Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 39

Thread: Neotesanost Italijanskog suda

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs down Neotesanost Italijanskog suda

    Quote Originally Posted by cdm
    ODLUKA ITALIJANSKOG VRHOVNOG SUDA SOKIRALA JAVNOST
    19.02.2006. Silovanje djevice je tezi zlocin
    Kasacioni sud, najvisa sudska instanca u Italiji, prekjuce je donio presudu koja je izazvala zgrazavanje u velikom dijelu italijanske javnosti, pogotovo medju zenama i feministkinjama.
    Tom presudom potvrdjena presuda zalbenog suda kojom je Marku T. smanjena kazna za seksualno zlostavljanje 14-godisnje kcerke svoje tadasnje djevojke. Detalj koji je razjario Italijanke je obrazlozenje presude.
    Naime, zalbeni i Kasacioni sud su se slozili kako osudjeniku kao olaksavajucu okolnost treba uzeti to da je zrtva prije incidenta sa ljubavnikom majke imala "vise seksualnih odnosa sa osobama iz svih starosnih grupa", odnosno "nije bila djevica".
    Time je prihvacen stav Markovog advokata kako je licnost zrtve, s obzirom na njeno prethodno iskustvo, "vec bila izgradjena u seksualnom smislu", odnosno da zlostavljanje nije predstavljalo onakvu traumu kao sto bi to bio slucaj s njenim vrsnjakinjama.
    Maria Gabriele Karniere, sefica "Ruzicastog telefona", organizacije za pomoc zenama-zrtvama zlostavljanja, smatra da je ta presuda Italiju bacila pedeset godina unazad.
    Slicno su se izjasnili i mnogi clanovi italijanskog politickog establismenta, ukljucujuci i clanove vlade, a zgrazavanju su se pridruzili i predstavnici UNICEF-a.
    Psiholog Iole Bardaro Verde presudu tumaci "nesigurnoscu sudija" kojima je, "kao muskarcima optuzba povrijedila seksualni identitet".
    Italijansko pravosudje je posljednjih godina predmet ostrih kritika zbog seksizma, odnosno zbog presuda koje potvrdjuju macoisticke stereotipe o Italijanima.
    Ovi Italijani su svakim danom sve veće seljačine.

    Slažete li se samnom?

    :???: :???: :???: :???:

  2. #2
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    771
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry

    Quote Originally Posted by funestis
    Ovi Italijani su svakim danom sve veće seljačine.

    Slažete li se samnom?

    :???: :???: :???: :???:
    slazem se...kreteni...
    son cosas de la vida

    I refuse to join any club that would have me as a member.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Daj mi sliku te male od 14 godina, pa cu ti rec' jesu li seljacine. Danas ima svakakvih 14-godisnjakinja.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da se slazhemo!
    Chu silovanje je silovanje bila ona nevina ili ne!
    Chu sad znachi ja mogu obljubit svaku djevojku koja nije djevica jer je izgradjena u seksualnom smislu?? Heh kako je...
    Last edited by Nikollaki; 19-02-06 at 13:51.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I nemojte vise ovakve teme ovdje da postavljate. Pomamicete ove zene, a taman smo ih se fino trsili bili.

  6. #6
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry

    e cuš ovoga nije stvar oce li se "žene pomamit" nego bi se svako ko je iole normalan pomamio na ovako nesto bez obzira na to kog je pola :!:
    i stvarno su debili nevidjeni :hammer: ne znam sta drugo da kazem. jezivo je da se jos uvijek motiv silovanja nalazi u zrtvi a ne u napacenom ogavnom bolesnom debilnom napadaču pi :mad:
    Kako Vaša bolest ?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    e cuš ovoga nije stvar oce li se "žene pomamit" nego bi se svako ko je iole normalan pomamio na ovako nesto bez obzira na to kog je pola :!:
    Kasacioni sud, najvisa sudska instanca u Italiji, prekjuce je donio presudu koja je izazvala zgrazavanje u velikom dijelu italijanske javnosti, pogotovo medju zenama i feministkinjama.


    Ja ipak mislim da ga je ta mala trazila dobro, cim se sa njenih 14 godina jebinjala sa osobama iz svih starosnih grupa. Je li to neko normalno celjade? Meni to djeluje kao neka neizivljena, mala nimfomanka. Pa je htjela toj listi svih starosnih grupa da doda i maminog jebaca (kao u najbolesnijim dramama). To je sud provalio, ali dokaza za to nema, dok se pred javnosti silovatelj morao lincovati, kako feministkinje ne bi vratile svijet u doba materijarhata.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i ja isto mislim. pa neka se pomami svaka zena. Jedno je cetrnaestogodisnjakinja a jedno radodajka koja igrom slucaja ima 14 godina. Sasvim je normalno da za nju i za normalnu 14-godisnjakinju kur@c ne predstavlja istu kolicinu traume

  9. #9
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry

    jeste li vi normalni?????
    sta to znaci??? da ako je prije toga imala seksulane odnose svak ima pravo da je siluje???????????
    e ovo je vrhuinac ljudske gluposti
    pi :mad:
    Kako Vaša bolest ?

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Otkud ti znas da je bila silovana? Ajde, bjezi tamo... 8)

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Angry

    vodite računa da je tip silovao kćer svoje dijevojke što znaći da je punoljetan i da je zlostavljao maloljetnicu.

    Evo odma optužbe za pedofiliju (koja je u svim normalnim zemljama veća nego za silovanje).

    Jeli ona bila već iskusna ili nije to je u ovom slučaju zanemarivo s obzirom koliko ona godina ima.

    A tip je to svijesno znao i krenuo u silovanje, nije mogo reć a ja nisa znao koliko godina ima.

    Znači tip je silovatelj i pedofil i to svijesno.

    A silovati kurvu je ipak silovati, nanositi tjelesne i psihološke povrede.

    Taj je tip trebao da joj bude tata (znači da je nešto nauči, da joj ukaže na to da ne treba sa svakim da ide) a ne da razmišlja: pa kad se mala već dere, derat ću je i ja htijela ona to ili ne, pa ću bit slavan jer derem i nju i mamu.

    Ovo je bolesno i zaslužuje maximalnu kaznu, a ne smanjivanje.


    :mad: :mad: :mad: :mad:

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ma, u pravu si ti. Covjek mora biti kaznjen zbog toga sto je ucinio...
    Ali je vrlo moguce da tu nije bilo silovanja. Ustvari, mozda i jeste... od strane nje... 8)

  13. #13
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica,Crna Gora
    Posts
    249
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da objasnim nešto. Radi se o stepenu traume koji je žrtva doživjela. Sud je uvažio okolnost koja je uticala na smanjenje (a ne ukidanje) kazne. Osnov prvobitne presude je trauma koja bitno utiče na ličnost žrtve.Naime, zbog takvih traume žrtva ima razne psihoze koje će je pratiti kroz cijeli život,odbojnost prema muškom polu,nepostojanje želje za osnivanje porodice itd. Ono što razlikuje silovanu djevojčicu od 14god. kojoj je ovo prvo seksualno iskustvo(negativno) i djevojčicu kojoj je ličnost formirana u seksualnom smislu je upravo u stepenu traume,odnosno postoji velika vjerovatnoća da seksualno formirana žrtva neće imati gore navedene psihoze i da će se možda u potpunosti oporaviti od ovakvkog događaja.
    Kako je onaj teži stepen traume uzet u obzir prilikom odmjeravanja kazne(npr. osuđen je na 13god.), a odbrana je uspjela dokazati okolnosti koje olakšavaju poziciju osuđenog,tako je Sud prihvatio sugestiju odbrane i umanjio(a ne ukinuo )kaznu osudjenom (npr. sa 13 na 8 god.), jer prvobitni osnov presude ne odgovara novom činjeničnom stanju.

    Složićete se da bi bilo nepravedno da neko odgovara za djelo koje neće ostaviti teške posledice na žrtvu u budućnosti isto kao za djelo koje je uništilo nečiji život.

  14. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    pobogu jeste li vi normalni :shock: ja ne mogu da vjerujem šta čitam :hammer:

    bolesniče najbolesniji, ako je osuđen za silovanje znači da je to silovnaje počinio jer ja mali procenat slučajeva silovanja dokazan iz razloga sto se obicno svodi na svjedocenje "njena rijec protiv njegove" dakle nema crvstih dokaza. ako je vec osuđen znači da postoje crvsti dokazi za tako nesto prmea tome prestani da nagađaš.
    robespierre, ti ne možeš nikako znati koliko će traume to na nju da ostavi i naravno da će da sotanu i pi kako vas nije sramota da tako pričate, šta da se radi o nekoj osobi koja je vama bliska drugu bi priču pričali ču oporaviće se od silovanja e ovo je najbveći biser stvarno :hammer:
    aj obraza ti prestani da nam objašnjavaš stvari jer ti logika nesto loše ide :mad:
    slažem se sa funestisom apsolutno. treba mu dosuditi najgoru moguću kaznu. pi debilčina :hammer:
    Kako Vaša bolest ?

  15. #15
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    office kitano
    Posts
    439
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je biser iz Srbije.Tri momka nakon casice vise posli su kolima do mjesta gdje se nalaze prostitutke.naisli su na jednu ali ona nije "radila" u to vrijeme i oni su je silovali.Nihov advokat zastupao je tezu na sudu da nije u pitanju krivicno djelo vec krsenje ugovora.Momci nisu platili za pruzenu uslugu i treba se ici na parnicu.Sud u ovom slucaju,na srecu, nije prihvatio ovaj prijedlog.
    Nada poda me separar da amor de deux

  16. #16
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica,Crna Gora
    Posts
    249
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    pobogu jeste li vi normalni :shock: ja ne mogu da vjerujem šta čitam :hammer:

    bolesniče najbolesniji, ako je osuđen za silovanje znači da je to silovnaje počinio jer ja mali procenat slučajeva silovanja dokazan iz razloga sto se obicno svodi na svjedocenje "njena rijec protiv njegove" dakle nema crvstih dokaza. ako je vec osuđen znači da postoje crvsti dokazi za tako nesto prmea tome prestani da nagađaš.
    robespierre, ti ne možeš nikako znati koliko će traume to na nju da ostavi i naravno da će da sotanu i pi kako vas nije sramota da tako pričate, šta da se radi o nekoj osobi koja je vama bliska drugu bi priču pričali ču oporaviće se od silovanja e ovo je najbveći biser stvarno :hammer:
    aj obraza ti prestani da nam objašnjavaš stvari jer ti logika nesto loše ide :mad:
    slažem se sa funestisom apsolutno. treba mu dosuditi najgoru moguću kaznu. pi debilčina :hammer:


    Da ti kažem nešto Milice. TEBI,a ne meni, logika nije jača strana:mad: . Tvoje femi izjave su isključivo SUBJEKTIVNE sa mnogo emocija i varnica. Ja sam svoj stav izložio OBJEKIVNO sa namjerom da podrobnije objasnim stav Suda. Sigurno je da će ta djevojčica to što je zadesilo mnogo lakše prebroditi nego ona koja nikada prije nije imala seksualne odnose. Kako postoji razlika između posledica isto tako mora postojati razlika između kazni za prvo i za drugo djelo.
    Ja ne opravdavam postupak osuđenog(glupost je pomisliti tako nešto),ali svako treba da bude kažnjen u mjeri koja odgovara njegovom djelu i sa posebnom svrhom koju kazna ima,a ne da se linčuje ili nabada na kolac zbog uzavrele krvi i predrasuda koje ograničavaju racionalno postupanje.

    Odluke se donose "hladne glave" Milice i uzamaju se u obzir sve okolnosti!

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robespierre
    Da ti kažem nešto Milice. TEBI,a ne meni, logika nije jača strana:mad: . Tvoje femi izjave su isključivo SUBJEKTIVNE sa mnogo emocija i varnica. Ja sam svoj stav izložio OBJEKIVNO sa namjerom da podrobnije objasnim stav Suda. Sigurno je da će ta djevojčica to što je zadesilo mnogo lakše prebroditi nego ona koja nikada prije nije imala seksualne odnose. Kako postoji razlika između posledica isto tako mora postojati razlika između kazni za prvo i za drugo djelo.
    Ja ne opravdavam postupak osuđenog(glupost je pomisliti tako nešto),ali svako treba da bude kažnjen u mjeri koja odgovara njegovom djelu i sa posebnom svrhom koju kazna ima,a ne da se linčuje ili nabada na kolac zbog uzavrele krvi i predrasuda koje ograničavaju racionalno postupanje.

    Odluke se donose "hladne glave" Milice i uzamaju se u obzir sve okolnosti!

    Amo gledat obijektivno.

    Ponoljetan manijak je prisilio maloljetnicu na sex.

    Jeli on nju mlatio ili je ona na to pristala ipak se zbog svega smatra za silovanje jer ona kao maloljetnica ne može po zakonu pristat na to.

    žao mi je ali svi zakoni u evropi spavanje sa maloljetnicom (sa i bez njenog pristanka) smatraju za tezak prekršaj.

    A kao je u biti u svemu tome bilo i najmanje prisile (od verbalnih prijetnji (npr: reći ću ti mami kako si spavala sa tim i tim, ako ne spavaš samnom) pa do fuzičkog prisiljavanja (100%-tno silovanje sa fizičkom agresijom) onda se na ono gore kači i optužba za težak oblik silovanja s predumišljajem (odnosno planirano silovanje)

    Ne moram vam govorit onda o kakvoj se kazni onda radi i naravno da takva osoba nema pravo na apel bar 10 godina.

  18. #18
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by funestis
    Ovi Italijani su svakim danom sve veće seljačine.

    Slažete li se samnom?

    :???: :???: :???: :???:
    Ne. Ne mogu nikako bit vece seljacine no sto jesu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    Napaljenici ogavni, schifosi pezzi di merda! Affanculo tutti, maledetti froci bastardi!!!
    I am the one who locks.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja smatram da za ovakav tip prestupa treba biti sto subjektivniji kad se sudi manijaku... Ta jadna curica je necija sestra, cerka... Pa treba li biti objektivan, ili pokusati da se manijaku makar malo smanji kazna? Ili bolje, sta bi svi vi koji pricate o nekakvoj objektivnosti uradili da je vasa sestra ili cerka u pitanju...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  20. #20
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robespierre
    Da objasnim nešto. Radi se o stepenu traume koji je žrtva doživjela. Sud je uvažio okolnost koja je uticala na smanjenje (a ne ukidanje) kazne. Osnov prvobitne presude je trauma koja bitno utiče na ličnost žrtve.Naime, zbog takvih traume žrtva ima razne psihoze koje će je pratiti kroz cijeli život,odbojnost prema muškom polu,nepostojanje želje za osnivanje porodice itd. Ono što razlikuje silovanu djevojčicu od 14god. kojoj je ovo prvo seksualno iskustvo(negativno) i djevojčicu kojoj je ličnost formirana u seksualnom smislu je upravo u stepenu traume,odnosno postoji velika vjerovatnoća da seksualno formirana žrtva neće imati gore navedene psihoze i da će se možda u potpunosti oporaviti od ovakvkog događaja.
    Kako je onaj teži stepen traume uzet u obzir prilikom odmjeravanja kazne(npr. osuđen je na 13god.), a odbrana je uspjela dokazati okolnosti koje olakšavaju poziciju osuđenog,tako je Sud prihvatio sugestiju odbrane i umanjio(a ne ukinuo )kaznu osudjenom (npr. sa 13 na 8 god.), jer prvobitni osnov presude ne odgovara novom činjeničnom stanju.

    Složićete se da bi bilo nepravedno da neko odgovara za djelo koje neće ostaviti teške posledice na žrtvu u budućnosti isto kao za djelo koje je uništilo nečiji život.
    A ti sve ovo znash jer si ti bio silovana nevina djevojchica a kasnije i silovana djevojchica sa seksualno formiranom lichnoshcu

  21. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    office kitano
    Posts
    439
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam kako je u Italiji ali kod nas u olaksavajuce okolnsti ne spadaju one na strani zrtve. moze ta mala biti najveca radodajka..Kakve veze ima jeli nevina il ne?Ne dobija zena traume zato sto je imala odnos vec zato sto je to bilo protivnjene volje.
    Nada poda me separar da amor de deux

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Potpuno razmisljate van logike. Ovdje se ne prica o davanju olaksavajuce okolnosti, vec o ukidanju otezavajuce okolnosti koja je covjeku (ili zivotinji) ipak nepravedno okachena. Kolicina traume koju bi cura dobila da joj je to prvi put mnogo je veca nego ako joj je jebanje isto sto i "dobro jutro". Tip ce odlezati svoju kaznu za silovanje maloljetnice, ali nece odlezati i otezavajucu okolnost zbog traume koju joj je nanio jer joj je to bio prvi susret sa qrcem- bas zbog toga sto je dokazano da to nije bio slucaj. Zalim feministkinje koje bi zeljele da svi muskarci za svako jebanje sluze zatvorske kazne, ali ljude, ma koliki monstrumi bili, ne treba osudjivati I za ono sto nisu uradili. U sustini, ovaj slucaj moze da se dovede u paralelu kad bi djevojka tuzila nekoga ko je silovao i napravio joj dijete. Tip bi morao da odsluzi za silovanje, ali kad bi se utvrdilo da dijete nije njegovo, ne bi morao da placa alimentaciju tome djetetu, pa neka to cine ostali pripadnici svih starosnih struktura.

    Mislim da je italija po tome pitanju pojam za nasu drzavu. Odje je ispalo da se S.Č. zajebavala, a Miko Zec, chini mi se, bez ikakve frke jos seta po Podgorici. Ne ulazeci u to je li ta nesrecnica (a ta koja se pro*****la sa 14 stvarno jes nesrecnica) silovana ili nije, tip treba da odlezi za pedofiliju i silovanje, ali mu se treba skinuti sa duse otezavajuca okolnost "vatrenog krstenja". To je ono sto je taj sud i uradio. Nije pustio tipa da ide kuci, nego mu je smanjio kaznu

  23. #23
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica,Crna Gora
    Posts
    249
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    A ti sve ovo znash jer si ti bio silovana nevina djevojchica a kasnije i silovana djevojchica sa seksualno formiranom lichnoshcu

    Nevjerovatno! Kakva glupost! Pa ne treba da iskusiš nešto da bi znao razliku(izuzimajući djecu do 5-6 god.). O takvim stvarima se rade istraživanja proučavajući žrtve,njihov život.Zatim se pišu studije koje opet neko kasnije uči koristeći to iskustvo da pomogne drugim žrtvama.Pa se onda takve stvari popularizuju na razne načine koristeći razna sredstva(mediji i sl.) da bi i prosječna osoba mogla da razumije društvenu opasnost takvih djela.

    Ali izgleda da se ne može od svakog očekivati da shvati napisano i to me ne čini srećnim.

  24. #24
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robespierre
    Nevjerovatno! Kakva glupost! Pa ne treba da iskusiš nešto da bi znao razliku(izuzimajući djecu do 5-6 god.). O takvim stvarima se rade istraživanja proučavajući žrtve,njihov život.Zatim se pišu studije koje opet neko kasnije uči koristeći to iskustvo da pomogne drugim žrtvama.Pa se onda takve stvari popularizuju na razne načine koristeći razna sredstva(mediji i sl.) da bi i prosječna osoba mogla da razumije društvenu opasnost takvih djela.

    Ali izgleda da se ne može od svakog očekivati da shvati napisano i to me ne čini srećnim.
    Aj pokazhi jednu takvu studiju koju si ti prochitao i prouchio pa iz toga izvodish zakljuchke...
    Druzhe nagadjash - pretpostavljash i pojma nemash...

  25. #25
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica,Crna Gora
    Posts
    249
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Aj pokazhi jednu takvu studiju koju si ti prochitao i prouchio pa iz toga izvodish zakljuchke...
    Druzhe nagadjash - pretpostavljash i pojma nemash...


    Smiješno je ovo što pišeš. Prvo pročitaj(cijeli post),razmisli,zatim donesi zaključak.Prosto zar ne?
    Last edited by Hari Krisna; 20-02-06 at 20:32.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora je u zajednici sa majkom kriminalaca !
    By G R A D in forum Politika generalno
    Replies: 376
    Last Post: 18-01-06, 08:16
  2. MILU NEMA VECEG SUDA OD NIKSICA!
    By Jelisaveta in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 12-03-05, 10:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •