View Poll Results: Da li ići u NATO, 2. krug

Voters
112. You may not vote on this poll
  • DA

    46 41.07%
  • NE

    58 51.79%
  • Ne znam ili nemam još neko mišljenje o tome

    8 7.14%
Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 208

Thread: Da li u NATO 2. krug

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Da li u NATO 2. krug

    Quote Originally Posted by Vidocq View Post
    Trebalo bi resetovati poll, jer vjerujem da su mnogi promijenili misljenje sto se ovog pitanja tice.

    Eto

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,388
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    U NATO uci obavezno ako se prilika ukaze! Balkan je i dalje geopoliticki trusno podrucije dje pukne sukob svakih 20 godina, a mi smo previse mala drzava da mozemo sami da se obezbjedimo. Nova desavanja u Ukrajini pokazuju da nije doslo jos vrijeme kada mozemo da kazemo da je rat prevazidjen pojam, a mnogo upada u oci da ratovi pucaju u drzavama koje su pred ulazak u NATO ili idu tim pravcem, a mi smo upravo jedna takva drzava! Imajte na umu da je nasih 200km obale jedini dio sredozemlja koji nije pokriven NATO clanstvom i kontrolom i za ocekivati je da ce pro-ruski uticaj raditi na tome da na bilo koji nacin zaustavi Crnu Goru na putu ka clanstvu u NATO. Zato treba iskoristiti ovu pometnju oko Ukrajine i uci u alijansu sledece godinu-dvije.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  3. #3
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,714
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Ja sam bio protiv ulaska, ali na osnovu diskusije vođene u predhodnoj temi promjenio sam mišljenje tako da sada glasam DA.

    No, najveća prepreka ulasku u NATO je upravo sadašnja garnitura na vlasti koja najmanje gleda inters države (zapravo, mislim da oni ni ne znaju o kojoj se državi radi, koliko ih promjeniše).

  4. #4
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Samo da se glasa


    Trebala je bit javna anketa jer će sad neko naštancat profila samo da bi glasao, lucke mi je sumnjiv
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,388
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Samo da se glasa


    Trebala je bit javna anketa jer će sad neko naštancat profila samo da bi glasao, lucke mi je sumnjiv
    a okle nemam zivaca za to kao lucas
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  6. #6
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Ne znam ko ima živaca, al kad sam ja glasao bilo je 3-4 ili 2-3 a sad je 12-5
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Moram biti iskren i reci da sam promijenio misljenje od vremena kad sam glasao u prvom pollu na staroj temi.. Ipak smatram da bi, uzevsi u obzir sve objektivne okolnosti, za nas bilo bolje da pristupimo nato-u.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,388
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Ne znam ko ima živaca, al kad sam ja glasao bilo je 3-4 ili 2-3 a sad je 12-5
    pa evo vidis da su neki promijenili misljenje i javno to kazu da sjutra referendum bude pjeske bi 60% glasova bilo za ulazak... ja gledam po mom okruzenju, preko pola protivnika nato-a je promijenilo stav jer su ranije bili neinformisani i nisu shvatali znacaj i prednosti clanstva...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  9. #9
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    preko pola protivnika nato-a je promijenilo stav jer su ranije bili neinformisani i nisu shvatali znacaj i prednosti clanstva...
    Koliko li je među njima onih koji su promijenili/uskladili mišljenje jer im je mašinerija DPS-a (uključujući državne medije) objasnila ...pa su tako (konačno) "shvatili"?
    Last edited by hop; 04-09-14 at 09:44.

  10. #10
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hop View Post
    Koliko li je među njima onih koji su promijenili/uskladili mišljenje jer im je mašinerija DPS-a (uključujući državne medije) objasnila ...pa su tako (konačno) shvatili?
    Zasto sve svodite na nivo DPS, Demokratski front i slicna sranja? Postoje drzavni i nacionalni interesi i oni su tu i bice tu nezavisno od partija.
    Ridin' on the black train

  11. #11
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Separatista View Post
    Zasto sve svodite na nivo DPS, Demokratski front i slicna sranja? Postoje drzavni i nacionalni interesi i oni su tu i bice tu nezavisno od partija.
    Ne svodim SVE/SVAKOGA, nego sam fino napisao (zapitao se) koliko je takvih među onima koji su promijenili mišljenje, jer takvih sigurno ima ...a ja mislim da je taj broj "takvih" priličan.

    ...I nije valjda da "takvi" pojedinci nisu znali o državnim i nacionalnim interesima dok im partija i mediji ne objasne?

    I za mene su i DPS i DF i sve ostale partije obična s*anja, ali moj stav je da nacionalni interes nije biti članica NATO-a (ni "sveruske" asocijacije -da ne bude zabune). DPS i mediji su svašta pominjali zadnjih 25 godina o nacionalnim interesima -te da je interes da se "prestruktuira privreda" na način kako su oni to osmislili, te da je interes da se proda ovo i ono, te da je interes da se ide u Konavle, te da je interes da se podrži politika Sloba Miloševića, te hiljadu drugih nebuloza i gluposti i grešaka ...pa ne daj bože da sam svoje mišljenje formirao u skladu sa objašnjenjima vlasti i njenih medija.
    Last edited by hop; 04-09-14 at 09:53.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hop View Post

    ...I nije valjda da "takvi" pojedinci nisu znali o državnim i nacionalnim interesima dok im partija i mediji ne objasne?
    Naravno da nisu znali vecina pojedinaca ne zna dje su shuplji a ne geopolitiku i da rastumace nacionalne interese. NATO jeste nacionalni interes jer za neveliku sumu novca dobijamo super bezbjednost sto za minijaturnu drzavu kao CG na podrucju dje se svakih 20ak godina lije krv znaci puno. Nisam ni ja uopste odusevljen onim sto NATO cini u Libiji ili Iraku i napravili su masu gluposti u zadnjih 20 godina ali me zanima ono dje ja zivim a za Libiju mi iskreno receno puca ona stvar.
    Last edited by Separatista; 04-09-14 at 09:59.
    Ridin' on the black train

  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,388
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hop View Post
    Koliko li je među njima onih koji su promijenili/uskladili mišljenje jer im je mašinerija DPS-a (uključujući državne medije) objasnila ...pa su tako (konačno) "shvatili"?
    Ne treba tako tendenciozno posmatrati sve iz ugla da je DPS sve to okrenuo, prosto svaka partija iole bitnija osim srpske nove demokratije i SNP-a se otvoreno zalaze za NATO i rade propagandu kako bi informisali narod sta tacno dobijamo sa clanstvom...
    realno gledano oko trecina ljudi u CG o alijansi zna samo da je to tamo neki savez koji je nekad davno bombardovao jugu i to je to... e takvo je bilo bukvalno pola stanovnistva CG ali se postiglo da se taj broj smanji u zadnjih 8 godina kroz upoznavanje naroda o benifitima i koristima putem mnogo partija i medija da promijene misljenje i daju podrsku clanstu... sad je ostala ta trecina kojoj treba pokusati da se objasni da nasa drzava dobija mnogo clanstvom, a gubi isto tako mnogo ako ne udje...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  14. #14
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ne treba tako tendenciozno posmatrati sve iz ugla da je DPS sve to okrenuo
    Na ovo sam odgovorio u prethodnom postu -tu možeš pročitati da nisam rekao ništa tendenciozno.

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    realno gledano oko trecina ljudi u CG o alijansi zna samo da je to tamo neki savez koji je nekad davno bombardovao jugu i to je to... e
    Slažem se sa ovim ...ali isto tako oko trećina o alijansi "zna" ono što joj se plasira kroz partiju i medije.
    Ja nisam ni u jedne ni u druge, a pamtim mnogo duže od bombardovanja 90-ih ...i moje mišljenje o NATO-u nije fomirano na osnovu tog bombardovanja, nego na osnovu mnogih drugih stvari.

  15. #15
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,388
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Niko ne brani protivnicima alijanse da sprovode kampanju i propagandu zasto ne treba da udjemo u nato, a to nova i snp rade dosta, prosto snaga argumenata je ocigledno pobijedila na strani onih koji su za clanstvo...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  16. #16
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    pa evo vidis da su neki promijenili misljenje i javno to kazu da sjutra referendum bude pjeske bi 60% glasova bilo za ulazak... ja gledam po mom okruzenju, preko pola protivnika nato-a je promijenilo stav jer su ranije bili neinformisani i nisu shvatali znacaj i prednosti clanstva...

    Oćeš da kažeš da su svi koji su za ulazak u NATO informisani? Čista glupost. Jednako je neinformisanih na obije strane, a po medijima se forsira da su protivnici NATO-a neinformisani. A do toga se došlo jer dosta njih stav usklađuje sa stavom partije koju podržava.

    Lično smatram da se i kampanja ZA ulazak i kampanja PROTIV ulaska vode pogrešno, glavnu ulogu trebaju da igraju nevladina udruženja i slični a ne političke partije.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,388
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Oćeš da kažeš da su svi koji su za ulazak u NATO informisani? Čista glupost. Jednako je neinformisanih na obije strane, a po medijima se forsira da su protivnici NATO-a neinformisani. A do toga se došlo jer dosta njih stav usklađuje sa stavom partije koju podržava.

    Lično smatram da se i kampanja ZA ulazak i kampanja PROTIV ulaska vode pogrešno, glavnu ulogu trebaju da igraju nevladina udruženja i slični a ne političke partije.
    Svakako da su bolje informisani od onih koji su neodluceni ili su protiv bez validnih argumenata. A jasno vidimo koji su argumenti pravi i osnovani po ociglednom povecanju podrske nato-u.
    Dalje ne slazem se da te kampanje ne treba da vode politicke partije, jer upravo u programima partija je i pitanje nato-a i samim tim ljudi kad im daju glas oni podrzavaju i opredeljenje te partije po pitanju nato-a, sto nas dovodi do toga da partije kroz kampanju za ili protiv treba da opravdaju svoju programsku opredijeljenost i da se za nju bore.. zar je pogresno da glasac nove i snp-a ocekuje kampanju protiv ako im je vec dao glas? naravno da nije. Isto tako je sasvim opravdano da DPS, SDP itd vode kampanju ZA nato jer su dobili podrsku naroda da se bore za takvo nesto.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Neka nas danas prime u NATO pa da zakljucamo temu i ne bude stalno presipanje iz supljeg u prazno

  19. #19
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Svakako da su bolje informisani od onih koji su neodluceni ili su protiv bez validnih argumenata. A jasno vidimo koji su argumenti pravi i osnovani po ociglednom povecanju podrske nato-u.
    Dalje ne slazem se da te kampanje ne treba da vode politicke partije, jer upravo u programima partija je i pitanje nato-a i samim tim ljudi kad im daju glas oni podrzavaju i opredeljenje te partije po pitanju nato-a, sto nas dovodi do toga da partije kroz kampanju za ili protiv treba da opravdaju svoju programsku opredijeljenost i da se za nju bore.. zar je pogresno da glasac nove i snp-a ocekuje kampanju protiv ako im je vec dao glas? naravno da nije. Isto tako je sasvim opravdano da DPS, SDP itd vode kampanju ZA nato jer su dobili podrsku naroda da se bore za takvo nesto.
    Kako objasniti pojavu da ce jedno 30% ljudi u Crnoj Gori da obozava Mila Djukanovica, sto god on uradio da dodatno ojadi drzavu? Je li to informisanost ili posljedica rezimske kontrole medija?

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Pa oni misle da radi najbolje za nas.
    Otrpilike ga gledjau kao roditelja, ma koliko se činilo da loše radi ipak je u njima nada da će sve dobro izaći na kraj...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #21
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Niko ne brani protivnicima alijanse da sprovode kampanju i propagandu zasto ne treba da udjemo u nato, a to nova i snp rade dosta, prosto snaga argumenata je ocigledno pobijedila na strani onih koji su za clanstvo...
    Da li to što su protiv NATO-a takve snage kao što su prsle NOVA i SNP i to što oni "rade na toj stvari" treba da znači da je zbog toga ispravna argumentacija i istina na strani pobornika NATO-a?

    Off topic (a vezano za "snagu argumenata"): Amfilohije je protiv parada homoseksualaca, a ja sam protiv Amfilohija, ali to ne znači da treba zbog toga da budem za paradu.
    Last edited by hop; 04-09-14 at 14:23.

  22. #22
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Pa oni misle da radi najbolje za nas.
    Otrpilike ga gledjau kao roditelja, ma koliko se činilo da loše radi ipak je u njima nada da će sve dobro izaći na kraj...
    Zato smo tu dje smo Kao sa onim selom, ne znam dje tacno u CG, dje su svi glasali za DPS, pita ih voditelj: "Pa, zasto ih glasate ako tako lose zivite i ako vam nijedno obecanje nijesu ispunili?", a odgovara predstavnik sela, "A... mozda sad oce."

  23. #23
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hop View Post
    Da li to što su protiv NATO-a takve snage kao što su prsle NOVA i SNP i to što oni "rade na toj stvari" treba da znači da je zbog toga ispravna argumentacija i istina na strani pobornika NATO-a?

    Off topic (a vezano za "snagu argumenata"): Amfilohije je protiv parada homoseksualaca, a ja sam protiv Amfilohija, ali to ne znači da treba zbog toga da budem za paradu.
    Upravo to. Ovdje se ne radi o nikakvoj snazi argumenata, nego o snazi medijske kampanje i ispiranju mozga narodu, za sto dobijaju pare.

    Kako objasniti jos jednu cinjenicu: vecina Crna Gora se protivi ulasku u NATO, a u parlamentu je taj odnos snaga 30% : 70% ? To su predstavnici naroda?

  24. #24
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Neka nas danas prime u NATO pa da zakljucamo temu i ne bude stalno presipanje iz supljeg u prazno
    Mislis da je tako jednostavno? Necemo mi tamo krocit jos dugo...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post

    Kako objasniti jos jednu cinjenicu: vecina Crna Gora se protivi ulasku u NATO, a u parlamentu je taj odnos snaga 30% : 70% ? To su predstavnici naroda?
    Sam si kontradiktoran jer bas te u parlamentu je izabrao narod i to na najzvanicniji nacin koji moze biti. To da je vecina protiv je tvoja interpretacija jednako vazna kao i nekog koji kaze vecina je za ovo ili ono.

Page 1 of 9 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Krug porodice-mtel
    By pazanjac in forum Operatori
    Replies: 0
    Last Post: 23-02-11, 15:39
  2. Info: Onaj krug oko mjeseca sinoc.
    By MimiR' in forum Sve i svašta
    Replies: 49
    Last Post: 11-03-09, 19:50
  3. Predsjednicki izbori 2008 - prvi krug
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1689
    Last Post: 12-04-08, 16:15
  4. Drugi krug?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 94
    Last Post: 06-04-08, 21:52
  5. II krug: Vojvoda Tomo ili Boki Pivljanin
    By Slavic in forum Politika generalno
    Replies: 142
    Last Post: 06-02-08, 17:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •