Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 144

Thread: Iz dobre familije...

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default Iz dobre familije...

    Prije par dana bila mi baka iz komsiluka u posjetu. Kad god bi se dohvatili razgovora o poznanicima ona bi komentarisala iz kakve je kuce, je li to vrijedna familija, ko su preci, iz kojih je krajeva...
    Da li su stari u pravu kad potenciraju porijeklo i kucu kad vrednuju osobu ili je ipak svako kovac svoje srece i da li iz porodice prevaranata ili alkoholicara moze ispasti dobra osoba?
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #2
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je moguce, ali ja u te bajke ipak ne vjerujem. Dijete dosta toga nauci kuci, vidi od roditelja, dovoljno je da vidim kako se neki momak ophodi prema curi i da mi je jasna i situacija doma kakva je.
    dva i dva su tri

  3. #3
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima uticaja ali nije presudno. Znam dobre osobe od loših roditelja, i obrnuto. Mada ako gledaš roditelje da rade neke loše stvari, nesvjesno to prihvataš kao ispravno, stoga nije zanemarljivo iz kakve porodice dolaziš.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,995
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    ne kazu dzabe dje ce kruska bez pod krusku ...

    dosta stvari se pokupi iz kuce, ako su roditelji vidimo se isto to dijete i ako krene krivim putem nece mu stat na kraj ...
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  5. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,518
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    meni je to isto kao kad neko kaže "fakultetski obrazovan" i to predstavlja savršenu priliku, a to što, recimo, ispiša čitavu dasku, ne predstavlja ništa.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,995
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    A dobro baka to je vec drugo , moze on bit i doktor nauka a ovamo da je smradina najveca
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  7. #7
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,556
    Thanks Thanks Given 
    1,956
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    A dobro baka to je vec drugo , moze on bit i doktor nauka a ovamo da je smradina najveca
    Ih, ima ih odje kolko oces
    Tu es mon héro!

  8. #8
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Prije par dana bila mi baka iz komsiluka u posjetu. Kad god bi se dohvatili razgovora o poznanicima ona bi komentarisala iz kakve je kuce, je li to vrijedna familija, ko su preci, iz kojih je krajeva...
    Da li su stari u pravu kad potenciraju porijeklo i kucu kad vrednuju osobu ili je ipak svako kovac svoje srece i da li iz porodice prevaranata ili alkoholicara moze ispasti dobra osoba?
    U životinjskom svijetu je prisutan sličan model ponašanja. Ali ono po čemu se razlikujemo je svijest. Ako imamo svijest o svojim lošim osobinama odnosno lošim crtama porodice mislim da to može da se ispravi ako ima volje.

    E, sad što će kome ta kutara da ispravlja krive drine no uvjek bira najzdraviju jedinku u psihičkom i fizičkom smislu.

    To razumijem u potpunosti ali ja lično nisam tako birao i ovo nije garancija. Na kraju ipak oba partnera u braku formiraju dalje jedan drugog. Ako je žena na mjestu da vidim tog majčinog sina koji će biti alkos pa da su mu svi u porodici alkoholičari. I obrnuto važi.

    Za mene su te priče loš čovjek, alkos, samoubica samo predispozicije. Važno je biti svjestan toga i mudro odabrati partnera koji će te kompletirati da zajedno budete 1/1. Ako se i ljubaF još tu javi prava ahaaaaaa!!! Život biva bajka :triumphant:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  9. #9
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A da li osoba koja tek treba da se formira kao licnost, zna sto je ispravno a sto nije, ako nema nekog da mu ukaze na odredjene stvari? Kako ce dijete koje nema ko da uputi, samo doci do pravilnog i zdravog nacina razmisljanja i ponasanja? Da li mozda nekom djetetu ono sto gleda doma ( i ne zna za bolje) od kad se rodilo, predstavlja normalan a samim tim i ispravan nacin ponasanja? Evo moj primjer" Jedan moj komsija je odrastao u familiji u kojoj su ceste bile "situacije (njihov izraz za lomljavu i tucu po kuci) i eto sad njihov sin koji je ozenjen i ima svoju porodicu, radi isto to, ima ceste "situacije". To je vjerovatno jedini nacin rjesavanja problema koji on poznaje, da je mozda vidio nekad kuci da mama i tata pricaju i tako rjesavaju probleme i uvidio da je to bolje nego kad majka vristi po kuci i zapomaze, vjerovatno bi shvatio da je to bolji i ispravniji nacin.
    dva i dva su tri

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Ima uticaja ali nije presudno. Znam dobre osobe od loših roditelja, i obrnuto. Mada ako gledaš roditelje da rade neke loše stvari, nesvjesno to prihvataš kao ispravno, stoga nije zanemarljivo iz kakve porodice dolaziš.
    Tačno tako. U suštini možeš da očekuješ određene stvari od te osobe, ali ne mora da znači da će ona biti takva,.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #11
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    U suštini baka je po meni potpuno u pravu...
    Potomak moze bit za jednu stepenicu bolji od svojih roditelja, a vi koji će te tvrdit da znate nekoga ko je x puta bolji, ili cak gori, vjerovatno ne poznajete njegove/njene rodotelje dovoljno dobro.

    Suština je da su naše (mladje) generacije izgubile osjećaj za moralne norme, ili ono staro "što će narod reći", pa nije bitno kakav si i kakvi su ti, nego si dobar sigurno jer imaš para, a kako se došlo do istih prećutacemo.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Suština je da su naše (mladje) generacije izgubile osjećaj za moralne norme, ili ono staro "što će narod reći"
    koliko puta se desi da narod prica gluposti, lose price bez osnova, ogovara. naravno da u tom slucaju treba da nas je bas briga za 'sto ce narod reci'.

    cesce su moralne norme bas suprotne toj 'narodskoj prici'.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,518
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    tako ti je jedan umro kao stipsa zato što je njegova žena (kad on nije bio kući) gostima govorila kako on ne da ništa da se iznosi da se počasti, a sve zato što je ona bila lijena

  14. #14
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    A dobro baka to je vec drugo , moze on bit i doktor nauka a ovamo da je smradina najveca
    Neko je ČOVJEK ili nije, bez obzira na intelektualne sposobnosti.
    Mada, nije ni baka toliko u krivu što se raspituje o familiji, jer upravo ta djeca i odrastaju u tim porodicama, što ima veliki uticaj na to šta će postati. Naravno da ima uzuzetaka u oba smjera.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    ne kazu dzabe dje ce kruska bez pod krusku ...

    dosta stvari se pokupi iz kuce, ako su roditelji vidimo se isto to dijete i ako krene krivim putem nece mu stat na kraj ...
    Ima i ona "gledaj majku pa prosi đevojku"

  16. #16
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,518
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    A dobro baka to je vec drugo , moze on bit i doktor nauka a ovamo da je smradina najveca
    Quote Originally Posted by Tom View Post
    U suštini baka je po meni potpuno u pravu...

    Suština je da su naše (mladje) generacije izgubile osjećaj za moralne norme, ili ono staro "što će narod reći", pa nije bitno kakav si i kakvi su ti, nego si dobar sigurno jer imaš para, a kako se došlo do istih prećutacemo.
    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Mada, nije ni baka toliko u krivu što se raspituje o familiji,
    samo da pojasnim, stivi i ja zovemo jedno drugo BAKA, ne pričamo o babi :lolblue:

  17. #17
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Benzin View Post
    koliko puta se desi da narod prica gluposti, lose price bez osnova, ogovara. naravno da u tom slucaju treba da nas je bas briga za 'sto ce narod reci'.

    cesce su moralne norme bas suprotne toj 'narodskoj prici'.
    Ocekivao sam tačno ovakvu reakciju, pa zato i stavio pod navodnike. Jasno ti je da nisam mislio na one rekla-kazala čaršijske price vec na onu osudu, prezir i odbacivanje od drustva zbog nemoralnih poteza pojedinaca(koji to danas bahato i bez stida rade).

  18. #18
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    samo da pojasnim, stivi i ja zovemo jedno drugo BAKA, ne pričamo o babi :lolblue:
    Stvarno ne znam ko kako koga zove, ali Kliker17 je spomenula babu pa mi je ,zamisli čuda, sasvim logično bilo da su mislili na tu babu.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    samo da pojasnim, stivi i ja zovemo jedno drugo BAKA, ne pričamo o babi :lolblue:
    A ja sam mislio na Klikerovu babu iz komšiluka i prvog posta.

  20. #20
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,518
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    e ja to ne viđeh!

  21. #21
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro/loše su arheološke relikvije spram bogato/siromašno...

    Lijepo je debatovat o etici, sistemima vrijednosti... ali danas kada svako svoju cijenu ima - vrijedan saputnik je onaj koji svojom energijom - radom, znanjem i skromnošću kompromise čini, a ne time da iznova i iznova udovoljava svojim usađenim muuuuu nagonima, što bi bio očit "znak" da je taj neko prestao da radi na sebi! A takvi ljudi su i sami sebi višak!!!

    Drugim riječima, može ČOVJEK biti "svoj na svome" i pored sve životne muke i mučenja!

    I kao takav - idelan životni saputnik.
    Bolji od sebe.

  22. #22
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    Sasvim sam sigurna da svi roditelji na svijetu (normalni) za svoju djecu žele samo najbolje, e sad, da li nedje u vaspitanju naprave grešku- naprave, ali ne što su htjeli nego što je svaka osoba posebna jedinka i svakoj je narav drugačija iako su od istih roditelja i ono što je jednoj dobar model i uzor, drugoj ne mora da bude!
    Imam dva sina,dvije, ali, potpuno različite osobe... ono čime sam jednu uspjela da urazumim, drugu sam "razgoropadila"...jednostavno ta dva čovjeka imaju različite naravi, želje, htijenja, motive, mogućnosti....tako da tvrdim da ne možemo roditelje kriviti za sve grdno što dijete napravi jer nijedan roditelj ne želi tako nešto svome potomstvu. A na djecu, zavisno od senzibiliteta i naravi utiču mnoge okolnosti...ne samo porodično okruženje, nego i kompletna društvena i socijalna atmosfera...uostalom, znate i sami da od nekog oca alkoholičara imaš dijete koje je najstrašniji antialkoholičar, ali imaš i naslednika alkosa...tako da birajte ČOVJEKA onakvog kakvog ste ga upoznali, porodica nije uticala na njega ako je on dobar čovjek od "loših roditelja"...a može biti i nesoj od jako dobrih roditelja
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #23
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,518
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    izlazi momak par godina sa djevojkom, njegovima ona fina, kulturna, vaspitana, sve super do momenta dok nije rekao da će da se ženi i kad su saznali kako se preziva i to da je druge vjere. i tako pade u vodu sva njena kultura i vaspitanje što je bilo posle, ne znam.

  24. #24
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koji su to seljaci. Kakve veze ima koje je vjere cura.

    Sent from my HTC One mini using Tapatalk
    I don't get lucky. I make my own luck.

  25. #25
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Kruska oce pod krusku, ali kad je vjetar odnese, moze i nedje drugo panut. Ono "Sve je to iz kuce" je istina, makar, u 90% slucajeva. Djeca vole da se ugledaju na ponasanje svojih roditelja, da idealizuju njihov lik i djelo. Kao da su Majka i Tata uvijek u pravu. Dijete mora nauciti samo da rezonuje, a ne da prihvata nametnuti model ponasanja.

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 23-04-12, 19:05
  2. Replies: 0
    Last Post: 14-03-11, 10:02
  3. I: Dobre cipele :)
    By vladoje in forum Ostali oglasi
    Replies: 30
    Last Post: 13-02-11, 08:42
  4. Svi ljudi dobre volje....
    By KRECHIMIR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 15-05-07, 04:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •