Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 144

Thread: Iz dobre familije...

  1. #51
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Neutemeljeno iliti što bi se reklo - niđe veze.
    Onda ocigledno ne zivis ovdje, pa ne znas ili nisi upucen kako je prije bilo.

  2. #52
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Da pitam ove što im nije bitno iz kakve je familije...
    Što mislite o djevojci kojoj je ćaća jedan od od poznatijih šanera i prevaranata, a mama ništa manje poznata koorva tj drolja, koja je dovodila jeb*če u jednu sobu, dok su joj djeca spavala u drugoj, i tako skoro svaku noć...
    inače, djevojku svi hvale, mirna, tiha, svoga posla, poštena a uz to dobra riba... bi li izašli sa takvom...
    a...?

    I obavezno što je predložio mali Amfi (koji ako sam dobro razumio radi oko kola tako da ima znanje)- ako je polovnjača, ako je prešla 25-6 godina, obavezno da se povede da se pregleda, da ne bude sjutra kuku lele...
    Last edited by karamazov; 24-08-15 at 11:29.

  3. #53
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Da pitam ove što im nije bitno iz kakve je familije...
    bi li izašli sa đevojkom kojoj je ćaća jedan od od poznatijih šanera i prevaranata, a mama ništa manje poznata koorva tj drolja, koja je dovodila jeb*če u jednu sobu, dok su joj djeca spavala u drugoj, i tako skoro svaku noć...
    inače, djevojku svi hvale, mirna, tiha, svoga posla, poštena a uz to dobra riba...
    a...?
    Da, naravno.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  4. #54
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,969
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Pa mislis da su takvi roditelji mogli vaspitati cerku casno i posteno?! Jer ja polazim od pretpostavke da cojek iz kuci nosi manire i isto tako lose stvari.
    Tu es mon héro!

  5. #55
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Onda ocigledno ne zivis ovdje, pa ne znas ili nisi upucen kako je prije bilo.
    Ništa ne mora da znači. Može biti cura iz dobre familije, a da bude što bi se reklo rospija. Koliko znam slučlajeva dobrih ljudi iz nekih haotičnih kuća, i obratno.

    To što su se uzimali iz dobrih familija, to su oni naši stari običaji - ova je iz dobre kuće, nju ću iako mi se ne sviđa toliko. Jer ona je iz dobre familije ČOČE. (ne govorim za sve slučajeve, naravno)

    Ti prije svega ne možeš da tvrdiš da je većina tih brakova dobro, jer mi ne znamo ništa, samo ono što oni predstavljaju javnosti.

    Ljudi su individualci. Svako je onakav kako se izgradio (iako je uticaj familije jak, individua može da se dobro obrazuje i da poništi makar u sebi negativne uticaje). Evo da ovdje upotpunim karamazovo pitanje. Ako ja vidim da ta cura posjeduje određene kvalitete, ne interesuje me njena familija i šta pričaju drugi. Ja ću prvi da vidim kakva je ona, ne zanima me ocjena crnogorskog žirija. Ako vidim da je to normalna cura, naravno da ću izaći sa njom.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  6. #56
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ova koju sam naveo stvarno postoji... i svi je hvale, extra cura, mirna fina...

    Odnosno- hvalili su je, sve dok je nijesu malo bolje upoznali... a za to je trbalo duuuugo vremena, dok bi se o spletkama koje jr ta mala napravila na radnom mjestu mogao snimiti dobar film...

    Tako, ako je familija iz koje neko potice izrazito losa, bjezite glavom bez obzira, tu greske nema...
    naravno, treba biti oprezan sa onima iz"dobrih kuca"... ipak zovimo u malim sredinama, dje se mnogi dan danas prikrivaju i gledaju da ne pukne bruka i da im se ne okine nos... sve dok ne naleti neki clan kome za sve to puca ona stvar...
    Last edited by karamazov; 24-08-15 at 11:38.

  7. #57
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ova koju sam naveo stvarno postoji... i svi je hvale, extra cura, mirna fina...

    Odnosno- hvalili su je, sve dok je nijesu malo bolje upoznali... i spletkama koje jr ta mala napravila na radnom mjestu bi se mogao snimiti dobar film...
    Upravo to - dok je nijesu upoznali. Sad, dešava se da se neko vješto prikriva, ali ako se ispostavi da nije sve bajno kao što ste mislili, onda fino raskinete. Ne morate je oženiti majku mu.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  8. #58
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,969
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Moj albatrose, treba sa nekim dosta vremena provesti i u dobrom i losem pa da vidis kakvi su kvaliteti... I lagano je to izaci, pojesti kolac, klepiti... Ali za buducnost je vrlo bitno izmjeriti tricetri puta.
    Last edited by no-mercy; 24-08-15 at 11:36. Reason: ne pruta :)
    Tu es mon héro!

  9. #59
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Pa naravno no mercy. Koliko si se ti puta zeznuo u procjeni nekoga? Svi mi?

    U početku idemo na ono što znamo i procjenjujemo trenutno o toj osobi . Izađemo jer nam se sve čini dobro. Provodimo vrijeme i tek onda bolje upoznajemo...ako nije to kao što smo mislili, onda fino izlazimo iz toga. Nema tu filozofije.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  10. #60
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,969
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Ja sam se zeznuo jednom u nekoga lika, ispostavilo se da trenira boks ili tako nesto... Mici.

    Opet kazem, siguran sam da cojek/osoba uglavnom sve nosi iz kuce, vaspitanje, kulturu i te stvari... Dijete roditelje oponasa, pa to svi znamo, ako galami otac na majku, ili na djecu, dijete ce mislit da je to ispravno i ono ce isto raditi na brata, sestrum druga, majku kad malo odraste, a kad sa 14-15 god to postane njemu normalno, e onda ste se sjebali sa vaspitanjem.
    Tu es mon héro!

  11. #61
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Ja sam se zeznuo jednom u nekoga lika, ispostavilo se da trenira boks ili tako nesto... Mici.

    Opet kazem, siguran sam da cojek/osoba uglavnom sve nosi iz kuce, vaspitanje, kulturu i te stvari... Dijete roditelje oponasa, pa to svi znamo, ako galami otac na majku, ili na djecu, dijete ce mislit da je to ispravno i ono ce isto raditi na brata, sestrum druga, majku kad malo odraste, a kad sa 14-15 god to postane njemu normalno, e onda ste se sjebali sa vaspitanjem.
    Ja na primjer ne oponašam moje roditelje, posebno oca koji je u svemu pogriješio što se vaspitanja tiče. On je onaj koji više voli da dreči, nego nešto normalno kaže i ne smatram da je to normalno. Isto tako moja šira familija je puna takvih tikvi, pa su ta djeca većinom garantujem ti normalna i svi se ježe od takvog načina komunikacije i vaspitanja.

    Dakle, previše toga zavisi od individue, da bimo se oslanjali na to ko je iz kakve kuće.

    Iako mi je jasno na šta ciljate, zajebano je procijeniti nekoga ako su mu oba roditelja avetinje...samo govorim da itekako ne mora to da znači. Ne treba na prvu loptu tako ljude ocjenjivati. Familija ovdje više nije neko utemeljenje, jer su većina ovih roditelja nesposobni da podižu i vaspitavaju dijete.
    Last edited by Albatros; 24-08-15 at 11:49.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  12. #62
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Ništa ne mora da znači. Može biti cura iz dobre familije, a da bude što bi se reklo rospija. Koliko znam slučlajeva dobrih ljudi iz nekih haotičnih kuća, i obratno.

    To što su se uzimali iz dobrih familija, to su oni naši stari običaji - ova je iz dobre kuće, nju ću iako mi se ne sviđa toliko. Jer ona je iz dobre familije ČOČE. (ne govorim za sve slučajeve, naravno)

    Ti prije svega ne možeš da tvrdiš da je većina tih brakova dobro, jer mi ne znamo ništa, samo ono što oni predstavljaju javnosti.

    Ljudi su individualci. Svako je onakav kako se izgradio (iako je uticaj familije jak, individua može da se dobro obrazuje i da poništi makar u sebi negativne uticaje). Evo da ovdje upotpunim karamazovo pitanje. Ako ja vidim da ta cura posjeduje određene kvalitete, ne interesuje me njena familija i šta pričaju drugi. Ja ću prvi da vidim kakva je ona, ne zanima me ocjena crnogorskog žirija. Ako vidim da je to normalna cura, naravno da ću izaći sa njom.
    Na koji nacin ti to vidis kakva je ona cura objasni nam?
    Sto ako ti ona maze oci citavo vrijeme kako ti provalis a da ne gledas i slusas sto ti ostali pricaju?

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Imam drugara, roditelji su mu najbolji ljudi koje neko moze da pozeli za roditelje. On nije los tip ali je kockar npr. I nije materijal za brak. Kad bi neka cura gledala njegovu familiju grdno bi se zaebala.
    Komsija moj i vrhunski drug. Otac alkoholicar, lopov, prevarant... Tukao mu je majku dok nije sebi presudila. Momak sam zavrsi pomorski bez icije pomoci, ode na brod 5god, vrati se, ozeni se i tesko da ima boljeg muza i oca od njega. A isto tako i druga i komsije, da pritekne i pomogne, da saslusa itd...
    Znam veliki broj cura a i momaka bogomi roditelji radnici krvavi, doktori profesori a djeca kurve, dangube, drogeranti...

    Dosta se vaspitanja vuce iz kuce ali nije presudno u kasnijem razvijanju.
    One Ring to Rule them all...

  14. #64
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Na koji nacin ti to vidis kakva je ona cura objasni nam?
    Na prvu loptu malo toga mogu da vidim. Kad je upoznam makar mogu da vidim koji joj je manje-više nivo kulture, kako vodi razgovor, dakle koji joj je nivo obrazovanja, kakvi su joj maniri... Nemam aplikaciju koja će da mi kaže - ona je dobra, poštena, zna da razvija pitu, i da mi upali lampicu i ispiše na ekranu - ŽENI JE!

    Isto tako niko od vas ne može da vidi ništa više od toga na prvu loptu.

    Nego u početku ako vam to izgleda ok, odlučite da izađete sa njom. E, tek onda počinje upoznavanje. Opet kažem - čega se bojite, da ćete morati raskinuti ako to nije to? Da će neko reći - vidi one budale, kako ga je ona zajebala, mislio da je dobrica?
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  15. #65
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,969
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Svak od nas ima neke primjere koje moze navesti kao argumente, cojek mlatio sina koliko je idje moga, ovaj se ozenio, nesto se iznervira, oce dijete da izbaci kroz prozor... nije to sam naucio, jbg...

    Ja sam nedje davno pozvan u kuci kod moje bivse na rucak i kad sam vido kao se odnose jedni prema drugima, prema babi, ocu i sl, znao sam da tu nema greske sto se tice i djevojke, iako nijesam isao zbog toga, prajelo mi je to sto sam vidio.
    Tu es mon héro!

  16. #66
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Ja ako se budem zenio ozenicu ci djevojku ne njenu familiju. Jer familija moze, ali u danasnje vrijeme nije presudna za to kakva dje djeca ispasti. Mozes da nadjes djevojku da bude tip top za tebe a otac joj u zatvor ili brat a majka opajdara.

    A mozes da npr upoznas curu. I igrom slucaja znas joj roditelje ili si cuo da su postena, dobra familija. A nju projahalo kuso i repato.

    Zato kad nadjes curu. Sa njom izlazis ili ces nju da zenis
    Ako je ona tebi dobra i ako se vi postujete. Mogu majka i otac da joj budu Damir Mandic i Jelena Kirovic ali dzaba ako je ona i pored takvih roditelja dobra osoba.



    Sent from my LG_G3 using Tapatalk
    Pazi.....razgovarao sam sa mnogo muškaraca koji su se razveli jer ih je prevarila žena. Znaš li što im je zajedničko u priči??? Gotovo svi najviše ističu to kako im je bilo lijepo i kako su se dobro slagali i voljeli. A je li to ikakav garant da ga neće kasnije prevariti?! E nije! Ljudi se vremenom mijenjaju kao i što se mijenjaju njihovi međusobni odnosi. Nijesu ista osjećanja među supružnicima nakon jedne, tri i sedam godina. Tu se nakupi prilično prljavog veša. Osjećanja zahladne(da se ne izrazim drugačije). I što onda drži taj brak??? Drži ga kućno vaspitanje (koje se manifestuje u vidu poštovanja ljudi) supružnika koje su ponijeli iz kuće. Drži ga karakter koji je NAJČEŠĆE naslijeđen od roditelja. A za sve ovo je najodgovorniji GEN.
    Kažeš za neku djevojku da je "projahalo kuso i repato" ??? To ne mora ništa da znači ako je to radila sa momcima sa kojima se zabavljala....odnosno možda i voljela, ali ako ih nije nikad prevarila! A oni iskoristili njenu naivnost. Najvjerovatnije je da baš takva nikad neće prevarit muža. Najgore su one koje te stvari rade samo sa probranima(sa SAMO nekoliko njih ali koji su bili face) i to iz zadovoljstva a ne iz ljubavi.
    Ja ne znam nikoga da je iz kuće koju ne bije neki dobar glas a da je blagorodana osoba, i da je puna ljubavi. A znaš li ti možda?

  17. #67
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ne pričamo valjda o izlaženju i upoznavanju... Pa nije niko lud da kad upozna nekog odlučuje na osnovu familije (osim kad su extremni slučajevi u pitanju)... Valjda se misli na ozbiljnije, zajednički život i stvaranje porodice...

    Nije bitno jesu li vikali na vas dok ste bili đeca, ili vas udarili prutićem (nekad i odrali ko konje :mrgreen, ako ste pokupili one osobine koje zaista vrijede...
    #fakenews

  18. #68
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,969
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    A ne moze dijete da bira sta ce da pokupi od roditelja... Ovo ocu ovo necu, nije jos svjesno dovoljno za to.. Sve sto vidi misli da je ispravno.
    Tu es mon héro!

  19. #69
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Albatros mislio sam na to da nekad treba dosta vremena da prodje da ti upoznas nekog u pravom svijetlu... A to kakva je nekom familija moze itekako da ti pomogne da formiras siru sliku i vezi nekog

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kakvih rezona....

    Neka me neko upuca odmah... Molim vas... Aooooo
    One Ring to Rule them all...

  21. #71
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ono sto se nekad smatralo dobrom familijom, od 90. Tih pada u vodu....
    Sto bolje partijski pozicioniran otac, majka, braca, sestre, sira familija itd.... sto bogatiji nebitno kojim sredstvima i nacinima steceno... itd...
    Nema tu ni pokrivanja ni sakrivanja...
    Moralni kodeksi itd.... to je deseto, i danas je drugacije pozicionirano ka posten i lud braca, posteni i budale isti kosh, vaspitani sa obzirima -kome to treba...itd itd...
    Dakle, svako vrijeme svoje vrijednosti nosi. A sablon, tipa sve na gotovo... he... previse ocekivanja i visoka cijena.
    Hvala Lepo

  22. #72
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ono sto se nekad smatralo dobrom familijom, od 90. Tih pada u vodu....
    Sto bolje partijski pozicioniran otac, majka, braca, sestre, sira familija itd.... sto bogatiji nebitno kojim sredstvima i nacinima steceno... itd...
    Nema tu ni pokrivanja ni sakrivanja...
    Moralni kodeksi itd.... to je deseto, i danas je drugacije pozicionirano ka posten i lud braca, posteni i budale isti kosh, vaspitani sa obzirima -kome to treba...itd itd...
    Dakle, svako vrijeme svoje vrijednosti nosi. A sablon, tipa sve na gotovo... he... previse ocekivanja i visoka cijena.
    Hvala Lepo
    Slazem se. Dakle momci kriminal vam jedini garantuje da se dobro ozenite. Djevojke vi znate sto vam je cinjet' , i svi srecni i zadovoljni . 😂

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  23. #73
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Pa bas sam pricao o tome.

    Necu da hvalim sebe jer je to prelose. Ali smatram da imam sve on osto se danas ne cijeni.

    Jer danas se cijeni samo da imas para

    Da se vozi neki bijesam auto, po mogucnosti zatamljen

    Da dajes pare na kamatu

    I da imas makar dan Spuza

    Upravo u NK lik koji je izasao iz zatvora nakon dugo godina hara gradom. Sve pukose za njim. Lik ima godina dosta.

    Sent from my LG_G3 using Tapatalk

  24. #74
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kakvih rezona....

    Neka me neko upuca odmah... Molim vas... Aooooo
    Primijetio sam u pojedinim temama da i ti imas slican rezon po kom bi trebalo eliminisati sve one koji ne misle kao ti....

  25. #75
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Pa bas sam pricao o tome.

    Necu da hvalim sebe jer je to prelose. Ali smatram da imam sve on osto se danas ne cijeni.

    Jer danas se cijeni samo da imas para

    Da se vozi neki bijesam auto, po mogucnosti zatamljen

    Da dajes pare na kamatu

    I da imas makar dan Spuza

    Upravo u NK lik koji je izasao iz zatvora nakon dugo godina hara gradom. Sve pukose za njim. Lik ima godina dosta.

    Sent from my LG_G3 using Tapatalk
    Ko to cijeni...? Zar bi zhelio da imash ishta ozbiljno sa nekom koja to cijeni...?

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 23-04-12, 19:05
  2. Replies: 0
    Last Post: 14-03-11, 10:02
  3. I: Dobre cipele :)
    By vladoje in forum Ostali oglasi
    Replies: 30
    Last Post: 13-02-11, 08:42
  4. Svi ljudi dobre volje....
    By KRECHIMIR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 15-05-07, 04:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •