Results 1 to 21 of 21

Thread: Kina postaje najveća hrišćanska zemlja na svijetu

  1. #1
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default Kina postaje najveća hrišćanska zemlja na svijetu

    China on course to become 'world's most Christian nation' within 15 years

    The number of Christians in Communist China is growing so steadily that it by 2030 it could have more churchgoers than America

  2. #2
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ovo je za abi Mabusa porazna statistika

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Dobro, koja je po tebi najbolja kazna za kradju? Da ti neko ukrade nesto vrijedno.. Npr lap top, sa svim vaznim podacima itd, kakvu kaznu bi dosudio tom lopovu?
    Mislim da smo dosta skrenuli sa teme ... Od "Kine koja postaje ili ce da postane najveca hriscanska zemlja" dodjosmo do "@Mabiusa koji secka ruku ,uho , grlo , nos,..."

    Jedna vrsta kazni koja mi se svidja je da lopov neko vrijeme sluzi kod ovoga koga je pokusao da opljacka.
    Ukrade laptop i za to dobije da dolazi kod mene 2 do 6 mjeseci i da radi sto mu kazem (n.p.r. cijepa i slaze drva , ...)

  4. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Sptembar slazem se da smo skrenuli sa teme ali tema sama po sebi nije interesantna jer je vlasnik ostavio samo link i nikakvo svoje misljenje niti pitanje za dalju diskusiju na tu temu. Cekam samo vanjin odgovor pa cu se nadovezati na moje pitanje. Vanja zamisli da su ti na lap topu podaci na kojima si radio godinama vazni za posao (nemas backup da zamislimo i tu situaciju). Zelim da cujem njegov iskren odgovor. Lopov je naravno prodao lap top i od povratka lap topa i podataka ni govora. Kakvu kaznu zasluzuje?
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Sptembar slazem se da smo skrenuli sa teme ali tema sama po sebi nije interesantna jer je vlasnik ostavio samo link i nikakvo svoje misljenje niti pitanje za dalju diskusiju na tu temu. Cekam samo vanjin odgovor pa cu se nadovezati na moje pitanje. Vanja zamisli da su ti na lap topu podaci na kojima si radio godinama vazni za posao (nemas backup da zamislimo i tu situaciju). Zelim da cujem njegov iskren odgovor. Lopov je naravno prodao lap top i od povratka lap topa i podataka ni govora. Kakvu kaznu zasluzuje?
    Ima jedan vema dobar koncept u hriscanstvu koji nijedan hriscanin da ja znam ne shvata i ne zivi u skladu sa njim ... nasao sam takodje i u islamu slicnu stvar .
    Ja nijesam ni hriscanin ni musliman nego jedna vrsta panteiste (moja familija i predaci su uglavnom pravoslavci)
    Evo o cemu se radi ...
    Grijeh se tretira kao bolest ... Znaci to sto je neko ukrao laptop je vrsta psiholoske bolesti koju treba lijeciti i sprijeciti njeno sirenje.
    Kod Serijatskog zakona mi se ne svidja sve osim jedne pocetne ideje da covjek treba zivjeti u skladu sa svojom religijom.
    A ne formalno biti "vjernik" a zivjeti po potpuno suprotnim shvatanjima kao podijeljena i dvolicna osoba.
    Serijatski zakon je vjerovatno bolji od situacije kad nema nikakvog zakona ali svi ostali pravni sistemi su bar po mom shvatanju bolji i ako i oni nijesu bas neki veliki domet civilizacije.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To što će Kina postati najveća hrišćanska zemlja nije neobično. U Kini živi i najveći broj ljudi sa recimo tvz "germanskim" genom.

    Iako u Evropi procentualno "germaski" gen je najzastupljeniji a u Kini ga ima tek neznatni broj ljudi ipak ta brojka je brojčano puno veća u broju ljudi od Evrope samo zato jer je Kina najmnogoljudnija zemlja.

    Zbog toga nije ni čudo da će Kina prevazići sve druge zemlje po broju hrišćana, jednostavno ima toliko ljudi tamo da i najmanji postotak stvara ogroman broj ljudi.

    Hrišćani će tamo vjerovatno uvijek biti u manjini prema ostalim vjerskim grupama (Budisti, Sljedbenici Konfučija, Muslimani, Ateisti, Taoisti) ali će brojkom lako prevazići i najhrišćanskije zemlje na svijetu.

    Kina je čudno mjesto danas, kako svjet napreduje tako se kinesko društvo prilagođava i postaje sve kozmopolitnije, pogotovu u velikim gradovima. Između ostaloga pronašao sam i podatak da u Kini živi o oko 2500 Jevreja koji su etnički Kinezi, a da je taj broj u prošlosti bio i oko 20000 i da danas ima tendenciju novog rasta.

    Ovaj svijet će se jako promijeniti u idućih 100ak godina a najveći dio promijena će se dogoditi u pravo u toj regiji svijeta.

    Sto se tiče šerijata, Crna Gora ima svoje zakodne koji su dovoljno pravedni za ovo vrijeme (s druge strane koliko se pravedno primjenjuju to je već pitanje za debatu) tako da pokretanje pitanja primjene primitivnih metoda šerijata ne dolazi u obzir.

    Šerijat je zakonik koji pripada prošlosti gdje i treba da ostane, pokopan i po mogućnosti zaboravljen.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Ja kad bi našao lopova, ukrao bih mu to što je on meni ukrao pa da vidi kako to izgleda. Ili bih mu ruku odsjekao. Svejedno.

    Naravno da bih ga ošašavio od batina u momentu ali kad razmisliš šta je vrijedno toga da nekog osakatiš ili ubiješ. Ništa. Šerijat je zasnovan na osjećanjima i mislima ljudi koji su zaostali socijalno i mentalno, a koji reaguju na događaje kao i životinje. Odatle i želja za obezglavljivanjem i sakaćenjem drugih. Čin u afektu ne treba da bude zakon već nešto protiv čega se treba uvijek boriti.
    Last edited by Caesar; 02-10-14 at 13:09.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. #8
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,749
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Jest da se ne ukljucujem u ovakve teme ali slucajno na drugoj strani naleceh na zanimljiv link.
    Mozda malo ima dodira sa ovom pricom ovdje, konkretno Arminovim idejama.

    NE MOGU DA KOPIRAM DIO TEKSTA PA VAM EVO CIO LINK
    http://www.telegraf.rs/vesti/1247952...se-cuva-rusija
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad postane najveća pravoslavna zemlja, pa kad počnu da ratuju… .ihaaaaaa
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    ... A sta drustvo dobija time sto si nekome ruku otkinuo? Dobijaju invalida umjesto da dobiju rehabilitovanog korisnog clana zajednice.
    U dosta slucajeva kad se drustvo raspada ili ima druge probleme pa nemoze da rehabilituje pojedinca koji je zastranio

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    ...Ako nisi sposoban to da shvatis, preseli se u Pakistan i uzivaj. Ili nemoj, ali bar nas postedi svog primitivizma
    Molim te bez napada na licnost ... Napadamo misljenja a ne licnosti. Inace citava rasprava gubi smisao.
    Siguran sam da i @Archi misli da je tvoje a bogami i moje misljenje "naivni idelizam" koji ne funkcionise u praksi i od dobrih i cestitih ljudi pravi "naivne magarce" koji zbog toga trpe zlostavljanje.
    Pa ipak on ne napada tvoju licnost nego samo tvoje misljenje.

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ja sam samo iskren.
    "Iskreni fašizam" je i dalje fašizam.

    P.S. Nemoj me cerat da na forumu primjenjujem Serijatski zakon ("kidanje" poruka-postova, i sl ... )
    Ako ne postaneš "rehabilitovani korisni član zajednice" ništa mi drugo ne preostaje.
    Last edited by septembar; 02-10-14 at 18:34.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,107
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Noge mu treba otkinut, naravno, a ne ruke. Ne bi on dosao da krade kad ne bi imao noge.
    xaxaxa, najjace :lolblue:
    Forever young, i want to be forever young

  12. #12
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Hrišćanstvo kao religija može doživjeti renesansu i dobiti snažni duhovni impuls u Kini, ne samo zbog brojnosti Kineza već i zbog otpora koji kineski hrišćani pružaju vlastima koje nimalo blagonaklono ne gledaju na tamošnju ekspanziju hrišćanstva. Pročitah negdje da je i u Južnoj Koreji slična situacija kao i u Kini.

    Christians in eastern China scramble to save symbol of their faith


    Evo i ikone sa kineskim novomučenicima:


  13. #13
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Jest da se ne ukljucujem u ovakve teme ali slucajno na drugoj strani naleceh na zanimljiv link.
    Mozda malo ima dodira sa ovom pricom ovdje, konkretno Arminovim idejama.

    NE MOGU DA KOPIRAM DIO TEKSTA PA VAM EVO CIO LINK
    http://www.telegraf.rs/vesti/1247952...se-cuva-rusija
    Eo i tebi link
    http://www.truthorfiction.com/rumors...in-Says-No.htm

  14. #14
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    ovo je za abi Mabusa porazna statistika
    Zašto bi to za mene bila porazna statistika, kad je Allah s.w.t. još davno rekao:

    "U džennetskim baščama naslada, biće ih mnogo od naroda drevnih, a malo od kasnijih". (56, 12-14)

    Uostalom, siguran sam da će se ispuniti ona prijetnja o 500 miliona stanovnika na planeti, možda i manje, tako da mi je sve jedno. Prema islamskim proročanstvima, da ih tako nazovem, muslimani će vladati svijetom za nekih dvadesetak godina, nakon što zajedno sa Rusijom poraze cioniste i NATO.
    I kako ono naš narod kaže a istinu zbore, istorija se ponavlja. U Kur'anu još davno bi rečeno:

    "Bizantinci su pobijeđeni, u susjednoj zemlji, ali oni će, poslije poraza svoga, sigurno pobijediti, za nekoliko godina – i prije, i poslije, Allahova je odluka – i tada će se vjernici radovati". (30, 2-4).
    I radovaću se iskreno, ako Bog da, kada Rusi uđu u Konstantinopolj, nego duga je to priča. Vidiš, velika je razlika između Erdogana i Putina, jer, Putin je izgleda veći musliman. Malo šifrovano, ali ko čita znaće.

    Ne kaže Allah s.w.t. tek onako slučajno: "Ti ćeš, sigurno, naći da su vjernicima najljući neprijatelji jevreji i mnogobošci; i svakako ćeš naći da su vjernicima najbliži prijatelji oni koji govore: ”Mi smo kršćani”, zato što među njima ima svećenika i monaha i što se oni ne ohole". (5, 82)

    Znamo ko su jevreji i znamo ko su mnogobošci. Mnogobošci? To su oni što štuju drevnu egipatsku religiju i ono Horusovo oko, na vrh onog trougla. Takođe znamo ko su ovi hrišćani kod kojih je karakteristično monaštvo.
    Last edited by Mabus; 06-10-14 at 14:35.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Damascus
    Posts
    340
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabuse, vidim da si dobro upucen u Islam, mozes li mi reci kakvo misljenje imas o vojci ISIL-a i da li si za protiv ili indiferentan po tom pitanju.

    Hvala.

  16. #16
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lov@c View Post
    Mabuse, vidim da si dobro upucen u Islam, mozes li mi reci kakvo misljenje imas o vojci ISIL-a i da li si za protiv ili indiferentan po tom pitanju.

    Hvala.
    Nemam stav. Neke stvari rade ispravno neke neispravno, cilj je uzvišen, način na koji ga ostvaruju umnogome nije islamski. Mislim da su formirani od strane USA i cionista. Potrebno je oslabiti muslimansku vojsku i nakon toga ući sa trupama, napadnuti Iran i Pakistan. Egipat će takođe uskoro da strada. Početkom 2015 rat će se proširiti. Veoma smo blizu trećem svjetskom ratu, koji će se okončati nakon što presuši Galilejsko more. Proučavao sam mnogo izvora i sve se poklapa da će biti od 2015-2020 svega i svačega. U 3 godine poklapa se Albert Pajk sa hadisom Poslanika s.a.w.s. koji sam shvatio na moj način. Samo postoji jedna razlika, Albert je predvidio da strada trećina čovječanstva, dok prema islamskim izvorima treba stradati mnogo više ljudi. U Kur'anu se kaže:

    I ne postoji nijedno naselje koje Mi prije Sudnjeg dana nećemo uništiti ili ga teškoj muci izložiti; to je u Knjizi zapisano. 17, 58

    Interesantno je to što se prenosi u Bibliji da je Isus rekao da se bježi u brda, a isto to je i Muhammed s.a.w.s. rekao.
    Last edited by Mabus; 06-10-14 at 21:38.

  17. #17
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,623
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Sreca nasa sto tvoji izvori ne vrijede pisljiva boba.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #18
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Sreca nasa sto tvoji izvori ne vrijede pisljiva boba.
    Ti se nikako ne možeš zaplašiti...:worked_till_5am:

  19. #19
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Damascus
    Posts
    340
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  20. #20
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lov@c View Post
    Dobro je @Mabus rekao. Ako se javi još neko treći da ovo potvrdi, to je to.

    Nego, evo skrenusmo sa kineza.

    Mislim da je kinesko priklanjanje hrišćanstvu velika greška. Po meni posledica je neshvatanja sopstvene religije i traženja nečeg novog. To nešto novo je bojim se isto tako neshvatljivo.

    Isti je slučaj sa hrišćanima koji se priklanjaju islamu. Iz jedne nejasnoće idu u drugu sa nadom da će islam imati više smisla. Islam je oštriji u izrazu i zbog te imperativnosti ljudi se u početku osjećaju bolje vođeni ali na kraju imamo ovo:

    http://www.vijesti.me/svijet/ratnica...vladaju-799136

    Kad poredim ove dvije religije islam daje više prostora za oprečna tumačenja nego što je to slučaj sa hrišćanstvom, a samim tim i za zloupotrebe u istoriji i sada. Sa te strane kinezima je bolje hrišćanstvo ako već moraju da mijenjaju.
    Last edited by Caesar; 07-10-14 at 17:58.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  21. #21
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Zašto bi to za mene bila porazna statistika...
    Ajde priznaj da jeste...neću ti ništa.

    Uostalom, siguran sam da će se ispuniti ona prijetnja o 500 miliona stanovnika na planeti, možda i manje, tako da mi je sve jedno.
    Na neki način se već to i ispunilo, ako se malo šire proanalizira. Šta je konkretno misteriozni autor mislio pod pojmom svjetska populacija.
    Taman toliko možda se danas i smatra ljudima, koji imaju sistemsku podršku.

    A noobovkso sivilo je već druga priča.

    Znamo ko su jevreji i znamo ko su mnogobošci. Mnogobošci? To su oni što štuju drevnu egipatsku religiju i ono Horusovo oko, na vrh onog trougla. Takođe znamo ko su ovi hrišćani kod kojih je karakteristično monaštvo.
    Znamo li zaista?

    Pa vidi, mislim da ovaj termin 'štovanje' različito shvatamo - ne podrazumjeva se da sve obožavaš ono što ne mrziš, vrli Mabuse.

    Horusovo oko nije na vrhu, već u 'onom' truoglu

    A znamo li ko su nevjernici?

    Nekoliko postova gore, spomenu se šerijat kao jedna od spanosnoih rješenja, zakoni koji će da srede sve što je nesređeno itd...
    OK - poštujem svačije mišljenje, bar onoliko da ne smatram da je uljudno da ako neko po mom mišljenju priča gluposti, da zaslužuje da nasrenem na njega, povbrijedim ili šta li već...

    Međutim možeš li da mi pojasniš poentu naturanja šerijata kao opcije u jednom multikonfecionalnom društvui (poput onog kojeg se može ođen srest) gdje recimo većina je u samom startu diskfalifikovana u tom zakoniku?

    Je li to fino?

    I radovaću se iskreno, ako Bog da, kada Rusi uđu u Konstantinopolj, nego duga je to priča.
    Zaqista i jeste duga priča...mislim na ovaj dio oko iskrenosti

    Dobro je neko pametan rekao - Rat je spektakl, koji fascinira 'ljude'. - nažalost je u pravu.

    Mada pored tolikog fokusiranja i opčinjanosti sa ovim spektaklom, čovjekova čula otupe, oguglaju. Lagano izgube onu prefinjenost humanosti i duhovnosti - samo obličje čovjeka.

    Kad bi išao nekim drugačijim pristupom, možda bi primjetio da na tim neprijateljskim stranama, ima možda nečeg finog

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Narodna Republika Kina
    By edin1 in forum Politika generalno
    Replies: 92
    Last Post: 02-01-20, 18:18
  2. LHC - Najveći akcelerator na svijetu
    By the Genius in forum Nauka generalno
    Replies: 327
    Last Post: 23-07-15, 15:50
  3. Replies: 2
    Last Post: 11-10-13, 11:49
  4. Replies: 27
    Last Post: 05-08-10, 22:39
  5. Crna Gora postaje zemlja milonera
    By Wolf_ in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 09-02-07, 09:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •