Page 3 of 57 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 51 to 75 of 1425

Thread: Islamska država

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    sve su to teroristi na sjever ti muslimani,samo cekaju da im se naredi da napadnu hriscane,naoruzani su do zuba,placenici...i oni andrijevacki muslimani takodje sto posjecuju mnogobrojne dzamije u andrijevici takodje...kako ti pojma nemas druze,svjestan nisi.ali najgore je sto ce neko i povjerovat u ovo sto ti pises

    Drug!

    Ne pricam ja za sve muslimane, nego pricam za muslimane koji su pristupili radikalnijem putu. Zna se evo da se preko 30 crnogoraca bori na strani ID trenutno. Zna se isto tako da se broj vehabija na istoku povecava dok pricamo. Isto tako zna se da su prije 3 godine vehabije usle u dzamiju u Ulcinju i prebile hodzu jer nije htio da propovijeda kako su mu rekli. Zna se da svaki vehabija u CG prima 600e "pomoci" svaki mjesec. Nego taj je istok malo daleko od PG i od centralnog dijela CG pa ljudi ne obracaju paznju.
    Sa druge strane Andrijevicu sam naveo kao primjer posto postoje sela u okolini gdje se nalaze regrutni centri za muslimane iz regije itd.

    Isto tako kazu nema u Novom pazaru vehabija i ne zele drzavu Sandzak itd. Trenutno su 20ak mojih prijatelja sa fb-a clanovi ove grupe - https://www.facebook.com/pages/Republika-Sandžak/ a jos nekih 20ak preko toga ove - https://www.facebook.com/sandzackaautonomija ; http://sandzakpress.net/


    Kad ih pitam o cemu se radi vele zaebancija...


    Svaki musliman smatra direktnom represijom kada se prica kontra radikalnog islama, to uopste ne razumijem.

    EDIT:


    http://www.vijesti.me/vijesti/anb-dr...ne-gore-796626


    Prema informacijama “Vijesti” iz obavještajnih izvora, na prostoru Crne Gore djeluje oko 1.700 vehabija.
    Last edited by Gandalf_White; 20-09-14 at 14:24.
    One Ring to Rule them all...

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by siraj View Post
    Evo procitah clanak na Vijesti.me, znaci nasa policija nema uopste podataka o tome koliko nasih drzavljana ratuju u stranim zemljama, divno.
    Nema nijedna drzava takve podatke i sve te procjene su tek onako i vise plod "dobro informisanih " novinara nego sto stvarno znaju. Obavještajni izvori znaju koliko ih je iz Crne Gore, ali ne znaju koliko je iz sopstvene drzave. Moguće da ima kao sto je moguće da ih ima po ratistima u Ukrajini...

  3. #53
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Mislim da je ANB podnio izvještaj o osobama za koje se sumnja da su aktivno učestvovale/učestvuju na stranim ratištima ovom ministarstvu smiješnog hoda, čuj mene odboru za bezbjednost.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  4. #54
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svuda raste popularnost religijskog ekstremizma , nije samo kod nas. Neko ulaže veliki novac u ovo.Naravno na to utice i siromastvo , manjak obrazovanja, jačina države. Na vrijeme smo da rijesavamo problem. ANB treba da cuti i zavrsava. Bojim se samo da imaju važnija posla.
    Ludilom maskiram dosadu

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    To je upravo ono sto ja pricam. Ali postoji veliki problem, posto se muslimani osjete ugrozenim istog trentuka kada pocnu da se sprovode odredjene mjere.
    Recimo sada ANB treba da prati sumljiva lica, da prisluskuje razgovore i ostale operativne radnje. Cim se to dogodi muslimansko stanovnistvo se osjeca ugrozenim, i odjednom bosnjaci su ugrozena nacija, sva su im prava oduzeta, ugnjetavaju ih itd. Ona prica kako se vrsi represija nad muslimanima, kako su gradjani drugog reda...

    U Britaniji je to stvorilo kontraefekat (pracenje i operativne radnje) pa sada imaju sve vise i vise problema. Ljudi pocinju da se povlace unutar svoje zajednice. Unutar zajednice u kojoj je lako djelovati.

    Potpuni sam zagovornik zakona po kom ce se oduzimati drzavljanstvo ljudima za koje je DOKAZANO da 1. ratuju u inostranstvu 2. krecu u rat 3. vrbuju ljude da idu u rat. Pa neka mi je i brat rodjeni, a ne neka nesreca ciji je mozak lako isprati.
    One Ring to Rule them all...

  6. #56
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zasto bi se radnje samo radile kod nas u zemlji. najlakse je to zavrsavati sa strane . A putuju ti sto donose pare i ideje.
    Ludilom maskiram dosadu

  7. #57
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Gandalf +1.
    Meni je fascinantno kako je lako ubijediti te ljude da krenu u nekakav sveti rat, prosto ne vjerujem da su finansije ono sto ih pokreće(možda pojedimce, ali zanemarljiv broj), a jedino mi je novac i glad opravdan okidač za poći i pucati u nekog jer ti je veliki vođa rekao da tako treba.

    Bavi li se ko psihičkim stanjem tih ratnika? Prosvijetlite me.

  8. #58
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sa druge strane Andrijevicu sam naveo kao primjer posto postoje sela u okolini gdje se nalaze regrutni centri za muslimane iz regije itd.

    Prema informacijama “Vijesti” iz obavještajnih izvora, na prostoru Crne Gore djeluje oko 1.700 vehabija.
    Ево мапе црно горе религијске, ја не могу да вјерујем да у општини андрјевици постоје села у којим се налазе регрутни центри за муслимане из регије, али ево ако имаш неко име насеља реци молим те.
    А ово кад кажу да на простору црне горе "дјелује", може ли се написати постоји или живи?
    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ligion2011.PNG
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  9. #59
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,111
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    sto ne objave imena tih ljudi iz cg kad ih vec ima 30,sta cekaju?

    niko normalni ne podrzava ekstremizam,ali se previse prica o tim "vehabijama",ja licno poznajem nekoliko njih i to su bezopasni ljudi koji praktikuju islam na malo drugaciji nacin ,a to placaju li ih i koliko ne znam.uostalom,ne rade nista cime bi zasluzili ovoliku "paznju".u slucaju da budu zeljeli nesto vise,valjalo bi se pozabavit time,dotad sve je ovo jedna velika prdnjava.

  10. #60
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Ado-pg - Zašto to "malo drugačije praktikovanje islama" nazivaju ekstremnim?

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Ado-pg - Zašto to "malo drugačije praktikovanje islama" nazivaju ekstremnim?
    Jedan americki analiticar je rekao "Nijesu sve vehabije teroristi, ali su svi teroristi vehabije".
    Treba pustiti te mirne ljude na miru. Oni samo propovijedaju dzihad, idu na posao kao svi normalni ljudi i vrlo su produtktivni clanovi drustva.
    Treba sacekati da se neko od njih raznese nedje pa onda krenuti.
    One Ring to Rule them all...

  12. #62
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    A dzihad je? Sveti rat?
    To je neki začarani krug, "nismo ekstremni ali trebalo bi samo mi da postojimo" jel?
    Fini neki ljudi, mozda zato sto su u sredini sa manjokom muslimanskog stanovnistva pa ne mogu da se "osokole" .
    Mada da ima više muslimana vjerovatno bi ih pobili, to je ono sto rade, koliko ja shvatam...

  13. #63
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Momci lakše malo. Džihad nije ništa što već nije viđeno kroz istoriju i to posebno u drugim vjerama. Spaljivanje vještica, spaljivanje svih mozgova tog perioda i njihovog naučnog rada, krstaški pohodi protiv uglavnom civila i pljačkanje istog, pustošenje i uništavanje drugih religijskih objekata - sve je to meni u ravni sa džihadom. Sve je isto samo je vremenski period drugi.
    Ne može se baš džihad konstatovati s tezom ''malo drugačije praktikovanje Islama''. Nije ta ideja nastala od juče, ali po meni, njen glavni uzrok je loša edukacija i siromaštvo, što nisu nikad ni pokušali da isprave ovi moćnici koji se svim srcem danas bore protiv tog istog radikalizma. Oni isti su to i raspirili i doveli do današnjeg oblika koji se ogleda u al kaidi i isis-u.
    Da ovaj svijet makar trećinu novca koji iskoriste za naoružavanje upotrebe za edukaciju ili naučne svrhe - ovaj svijet bi bio mnogo ljepše mjesto kako za nas tako sjutra i za potomke. Nego ta utopija nekom ne odgovara i zato smo tu đe smo.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  14. #64
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    U pravu si Zeed, ali smo se valjda intelektulano uzdigni u odnosu na vrijeme spaljivnja veštica, pa ne mogu da prihvatim znak = izmedju dzihada danas i svih ranijih grešaka koje su rađene.
    Ali reci da su vehavije fini ljudi samo "malo drugačije tumače islam" samo zato što je Ado-pg iste vjere(protiv koje nemam nista, da se razumijemo) kao vehabije pa osjeća potrebu da ih odbrani... Van pameti.
    To je isto kao da sam ja rekao: "Barski 'četnici' su fini ljudi, idu na posao ujtro, slave rođendane djeci, idu u crkvu... samo su '91. iz dosade zapalili Dubrovnik!"

  15. #65
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    A dobro, nisam ja rekao da je vjera ostala ista danas kao što je bila u srednjem vijeku. Uzdigli smo se (ođe se kao i ja računam al da dodam da vučem ka ateizmu) al i platili smo dobru cijenu za to. Da dodam i to da protiv bilo koje vjere ja nemam ništa protiv, al' mi jako zasmeta generalizovanje, tipa ako neko radikalno upražnjava Islam (al kaida, isis) - onda su svi muslimani isti.
    Što se tiče konkretno CG, Gandalfe ne znam odakle su ti izvori iz kojih crpiš sve te brojke. Ovo što možemo pročitati po novinama su samo čiste špekulacije. Evo da se uzdam u ANB da će rasvijetliti to, ako i objave javno saznanja do kojih su došli.
    E sad, evidento je da je nacionalizam u regionu u uzletu i da je sve više radikalniji. Garantovano ima i ljudi iz CG čije su ruke okrvavljene u ratovima po Bliskom istoku i Ukrajni. Ali isto tako mislim da to nisu drastične cifre.
    Borba protiv takvih ''vikend terorista'' mora da bude isključivo zakonska i nikakva drugačija. E sad, što su nam pojedini tužioci kleptomani to je nota realizma u ovoj mojoj vjeri u naše zakonodavstvo.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  16. #66
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,111
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    @Tom,ja nisam rekao da su vehabije kod nas FINI vec BEZOPASNI LJUDI.zasad nisu uradili nista sto bi ugrozilo bezbjednost gradjana cg?ili jesu?
    drugo,ja ih ne branim jer sam iste vjere kao i oni,naprotiv,ne slazem se s tim kako oni propovijedaju islam.kad smo kod toga zasto porediti islam sa dzihadom?to nema nikakve veze jedno s drugim,samo sto danas neprijatelji islama u svijetu to izjednacavaju i time pokusavaju prikazati islam kao neko zlo,sto naravno nema veze s mozgom.nijedna vjera nije takva,samo sto je ljudi pogresno koriste i dolazi to ovakvih stvari.
    sto se tice cetnika,u cg imamo dosta ljudi koji sebe nazivaju cetnicima,javno ili privatno,a znamo sta su sve cetnici radili.pa sta sad treba,da ih nadziremo kao vehabije?

    iskren da budem,ne zanima me ni islamska drzava,niti sam upucen sta se tamo sve radi,pa ne bih isao dalje od ovoga.samo sam htio odgovoriti na onaj post @Gandalfa koji mi se ucinio besmislenim.

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Što se tiče konkretno CG, Gandalfe ne znam odakle su ti izvori iz kojih crpiš sve te brojke. Ovo što možemo pročitati po novinama su samo čiste špekulacije. Evo da se uzdam u ANB da će rasvijetliti to, ako i objave javno saznanja do kojih su došli.
    Ne izmisljam te brojke. Konkretno ove skorije brojke su ili od Hrvatske obavjestajne ili od novinara istrazivaca. Niko sa sigurnoscu ne moze da kaze tacan broj, ali se pretpostavlja da ih ima toliko. Znaci moze ih biti manje i moze ih biti vise. Prosle je godine Adis Salihovic iz Rozaja poginuo u Siriji. Eto ti imenom i prezimenom. Ne cuje se za njih dok ne poginu, ali nista u CG nije uradjeno da se sazna: Kako? Preko koga? Kuda?.
    Reis Fejzic je pricao o tome kako je rast vehabizma u CG i regionu goruci problem.

    Ima ih sve vise i vise. I to bi trebalo sankcionisati na odredjeni nacin. Kakav nacin a da se ne izazove jos veci animozitet nisam pametan da kazem. Nesto se mora uraditi dok nije kasno...

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    sto se tice cetnika,u cg imamo dosta ljudi koji sebe nazivaju cetnicima,javno ili privatno,a znamo sta su sve cetnici radili.pa sta sad treba,da ih nadziremo kao vehabije?

    Pa za tvoju informaciju nadzire se dosta kako srpskih nacionalista/chetnika tako i albanaca koji su moguca prijetnja po drzavnu bezbijednost.
    Last edited by Gandalf_White; 21-09-14 at 13:03.
    One Ring to Rule them all...

  18. #68
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U do sada najsnažnijoj osudi na račun islamskih ekstremista, papa je u Tirani kazao da nijedna vjerska grupa koja koristi nasilje i represiju ne može da tvrdi da je “božji štit”.
    Papa je zatražio da “niko ne koristi religiju kao izgovor za djela protiv ljudskog dostojanstva i fundamentalnih prava svakog muškarca i žene, a iznad svega prava na život i prava svakog na vjersku slobodu”.

    Izvor: http://www.vijesti.me/svijet/papa-uj...jatelje-796734

    Molim, Papa? A sta je sa krstaskim ratovima ? ID ne radi nista sto vi(kolektivno) niste radili prije kroz vase krstaske ratove.
    P.S Ne podrzavam uopste to sto radi ID, ali svakako Vatikan ima najmanje prava da ih kritikuje.
    Last edited by siraj; 21-09-14 at 13:08.

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siraj View Post

    Molim, Papa? A sta je sa krstaskim ratovima ? ID ne radi nista sto vi(kolektivno) niste radili prije kroz vase krstaske ratove.
    P.S Ne podrzavam uopste to sto radi ID, ali svakako Vatikan ima najmanje prava da ih kritikuje.

    Kad bismo isli tom logikom onda :

    Odakle pravo Njemcima da budu ukljuceni u bilo kakvu mirovnu misiju kada su za vrijeme WWII pobili milione ljudi?

    Odakle pravo SAD da ratuje protiv ID kada su pobili stotine hiljada Indijanaca?

    Odakle pravo Rusiji da radi bilo sta kada su pobili na milione jevreja, rusa i manjina za vrijeme Staljina?

    Odakle pravo Francuskoj, Belgiji, Portugalu, Spaniji, Italiji da se mijesa u bilo kakav konfilkt kada su pobili na hiljade ljudi u svojim kolonijama?

    Itd itd...

    Ne moze se ici logikom odakle nekome pravo da radi nesto. Treba se ici odlukom da se podrzava osuda i da je ovo sto se dogadja veliki problem.
    One Ring to Rule them all...

  20. #70
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Gandalfe ja nisam rekao da ti izmišljaš, nego da prenosiš informacije konkretno brojke koje još nemaju validnu potvrdu i u granici su grubog nagađanja. Ne kažem da trebamo zatvarati oči, jer bilo kakav radikalizam je svojevrsna prijetnja.
    Eto, uzdam se u zakon, jer drugačije se borit protiv takvih problema ne može.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  21. #71
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kad bismo isli tom logikom onda :

    Odakle pravo Njemcima da budu ukljuceni u bilo kakvu mirovnu misiju kada su za vrijeme WWII pobili milione ljudi?

    Odakle pravo SAD da ratuje protiv ID kada su pobili stotine hiljada Indijanaca?

    Odakle pravo Rusiji da radi bilo sta kada su pobili na milione jevreja, rusa i manjina za vrijeme Staljina?

    Odakle pravo Francuskoj, Belgiji, Portugalu, Spaniji, Italiji da se mijesa u bilo kakav konfilkt kada su pobili na hiljade ljudi u svojim kolonijama?

    Itd itd...

    Ne moze se ici logikom odakle nekome pravo da radi nesto. Treba se ici odlukom da se podrzava osuda i da je ovo sto se dogadja veliki problem.
    Idem tom logikom jer je to vjerska ustanova tj centar hriscanske vjere, a radili su i podstakali iste stvari koje i ID radi. Kroz historiju gori je Vatican bio 100 puta nego ID.
    Ti mijesas nebo i zemlju. Hriscani su isli u svete ratove,a podrzavao ih je Vatikan sa svim popovima.
    Dzihad je za ID sveti rat i odakle pravo Vatikanu da to osudjuje, kad je Vatikan to radio decenijama? Ja govorim o Vatikanu i ID, a Amerika, Rusija, itd , nemaju veze sa ovom sustinom.

    Sa druge strane, zar nije malo previse neobicno da je ID bukvalno preko noci postala tako snazna i ogromna organizacija ? Mislim, gdje su bili Americki spijuni, CIA, NASA i druge obavjestajne sluzbe da ih zaustave na pocetku ? Imam osjecaj da iza njih stoji ili je stojala neka zemlja koja ih je dobro finansirala. Cisto sumnjam da je u pitanju njihova dobra organizacija. A njihov vodja je, prije nego sto je postao vodja ID, bio u zatvoru kod Amerikanaca par godina.
    Last edited by siraj; 21-09-14 at 15:12.

  22. #72
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siraj View Post
    Idem tom logikom jer je to vjerska ustanova tj centar hriscanske vjere, a radili su i podstakali iste stvari koje i ID radi. Kroz historiju gori je Vatican bio 100 puta nego ID.
    Ti mijesas nebo i zemlju. Hriscani su isli u svete ratove,a podrzavao ih je Vatikan sa svim popovima.
    Dzihad je za ID sveti rat i odakle pravo Vatikanu da to osudjuje, kad je Vatikan to radio decenijama? Ja govorim o Vatikanu i ID, a Amerika, Rusija, itd , nemaju veze sa ovom sustinom.
    Nisi daleko od istine ali te molim da se prisjetis kad su bili krstaski ratovi a kad ovi iz ISILa krecu u dzihad? Odogovori svima, cisto da znaju da je razlika u nekih 10 stoljeca i da se to ne moze i ne smije porediti. Na kraju, u krstaskim ratovima se isla braniti Sveta Zemlja a ovdje se ide napadati tudja zemlja i narod zarad sirenja i obnove nekadasnjeg osmanskog carstva! Ova nasa ANB, kakvom je god smatrali, sigurno prati vehabije u CG, kao i sto prati njihove aktivnosti na drustvenim mrezama pa i na forumima i potpuno je normalno da ne preduzimaju nista kada odu da se bore u stranu zemlju. Sa druge strane, potpuno bi bilo normalno da preduzmu nesto ako se iste te vehabije drznu i krenu nesto da prchkaju po "svojoj" zemlji tj ovdje. Sve u svemu, glavni razlog te idijotske demagogije zvane dzihad je glad naroda na sjeveru CG-a! Da nijesu gladni i da imaju posla, sigurno nebi imali kad i razloga da razmisljaju o jebenom stanju u Siriji i Levantu.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  23. #73
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bann View Post
    Nisi daleko od istine ali te molim da se prisjetis kad su bili krstaski ratovi a kad ovi iz ISILa krecu u dzihad? Odogovori svima, cisto da znaju da je razlika u nekih 10 stoljeca i da se to ne moze i ne smije porediti. Na kraju, u krstaskim ratovima se isla braniti Sveta Zemlja a ovdje se ide napadati tudja zemlja i narod zarad sirenja i obnove nekadasnjeg osmanskog carstva! Ova nasa ANB, kakvom je god smatrali, sigurno prati vehabije u CG, kao i sto prati njihove aktivnosti na drustvenim mrezama pa i na forumima i potpuno je normalno da ne preduzimaju nista kada odu da se bore u stranu zemlju. Sa druge strane, potpuno bi bilo normalno da preduzmu nesto ako se iste te vehabije drznu i krenu nesto da prchkaju po "svojoj" zemlji tj ovdje. Sve u svemu, glavni razlog te idijotske demagogije zvane dzihad je glad naroda na sjeveru CG-a! Da nijesu gladni i da imaju posla, sigurno nebi imali kad i razloga da razmisljaju o jebenom stanju u Siriji i Levantu.
    Da, priznajem da su bili prije 10 vijekova, ali sustina je da su tada ti pohodi bili opradvani i podrzani od strane Vatikana. Iste razloge koje je tada Vatikan koristio danas i ID koristi to. Oni nisu isli samo da brane Svetu Zemlju, vec da bi napali teritorije koje su pripadale paganima tj nevjernicima, da bi "provjerili" ekspanziju muslimana, u drugim rijecima da bi je zaustavili. Sa obzirom da je vise rijec o religiji, ID ima pravo na to sto radi, po kuranu. Hriscanima u Iraku su dozvolili da nastave sa normalnim zivotom ukoliko plate takse ili se preobrate. Ne da opravdam to, ali bi volio znati da li su taj izbor dali muslimanima hriscani koji su isli u krstaske ratove ?

    Crna Gora nije Sirija pa da je ANB-u tesko da sazna ko regrutuje ove mlade vehabije da idu da ratuju u Siriji i Iraku. Mislim, lako bi se to moglo saznati ko regrutuje i par hapsenja bi dalo veoma dobre rezultate.

    Edit: samo da dodam da je moj primjer o tome kako su hriscanima dali izbor samo primjer u odnosu kako su se hriscani prema muslimanima ophodili. A kako je situacija sa ID, oni ubijaju i muslimane tako da u potpunosti razumijem hriscane koji su napustili svoja mjesta jer se ID-u ne moze vjerovati, i ja sam bi napustio kucu.
    Last edited by siraj; 21-09-14 at 16:30.

  24. #74
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Siraj jesi li ti vehabija?
    Potrzavaš li ti taj rat, i bilo kakav rat?
    Da/ne?

  25. #75
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siraj View Post
    Da, priznajem da su bili prije 10 vijekova, ali sustina je da su tada ti pohodi bili opradvani i podrzani od strane Vatikana. Iste razloge koje je tada Vatikan koristio danas i ID koristi to. Oni nisu isli samo da brane Svetu Zemlju, vec da bi napali teritorije koje su pripadale paganima tj nevjernicima, da bi "provjerili" ekspanziju muslimana, u drugim rijecima da bi je zaustavili. Sa obzirom da je vise rijec o religiji, ID ima pravo na to sto radi, po kuranu. Hriscanima u Iraku su dozvolili da nastave sa normalnim zivotom ukoliko plate takse ili se preobrate. Ne da opravdam to, ali bi volio znati da li su taj izbor dali muslimanima hriscani koji su isli u krstaske ratove ?

    Crna Gora nije Sirija pa da je ANB-u tesko da sazna ko regrutuje ove mlade vehabije da idu da ratuju u Siriji i Iraku. Mislim, lako bi se to moglo saznati ko regrutuje i par hapsenja bi dalo veoma dobre rezultate.

    Edit: samo da dodam da je moj primjer o tome kako su hriscanima dali izbor samo primjer u odnosu kako su se hriscani prema muslimanima ophodili. A kako je situacija sa ID, oni ubijaju i muslimane tako da u potpunosti razumijem hriscane koji su napustili svoja mjesta jer se ID-u ne moze vjerovati, i ja sam bi napustio kucu.
    Porediš XII vijek i 2014. godinu?

    Inače, odličan im je taj "normalni život". U Tikritu su hrišćanskom taksisti koji zarađuje 500 dolara mjesečno tražili 450 mjesečno da ga ne ubiju. Čovjek je naravno platio prvu turu a onda pobjegao iz grada.

    A kidanje glava novinarima? Istrebljivanje Jazidija? Masovno masakriranje zarobljenih vojnika isto kao i civila koji po nijima nisu "pravi muslimani"? Uništavanje crkava i njihovo preobraćanje u centre za regrutaciju? Regrutacija djece u vojsku?

    Alkaida je raskinula odnose sa njima jer su "previše radikalni".


    Onima koji su otišli da se pridruže ovim divljacima nipošto ne treba dozvolit da se vrate u Crnu Goru.
    Last edited by ASC; 21-09-14 at 17:11.

Page 3 of 57 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Islamska zajednica CG ide pod upeavu Sarajeva?!
    By Dobrusky in forum CdM Arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 29-09-14, 11:46
  2. islamska sekta hara Bijelim Poljem
    By monteboy in forum Politika generalno
    Replies: 2
    Last Post: 07-06-05, 09:40
  3. Islamska Deklaracija - bošnjački imperijalizam
    By Carski in forum Politika generalno
    Replies: 18
    Last Post: 12-05-05, 08:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •