View Poll Results: Da li ponovo uvesti vojni rok?

Voters
145. You may not vote on this poll
  • Da

    81 55.86%
  • Ne

    64 44.14%
Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 228

Thread: Uvodjenje vojnog roka

  1. #76
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    894
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pelax View Post
    Ja da se kako mogu vratit unazad,al sa ovom pamecu sa onom ne nidje ☺ nikad nebi sluzio vojsku,mozda sam uvidio koje su mi psiho-fizicke granice jer bez obzira sto sam se bavio sportom nisam znao koliko mogu izdrzat dok u vojsku nisam posao,sto se tice kriminala sambom je bio lik koji je i tada ima potencijal za kriminal i on je takodje sposnao svoje granice plus sto je naucio sve o oruzju,kako se rukuje pistoljem,puskama,bombama,minama... mozete mislit kako mu je odlicno palo da to iskustvo i znanje sprovede u kriminalni biznis!
    da, tako kazu i moja braca. ali onda mi padne na pamet-zamisli da nisu isli u vojsku - momci, vjerovatno bi bili razmazeni kao komsija koji oblaci rozu trenerku i trazi majki euro i po za cigare i drami jer nije stavio dovoljno gela na onu pirosku na glavu.
    there is no dark side of the moon. as a matter of fact it's all dark.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,980
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Jeis razmišljala da pišeš za Tarzaniju?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #78
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Hahaha pirosku



    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  4. #79
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    JNA je imala smisla… .sve ostalo je prdnjava rabota… slovencima ne treba, nikad nije ni trebala… hrvati… ne daju previše pažnje,ali kada je za dom… svi su spremni… bosancima ne daj bože da čovjek da legalno naoružanje… mi… eto reda radi… da se zapljunemo, srbi… da promijene ulje , filtere i karike na one kamione iz '80-ih… trebalo bi im 10-ak miliona eura i opet ne bi smjeli da budu sigirni da ih "sjutra" neče opet braća rusi ostaviti na cjedilo kao na kosovu.

    I đe sad pošten čovjek da služi vojsku
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  5. #80
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Ko je god bio u vojsku, ne vjerujem da bi bio protiv ponovnog uvodjenja vojnog roka. Ko je normalan, izadje jos bolji. Strasna stvar. Meni je licno zao sto su ukinuli.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  6. #81
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    894
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ozeni me
    there is no dark side of the moon. as a matter of fact it's all dark.

  7. #82
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Možda iznenađuje ali ja sam skroz za uvođenje obaveznog vojnog toka. Takođe sam za veće prisustvo žena u vojsci.


    Zemlja bez adekvatne vojske i naoružanja je ranjiva i na izvolte.
    Nesposobno građanstvo koje ne zna da se brani i ne zna kako da reaguje i da se organizuje u vanrednim situacijama izaziva katastrofalne posledice (vidi pod: poplave, maj 2014).
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  8. #83
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Da je jos JNA tu, ka sto Tattoo veli, pa i da se vrati vojni rok da se malo ovi muskarci osamostale.

    A ovako... Otac koji je bio u vojsci, a nazalost i u ratu mi sada porucuje: Sine, AKO IKAD bude potrebe da se ratuje, NEMOJ SLUCAJNO nijednu stranu zauzimat, nego bjezi glavom bez obzira. Nema vise nit drzave nit otadzbine.

    I am so post-rock I shit sad birds.


  9. #84
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,562
    Thanks Thanks Given 
    1,960
    Thanks Thanks Received 
    2,566
    Thanked in
    1,102 Posts

    Default

    Sa cebadima oko glave se ne mere u vojsku.

    Sent from my Nexus 4
    Tu es mon héro!

  10. #85
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako ne obavezni vojni rok a ono bar povratak odbrane i zaštite i uvođenje časova samoodbrane (posebno ili kao deo fizičkog) u škole.


    Pretvaramo se u klasične nesposobnjakoviće i sisice

    EDIT: http://www.slobodnaevropa.mobi/a/ini.../25403282.html

    Postoji inicijativa koja je do dana današnjeg ostala samo na inicijativi. Verujem da bi se u CG ovakav plan lakše progurao i realizovao.
    Last edited by Miss_Lucifer; 20-10-14 at 21:29.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  11. #86
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Pa miss tesko da bi to kod nas proslo ali dobro, moje licno misljenje.
    On topic, ono kako sam ja dozivio vojsku, mada znam da u vecini jedinica nije tako. Da moje ponasanje ima posljedice kako za mene tako i za kolektiv. Da nece sistem nista ispraviti vec da drustvo ispravlja devijacije. Kako funkcionisati pod pritiskom i da nema posla koji je ispod casti.
    Nekoliko primjera samo: baci papir nedje po dvoristu, neces samo ti biti kaznjen nego kompletna jedinica. Nikada ti neces licno biti kaznjen od sistema(oficiri) vec ce drustvo ispraviti to ponasanje(ostali vojnici). Ciscenje klozeta i ostalih prostorija mene licno je za godinu zapalo jednom zbog broja vojnika i pametnjakovica koji su nesto izvodili pa se po kazni to radi. Uglavnom se to desavalo ako se bahato ponasas ili ako ostavis svinjac u tom toaletu. Naucio sam da postujem kako svoje tako i tudje vrijeme kao i kako se snaci u situaciji sa limitiranim resursima, a ne da sjedim i placem. Da li je gubljenje vremena i stvaranje robota, jeste. Otprilike je kao onaj test sa majmunima i bananom sa polivanjem vodom. Brzo naucis da neke stvari ne radis iako nisi ni vidio zasto je tako. Ali to generalno shvatam jer se radi o mjestu dje dodje svakakvog naroda dje nepaznja lako moze da dovede do smrti, tako da bahatost se kaznjava ostro i ekspresno

  12. #87
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Gledam juce vojnu paradu Srbije, i bas mi je zao sto mi nemamo vojsku, sto su ukinuli vojni rok, mjesto gdje se postizu prave vrijednosti i gdje se postaje pravo musko. Moje misljenje je da imamo vojsku ne bi smo imali vndoje, klanove, pucnjave po gradu jer sve te zelje za kriminalom bi tamo bili izbijene iz glave, sto mislite vi?
    Smatram da je ovako ostavljen izbor za one koji žele da budu u vojci i žele izgraditi karijeru.
    Što se tiče služenja vojnog roka, čula sam dosta nekih priča koje ni malo nisu lijepe, pa je za mene to uklanjanje bespotrebne torture (za one koje to jeste)

  13. #88
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Vojni rok služi se 4-5 meseci i svake naredne godine po ri nedelje godišnje
    - Može da se odabere i da se odluži sve odjednom u izuzetnim slučajevima
    - Žene mogu dobrovoljno da služe vojni rok
    - Nakon vojske dobijate pušku i zapečaćenu konzervu sa 50 metaka.
    - Teritorijalno služenje vojnog roka
    - Komanda može da odredi vojnika za napedovanje do čina narednika ili poručnika

    švajcarska
    She is only here to annoy herself!

  14. #89
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Vojni rok služi se 4-5 meseci i svake naredne godine po ri nedelje godišnje
    - Može da se odabere i da se odluži sve odjednom u izuzetnim slučajevima
    - Žene mogu dobrovoljno da služe vojni rok
    - Nakon vojske dobijate pušku i zapečaćenu konzervu sa 50 metaka.
    - Teritorijalno služenje vojnog roka
    - Komanda može da odredi vojnika za napedovanje do čina narednika ili poručnika

    švajcarska
    Svajcarskoj treba vojska koja nikada u zivotu ratovala nije a nama ne treba, ooooooo ...

  15. #90
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Moj drug je rodjen u Austriji.

    Sluzio je vojni rok i sa ponosom isao u vojsku. Njegov brat je zavrsio obuku i isao u civilnu a civilna vojska je kod njih ono sto bi u buducnosti bilo korisno za redovnu vojsku ( hitna pomoc, vatrogasac, gorska sluzba itd)
    Njima je to bilo obavezno.
    I znam da su primali platu i jedan i drugi, ne punu platu ali dovoljno za dzeparac.

    Sent from my GT-I9195
    This time next year we'll be millionaires

  16. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nista nam ne treba sluzenje vojnog roka. To je gubljenje godinu dana zivota. Ko hoce da se nauci disciplini nauce ga kuci roditelji ne treba mu vodnik da se dernja na njega.
    Za vrijeme hladnog rata sluzenje vojnog roka bila je obaveza jer su sve drzave tako pokazivale "muuda". Sad ti ne treba nista. Evo pogledajte Ukrajince, imali finu vojsku pa su na kraju prnuli u chabar.
    Srbi za vrijeme rata na kosovu su mogli ocistiti kosovo za mjesec dana. Ali nije neko veci dao. Da ne ulazim sad u detalje.

    Rat u 21 vijeku nije rovovski rat, niti rat sila. Vec rat dronova, informacija, ekonomija. Postavio je funestis zanimljiv video klip o tome koliko je rat sada drugaciji i koliko manje ljudi umire u aktuelnim ratovima nego prije tipa 30 godina.


    Sto se tice licne spremnosti, smatram da bi svaki muskarac trebao da zna kako da ocisti pusku/pistolj i da puca iz istih , lov, ribolov, prezivljavanje. Ne radi drzave nego radi sebe, jer niko ne zna sta sjutra donosi.

    Dosta ljudi misli da sam lud Ali kad vec imam uslova sto da ne. Okrenite se oko sebe i evo da ne pricamo o naoruzanju, no vidite sta vi' je u frizideru i zamrzivacu i u slucaju da dodje do kraha slicnog 90im ili ukrajini sada koliko biste bili sposobni prezivjeti. Ja imam dovoljno zaliha da preteknem 7 mjeseci da ne izadjem iz kuce. Svaka bi kuca trebala imati jedno 15kg pirinca, 5kg secera, 10l ulja, 10kg soli, 5 baterijskih lampi, 2 lovnice, 2pistolja, pribor za pecanje. To spasava zivot i u ratu i bez rata a ne vojni rok
    One Ring to Rule them all...

  17. #92
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Sto se tice licne spremnosti, smatram da bi svaki muskarac trebao da zna kako da ocisti pusku/pistolj i da puca iz istih , lov, ribolov, prezivljavanje. Ne radi drzave nego radi sebe, jer niko ne zna sta sjutra donosi.

    Dosta ljudi misli da sam lud Ali kad vec imam uslova sto da ne. Okrenite se oko sebe i evo da ne pricamo o naoruzanju, no vidite sta vi' je u frizideru i zamrzivacu i u slucaju da dodje do kraha slicnog 90im ili ukrajini sada koliko biste bili sposobni prezivjeti. Ja imam dovoljno zaliha da preteknem 7 mjeseci da ne izadjem iz kuce. Svaka bi kuca trebala imati jedno 15kg pirinca, 5kg secera, 10l ulja, 10kg soli, 5 baterijskih lampi, 2 lovnice, 2pistolja, pribor za pecanje. To spasava zivot i u ratu i bez rata a ne vojni rok
    Pa u vojsci se osim ribanja klozeta, kako neko reče, valjda uče rukovanju oružjem, preživljavanju i slično.
    Što se tiče zaliha u kući za toliko i toliko mjeseci, šta ako neko isključi struju i vodu, ako lift ne radi, a živi se na visočijim spratovima?
    Sve ima svoje za i protiv.

    Nek se neko ljuti ako oće, ali ipak je vojska svojevrsna "škola života", makar u našoj tradiciji i istoriji je bila i tu bi trebala ostati. Volio bih da se ona vrati!
    Last edited by SpongeBob; 22-10-14 at 20:23.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  18. #93
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    škola preživljavanja i rukovanja oružjem bi bila sasvim dovoljna, a za to je potrebno efektivnih mjesec dana
    She is only here to annoy herself!

  19. #94
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa makar bi se smanjio broj vikend ratnika, koji nisu sluzili vojni rok niti znaju ista o tome, ali su veliki zagrizenici NATO saveza, kao da je to skup nvo organizacija koja kad se nesto desi izadje na ulice sa transparentima i sjedne za tastaturu da protestvuje. I to su necija djeca za koju smatrate da treba da se bore za vas. Ali dobro, dvostruki standardi su standard kod nas
    LOL, zato su imam osjećaj i ovi što su protiv NATO-a uber ratnici al' preko tastature..

    Neko je pitao đe danas služiti vojsku? Lijepo u US marince: putuješ svuda po svijetu, posjećuješ zanimljive predjele, upoznaješ zanimljive ljude i onda ih ubijaš.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    škola preživljavanja i rukovanja oružjem bi bila sasvim dovoljna, a za to je potrebno efektivnih mjesec dana
    To je to.

    Nema potrebe da se ide po kasarnama da se o jadu zabavlja, i uce se zastarele metode i taktike koje nikad nikome nece trebati. Da ne dodajemo sipanje broma ili joda ili cega vec u hranu da se ne moze dobiti erekcija Mislim da bih od toga izludio
    One Ring to Rule them all...

  21. #96
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    To je to.

    Nema potrebe da se ide po kasarnama da se o jadu zabavlja, i uce se zastarele metode i taktike koje nikad nikome nece trebati. Da ne dodajemo sipanje broma ili joda ili cega vec u hranu da se ne moze dobiti erekcija Mislim da bih od toga izludio
    nema vojske bez discipline, gando, a ova nasa stoka se ne moze disciplinovati za godinu dana, ne za mjesec. prvi ja, kakva vojska brate. samo
    talas koji ne mozete zaustaviti


    ​1389

  22. #97
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Switzerland
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Vojni rok služi se 4-5 meseci i svake naredne godine po ri nedelje godišnje
    - Može da se odabere i da se odluži sve odjednom u izuzetnim slučajevima
    - Žene mogu dobrovoljno da služe vojni rok
    - Nakon vojske dobijate pušku i zapečaćenu konzervu sa 50 metaka.
    - Teritorijalno služenje vojnog roka
    - Komanda može da odredi vojnika za napedovanje do čina narednika ili poručnika

    švajcarska
    - ne dobija se vise 50 metaka, ukinuto prije nekoliko godina....a za pusku ti isto treba dozvola
    - ako si zaposljen za vrijeme trajanja vojnog roka i dalje dobijas 80% plate, ako nijesi zaposljen isto se dobija naknada za sluzenje vojnog roka
    - u slucaju da nijesi sposoban da odsluzis vojni rok, do svoje 35-e godine placas 3% godisnje plate ka "kaznu"
    Nisam Argentinac mada kazu da sam k'o Caniggia
    Znam Maradonu i sa njim cesto fudbal igram

  23. #98
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nista nam ne treba sluzenje vojnog roka. To je gubljenje godinu dana zivota. Ko hoce da se nauci disciplini nauce ga kuci roditelji ne treba mu vodnik da se dernja na njega.
    Nekima bas treba vodnik da se dernja ili ne daj boze kapetan, jer ne dobiju svi kuci vaspitanje kakvo bi trebalo. Ko ne voli disciplinu, moze da vidi alternativu. Samo im treba prici na pravi nacin a za neke drugi nacin ne postoji.
    Ne traje vojni rok 8-12 mjeseci zato sto toliko traje obuka. Obuka je trajala mjesec i po, a ostalo je sluzenje vojnog roka jer je drzava morala da ima odredjen broj regrutovanih/raspolozivih vojnika za ne daj boze.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  24. #99
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Smatram da je ovako ostavljen izbor za one koji žele da budu u vojci i žele izgraditi karijeru.
    Što se tiče služenja vojnog roka, čula sam dosta nekih priča koje ni malo nisu lijepe, pa je za mene to uklanjanje bespotrebne torture (za one koje to jeste)
    Ja sam, za razliku od tebe, cuo bas dosta lijepih uspomena vezanih za vojsku. Meni nije bilo ni malo lako, a nemam nikakvih negativnih komentara vezanih za vojsku. Procitao sam preko 10 knjiga, odigrao ne znam ni koliko partija saha, smrzavao se cuvajuci kamione i vjezbajuci pucanje po nezapamcenoj hladnoci (da mi je neko povukao uvo mislim da bi mu u ruku ostalo), svaki drugi dan neka obaveza: jedan dan dezurni, drugi dan pozarni, 3 mjeseca bez odlaska kuci zbog kazne...ali smo se u vodu svi zajedno drzali, muslimani i pravoslavci i vjeravatno je to presudilo na ovakav moj stav.
    Mislim da treba razgraniciti za ljude sa losim uspomenama: da im nije bilo lijepo ili im nije bilo lako.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  25. #100
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,037
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,537
    Thanked in
    3,115 Posts

    Default

    I sto je najvaznije, najeo si se pasulja kao nikad u zivotu
    nothing comes from violence and nothing ever could

Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Metalna konstrukcija od vojnog satora
    By DavidM in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 12-09-12, 16:27
  2. I: uvodjenje motora u saobracajnu
    By Anagastum in forum Vozila i oprema
    Replies: 16
    Last Post: 30-09-11, 12:32
  3. uvodjenje adsl-a, troskovi
    By cpu in forum Internet
    Replies: 3
    Last Post: 01-06-10, 13:27
  4. Nova dokumenta,ukidanje vojnog roka
    By srdjan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 21
    Last Post: 24-05-06, 07:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •