Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 66

Thread: Ranjivost

  1. #1
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,602
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default Ranjivost

    Kad ste se poslednji put postavili u situaciju da budete ranjivi pred nekim...? Kako očekivati od druge strane da se potpuno i iskreno preda ako vi to ne činite...?
    #fakenews

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    U zadnjih makar 5-6 mjeseci...
    Last edited by NHM; 10-09-14 at 13:47.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam drugacije ako je u pitanju emotivan odnos. To je posledica iskrenog i potpunog odnosa sa drugom osobom. Zadnji put? U zadnje dve godine i isplatilo se.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ranjivost nije za svakoga i to se nauči.Da bi pred nekim svoje bolne tačke otkrivao on mora biti prvo čovjek pa prijatelj.Jer samo od prijatelja možemo da očekujemo da nas osjeti i našu najosjetljiviju stranu zaštiti i ne izda.Ali i da nas voli i sa tom stranom našeg svijeta,bude zahvalan što mu neko do te mjere vjeruje a onda da zna da ima uz sebe nekog pred kim može i sam da se ogoli.To su vrlo bliske veze i hvala bogu imam pred kim da ne budem uvjek jaka i to mi je bitno u odnosima.
    Last edited by Artemis; 11-09-14 at 00:57. Reason: ispravka



    "Tiha voda brijeg roni..."

  5. #5
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vazda me živo interesovalo koje su to pobude koje te tjeraju da se "ogoliš" pred nekim? E prije bih završio građevinski fakultet, no shvatio ovaj po meni vrlo čest fenomen.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Uh...Umijem ja da se 'prospem'...Nijesam ja blesava, ni neznavena, pa nekako uvijek 'spopadnem' ljude za koje znam da će onako slinavu i kećavu da me zasmiju...
    Hvala im!
    Volim ih!
    Sell the Vatican, Feed the World!

  7. #7
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kad ste se poslednji put postavili u situaciju da budete ranjivi pred nekim...? Kako očekivati od druge strane da se potpuno i iskreno preda ako vi to ne činite...?
    Gje su iskrene emocije, uvijek smo ranjivi, samo zavisi od osobe do osobe, da li glumi snagu ili pokazuje slabost...

  8. #8
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    lalala

    Sta je ranjivost? Unutrasnja slabost? Sve te stvari ja povezujem sa samosazaljenjem.
    Jesam ranjiva, sto bi ja rekla 'osjetljiva na samu sebe' i borim se svim silama protiv toga, jer .. ovako ja to vidim: u trenucima kad se osjecam tako kecavo, bolje da razmislim zasto se tako osjecam i pozabavim se samim uzrokom, nego da idem okolo, smaram ljude i trazim od njih neko saosjecanje, nesto.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Zasto biti ranjiv pred nekim? Kakve to ima veze sa predavanjem bilo kome? Jel ranjivost pokazivanje emocija jer mene prvo asocira na nestabilnu osobu?
    Last edited by Caesar; 13-09-14 at 17:48.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  10. #10
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,602
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Prije će bit da je nestabilna osoba ona koja svoj problem ili ośećanja krije pred drugom polovinom... Znam dosta ljudi koji su se opekli sa jednom osobom, pa sad imaju problem da se prepušte nekom drugom... Od druge strane teško da možeš očekivati nešto što ne daješ... Nađe se čoek u začaranom krugu, vjerovatno svjestan izlaza ali se teško odlučiti se na prvi korak... Cg je mala sredina, a dovoljno čoek da prelista ovaj podforum i vidi određena razmišljanja (pretežno mladih i obrazovanih ljudi) da mu ne bude svejedno...

    Nešto slično važi i za prijateljske i drugarske odnose... Skoro me jedan drug doveo u veoma nezavidan položaj... Prevario me oko nekog posla, i koliko god sam se fer i korektno postavio, pokušao da razgovaram i na sve moguće načine izvučem od njega u šta se uvukao i kakav problem ima, on je i dalje nastavljao po svome... Čak sam mu u jednom trenutku rekao da ne mora ni vraćati dug samo da mi kaže da probam da pomognem, ali je izgleda toliko zagazio u neki svoj zatvoreni svijet da mu nema pomoći...

    Valjda sve ide iz djetinjstva, đe u školi đeca ismijavaju bilo koga ko pokaže slabost, da bi ti ljudi na kraju vukli traume kroz cijeli život... Često u razgovoru sa društvom se priśetimo osnovne i srednje škole, đece koja su bila konstantno psihički ugnjetavana, mislim da niko od njih nije izašao potpuno "zdrav" iz školske klupe...

    P.S. Vidim da su neki krivo shvatili temu, nijesam mislio na kratkotrajne trenutke slabosti, na neke prolazne faze koje svi imaju... Nego na iskrena ośećanja, probleme koji se tiču odnosa dvije osobe...
    #fakenews

  11. #11
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Prije će bit da je nestabilna osoba ona koja svoj problem ili ośećanja krije pred drugom polovinom... Znam dosta ljudi koji su se opekli sa jednom osobom, pa sad imaju problem da se prepušte nekom drugom... Od druge strane teško da možeš očekivati nešto što ne daješ... Nađe se čoek u začaranom krugu, vjerovatno svjestan izlaza ali se teško odlučiti se na prvi korak... Cg je mala sredina, a dovoljno čoek da prelista ovaj podforum i vidi određena razmišljanja (pretežno mladih i obrazovanih ljudi) da mu ne bude svejedno...

    Nešto slično važi i za prijateljske i drugarske odnose... Skoro me jedan drug doveo u veoma nezavidan položaj... Prevario me oko nekog posla, i koliko god sam se fer i korektno postavio, pokušao da razgovaram i na sve moguće načine izvučem od njega u šta se uvukao i kakav problem ima, on je i dalje nastavljao po svome... Čak sam mu u jednom trenutku rekao da ne mora ni vraćati dug samo da mi kaže da probam da pomognem, ali je izgleda toliko zagazio u neki svoj zatvoreni svijet da mu nema pomoći...

    Valjda sve ide iz djetinjstva, đe u školi đeca ismijavaju bilo koga ko pokaže slabost, da bi ti ljudi na kraju vukli traume kroz cijeli život... Često u razgovoru sa društvom se priśetimo osnovne i srednje škole, đece koja su bila konstantno psihički ugnjetavana, mislim da niko od njih nije izašao potpuno "zdrav" iz školske klupe...

    P.S. Vidim da su neki krivo shvatili temu, nijesam mislio na kratkotrajne trenutke slabosti, na neke prolazne faze koje svi imaju... Nego na iskrena ośećanja, probleme koji se tiču odnosa dvije osobe...

    Pa da, svako se sa svojim problemima bori onako kako je naucio jos u djetinjstvu i svaki problem koji imamo sad vuce svoje korijene iz djetinjstva. Tu je uzrok. Ove stvari su samo posledica.
    Ako se neko opece sa jednom osobom, pa ima problem sa drugom, on prvo sam sa sobom treba da rascisti svoje misli..i da se izbori protiv svojih demona. Nije lako, ali to je jedini ispravni nacin da se opet ne opece.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad maknes neke zastitne omotace postajes ranjiv. To uopste ne znaci slabost nego nasuprot toga. Slabost je imati sve te zidove i laznu sliku poturati nekome. Ranjivost ne znaci sazaljevanje ko sto neko spomenu, niti znaci da ces biti ranjen, niti da to ocekujes. To samo znaci poverenje u nekoga, opustenost kao da ne postoji niti jedna reakcija koje treba da se plasis da se druga strana biti nesto iznenadjena neprijatno, to da nemas stega sa njom. A da li ces sam biti slab ili jak je druga tema.

  13. #13
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Sta vi pricate, nevjerovatno Ljudi sebi ne kazu istinu, a ne drugome.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Pa kaže, MeDo_JE aka Šekspir - Predati se kao pupoljak ili kao suncokret, pitanje je sad?

  15. #15
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    evo ovo sad pročitah i baš mi leže uz ovu temu....Psi namirišu strah,ajkule krv,ljudi emocije...
    Ishod je gotovo isti...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #17
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Ili jesi ili nisi. Ne može se biti povremeno, na silu, kad se hoće. Onda je interes.

    Nekada se smatralo slabošću, gradile se kule i gradovi... vremenom čovjek shvati da je od toga takodje sazdan. Nije nešto što se treba kriti ili pokazivati samo određenim osobama.

    Data mi je, prihvaćena je, živim je.




    Prepoznamo se. Tada Ništa postaje Sve.

  18. #18
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jedna od mojih mana. ili vrlina.
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  19. #19
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Kada se stvore uslovi. Jednostavno naidje ta osoba i taj trenutak gdje se prepoznamo, kao dvoje starih ljubavnika i sve ide samo. Glupo je iz straha postavljati blokade a glupo je iz zaludjenosti sipati emocije i ocekivati od nekoga nesto a taj neko ne osjeca isto. I kada sve prodje (kasnije kada se upletu druge zelje, misli i ocekivanja, kada osjecanja prestanu biti dovoljna) ne postavljam pitanja, jer znam da je tada to bila ta osoba i taj trenutak...

  20. #20
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,045
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    krkna pominje prosipanje, zvončica ishod... e ako meni naiđe taj trenutak, ja to moram da izbacim iz sebe pa prosula se ili ishod bio katastrofalan, ja moram.
    ako tako osjećam, moram.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. #21
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da citiram...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  22. #22
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Uh.. sto ja ne volim "placljivce".. Takve istrpjeti, ispostovati im napade slabosti..e od njih vazda najvise duse, budalastina, sprdnje, bezobzirnosti, tezinjanja, podmuklosti, nesojluka i tako to...
    Daleko im kuca.

    Hvala Lepo

  23. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    ...

  24. #24
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Muskarcu to nije dozvoljeno.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Gje su iskrene emocije, uvijek smo ranjivi, samo zavisi od osobe do osobe, da li glumi snagu ili pokazuje slabost...

    :applouse::applouse::applouse::applouse::applouse: :applouse::applouse::applouse::applouse:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •