Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 111

Thread: Buka iz lokala

  1. #51
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jesu li sjeli na kafu, pa da se uvjere licno kolika je buka ?
    sent from tabure

  2. #52
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Sramota…
    Kakvih sve ljudi ima, uzas…
    Oce covjek silu na sramotu momcima da zatvori lokal…
    Jel ti palo na pamet da ti momci od toga zive, izdrzavaju familiju…? ulozili su pare u lokal, placaju dazbine, placaju poreze, placaju radnike i jos im ti svaki dan saljes inspekciju…

    Zasto si uopste kupovao stan na prvom spratu…?

  3. #53
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    koliko ja shvatam ovaj problem, tu je izgleda najveći problem loša izolacija u tvom stanu jer očigledno da ti imaš problem unutar stana jer ti se zvuk iz kafane "čudno prenosi" kroz zidove, jer ako sam dobro shvatila, ispred kafića, unutar kafića to nije toliko strašno kao kod tebe u stanu....razumijem o čemu pričaš jer ja imam problem sa užasno lošom izolacijom u mom stanu, tako da ako moja djeca pušte muziku, uveče pogotovo, u svojoj sobi, u mojoj je haos od basa koji bukvalno tutnja kroz zidove kao da se prenosi sa jedne cigle na drugu...ja uletim u sobu onako bijesna, a unutra se JEDVA čuje muzika! Ne pretjerujem....ne znam kako da riješiš problem, jer realno, ako inspekcija udje u kafanu, muziku ne čuju ispred, unutra mogu razgovarati uz nju, onda to što u tvom stanu odzvanja zbilja nije njihov problem...e sad, da li onaj koji ti je zgradu pravio mora biti odgovoran i kako se to rješava ne znam, ali iz ovoga što si dosad pisao tj opisao (i sam si rekao da na tvojoj terasi koja je tik iznad lokala nije tako kao u stanu, ako sam dobro shvatila) ja sam izvukla ovakav zaključak...
    ono što je sigurno jeste da razumijem koliki je to problem, jer recimo, u mojoj zgradi kad komšija pored mene ima slavu, ja tog dana ne mogu da gledam recimo domaći film na tv-u ili bilo koju emisiju na našem jeziku jer buka iz komšijinog stana sve nadjačava, dok ostale komšije nemaju takav osjećaj, neki čak i ne primijete da je imao neki poseban dan, ali je slava jednom godišnje pa izdržim...(sad će 27. ) ali da je svakodnevno, onda bismo već imali veliki problem....nema što nego na sve načine pokušaj da riješiš problem jer ti svakako nijesi odgovoran za problem niti si ga izazvao
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Kakve veze ima na kojem je spratu? Pa buka ne smije da se čuje, meni "cuka" iz Diamond svaki vikend ali kada se zatvori eloksirana unutra je kao lagana muzikica

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    Last edited by Bugi; 10-10-14 at 23:06.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #55
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Sramota…
    Kakvih sve ljudi ima, uzas…
    Oce covjek silu na sramotu momcima da zatvori lokal…
    Jel ti palo na pamet da ti momci od toga zive, izdrzavaju familiju…? ulozili su pare u lokal, placaju dazbine, placaju poreze, placaju radnike i jos im ti svaki dan saljes inspekciju…

    Zasto si uopste kupovao stan na prvom spratu…?
    neka trolovanje, čoče, čovjek ima vrlo ozbiljan problem
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #56
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,956
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Evo me jutros bas probudio jak bass prije nekih pola sata. Pa posto vise nema spavanja aj da napisem koju.
    Nije mi ni na kraj pameti da ja njih zatvaram. Ja kad sam kupio stan dolje lokala nije ni bilo. Prostor mi je djelovao premali da bi tu kasnije mogao kafic da se otvara. E sad, momci su bili duzni da prilikom opremanja lokala obezbijede zastitu od buke. Za vrlo male pare su to mogli da odrade ali ocigledno nijesu i sad sam ja kriv sto hocu da spavam vikendom u 8h i sto ocu nekom ljeb iz ruke da otimam.
    Prilikom otvaranja lokala i dobijanja dozvole za rad objekat je bio duzan da sprovede mjere zastite od buke. Tako pise u Pravilniku o vrstama, minimalno tehnickim uslovima i kategorizaciji ugostiteljskih objekata ("Sl. list Crne Gore", br. 63/11 od 28.12.2011, 47/12 od 07.09.2012).
    Zaštita od buke Član 57
    U ugostiteljskom objektu u kojem se emituje muzika (živa Ili mehanička) ili izvodi zabavni program, mora imati dodatnu zvučnu izolaciju kojom se obezbjeđuje zaštita od buke. U ugostiteljskom objektu u kojima se izvodi ili emituje muzika, mora se obezbjediti sertifikat ovlašćene organizacije, kojim se potvrđuje da objekat posjeduje posebnu zvučnu izolaciju, odnosno ispunjava sve uslove da se emisija buke svede na minimum. U ugostiteljskom objektu ili prostoru u kojem se vrši emitovanje i izvođenje muzike na uređajima preko kojih se emituje muzika, mora se instalirati limitator jačine zvuka, kojim se ograničava maksimalno propisani nivo buke, u skladu sa posebnim propisima kojima je uređena zaštita od buke. Ukoliko u ugostiteljskom objektu ili prostoru ima više uređaja preko kojih se emituje živa ili mehanička muzika, na svim uređajima pojedinačno se mora instalirati limitator jačine zvuka. Limitatori jačine zvuka moraju kontinuirano ispunjavati tehničke zahtjeve funkcionalnosti i ispravnosti u toku trajanja vršenja djelatnosti.

  7. #57
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E super kad si to nasao, nadji ko je nadlezan za sprovodjenje toga zakona, pa posalji tom nadleznom organu dopis da si se zalio inspekcijama i da hoces da ih tuzis, i da ti daju taj sertifikat koji su morali dobiti od nekog ovlascenog, prilikom dobijanja dozvoel za rad.

    Ne pricamo mi ovdje o tome jel njemu dunulo sto se ustao na lijevu nogu pa oce nekog da zatvori no coek ima ozbiljan problem. Ja zivim u novogradnji, zgrada tipa kocka, i stan mi je s unutrasnje strane, desava se da komija dovede drustvo u pola noci , otvori vrata od balkona i onda cijeli atrijum zgrade pola noci odjekuje od njihovog cerekanja i price. Srecom se to rijetko desava. Tako da mogu mislit kako je tebi svaku noc.
    sent from tabure

  8. #58
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,956
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Ovdje pise da je za to nadlezno Ministarstvo odrzivog razvoja i turizma:
    http://www.mrt.gov.me/info_vodici/vo...jelatnost.html
    Zvao sam ih i rekli su mi da je za to nadlezna lokalna uprava. Pisao sam dopis Sekretarijatu za razvoj preduzetnistva jer je on nadlezan izgleda za ova rjesenja.
    Pisao sam i upravi za inspekcijske poslove tako da i od njih ocekujem zvanican odgovor.

  9. #59
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Ovdje pise da je za to nadlezno Ministarstvo odrzivog razvoja i turizma:
    http://www.mrt.gov.me/info_vodici/vo...jelatnost.html
    Zvao sam ih i rekli su mi da je za to nadlezna lokalna uprava. Pisao sam dopis Sekretarijatu za razvoj preduzetnistva jer je on nadlezan izgleda za ova rjesenja.
    Pisao sam i upravi za inspekcijske poslove tako da i od njih ocekujem zvanican odgovor.
    Oli da ti ufatim vezu kod Brana?
    Bolje imat no' nemat....

  10. #60
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Moram da konstatujem veliko strpjenje, smirenost i zelju da sve ovo rijesis na zakonski i cist nacin te da ne "uzimas ljeb iz usta" nekome ko drzi lokal.
    Kakvi su nam ljudi i kakva nam je nacija, ovo je rijetkost. Malo ih je kao ti. Ja bih prvi prosipao splacine na njihovu terasu ili bih kupio sleper petardi pa na svako 8 minuta po jedna bi im pucala. Podmuklo, bezobrazno, kao sto mislim da su zasluzili.

    Tebi svaka cast i moje postovanje :* Zao mi je sto nema sistema i srece dje se ovaj problem resava pozivom i dje ti se neko posle sat vremena izvinjava dok mu dolje kolega udara pecat na lokal.

  11. #61
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,389
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Z600 View Post
    E super kad si to nasao, nadji ko je nadlezan za sprovodjenje toga zakona, pa posalji tom nadleznom organu dopis da si se zalio inspekcijama i da hoces da ih tuzis, i da ti daju taj sertifikat koji su morali dobiti od nekog ovlascenog, prilikom dobijanja dozvoel za rad.

    Ne pricamo mi ovdje o tome jel njemu dunulo sto se ustao na lijevu nogu pa oce nekog da zatvori no coek ima ozbiljan problem. Ja zivim u novogradnji, zgrada tipa kocka, i stan mi je s unutrasnje strane, desava se da komija dovede drustvo u pola noci , otvori vrata od balkona i onda cijeli atrijum zgrade pola noci odjekuje od njihovog cerekanja i price. Srecom se to rijetko desava. Tako da mogu mislit kako je tebi svaku noc.
    Zivis u Blok 9? Kod nas se u unutrasnjosti zgrade cuje kad neko zakaslje. Ali kroz vrata i prozore. Unutrasnja izolacija je odlicna

    Sent from my HTC One using Tapatalk 4

  12. #62
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, cuje se uvece kad se muva cuje i kroz zatvorena vrata i prozore. Doduse slabije, ali dovoljno da ne mos na miru da spavas.
    sent from tabure

  13. #63
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    25
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaštitniku ljudskih prava i sloboda možete se obratiti kada su Vaša prava i slobode povrijeđena aktom, radnjom ili nepostupanjem:

    • državnog organa (suda, Vlade, ministarstva, uprave, agencije);
    • organa lokalne samouprave (opštinskog organa) ;
    • javne službe i drugog nosioca javnih ovlašćenja (zdravstvene i obrazovne ustanove, javnog preduzeca i drugog pravnog lica koje vr ši javna ovlašćenja ).

  14. #64
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,956
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Vec bio i cekam pismene odgovore pomenutih organa. Poslije pravo kod obdusmana.

  15. #65
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,252
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Kupio bih najbolje ozvučenje i izbačio na terasu ili balkon tačno iznad lokala a onda bi odvrnuo najgore gusle pa da vidimo bi li smetalo gazdama i njihovim gostima.Fight fire with fire što bi rekli ameri.Mada vjerujem da bi onda komunalna bila ekspresna obzirom da su vjerovatno na platnom ili kumovsko rođačkom spisku gazde lokala
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  16. #66
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Kupio bih najbolje ozvučenje i izbačio na terasu ili balkon tačno iznad lokala a onda bi odvrnuo najgore gusle pa da vidimo bi li smetalo gazdama i njihovim gostima.Fight fire with fire što bi rekli ameri.Mada vjerujem da bi onda komunalna bila ekspresna obzirom da su vjerovatno na platnom ili kumovsko rođačkom spisku gazde lokala
    I onda bi popio kaznu od expresne komunalne

  17. #67
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,956
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Pazite odgovor komunalne:

    Shodno Vašoj pisanoj inicijativi, koja se odnosi na buku iz ugostiteljskog objekta, a koja ugrožava miran privatni i porodični život u Vašem stanu, obavještavamo Vas o slijedećem:

    U skladu sa čl. 2 st1 Zakona o zaštiti od buke u životnoj sredini (,,Sl. list CG'', br. 28/11, 28/12 i 01/14), ovaj Zakon primjenjuje se na buku u životnoj sredini, a čl. 4 st. 1 tač. 1 istog Zakona propisano je da je buka u životnoj sredini nepoželjan ili štetan zvuk na otvorenom prostoru koji je izazvan ljudskom aktivnošću, uključujući buku koja potiče od drumskog, željezničkog i vazdušnog saobraćaja i od industrijskih postrojenja za koje se izdaje integrisana dozvola.
    Članom 6a st. 1 ovog Zakona predviđeno je granična vrijednost nivoa buke elektroakustičkih i akustičkih uređaja na otvorenom iz ugostiteljskih objekata ne smije da prelazi 65 dB (A) Laeq, te da mjerenje nivoa buke iz stava 1 ovog člana vrši Komunalna policija sa kalibrisanim uređajem za mjerenje buke na udaljenosti od 2 m od najizloženije fasade, pri čemu se izmjerena vrijednost koriguje za +/- 3 dB (A) zbog odbijanja zvuka.

    Shodno gore navedenom, nema elemenata za preduzimanje mjera i radnji iz nadležnosti Komunalne policije Glavnog grada - Podgorice.


    S poštovanjem,

    Da nije smijesno bilo bi zalosno. Pa nisam se ja zalio zbog buke na otvorenom nego zbog toga sto ne mogu da spavam u mojoj spavacoj sobi. Ja sam trazio da se postuje kucni red. Kakvi kreteni majko mila. Ovo mora ici na sud, nema mi druge...

  18. #68
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa koji je nivo buke napolju ne pise ?? Sto nisu izmjerili buku napolje ?? Znas sta bih ja uradio, pozajmio bih zvvucnike svih drugara, stavis ih u tu sobu dje im je plafon na pod, odvalis basove do kraja da im se sve trese dolje i izadjes jedno 2-3 sata nedje u komsiluk da popijes kafu.

    ni oni se nece moc zalit na tebe ko sto ti ne mos na njih.
    sent from tabure

  19. #69
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    ti znaš da kafiće i diskoteke kod nas ne drže profesori i doktori već uglavnom najveća bagra spremna na sve i svašta, tako da imaš opciju ili da se pomiriš sa tim ili da sprovedeš revoluciju
    She is only here to annoy herself!

  20. #70
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Komunalna, kao uostalom i mnoge druge službe, nemaju pojma što im je posao, što nadležnost, a sve odrade tek toliko da otaljaju. Kućni red, koga briga za to.....

    Ja se nosim mišlju da prijavim napismeno ove iz moje zgrade, i to bi se davno desilo da to nisu kriminalci i bahata bagra koja 100% ima veze, pa bi tako mogli da saznaju ko ih je prijavio. U najmanju ruku, barem bi mi izbušili gume na auto a meni je to dovoljno štete. Jedino da ih anonimno prijavim. Pa kriminalac sa debelim dosijeom koji drži taj kafić se s policijom pozdravlja sa "đe si kumara". To smo svojim ušima čuli dok smo nedavno dreždali budni kad je došla policija po prijavi da ih toboš smiri u 1-2 po ponoći.

  21. #71
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,252
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Kad vidim što se čini po gradu od lokala koji se nalaze u sklopu stambenih zgrada samo kažem zlatila se moja zgrada bez poslovnih prostora
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  22. #72
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,956
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Sramota:

  23. #73
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    izdaj stan nekome i za te pare iznajmi drugi
    She is only here to annoy herself!

  24. #74
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,252
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Samo da prenesem iskustvo mog prijetalja od kojega sam saznao da je imao slicne probleme on je otisao u Upravu za inspekcijske poslove a oni su ga uputili na sanitarnu inspekciju koja je nadlezna za slucajeve ugrozavanje zdravlja pa i putem buke uglavno nista te ne kosta da probas njih da kontaktiras ako vec nisi
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  25. #75
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Ovo mora ici na sud, nema mi druge...
    Sa punim pravom i bez bilo kakvog osjećaja krivice ili srama sa tvoje strane. Nažalost, znam kako je kad nekome buku prave dok pokušava da spava, i to u 3 sata poslije ponoći. San je osnovna ljudska potreba.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 261
    Last Post: 23-02-16, 17:42
  2. Prevelika buka
    By fanste in forum Sve i svašta
    Replies: 23
    Last Post: 24-12-13, 07:56
  3. i: iznamljivanje lokala
    By groovy in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 09-12-09, 10:04
  4. hdd buka
    By Milosmmm in forum Hardware
    Replies: 23
    Last Post: 30-01-09, 06:48
  5. Gostoljubivost vlasnika lokala "Budha Bar"
    By Babel Fish in forum Sve i svašta
    Replies: 114
    Last Post: 25-04-08, 20:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •