Page 3 of 373 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 51 to 75 of 9320

Thread: Najava demonstracija i pokusaja drzavnog udara!

  1. #51
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Otvara se pandorina kutija jer sjutra mogu radnici svake privatne firme da traze pare od drzave za svoje plate koje im privatnici nisu isplatili.. a takvih je dosta kod nas,..
    A shto je problem drzhavi da kazni privatnike koji svojim zaposlenim ne isplacuju zarade? Fino novchane kazne, pa ako nemaju stvarno da ih plate, onda pod stechaj i blokada rachuna pa ko se naplati naplatio se. Ti izgleda mislish da je normalno da privatnik mozhe bez ikakve posljedice da godinama zaposlenima ne isplacuje zarade? I shto je problem povecati poreze raznim Barovicima, Knezhevicima...da bi ljudi koji izgube posao i ugrozi im se egzistencija "greshkama privatnika" mogli da prezhive dok ne nadju novi posao?

    Quote Originally Posted by Lucke91
    tih 40 miliona pomoci je vraceno do zadnjeg centa u predvidjenom roku i ne vidim u cemu je problem.... radnici metalca i firma metalac je dobila jednake pomoci preko opstine niksic u vidu beskamatnih kredita pa ni to im nije pomoglo niti su to vratili... o cemu onda pricao momak... idi u njemacku ili francusku da te zamolim...
    Sigurno, vraceno metodom uplate jednog te istog miliona eura po 11 puta i onda predstavljanjem da je uplaceno 11 miliona Tim nachinom cu ja dug Grchke vratiti. Chush beskamatnih kredita-a od chega da vracaju kredite jadan, kad im je jedino primanje 30 eura socijale? Aj ne sprdaj se da te zamolim ovdje.
    Last edited by Separatista; 02-10-14 at 14:32.
    Ridin' on the black train

  2. #52
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,445
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    1,231
    Thanked in
    632 Posts

    Default

    Babi se snilo ono što joj srcu milo tj profesionalnom sindikalcu i protestantu Vucinicu koji nema drugih poslova od kad su ga išćerali iz Željezare nego da u pauzama skupstinskih zasijedanja diže bune i ustanke.I ovi će mu protesti biti ka i svi do sad jalovi.
    Inače koliko god mi je žao radnike propalih privatnih preduzeća kao što je Metalac nažalost pucaju u prazno ali to izgleda ne shvataju jer suština privatne firme a i kapitalizma je ta da gazda može da likvidira svoje vlasništvo kad god hoće i da radnici ostanu na ulici i da za to nikom ne odogovara.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  3. #53
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Sindikalna organizacija radnika metalca moze u ime radnika kao povjerilaca da pokrene stecajni postupak i kao prvi na redu da naplate svaki cent svog potrazivanja, a tokom stecaja ako bi se pojavio ozbiljan partner mogu da i nastave da rade... ovo ako prodje njima, kako Markys kaze otvorila bi se pandorina kutija, pa nije ovo socijalizam i komunizam da drzava odgovara za lose poteze privatnika, ovo je kapitalizam ljudi i slobodna ekonomija...

    Ne cini li vam se da je vlada pomagala KAP koji je privatna firma na razne nacine,cak su struju krali za privatnu firmu KAP, dalje isplatila je oko million eura dugova za privatnu firmu koja se bavila prodajom i distribucijom novina, firmu u vlasnistvu zene onoga Djuranovica sa analitike, da se pominje sad jos vektra, prva banka te jos poneki ocigledno za njih jeste socijalizam, a ostalima kapitalizam sa aromama robovlasnickog sistema. Pandorina kutija ce se otvoriti kad budemo imali nezavisno sudstvo, pa moguce da neko dobije robiju upravo suprotno zbog neisplacivanja potrazivanja izmedju ostalih i ovim radnicima ciju je drustvenu firmu Metalac AD upravo prodaja od strane vlade ili nekog fonda gurnula u ruke prvo slovenskom vlasniku. kuda su dalje isle transakcije ne znam. Inace prvobitna drustvena firma je imala u vlasnistvu veliki plac i neke hale u NK, moguce da je ta imovina jos u vlasnistvu sada private firme koja je uzgred budi receno doo, tako da odgovara osnivackim kapitalom koji je u vecini slucajeva neka sica tipa desetak eura ili cak jedan euro.

  4. #54
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default Najava demonstracija i pokusaja drzavnog udara!

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Oces da mi kazes da u ovim zemljama koje si naveo, privatnici mogu da ne isplate plate i doprinose radnicima a onda ce vlade tih drzava to da izmire uvijek iz nekih fondova? ajde ne mlati kumim te hari krisnom....
    Ne, nego ne mogu ni da dodju u poziciju da duguju plate, doprinose i porez drzavi. I to je sustinska razlika.
    Ako mozes da ne placas radnike i poreze drzavi, nije tu kriv ni radnik ni privatnici, nego nadlezne sluzbe, prevedeno drzava

  5. #55
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Upravo to, samo u banana drzavi ka sto je ova nasa mogu tajkuni da duguju radnicima plate po godinu dana, ne placaju poreze drzavi, a da im firme i dalje budu likvidne i cak da otvaraju nove. Ali, davno je receno 'Kakav narod, takva vlast'.
    Forever young, i want to be forever young

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ima jedan veliki Niksicki privrednik drzi salon i fabriku namjestaja, jedan moj komsija radi kod njega kao monter. Komsija troje djece, zena ne radi a plate nema 8 mjeseci. Na kraju on nekako dodje da poprica sa gazdom i objasni mu da se zaduzio, da mu djeca nemaju sta jesti, nije prijavljen itd. a gazda mu se odgovara ludi: "Ae bolan jesi lud, uzmi ovu koznu garnituru da to prebijemo" - duzan mu je preko 3k eura. E hajde sad ti njemu objasni da se ne moze pojesti garnitura...
    One Ring to Rule them all...

  7. #57
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ima jedan veliki Niksicki privrednik drzi salon i fabriku namjestaja, jedan moj komsija radi kod njega kao monter. Komsija troje djece, zena ne radi a plate nema 8 mjeseci. Na kraju on nekako dodje da poprica sa gazdom i objasni mu da se zaduzio, da mu djeca nemaju sta jesti, nije prijavljen itd. a gazda mu se odgovara ludi: "Ae bolan jesi lud, uzmi ovu koznu garnituru da to prebijemo" - duzan mu je preko 3k eura. E hajde sad ti njemu objasni da se ne moze pojesti garnitura...
    Mirai - Mićković, ne zna ni on sam kome je sve dužan ali zato može da otvara nove firme i radi što hoće, država je nekome majka a nekome maćeha.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Eh, koliko ima Mickovica, i to samo u Nk da ih mi znamo, a ne kroz citavu CG.
    Forever young, i want to be forever young

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    U ovom slucaju nije Mickovic nego onaj sto Ramond drzi... Za Mickovica nijesam upucen. Mada "uspjesni" CG privatnik dodje i kupi novu mechku od 70k a radniku kaze ubij me nemam, preko racuna radimo niko nista ne placa i te fore.
    Ja se ponekad iznenadim koliko ljudi nemaju damu. Mi ponosna nacija itd. a ljudi bukvalno krepavaju od gladi. Najvise od svega me boli sto ce isti ti gladni glasati ove sto su ih do gladi doveli...
    One Ring to Rule them all...

  10. #60
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    I Mikelja je u Gitanes dugova po 4-5 plata, ne znam jel sta regulisano tu.
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ja se ponekad iznenadim koliko ljudi nemaju damu. Mi ponosna nacija itd. a ljudi bukvalno krepavaju od gladi. Najvise od svega me boli sto ce isti ti gladni glasati ove sto su ih do gladi doveli...
    Sto puta sam reka da bolje i ne zasluzujemo.
    Forever young, i want to be forever young

  11. #61
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    930
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Mirai - Mićković, ne zna ni on sam kome je sve dužan ali zato može da otvara nove firme i radi što hoće, država je nekome majka a nekome maćeha.
    Radnicima je duzan od 10 do 12 plata.Prije nekoliko dana je citav jedan pogon fabrike poslao kuci,a za plate se nemaju sta nadati.Doprinose radnicima godinama nije uplacivao,a u medjuvremenu je placao cehove od po nekoliko stotina hiljada eura budvanskim i beogradskim kockarnicama koje je pravio njegov sin.Takodje,za prethodne lokalne izbore nalozio je radnicima da daju potpis podrske liberalnoj partiji jer je on bio nosilac ili jedan od vodecih ljudi u toj stranci.Uprkos tome radnici i dalje cute.

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Meni je jasno kako su to oni odradili - moze im se.

    Ono sto meni nije jasno je kako narod ne ustane?
    One Ring to Rule them all...

  13. #63
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ono sto meni nije jasno je kako narod ne ustane?
    Narodu za takvo nesto treba vodja, a takvih vise ocito nema... Niko nece nista da uradi za drustvo, narod ili drzavu ako nema neke licne koristi uz to.

    Moram priznati da me je Vucinic, koliko god mi bio antipatican, danas iznenadio!

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Primio sam zanimljiv poziv danas od nekog ko se predstavlja kao "Otpor" e sad nijesam ulazio u preveliku konverzaciju posto moze biti da je ANB-ovac, zakazan je neki skajp sastanak a evo mi par prijatelja i bivsih kolega rece da su i oni primili poziv.

    Tako mozda na kraju nesto i bude od svega ovoga
    One Ring to Rule them all...

  15. #65
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako će vas sve u prdekanu poslat.
    Ad astra.

  16. #66
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,409
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    http://portalanalitika.me/politika/t...prelazne-vlade
    okurazio se vojvoda posle dolaska svoga tatice po ideologiji iz haga koji mu jasno salje poruku da smijeni vlast i uspostavi "patriotsku srpsku vlast"
    http://www.portalanalitika.me/politi...-na-vlast-?m=0
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  17. #67
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Vratio se Šešelj kao poručen. U ovom istorijskom trenutku, eto Lomiju instant argumentacija da je neophodno da DPS ostane na vlasti kako bi i dalje branili državu. Njak, njak, njak.

  18. #68
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koja biješe ono godina kad je policija išćerala Šešelja iz CG,ono kad nije šćeo hodat pa ga policija nosila do marice,u Perastu-ali koje godine?
    Last edited by minjo; 14-11-14 at 12:49.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  19. #69
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,253
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    je li Šešelj istjeran zato što ga nema na ovoj slici ili ga ja ne vidim?!

    She is only here to annoy herself!

  20. #70
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,409
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    Seselj ce probat da dodje u CG kad tad, ali ce na granicu da poljubi rampu i ode nazad...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  21. #71
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,253
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    pa toliko nam je otprilike i ostalo suvereniteta, da možemo zabranit potpuno nebitnom liku da uđe u državu
    She is only here to annoy herself!

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    E fora je sto ne mozes


    Mora da bude kriminalac, opasan po drzavu, persona non grata itd itd. Seselj nije nista od toga. Vjeruj mi da ce biti on u Pljevljima ili Beranama zimus.
    One Ring to Rule them all...

  23. #73
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Može ilegalno uć,ko kakvi sirijac,ali ga je sad lakše nosit do marice,skalo je,i fino istovariti na Dobrakovo.
    Eto sadikoviću tema za emisju,dobiće od božane zlatnu sirenu i doručak u HL klubu
    1994 nogiran je iz CG
    http://www.tol.org/client/article/15...ata.html?print
    Last edited by minjo; 14-11-14 at 14:22.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  24. #74
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,409
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    drzava moze zabranit svakom ulazak u drzavu ako se procijeni da predstavlja opasnost po bezbjednost...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ja sam nesto slicno i rekao. Ali ne moze granicar to da procijeni vec mora MUP. Seselj mozda nocas pije kavu u Astoriu mi to ne znamo.
    One Ring to Rule them all...

Page 3 of 373 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najava zaokreta?
    By Here To Help in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-13, 16:38
  2. Demonstracija viještine - praistorijske reklame
    By funestis in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 08-05-13, 21:22
  3. Informacije o polaganju drzavnog ispita?
    By Gogi in forum Nauka generalno
    Replies: 2
    Last Post: 23-03-12, 18:28
  4. Replies: 5
    Last Post: 08-04-08, 22:35
  5. drzavni sluzbenici protiv drzavnog budzeta
    By zippy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 56
    Last Post: 25-04-07, 17:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •