobra izolacija to nije loše rješenje jer peć, za razliku od klime i ovih grijalica, drži temperaturu i kad ne izduvava. Tome i sluše opeke koje su nasložene unutar peći. Kad je pustiš uveče da se puni, ujutru te dočeka vruća. Ova moja nije bila vruća, moguće da su moji pogriješili što su je izbacili, ali radili su neki parket pa nisu htjeli da ponovo tu težinu natovare na novi parket. Točkove su davno izgubili. Opet, za polovnu treba da se vodi računa da je ispravan svaki dio, dok su grijači potrošni materijal.

  3. #78
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,557
    Thanks Thanks Given 
    1,957
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Ma dje furi, izolacija je strasna, nego je soba nekao sama od sebe lednica. Onaj prvi radijator uljani pa onda ona zidni tesy sto je bio u okov sao promijeni temp malo, ali ne zagrije sobu... Znaci moze ona od 2kw otaljati posao?
    Tu es mon héro!

  4. #79
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Ma zavrsava ti posao sigurno,ja se grijem na klimu(obicnu nije inverter) i imam tu malu pecku kada su nize temperature i kad klima pocne da steka,dnevna soba mi je 25kv odvojena je od svega i od trpezarije i od kuhinje tamo mi je druga klima koja se pali po potrebi i koja zavrsava posao izolacija mi je stvarno dobra i zaista se dobro grijem opet kazem pg je u pitanju

  5. #80
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,557
    Thanks Thanks Given 
    1,957
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Sad kad odere ovo -10 ne znam oce li mi 6kw bit dosta...
    Tu es mon héro!

  6. #81
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Samo nemoj da mislis da ce ti biti dovoljno uvece na jeftinu da je punis,moraces i preko dana po jedno 4-5 sati i nemas brige,to ti je jedno 40-50e za grijanje i to je to

  7. #82
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    559
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo ako svi grijači rade, ima da gori. U PG je pola vremena dovoljno samo kad je puna, bez ikakvog izduvavanja. A termostat se podesi pa neka sama pali i gasi izduvavanje. Istina da će morati i danju da se puni kad je baš hladno, jer će onda svako malo da izduvava. Nema jeftinog grijanja na struju.

  8. #83
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Ja sad kupio onaj digitalni tajmer(nisam je jos koristio ove zime)nastelovao od 11navece do 7 ujutro onda od 1 do 6 popodne tako svaki dan sem nedeljom kad je upaljena cijeli dan i ne sjecam se kad sam izduvavanje upalio

  9. #84
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U stanu imam split system Sanyo, one podne jedinice da tako nazovem. Jedna u sobu i jedna u dnevnu.

    E sad, moj dilema...Narod me ubjedjuje da trebam da podesim klimu da se sama pali i gasi na neki svoj program, ida tako manje trosi a bolje zagrijava /odrzava temperaturu?

    Ja funkcionisem tako sto zagrije, ja utulim, i za 3 sata ponov upalim na pola sata. Znaci na najhladnije dane radi 2-3 sata od 24h.

    Ne zalim se na racune za struju, izolacija je brutalna. Znaci cisto me interesuje jer ne znam nista o tome, kako je moguce da manje trosi ako radi 5 sati kako se njoj oce nego ovako kad je ja palim i gasim...
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  10. #85
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    559
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pretpostavljam da radi na principu sličnom klimama sa invertorom, odnonso da drži neku određenu minimalnu temperaturu uvijek, tako da joj treba manje vremena da dođe do temperature koja je na teromstatu jednom kad se upali. Za razliku od toga, kad se pali i gasi, valjda se zagrijavanje uvijek počinje od početka. Na istu foru i bojler manje troši kad je stalno upaljen, samo što je to isplativo za nekog kome stalno treba topla voda, tipa višečlana porodica koja se svakodnevno tušira/kupa i slično. Neđe je ranije Milovan to objašnjavao na nekoj temi o energetskoj efikasnosti.

  11. #86
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Je li neko probao Beko klimu?

    Trebam da postavim na jedno mjesto koje mi nije previše bitno, klima će biti 12-ica, neka od jeftinijih, pa je izbor pao na Vivax ili Beko. Koju savjetujete da uzmem?

  12. #87
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,951
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Vivax. Odlicna iz tog jeftinijeg ranga...imam jednu 12 vivax oko 300e me kostala i hladi i grije i na minus odlicno a nije sa inverterom...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  13. #88
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Imam i ja vivax sad kad je najhladnije bilo grijala bez ikakvih problema po citavi dan,nije inverter naravno..

  14. #89
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    ^^^^ hvala!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I:Sobu za studente
    By Andrijav5 in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 27-09-10, 21:25
  2. T: Stan/Sobu u KO
    By LiSiCa in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 28-08-10, 00:27
  3. I: Izdajem sobu
    By stage6 in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 25-08-10, 12:49
  4. Izdajem sobu
    By Odie in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 23-06-10, 16:07
  5. Izdajem sobu
    By BLUE_STILL in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 28-05-04, 07:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •