View Poll Results: Da li ići u NATO, 2. krug

Voters
112. You may not vote on this poll
  • DA

    46 41.07%
  • NE

    58 51.79%
  • Ne znam ili nemam još neko mišljenje o tome

    8 7.14%
Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 208

Thread: Da li u NATO 2. krug

  1. #76
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Barski, da li sisteme za nadzor dobijamo ili kupujemo, dobijajući za tu kupovinu povoljne kredite?
    Čini mi se, ipak, da se radi o ovom drugom načinu dobijanja. Ne kažem ni da je to loše, naprotiv, ali postoji razlika!

  2. #77
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Систем за надзор мора, радари и оперативни центар су добијени као донација.Сад се тачно зна ко се налази у нашим територијалним водама и експлатационим зонама.
    Патролне бродове, велике и мале имамо, стога је тај систем заокружен.

    Набавка радара за надзор ВАП-а је тек у плану, знам само да је као локација одабрана Врсута изнад Сутомора.И ту се очекују одређене донације, а у ком облику остаје да се види.Свакако као чланица НАТО-а имаћемо приступ половној техници највише кроз донације, као и новој по значајно јефтинијим цијенама.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  3. #78
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Ako je ista u ovom zivotu izvjesno to je da nema nista dzabe i da niko nikome nista ne poklanja!

  4. #79
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Ako je ista u ovom zivotu izvjesno to je da nema nista dzabe i da niko nikome nista ne poklanja!
    Улагање у савезнике је улагање у себе.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  5. #80
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    ...

    Набавка радара за надзор ВАП-а је тек у плану, знам само да је као локација одабрана Врсута изнад Сутомора.И ту се очекују одређене донације, а у ком облику остаје да се види.Свакако као чланица НАТО-а имаћемо приступ половној техници највише кроз донације, као и новој по значајно јефтинијим цијенама.
    Zato te i pitam. Bio sam na prezentaciji sistema, ali neću ovdje pričati o utiscima.
    Tada nije bilo govora o donaciji već o kupovini pod povoljnim uslovima. Ovo znam jer sam pokušao da još ponešto proguram u okviru te trgovine, no ispostavilo se da je već praktično (unaprijed !!!) određena kompanija od koje će oprema biti kupljena, a ista ne proizvodi opremu koja je mene interesovala. Stekao sam utisak da će upravo ta kompanija obezbijediti neke kreditne linije.

  6. #81
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Upravo to. Ovdje se ne radi o nikakvoj snazi argumenata, nego o snazi medijske kampanje i ispiranju mozga narodu, za sto dobijaju pare.

    Kako objasniti jos jednu cinjenicu: vecina Crna Gora se protivi ulasku u NATO, a u parlamentu je taj odnos snaga 30% : 70% ? To su predstavnici naroda?
    Kako objasniti činjenicu da si ti odokativno izvalio da je većina Crne Gore protiv ulaska u NATO alijansu ?
    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Moja konstatacija da je vecina protiv ulaska CG u NATO je na bazi anketa, a ne zato sto ja tako kazem
    Kojih anketa ?
    Onog pool-a koji je otvoren par godina pošto su nas bombardovali i na kome naravno vi vodite ili onog pool-a "Geopolitički položaj Crne Gore" po kome je većina za NATO
    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    PZa ovo dalje sto pises, moglo bi se zakljuciti da nas NATO uopste nije ni bombardovao, nego da je to bila kampanja
    Opet ta priča. 20 godina poslije WW2 Njemci su bili dobrodošli kao turisti u SFRJ. Ako nam nije problem da pređemo preko nekog ko je napadao direktno naču zemlju da ako pređemo preko toga da su nas u prolazu malo bombardovali pošto smo od raspada SFRJ bili na strani zločinaca

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    A sto se tice ove price o tome kako su jedino Srbi u CG protiv ulaska u NATO, molim vas, pustite tu pricu. Zvucite kao Bane Popovic
    Nego ?
    Last edited by Rakun; 29-09-14 at 05:21.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #82
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Sad necu da se slozim. GOT je ucinio dosta da vas predstavi sirem svijetu u pozitivnom smislu, a nato i snimanje te serije predstavlja sigurnost tih ljudi kod vas. Ipak su to milioni dolara opreme, glumaca, produkcije. Plus posjete svjetskih zvijezda dubrovniku. Sve to utice na to da se amrikanci osjecaju sigurno, jer iskreno paranoicnijeg naroda nisam upoznao.
    I Crnu Goru posjećuju zvijezde, a neke imaju i nekretnine u njoj. Pa PRC
    Last edited by Rakun; 29-09-14 at 05:07.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #83
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Почећу од краја, Срби у ЦГ јесу против НАТО-а, за сад су најгласнији тј. њихова политичка и културна удружења у ЦГ.Али нису само они против.Видјеће се то у кампањи.

    НАТО бомбардовање смо потпуно демистификовали, још прије.Имаш фино па прочитај ко је тада био прави непријатељ Црне Горе и против кога и како се Црна Гора спемала за рат и како јој је тај НАТО што непосредно што посредно помогао да се одбрани и за вријеме бомбардовања и касније.
    Нажалост овдје је моралисање једини аргумент, а у међународним односима нема морала.Битан је само интерес, а интерес Црне Горе је чланство у НАТО-у.

    Можда је за Русе НАТО терористичка организација јер им је преградио улаз у Европу, али је за Румуне, Мађаре, Чехе, Пољаке, балтичке земље, НАТО ослободилачка организација јер их је спасио руског терорисања.
    Исто тако, можда је за српски народ НАТО терористичка организација јер им је два пут на терористички начин помрсио њихове такође терористичке намјере, али за нас је НАТО ослободитељ јер да није било његове помоћи Црна Гора никад не би постали држава а Црногорци би били сведени на неки географски појам.Чињеница је да Црна Гора и Црногорци не би постојали да НАТО и Запад нису уништили спрски национални пројекат.Ово не говори неки антисрбин из мене јер то никад нисам ни био, већ здрав разум.

    Да закључим ствар је перспективе из које посматраш догађаје.Ако си Црногорац и патриота онда ћеш рећи: да, НАТО нам је помогао да спремимо одбрану, да, НАТО је био спреман да и ваздушно и копнено помогне одбрану Црне Горе, да, НАТО је обезбиједио да прије, током и посебно послије референдума у ЦГ не избије рат, да, НАТО ће спријечити да сусједи комадају Црну Гору, да НАТО је савезник Црне Горе и Црна Гора треба да буде пуноправна чланица.
    Znaci, NATO je 1999. pomogao Crnoj Gori da se odbrani od bombardovanja NATO-a, bombardovanjem iste Moralisanje je potrebno, i ne samo zato sto bi ulaskom pljunuli na svoju istoriju, nego i na svoju buducnost u ovoj drzavi. Sto rece Rambo: to je kao kad ti neko polomi lokal, pa ti poslije nudi obezbjedjenje. Parafrazirah, ne mogu trazit taj tekst sad. Sustina problema nije u tome sto se 1999. desilo, vec u tome sto mi ulaskom u NATO predajemo svoju drzavu u ruke nekom drugom, nekom kome nije prvenstveni interes njena zastita. Pogledaj malo sto se po istoku Evrope desava, koliko samo raste nepovjerenje prema NATO-u. Ljudi vide da se samo radi o prenosu rizika sa americkih na njihove zivote i drzave.

    Za drugi pasus, stvarno ne znam da li se salis. NATO koji kao instrument sopstvene imperijalisticke spoljne politike koristi zemlja koja je u posljednjih 200 godina ucestvovala u preko 220 ratova, od kraja Drugog svjetskog rata najvece zlo savremenog svijeta, izazivajuci masakr i ratne zlocine gdje god im je to bilo u interesu, kriva za smrt izmedju 20 i 30 miliona ljudi, uglavnom civila (podatak je iz 2007, znaci danas je brojka dosta veca) je nekoga oslobodila od ruske prijetnje? Pa oni prosipaju pricu o ruskoj (sovjetskoj prijetnji) jos od 1945, zato je navodno i osnovan NATO. I ajde, recimo da to nije bilo skroz iracionalan razlog tada, Sovjeti jesu predstavljali neku prijetnju, pa i nama, jer su nastavili da se naoruzavaju poslije Drugog svjetskog rata. Ali, brzo je postalo jasno da od te prijetnje po zapadnu Evropu nema nista. Vec 50-ih, ne mogu se sjetit tacno kad, de Gol je govorio da ruska prijetnja ne postoji, i da NATO treba da se rasformira, jer vise ne postoje uslovi kakvi su bili kad je osnovan. A sto tek reci za 1990. i raspad Varsavskog pakta, kada su zvanicnici NATO-a prvo obecavali da ce rasformirati Alijansu, a onda se i ugovorom obavezali da se nece siriti na istok? I dok se NATO danas siri na istok, oni i dalje prosipaju pricu o ruskoj prijetnji. Pa dovoljno je samo pogledati ekspanziju NATO-a od 90-ih, da vam sve bude jasno. Na tu pricu mogu da se upecaju samo naivni i obmanuti. Njihove namjere nijesu zastita, vec ofanziva, radi ocuvanja unipolarnog americkog svijeta. Pod "ofanziva" u ovom slucaju mislim na okruzivanje i slabljenje Rusije, sto su vec dobrim dijelom uradili, a sve u cilju onemogucavanja stvaranja nove supersile i nekog multipolarnog svijeta koji bi ogranicio njihovu dominaciju i nasilno sprovodjenje interesa, gdje god im to odgovara. Vidjecemo kako ce da se nose sa Kinom, jer i ova kako raste ekonomski, sve vise pokazuje znake nezadovoljstva unipolarnim svijetom. Dakle, SAD se ponasaju kao jedan veliki diktator na globalnom nivou, i to ne vidi samo onaj koji, rekoh vec, je obmanut ili ne zeli da vidi.

    Jesam Crnogorac i patriota, i zato kazem: ne NATO-u, jer nas je protivpravno bombardovao, ne NATO-u jer bismo tako predali svoju drzavu u ruke nekome kome sluzimo za sopstveni interes i najvise transfer rizika (kako mi, tako i ostali djelovi Balkana i istocne Evrope, to je valjda vise ocigledno), ne NATO-u jer on apsolutno ne moze garantovati ocuvanje drzavnih granica (primjer referenduma u Skotskoj, najavljen je i u Kataloniji 9. novembra, a prica o tome kako su to posebni slucajevi ne pije vodu, jer ce se uvijek morati postovati "demokratska volja" nekog regiona ili pokrajine), ne NATO-u jer on nije nas saveznik, jer je saveznik iskljucivo SAD-a koje putem njega ostvaruju imperijalisticke ciljeve.

  9. #84
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kako objasniti činjenicu da si ti odokativno izvalio da je većina Crne Gore protiv ulaska u NATO alijansu ?


    Kojih anketa ?
    Onog pool-a koji je otvoren par godina pošto su nas bombardovali i na kome naravno vi vodite ili onog pool-a "Geopolitički položaj Crne Gore" po kome je većina za NATO

    Opet ta priča. 20 godina poslije WW2 Njemci su bili dobrodošli kao turisti u SFRJ. Ako nam nije problem da pređemo preko nekog ko je napadao direktno naču zemlju da ako pređemo preko toga da su nas u prolazu malo bombardovali pošto smo od raspada SFRJ bili na strani zločinaca



    Nego ?
    Ne mislim na poll-ove cdm-a, nego na relevantne ankete, pa i zvanicni dokument NATO alijanse, to cu poslije pronaci.

  10. #85
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Znaci, NATO je 1999. pomogao Crnoj Gori da se odbrani od bombardovanja NATO-a, bombardovanjem iste Moralisanje je potrebno, i ne samo zato sto bi ulaskom pljunuli na svoju istoriju, nego i na svoju buducnost u ovoj drzavi. Sto rece Rambo: to je kao kad ti neko polomi lokal, pa ti poslije nudi obezbjedjenje. Parafrazirah, ne mogu trazit taj tekst sad. Sustina problema nije u tome sto se 1999. desilo, vec u tome sto mi ulaskom u NATO predajemo svoju drzavu u ruke nekom drugom, nekom kome nije prvenstveni interes njena zastita. Pogledaj malo sto se po istoku Evrope desava, koliko samo raste nepovjerenje prema NATO-u. Ljudi vide da se samo radi o prenosu rizika sa americkih na njihove zivote i drzave.

    Jesam Crnogorac i patriota, i zato kazem: ne NATO-u, jer nas je protivpravno bombardovao, ne NATO-u jer bismo tako predali svoju drzavu u ruke nekome kome sluzimo za sopstveni interes i najvise transfer rizika (kako mi, tako i ostali djelovi Balkana i istocne Evrope, to je valjda vise ocigledno), ne NATO-u jer on apsolutno ne moze garantovati ocuvanje drzavnih granica (primjer referenduma u Skotskoj, najavljen je i u Kataloniji 9. novembra, a prica o tome kako su to posebni slucajevi ne pije vodu, jer ce se uvijek morati postovati "demokratska volja" nekog regiona ili pokrajine), ne NATO-u jer on nije nas saveznik, jer je saveznik iskljucivo SAD-a koje putem njega ostvaruju imperijalisticke ciljeve.
    Ти су можда био у пеленама 99те, а ја се одлично сјећам што је тада било.НАТО није нас бомбардовао и то знају сви који су тада одбили да буду дио тог лудила, те аутодеструкције, а посебно они који су се преко нишана гледали са Милошевићевом војском и паравојском која је била предмет бомбардовања у ЦГ.Било непоновило се.
    Last edited by BAR; 29-09-14 at 12:53.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  11. #86
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    @ekrem_drndar,

    NATO je u Crnoj Gori bombardovao Vojsku Jugoslavije i objekte od značaja za Vojsku Jugoslavije, vojsku koja je bila pod Miloševićevom komandom i sa kojom je tada dlaka falila da se pokoljemo.
    Tu vojsku su oni kojima je Crna Gora i njen intres bili na prvom mjestu tada napustili i prešli u MUP Crne Gore.

    Na staroj temi, na kojoj si ti takođe bio prisutan je sve to fino objašnjeno.

    Koga intresuje:
    Strana 68, post 1693, pa čitajte nadalje do 79. strane
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...-u-NATO/page68
    Last edited by ASC; 29-09-14 at 14:10.

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    hoćete da kažete da NATO nije prekršio neke sopstvene odredbe kada je napaio SRJ?
    Ne budimo licemjeri pričajuči kako ovo jeste ili nije bila naša zajednica.

    Postavlja se pitanje da li smo mi u NATO -u punopravan član ili će biti slučaj kao u Egiptu/Siriji/ arapskom proljeću gdje će boto dovoljno da Amerika kaže "hajmo" a mi svi "ojdosmo". Takava savez ne želim.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #88
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Stalno se previđa da je NATO prije svega sistem kolektivne ODBRANE. Jedina obaveza vojnog angažovanja jedne zemlje u borbenim misijama, koje proizvodi punopravno članstvo u NATO, jeste u slučaju napada na neku od zemalja članica. Odluke o svim ostalim akcijama su isključivo pod ingerencijom vlade te zemlje. Drugim riječima, ne može SAD ili NATO komanda da naredi ili primora Crnu Goru da ide na misije po Bliskom istoku ili bilo gdje u svijetu, ukoliko Crna Gora sama tako ne odluči.

    I na kraju, šta je alternativa NATO? Kako da efikasno obezbijedimo svoje granice na dugi rok? Samo da ne bude odgovor, 'Od koga?'.
    Last edited by johnny bravo; 29-09-14 at 22:03. Reason: typo
    In vino veritas

  14. #89
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Ne mislim na poll-ove cdm-a, nego na relevantne ankete, pa i zvanicni dokument NATO alijanse, to cu poslije pronaci.
    Ajde pronađi neki svježiji od 10 godina
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #90
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Jesam Crnogorac i patriota, i zato kazem: ne NATO-u, jer nas je protivpravno bombardovao, ne NATO-u jer bismo tako predali svoju drzavu u ruke nekome kome sluzimo za sopstveni interes i najvise transfer rizika (kako mi, tako i ostali djelovi Balkana i istocne Evrope, to je valjda vise ocigledno), ne NATO-u jer on apsolutno ne moze garantovati ocuvanje drzavnih granica (primjer referenduma u Skotskoj, najavljen je i u Kataloniji 9. novembra, a prica o tome kako su to posebni slucajevi ne pije vodu, jer ce se uvijek morati postovati "demokratska volja" nekog regiona ili pokrajine), ne NATO-u jer on nije nas saveznik, jer je saveznik iskljucivo SAD-a koje putem njega ostvaruju imperijalisticke ciljeve.
    Da u NATO, jer nas nije bombardovao (kao što je to tebi i dostini tvojih kolega napisano 100 x do sada). Srbiji jeste 'ebao majku ali mene interesuje samo Crna Gora. Da u NATO zato što su neki i dalje nacionalno ostrašćeni(zna se koji) i imaju pretenzije na NAŠU teritoriju za šta imaju nezanemarljivu podršku u NAŠOJ ZEMLJI CRNOJ GORI. Da li je NATO "zločinačko-interesna organizacija" u dosta slučajeva - JESTE ali me živo zabolje i za Srbiju i za Bliski Iistok kao i za sjever Afrike dok god bi državi Crnoj Gori članstvo pomoglo u bezbjednosti
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #91
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    A nisam znao da onaj most u Murini nije naš nego pripada drugoj državi. I ona đeca što izgiboše, vjerovatno sam ja bacao bombe a ne nato.
    Može u nato, al prvo đeca ovih nato zagovornika i političara neka se prijave u misije po afganistanu, iraku itd.
    Kao što neko reče neđe, zdrav čoek ima hiljadu želja, bolestan samo jednu, da uđe u nato.

    Sent from my D6503 using Tapatalk

  17. #92
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Moralisanje je potrebno, i ne samo zato sto bi ulaskom pljunuli na svoju istoriju, nego i na svoju buducnost u ovoj drzavi.
    Ahhh, ti i Rusa 300 miliona. Rusi uvjek spremni da kada nam je najteže okrenu glavu na drugu stranu
    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Sto rece Rambo: to je kao kad ti neko polomi lokal, pa ti poslije nudi obezbjedjenje. Parafrazirah, ne mogu trazit taj tekst sad.
    Srbiji su polomili lokal, a Crnoj Gori su oštetili lokal prilikom izbacivanja reketaša
    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Sustina problema nije u tome sto se 1999. desilo, vec u tome sto mi ulaskom u NATO predajemo svoju drzavu u ruke nekom drugom, nekom kome nije prvenstveni interes njena zastita.
    Ne predajemo nikome državu u ruke. Jedino što si u pravu je da NATO-u nije interes da bude naša zaštita već da zagradi Putina, a nas ne treba da boli ćošak šta je NATO interes već šta je NAŠ interes
    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Pogledaj malo sto se po istoku Evrope desava, koliko samo raste nepovjerenje prema NATO-u. Ljudi vide da se samo radi o prenosu rizika sa americkih na njihove zivote i drzave.
    Ajdeee
    Možeš li da iskopaš neki članak kojim je opisano to nezadovoljstvo Rumuna, Poljaka, Čeha .
    I PO 1000-ti PUT, NIKO NE RIZIKUJE ŽIVOT !!!!! ČLANICA SAVEZA NIJE U NIKAKVOJ OBAVEZI DA IDE U NEKI ZAPIČKOVAC, JEDINU OBAVEZU KOJU IMA JE ŠTIĆENJE DRUGE ČLANICE.
    A I AKO SE IDE, IDE ONAJ KOJI HOĆE ZA PARE JER MOBILIZACIJE NEMA EVO 20 GODINA
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #93
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    A nisam znao da onaj most u Murini nije naš nego pripada drugoj državi. I ona đeca što izgiboše, vjerovatno sam ja bacao bombe a ne nato.
    Može u nato, al prvo đeca ovih nato zagovornika i političara neka se prijave u misije po afganistanu, iraku itd.
    Kao što neko reče neđe, zdrav čoek ima hiljadu želja, bolestan samo jednu, da uđe u nato.

    Sent from my D6503 using Tapatalk
    PO 1001-ti PUT!!!!! ČLANICA SAVEZA NIJE U NIKAKVOJ OBAVEZI DA IDE U NEKI ZAPIČKOVAC, JEDINU OBAVEZU KOJU IMA JE ŠTIĆENJE DRUGE ČLANICE.
    A I AKO SE IDE, IDE ONAJ KOJI HOĆE ZA PARE JER MOBILIZACIJE NEMA EVO 20 GODINA.


    PREMA TOME BIH VAS FINO MOLIO DA BATALITE SA IDIOTSKIM IZJAVAMA DA ĆE NAS
    NATO MOBILISATI
    Last edited by Rakun; 29-09-14 at 16:58.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #94
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ти су можда био у пеленама 99те, а ја се одлично сјећам што је тада било.НАТО није нас бомбардовао и то знају сви који су тада одбили да буду дио тог лудила, те аутодеструкције, а посебно они који су се преко нишана гледали са Милошевићевом војском и паравојском која је била предмет бомбардовања у ЦГ.Било непоновило се.
    Nijesam bas u pelanama, ali dovoljno svjestan da se sjecam sirena, i bombe koja mi je od kuce pala na nekih 50 metara (kod Ljubovica). NATO jeste protivpravno bombardovao Crnu Goru, i to je cinjenica. I to je samo jedan od toliko primjera teroristickog ponasanja NATO-a. Zasto su svi ti prethodni slucajevi vazni? Da bi se razumjela ofanzivna priroda Alijanse, i jedna posebno vazna stvar: SAD vec, a pogotovo ce u buducnosti, sve ratove da vode preko svojih zastupnika, "filijala". Najvaznije je sljedece: mi nemamo nikakav interes da udjemo u NATO, jer potencijalni rizici daleko prevazilaze sve potencijalne koristi koje bi mogli da imamo od Saveza.

  20. #95
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ahhh, ti i Rusa 300 miliona. Rusi uvjek spremni da kada nam je najteže okrenu glavu na drugu stranu

    Srbiji su polomili lokal, a Crnoj Gori su oštetili lokal prilikom izbacivanja reketaša

    Ne predajemo nikome državu u ruke. Jedino što si u pravu je da NATO-u nije interes da bude naša zaštita već da zagradi Putina, a nas ne treba da boli ćošak šta je NATO interes već šta je NAŠ interes

    Ajdeee
    Možeš li da iskopaš neki članak kojim je opisano to nezadovoljstvo Rumuna, Poljaka, Čeha .
    I PO 1000-ti PUT, NIKO NE RIZIKUJE ŽIVOT !!!!! ČLANICA SAVEZA NIJE U NIKAKVOJ OBAVEZI DA IDE U NEKI ZAPIČKOVAC, JEDINU OBAVEZU KOJU IMA JE ŠTIĆENJE DRUGE ČLANICE.
    A I AKO SE IDE, IDE ONAJ KOJI HOĆE ZA PARE JER MOBILIZACIJE NEMA EVO 20 GODINA
    Ne pricam o Rusiji, n'o o crnogorskoj slobodarskoj istoriji do 1918.

    Ok, nas su samo zakacili. A nijesu ni htjeli.

    Ovaj treci dio je najvazniji. Gradjanima Crne Gore se pogresno servira da je NATO nas interes, a u stvari je obratno. Interesi nam se ne preklapaju. Da imamo neku normalnu vlast, koja nije ogrezla u kriminalu, korupciji i koja nije gomila obicnih placenika? Mozda, tada bi neka diskusija i mogla da dodje u obzir, iako bih opet bio vjerovatno protiv.

    Sto se clanaka tice, crno mi je kopat, evo ti nesto sto sam za minut izguglao, skorije:

    http://news.burina.net/news/slovaci-protiv-nato-baza

    http://www.reuters.com/article/2014/...0F00S120140625

    http://www.blic.rs/Vesti/Svet/496754...v-NATO-u-Pragu

    http://www.rtv.rs/sr_lat/evropa/slov...to_492469.html

    http://www.cdm.me/svijet/evropa/slov...alna-nato-baza

    Za ovo zadnje: dok ti to kazes, nas premijer na sva zvona u Velsu govori o tome kako smo spremni da stavimo svoju vojsku na raspolaganje NATO-u. Znam ja sto pise na papiru, ali valjda i ti znas kakav podanicki odnos ima nas rezim prema zapadu. U takvim uslovima se ne smije pregovarati sa NATO-om.

  21. #96
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Vidiš kako su ti i članci interesantni
    u jednom PIŠE da su NJEMCI protiv toga da se pravi NATO baza u POLJSKOJ i BALTIČKIM zemljama KOJE SU TRAŽILE OTVARANJE NATO BAZE
    u drugom piše da Česi ne žele strane ( NATO) trupe jer imaju iskustvo sa invazijom Sovjeta
    dok u trećem piše da su ti isti Česi koji su protiv stranih ( NATO ) trupa zbog iskustva invazije Sovjeta u prošlosti dizali RUSKE ZASTAVE
    Interesantno kako su ti "članci" kontradiktorni, i veoma je interesantno porijeklo tih članaka:
    imamo jedan blog, RTS, BLIC, Reuters i CdM. Znači tri Putinove kučke, jedan ozbiljni ( reuters ) i jedan da ga nazovemo neutralni ( CdM )

    Ozbiljni je prenio protivljenje Njemačke što se tiče otvaranja novih NATO baza u zemljama KOJE IH TRAŽE tj. Poljskoj, Rumuniji i drugim zemljama Baltika

    Neutralni je prenio protivljenje premijera Slovačke za izgradnju NOVIH NATO BAZA i nije protiv da nato koristi POSTOJEĆE BAZE

    dok Putinove kučke prenose nekakvo dizanje Ruskih zastava u Češkoj, eejjjjjj da li su oni normalni !!!!!!!
    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Ovaj treci dio je najvazniji. Gradjanima Crne Gore se pogresno servira da je NATO nas interes, a u stvari je obratno. Interesi nam se ne preklapaju. Da imamo neku normalnu vlast, koja nije ogrezla u kriminalu, korupciji i koja nije gomila obicnih placenika? Mozda, tada bi neka diskusija i mogla da dodje u obzir, iako bih opet bio vjerovatno protiv.
    Po 3-4 put, Crnogorcima treba da puca ona stvar za to što je NATO interes ograđivanje Putina, važno je da ćemo mi zakučiti sigurnost i još nekoliko benefita.

    Što se tiče vlasti koja je ogrezla u kriminalu i korupciji znaš li šta je njihov glavni (jedini ) adut ? Strah većine građana Crne Gore od ponavljanja istorije, a članstvo u NATO automatski anulira tu prijetnju tako da naša draga vlast ostaje bez jedinog aduta
    Last edited by Rakun; 30-09-14 at 01:07.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #97
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Sa podrskom od oko 26% tesko da ce neko Crnu Goru zvati(ja sam mislio da je jos manja). A i Amerikanci za sada nesto ne zovu, racunaju da je bolje biti sa njima pojedinacno dobar, nego preko nato pakta. NEgo, ko zna, ako se ovo zaostri sa Rusima, ocekujem jedan mirni razlaz.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  23. #98
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Sa podrskom od oko 26% tesko da ce neko Crnu Goru zvati(ja sam mislio da je jos manja). A i Amerikanci za sada nesto ne zovu, racunaju da je bolje biti sa njima pojedinacno dobar, nego preko nato pakta. NEgo, ko zna, ako se ovo zaostri sa Rusima, ocekujem jedan mirni razlaz.
    Odakle ti informacija o tih 26% ?!
    Po anketi koju je sprovodio "Demokratski Front" na čelu sa Vojvodom i Bulatovićem ulazak u NATO podržava 35,8%, 48,8 % je protiv dok je 15,xx % neoprijedjeljeno.
    Znači ni tvoj Vojvoda nema obraza tako masno da laže, ali zato ima tebe i tebi slične
    Inače istraživanje za DF je radila agencija Damar (naša agencija) dok srpska agencija Ipsos ima "malo" drugačije rezultate: 46% za ulazak u Alijansu, a 42 protiv dok bi bilo 13% apstinenata



    I o kakvo to razlazu pričaš ?
    Last edited by Rakun; 30-09-14 at 16:47.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #99
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Pretpostavljam da misli na istraživanje koje se pominje u dokumentu sa smjernicama za promociju NATO-a u Crnoj Gori. (26,4% Za, 42,3% Protiv, 31,3% neodlučeni)

    http://www.pinterest.com/pin/394979829792348138/

    Dokument je "isplivao" u javnost u junu ove godine.

    Međutim, na ovom dokumentu ne piše ko ga je sastavljao, niti ko je radio istraživanje, niti u kojem je periodu ono rađeno.

    U dokumentu se takođe pominje i istraživanje agencije Damar među studentima i kaže da nema značajnih razlika u stavovmima između njih i ostatka populacije. Tu je situacija ovakva:
    Tvrdi oponenti - 30,5%
    Meki oponenti - 16,4%

    Ukupno Protiv - 46,9%

    Meki proponenti - 14%
    Tvrdi proponenti - 16,7%

    Ukupno ZA - 30,7%

    Neodlučeno - 22,4%

    Međutim ni za ovo istraživanje ne piše kad je sprovedeno.

    Prema istraživanju agencije Damar(ovo koje Rakun pomenu) koje je radila u januaru ove godine za Demokratski Front ovo je situacija:
    Za - 35,8%
    Protiv - 48,8%
    Neodlučeno - 15,5%

    Prema istraživanju agencije Ipsos Strategic Marketing rađenom za Vijesti u julu 2013. je ovo bila situacija:
    Za - 40%
    Protiv - 39%
    Neodlučeno - 21%

    Prema istraživanju rađenom za Centar za demokratsku tranziciju u februaru ove godine ovo je stanje:
    Za - 42%
    Protiv - 41%
    Neodlučeno - 17%

    Rezultati istraživanja IPSOS-a rađenog u martu ove godine:
    Za - 46%
    Protiv - 42%
    Neodlučeno - 12%
    Last edited by ASC; 30-09-14 at 17:12.

  25. #100
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Toliko o bezočnim lažima koji se serviraju na ovom topic-u
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Krug porodice-mtel
    By pazanjac in forum Operatori
    Replies: 0
    Last Post: 23-02-11, 14:39
  2. Info: Onaj krug oko mjeseca sinoc.
    By MimiR' in forum Sve i svašta
    Replies: 49
    Last Post: 11-03-09, 18:50
  3. Predsjednicki izbori 2008 - prvi krug
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1689
    Last Post: 12-04-08, 15:15
  4. Drugi krug?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 94
    Last Post: 06-04-08, 20:52
  5. II krug: Vojvoda Tomo ili Boki Pivljanin
    By Slavic in forum Politika generalno
    Replies: 142
    Last Post: 06-02-08, 16:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •