Page 12 of 113 FirstFirst ... 289101112131415162262112 ... LastLast
Results 276 to 300 of 2824

Thread: Republika Srbija - unutrašnja i spoljna politika

  1. #276
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,064
    Thanked in
    1,301 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Ja isto u BG kad sam sletio, carinik me je dugo gledao, i rece da nikad nije vidio nas pasos.

    E cujes im price, ko da su isli na Novi Zeland. Malo nasih ljudi ide u Dizeldorf, sve se bojim.
    Ne vidim cemu sarkazam? Sa 37 godina najmanje sto zelim je da nesto izmisljam, samo sam podijelio nesto sto sam licno dozivio...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  2. #277
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    U Kragujevac kao gradonačelnik silu na sramotu postavljen Nikolićev sin
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #278
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,956
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ti porediš cijenu pića u npr. Apatinu i u turističkom mjestu na moru ! ?
    Ako porediš cijene poredi iz sličnih mijesta npr. cijenu u Budvi vs cijenu na Zlatiboru
    Šta ćeš, živim u Budvi i cjene su te koje jesu, zadnjih par godina idem u Apatin jer mi je tamo tazbina pa mi je to najlakše za uporedit. Svojevremeno dok sam češće išao u Beograd u Knez Mihajlovoj u ,,Plato'', još ako je živa muzika, cjene su bile dosta veće nego u Budvi , tamo nisam bio ima pet godina pa ne mogu da poredim, a npr. najskuplju kafu sam platio u Solunu (7 eura).

  4. #279
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,785
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    U Kragujevac kao gradonačelnik silu na sramotu postavljen Nikolićev sin
    Prvi je zabio onomad noz u ledja SPO-u i sklapao je koalicije moguce i nemoguce sto ga je drzalo 14 godina je ukupno proveo na mjestu gradonacelnika taj Verko.
    Ima neke pravde u tome sto su ga prodali bas odbornici SPO-a i jbg ko se maca laca od maca i pogiba.
    On je funkcionisao po principu tasa na vagi u republickom parlamentu pa je na taj racun nesto i namakao za sebe i Karagujevac ali sad medjutim kad je u Srbiji jednopartijska vlast svuda ta sema mu ne prolazi.
    Ne moze se na istu foru do groba
    Sad malo ona sto rece Mirko Topalovic!

  5. #280
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Pišanje po Vučiću i populizmu koji pali kod većine naroda:

    http://www.tarzanija.com/korekcija-p...rpskog-biraca/

    Jeste da je tarzanija sajt kome je primarna svrha sprdnja, ali se tu i tamo kao kroz zajebanciju, dohvate i nekih ozbiljnijih stvari.

    Na youtube-u su brisani klipovi na kojima je Vučiću montiran supermenov plašt kad je "spašavao" ono dijete iz snijega. Ne bi me čudilo da zbog ove slike na kraju neko najebe.


    Meni zanimljiv detalj: Sa svega 25,66% glasova od ukupnog broja birača i 48,35% od broja izašlih, Vučićeva koalicija ima 63,2% mandata u parlamentu tj. malo im fali za dvotrećinsku većinu.
    Zbog izbornog praga od 5% izašlih za ulazak u parlament, "propalo" je oko milion glasova. Čak i sa ovom relativno malom izlaznošću (53%) da bi partija ušla u parlament trebalo joj je 180,000 glasova. Partija sa 179 hiljada glasova ili manje koliko i da ih nema.
    Last edited by ASC; 30-10-14 at 12:53.

  6. #281
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Na youtube-u su brisani klipovi na kojima je Vučiću montiran supermenov plašt kad je "spašavao" ono dijete iz snijega.
    Ne mogu da nađem na youtube-u pola epizoda Utisak Nedelje
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #282
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Zato Kesića ne miču



    Na 6:35 počinje da prži Vulina
    Last edited by chucknorris; 30-10-14 at 11:39.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  8. #283
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Zato Kesića ne miču
    On vodi humorističku emisiju koju niko ne shvata ozbiljno (i pored toga što je satira u glavnom ozbiljna ), a Olja Bećković je bila zaeban igrač
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #284
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Neće ni Kesić dugo. Izgleda i kraj za 'Kažiprst'.
    In vino veritas

  10. #285
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,785
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Nama je to tesko da razumijemo jer imamo sijaset nezavisnih televizija koje po cijeli dan prave sprdnju na racun Mila velicanstvenog!

  11. #286
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Nama je to tesko da razumijemo jer imamo sijaset nezavisnih televizija koje po cijeli dan prave sprdnju na racun Mila velicanstvenog!
    Mi barem imamo dnevne novine Vijesti i TV Vijesti koje svako malo pljuckaju na Kralja pa ne znam da li je što ukinuto. Ovamo je ukinuta TV NOVA (ne emisija već čitava TV stanica), Olji Bećković je stavljena brnjica, ukidaju se radio emisije, Facebook nalozi se pročešljavaju, sajtovi misteriozno padaju.
    Gospodar Milo je početnik u odnosu na Vučića i kompaniju, oni su davno prošli dječije bolesti kroz koje naš dragi Vođa prolazi zadnjih godina tj. fizički obračun sa novinarima.



    Mali je doktorirao još davne 1998
    Last edited by Rakun; 30-10-14 at 19:54.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #287
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne mogu da nađem na youtube-u pola epizoda Utisak Nedelje
    Dok ovo istovaranje stoji neka micu.Ovo bih mogao da gledam dva puta dnevno ,steta sto nemamo nekoga da ovako istrese ove nase sline.

    Ali momak sa komentarom izdominirao kakav vizionar

    a sad sledi UKIDANJE UTISKA NEDELJE....kao što je i RAZGIBAVANJE UKINUO....



    Last edited by PrijekiLijek; 30-10-14 at 20:39.

  13. #288
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,808
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,031
    Thanked in
    1,796 Posts

    Default

    По мојој оцјени и није нека штета што се уводи дисциплина у медије у Србији.
    12 година су слободно јахали, били креатори јавног мишљења, били средство за владање Србијом, а за то вријеме Србија није ништа постигла, већ је докусурена.Ово не важи за Бранкицу Станковић и њену екипу, као и за још пар новинара.
    Елем, Вучићу свака част што је за кратко време, успео да консолидује власт и уведе неки ред и дисциплину у Србији.Сад мора да уведе и рад.
    Мада не би било лоше да свеже оног његовог бијесног пса Вучичевића...
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  14. #289
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Dok ovo istovaranje stoji neka micu.Ovo bih mogao da gledam dva puta dnevno ,steta sto nemamo nekoga da ovako istrese ove nase sline.

    Ali momak sa komentarom izdominirao kakav vizionar

    a sad sledi UKIDANJE UTISKA NEDELJE....kao što je i RAZGIBAVANJE UKINUO....



    Davno sam sačuvao za svaki slučaj
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #290
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,785
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Evo AirSerbia na danjasnji dan prevezla dva miliona ljudi sto je najveci broj putnika jedne kompanije nastale na ex YU prostorima od 1991 godine.
    Poredjenja radi 2005 JAT je za cijelu godinu prevezao milion putnika.
    Rekao bih da taj posao sa Arapima i JAT-om nije krenuo lose sto je za Vucica plus ,

  16. #291
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    По мојој оцјени и није нека штета што се уводи дисциплина у медије у Србији.
    12 година су слободно јахали, били креатори јавног мишљења, били средство за владање Србијом, а за то вријеме Србија није ништа постигла, већ је докусурена.Ово не важи за Бранкицу Станковић и њену екипу, као и за још пар новинара.
    Елем, Вучићу свака част што је за кратко време, успео да консолидује власт и уведе неки ред и дисциплину у Србији.Сад мора да уведе и рад.
    Мада не би било лоше да свеже оног његовог бијесног пса Вучичевића...
    Sarkazam ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #292
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Вучић ми је био одвратан, а онда је укинуо Пешчаник и Ољу Бећковић

    Сад ми је и даље одвратан, али мало мање

  18. #293
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Po većinskom mišljenju ovdašnje opozicije a i pozicije i opozicije u bratskoj Srbiji, u CG je glavni problem to što mi koji sebe smatramo Crnogorcima nećemo da priznamo da smo Srbi.

    Olja - Srpkinja
    Tata Matija - Uber Srbin
    Vučić - Srbin
    ...i da ne nabrajam dalje.
    Reklo bi se da su u Srbiji sve Srbi u pitanju, znači li to da ipak ne bi bilo sve kao u raju i da svi u CG istetoviramo kokarde i zamašemo Srpskim zastavama?

  19. #294
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Putin - Srbin
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  20. #295
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    FOLIRANT!

    Aleksandar Vučić – Nisam ja veliki predsednik, ne prostiru mi crven tepih, nego idem u blato!

    http://www.vzstudio.me/youtube/aleksandar-vucic-nisam-ja-veliki-predsednik-ne-prostiru-mi-crven-tepih-nego-idem-u-blato/

  21. #296
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Last edited by ASC; 03-11-14 at 02:48.

  22. #297
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  23. #298
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    IN MEMORIAM: General Veljko Kadijević – Poslednji ministar odbrane u EX-YU!


    INTERVJU U MOSKVI 2007. GODINE
    http://www.vzstudio.me/youtube/in-me...brane-u-ex-yu/


    MOSKVA – Poslednji ministar odbrane SFRJ, general armije u penziji, Veljko Kadijević umro je u Moskvi u 89. godini.
    Prvi čovek JNA, odnosno savezni sekretar za odbranu, bio je od 1988. godine do 8. januara 1992, kada je penzionisan. Posle pada Slobodana Miloševića sa vlasti 2000. godine, Kadijević je od 2001. živeo u Rusiji, gde je pobegao pošto mu je od Haškog tribunala stigao poziv za svedočenje. U Rusiji je sedam godina živeo kao izbeglica, a 2008. godine dobio je rusko državljanstvo ukazom predsednika Dmitrija Medvedeva.


    Vukovar i Dubrovnik


    Bio je ministar vojni tokom borbi sa hrvatskim snagama u Vukovaru i bombardovanja Dubrovnika, a Hrvatska je protiv njega podigla optužnicu za zločine protiv civilnog stanovništva. Hrvatska je tražila od Rusije da joj izruči Kadijevića pre nego što je dobio rusko državljanstvo, ali je zvanična Moskva to odbila.


    Demonstracije 9. marta


    Kadijević je bio ministar odbrane i kada je JNA 9. marta 1991. godine uslišila Miloševićevu molbu i izvela tenkove na ulice Beograda, čime je doprinela gušenju velikih demonstracija opozicije, koju je predvodio SPO Vuka Draškovića i koja je zahtevala ostavke čelnika Radio-televizije Srbije. Nekoliko dana kasnije tajno je otputovao u Moskvu na konsultacije. U svojoj knjizi „Kontraudar – moj pogled na raspad Jugoslavije“, Kadijević je optužio Vašington da je bio glavni koordinator raspada Jugoslavije. Kadijević je verovao da su samoupravni socijalizam i Jugoslavija najbolje rešenje za narode SFRJ.


    INTERVJU U MOSKVI 2007. GODINE
    http://www.vzstudio.me/youtube/in-me...brane-u-ex-yu/

  24. #299
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

  25. #300
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    http://pescanik.net/srafovi-u-mesari...mijera-vucica/
    Šrafovi u mesari – fantomski posao premijera Vučića

    Subota – dan za odmor i spavanje. Ali, nema ništa od toga, jer ćerkica me budi u 8 ujutro: „Baka te zove na Skajp, dođi brzo“. Šta je sad, zabrinuh se, da nisu loše vesti? Otkad sam 2003. došao u London, majka i nije baš imala običaj da me budi vikendima. Opraštam joj, pomislih cinično, u Srbiji je dan u punom naletu, jedan sat unapred, 9 sati i jeste pristojno vreme za poziv.
    „Sine, premijer nam je radio baš tu kod tebe i pre nego što je postao student! U gvožđari, prodavao šrafove! Na Gloster Roudu, sad ću da ti pročitam tekst…“ I pre nego što sam uspeo da dođem sebi, onako sanjiv, i povežem o čemu se radi, majka mi pročita naslovnu Blica i ceo tekst unutra. Majka inače nije politički zainteresovana, često i ne glasa, ali nije da ne voli srceparajuće životne priče. Čula je da je premijer pošten i svidelo joj se kako je počeo da zavodi red, pa je na prošlim izborima glasala za njega. Otuda verovatno i ovo oduševljenje saznanjem da je premijer nadničio baš u mom kraju. On je još davne 1988. godine radio kod Indijca, kao mladić, pre nego što se vratio i upisao studije u Srbiji. Zarađivao je 2 funte na sat, ali pošto se ubrzo pokazao dobrim, digli su mu platu na 2 i po funte. Gazda je prodao lokal pre par godina, ali tu su radnici koji se Vučića sećaju od pre 25 godina, ali koji ne mogu da dokuče da li je premijer na Miloševićevoj ili onoj drugoj strani političke ponude. Ima i slika, „Jack’s Hardware Homeware”šopa, gde je premijer radio – veli mi majka. Otvorim sajt Blica i vidim naslovnu print izdanja:



    Pa ja znam ovu radnju sa slike! Živim dve ulice dalje i svako jutro prolazim pored nje, na putu do Gloucester Road tube (metro) stanice. Tu hvatam Piccadilly liniju, pravac do King’s Crossa, gde mi je kancelarija. Iako mi je ovo dnevna rutina u poslednjih šest godina, nikad se nisam previše zagledao u „Džekovu“ svaštaru. Doduše, mislim da sam jednom tu svratio da kupim izolir traku. Davno beše, valjda me sećanje dobro služi.
    I do podneva sam maltene potisnuo celu priču u zaborav, uprkos majčinom oduševljenju. Velika stvar – radio u mom kraju, čuj… Ali, ne dade mi đavo mira, pa par sati kasnije na stepeništu zgrade, tokom kraćeg razgovora sa komšijom Džonom, pomenuh slučaj: „Znate li da je naš premijer radio u „Džekovoj svaštari“, ovoj na Gloucester Roadu, još 80-ih?“ Gospodin Džon, stariji džentlmen koji se celog svog života nije selio iz ovog kraja, sa iznenađenjem zapita: „Jack’s… misliš na Chard & Sons radnju? Zar tu nije bila mesara 80-ih?” “Ne znam zaista, ne sećam se dobro Londona iz tog perioda”, odgovaram sarkastično. Osamdesetih sam se igrao u pesku, u Kragujevcu. “Nisam baš siguran”, sumnjičavo dodade Džon, pa pređosmo na priču o Murinjovom Čelsiju i transferima.
    Nešto kasnije tog popodneva setih se opaske o mesari. Prolazeći pored radnje, zagledah se u zgradu, i zaista – ugravirano u zidu stoji “Chard&Sons”, očigledno ime nekadašnje radnje. Pretražih malo po internetu da pogledam njen istorijat, a jedino što sam uspeo da pronađem jeste jedna stara fotografija:



    Mesara, zaista. Nemoguće da premijer laže, pomislih, možda je fotografija prilično stara. Možda se mesara zatvorila 60-ih, 70-ih, pa i početkom 80-ih, pa je „Jack’s” otvorena na istom tom mestu pre te 1988. godine… I brže-bolje pohitah da pogledam istorijat radnje u registru privrednih subjekata. I evo šta sam dobio:



    Radnja za koju premijer tvrdi da je u njoj radio 1988. godine tada nije postojala, ona je otvorena 1. januara 1989. godine. Da nije komšija Džon bio u pravu? Čekajte, sad sam zbunjen, ako je tu bila mesara, to onda znači da… ma nemoguće, premijer nikada ne laže!
    Možda je i pre ove radnje tu bio „hardware, homeware“, a ne mesara. Ne znam, nisam pametan, ali znam ko sigurno zna: premijer Vučić. Pozivam ga da nam razjasni i objasni, da nas ne grize crv sumnje. I iskreno se nadam da je ovo samo neka greška, jer sve mogu da podnesem, ali da mi se majka tako razočara – to nikako!




Page 12 of 113 FirstFirst ... 289101112131415162262112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Republika Hrvatska - unutrašnja i vanjska politika
    By starwalker in forum Politika generalno
    Replies: 187
    Last Post: 04-04-24, 08:42
  2. Spoljna politika Crne Gore
    By Jal Cargo in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 05-03-20, 10:52
  3. Spoljna politika Crne Gore
    By Jal Cargo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 10-06-14, 12:20
  4. P: PSP 1000 - 90 eura. PS3 igre, cijene unutra
    By chatnick in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 28-08-11, 11:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •