Page 9 of 113 FirstFirst ... 56789101112131959109 ... LastLast
Results 201 to 225 of 2811

Thread: Republika Srbija - unutrašnja i spoljna politika

  1. #201
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dizajner View Post
    Prvi si ti meni psovao srpsku majku,iako je Srbija igrala sa Kosovom,a ne Crnom Gori.Braneci Albance meni si psovao srpsku majku,pa sam ti samo vratio.
    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Zašto lažeš. Zakuni se Ostroga ti da sam ja tebe prvi :grin:
    I ajde iskopiraj da sam te uopšte tako opsovao. I ja se isključujem sa foruma zauvijek
    Postujte PM-ove pa da vidimo ko je za šut kartu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #202
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Dobro ste zaključili da su sadašnji lideri Srbije četnici (ne znajući ni što znači ta riječ i kako su nastali) sa velikosrpskim idejama i ratnom prošlošću, dok u okruženju je sve med i mlijeko

    Recimo kod nas sadašnji lideri su organizovali i ohrabrivali napade i pljačkanje, a optuženi su i za deportaciju muslimana, a kao što znamo nisu ni krili želju za pomjeranjem granica, da ne spominjemo kriminal.
    Koliko DPS dobija na izborima? Znači li to da je skoro polovina stanovništva CG lopovi i ubice?
    Hrvatska, slavi 'Oluju', uskoro će biti i vojne parade u tu čast, jedna zemlja članica EU i NATO slavi teroristički akt i etničko čišćenje, treba li ih bombardovat?

    Smiješni ste

    Od kada se dogodio incident u BG, na ovom forumu se najviše priča o Šešelju, Slobu, velikoj Srbiji, a na ulicama Crne Gore se slavi velika Albanija, super
    DPS bio na vlasti koliko mu ja dobra želio, ali da budemo iskreni sve te gnusnosti je radio dok su mu šefovi bili u BG (slučajno su i sad na vlasti u Srbiji)
    Da Milo nije promijenio ploču kad je osjetio da se skupila kritična masa kojoj je puno spolovilo Beograda i uprtih cijevi srpskih tenkova put nas jednostavno ne bi bio na vlasti.


    Štio se tiče tih koji skandiraju Velikoj XY koja na mapi ima i dio ove zemlje sve bi ih iza rešetaka.

    Tebi je problem ideja Velike Albanije ali zato nemaš nikakav problem sa Velikom Srbijom dok su meni to apsolutno iste stvari jer su obje neprijateljske prema mojoj zemlji.








    Što se tiče tvrdnje budale da većina Crnogoraca mrzi Srbe problem je dijametralno suprotan. 20% građana Crne Gore tkz. poosrbice ili crbi (ja ih volim nazivati wannabe srbi) mrze Crnu Goru, a ne pada im na pamet da pokupe svoje prnje i odu iz nje. Više građana Crne Gore mrze zemlju koja im je dala to što imaju (bez obzira kako malo to bilo) nego što mrze Srbe. Dotičnu budalu je vjerovatno šutnula neka Crnogorka ili mu je neki Crnogorac dao po labrnji zbog lajanja pa se u nedostatku cojones prazni na tastaturi.

    Jedan od boljih pokazatelja je odnos prema reprezentaciji. Wannabe srbi od kojih su 90% njih do juče bili Crnogorci, (prelomna tačka je bio miris krvi na prostoru SFRJ i otvoren prostor za divljanje i krađu) navija protiv reprezentacije zemlje u kojoj je rođen u kojoj živi i koja mu je dala sve što ima navijaju PROTIV Crne Gore (Ne ZA protivnika već PROTIV Crne Gore)

    Što se tiče mojih i meni sličnih osjećanja mržnje i ljubavi prema Srbima apsolutno su ista kao i prema Hrvatima, Bošnjacima, Albancima, Muslimanima itd... u prevodu zabolje me spolovilo za sve njih.


    Jedan rođak koji je Srbin (sa velikim S ) mi je isto rekao da ne volimo Srbe zbog toga što na TV-u nije bilo nekog meča Đokovića.
    Odgovorio sam mu "kada je bila utakmica Crna Gora-Engleska vi ste prenosili Albanija-Mađarska" on je prokomentarisao "šta nas zabolje za vaš fudbal". Ali zato očigledno nas treba da interesuje najdosadniji sport na planeti jer igra Srbin


    Takav odnos sam sreo kod dosta osoba, ako mene zabolje za Srbe i Srbiju to automatski znači da ih mrzim.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #203
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Više ih je briga oko patriotizma i nacionalne samoprezentacije, a manje jesu li im đeca gladna i znaju li čitati i pisati. Patriotizam je štetna pojava koja uvijek dovodi do sukoba i uništenja onoga što je društvo uspijelo izgraditi do tada. Nikada to bolje nije dokazano nego tokom naših ratova devedesetih. I ljudi još nisu naučili lekciju.
    Znači tebi ne bi bio problem da nas neko ponovo okupira (Njemačka, Italija ili Srbija) dok god to ne utiče na tvoj život ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #204
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    ako bi mogli ovi prvi ikako...
    She is only here to annoy herself!

  5. #205
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Znači tebi ne bi bio problem da nas neko ponovo okupira (Njemačka, Italija ili Srbija) dok god to ne utiče na tvoj život ?
    Naravno. Doklegod ne ugrožavaju moju egzistenciju i ne traže od mene da se borim i ginem na njihovoj ili bilo čijoj strani onda neka im je sve do Kosova ravno. Plaćat ću njima porez kao što ga plaćam sada. Nije me apsolutno briga ko vlada doklegod ima mira, posla, obrazovanja i novca da se zaradi. kažem ti ja ne gledam na državu kao na nekakvu svetinju koju treba braniti već kao na organizaciju koja mi pruža usluge koje ja plaćam dijelom svojih prihoda (porezom). Te usluge su: školovanje za moju djecu, zaštita moje imovine kroz policiju, socijalna pomoć ako mi se ikada desi da zaglavim, dovoljno prilika da napredujem u poslu ili da ga nađem, medicinska zaštita, i slično.

    Ja plaćam porez da bih to imao i posve me briga kome plaćem porez doklegod to imam.


    Meni je država samo poslovni partner i ništa drugo.

  6. #206
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,213
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Posle ove utakmice Srbija - albanija gadjali pekare sto drze albanci bilo neko ubistvo u neku selendru sve su pofatali sve rijesili u roku od 24h

    A kod nas se ubijaju pucaju i nikad se nista nije rijesilo...

  7. #207
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    I za kraj: Ima li moderatora na ovoj temi?
    Debelo se skrenulo sa teme i treba slobodno pobrisat zadnjih par strana.
    Last edited by Hari Krisna; 23-10-14 at 08:24.

  8. #208
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Мени и даље нико да објасни по чему су националистичке и великодржавне идеје априори лоше ?

  9. #209
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Мени и даље нико да објасни по чему су националистичке и великодржавне идеје априори лоше ?
    Biće da je po tome što njihova realizacija podrazumijeva mijenjanje granica a kod nas i za pola metra nekog kamenjara u nekim čukama padaju glave.
    Biće da je po tome što se to i u II sv. ratu i u devedesetim potvrdilo.

    No, ako si onaj koji uživa u prolivanju krvi, a kakvih nam dokazano ne nedostaje, onda su te ideje za tebe dobre.

    I zašto se ovaj zanosi u dizajniranju pa stalno kroji neku polovinu Crne Gore po svojoj mjeri. Polovinu, od zvanično ni trećine. Alhemija anemičnog nacionalizma
    Last edited by Superhik; 23-10-14 at 02:13.

  10. #210
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    I za kraj: Ima li moderatora na ovoj temi?
    Debelo se skrenulo sa teme i treba slobodno pobrisat zadnjih par strana.
    Ima moderatora ali je sva prilika da neće biti ovih "novih" forumasa koji nikako da shavte da je odje kultura dijaloga obavezna

  11. #211
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    1,324
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Nikome ne mozes zabraniti skandiranje, bar da ja znam nikada kazni za to nije bilo
    evo da se i ja javim ....mozes ,mozes sjetimo se kosarke Crna Gora -Srbija u PG. sta mislite, da smo mi kulturni mnogo pa nijesmo zvizdali srpskoj himni nego aplaudirali ono spontano aaa? ili je bila direktiva u pitanju (tipa neki papir sa uputstvima kako navijati )..samo jos jedna recenica nevolim da komentarisem politiku...
    znate onaj film i frazu iz njega : "MI SMO BORGOVI! BICETE ASIMILIRANI!OTPOR JE UZALUDAN! E takvo je stanje svijesti u nasoj CG! dok u bratskoj Srbiji nije.nijma ako se vlast ne svidja prvo je mijenjanj na izbore ,ako se izbori kradu ili laziraju,kupuju ,onda uzmu *****vu motku pa ih poceraju sve iz fotelja!!!dali je u nasoj CG isto?
    TopCom servis Podgorica i Niksic

  12. #212
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poznate kazne za prekid meca Srbija-Albanija,
    Mec registrovan 3:0 za Srbiju,ali su im bodovi oduzeti zbog upada navijaca.FSS kaznjen 100 000 + 2 utakmice bez gledalaca.Albanski savez kaznjen samo sa 100 000 eura.


    Nakon svega moze se reci da je Albanija drasticno ostecena zato sto bi najvjerovatnije dobila utakmicu,imali su neke sanse(jednu 100%) i pritisli su bili Srbiju.
    Srbija moze pjevati s obzirom da za 40. minuta nije mogla dati gol,iako ima,vjerovali ili ne,cak 20 puta skuplje igrace od Albanije po trzisnoj vrijednosti.Srbiji su konkurenti za baraz Albanija i Jermenija,pa obzirom da je Albanija ostala bez bodova u Bg i dalje je sve otvoreno.
    Srbija je iz 2 meca sa Jermenijom i Albanijom racunala na 6 bodova,a osvojila je samo 1 bod. Advokata vidim niko ne krivi,ni srpski mediji,ni navijaci,niko.
    Last edited by dizajner; 24-10-14 at 10:16.

  13. #213
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,556
    Thanks Thanks Given 
    1,957
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    The UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body has announced that Albania have forfeited their qualifier in Belgrade 3-0 while Serbia are deducted three points.

    Glupava odluka
    Tu es mon héro!

  14. #214
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    UEFA: Srbiji pobeda bez bodova!
    petak 24.10.2014. | 10:00
    Disciplinska komisija UEFA registrovala je prekinuti meč Srbija – Albanija pobedom naše selekcije od 3:0, ali je i oduzela tri boda našoj reprezentaciji.


    Određena je i kazna FSS, pa će naredna dva meča kod kuće naša reprezentacija igrati pred praznim tribinama.

    FSS će morati da plati i 100.000 evra, baš kao i FS Albanije.

    Pisano obrazloženje donesenih odluka Kontrolne i disciplinske komisije UEFA biće dostavljeno FSS u narednih peta dana, pa ćemo tek tada znati na osnovu kojih činjenica su pomenute kazne izrečene.

    Od dana prijema kompletno obrazloženih odluka, obe strane će imati rok od tri dana da najave žalbu Komisiji za žalbe UEFA. Posle podnošenja najave žalbe, obe strane će imati rok od pet dana da iste dostave nadležnom organu UEFA.

    FSS će u 13h imati sastanak kolegijuma nakon kojeg će najverovatnije izdati saopštenje, rekao je za B92 predsednik saveza Tomislav Karadžić.

    Utakmica između Srbije i Albanije prekinuta je 14. oktobra pred kraj prvog poluvremena, kada se iznad terena stadiona Partizana pojavila bespilotna letelica, dron, sa zastavom takozvane Velike Albanije, nakon čega su usledili incidenti.
    IZVOR.B92

  15. #215
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Kako Aleksandar Vučić ulazi Skupštinu?
    Svi poslanici aplaudiraju! Prekida se govor kolege poslanika!



  16. #216
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Blic" saznaje: Karadžić najavio ostavku!
    Blic

    Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić najavio je da će podneti ostavku do kraja dana, saznaje "Blic".




    Povodom odluke UEFA da reprezentacija Srbije bude žestoko kažnjena nakon incidenata na stadionu Partizana i prekida meča sa selekcijom Albanije, prvi čovek našeg fudbala saopštio je članovima odbora FSS da se povlači.

    Karadžić će to zvanično obelodaniti do kraja dana i gotovo da ne postoji šansa da se predomisli.



    Srbija je kažnjena oduzimanje tri boda u kvalifikacijama za EURO2016, iako je susret sa Albanijom registrovan rezultatom 3:0 za "orlove", koji će naredna dva meča na putu za šampionat u Francuskoj, sa Danskom i Jermenijom odigrati na svom terenu pred praznim tribinama.

    Poslato sa HUAWEI P7-L10 koristeći Tapatok 2

  17. #217
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Ništa od ostavke - reče Karadžić. Vučić kao Kim Džong!

  18. #218
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Postoji poseban podforum za fudbal :!:

  19. #219
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    281
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MRDzA View Post
    Kako Aleksandar Vučić ulazi Skupštinu?
    Svi poslanici aplaudiraju! Prekida se govor kolege poslanika!


    Aplaudirali su samo poslanici njegove stranke.

  20. #220
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A njih je najviše… mada, bilo je tu i onih koji su aplaudiralini Milloševiću… i Đinđiću… i Tadiću… .sada evo Vučiću…


    … ma, Srbija breee
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  21. #221
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I treba da mu se aplaudira. I ne samo SNS-ovci, već i ostali. Ono što je on počeo da radi i radi su konačno reforme i korak naprijed.
    Više je Srbija napredovala za par godina sa Vučićem na čelu nego što su žuti radili godinama.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  22. #222
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Samoreklamerstvo i patetika koji su evidentni u nastupu gdina Vučića me iritiraju, no mora se priznati da pokazuje daleko više hrabrosti i odlučnosti nego njegovi prethodnici u sprovođenju potrebnih reformi.

  23. #223
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Samoreklamerstvo i patetika koji su evidentni u nastupu gdina Vučića me iritiraju, no mora se priznati da pokazuje daleko više hrabrosti i odlučnosti nego njegovi prethodnici u sprovođenju potrebnih reformi.
    Ne znam koji je to napredak kad su plate u Srbiji ostale iste,cak i nize u nekim sektorima.

    U svim zemljama svijeta postoji kriminal i on se ne moze iskorijeniti.Amerika pliva u kriminalu.Ali sve je lakse ako je standard stanovnistva veci,ili bar pristojan.Ove balkanske zemlje zaista ne znam cemu sluze,koja je svrha postojanja Srbije,CG,BiH,Kosova,Albanije...? Zemlje koje su bile vjekovima pod okupatorom,i kad su se konacne oslobodile,umjesto da budu bolje,one su jos gore nego dok su bile okupirane.

    Vucic moze pricati sta hoce,ali plate su iste ili cak manje.

  24. #224
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu plate da skoče za par godina, pa ne znam kakav stručnjak svjetskih razmjera da dođe na čelo države. Vučić za razliku od prethodnika makar nešto radi, a ne gura probleme pod tepih. Reforme su dugotrajan i bolan proces koji zahtijeva mnoga odricanja i stezanja kaiša. Ali ne sumnjam u njegovu sposobnost da će koliko toliko popraviti stanje.
    I pošto se ovdje neki kao argumentima "gađaju" nekakvim neprimjerenim montažama, evo jedne i od mene, al nije montaža...



    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  25. #225
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A koji su to problemi koji su "gurani pod tepih" a spasilac Vucic ih kao resava? Ja nijedan problem Srbije ne vidim,osim katastrofalnog zivotnog standarda.

    Vucic me podsjeca na nase domace politicare.Oni su eksperti za sve,doktori demokratije,reformi,mira,tolerancije,evropskih integracija,patriotizma,drzavotvornosti...u svemu su uspjesni.Jedino nisu uspjesni u povecanju plata.Pa nam 80% gradjana radi za 200-300 eura.Ili uopste i ne rade jer su nezaposleni.

Page 9 of 113 FirstFirst ... 56789101112131959109 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Republika Hrvatska - unutrašnja i vanjska politika
    By starwalker in forum Politika generalno
    Replies: 187
    Last Post: 04-04-24, 08:42
  2. Spoljna politika Crne Gore
    By Jal Cargo in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 05-03-20, 10:52
  3. Spoljna politika Crne Gore
    By Jal Cargo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 10-06-14, 12:20
  4. P: PSP 1000 - 90 eura. PS3 igre, cijene unutra
    By chatnick in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 28-08-11, 11:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •