Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 35

Thread: Kako sam promenio misljenje

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kako sam promenio misljenje

    Iznecu svoje licno iskustvo trudeci se da ne ispadne po onoj nasoj staroj poslovici kako svaki ciga svog konja hvali. Kao tinejdzer lozio sam se na Peugeot GTI 1.9 (sa ove distance vidim da nije moglo gore) ali kada sam se uputio da kupim taj isti auto, prodavac me je ubedio da ima daleko kvalitetnijeg poljovnaka u ponudi, tako sam sada daleke ’92 postao vlasnik Golfa 2 1987 GTI 1.8 112 KS 75000 km i pravo da vam kazem nikada se nisam pokajao. U kontekstu pocetka 90-etih relativno je zadovoljavao ondasnje kriterijume, sportska sedista, board computer, elektricni podizaci stakla i alu felne 15 inca. U Francuskoj sam ga vozio oko dve godine, ostatak vremena je to uglavnom bilo sirom srednjovekovnih puteva Srbije.
    Sta da vam kazem, vecih popravka nisam imao (Bosh pumpa, elektricni problem sa pozicionim svetlom i sajla na sedistu). Karoserija je dobro podnosila vreme (ni traga od rdje), spoljasna plastika korektnog kvaliteta (za ono vreme), unutrasnja plastika nije skripela na sve strane i
    pored losih puteva i posle toliko vremena. Pristup kod motora dobar (kod nekih francuza ni ruku ne mozes da stavis), dinamican, startan, stabilan i rezantnog zvuka imao je sve odlike GTI-a, potrosnja izmedju 7l/100km do 10l/100km. Takodje pregledan, dosta praktican i korektno prostran za svoju klasu. Ono sto mi se manje svidelo je opsta neudobnost (ali od sportskog automobila, pogotovo u ono vremene nije se moglo previse traziti), ogroman mehanicki volan na kome sam zesce bildovao, dosta lose dizajnirana instrument tabla, air komande i jadna zelena boja. Lose postavljeni i mali retrovizori na bespotrebnim leptir staklima , no to mozda govorim sada kada je potpuno druga tehnologija stupila na trziste. Sve u svemu dvojka je ostavila vise nego povoljan utisak na mene, prodao sam je za 4.000 DM i pored toga sto je na brojcaniku imala 363 000 km, doduse na kraju je pocela da trosi ulje ali pored ovolike kilometraze mislim i da nije cudno.

    Novu VR6 trojku sam kupio 1994 (2.8 174 KS ), a celokupan pomak u odnosu na GTI-a bio je vise nego osetan, mada se ova dva automobila (sigurno) i ne mogu uporedjivati. Breg ili ravnica kod ovog auta sasvim nebitno, neosetna brzina i idealna voznja od 180 km / h – 200 km / h (autoputem max. 240 km/h), fantastican zvuk pri penjanju obrtaj motora, prava simfonija (verovatno da je to klasika za sve sestake, mada…), vise nego dobra izolacija i odlicna stabilnost su samo neke od odlika ove nekada najmanje V6 bombice. Pri preticanju odlicno ubrzanje sto svakako nekada moze i mnogo da pomogne, idealan ugodjaj je izvlacenje u trecoj kao i elasticnost motora pri svakoj brzini. Dosta dobra prakticnost u urbanim sredinama kako voznja tako i parkiranje. Preglednost zadovoljavajuca a udobnost bez sumnje podignuta na visi nivo u odnosu na seriju 2. Pri cekanju na semaforu, spustenih stakla jos uvek se kad-kad upitam da li je auto uopste i upaljen jer se rad motora skoro i ne cuje. Naravno tu su i neke stvari koje se meni nesto manje dopadaju (mada kada se napravi balans, po meni preovladava pozitivnost). Recimo da nikakav pomak nije napravljen kod zapremine gepeka. Potrosnja je dosta velika kako pri gradskoj voznji, tako i na otvorenom, autonomija rezervoara (55 l) ne moze da prebaci preko 460 Km bilo kako da se vozi. Enterijer je od dobrih materijala (sundjerasta plastika, odlicno sklopljena), sedista su tvrda i dobro prate linije tela, komande su pri ruci, ali je dizajn sasvim prosecan i boja instrument table nije dozivela nikakvu evoluciju, satovi i kazaljke su jedva nesto bolji od onih u dvojci. Od kvara, ponovo sajla na sedistu (valjda im je to boljka), promena creva kod rashladnog uredjaja i promena kablova za svecice. Auto je jos uvek u mom posedu i ima nekih 77000 km. Po nekom mom vidjenju odlicna masina za duge relacije i dobre puteve. Napomenu bih da je VR naizgled samo slican ostalim trojkama, naime nemacki inzinjeri su znatno ojacali skoljku kao i sve propratne delove ne bi li sam auto podneo visoku kubikazu i veliki broj KS-a.

    Na kraju poceo sam sve cesce da preispitujem svoj razum jer sam uvideo da me razni likovi u novim dizel BMW 3 i Golf TDI 4 & Co. u startu ostavljaju daleko iza njih. Ne radi se o nikakvoj sujeti (nemam trip skripanja guma, trka i ostalih nebuloza) vec o nepoverljivosti da su dizel motori preokrenuli tendenciju i dostigli veci stepen performansi u odnosu na benzince pa mozda i zbog toga. Sticajem okolnosti jedna prijateljica je kupila novu 4 TDI 130 KS koju sam naravno brze bolje probao. Sta da vam kazem iskustvo je bilo fascinantno, startnost automobila je bila vise nego iznenadjujuca a ja sam se odusevio kao malo dete. Exit VR6, ovih 130 KS su bili daleko prisutniji i dolazili mnogo vise do izrazaja u odnosu na onih 174 KS-a, dok rad motora ni najmanje nije podsecao na one nekadasnje traktorase, sta vise u kabini je jedva bilo primetno da se radi o dizel motoru imajuci u vidu odlicnu izolaciju. Mislim da vrhunska tehnika Wagen-ovih motora lezi u velikim performansama obrtnih momenata, sto veca to bolja, bez sumnje to je glavna stavka ka poboljsanju startnosti i elasticnosti tih dizel motora i pri kupovini automobila to je prva stvar na koju treba obratiti paznju. Na primer ovaj TDI 130 KS poseduje obrtni momenat od 310 Nm dok jedan A3 S3 raspolaze obrtnim momentom od 280 Nm a nova V6 4 samo sa 270 Nm. Tako sam ja od okorelog ljubitelja benzinskih pogona postao strastveni ljubitelj dizel motora. Imajuci u vidu cenu i retkost prodaje polovnih TDI 130 (model relativno nov) odlucio sam se za TDI 115 KS sa sestostepenim menjacem. Dugo trazio, ali se isplatilo posto je cena bila vrlo povoljna a broj predjenih km-a zadovoljavajuci. Obrtni momenat ovog cetvorotockasa je 285 Nm a performanse potpuno lude, pogotovo startnost. U gradskim sredinama je daleko zabavniji od VR-a, a o ekonomicnosti necu ni da govorim. Zapravo ovaj TDI 115 ima sve odlike sportskog automobila a da pritom to zadovoljstvo ne moram da platim i pozlatim na pumpi (pogotovo ovde), pa zaista ne vidim zbog cega bih se ustrucavao. Na otvorenom se bez vecih problema dostize i brzina od 200km/h – 210km/h, izolacija u kabini je jos bolja u odnosu na trojku i skoro da se ne cuje nista, a sesta brzina minimalno opterecuje motor pa sve poprima zadovoljavajuci efekt. Reci cu samo da sa jednim rezervoarom u urbanoj sredini imam autonomiju od nekih 780 km a na autoputu i do 860 km, ruku na srce cesce punim svoj Zipo upaljac. Enterijer je vrhunskog kvaliteta sklopljen bez greske a instrument tabla konacno na nivou, pogotovo nocu, ne prodje vece a da se ponovo ne odusevljavam prelepom tirkizno-plavom bojom. Udobnost je poboljsanja mada VR ima sasvim drugu, sportsku amortizaciju.
    Za pohvalu je i to sto kao polovnjak dosta dobro drzi cenu, to treba svakako imati na umu a nije slucaj sa svim automobilima. Nedostatke vidim u desnom retrovizoru kako estetski tako i prakticno, losija stabilnost u odnosu na VR6 ali razlog mozda treba traziti u dimenziji guma i u vesanju koje ipak nije sportski nastrojeno. Ipak ponudjenim ostajem prezadovoljan.

    Za kraj bih zelo da kazem da sam potpuno svestan toga da je Golf jedan prosecan automobil u odnosu na luksuzniju klasu dok je u svojoj klasi kompakt automobila pri samom vrhu. Naravno vodeci trio ostaje Mercedes, BMW (koje iskreno ne gotivim previse, prvenstveno zbog zadnjeg pogona, ali sam svestan kvaliteta) i Audi. Medjutim kod odnosa kvalitet/cena Golf ostaje nenadmasiv i zbog toga mu ostajem veran. Naravno ne bih imao nista protiv da jednoga dana sednem u A3 TDI ali smatram da malo veci stepen kvaliteta ne opravdava toliku razliku u ceni u komparaciji sa Golf-om. Takodje jedna od vrlina ovog kompakt automobila je sto podjednako moze da bude parktican na dugim i na kratkim relacijama.

    Mnogi kazu da je Golf seljacki auto, ali me to skoro uvek slatko nasmeje, pogotovo kada ti isti pocnu da hvale neke automobile poput Forda koji je po meni sa Opelom samo dno auto-industrije. Sto se francuskih autombila tice oni su oduvek kaskali za svojim komsijama, kako po tehnici tako i po performansama cak i oni sami priznaju da inspiraciju traze kod Nemaca. O bezlicnim japancima suvisno bi bilo trositi reci jer ma koliko oni bili kvalitetni nedostaje im neki duh koji krasi germanske cetvorotockase. No ipak sve ostaje stvar ukusa i licnog izbora.


    PS. Bez ikakvih predrasuda dizele nove generacije jednostavno treba probati i ziveti u koraku s vremenom...

    Pozdrav svim ucesnicima uz izvinjenje zbog predugog komentara.


    Golf GTI 1781 (1.8 turbo)
    150 KS pri 5700 obrt./min
    Maksimalni obrtni moment 210 Nm pri 4600 obrt./min
    Maksimalna brzina 207 Km/h
    Ubrzanje od O do 100 km/h 8,6 sek.

    Golf TDI 1896 (1.9)
    150 KS pri 4000 obrt./min
    Maksimalni obrtni moment 320 Nm pri 4000 obrt./min
    Maksimalna brzina 211 km/h
    Ubrzanje od O do 100 km/h 8,3 sek.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    I ja to uvijek kazhem da novi dizelashi su vrh.

    A taj tvoj prvi Golf II GTI je bio dizel?
    TAKUMI

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako imam osjecaj da je ovo neko pod drugim nickom
    imam iskustva s tim dosta
    ali moze ip da se iscita lako i da se utvrdi
    p.s.ono posts:1 sve kazuje za sebe

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    I ja to uvijek kazhem da novi dizelashi su vrh.

    A taj tvoj prvi Golf II GTI je bio dizel?
    ja ne kazem i to s pravom
    golf gti dizel i to 2-ka sto jos necu cut od tebe fabia
    treba li da drzim lekciju iz gti-istorije???

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    I ja to uvijek kazhem da novi dizelashi su vrh.

    A taj tvoj prvi Golf II GTI je bio dizel?
    Sta rece?

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kazhe da je promijenio Bosch pumpu u Golf II GTI 16V!?
    TAKUMI

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    Kazhe da je promijenio Bosch pumpu u Golf II GTI 16V!?
    Injection motori takođe imaju benzinske pumpe visokog pritiska, pa je verovatno na to mislio, iskreno govoreći nisam čitao sve što je gore napisao. Pošto je među dizelima odomaćen izraz "boš pumpa" a među (injection)benzincima "elektronska pumpa" ili jednostavno "benzinska pumpa" verovatno je tu nastao nesporazum.

    Čuješ molim te GTI 16V dizel :lolblue:

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    kod benzinaca je Bosh pumpa kod rezervoara ili u samom rezervoaru i nije nista do najobicnija elektricna pumpa koja vodi gorivo do sistema za ubrizgavanje. Kod dizela je to jako komplikovan sistem i pod njim se podrazumijeva komplet sistem za ubrizgavanje. Kod benzinaca ako kad das kontakt cujes jace zujanje kod rezervoara onda ce brzo biti potrbna zamjena pumpe, lijek moze da bude i zamjena filtera koji dodje odmah poslije pumpe.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos
    kod benzinaca je Bosh pumpa kod rezervoara ili u samom rezervoaru i nije nista do najobicnija elektricna pumpa koja vodi gorivo do sistema za ubrizgavanje. Kod dizela je to jako komplikovan sistem i pod njim se podrazumijeva komplet sistem za ubrizgavanje. Kod benzinaca ako kad das kontakt cujes jace zujanje kod rezervoara onda ce brzo biti potrbna zamjena pumpe, lijek moze da bude i zamjena filtera koji dodje odmah poslije pumpe.
    Najobičnija? teško da je najobičnija pošto je i ona pumpa visokog pritiska, možda ne tako visokog kao kod dizela ali u svakom slučaju visokog :wink:

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    Kazhe da je promijenio Bosch pumpu u Golf II GTI 16V!?
    gore je on napisao da je imao golf gti 8v jer pise 112 ks

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    2Fast, svashta! :lolblue:
    TAKUMI

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shole
    Quote Originally Posted by Milos
    kod benzinaca je Bosh pumpa kod rezervoara ili u samom rezervoaru i nije nista do najobicnija elektricna pumpa koja vodi gorivo do sistema za ubrizgavanje. Kod dizela je to jako komplikovan sistem i pod njim se podrazumijeva komplet sistem za ubrizgavanje. Kod benzinaca ako kad das kontakt cujes jace zujanje kod rezervoara onda ce brzo biti potrbna zamjena pumpe, lijek moze da bude i zamjena filtera koji dodje odmah poslije pumpe.
    Najobičnija? teško da je najobičnija pošto je i ona pumpa visokog pritiska, možda ne tako visokog kao kod dizela ali u svakom slučaju visokog :wink:
    Ako cemo realno rasklapao sam jednu od BMWa 525 i koliko se razumijem u tehniku to mu dodje najobicnija pumpa koja radi na 12 volti. Inace ista sluzi da se pomocu struje dovede gorivo do sistema za ubrizgavanje. Kod dizela je to pumpa extra visokog pritiska koja sluzi da se gorivo rasprsne u sto sitnije cestice i tako se postigla bolja iskoristivost istog.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos
    Quote Originally Posted by Shole
    Quote Originally Posted by Milos
    kod benzinaca je Bosh pumpa kod rezervoara ili u samom rezervoaru i nije nista do najobicnija elektricna pumpa koja vodi gorivo do sistema za ubrizgavanje. Kod dizela je to jako komplikovan sistem i pod njim se podrazumijeva komplet sistem za ubrizgavanje. Kod benzinaca ako kad das kontakt cujes jace zujanje kod rezervoara onda ce brzo biti potrbna zamjena pumpe, lijek moze da bude i zamjena filtera koji dodje odmah poslije pumpe.
    Najobičnija? teško da je najobičnija pošto je i ona pumpa visokog pritiska, možda ne tako visokog kao kod dizela ali u svakom slučaju visokog :wink:
    Ako cemo realno rasklapao sam jednu od BMWa 525 i koliko se razumijem u tehniku to mu dodje najobicnija pumpa koja radi na 12 volti. Inace ista sluzi da se pomocu struje dovede gorivo do sistema za ubrizgavanje. Kod dizela je to pumpa extra visokog pritiska koja sluzi da se gorivo rasprsne u sto sitnije cestice i tako se postigla bolja iskoristivost istog.
    Pumpa na mom Bravo-u (2.0i) ako je verovati specifikaciji daje oko 6 bara pritiska, a na regulatoru pritiska bi trebalo da bude oko 3 bara. A običnom pumpom možemo da nazovemo onu koju ljudi koriste za punjenje i pražnjenje dečijih i manjih montažnih bazena
    Da 3 bara nije strašan pritisak nije, kao dobro napumpana guma, ali u svakom slučaju nije "običan".
    I naravno, pritisak koji daje pumpa nije uopšte stalan, već varira, tako da može npr opali i više od 6 ali i 5, 4 bitno je da je uvek viši od onog koji je potreban na regulatoru. Kad pumpa više nije to u stanju, onda se dešava ono što si ti rekao, zuji, odnosno pred crkavanjem je tj. vreme joj je za zamenu.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos
    Ako cemo realno rasklapao sam jednu od BMWa 525 i koliko se razumijem u tehniku to mu dodje najobicnija pumpa koja radi na 12 volti. Inace ista sluzi da se pomocu struje dovede gorivo do sistema za ubrizgavanje. Kod dizela je to pumpa extra visokog pritiska koja sluzi da se gorivo rasprsne u sto sitnije cestice i tako se postigla bolja iskoristivost istog.

    Tako je.
    TAKUMI

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znači, obojica tvrdite da pumpa kod injection motora nije visokog pritiska? OK, uzmite neku takvu pumpu pa izmerite :wink:

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sam imao Feliciju koja je imala pumpu na rezervar ali nikakvog pritiska, ja sam vadio benzin i rezervara uz pomoc te pumpe i znam da nije imala nikakav pritisak. Znachi pumpa bez pritiska!
    A kod dizela, Bosch pumpa ima jak pritisak, ili rotaciona pumpa ili CR ili PDE...
    TAKUMI

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro Twilight_Zone(Fabia), začudilo bi me da ima nešto da nisi probao ili proverio i slično. Kako god, ja ti lepo kažem, menjao sam pumpu tri puta, prvi put da tako kažem regularno, drugi put su mi dali neku slabu te sam i treći put morao da je menjam. Čovek mi je tada merio pritisak ubrizgavanja, koji dolazi... pogodi odakle? Benzinske pumpe i regulatora :wink: šta misliš koliki je bio, a koliki je trebalo da bude po podacima u dijagnostičkom softveru tj. bazi? Uostalom nije to ni kod svih automobila isto.
    I šta se dalje dešava, dalje se razvodi ka brizgaljkama zajedničkom granom :wink: Common rail znači je izmišljen odavno za benzinske motore i problem je bio naći način da se on konstruiše tako da izdrži pritisak potreban dizel motoru. I sad nek neko kaže kako su dizeli prestigli ili će prestići benzince i kako je common rail - revolucija, čudo neviđeno Prestići će ih kada bude nestalo nafte i morali da se vozimo sa dizelašima koji koriste dizel dobijen iz uljane repice. 8)

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da kazem bez mnogo rasprave da je shole u pravu jer se ne mogu objasnjavat po 3 sata

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sve mije jasno samo shta je ovo Twilight_Zone?
    TAKUMI

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    bgd/bd
    Posts
    2,860
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne mogu da wjerujem da ne znas!!??

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ti cuti! :evil:
    TAKUMI

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,094
    Thanks Thanks Given 
    716
    Thanks Thanks Received 
    1,955
    Thanked in
    969 Posts

    Default

    ali kako sam se ja slatko nasmijao jednom komentaru iz ovog texta na pocetku

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PG-city
    Posts
    544
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hmmm...Golf tdi 130ks brzi i zabavniji od VR6...QQ sto jos necu cut na ovim forumima...cccc...iskreno prije neku noc me malo iznenadila IV-ka TDI GTI(130ks) jedne poznanice...ide zwek za dizela...ali to je jos DALEEEEEKO od VR-a...tako da ono sto pise ovaj lik jeeee...aloooooo

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GTi
    hmmm...Golf tdi 130ks brzi i zabavniji od VR6...QQ sto jos necu cut na ovim forumima...cccc...iskreno prije neku noc me malo iznenadila IV-ka TDI GTI(130ks) jedne poznanice...ide zwek za dizela...ali to je jos DALEEEEEKO od VR-a...tako da ono sto pise ovaj lik jeeee...aloooooo
    znash kako ide to kod ovih likova sa 1 postom
    to je najcesce neko vec registrovan
    pa iskuca nekakvih gluposti koje nemoze pod svojim nikom
    poput tdi 130 ks brzi od vr -a i tako to
    mada ljudima koji su slabiji vozachi i koji se ne razumiju previse je mnogo zanimljivo kad ga poklope sa iljadu obrtaja a on povuche pa ne moraju da saltaju mnogo no mogu da "mafijaju" kroz grad 3-com 30 na sat i kad ih neko vidi da ga poklope s maloga gasa bez saltanja

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovaj tekst ko da je pisao neko iz rokspeda ili neko od ovih uvoznika Vw-a, isfali ih samo tako.
    FIZIIIIIIII !!!

    Isto su me pitale STOTINE i ponavljam STOTINE hiljada studenata! ETO!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •