View Poll Results: Da li ponovo uvesti vojni rok?

Voters
145. You may not vote on this poll
  • Da

    81 55.86%
  • Ne

    64 44.14%
Page 1 of 10 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 228

Thread: Uvodjenje vojnog roka

  1. #1
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default Uvodjenje vojnog roka

    Gledam juce vojnu paradu Srbije, i bas mi je zao sto mi nemamo vojsku, sto su ukinuli vojni rok, mjesto gdje se postizu prave vrijednosti i gdje se postaje pravo musko. Moje misljenje je da imamo vojsku ne bi smo imali vndoje, klanove, pucnjave po gradu jer sve te zelje za kriminalom bi tamo bili izbijene iz glave, sto mislite vi?

  2. #2
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Moja generacija je bila prva koja nije sluzila vojni rok, prvo mi je bilo zao, ali posle cujem da je to baceno 9 mjeseci ili godinu, koliko na kraju bijase... Mada cojek se disciplinuje, stice navike koje ga odlikuju kasnije kroz citav zivot, tacnost, preciznost, istrajnost.
    Nekad je momke bilo sramota, a i njihove familije, ako iz nekog razloga, fizickog ili psihickog defekta, nije mogao sluziti vojni rok, kakav je ponos nekad vojska bila.
    Tu es mon héro!

  3. #3
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,100
    Thanks Thanks Given 
    103
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    ima srbija vojsku, pa ima i mnogo jače i organizovanije klanove.. sve ono što se viđelo na paradi, pospremio bi jedan brod usidren kilometrima daleko, tako da ono ima samo paradnu funkciju u današnje vrijeme..
    one vojne kobre što su juče paradirale pretučene su od žandarmerije prije par dana, toliko o ugledu..

    ja sam i dalje mišljenja da smo u CG trebali ostavit neki vid vojnog roka, makar 6 mjeseci, možda bi u nekom procentu neke klošare u pokušaju i prevaspitali, ali vojska košta, neko to treba plaćat..

    lično bih glasao za vojni rok, ali kad iz kuće, porodice izlaze degradirani i naučeni naopako, pitanje je koliko vojska to može ispravit, jer ranije je poštovanje vojnog kadra proizilazilo iz STRAHA od zatvora, batina.. danas se ni familije ne boje, no je nekima i bolje u KPD Spuž..

  4. #4
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    treba uvesti... ale da ne traje predugo, 3-6 mjeseci da se služi... da se nauče ovi klošari gađanju i pravilnom rukovanju oružjem, a ne ka sad- ispale na nekog 38 metaka i rane ga u nogu...tuga...

  5. #5
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Gledam juce vojnu paradu Srbije, i bas mi je zao sto mi nemamo vojsku, sto su ukinuli vojni rok, mjesto gdje se postizu prave vrijednosti i gdje se postaje pravo musko. Moje misljenje je da imamo vojsku ne bi smo imali vndoje, klanove, pucnjave po gradu jer sve te zelje za kriminalom bi tamo bili izbijene iz glave, sto mislite vi?
    Mislim da u ovome nema ni traga istine.
    1. Ne postoje univerzalne prave vrijednosti. Postoje samo vrijednosti koje se tebi dopadaju i vrijednosti koje se tebi ne dopadaju. Meni, a i većini Crnogoraca očigledno, vojska ne odgovara. I ne odgovara mi da mi neko drugi nameće svoje vrijednosti kao prave i da mi govori šta je pravo muško. Kome vojska odgovara, slobodan je da ide u vojsku.
    2. Ne postoji želja za kriminalom. Postoji želja da se ostvare određeni ciljevi koje neki ljudi misle da mogu da postignu kriminalnim aktivnostima. To je, između ostalog, problem loše ekonomije i lošeg obrazovanja. A loše obrazovanje je djelimično problem prouzrokovan lošom ekonomijom.

    Ako misliš da vojska može da pomogne u borbi protiv kriminalnog mentaliteta, zar nije bolje rješenje da kriminalce kazniš tako što bi dio kazne služili kao pripadnici vojske? To rade u Americi.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    566
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    mjesto gdje se postizu prave vrijednosti i gdje se postaje pravo musko. Moje misljenje je da imamo vojsku ne bi smo imali vndoje, klanove, pucnjave po gradu jer sve te zelje za kriminalom bi tamo bili izbijene iz glave, sto mislite vi?
    Mislim da ti nisi sluzio vojni rok.Slicno sam i ja zamisljao dok nisam odsluzio.Sve u svemu izgubljena godina dana zivota.Postoje normalno i dobre strane koje su danas izgubile smisao.Upoznavanje i Sticanje prijatelja iz meni drage SFRJ..Sve ostalo sto se tice vojnog roka bila je velika zabluda.Ipak,ostali su prijatelji iz tog perioda.U to sam siguran bez obzira na nova događanja.Sve ostalo nije vrijedno sjecanja.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by xxl View Post
    Mislim da ti nisi sluzio vojni rok.Slicno sam i ja zamisljao dok nisam odsluzio.Sve u svemu izgubljena godina dana zivota.Postoje normalno i dobre strane koje su danas izgubile smisao.Upoznavanje i Sticanje prijatelja iz meni drage SFRJ..Sve ostalo sto se tice vojnog roka bila je velika zabluda.Ipak,ostali su prijatelji iz tog perioda.U to sam siguran bez obzira na nova događanja.Sve ostalo nije vrijedno sjecanja.
    Nisam je sluzio jer je ukinut vojni rok. Govorim o tome da se tamo nauci pucanje iz raznog oruzija, kako reagovati u posebnim situacijama i td, Nisam rekao da se tamo ide kao u raj

  8. #8
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Nivo kriminala nema veze sa služenjem vojnog roka.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,830
    Thanks Thanks Given 
    4,706
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Ja prezalit ne mogu sto je ukinut vojni rok. Disciplina neka se stekne, navike neke i mislim da je velika glupost sto su ukidali to.

    Sent From My HTC M8
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  10. #10
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Podržao bih uvođenje vojnog roka samo kao opcionog. Nekome se ne gubi godinu dana, može i sam bez toga da razvije određene navike, sve je do mentalnog sklopa.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  11. #11
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Podržao bih uvođenje vojnog roka samo kao opcionog. Nekome se ne gubi godinu dana, može i sam bez toga da razvije određene navike, sve je do mentalnog sklopa.
    Do mentalnog sklopa? Znaci tipa Vndoja koji se buka po gradu prijeti policajcima i td, smjestiti u vojsku da odsluzi godinu dana, i tamo gdje se mora slusati starjesina gdje je niko i nista i gdje nema autoritet, mislis da bi smio da se buka kao po gradu? Ne batice, tamo bi se pobukao a onda bi zavrsio u vojni zatvor na nedelju dana i sa parcetom hleba + batinjanje 3 puta dnevno ali ono da ti kosti presloze i posle toga i ja mislim da bi se bukao igdje vise

  12. #12
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Do mentalnog sklopa? Znaci tipa Vndoja koji se buka po gradu prijeti policajcima i td, smjestiti u vojsku da odsluzi godinu dana, i tamo gdje se mora slusati starjesina gdje je niko i nista i gdje nema autoritet, mislis da bi smio da se buka kao po gradu? Ne batice, tamo bi se pobukao a onda bi zavrsio u vojni zatvor na nedelju dana i sa parcetom hleba + batinjanje 3 puta dnevno ali ono da ti kosti presloze i posle toga i ja mislim da bi se bukao igdje vise
    Ili bi jedva čekao da izađe i "izliječi" svoje frustracije na drugima.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Capitalist View Post
    Ili bi jedva čekao da izađe i "izliječi" svoje frustracije na drugima.
    Takav slucaj jos nije zabiljezen. Djed mi je bio pukovnik jugoslovenske narodne armije pa mi je pricao dok sam jos klinac bio sto se radilo u slucaju ne postovanja starjesina i kakvi su ljudi posle bili

  14. #14
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Opet mentalni sklop.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  15. #15
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Takav slucaj jos nije zabiljezen.
    Zar očekuješ da postoji zvanična evidencija o tome?

    Vidim da ti logika nije jača strana. Ispade da je vojni rok lijek protiv kriminalnog ponašanja.
    Ako su kriminalci i vojni rok postojali u istom periodu, logičan zaključak je da vojni rok ne liječi od kriminaliteta.

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Djed mi je bio pukovnik jugoslovenske narodne armije pa mi je pricao dok sam jos klinac bio sto se radilo u slucaju ne postovanja starjesina i kakvi su ljudi posle bili
    Da li je tvoj djed lično pratio živote svih vojnika koji su prošli obuku?
    Last edited by Capitalist; 17-10-14 at 11:35.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Capitalist View Post
    Zar očekuješ da postoji zvanična evidencija o tome?

    Vidim da ti logika nije jača strana. Ispade sad da je vojni rok lijek protiv kriminalnog ponašanja.
    Ako su kriminalci i vojni rok postojali u istom periodu, logičan zaključak je da vojni rok ne liječi od kriminaliteta.


    Da li je tvoj djed lično pratio živote svih vojnika koji su prošli obuku?
    Ni jedan od kriminalaca nije sluzio vojni rok, ne vodi se evidencija ali obicno novinari kada opisuju nekog kriminalca kazu sve detalje njegovog zivota i td a tu se navede i je li sluzio vojni rok i gdje ga je sluzio. Licno zivote vojnika pratio nije ali je znao svako ime i prezime vojnika na pamet, pa kada bi neko nesto uradio od njih vjerovatno bi izasao i na TV

  17. #17
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ne podrzavam vojni rok,ulica bi trepljela.Bilo bi to pogubnih dana za mene i zabjelski asfalt.Ukoliko zelite da vidite sto je prava disciplina i postovanje osjetite puls asfalta budite dio prave ekipe.

  18. #18
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ni jedan od kriminalaca nije sluzio vojni rok,ne vodi se evidencija
    Kako znaš kad se ne vodi evidencija?

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    ali obicno novinari kada opisuju nekog kriminalca kazu sve detalje njegovog zivota i td a tu se navede i je li sluzio vojni rok i gdje ga je sluzio.
    Znači polazimo od nekoliko pretpostavki:
    1. Svaki kriminalac je vremenom uhvaćen
    2. Mediji govore o svim uhvaćenim kriminalcima
    3. Novinari raspolažu svim činjenicama, iznose sve činjenice, nikad ne lažu i nikad ne griješe.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  19. #19
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Capitalist View Post
    Kako znaš kad se ne vodi evidencija?


    Znači polazimo od nekoliko pretpostavki:
    1. Svaki kriminalac je vremenom uhvaćen
    2. Mediji govore o svim uhvaćenim kriminalcima
    3. Novinari raspolažu svim činjenicama, iznose sve činjenice, nikad ne lažu i nikad ne griješe.
    Ti ces ici iz krajnosti u krajnost da dokazes da si u pravu, e sad ne znam da li je to strah od vojske ili mislis da si neki autoritet pa ne bi mogao da podneses naredbe od drugih ne znam

  20. #20
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ti ces ici iz krajnosti u krajnost da dokazes da si u pravu, e sad ne znam da li je to strah od vojske ili mislis da si neki autoritet pa ne bi mogao da podneses naredbe od drugih ne znam
    Ovo je samo logička dekonstrukcija tvog katastrofalno nelogičnog argumenta. Ne moram da dokažem da sam u pravu kad je mnogo lakše da dokažem da ti nisi. Upravo sam to i uradio.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Capitalist View Post
    Ovo je samo logička dekonstrukcija tvog katastrofalno nelogičnog argumenta. Ne moram da dokažem da sam u pravu kad je mnogo lakše da dokažem da ti nisi. Upravo sam to i uradio.
    Jedini logican zakljucak ovdje je da si bukvalista jer si sve bukvalno shvatio

  22. #22
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Jedini logican zakljucak ovdje je da si bukvalista jer si sve bukvalno shvatio
    Onda objasni svoj stav na precizniji način. Kad kažeš nijedan kriminalac, to ne ostavlja mnogo prostora za širu interpretaciju. Nijedan je veoma specifično kvantitativno određenje.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne...

  24. #24
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Damascus
    Posts
    340
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kakav crni vojni rok.

  25. #25
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Apsolutno sam za uvodjenje sluzenja vojne obaveze stim da ona traje najvise sest mjeseci i sa mogucnocsu ,,otplate,, sluzenja tj da imate izbor da platite da ne bi sluzili obavezu.

Page 1 of 10 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Metalna konstrukcija od vojnog satora
    By DavidM in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 12-09-12, 17:27
  2. I: uvodjenje motora u saobracajnu
    By Anagastum in forum Vozila i oprema
    Replies: 16
    Last Post: 30-09-11, 13:32
  3. uvodjenje adsl-a, troskovi
    By cpu in forum Internet
    Replies: 3
    Last Post: 01-06-10, 14:27
  4. Nova dokumenta,ukidanje vojnog roka
    By srdjan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 21
    Last Post: 24-05-06, 08:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •