Page 8 of 113 FirstFirst ... 4567891011121858108 ... LastLast
Results 176 to 200 of 2824

Thread: Republika Srbija - unutrašnja i spoljna politika

  1. #176
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogu i ja navesti izjave Djukanovica u kojima se zalaze za crtanje novih granica sa Hrvatskom i BiH,pa sta? Govorio je da ce se Crna Gora prostirati do Neretve i da se treba obracunati sa Hrvatima.A Djukanovica danas glasa 50% gradjana Crne Gore.I sad Hrvati trebaju rezonovati,tvojom logikom gledano,da 50% Crne Gore zeli opet rat sa Hrvatskom.Ali nebitno je to,nije u tome stvar.

    Poenta je u tome sto sam zelio reci da Crnogorci patoloski mrze Srbe kao narod.To nije ni zbog Seselja ni zbog Nikolica,ta mrznja ima neke neobjasnjive korjene koji meni nisu jasni.

  2. #177
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dizajner View Post
    Mogu i ja navesti izjave Djukanovica u kojima se zalaze za crtanje novih granica sa Hrvatskom i BiH,pa sta? Govorio je da ce se Crna Gora prostirati do Neretve i da se treba obracunati sa Hrvatima.A Djukanovica danas glasa 50% gradjana Crne Gore.I sad Hrvati trebaju rezonovati,tvojom logikom gledano,da 50% Crne Gore zeli opet rat sa Hrvatskom.Ali nebitno je to,nije u tome stvar.

    Poenta je u tome sto sam zelio reci da Crnogorci patoloski mrze Srbe kao narod.To nije ni zbog Seselja ni zbog Nikolica,ta mrznja ima neke neobjasnjive korjene koji meni nisu jasni.
    Poenta je da si pitao zašto se Srbi kvalifikuju kao nacionalisti češće od ostalih naroda. Dobio si odgovor.
    Problem nije u Nikoliću ili u Šešelju. Problem je u onima koji ih podržavaju, a kao što možemo da vidimo radi se o nezanemariljivom broju ljudi.

    Ova tvoja priča da Crnogorci patološki mrze Srbe je obično proseravanje, i kvalifikovanje cijelog naroda kao "mrzitelja Srba", a ovamo se žališ na generalizaciju Srba kao nacionalista. Poradi na doslijednosti.
    Last edited by ASC; 21-10-14 at 17:06.

  3. #178
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dizajner View Post
    Ja licno ne mogu vjerovati da moze postojati neki Crnogorac koji toliko patoloski moze mrzjeti jedan kompletan narod,u ovom slucaju Srbe.Hrvate ili Bosnjake razumijem,ako su ostali bez najmilijih u ratu,ali Crnogorce zaista ne razumijem.Ako su to uopste Crnogorci.
    Šta si rekao ovdje ? Da razumiješ kako bi Crnogorac mogao da mrzi Hrvate i Bošnjake ili da razumiješ kako bi Hrvat ili Bošnjak mogli da mrze Srbe ?
    Quote Originally Posted by dizajner View Post
    Mogu i ja navesti izjave Djukanovica u kojima se zalaze za crtanje novih granica sa Hrvatskom i BiH,pa sta? Govorio je da ce se Crna Gora prostirati do Neretve i da se treba obracunati sa Hrvatima.
    Kada je to bilo ko rekao da će se CRNA GORA prostirati do Neretve ili bilo koje oblasti van sadašnjih granica ?
    Rekao si da možeš navesti te izjave pa bih te molio da se držiš riječi i navedeš
    Last edited by Rakun; 21-10-14 at 17:25.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #179
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Poenta je da si pitao zašto se Srbi kvalifikuju kao nacionalisti češće od ostalih naroda. Dobio si odgovor.
    Problem nije u Nikoliću ili u Šešelju. Problem je u onima koji ih podržavaju, a kao što možemo da vidimo radi se o nezanemariljivom broju ljudi.

    Ova tvoja priča da Crnogorci patološki mrze Srbe je obično proseravanje, i kvalifikovanje cijelog naroda kao "mrzitelja Srba", a ovamo se žališ na generalizaciju Srba kao nacionalista. Poradi na doslijednosti.
    Nije pres....nje,nego gola istina potkrijepljena cinjenicama.Crnogorci,barem u broju od 95%,patoloski mrze sve Srbe i citav srpski narod.Kakva god tema da se zapocne,bilo o sportu,muzici,knjizevnosti,odmah se javi gomila Crnogoraca koji pljuju po Srbima kao narodu.

    Sto je najznimljivije,ne pljuju Crnogorci samo Srbe zbog sebe i nekih nerasciscenih racuna iz proslosti,sto bi donekle bilo razumljivo.Nego ih pljuju za sve i svasta.Za Hrvatsku,Kosovo,za 2. svjetski rat,za problem sa satelilima i meteorima,za svjetsku krizu....Srbi su Crnogorcima krivi sto su zivi.

  5. #180
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dizajner View Post
    Mogu i ja navesti izjave Djukanovica u kojima se zalaze za crtanje novih granica sa Hrvatskom i BiH,pa sta? Govorio je da ce se Crna Gora prostirati do Neretve i da se treba obracunati sa Hrvatima.A Djukanovica danas glasa 50% gradjana Crne Gore.I sad Hrvati trebaju rezonovati,tvojom logikom gledano,da 50% Crne Gore zeli opet rat sa Hrvatskom.Ali nebitno je to,nije u tome stvar.

    Poenta je u tome sto sam zelio reci da Crnogorci patoloski mrze Srbe kao narod.To nije ni zbog Seselja ni zbog Nikolica,ta mrznja ima neke neobjasnjive korjene koji meni nisu jasni.
    Ozbiljno. O crnogorskoj mržnji priča lik koji se registrovao ovdje da bi mi na pp psovao crnogorsku majku i častio svakakvim epitetima prije nego je evo riješio da napiše koju i na forumu. Robi, zagledaj se malo što je u tebi. Da ti malo pomognem, ljubav i uvažavanje nisu.
    Last edited by Superhik; 21-10-14 at 17:38.

  6. #181
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Šta si rekao ovdje ? Da razumiješ kako bi Crnogorac mogao da mrzi Hrvate i Bošnjake ili da razumiješ kako bi Hrvat ili Bošnjak mogli da mrze Srbe ?

    Kada je to bilo ko rekao da će se CRNA GORA prostirati do Neretve ili bilo koje oblasti van sadašnjih granica ?
    Rekao si da možeš navesti te izjave pa bih te molio da se držiš riječi i navedeš
    To je istina. Đukanović je rekao 1991. da su granice Crne Gore neprirodne i nametnute od strane "priučenih boljševičkih kartografa".

    "Crnom Gorom teče Zeta, a uskoro će i Neretva" - Milo Đukanović, 22. oktobar 1991, za vrijeme opsade Dubrovnika
    Last edited by ASC; 21-10-14 at 17:44.

  7. #182
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Šta si rekao ovdje ? Da razumiješ kako bi Crnogorac mogao da mrzi Hrvate i Bošnjake ili da razumiješ kako bi Hrvat ili Bošnjak mogli da mrze Srbe ?

    Kada je to bilo ko rekao da će se CRNA GORA prostirati do Neretve ili bilo koje oblasti van sadašnjih granica ?
    Rekao si da možeš navesti te izjave pa bih te molio da se držiš riječi i navedeš
    Ti me molis da se ja drzim rijeci?

  8. #183
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Ozbiljno. O crnogorskoj mržnji priča lik koji se registrovao ovdje da bi mi na pp psovao crnogorsku majku i častio svakakvim epitetima prije nego je evo riješio da napiše koju i na forumu. Robi, zagledaj se malo što je u tebi. Da ti malo pomognem malo, ljubav i uvažavanje nisu.
    Prvi si ti meni psovao srpsku majku,iako je Srbija igrala sa Kosovom,a ne Crnom Gori.Braneci Albance meni si psovao srpsku majku,pa sam ti samo vratio.

  9. #184
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dizajner View Post
    Prvi si ti meni psovao srpsku majku,iako je Srbija igrala sa Kosovom,a ne Crnom Gori.Braneci Albance meni si psovao srpsku majku,pa sam ti samo vratio.
    Zašto lažeš. Zakuni se Ostroga ti da sam ja tebe prvi
    I ajde iskopiraj da sam te uopšte tako opsovao. I ja se isključujem sa foruma zauvijek
    Last edited by Superhik; 21-10-14 at 17:44.

  10. #185
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Zašto lažeš.
    Ma ti lazes.I mrzis Srbe patoloski.
    Igrali smo sa Albanijom i svasta si pisao protiv Srba.Ni najveci ****** ne bi to pisao.To samo potvrdjuje cinjenice da Crnogorci patoloski mrze Srbe.Ne postoji mrznja veca od one koju Crnogorci imaju prema Srbima.To je limit u mrznji.

  11. #186
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako je vama dvojici dobro
    talas koji ne mozete zaustaviti


    ​1389

  12. #187
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vec su mi Crnogorci poslali par notifikacija.Forumasi Samo Niksic,ABC,VidoC i ABC. Iako ja nisam vrijedjao Crnogorce,vec samo konstatovao da oni patoloski mrze Srbe.

    Sta trebam reci,da Crnogorci vole i obozavaju Srbe? Ni to ne bi valjalo,protumacili bi kao provokaciju.Opet se vracam na pocetak,Crnogorcima su Srbi krivi sto su zivi.

  13. #188
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dizajner View Post
    Ma ti lazes.I mrzis Srbe patoloski.
    Igrali smo sa Albanijom i svasta si pisao protiv Srba.Ni najveci ****** ne bi to pisao.To samo potvrdjuje cinjenice da Crnogorci patoloski mrze Srbe.Ne postoji mrznja veca od one koju Crnogorci imaju prema Srbima.To je limit u mrznji.
    Ajde klinac, liječi frustracije negdje drugo. Nigdje nisam svašta pisao protiv Srba. Pisao sam protiv huligana i šovinista. Ako su to svi Srbi, onda jesam i uvijek ću. A ti, vidim koliko obraza imaš i pravdoljubivosti. U skladu ti je obraz sa stavovima.

  14. #189
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Ajde klinac, liječi frustracije negdje drugo. Nigdje nisam svašta pisao protiv Srba. Pisao sam protiv huligana i šovinista. Ako su to svi Srbi, onda jesam i uvijek ću. A ti, vidim koliko obraza imaš i pravdoljubivosti. U skladu ti je obraz sa stavovima.
    Ma nikakav problem da si jedini.Problem je sto je 95% Crnogoraca takvo kao ti i Rakun.
    Vas dvojica samo govorite ono sto skoro svi Crnogorci misle.

    I izvini sto sam ziv i sto sam Srbin.Sta drugo da ti kazem.

  15. #190
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dizajner View Post
    Hrvati zovu Boku Kotorsku "Zaliv hrvatskih svetaca".
    Ne vidim zašto bi ovo bio problem.

    Postoji toliko mjesta na svijetu koje su bitne za neki narod iako se to mjesto ne nalazi na njihovoj teritoriji.

    Iranci imaju sveti grad u Iraku. Turci nešto slično u Siriji, upravo grad oko kojega se bore Kurdi i ISIS (a Turska kojima je taj grad važan ni prstom ne mrdaju).

    Što se tiče naziva Crveni Hrvati radi se samo o srednjevjekovnom nazivu za pojedina Slavenska Hrvatska plemena po evropi. Postoje takođe i Bjeli Hrvati (Poljska), ima čak i Crni Hrvati i Zeleni Hrvati.

    Vodi računa da su ovo srednjevjekovni nazivi (rani srednji vjek) koji denominiraju različita nomadska plemena i označavaju njihov geografski položaj Crveno-Jug, Bjelo-zapad, Crno-sjever i Zeleno-istok. Sva ta plemena su kroz vjekove migrirala i većina ih je nestala, a današnja plemena koja nose naziv Hrvati u opće ne moraju biti porijeklom originalni obojeni Hrvati iako naravno i mogu biti. To je već posao istoričara.

    Kada bi neki narod na osnovu toga svojatao teritoriju onda bi (primjera radi) Hrvatska zauzimala prostor od Moskve do Berlina i od Baltika do Balkana, kao i većina svih ostalih nomadskih plemena iz tog vremena i sve te mega nacionalne države bi se preklapale (što se do duše danas kroz Evropsku Uniju i događa na neki način).

    Naravno uvijek postoje nacionalisti koji na ime tih srednjevjekovnih natpisa svojataju narode i područja i u ime nekakvih proizvoljnih svetaca i svetih mjesta svojataju teritorije.

    Međutim činjenica je da niko od Hrvata ili Srba ili bilo koga može biološki tvrditi da vodi porijeklo iz bilo koje skupine u nazad 200 godina. U nazad 1000 kada su ti nazivi bili u upotrebi, apsolutno niko iz tih početnih skupina nije direktni predak današnjih specifičnih istoimenih naroda. Čak šta više situacija je obrnuta, tadašnji narodi su preci svih današnjih naroda u otprilike istim procentima. Hrvatska tadašnja plemena su preci svih Srba danas u istom omjeru koliko i srpska plemena, a oboje u manjem obimu nego ilirska plemena koja su ovdje bili starosjedioci. Ja sam procentualno više Ilir ili čak stari Rimljanin nego Srbin ili Hrvat.

    To je pitanje statistike i donekle topološki problem. U stvari kada neko tvrdi da je Srbin ili Hrvat ili Albanac on to odlučuje proizvoljno i pod pritiskom javnog mijenja okoline, a koje je uvijek vezano za politiku, a nikad za neke realne empiriske dokaze.

    Kao što sam rekao, biološki ljudi mogu pratiti neko specifično porijeklo tek 200 godina u nazad, više od toga, predaka ima toliko i toliko su raznovrsni da se linija u potpunosti gubi u šumu raznih uticaja.

    Neko po samo očevoj liniji na taj način može završiti ladno u Finsku samo 300 godina u nazad i takvih je slučajeva otprilike 50%. Da razjasnim 50% svih ljudi koji žive na jednoj teritoriji imaju pretke unazad 300 godina po samo jednoj liniji (recimo očevoj) koji su živjeli 2000+ kilometara od današnjeg mjesta boravka.

    Znači svi Srbi imaju 50% šanse da nisu Srbi samo 300 godina u nazad (ovo važi i za Hrvate i Crnogorce i sve nacije ovog svijeta).

  16. #191
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ne vidim zašto bi ovo bio problem.
    Postoji toliko mjesta na svijetu koje su bitne za neki narod iako se to mjesto ne nalazi na njihovoj teritoriji.
    Problem je sto kada vi Hrvati nazivate crnogosku teritoriju svojom,onda Crnogorci kazu kako se to radi o sacici nacionalista,ili je u pitanju igra rijeci,istorijski nebitni fakti i slicno.Ali hrvatski narod naravno nema veze s tim.Za Bosnjake i Albance isto postoji niz opravdanja,te davno su bili ratovi sa Turcima,te samo neki Albanci zele stvoriti veliku albaniju itd.
    Ali kad Srbi urade tako nesto,onda krece opsta pljuvacina po svim Srbima od strane Crnogoraca,koja se granici sa nemogucim.Samo jos da nam krenu prozore razbijati i busiti gume na autima,ali i to treba ocekivati.


    Dugo sam mislio da Crnogorci hoce svoje drzavu,pa kad je dobiju onda ce biti normalno.Ali ne,mrznja je sada mnogo gora nego ranije.Crnogorcima smetaju Srbi kao narod,smeta im nase postojanje.Ne mogu nas gledati,zele da se odselimo.Mozda se i sprema neki progon a ovo je uvertira.
    Last edited by dizajner; 21-10-14 at 18:27.

  17. #192
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,988
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Imamo novog branitelja srpskog življa..

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #193
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dizajner View Post
    Problem je sto kada vi Hrvati nazivate crnogosku teritoriju svojom,onda Crnogorci kazu kako se to radi o sacici nacionalista,ili je u pitanju igra rijeci,istorijski nebitni fakti i slicno.Ali hrvatski narod naravno nema veze s tim.Za Bosnjake i Albance isto postoji niz opravdanja,te davno su bili ratovi sa Turcima,te samo neki Albanci zele stvoriti veliku albaniju itd.
    Ali kad Srbi urade tako nesto,onda krece opsta pljuvacina po svim Srbima od strane Crnogoraca,koja se granici sa nemogucim.Samo jos da nam krenu prozore razbijati i busiti gume na autima,ali i to treba ocekivati.


    Dugo sam mislio da Crnogorci hoce svoje drzavu,pa kad je dobiju onda ce biti normalno.Ali ne,mrznja je sada mnogo gora nego ranije.Crnogorcima smetaju Srbi kao narod,smeta im nase postojanje.Ne mogu nas gledati,zele da se odselimo.Mozda se i sprema neki progon a ovo je uvertira.

    Ti očigledno nisi pročitao ono što sam napisao.

    Ono što sam napisao znači da ti nisi Srbin, to je samo tvoja želja da budeš Srbin.

  19. #194
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,418
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Jbt ovo je sasvim novi nivo paranoje.... vojvoda ti li si?
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  20. #195
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Dobro ste zaključili da su sadašnji lideri Srbije četnici (ne znajući ni što znači ta riječ i kako su nastali) sa velikosrpskim idejama i ratnom prošlošću, dok u okruženju je sve med i mlijeko

    Recimo kod nas sadašnji lideri su organizovali i ohrabrivali napade i pljačkanje, a optuženi su i za deportaciju muslimana, a kao što znamo nisu ni krili želju za pomjeranjem granica, da ne spominjemo kriminal.
    Koliko DPS dobija na izborima? Znači li to da je skoro polovina stanovništva CG lopovi i ubice?
    Hrvatska, slavi 'Oluju', uskoro će biti i vojne parade u tu čast, jedna zemlja članica EU i NATO slavi teroristički akt i etničko čišćenje, treba li ih bombardovat?

    Smiješni ste

    Od kada se dogodio incident u BG, na ovom forumu se najviše priča o Šešelju, Slobu, velikoj Srbiji, a na ulicama Crne Gore se slavi velika Albanija, super
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  21. #196
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,573
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Leave srbe aloooone!!!
    Tu es mon héro!

  22. #197
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    I ne, ne smatram sve Srbe za nacionaliste, ali nažalost, činjenica je su kod njih nacionalističke i velikodržavne ideje najviše prihvaćene.
    И што са тим ?

  23. #198
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Dobro ste zaključili da su sadašnji lideri Srbije četnici (ne znajući ni što znači ta riječ i kako su nastali) sa velikosrpskim idejama i ratnom prošlošću, dok u okruženju je sve med i mlijeko

    Recimo kod nas sadašnji lideri su organizovali i ohrabrivali napade i pljačkanje, a optuženi su i za deportaciju muslimana, a kao što znamo nisu ni krili želju za pomjeranjem granica, da ne spominjemo kriminal.
    Koliko DPS dobija na izborima? Znači li to da je skoro polovina stanovništva CG lopovi i ubice?
    Hrvatska, slavi 'Oluju', uskoro će biti i vojne parade u tu čast, jedna zemlja članica EU i NATO slavi teroristički akt i etničko čišćenje, treba li ih bombardovat?

    Smiješni ste

    Od kada se dogodio incident u BG, na ovom forumu se najviše priča o Šešelju, Slobu, velikoj Srbiji, a na ulicama Crne Gore se slavi velika Albanija, super
    Zašto razdvajat Mila iz devedesetih od Mila iz dvijehiljeditih? Zašto razdvajat Vučića iz radikala i Vućića premijera? Nema razloga. Ponavljam, Velika ............. (upisati po želji) je veliko ****** koje treba sprečiti kroz institucije a ne populistički.

  24. #199
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ti očigledno nisi pročitao ono što sam napisao.

    Ono što sam napisao znači da ti nisi Srbin, to je samo tvoja želja da budeš Srbin.
    Kapiram te potpuno i slazem se sa tvojim tezama.Potpisujem tvoj post. Ali uzalud sve to.
    Mi Srbi smo unaprijed eliminisani iz svake diskusije od strane Crnogoraca,ukoliko otkriju da smo Srbi.Moramo kao bukvar ponavljati,u podne i ponoc,da smo zlocinci,ubice i losi ljudi,a svi ostali su dobri.

    Pojedini Crnogorci,koji su cak opozicija,nas optuzuju da smo za DPS,a Crnogorci koji su za vlast,nas optuzuju da smo protivnici drzave i velikosrbi.Dakle,bilo za koga da glasamo,ne valja.Kako se god postavimo,smatraju nas za neprijatelje.

    Oko Crkve je posebna prica.Ako je neko Crnogorac,njemu ne zamjeraju sto podrzava CPM.Imaju razumijevanja za takve.Ali ako je Srbin u pitanju a podrzava CPM,odmah ga proglase za cetnika,izdajnika i neprijatelja drzave.Isto je i sa desavanjima iz proslog rata,ako se neki zlocinac ili ratni huskac izjasni kao Crnogorac,onda je to olaksavajuca okolnost.

  25. #200
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dizajner View Post
    Kapiram te potpuno i slazem se sa tvojim tezama.Potpisujem tvoj post. Ali uzalud sve to.
    Mi Srbi smo unaprijed eliminisani iz svake diskusije od strane Crnogoraca,ukoliko otkriju da smo Srbi.Moramo kao bukvar ponavljati,u podne i ponoc,da smo zlocinci,ubice i losi ljudi,a svi ostali su dobri.

    Pojedini Crnogorci,koji su cak opozicija,nas optuzuju da smo za DPS,a Crnogorci koji su za vlast,nas optuzuju da smo protivnici drzave i velikosrbi.Dakle,bilo za koga da glasamo,ne valja.Kako se god postavimo,smatraju nas za neprijatelje.

    Oko Crkve je posebna prica.Ako je neko Crnogorac,njemu ne zamjeraju sto podrzava CPM.Imaju razumijevanja za takve.Ali ako je Srbin u pitanju a podrzava CPM,odmah ga proglase za cetnika,izdajnika i neprijatelja drzave.Isto je i sa desavanjima iz proslog rata,ako se neki zlocinac ili ratni huskac izjasni kao Crnogorac,onda je to olaksavajuca okolnost.
    To je zato što i Crnogorci i Srbi (poput tebe) shvataju svoje korijene preozbiljno. Trenutno Crnogorci (koji shvataju svoje korjene preozbiljno) imaju prednost u svakom diskursu, međutim kao što znaš takve pozicije se relativno uvijek brzo mijenjaju i možda u bliskoj budućnosti će opet Srbi držati dominantu riječ.

    Međutim moj savijet je da se odbace svi ti nepotrebni tereti nacije i samim tim potreba da se brani nešto što u biti je samo kozmetička vrijednost. Ja sam moju nacionalnost odbacio zajedno sa sa svojom vjerom (postao sam ateista) i sav taj teret pripadnosti i potrebe da branim tu nekakvu pripadnost je nestao.

    Danas sam tek građanin ove države bez potrebe da se ikako deklarišem. Sjutra se možda vlast ili čak država promijeni, međutim doklegod me niko ne dira ili prisiljava da uzimam strane (i omogući mi da radim i od svog rada da živim), apsolutno me nije briga tko vlada, mogu i Bantu crnci slobodno.

    Problemi "mog naroda" su mi toliko strani i trivijalni da me danas stvarno čudi kojiko još ljudi sve to uzima sebi srcu, a zanemaruju bitne stvari poput ličnih sloboda, boljeg ekonomskog stanja i recimo globalnijih problema koji stvarno prijete ljudskom društvu (poput promijene klime ili tragičnog nedostatka obrazovanja na mnogim mjestima).

    Više ih je briga oko patriotizma i nacionalne samoprezentacije, a manje jesu li im đeca gladna i znaju li čitati i pisati. Patriotizam je štetna pojava koja uvijek dovodi do sukoba i uništenja onoga što je društvo uspijelo izgraditi do tada. Nikada to bolje nije dokazano nego tokom naših ratova devedesetih. I ljudi još nisu naučili lekciju.

Page 8 of 113 FirstFirst ... 4567891011121858108 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Republika Hrvatska - unutrašnja i vanjska politika
    By starwalker in forum Politika generalno
    Replies: 187
    Last Post: 04-04-24, 08:42
  2. Spoljna politika Crne Gore
    By Jal Cargo in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 05-03-20, 10:52
  3. Spoljna politika Crne Gore
    By Jal Cargo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 10-06-14, 12:20
  4. P: PSP 1000 - 90 eura. PS3 igre, cijene unutra
    By chatnick in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 28-08-11, 11:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •