Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 30

Thread: Srecan Dan Zaljubljenih!!! (tuga i zalost)

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    space:\earth\europe\montenegro\bar
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy Srecan Dan Zaljubljenih!!! (tuga i zalost)

    Srecan Dan zaljubljenih svima vama koji ste zaljubljni,
    a i onima koji nisu jer brzo ce se zaljubiti!!!

    Tuga i zalost:
    Danas na dan zaljubljenih u Barskoj gimnaziji moglo se uociti swega nekoliko ucenika koji su nosili barem nesto crveno,preostala vecina ukljucujuci i mene bila je prakticno u crnom. ZASTO?
    Nisu zaljubljeni?
    Zaborawili su? (sto je i moj slucaj)
    Nemaju kod kuce nishta crveno? (sumnjam)

  2. #2
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A,zashto bi trebalo uopshte da se nosi neshto crveno?Glupi 3p.
    /me ne slavi...
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar/Beograd
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sa tim se slažem. Ako ne griješim dan svetog Valentina je katolički praznik pa ne bi trebalo da ga slave pripadnici ostalih vjeroispovjesti, ali valjda je zbog te simbolike tako opšteprihvaćen...
    Fed through the tube that sticks in me
    Just like a wartime novelty
    Tied to machines that make me be
    Cut this life off from me...

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    space:\earth\europe\montenegro\bar
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy xaxaxax

    vecu glupost nisam cuo!!!
    Tako pricaju maloumni ljudi!!!
    S. Valentino se slavi po citavom svijetu ,organizuju se razne manifestcije povodom tog dana i td... da ne maltim dalje

    RAZOCARAN SAM

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar/Beograd
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sledeći put bolje pročitaj post na koji odgovaraš i bolje se informiši o nekim stvarima kad već daješ sebi za pravo da tako arogantno tvrdiš nešto o čemu ti je znanje očigledno vrlo plitko. Kao prvo, ne sjećam se da sam ja ikoga vrijeđao, pa zato očekujem da i drugi ne vrijeđaju mene. Kao drugo, to što se slavi svuda po svijetu je upravo ta opšteprihvaćena simbolika tog dana o kojoj govorim. A kao treće, izvoli pročitaj: http://www.srbijauzivo.co.yu/showthr...0171#post10171
    Last edited by FeaNoR; 16-02-06 at 15:28.
    Fed through the tube that sticks in me
    Just like a wartime novelty
    Tied to machines that make me be
    Cut this life off from me...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jes,to je samo katolichki praznik,slazhem se...Kod nas[pravoslavaca] je poznatiji kao Sv.Tripun,ja mislim. :? Jesam li pogrijeshila?
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar/Beograd
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _senorita_
    Jes,to je samo katolichki praznik,slazhem se...Kod nas[pravoslavaca] je poznatiji kao Sv.Tripun,ja mislim. :? Jesam li pogrijeshila?
    Sveti Trifun je, naravno, potpuno drugi svetac. Zaštitnik vinogradara - nema veze sa zaljubljenima. Jedino što se slavi istoga dana kada i Sv. Valentin.
    Last edited by FeaNoR; 16-02-06 at 19:02.
    Fed through the tube that sticks in me
    Just like a wartime novelty
    Tied to machines that make me be
    Cut this life off from me...

  8. #8
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bar
    Posts
    790
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Angry More slusaj ti momak!

    Pi*da me lijepa boli sto je to dan kada neki tamo slave nekog sveca koji nije pravoslavan.. vazna je simbolika.. opet se ne slazem da bi samo jedan dan trebao da se slavi kao dan zaljubljenih, ali ako je vec opste prihvacen zasto da ne? Mogli bi da ucinimo samo jos nesto - da uvedemo da imamo Zimski, Proljetnji, Ljetnji i Jesenji Dan Zaljubljenih, ako imamo tako i za duse umrlih a neka ti datumi budu za duse zivih!
    Zivelo Crveno!
    Moja seka mi se zalila da su se taj dan zenskinje u poljoprivrednoj (dakle ni gimnazija nije bila bolja) obukivale najcesce u plavo.. plavo je boja Slobode.. boja hladna na mnoge nacine i nije prikladna za jedan tako topao praznik.. Zato dajem glas - ZA crveno jer ljepoticama ljepse stoji i nikako ne oznacava status 'zaljubljen' ili 'ne zaljubljen' po meni nose ga osobe koje vjeruju u ljubav.. onu koja traje..
    Eto tako!
    Shto bi baba iz amerike rekla - Dac orajt!
    11 godina star PC je rahmetli.. Huswel I3 nastavlja posao
    www.magicprodesign.weebly.com

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    space:\earth\europe\montenegro\bar
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking :)

    Quote Originally Posted by The_Age_of_Love
    Pi*da me lijepa boli sto je to dan kada neki tamo slave nekog sveca koji nije pravoslavan.. vazna je simbolika.. opet se ne slazem da bi samo jedan dan trebao da se slavi kao dan zaljubljenih, ali ako je vec opste prihvacen zasto da ne? Mogli bi da ucinimo samo jos nesto - da uvedemo da imamo Zimski, Proljetnji, Ljetnji i Jesenji Dan Zaljubljenih, ako imamo tako i za duse umrlih a neka ti datumi budu za duse zivih!
    Zivelo Crveno!
    Moja seka mi se zalila da su se taj dan zenskinje u poljoprivrednoj (dakle ni gimnazija nije bila bolja) obukivale najcesce u plavo.. plavo je boja Slobode.. boja hladna na mnoge nacine i nije prikladna za jedan tako topao praznik.. Zato dajem glas - ZA crveno jer ljepoticama ljepse stoji i nikako ne oznacava status 'zaljubljen' ili 'ne zaljubljen' po meni nose ga osobe koje vjeruju u ljubav.. onu koja traje..
    Eto tako!
    Shto bi baba iz amerike rekla - Dac orajt!

    U potpunosti se slazem sa tobom i swaka ti cast, a za was dvoje gore nemam komentara.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Br/Bg
    Posts
    65
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iako je katolicki praznik, sirom svijeta je prihvacen kao simbolican dan zaljubljenih. Sad ce se neki zapitati: "Pa sta ako su ga drugi prihvatili, zar moramo i mi?" Ma ne morate ljudi moji, niko vas ne tjera, ali pustite druge da slave ono sto zele, pa bili oni pravoslavci, katolici, ili muslumani...Nije ni 1. januara pravoslavna Nova godina, pa cisto sumljam da ovi sto su se pobunili tog dana ostaju kuci ispred televizora. Licno nikada nisam slavila 14. februar, ali mi ni najmanje ne smeta sto ga drugi slave, cak sta vise, drago mi je da vidim nasmijana i zaljubljena lica oko sebe, kojima taj dan ipak nesto znaci. Oni svojim veseljem nece nikome nauditi i jos jednom da naglasim: sloboda izbora je nesto sto niko nikome ne moze oduzeti

  11. #11
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grlica85
    Iako je katolicki praznik, sirom svijeta je prihvacen kao simbolican dan zaljubljenih. Sad ce se neki zapitati: "Pa sta ako su ga drugi prihvatili, zar moramo i mi?" Ma ne morate ljudi moji, niko vas ne tjera, ali pustite druge da slave ono sto zele, pa bili oni pravoslavci, katolici, ili muslumani...Nije ni 1. januara pravoslavna Nova godina, pa cisto sumljam da ovi sto su se pobunili tog dana ostaju kuci ispred televizora. Licno nikada nisam slavila 14. februar, ali mi ni najmanje ne smeta sto ga drugi slave, cak sta vise, drago mi je da vidim nasmijana i zaljubljena lica oko sebe, kojima taj dan ipak nesto znaci. Oni svojim veseljem nece nikome nauditi i jos jednom da naglasim: sloboda izbora je nesto sto niko nikome ne moze oduzeti
    Posle ovog svaka je suvisna
    Biste li za 40000e ozenili kineskinju?-bi ja i kineza

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar/Beograd
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dakle, pogrešno ste shvatili. Kada sam rekao da "ne bi trebalo da se slavi, od strane pripadnika drugih vjeroispovjesti", mislio sam na logiku stvari, a ne zato što mislim da je bolje da se ne slavi. Naravno da svako može da slavi šta god želi, pa ako vam treba poseban dan da bi ste se sjetili da ste zaljubljeni i to pokazali svima oblačeći crveno, samo izvolite. Evo šta je rekao jedan moj kolega na forumu mog faxa (i potpuno se slažem sa njim):
    Inace, meni je to kao i svaki drugi dan... ja sam pristalica onoga, ako si u nekoga zaljubljen ti ces mu to pokazivati svaki dan, ne treba ti Sv. Valentin, Trifun ili Sv. Ibrahim (kako li se vec zove muslimanksi) da to pokazes! Lepo je obeleziti i poslati ruzu dragoj osobi, ali ako to cinis samo taj dan, onda nema svrhe, zar ne?
    Da dodam samo da poređenje za Novu godinu nije dobro, jer se ona vezuje za kalendar, a ne za vjeroispovjest. U pitanju su julijanski i gregorijanski kalendar, koji su dobili imena po Juliju cezaru i papi Gregoriju, a oni su obojica bili Rimljani i nemaju mnogo veze konkretno sa pravoslavljem ili katoličanstvom.
    Last edited by FeaNoR; 17-02-06 at 10:05.
    Fed through the tube that sticks in me
    Just like a wartime novelty
    Tied to machines that make me be
    Cut this life off from me...

  13. #13
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bar
    Posts
    790
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Exclamation Hehehe dodacu jos nesto.. tice se momaka

    Mnogo vise muskih pripadnika je po izvjestaju moje seke za taj dan nosilo Crveno.. a sta vam to govori..?
    Da su momci spremniji na zaljubljivanje?
    Da su cure krenule u ofanzivu feminizma?
    Dobro razmislite.. ovo nije za zezanje.. cure nisu vise kao nekad i to mora da vam bude jasno.. mene iskreno to jeste slatko ali i zabrinjava.. postoji neka poruka u tome a razmislite koja..
    11 godina star PC je rahmetli.. Huswel I3 nastavlja posao
    www.magicprodesign.weebly.com

  14. #14
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam samo rekla da NE SLAVIM,a nemam nishta protiv onih koji slave...
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Br/Bg
    Posts
    65
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FeaNoR
    U pitanju su julijanski i gregorijanski kalendar, koji su dobili imena po Juliju cezaru i papi Gregoriju, a oni su obojica bili Rimljani i nemaju mnogo veze konkretno sa pravoslavljem ili katoličanstvom.
    E pa znam ja to, samo nasa pravoslavna crkva nikako to da shvati, pa moramo svake godine da slusamo jednu te istu pjesmu kako ne treba slaviti 1. januar, vec 14. januara, jer smo "pravi pravoslavci". Moglo bi se o ovome jos pricati, ali ne bih da idem u offtopic.
    Sto se dana zaljubljenih tice, ni 14. februar nije vjerski praznik, iako ima korjen u katolicanstvu. Opste je prihvacen kao simbolican praznik kojeg svijet ne vezuje za Sv.Valentina kao sveca, vec kao simbol ljubavi.
    E sad, da li ga drugi slave zato sto se tog dana sjete da su zaljubljeni, ili pak hoce drugima da pokazu da su zaljubljeni, nemam pojma, niti me zanima, jer ga, kao sto rekoh ne slavim. Sve u svemu ono sto sam primjetila vezano za svaki 14. februar je dobro raspolozenje ljudi oko mene and that's what I like!

  16. #16
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se da nije vjerski praznik vec simbolican i kao takvog ga treba i posmatrati.Sve u svemu ne znam za vas,ali meni se svakog 14, feb desi nesto neobicno,lijepo i zanimljivo..:mrgreen:

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar*Beograd
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja nemam nishta crveno i ne slavim taj dan iako sam zaljubljena
    M. Roma Volley #14

    red passion, red heart, red soul - MUFC

  18. #18
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uzgred, budi receno, postoje informacije da SVETI Valentino nije ni postajao..

  19. #19
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma i ne cudi me da nikada nije postojao.Naravno da 14.feb nema veze sa vjerom,isto ka i Nova godina koja se slavi 1.jan..A sad sto hoce oni popovi da zabadaju svudje nos i da ubijede narod u suprotno to je druga stvar.
    Biste li za 40000e ozenili kineskinju?-bi ja i kineza

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar/Beograd
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima veze sa vjerom. Bez obzira što je taj 14. februar prihvaćen kao svjetski dan zaljubljenih, njega katolička crkva slavi kao svoj praznik. A pravolsavna 14. februara slavi drugog sveca. Znači, 14. februar u tom smislu ima veze sa religijom, ali proslavljanje dana zaljubljenih je to što nema veze.
    Fed through the tube that sticks in me
    Just like a wartime novelty
    Tied to machines that make me be
    Cut this life off from me...

  21. #21
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FeaNoR
    Znači, 14. februar u tom smislu ima veze sa religijom, ali proslavljanje dana zaljubljenih je to što nema veze.
    Ti si kontradiktoran samom sebi.Sad odjednom kazes da slavljenje dana zaljubljenih nema veze sa religijom,a gore u tvojim prvim postovima je bila druga prica...Opredijeli se vec jednom.Zapocnes neku diskusiju,pa kad te pobiju,mijenjas misljenje kako vjetar dune. :mad:
    Biste li za 40000e ozenili kineskinju?-bi ja i kineza

  22. #22
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Br/Bg
    Posts
    65
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aooo ljudi, pa 19. je februar, a mi jos raspravljamo o 14. Mislim da je besmisleno.
    Skote usaglasili smo se da je proslavljanje dana zaljubljenih simbolicno, a da sam dan, citaj datum 14. ima veze sa religijom kako kod pravoslavnih, tako i kod katolika. Naravno, tu je i licna volja pravoslavnih da li ce slaviti taj simbolican dan, posto sigurno nece slaviti nekog tamo katolickog sveca.
    Nema potrebe da ovu diskusiju pretvaras u svadju. :mad:

  23. #23
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E lijepo,sad ga jos i branis
    Biste li za 40000e ozenili kineskinju?-bi ja i kineza

  24. #24
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Br/Bg
    Posts
    65
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne branim ja nikog, samo citam kako je napisano.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar/Beograd
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FeaNoR
    Znači, 14. februar u tom smislu ima veze sa religijom, ali proslavljanje dana zaljubljenih je to što nema veze.
    @ SkotCg sledeći put bolje pročitaj i razmisli o onome što sam napisao prije nego što počneš sa takvim izjavama. A isto se odnosi i na ono tvoje: "pa kad te pobiju". Ko me to pobio izvini???
    Fed through the tube that sticks in me
    Just like a wartime novelty
    Tied to machines that make me be
    Cut this life off from me...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. alkohol!!!!!!
    By pa$a milet in forum Sve i svašta
    Replies: 58
    Last Post: 27-06-04, 16:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •