Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 39 of 39

Thread: Neotesanost Italijanskog suda

  1. #26
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick
    Potpuno razmisljate van logike. Ovdje se ne prica o davanju olaksavajuce okolnosti, vec o ukidanju otezavajuce okolnosti koja je covjeku (ili zivotinji) ipak nepravedno okachena. Kolicina traume koju bi cura dobila da joj je to prvi put mnogo je veca nego ako joj je jebanje isto sto i "dobro jutro". Tip ce odlezati svoju kaznu za silovanje maloljetnice, ali nece odlezati i otezavajucu okolnost zbog traume koju joj je nanio jer joj je to bio prvi susret sa qrcem- bas zbog toga sto je dokazano da to nije bio slucaj. Zalim feministkinje koje bi zeljele da svi muskarci za svako jebanje sluze zatvorske kazne, ali ljude, ma koliki monstrumi bili, ne treba osudjivati I za ono sto nisu uradili. U sustini, ovaj slucaj moze da se dovede u paralelu kad bi djevojka tuzila nekoga ko je silovao i napravio joj dijete. Tip bi morao da odsluzi za silovanje, ali kad bi se utvrdilo da dijete nije njegovo, ne bi morao da placa alimentaciju tome djetetu, pa neka to cine ostali pripadnici svih starosnih struktura.

    Mislim da je italija po tome pitanju pojam za nasu drzavu. Odje je ispalo da se S.Č. zajebavala, a Miko Zec, chini mi se, bez ikakve frke jos seta po Podgorici. Ne ulazeci u to je li ta nesrecnica (a ta koja se pro*****la sa 14 stvarno jes nesrecnica) silovana ili nije, tip treba da odlezi za pedofiliju i silovanje, ali mu se treba skinuti sa duse otezavajuca okolnost "vatrenog krstenja". To je ono sto je taj sud i uradio. Nije pustio tipa da ide kuci, nego mu je smanjio kaznu
    Kad covjek bolje razmisli u pravu je ovaj catnick... Mislim da se treba uzeti u obzir kolicina traume koju je cura dozivjela pa na osnovu toga kazniti prekrsaj... Posto je djevojcici unisten zivot, treba se unistiti i njemu, ili ga lisiti zivota... Da ja biram kaznu, prvo bih se uvjerio da momak nema kakve sklonosti prema svom polu, i ako nema onda bih doveo cetu zatvorenika (muskog pola naravno) i naredio im da urade ono sto je on uradio djevojcici... Za sve to vrijeme koristio bih traumometar, da izmerim kolika je kolicina traume nanijeta ovom manijaku, i kad bi se mjere podudarile, naredio bih zatvorenicima da stanu...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  2. #27
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Solitude: a sweet absence of looks.
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by robespierre
    Da objasnim nešto. Radi se o stepenu traume koji je žrtva doživjela. Sud je uvažio okolnost koja je uticala na smanjenje (a ne ukidanje) kazne. Osnov prvobitne presude je trauma koja bitno utiče na ličnost žrtve.Naime, zbog takvih traume žrtva ima razne psihoze koje će je pratiti kroz cijeli život,odbojnost prema muškom polu,nepostojanje želje za osnivanje porodice itd. Ono što razlikuje silovanu djevojčicu od 14god. kojoj je ovo prvo seksualno iskustvo(negativno) i djevojčicu kojoj je ličnost formirana u seksualnom smislu je upravo u stepenu traume,odnosno postoji velika vjerovatnoća da seksualno formirana žrtva neće imati gore navedene psihoze i da će se možda u potpunosti oporaviti od ovakvkog događaja.
    Kako je onaj teži stepen traume uzet u obzir prilikom odmjeravanja kazne(npr. osuđen je na 13god.), a odbrana je uspjela dokazati okolnosti koje olakšavaju poziciju osuđenog,tako je Sud prihvatio sugestiju odbrane i umanjio(a ne ukinuo )kaznu osudjenom (npr. sa 13 na 8 god.), jer prvobitni osnov presude ne odgovara novom činjeničnom stanju.

    Složićete se da bi bilo nepravedno da neko odgovara za djelo koje neće ostaviti teške posledice na žrtvu u budućnosti isto kao za djelo koje je uništilo nečiji život.
    Osnov presude ne moze da bude trauma vec dokazi za pocinjeno krivicno djelo.
    Trauma kao osnov presude bi mogla da stoji ukoliko se radi o tuzbenom zahtjevu ostecene za materijalnu nadoknadu.
    I sto je vec neko rekao olaksavajuce okolnosti se ne traze u zrtvi vec u ponasanju samog ucinioca.


    Za mene je ova presuda prava glupost i sramota.
    “Ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy. “-M. Kundera


    "Those who do not want to imitate anything, produce nothing."
    — Salvador Felipe Jacinto Dalí


    «I've loved, I've laughed and cried.
    I've had my fill; my share of losing.
    And now, as tears subside,
    I find it all so amusing...»

  3. #28
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica,Crna Gora
    Posts
    249
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carla Bruni
    Osnov presude ne moze da bude trauma vec dokazi za pocinjeno krivicno djelo.
    Osnov presude je počinjeno krivično djelo,a dokazi su instrumenti za utvrđivanje činjeničnog stanja na osnovu kojeg se sa određenim stepenom vjerovatnoće može konstatovati da li je određeno lice počinilo krivično djelo koje mu se stavlja na teret.


    Quote Originally Posted by Carla Bruni
    I sto je vec neko rekao olaksavajuce okolnosti se ne traze u zrtvi vec u ponasanju samog ucinioca.
    Znači li to da npr. počiniocu ubistva kao olakšavajuća okolnost se neće uzeti teške uvrede i psovke koje je ubijeni upućivao ubici i koje su uticale na takvo ponašanje ubice? Sumnjam! Ipak se olakšavajuće okolnosti traže i u žrtvi i njenom ponašanju!


    Quote Originally Posted by Carla Bruni
    Za mene je ova presuda prava glupost i sramota.
    A ovo je Vaš subjektivan stav!

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Meni je sumnjiv ovaj tekst. Kosi se sa zdravim razumom. nemoze se suditi o nekom slucaju na osnovu clanka iz novina.
    Last edited by Ego_and_his_own; 21-02-06 at 04:15.

  5. #30
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zavisi od kolicine traume? Come on... Cime da se mjeri trauma, traumometrom... Prekrsaj je prekrsaj.. Kakve be olaksavajuce okolnosti... AKo mene nece istraumirat da mi neko odsjece nogu, odmah mozes da zavrsis u zatvor sa olaksavajucom okolnosti... Ja ne znam kako uopste postoje ljudi koji bi podrzavli ovo... Traumometrovci...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vecina onih koji pricaju, uopste ne shvataju da se ovdje ne radi o uvodjenju olaksavajuce, vec o ukidanju nepostojece otezavajuce okolnosti. Sto se mene tice, za silovanje maloljetnice bih izricao kaznu skopljenja, ali posto zakon nije takav, mislim da je u redu da se covjeku sudi za ono sto je uradio, a ne za ono sto nije. On je silovao tu djevojcicu, ali je nije "otvorio" ili "Raspucio".

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robespierre
    Da objasnim nešto. Radi se o stepenu traume koji je žrtva doživjela. Sud je uvažio okolnost koja je uticala na smanjenje (a ne ukidanje) kazne. Osnov prvobitne presude je trauma koja bitno utiče na ličnost žrtve.Naime, zbog takvih traume žrtva ima razne psihoze koje će je pratiti kroz cijeli život,odbojnost prema muškom polu,nepostojanje želje za osnivanje porodice itd. Ono što razlikuje silovanu djevojčicu od 14god. kojoj je ovo prvo seksualno iskustvo(negativno) i djevojčicu kojoj je ličnost formirana u seksualnom smislu je upravo u stepenu traume,odnosno postoji velika vjerovatnoća da seksualno formirana žrtva neće imati gore navedene psihoze i da će se možda u potpunosti oporaviti od ovakvkog događaja.
    Kako je onaj teži stepen traume uzet u obzir prilikom odmjeravanja kazne(npr. osuđen je na 13god.), a odbrana je uspjela dokazati okolnosti koje olakšavaju poziciju osuđenog,tako je Sud prihvatio sugestiju odbrane i umanjio(a ne ukinuo )kaznu osudjenom (npr. sa 13 na 8 god.), jer prvobitni osnov presude ne odgovara novom činjeničnom stanju.

    Složićete se da bi bilo nepravedno da neko odgovara za djelo koje neće ostaviti teške posledice na žrtvu u budućnosti isto kao za djelo koje je uništilo nečiji život.
    Ti se to sprdas sa nama??? Pitaj bilo kojeg psihologa ili ako znas neku silovanu zenu pitaj nju, NE POSTOJI osoba koja je silovana a kojoj to ne ostavi posledice. E sad kolike posledice,to zavisi od osobe do osobe,bez obzira koliko godina ima. Sto hoces da kazes,ako siluje zenu od 60 godina onda mu treba dati manju kaznu jer je ona citav zivot seksualno aktivna?? E pa svasta. Ta djevojcica je imala 14 godina.Ne znam da li imas djecu,ali ako jednog dana budes imao cerku od 14,kako bi se ti osjecao da znas da ju je neko silovao? Mislim da bi ti tada bilo svejedno da li je ona prije toga imala vec nekog ili ne...
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  8. #33
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ne bi njemu kolke je pameti!
    No izgleda da je vec iskusan po pitanju silovanja mora da se druzhio sa Ilarionom

  9. #34
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica,Crna Gora
    Posts
    249
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buba_mara
    Ti se to sprdas sa nama??? Pitaj bilo kojeg psihologa ili ako znas neku silovanu zenu pitaj nju, NE POSTOJI osoba koja je silovana a kojoj to ne ostavi posledice. E sad kolike posledice,to zavisi od osobe do osobe,bez obzira koliko godina ima. Sto hoces da kazes,ako siluje zenu od 60 godina onda mu treba dati manju kaznu jer je ona citav zivot seksualno aktivna?? E pa svasta. Ta djevojcica je imala 14 godina.Ne znam da li imas djecu,ali ako jednog dana budes imao cerku od 14,kako bi se ti osjecao da znas da ju je neko silovao? Mislim da bi ti tada bilo svejedno da li je ona prije toga imala vec nekog ili ne...


    Ne sprdam se ja nego me svi ovdje proglašiše za branioca silovatelja i pedofila. Ja stvarno nemam živaca da svakome tumačim razlike i ističem da sam bez ikakve pristrastnosti postovao o ovoj temi. Objašnjavam stav suda,ono u čemu su vidjeli razliku,a Ti i slični kao rulja koja impulsivno reaguje bez razmišljanja:
    -A viđi ovoga ljubitelja silovatelja i šovinistu!Uaaaa!

    Svako odmah pita šta bi uradio da je to tebi bliska osoba. Normalno da ne bih želio da se to desi bilo kome,a ne samo meni bliskoj osobi. Ali isto tako bi Ti isticala takvu razliku da je tvoj sin u pitanju i da ti kaže da ga podržiš.
    Problem je što gledate uvijek jednu stranu i to uvijek onu koja vam je prirodno bliža,odnosno onu za koju ste se prvo vezeli ili poistovjetili.
    Last edited by robespierre; 22-02-06 at 11:05.

  10. #35
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robespierre
    Ne sprdam se ja nego me svi ovdje proglašiše za branioca silovatelja i pedofila. Ja stvarno nemam živaca da svakome tumačim razlike i ističem da sam bez ikakve pristrastnosti postovao o ovoj temi. Objašnjavam stav suda,ono u čemu su vidjeli razliku,a Ti i slični kao rulja koja impulsivno reaguje bez razmišljanja:
    -A viđi ovoga ljubitelja silovatelja i šovinistu!Uaaaa!

    Svako odmah pita šta bi uradio da je to tebi bliska osoba. Normalno da ne bih želio da se to desi bilo kome,a ne samo meni bliskoj osobi. Ali isto tako bi Ti isticala takvu razliku da je tvoj sin u pitanju i da ti kaže da ga podržiš.
    Problem je što gledate uvijek jednu stranu i to uvijek onu koja vam je prirodno bliža,odnosno onu za koju ste se prvo vezeli ili poistovjetili.
    kako ces da izmjeris kolicinu traume... kakav manijak! Ne mozes da znas koliko je jedna osoba istraumirana, samo na osnovu neke cinjenice (pa cak i ako je to nenevinost). Neke osobe su na silovanje podloze vecim traumama od drugih bez obzira na to jesu li nevine... Ti nama kazes da uzmemo u obzir i drugu stranu, a ti sam nisi (ni taj preverzni sud) uzeo u obzir da se ne moze na osnovu nevinosti govoriti o manjoj/vecoj traumi... Nisi uzeo u obzir druge cinioce (odnosi u porodici, njena socio-psiholoska proslost)... Nemoj vise molim te da prosipas gluposti po forumu, i nemoj molim te da ponavljas nesto sto si rekao bezbroj puta... Shvatili smo tvoju poentu, pusti ljude da kazu njihovu, i onda odgovori, ali originalnije, ne istim odgovorom.... Aj u zdravlje...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robespierre
    Ne sprdam se ja nego me svi ovdje proglašiše za branioca silovatelja i pedofila. Ja stvarno nemam živaca da svakome tumačim razlike i ističem da sam bez ikakve pristrastnosti postovao o ovoj temi. Objašnjavam stav suda,ono u čemu su vidjeli razliku,a Ti i slični kao rulja koja impulsivno reaguje bez razmišljanja:
    -A viđi ovoga ljubitelja silovatelja i šovinistu!Uaaaa!

    Svako odmah pita šta bi uradio da je to tebi bliska osoba. Normalno da ne bih želio da se to desi bilo kome,a ne samo meni bliskoj osobi. Ali isto tako bi Ti isticala takvu razliku da je tvoj sin u pitanju i da ti kaže da ga podržiš.
    Problem je što gledate uvijek jednu stranu i to uvijek onu koja vam je prirodno bliža,odnosno onu za koju ste se prvo vezeli ili poistovjetili.

    Silovanje je silovanje, i tu nema olaksavajucih okolnosti. I da je moj sin u pitanju,ne bih ga branila u ovoj situaciji.Da je ona svojevoljno spavala sa njim to bi bila druga prica,ali silovanje je silovanje i po meni nema olaksica. Jednog dana ako budem imala sina,sigurno cu ga vaspitati da cijeni i postuje zene tako da se iskreno nadam da necu ni biti u prilici da stajem na njegovu stranu ili protiv njega.

    Sto se tice ovog slucaja u Italiji,koliko ja shvatih dokayano je da je on kriv.Jedino se polemisalo da li da dobije olaksavajuce okolnosti jer ona nije bila djevica.E izvini,ali meni je to nebulozan zakljucak i nikada niko nece moci da me ubjedi da to pije vodu.Svasta...

    PS:Onaj ko siluje ili ubije nekoga(sem ako nije u samoodbrani),zasluzuje zatvor pa neka mi je i rod najrodjeniji!
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bogome, ja i dalje mislim da ga je ta mala trazila...

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buba_mara
    Silovanje je silovanje, i tu nema olaksavajucih okolnosti. I da je moj sin u pitanju,ne bih ga branila u ovoj situaciji.Da je ona svojevoljno spavala sa njim to bi bila druga prica,ali silovanje je silovanje i po meni nema olaksica. Jednog dana ako budem imala sina,sigurno cu ga vaspitati da cijeni i postuje zene tako da se iskreno nadam da necu ni biti u prilici da stajem na njegovu stranu ili protiv njega.

    Sto se tice ovog slucaja u Italiji,koliko ja shvatih dokayano je da je on kriv.Jedino se polemisalo da li da dobije olaksavajuce okolnosti jer ona nije bila djevica.E izvini,ali meni je to nebulozan zakljucak i nikada niko nece moci da me ubjedi da to pije vodu.Svasta...

    PS:Onaj ko siluje ili ubije nekoga(sem ako nije u samoodbrani),zasluzuje zatvor pa neka mi je i rod najrodjeniji!
    Kako je ova mala fino vaspitana
    Cccc
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Kako je ova mala fino vaspitana
    Cccc

    Posla na tatu :P
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora je u zajednici sa majkom kriminalaca !
    By G R A D in forum Politika generalno
    Replies: 376
    Last Post: 18-01-06, 08:16
  2. MILU NEMA VECEG SUDA OD NIKSICA!
    By Jelisaveta in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 12-03-05, 10:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •