View Poll Results: Da li ići u NATO, 2. krug

Voters
112. You may not vote on this poll
  • DA

    46 41.07%
  • NE

    58 51.79%
  • Ne znam ili nemam još neko mišljenje o tome

    8 7.14%
Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 208

Thread: Da li u NATO 2. krug

  1. #26
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Sam si kontradiktoran jer bas te u parlamentu je izabrao narod i to na najzvanicniji nacin koji moze biti. To da je vecina protiv je tvoja interpretacija jednako vazna kao i nekog koji kaze vecina je za ovo ili ono.
    Nijesam ja kontradiktoran, nego politicke stranke, koje treba da zastupaju interese i volju naroda. Moja konstatacija da je vecina protiv ulaska CG u NATO je na bazi anketa, a ne zato sto ja tako kazem

  2. #27
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    I koga sam ja trebao da glasam? Mandića i Milića? Daj ne zezajte.

    Ne izlazim na parlamentarne izbore da bih se izjasnio da li sam za ili protiv ulaska CG u NATO, za to postoji referendum.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  3. #28
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Nijesam ja kontradiktoran, nego politicke stranke, koje treba da zastupaju interese i volju naroda. Moja konstatacija da je vecina protiv ulaska CG u NATO je na bazi anketa, a ne zato sto ja tako kazem
    Ajde izbaci molim te tu anketu dje kaze da je 70% naroda u CG protiv ulaska u NATO a 30% za.
    Ridin' on the black train

  4. #29
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    I koga sam ja trebao da glasam? Mandića i Milića? Daj ne zezajte.

    Ne izlazim na parlamentarne izbore da bih se izjasnio da li sam za ili protiv ulaska CG u NATO, za to postoji referendum.
    Ne kazem ja da treba glasati za Mandica i Milica jer su deklarativno protiv NATO-a, nego da se svi moraju zalagati da se tako vazna odluka donese na referendumu. Medjutim, kljucni problem odje je to sto ce oni, sa takvim nerealnim odnosom koji pomenuh, tu odluku da donesu u parlamentu, a ne na referendumu (tj. za to se zalazu vlast i dobar dio opozicije).

    Zar to nije apsurd?

  5. #30
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Separatista View Post
    Ajde izbaci molim te tu anketu dje kaze da je 70% naroda u CG protiv ulaska u NATO a 30% za.
    Govorim o odnosu prema NATO pitanju u parlamentu

  6. #31
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Govorim o odnosu prema NATO pitanju u parlamentu
    Рекао бих да је у праламенту управо супротно 70% за 30% против.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  7. #32
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O tome i ja pricam, i da je to apsurd

  8. #33
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam za ulazak u Nato jer to je osiguranje dužeg mira na našim prostorima,a bez dugogodišnjeg mira nema napredovanja i prosperiteta. Nemam iluzija i ne čitam Nato bajke , znam ko su i kakve zločine su u stanju da urade , za čiji interes je stvoren. To treba svi da imamo na umu ,ali jednostavno , praktično , iz državnog interesa treba da budemo tu jer pripadamo zapadnoj civilizaciji, Evropi ,svi u okolini su tu , i bez toga smo jebena stranka. Ne treba nam ni referendum. Nemamo ni alternative na kraju , neutralnost bi nam našodila, a Rusija ,naša majka,je daleko :-P. Na kraju ratnička smo nacija pa nezaposleni neka idu da ratuju za Nato , to se danas dobro plaća . Povećaćemo tako BDP
    Ja bih najviše volio kad ne bi postojalo vojski ,religija , gladnih, prenaseljenih , zagadjenja i dr . Sve ovo je tehničko pitanje i jako je izvodljivo ali iz poznatih razloga nespremnosti elita da prepuste vlast i moć je neizvodljivo.
    Ludilom maskiram dosadu

  9. #34
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    U NATO uci obavezno ako se prilika ukaze! Balkan je i dalje geopoliticki trusno podrucije dje pukne sukob svakih 20 godina, a mi smo previse mala drzava da mozemo sami da se obezbjedimo. Nova desavanja u Ukrajini pokazuju da nije doslo jos vrijeme kada mozemo da kazemo da je rat prevazidjen pojam, a mnogo upada u oci da ratovi pucaju u drzavama koje su pred ulazak u NATO ili idu tim pravcem, a mi smo upravo jedna takva drzava! Imajte na umu da je nasih 200km obale jedini dio sredozemlja koji nije pokriven NATO clanstvom i kontrolom i za ocekivati je da ce pro-ruski uticaj raditi na tome da na bilo koji nacin zaustavi Crnu Goru na putu ka clanstvu u NATO. Zato treba iskoristiti ovu pometnju oko Ukrajine i uci u alijansu sledece godinu-dvije.
    Odlično što si spomenuo Ukrajinu u NATO u istoj rečenici, taj NATO je i izazvao haos tamo uz pomoć Ukrajinske vlade koja se ponaša kao naša. Pušti Vijesti, RTCG, Pobjedu i ostale...

    Moj odgovor je opet, NE, ne želim da Crna Gora bude dio terorističke organizacije, iz mnogo razloga
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  11. #36
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    - Želim da izrazim zadovoljstvo što je Crna Gora prisutna na NATO samitu u Velsu, a to potvrđuje samo da se crnogorsko mišljenje čuje i uvažava na svim mjestima na kojima se razgovara o najaktuelnijim pitanjima globalne bezbjednosti i stabilnosti.
    Ponekad se pitam spda li se covjek ili ozbljno misli

  12. #37
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    O tome i ja pricam, i da je to apsurd
    Nije bas apsurd jer ne odlucije samo to pitanje za koga neko glasa...

  13. #38
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blazkowicz View Post
    Nije bas apsurd jer ne odlucije samo to pitanje za koga neko glasa...
    Naravno, nijesam na to samo mislio.

    Apsurdna je uopste politicka scena u Crnoj Gori, i vlast i opozicija, jer zajedno u parlamentu odlucuju sve suprotno od onoga sto je volja naroda. Ovo je samo jedna, ali vrlo vazna stavka. Ajde, razumijem nekako DPSSDP, oni su odavno izgubili svaku trunku obraza i odgovornosti prema ovoj drzavi, ali da se opozicione stranke zalazu za ulazak u NATO odlukom parlamenta, a ne za referendum o tom pitanju, to je nevjerovatno (uzevsi u obzir vecinsko raspolozenje naroda prema tom pitanju).

  14. #39
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Do kraja 2015 će da se odluči kada da se uputi poziv CG. Zatim dok se uputi poziv, i dok se verifikuje od strane svih članica, što traje godinu do dvije, minimum još 3 godine necemo biti članovi NATO-a. Ako je to uspjeh, onda...

  15. #40
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Naravno, nijesam na to samo mislio.

    Apsurdna je uopste politicka scena u Crnoj Gori, i vlast i opozicija, jer zajedno u parlamentu odlucuju sve suprotno od onoga sto je volja naroda. Ovo je samo jedna, ali vrlo vazna stavka. Ajde, razumijem nekako DPSSDP, oni su odavno izgubili svaku trunku obraza i odgovornosti prema ovoj drzavi, ali da se opozicione stranke zalazu za ulazak u NATO odlukom parlamenta, a ne za referendum o tom pitanju, to je nevjerovatno (uzevsi u obzir vecinsko raspolozenje naroda prema tom pitanju).
    По посљедњим анкетама већина становништва је за чланство у НАТО.
    Истина та "народна воља" често варира и послиједица је порпаганде.Ми смо имали 20 година пропаганду против НАТО-а пласирану и преко домаћих и преко бегорадских медија који се читају, гледају и слушају у ЦГ.Тек можда задњх годину двије је почело да се ради на контракампањи, али опет недовољно и без воље, неискрено и неспособно.Чак мислим да смо нас неколико, на овом форуму, аматерски, из чисто партиотских разлога, дали много боље аргументе за чланство, него сви промотери које је Влада масно плаћала.
    Једноставно народу треба рећи истину, шта добијамо чланством, шта губимо.Кад се све то посложи, (што смо и урадили на претходној теми) аргументи за побијају скоро све аргументе против.То је за оне који воле ову земљу и желе јој све најбоље.

    Е сад постоје и они други, они су иначе и најгласнији, који НАТО виде као препреку остваривању својих националних циљева.Ја разумијем зашто то раде, али не разумијем зашто глуме неки морал, када је иза њихових националних пројеката само током деведесетих, остало неупоредиво више гробова него у свим НАТО интервенцијама до сада.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  16. #41
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Iako je većina tih argumenata gomila gluposti, sve da će sve tako da bude do poslednje riječi opet bih bio protiv.

    Vi očekujete da nama cvjetaju ruže, da strani investitori padaju sa Marsa, da nam standard bude kao na Islandu samo zbog toga što bi smo postali članica NATO-a. Kakve vajde od članstva ako će i dalje veliki projekti da budu bulevari od pola kilometra sa jednim kružnim tokom? Ako će mi da bih dobio posao i dalje trebati ili partijska knjižica ili jaka veza? Ako će grad da se uređuje samo i jedino pred izbore? ... Ovako mogu do sjutra.


    Što se tiče opasnosti od vojnog napada nekoga iz regiona, još jedna glupost, ali ajde i sve da bude tako, za odbranu od "regionalnih sila" je dovoljno 5 hiljada dobro opremljenih vojnika, koje ćemo mi svakako morati da stvorimo, bez obzira da li ćemo ući u NATO ili ne.


    Da su ovi koji nas sada vuču u NATO u ovih 25 godina nešto radili, sada vi ne biste imali ni ekonomske ni vojne argumente. Crna Gora bi ličila na nešto, a novac za 4-5 hiljada vojnika ne bi bio problem.

    Ali pušti, zašto bi rješavali probleme u svome dvorištu, bitnije je da uđemo u NATO.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  17. #42
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    По посљедњим анкетама већина становништва је за чланство у НАТО.
    Истина та "народна воља" често варира и послиједица је порпаганде.Ми смо имали 20 година пропаганду против НАТО-а пласирану и преко домаћих и преко бегорадских медија који се читају, гледају и слушају у ЦГ.Тек можда задњх годину двије је почело да се ради на контракампањи, али опет недовољно и без воље, неискрено и неспособно.Чак мислим да смо нас неколико, на овом форуму, аматерски, из чисто партиотских разлога, дали много боље аргументе за чланство, него сви промотери које је Влада масно плаћала.
    Једноставно народу треба рећи истину, шта добијамо чланством, шта губимо.Кад се све то посложи, (што смо и урадили на претходној теми) аргументи за побијају скоро све аргументе против.То је за оне који воле ову земљу и желе јој све најбоље.

    Е сад постоје и они други, они су иначе и најгласнији, који НАТО виде као препреку остваривању својих националних циљева.Ја разумијем зашто то раде, али не разумијем зашто глуме неки морал, када је иза њихових националних пројеката само током деведесетих, остало неупоредиво више гробова него у свим НАТО интервенцијама до сада.
    Prva recenica koju si rekao je netacna.
    Slazem se da sve to varira i da je to posljedica propagande. Za ovo dalje sto pises, moglo bi se zakljuciti da nas NATO uopste nije ni bombardovao, nego da je to bila kampanja Pocece i u to da ubjedjuju ljude, ili izgleda vec jesu. Po meni, covjek koji podrzava ulazak svoje zemlje u teroristicku organizaciju kao sto je NATO, iako ce ona tamo da bude obicna zakrpa koja ce da sluzi za ono sto pominjah, prenosenje svih mogucih vrsta rizika sa zapadnih zemalja na istocne i balkanske (pogledajte samo jucerasnju izjavu Djukanovica o crnogorskim vojnicima, mada je svakome vec valjda jasno koliko cemo mi da se pitamo), ili je medijski obmanut ili mu logika i razumijevanje funkcionisanja danasnjeg svijeta nije jaca strana. Kako god, on je svjesno ili nesvjesno, neprijatelj drzavnih interesa. Jer, ko je god zelio nezavisnu Crnu Goru (kao sto sam i ja), ne moze zeljeti okupatora (i to najgoreg moguceg, sa maskom demokratije) u svojoj zemlji.

    A sto se tice ove price o tome kako su jedino Srbi u CG protiv ulaska u NATO, molim vas, pustite tu pricu. Zvucite kao Bane Popovic. Zadnja recenica nije za komentar

  18. #43
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Iako je većina tih argumenata gomila gluposti, sve da će sve tako da bude do poslednje riječi opet bih bio protiv.

    Vi očekujete da nama cvjetaju ruže, da strani investitori padaju sa Marsa, da nam standard bude kao na Islandu samo zbog toga što bi smo postali članica NATO-a. Kakve vajde od članstva ako će i dalje veliki projekti da budu bulevari od pola kilometra sa jednim kružnim tokom? Ako će mi da bih dobio posao i dalje trebati ili partijska knjižica ili jaka veza? Ako će grad da se uređuje samo i jedino pred izbore? ... Ovako mogu do sjutra.


    Što se tiče opasnosti od vojnog napada nekoga iz regiona, još jedna glupost, ali ajde i sve da bude tako, za odbranu od "regionalnih sila" je dovoljno 5 hiljada dobro opremljenih vojnika, koje ćemo mi svakako morati da stvorimo, bez obzira da li ćemo ući u NATO ili ne.


    Da su ovi koji nas sada vuču u NATO u ovih 25 godina nešto radili, sada vi ne biste imali ni ekonomske ni vojne argumente. Crna Gora bi ličila na nešto, a novac za 4-5 hiljada vojnika ne bi bio problem.

    Ali pušti, zašto bi rješavali probleme u svome dvorištu, bitnije je da uđemo u NATO.
    Odlican komentar, jer se u CG upravo forsira ta prica kako ce da pocnu da cvjetaju ruze cim udjemo u NATO. Na stranu to sto cemo da imamo potpuno iste probleme koje imamo i dan danas, s tim sto vise necemo imati mogucnosti da ih sustinski rijesimo, jer vise nemamo ni minimum kontrole nad tim sto se desava u nasoj drzavi.

    Citao sam negdje tekst jednog hrvatskog novinara, potpuno ista kampanja je bila i kod njih prije nego sto su usli 2009, prica o investitorima sigurnosti i td.

    Evo ga ovdje dio:

    U svom prljavom, podlom, pakosnom i politički perverznom poduhvatu zaobilaženja referenduma o ulasku Hrvatske u NATO savez, hrvatski političari, ti neimari, vizionari, knezovi korupcije i guverneri gadljivosti, i njima pripadajući suncokret - novinari istrenirani na SMS novinarstvu, indoktrinirali su javnost tvrdnjama da će ulazak Hrvatske u NATO ubrzati, pojačati i pospiješiti strane investicije.
    I sad, eto, investicija nema.
    Gospodo, pa gdje su investicije ? U čemu je sada problem ?
    Hrvatska je u NATO, želim investicije. Odmah. Molim lijepo. Hvala.
    Iako sam, dakle, spreman na raspravu sa bilo kime, bilo kada i bilo gdje na temu te zločinačke organizacije, podosta sam nervozan i blokiram jadne i nedužne ljude koji pokušavaju otvoriti intelektualnu polemiku sa mnom. Naime, rasprava o tome nije intelektualna, ona jedva da je i inteligencijska, daleko od umne, zasniva se na elementarnoj percepciji.
    Zasniva se na tome da 15 godina od NATO bombardiranja Crne Gore najutjecajniji crnogorski dnevnik slovima od pola metra plaši državnu vlast sa - američkom ambasadom u Podgorici ?! Te novine, dakle, prvo šovinistički histeriziraju i mučenički se upinju u stvaranje crnogorske države, ove, ovakve, ove iste, sa istim ljudima, istim partijama i sa istim programom, a onda sve to popišaju prijeteći sa američkom ambasadom.
    Nema žrtava, nema grobova, nema imena i prezimena, nema kletve, leleka i prizivanja osvete, nema ratne ( od )štete, nema spomena teških riječi da se gazde ne naljute, okupacija, agresija, zločin su zabranjeni pojmovi, nema suza i crnila koje žutilo ne pušta da se gazde ne bi crvenile. Nema vijenaca, samo jeftine ruže u rukama onih koji ništa ne kuže.
    Zanimljivo, i u Crnoj Gori spominju strane investicije i NATO savez u istoj rečenici.
    Kao i u Hrvatskoj. Originalno, nema šta.

  19. #44
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Prva recenica koju si rekao je netacna.
    Slazem se da sve to varira i da je to posljedica propagande. Za ovo dalje sto pises, moglo bi se zakljuciti da nas NATO uopste nije ni bombardovao, nego da je to bila kampanja Pocece i u to da ubjedjuju ljude, ili izgleda vec jesu. Po meni, covjek koji podrzava ulazak svoje zemlje u teroristicku organizaciju kao sto je NATO, iako ce ona tamo da bude obicna zakrpa koja ce da sluzi za ono sto pominjah, prenosenje svih mogucih vrsta rizika sa zapadnih zemalja na istocne i balkanske (pogledajte samo jucerasnju izjavu Djukanovica o crnogorskim vojnicima, mada je svakome vec valjda jasno koliko cemo mi da se pitamo), ili je medijski obmanut ili mu logika i razumijevanje funkcionisanja danasnjeg svijeta nije jaca strana. Kako god, on je svjesno ili nesvjesno, neprijatelj drzavnih interesa. Jer, ko je god zelio nezavisnu Crnu Goru (kao sto sam i ja), ne moze zeljeti okupatora (i to najgoreg moguceg, sa maskom demokratije) u svojoj zemlji.

    A sto se tice ove price o tome kako su jedino Srbi u CG protiv ulaska u NATO, molim vas, pustite tu pricu. Zvucite kao Bane Popovic. Zadnja recenica nije za komentar
    Почећу од краја, Срби у ЦГ јесу против НАТО-а, за сад су најгласнији тј. њихова политичка и културна удружења у ЦГ.Али нису само они против.Видјеће се то у кампањи.

    НАТО бомбардовање смо потпуно демистификовали, још прије.Имаш фино па прочитај ко је тада био прави непријатељ Црне Горе и против кога и како се Црна Гора спемала за рат и како јој је тај НАТО што непосредно што посредно помогао да се одбрани и за вријеме бомбардовања и касније.
    Нажалост овдје је моралисање једини аргумент, а у међународним односима нема морала.Битан је само интерес, а интерес Црне Горе је чланство у НАТО-у.

    Можда је за Русе НАТО терористичка организација јер им је преградио улаз у Европу, али је за Румуне, Мађаре, Чехе, Пољаке, балтичке земље, НАТО ослободилачка организација јер их је спасио руског терорисања.
    Исто тако, можда је за српски народ НАТО терористичка организација јер им је два пут на терористички начин помрсио њихове такође терористичке намјере, али за нас је НАТО ослободитељ јер да није било његове помоћи Црна Гора никад не би постали држава а Црногорци би били сведени на неки географски појам.Чињеница је да Црна Гора и Црногорци не би постојали да НАТО и Запад нису уништили спрски национални пројекат.Ово не говори неки антисрбин из мене јер то никад нисам ни био, већ здрав разум.

    Да закључим ствар је перспективе из које посматраш догађаје.Ако си Црногорац и патриота онда ћеш рећи: да, НАТО нам је помогао да спремимо одбрану, да, НАТО је био спреман да и ваздушно и копнено помогне одбрану Црне Горе, да, НАТО је обезбиједио да прије, током и посебно послије референдума у ЦГ не избије рат, да, НАТО ће спријечити да сусједи комадају Црну Гору, да НАТО је савезник Црне Горе и Црна Гора треба да буде пуноправна чланица.
    Last edited by BAR; 06-09-14 at 15:23.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  20. #45
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Odlican komentar, jer se u CG upravo forsira ta prica kako ce da pocnu da cvjetaju ruze cim udjemo u NATO. Na stranu to sto cemo da imamo potpuno iste probleme koje imamo i dan danas, s tim sto vise necemo imati mogucnosti da ih sustinski rijesimo, jer vise nemamo ni minimum kontrole nad tim sto se desava u nasoj drzavi.

    Citao sam negdje tekst jednog hrvatskog novinara, potpuno ista kampanja je bila i kod njih prije nego sto su usli 2009, prica o investitorima sigurnosti i td.

    Evo ga ovdje dio:

    U svom prljavom, podlom, pakosnom i politički perverznom poduhvatu zaobilaženja referenduma o ulasku Hrvatske u NATO savez, hrvatski političari, ti neimari, vizionari, knezovi korupcije i guverneri gadljivosti, i njima pripadajući suncokret - novinari istrenirani na SMS novinarstvu, indoktrinirali su javnost tvrdnjama da će ulazak Hrvatske u NATO ubrzati, pojačati i pospiješiti strane investicije.
    I sad, eto, investicija nema.
    Gospodo, pa gdje su investicije ? U čemu je sada problem ?
    Hrvatska je u NATO, želim investicije. Odmah. Molim lijepo. Hvala.
    Iako sam, dakle, spreman na raspravu sa bilo kime, bilo kada i bilo gdje na temu te zločinačke organizacije, podosta sam nervozan i blokiram jadne i nedužne ljude koji pokušavaju otvoriti intelektualnu polemiku sa mnom. Naime, rasprava o tome nije intelektualna, ona jedva da je i inteligencijska, daleko od umne, zasniva se na elementarnoj percepciji.
    Zasniva se na tome da 15 godina od NATO bombardiranja Crne Gore najutjecajniji crnogorski dnevnik slovima od pola metra plaši državnu vlast sa - američkom ambasadom u Podgorici ?! Te novine, dakle, prvo šovinistički histeriziraju i mučenički se upinju u stvaranje crnogorske države, ove, ovakve, ove iste, sa istim ljudima, istim partijama i sa istim programom, a onda sve to popišaju prijeteći sa američkom ambasadom.
    Nema žrtava, nema grobova, nema imena i prezimena, nema kletve, leleka i prizivanja osvete, nema ratne ( od )štete, nema spomena teških riječi da se gazde ne naljute, okupacija, agresija, zločin su zabranjeni pojmovi, nema suza i crnila koje žutilo ne pušta da se gazde ne bi crvenile. Nema vijenaca, samo jeftine ruže u rukama onih koji ništa ne kuže.
    Zanimljivo, i u Crnoj Gori spominju strane investicije i NATO savez u istoj rečenici.
    Kao i u Hrvatskoj. Originalno, nema šta.
    А кад већ говориш о Хрватској.Она је чланством у НАТО ријешила два кључна проблема.Скресала је огромне трошкове за одбрану и обезбиједила да јој нико не прави државе унутар онога што они сматрају својим границама, барем не у овом вијеку.

    Та два проблема такође притискају Црну Гору.Немамо привредног и људског потенцијала да изградимо поуздан систем одбране и имамо претензије сусједа.
    Last edited by BAR; 06-09-14 at 15:22.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  21. #46
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    Prva recenica koju si rekao je netacna.
    Slazem se da sve to varira i da je to posljedica propagande. Za ovo dalje sto pises, moglo bi se zakljuciti da nas NATO uopste nije ni bombardovao, nego da je to bila kampanja Pocece i u to da ubjedjuju ljude, ili izgleda vec jesu. Po meni, covjek koji podrzava ulazak svoje zemlje u teroristicku organizaciju kao sto je NATO, iako ce ona tamo da bude obicna zakrpa koja ce da sluzi za ono sto pominjah, prenosenje svih mogucih vrsta rizika sa zapadnih zemalja na istocne i balkanske (pogledajte samo jucerasnju izjavu Djukanovica o crnogorskim vojnicima, mada je svakome vec valjda jasno koliko cemo mi da se pitamo), ili je medijski obmanut ili mu logika i razumijevanje funkcionisanja danasnjeg svijeta nije jaca strana. Kako god, on je svjesno ili nesvjesno, neprijatelj drzavnih interesa. Jer, ko je god zelio nezavisnu Crnu Goru (kao sto sam i ja), ne moze zeljeti okupatora (i to najgoreg moguceg, sa maskom demokratije) u svojoj zemlji.

    A sto se tice ove price o tome kako su jedino Srbi u CG protiv ulaska u NATO, molim vas, pustite tu pricu. Zvucite kao Bane Popovic. Zadnja recenica nije za komentar
    Pa zar nisi vidio što se pisalo na prethodnoj temi? Za '99 smo samo mi krivi jer smo tražili da nas bombarduju, pa onda smo mi ispali teroristi što smo se branili sa PVO-om. Svako ko je za neutralnost ne misli dobro svojoj državi (ili je Srbin/Srbalj). Ako ne uđemo u NATO, postaćemo ruska opština ili ćemo postati dio velike Srbije. Osiromašeni uranium je dobar za zdravlje, a i sve zemlje koje su skoro ušle u NATO cvijetaju kao onomad Jugoslavija, ne pitaj, haos.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  22. #47
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    А седми батаљон је била јединица за дијељење чоколаде, све неки фини момци...
    Last edited by BAR; 06-09-14 at 22:19.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  23. #48
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Ovdje cu da se slozim. Da nije bilo nato intervencije, nikada ne bi bili drzava. Tada je to bio interes. Ali sta je sada.
    Tu demagogiju da ce doci investitori mozes da zaboravis. Trenutno nam nije u interesu, po meni, da smo u tom drustvu. Dokle god ne shvatimo da nam niko nije prijatelj, ili nas nesto voli necemo mi daleko. Ako nato bude smatrao da je interes da budemo tamo, bicemo, nezavisno od toga sta mi uradimo ili ne uradimo. Pa albanija je usla u trenutku kad drzava nije imala kontrolu nad cijelom teritorijom svojom, na sjeveru policija od narko klanova nije smjela da priviri a ne sta drugo.
    Evo ti lose stvari sto se investicija tice. Kina je zainteresovana za uzgradnju auto-puta
    ali ako, i samo ako, crna gora im proda luku bar, kao i mogucnost sirenja iste na ono sto smatraju da je potrebno. Zainteresovani su bili pored nas i za ukrajinu, konkretno maripolj pa ne iznenadjuje ni rusko interesovanje u svijetlu zadnjih dogadjaja za taj grad i odesu. I znas li kad ce da se taj put napravi sa tim uslovima. Nikad. Jer nato nema interesa da kinezi imaju svoju luku u evropi. Isto vazi i za ruse koji su trazili da se u luci brodovi snabdijevanu naftom i hranom vodom i sitnim potrepstinama.
    Eto ti pare i investicije, ali to nije u nato interesu pa eto nije ni u nasem. Tako da ce taj novac otici nedje drugo.
    Mi imamo veci problem sa povratnicima sa kojekakvih ratista po svijetu, i to je veci problem trenutno nego li bilo cije pretenzije. I mi smo pod lupom zbog toga ponajvise jer je linija bosna, sandzak, kosovo, presevo, sjeverna makedonija najpogodnije tlo za takve religijske fanatike.
    S obzirom da takav vid predstavlja problem turskoj, prije vjerujem da ce mo biti prepusteni njihovom, nego li zapadnom uticaju. Zivi bili pa vidjeli

  24. #49
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vara se svatko tko msili da članstvo u NATO-u automatski znači priljev stranih investicija. Investitori gledaju puno faktora tako da i ovaj novinar gore trkelja o nečemu o čemu jako malo zna ili se pak pravi blesav. Da bi strani investitor uložio u neku zemlju potrebno je zadovoljiti više faktora, a JEDAN od njih je i sigurnost zemlje u koju ulaže. Dakle ako dvije države imaju iste uvjete, iste porezne stope, dobru infrastrukturu, ceste, pomorske luke, zračne luke, željeznicu, isti vremenski rok za odrađivanje administrativnih poslova za pokretanje biznisa i slično, jedna od njih je članica NATO-a, a druga nije, ova prva, zbog njenog članstva, pa samim tim i sigurnosti zemlje, ima puno veće šanse za privlačenje investicija. Dakle članstvo u NATO-u je, ponavljam, samo JEDAN od uvjeta za privlačenje investicija. Nitko normalan neće uložiti u Hrvatsku u kojoj su porezne stope među najvećima u Europi. Kad snizimo te stope i poravnamo ih s ostatkom Europe i državama nečlanicama, svedemo administraciju na minimum (rok za izdavanje raznih papira) i slično, onda ćemo biti konkurentniji od tih država nečlanica. Prosto ko pasulj

  25. #50
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koliko kosta clanstvo? Koliko para da daju gradjani?

Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Krug porodice-mtel
    By pazanjac in forum Operatori
    Replies: 0
    Last Post: 23-02-11, 15:39
  2. Info: Onaj krug oko mjeseca sinoc.
    By MimiR' in forum Sve i svašta
    Replies: 49
    Last Post: 11-03-09, 19:50
  3. Predsjednicki izbori 2008 - prvi krug
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1689
    Last Post: 12-04-08, 16:15
  4. Drugi krug?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 94
    Last Post: 06-04-08, 21:52
  5. II krug: Vojvoda Tomo ili Boki Pivljanin
    By Slavic in forum Politika generalno
    Replies: 142
    Last Post: 06-02-08, 17:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •