Page 6 of 57 FirstFirst ... 23456789101656 ... LastLast
Results 126 to 150 of 1425

Thread: Islamska država

  1. #126
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Ti pričaš o nekom ubijanju po Afganistanu od strane naše vojske, čisto da te prekinem u tim izlaganjima, da ne širiš dezinformacije, nema to veze sa mojim stavim. A, kao što vidiš rekao sam da ne podržavam, dakle to je moj stav.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  2. #127
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Hajdemo samo ovako da sumiramo, znam da je skretanje sa teme i vidim da je Hari brisao, ali da se razjasnimo.

    Crnogorski vojnici u Afganistanu su u sklopu mirovne misije i cuvaju konvoje. Jedini Crnogorski vojnik koji je preminuo u Afganistanu preminuo je od posledica srcanog udara. Crnogorski vojnik u Afganistanu nema platu preko 1400e mjesecno sa svim benefitima. Crnogorski vojnici su tamo ne zbog sopstvene ideologije, nacionalizma ili vjerskog radikalizma vec zbog toga sto im je to posao i ne idu da rade genocid ili kolju ljude pred kamerama.


    Islamska drzava i ljudi koji podrzavaju njeno djelovanje su:

    - Vjerski fanatici. Radikalni islamisti za koje ne postoji druga religija ili nacija osim izvrnutog i radikalnog oblika Islama.

    - Militantnti ekstremisti. Obuke koje prodju u Siriji i Iraku mogu vrlo lako posluziti kko bi se u maticnim zemljama( ne samo CG vec svuda u EU ili svijetu) vrsili bombaski napadi, situacije sa taocima itd.

    - Placenici. SVAKI pripadnik ID prima odredjenu platu, u zavisnosti gdje je vrbovan, pa tako se juce informisah da u ID lokalci (sirjici i iracani) imaju najmanju platu od 300$, strani extremisti imaju preko 1000$

    - Destabilizacija zemlje. Zelja ID je da indoktrinacijom sledbenika vrate zemlju nekih 600 godina unazad gdje se ruke sijeku za kradju, kamenuju se ljudi za sex prije braka, ugovaraju se brakovi, i kolju se nevjernici. Maticne zemlje ekstremista naravno ne podrzavaju serijatsko pravo i tu dolazi do neslaganja(citaj "Zar bombom da kazem da ta prica mi se smucila).


    Da ne bih nabrajao vidim optuzujete me da sam nacionalista. NIJESAM ! Ja sam Crnogorski patriota, i zelim svojoj zemlji samo najbolje i SVIM ljudima, narodima, nacionalnostima i religijama isto.
    Ali ako je to najbolje sprijeceno od strane muslimana, srba, albanaca, roma, hrvata i crnogoraca, pa naravno da cu da ukazem na problem koji nam ne da da iskoristimo taj potencijal.
    Ko prati sta pisem i kad stignem da pisem, vidi se da osudjujem podjednako Ameriku i Rusiju, muslimane i hriscane, DPS i opoziciju.

    Jednostavno, moje dobro je dobro moje zemlje. E ako je to nacionalizam onda sam veci nacionalista od Adolfa Hitlera i od Sloba Milosevica...


    Evo krenuli vazdusni napadi

    http://www.blic.rs/Vesti/Svet/497045...-ginu-i-civili


    I pozivanje na odmazdu

    Nije se mnogo čekalo na poziv da se džihad prenese na tlo zapadnih civilizacija, posle početka akcije saveznika na širokoj teritoriji koju kontrolišu pripadnici Islamske države nastale na delovima teritorija Iraka i Sirije. Portparol ID Abu Mohamed al Adnani uputio je juče preko audio-zapisa poruku muslimanima u svetu da svim raspoloživim sredstvima napadnu vojnike, ali i civile, pre svega Amerikance i Evropljane, a naročito „zle i prljave“ Francuze, ali i Australijance, Kanađane i sve pripadnike koalicije koja je krenula u obračun s islamistima.


    - Ako ne možete da nađete eksplozivnu napravu ili municiju, onda izolujte nevernika, Amerikanca, Francuza ili bilo kog njihovog saveznika. Razbij mu glavu kamenom, zakolji ga nožem, zgazi ga automobilom, baci ga u provaliju, zadavi ga ili otruj - poručio je Adnani.
    Svi koji to urade, rekao je, mogu da računaju na Alaha. Poruka od 42 minuta upućena je preko „Tvitera“ na arapskom, s prevodima na engleski, francuski i hebrejski. Portparol ID je naglasio da je ubistvo najbolji način za akciju, ali je dao i instrukcije onima koji za to nisu sposobni.
    Last edited by Gandalf_White; 23-09-14 at 12:18.
    One Ring to Rule them all...

  3. #128
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Tako naš dični PR Zapada maže oči "svakolikom auditorijumu" te relativizuje agresiju SAD-a i njegovih trabanata na Siriju. Jer ta agresija je upravo počela. Ne radi se tu o nikakvoj borbi protiv ISILA već o želji da se suzbije ruski uticaj na Levantu. Uostalom, nisu Ameri budale, pa da nisu znali ko su isilovci i ostali islamistički geriljerosi, koje su još do prije par mjeseci (neke i dana današnjeg pomažu) pomagali. ISIL je bio potreban upravo za ovaj scenario. Pod krinkom borbe protiv tobožnjeg arhetipskog zla utjelovljenog u ovom rigidnom tipu islama što ga provode spomenuti, provodi se otvorena agresija na jednu suverenu i nezavisnu državu. Nije mi poznato da je sirijska vlada pozvala Amere u pomoć a bogme mi nije poznato ni da je donesena rezolucija Vijeća sigurnosti UN-a koja odobrava ovako nešto. Otvorena agresija je upravo počela. Tako se bastion slobode, zaštitnicu potlačenih i luč nade svih obespravljenih, Rusku federaciju, proziva za agresiju u Ukrajini, te joj se nameću sankcije i provodi bjesomućna medijska hajka protiv političkog vođstva ove države, naročito protiv vođe slobodnog svijeta predsjednika Vladimira Putina. Sa druge strane se imperijalističke države ćija je jedina rabota izazivanje haosa i ratova, poslušno slijedi, dovodeći tim kvislinškim činom u opasnost vlastite državljane i bacajući na sudbinu vlastite države i naroda, svojevrsno prokletstvo.

    Recimo, ima li logike da su ameri išli rušiti svojeg saveznika Mubaraka u Egiptu? Vidimo što se danas dešava u toj zemlji? Pa dešava se oružani sukob državnih snaga i islamske gerile. Samo šta taj sukob nije eskalirao. A Amerikanci upravo idu na stvaranje područja stalnog sukoba. To im omogućava tzv. lov u mutnom. Koristi vojnoj industriji i raznim kompanijama koje logistički opskrbljuju vojsku, samim političarima koji time dobijaju na važnosti, braneći tobože vlastiti narod od nekakve imaginarne islamističke prijetnje. Da budemo precizni - Amerika želi srušiti Asada i postaviti u Siriji marionetsku vlast koja neće biti sposobna kontrolisati vlastitu zemlju budući da će ista biti konstantno izložena oružanom djelovanju raznih islamističkih grupa i grupica, ne zamarajući se pritom imenovanju tih grupa i grupica (Al Qaeda,ISIL,Hamas....nebitno).

    edit: Amerika vrlo dobro zna šta radi. Oni i žele trajni haos na Levantu i u Mesopotamiji. Nisu oni nimalo naivni! Oni jedino ne žele na tom prostoru jake države vezane sa Rusijom i Iranom.
    Last edited by Xerxes; 23-09-14 at 13:04.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  4. #129
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja bih samo podsjetio da je na ovom forumu kultura dijaloga obavezna. Svacije misljenje je jednako tretirano, a kome je namjera, vrijedjati, psovati, provocirati, pojacavati argumenti stvarajuci dupli nalog pa sam sebi aplaudirati.... dzaba je krecio.

  5. #130
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Tako naš dični PR Zapada maže oči "svakolikom auditorijumu" te relativizuje agresiju SAD-a i njegovih trabanata na Siriju. Jer ta agresija je upravo počela. Ne radi se tu o nikakvoj borbi protiv ISILA već o želji da se suzbije ruski uticaj na Levantu. Uostalom, nisu Ameri budale, pa da nisu znali ko su isilovci i ostali islamistički geriljerosi, koje su još do prije par mjeseci (neke i dana današnjeg pomažu) pomagali. ISIL je bio potreban upravo za ovaj scenario. Pod krinkom borbe protiv tobožnjeg arhetipskog zla utjelovljenog u ovom rigidnom tipu islama što ga provode spomenuti, provodi se otvorena agresija na jednu suverenu i nezavisnu državu. Nije mi poznato da je sirijska vlada pozvala Amere u pomoć a bogme mi nije poznato ni da je donesena rezolucija Vijeća sigurnosti UN-a koja odobrava ovako nešto. Otvorena agresija je upravo počela. Tako se bastion slobode, zaštitnicu potlačenih i luč nade svih obespravljenih, Rusku federaciju, proziva za agresiju u Ukrajini, te joj se nameću sankcije i provodi bjesomućna medijska hajka protiv političkog vođstva ove države, naročito protiv vođe slobodnog svijeta predsjednika Vladimira Putina. Sa druge strane se imperijalističke države ćija je jedina rabota izazivanje haosa i ratova, poslušno slijedi, dovodeći tim kvislinškim činom u opasnost vlastite državljane i bacajući na sudbinu vlastite države i naroda, svojevrsno prokletstvo.

    Recimo, ima li logike da su ameri išli rušiti svojeg saveznika Mubaraka u Egiptu? Vidimo što se danas dešava u toj zemlji? Pa dešava se oružani sukob državnih snaga i islamske gerile. Samo šta taj sukob nije eskalirao. A Amerikanci upravo idu na stvaranje područja stalnog sukoba. To im omogućava tzv. lov u mutnom. Koristi vojnoj industriji i raznim kompanijama koje logistički opskrbljuju vojsku, samim političarima koji time dobijaju na važnosti, braneći tobože vlastiti narod od nekakve imaginarne islamističke prijetnje. Da budemo precizni - Amerika želi srušiti Asada i postaviti u Siriji marionetsku vlast koja neće biti sposobna kontrolisati vlastitu zemlju budući da će ista biti konstantno izložena oružanom djelovanju raznih islamističkih grupa i grupica, ne zamarajući se pritom imenovanju tih grupa i grupica (Al Qaeda,ISIL,Hamas....nebitno).

    edit: Amerika vrlo dobro zna šta radi. Oni i žele trajni haos na Levantu i u Mesopotamiji. Nisu oni nimalo naivni! Oni jedino ne žele na tom prostoru jake države vezane sa Rusijom i Iranom.
    Vazdusni napadi Amerike i saveznika nece ciljati assadovu vojsku i zvanicni Sirijski rezim odnono vojsku, vec samo Raku i okolinu gdje je uporiste ID-a. Pretpostavimo da je ovo gore sto si napisao tacno, Amerika zlikovci isl., zar ti nije cudno kako je Amerika lako krenula u ovu akciju. Sa druge strane, svi cute i niko nista ne osudjuje. Nema osuda od zvanicnika iz Sirije, nema ni osude akcija ni iz Rusije, pa cak i Kine. Za pretpostaviti je da su se prije ove zvanicne akcije vodili pregovori, kako sa Sirijom, tako i sa Rusijom i ostalim relevantnim zemljama u regiji ukljucujuci Iran. Naravno da su takve diplomatske aktivnosti nezvanicne i o njima se u medijma ne govori, niti se o istim raspravlja javno. Da je Amerika htjela da rusi Assada, davno bi to uradila, kada je to bilo jos lakse nego danas, bez obzira na misljenje rusije i drugih zemalja. Misljenja sam da Amerika zapravo nikada nije ni zeljela srusiti Assadov rezim, ali je bila pod pritiskom Saudi Arabije i Turske da to uradi, a oni kao, bi mi, ali ne da Rusija itd. svi znamo kako je to izgledalo. Niko ne zna sta se zapravo desava unutar diplomatskih kanala izmedju drzava, mi na tv-u samo vidimo ono sto oni zele da vidimo, a sigurno je da zemlje koje tradicionalno nisu u dobrim odnosimaRusija, Iran, SAD, Kina i Sirija saradjuju vise nego sto mi obicni smrtnici mislimo.
    Davor

  6. #131
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    De mi navedi bar jednu mirovnu misiju , vođenu od strane USA (pa onda NATO-a) (od 47-me do danas) koja je bila uspješna?
    Bilo da su posmatrači, ili aktivno učestvovali u "donošenju mira"?!

    Od OSZE pa do "no fly zone", sve su to njihove izmišljotine da uđu u zonu konflikta na "oficijelan način".......

    Kakve konsekvence može da ima jedan ovakav priliv ljudi iz susjedne turske u Siriju... naravno, pod ovom propagandnom kapom ispada milosrđe čisto...
    Jučerašnji dan -Tursko-Sirijska granica - 3000 mladih ljudi preskočilo granicu i pridružilo se YPGu (Kurdska komunistička Stranka) u Kobaneu (Sirija), kako bi se borilo protiv ISILa.


    Ovim Kurdima je trenutni cilj isti kao i Assadu - poraz ISIL-a, no sljedeći cilj im je samostalnost (na tuđoj zemlji)!!! Vehabije kažu da u redovima ISIL-a ima oko 400 kurda i da su sami tražili da budu prvi u napadu na Kobane... uglavnom Kurdima ne vjerujem previše (osim možda PKK-u)... Jer sasvim je moguće da je Ansar al Islam pod komandom Nusre, jer je ona ekspozitura Al Qaede, a većina islamističkih snaga u Iraku, svojevoljno je došla pod njen plašt. Jedino ako nisu nakon rascjepa unutar Al Qaede i izdvajanja ISIL-a iz njenog sastava, prešli u isilovske redove.

    Istovremeno Turska vlada predala ISILu 49 tenkova i vagone oružja u razmjenu za oslobađanje 49 turskih diplomata.......
    Last edited by Xerxes; 23-09-14 at 17:25.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  7. #132
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    De mi navedi bar jednu mirovnu misiju , vođenu od strane USA (pa onda NATO-a) (od 47-me do danas) koja je bila uspješna?
    Bilo da su posmatrači, ili aktivno učestvovali u "donošenju mira"?!
    Imas ispred nosa Bosnu a ne znas????

  8. #133
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tada tu spadaju i Kipar, Ruanda, Egipat... ali valja razlikovati mirovne misije od medijatorskih-posmatračkih... Jer za vrijeme trajanja "prave" mirovne misije u BIH, dnevno je u prosjeku 30 ljudi gubilo život!

    Onome ko sprovodi oružane mirovne misije širom svijeta je svakako u interesu da se i ostale misije nazivaju mirovnim, iako one to nisu, a "mirovna misija" ponajmanje.

    Savjet bezbjednosti je organ UN-a koji upravlja mirovnim misijama, i koji utvrđuje da li je bilo kršenja Povelje i agresije, kao i da li je potrebna intervencija, te da li će ona biti usmjerena na aktivnosti vezane za uspostavu društvenih vrijednosti ili na vojna dejstva, odnosno aktivnosti koje uključuju upotrebu sile, i na kraju - da li je svrha intervencije isključivo uspostavljanje mira, vladavine prava, postulata demokratije i poštovanja ljudskih prava ili je ona tek demonstracija trenutne podjele moći među stalnim članovima Savjeta bezbjednosti upotrebom prava veta. Kada su nosioci veta suprotstavljenih stanovišta tada se i mirovna misija ne može svati mirovnom.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  9. #134
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,455
    Thanks Thanks Given 
    3,003
    Thanks Thanks Received 
    1,444
    Thanked in
    776 Posts

    Default

    Asad: Sirija podržava međunarodnu borbu protiv terorizma

    Sirijski predsjednik Bašar al Asad izjavio da njegova zemlja podržava sve međunarodne napore u borbi protiv terorizma, poslije vazdušnih udara koje predvode SAD.
    "Sirija će nastaviti odlučan rat koji godinama vodi protiv terorizma sunitskih ekstremista", rekao je Asad u izjavi koju je prenijela državna agencija Sana.
    "Sirija podržava sve međunarodne napore koji imaju za cilj borbu protiv terorizma", kazao je Asad tokom razgovora sa izaslanikom iračkog premijera Hajdara al Abadija.
    Američki državni sekretar Džon Keri obavijestio je sirijske vlasti da SAD i njihovi saveznici namjeravaju da napadnu IS u Siriji, u pismu koje im je dostavljeno posredstvom Bagdada nekoliko sati prije nego što su počeli vazdušni napadi, saopštio je danas Damask.
    Sirijske vlasti, koje su ranije upozorile da je za bilo kakve vazdušne napade na Siriju potrebno odobrenje Damaska, nijesu osudile napade koje su SAD rano jutros izvele zajedno sa nekoliko zalivskih država i Jordanom protiv IS i militantnih aktivista iz ogranka al-Kaide, prenosi Rojters.
    Sirijski analitičar Ali al-Ahmad je, u intervjuu koji je emitovala sirijska državna televizija, rekao da ti vazdušni napadi ne predstavljaju čin agresije, pošto je vlada unaprijed bila obaviještena da će biti izvedeni, a ne predstavljaju ni kršenje sirijskog suvereniteta.
    "Sirijska vazdušna odbrana je pratila sve mete i ratne avione. To ne znači da smo dio zajedničkih operacija i mi nijesmo dio koalicije. Ali imamo zajedničkog neprijatelja", konstatovao je on.
    U vladinom saopštenju pročitanom na državnoj televiziji, sirijsko ministarstvo spoljnih poslova navodi da je sirijski šef diplomatije Valid al-Mualem primio pismo od Kerija preko iračkog ministra spoljnih poslova, čija je vlada na čelu sa šiitima blizak saveznik Damaska.
    U istom saopštenju Damask je obećao da će nastaviti borbu protiv IS.
    Sirijska vlada je ukazala i na mogućnost da Irak posreduje u indirektnom kontaku između Damaska i Vašingtona, iako SAD i njihovi saveznici "izbjegavaju" sirijskog predsjednika Bašara al-Asada.
    Damask je saopštio da je koordinacija sa Irakom "na najvišem nivou" i ponovio spremnost da bude dio međunarodnih napora u suzbijanju IS.
    U međuvremenu je Rusija, jedan od glavnih Asadovih saveznika, kritikovala vazdušne napade na čelu sa SAD protiv IS i ocijenila da nijesu smjeli da budu izvedeni bez saglasnosti Damaska.
    Sirijski državni mediji, međutim, nijesu iznosili nikakve kritike povodom vazdušnih napada, primjećuje britanska agencija.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  10. #135
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  11. #136
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,152
    Thanks Thanks Given 
    722
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Jedan je sigurno manje nego sto ih je otišlo.

  12. #137
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Vazdusni napadi Amerike i saveznika nece ciljati assadovu vojsku i zvanicni Sirijski rezim odnono vojsku, vec samo Raku i okolinu gdje je uporiste ID-a. Pretpostavimo da je ovo gore sto si napisao tacno, Amerika zlikovci isl., zar ti nije cudno kako je Amerika lako krenula u ovu akciju. Sa druge strane, svi cute i niko nista ne osudjuje. Nema osuda od zvanicnika iz Sirije, nema ni osude akcija ni iz Rusije, pa cak i Kine. Za pretpostaviti je da su se prije ove zvanicne akcije vodili pregovori, kako sa Sirijom, tako i sa Rusijom i ostalim relevantnim zemljama u regiji ukljucujuci Iran. Naravno da su takve diplomatske aktivnosti nezvanicne i o njima se u medijma ne govori, niti se o istim raspravlja javno. Da je Amerika htjela da rusi Assada, davno bi to uradila, kada je to bilo jos lakse nego danas, bez obzira na misljenje rusije i drugih zemalja. Misljenja sam da Amerika zapravo nikada nije ni zeljela srusiti Assadov rezim, ali je bila pod pritiskom Saudi Arabije i Turske da to uradi, a oni kao, bi mi, ali ne da Rusija itd. svi znamo kako je to izgledalo. Niko ne zna sta se zapravo desava unutar diplomatskih kanala izmedju drzava, mi na tv-u samo vidimo ono sto oni zele da vidimo, a sigurno je da zemlje koje tradicionalno nisu u dobrim odnosimaRusija, Iran, SAD, Kina i Sirija saradjuju vise nego sto mi obicni smrtnici mislimo.
    Rusija je osudila napade na ISIL, a Asad ih podrzhava.

    http://news.yahoo.com/russia-condemn...113157006.html
    Ridin' on the black train

  13. #138
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Rusija bi sad osudila i da nadju lijek protiv raka

  14. #139
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, Rusija samo deklarativno osudila, a iza kulisa vec sve dogovoreno ko zna kada.
    Davor

  15. #140
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sta su vasa misljenja sto se tice Turske, i njihove (ne)aktivnosti?

    Erdogan se ne mijesa jer nece da provocira radikalne islamiste unutar Turske? Ili pak ceka da vidi kako ce se stvari odvijati pa ako zagusti da ucjenama dobije ulazak u EU ili nesto slic
    One Ring to Rule them all...

  16. #141
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Rusija bi sad osudila i da nadju lijek protiv raka
    Eh, oni nekog osudili? Evo se Staljin u grob prevrće zbog US napada na isil. LOL
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  17. #142
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sta su vasa misljenja sto se tice Turske, i njihove (ne)aktivnosti?

    Erdogan se ne mijesa jer nece da provocira radikalne islamiste unutar Turske? Ili pak ceka da vidi kako ce se stvari odvijati pa ako zagusti da ucjenama dobije ulazak u EU ili nesto slic
    Turska je i naruzala i ISIS kao vojno Sunitsko krilo u Iraku, plaseci se Siitske i Kurdske dominacije u toj regiji. Cinjenica da od ISIS-a kupuju naftu na crnom trzistu i ko zna kavi se jos dealovi odvijaju ucvrscuje ove tvrdnje. Uzimajuci sve ovo u obzir, naravno da Turska okleva da se pridruzi koaliciji u borbi protiv ISIS-a, i odugovlacice sve dok Amerikanci ne budu rekli da se Turska mora prikljuciti. Nacin na koji je Turska oslobodila 49 svojih taoca iz Iraka koje je ISIS zarobio takodje nije sasvim jasan. Radi li se tu zaista o dobro obavljenom poslu turskih obavjestajnih sluzbi, placanju otkupnine ili necemu trecem, sasvim je nejasno, i po svemu sudeci, zauvjek ce ostati tema spekulacija. Bice interesantno posmatrati poteze Turske u buducnosti vezano za ISIS, kao i za Irak i regiju uopste. Sto se EU i Turske tice, licno mislim da tu ne moze biti nikakvih ustupaka, posto turska mora ispuniti preuslove da bi se priblizila i usla u EU, i tu nema nekih precica kojima se moze ici. Sve zavisi od toga koliko je Turska spremna prilagoditi svoje drustvo evropskim standardima, a uzimajuci u obzir da pregovara za ulazak u EU od 1980-ih, ne bi se bas reklo da joj se zuri.
    Davor

  18. #143
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Priznajem, zaista je teško ostat imun na bezdušno klanje Božjeg hrama - čovjeka, ma ko taj čovjek bio.

    Vjerski fanatizam uvijek je bio maska egoizma, egzibicionizma, kapricionizma I samovolje koja je našla socijalno prihvatljiviji način da se izrazi. Da li hladnokrvne ubice i kasapine ljudskog tijela treba edukovati I civilizovati? Ukoliko vjerujemo da krava može da pjeva 'Seviljskog berberina' onda svakako da....

    (((Iznimno uznemirujuć sadržaj)))


    Ovakvi potezi mobilišu čak i teiste i ateiste...

    Sa druge strane, ruska vlada (samo u zadnja dva mjeseca) je organizovala 70-katedri po svjetskim univerzitetima, i da su na sve i jednoj pomenuli (izmedju ostalog) temu nastanka ISIL-a, i sa tim vezano iznjeli materijalne dokaze o usa ulozi u svemu......... Na više od polovine tih katedri govorio je upravo Lavrov, koji je raskrinkao Baraka Huseina, čelnika države koja upravo ubija nedužne sirijske građane i razara njihove gradove i sela. Militantni vođa još militantnije nacije, optužio je veliku Rusiju za agresiju i stavio je na drugo mjesto po opasnosti za svjetski mir. Interesantno je kako je Huseinu ISIL na trećem mjestu po opasnosti za mir u svijetu. Kaubojima je manja opasnost za svjetski mir jedan ISIL nego Rusija. Nije li cinično da čelnik jedne od najagresivnijih država na svijetu optužuje Rusiju za napad na Ukrajinu, dok u isto vrijeme njegovi avioni siju smrt po Siriji i Iraku. Ko je Huseina ovlastio za terorističke vazdušne udare po sirijskim gradovima???? Cinično izjavljuje da je Siriju obavijestio o početku terorističkih udara. Dakle, usmrtite nekoga iz terorističkih pobuda, prethodno mu izjavivši da ćete ga ubiti i to vas po automatizmu u mediokritetskom umu abolira od kaznene odgovornosti za počinjenje terorističkog čina.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  19. #144
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,433
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post

    (((Iznimno uznemirujuć sadržaj)))


    Ovakvi potezi mobilišu čak i teiste i ateiste...
    Sravnit sa zemljom kakvom nuklearkom...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  20. #145
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    835
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Sravnit sa zemljom kakvom nuklearkom...
    onda bacit jos nekoliko, za svaki slucaj!

  21. #146
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo izbacili klip gdje pirpadnici ID pricaju na "bosanskom".

    Sad ce se naci "umjereni" muslimani da kazu kako su ti momci tamo otisli da prodaju krofnice na plazi.
    One Ring to Rule them all...

  22. #147
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Evo izbacili klip gdje pirpadnici ID pricaju na "bosanskom".

    Sad ce se naci "umjereni" muslimani da kazu kako su ti momci tamo otisli da prodaju krofnice na plazi.
    Ja ne znam nijednog koji bi to rekao i ne znam čemu ta primjedba. Ja ne poznajem muslimana koji za te avetinje ne bi rekao da su avetinje. U suprotnom ne bi se operisalo sa 30,40 avetinja nego mnogo više. No ako je tebi Mladić vrijedan hvalospjeva na forumu, onda i razumijem primjedbu

  23. #148
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ma Gandalf opet eksperimentiše zdrozama. Da bog da ti samo Poljaci gosti bili Gandalfe!
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  24. #149
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ma Gandalf opet eksperimentiše zdrozama. Da bog da ti samo Poljaci gosti bili Gandalfe!

    A dje me prokle tako brate moj


    Superhik. Prozivas me sad jer sam trolovao prije par godina, kvazi crnogorce i bosnjake.

    Necu da se ponavljam jer nije topik o meni. Nego je topik od ID i problemima koje oni stvaraju i koji ce stvoriti.

    Imas sad ovaj bivsi ogranak Al kaide "Khorasan" ciji je jedini cilj stvaranje haosa na zapadu a jedini posao trenutno je regrutovanje stranaca koji se bore u Siriji i Egiptu. Oni ih salju nazad doma gdje ce oni biti "spavaci" dok se ne ukaze potreba za dejstvom.
    E sad postavlja se pitanje ko ce sprijeciti nekog od ovih Bosanaca da recimo sjedne u autobus Podgorica - Sarajevo i raznese se posto su i Bosna i CG osudile postojanje ID? To je ono o cemu ja pricam i sta osudjujem.
    One Ring to Rule them all...

  25. #150
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    A dje me prokle tako brate moj


    Superhik. Prozivas me sad jer sam trolovao prije par godina, kvazi crnogorce i bosnjake.

    Necu da se ponavljam jer nije topik o meni. Nego je topik od ID i problemima koje oni stvaraju i koji ce stvoriti.

    Imas sad ovaj bivsi ogranak Al kaide "Khorasan" ciji je jedini cilj stvaranje haosa na zapadu a jedini posao trenutno je regrutovanje stranaca koji se bore u Siriji i Egiptu. Oni ih salju nazad doma gdje ce oni biti "spavaci" dok se ne ukaze potreba za dejstvom.
    E sad postavlja se pitanje ko ce sprijeciti nekog od ovih Bosanaca da recimo sjedne u autobus Podgorica - Sarajevo i raznese se posto su i Bosna i CG osudile postojanje ID? To je ono o cemu ja pricam i sta osudjujem.
    Znaš dobro da nisam reagovao na to. Fanatici kojima ni svoj život ništa ne znači jesu problem i opasnost od njih je realna pa sve da ih je 5,6. Ali i problem je poistovjećivati fanatike sa ostalim pripadnicima iste vjere, ili u najmanju ruku preuveličavati rasprostranjenost te vrste fanatizma, što si ti uradio u komentaru.
    A za bujanje tih fanatika dobrano je zaslužan, između ostalih, i taj pomenuti Mladić.

Page 6 of 57 FirstFirst ... 23456789101656 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Islamska zajednica CG ide pod upeavu Sarajeva?!
    By Dobrusky in forum CdM Arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 29-09-14, 10:46
  2. islamska sekta hara Bijelim Poljem
    By monteboy in forum Politika generalno
    Replies: 2
    Last Post: 07-06-05, 08:40
  3. Islamska Deklaracija - bošnjački imperijalizam
    By Carski in forum Politika generalno
    Replies: 18
    Last Post: 12-05-05, 07:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •