Page 1 of 38 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 936

Thread: 2014 fiba wc

  1. #1
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default 2014 fiba wc

    Nema teme, pa rekoh da se upisem.
    Inache FIBA opet pokazala koliko je jadna organizacija jer je otvoreno namjestila zrijeb da se ESp i US ne mogu sresti prije finala
    Osim toga, vec stanardno su podijelili 5 ulaznica ekipama koje se nijesu kvalifikovale.
    Nastavlja se totalna devastacija reprezentativne kosarke

    A
    Brazil Egipat FRA Iran SRB ESP
    Spanci izraziti favoriti mada me ne bi zacudilo da kiksnu u grupi. Poznati 1/8 finalisti vec prije pocetka samo se ne zna u kojem rasporedu.
    Francuzi oslabljeni, Srbi sa neiskusnim trenerom. Mozda je BRA tu pomrsi racune iako je nepravedno dosao ti dje je (wild card)

    B
    ARG HRV GRE Filipini Portoriko Senegal
    Mozda Filipinci nekog iznenade dok ce Senegal vjerovatno biti kanta za nabijanje
    Arg oslabljeni, Hrvati nikad jachi mada me ne bi iznenadilo da se opet prospu, Grci ce vjerovatno odigrat pristojno prvenstvo jer su na prevaru tu(wild card) Portoriko je vazda opasan tako da vjerujem da ce nekoga tuknut. Ocekujem da se u zadnjem kolu malo stimaju rezultati nebi li se izbjegla ESP u 1/8

    c
    Dominikana Finska Novi Zeland Turska UKR USA
    Nadam se da ce Finci biti iznenadjenje. Mislim da su jedini zasluzili taj WC jer stvarno ljudi ulazu u kosarku i svake godine su sve bolji.
    Poprilicno ujednacena grupa lishe Amera.

    D Angola Australija Korea Litvanija Meksiko SLO
    Najlaksa grupa. Litvanci SLO i AUS sigurno prolaze. Tajna ove grupe je izbjeci drugu i 4-tu poziciju i ukrstanje sa US.
    Last edited by Moracikus; 25-08-14 at 04:55.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  2. #2
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Nema teme, pa rekoh da se upisem.
    Inache FIBA opet pokazala koliko je jadna organizacija jer je otvoreno namjestila zrijeb da se ESp i US ne mogu sresti prije finala
    Osim toga, vec stanardno su podijelili 5 ulaznica ekipama koje se nijesu kvalifikovale.
    Nastavlja se totalna devastacija reprezentativne kosarke

    A
    Brazil Egipat FRA Iran SRB ESP
    Spanci izraziti favoriti mada me ne bi zacudilo da kiksnu u grupi. Poznati 1/8 finalisti vec prije pocetka samo se ne zna u kojem rasporedu.
    Francuzi oslabljeni, Srbi sa neiskusnim trenerom. Mozda je BRA tu pomrsi racune iako je nepravedno dosao ti dje je (wild card)

    B
    ARG HRV GRE Filipini Portoriko Senegal
    Mozda Filipinci nekog iznenade dok ce Senegal vjerovatno biti kanta za nabijanje
    Arg oslabljeni, Hrvati nikad jachi mada me ne bi iznenadilo da se opet prospu, Grci ce vjerovatno odigrat pristojno prvenstvo jer su na prevaru tu(wild card) Portoriko je vazda opasan tako da vjerujem da ce nekoga tuknut. Ocekujem da se u zadnjem kolu malo stimaju rezultati nebi li se izbjegla ESP u 1/8

    c
    Dominikana Finska Novi Zeland Turska UKR USA
    Nadam se da ce Finci biti iznenadjenje. Mislim da su jedini zasluzili taj WC jer stvarno ljudi ulazu u kosarku i svake godine su sve bolji.
    Poprilicno ujednacena grupa lishe Amera.

    D Angola Australija Korea Litvanija Meksiko SLO
    Najlaksa grupa. Litvanci SLO i AUS sigurno prolaze. Tajna ove grupe je izbjeci drugu i 4-tu poziciju i ukrstanje sa US.
    Mogao si i puno ime napisati da ljudi ne steknu pogresan utisak

    Sto se tice zrijeba, zemlja domacin ima velikog udjela u tome.Masu se medijski reklamira ovo SP kod njih, a i brojni igraci koji su bili oslonac reprezentacije Spanije se nakon ovog SP oprastaju od reprezentativne karijere i na sva zvona najavljuju zlato jer se igra kod njih kuci.Wild cards se uvijek dijele cini mi se samo sto ih dobijaju zemlje koje najvise plate, a ne reprezentacije koje kvalitetom mozda zasluzuju da se nadju tamo.

    A grupa

    Spanija,Francuska,Srbija su moji pikovi ali se ne bih iznenadio da umjesto Francuza ili Srba Brazilci budu u prva 3.Francuska je masu oslabljena i vrlo tanka na spoljnim pozicijama, atletski i defanzivno su mozda jedna od najboljih ekipa ali nedostatak pravog pleja moze dosta da ih kosta, bez Parkera pa i de Coloa tesko da ce to ici glatko ko na EP.Srbija ne bi bila Srbija kad nesta ne bi zajebali prije SP, pored brojnih povreda i otkaza juce nakon poraza od Novog Zelanda u Pioniru izbio skandal sa Micovom i izbacen je iz reprezentacije koja i pored skromnog defanzivnog potencijala na centarskim pozicijama sad je izgubila i jednog od najboljih defanzivaca na krilnim pozicijama.Brazil je jedna iskusna reprezentacija o cemu govori cinjenica da je Tiago Splitter sa 29 godina jedan od najmladjih u rosteru Ako Marselinjo Huertas bude igrao ko u Barseloni bice veselo protiv svih favorita.

    B grupa

    Hrvatska,Grcka,Argentina bi trebali da prodju ali postoji velika sansa da se sve 3 ekipe raspadnu ukoliko budu dozvolili iznenadjenje od run and gun Portorika(koji je dobio Argentinu na trofeju Beograda) ili Filipina koji masu ulazu u kosarku i bas nekako zazivio taj sport kod njih iako nijesu neki kvalitet, doveli su inace Andray Blatcha ex Nets da igra za njih Od ove trojke najvise bih volio da Grci ispadnu samo zbog nekih grka na drugom forumu koji misle da je njihova reprezentacija NBA tim za ostatak evropskih lise Spanije.

    C Grupa

    Ova grupa mi je nekako najzanimljivija Zna se ko ce biti prvi a ostale pozicije moze svako da uzme.Dosta intersantnih ekipa ali mislim da je Turska najbliza tom drugom mjestu mada ne mora ni to da znaci nista.Finska je moja zelja da prodju dalje zbog jednog od mojih omiljenih igraca Petteri Koponena koji ce sa bratom Rajsom u Himkiju ciniti bekovski par, jedan od najboljih evropskih sutera.Za Ukrajinu sam siguran da ne moze da ponovi uspjeh od prosle godine ali se mogu provuci.Novi Zeland je u mecevima sa Srbijom pokazao da nijesu neka ekipa koja se moze lagano pobjediti vec da se moraju ozbiljno shvatiti od svakog protivnika, jedva su ih Srbi pobjedili prvu da bi drugu od njih izgubili, svako sutira za 3, vrlo mobilna, atletska reprezentacija.

    D grupa

    Litvanija i Slovenija bi trebale da prodju ali se moze desiti da Slovenci budu 4ti zbog vrlo tanke rotacije i sumnjivog kvaliteta na centarskim pozicijama, gdje bi im cak i Vidmar bio pojacanje ali nema ni njega ni Begica pa ce Omic morati da krpi.Od ostalih ekipa ocekujem da prodju Australija i Angola, Australija ima par solidnih igraca ali po meni nedovoljno da ugroze Litvaniju i Sloveniju.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Australijanci imaju kvalitet ali generalno bolje igraju OI nego SP. Bice intresantno vidjeti Exuma jer bi trebalo da dobije poprilicno minuta. Momak inache nidje do sad nije igrao seniorsku kosarku. Stalno je bio u olimpijskom kampu i tamo trenirao sa ostalom talentovanom djecom + ljetnja FIBI-na prvenstva.
    Odigrao je prosle godine malo protiv Novog Zelanda i to je to. Pravac world cup, pa NBA. Veoma neobicno iz evropske perspektive.
    NZ je dosta bio slabiji prosle godine kad su igrali i sjecam se da ih vodi neki Crnogorac iz BG. Vucinic cini mi se :-)
    Filipinci su jos slabiji ali imaju par Amerikanaca na celu sa tim igrachom iz Netsa. Mislim da mnogi od njih igraju i kao ne-naturalizovani.
    Uglavnom, imam osjecaj da ce neka od ovih dalekoistocnih selekcija skalpirati favorita zvucnijeg imena.
    Finci su moji favoriti, igraju timski i suterski, bash onako kako ja volim.
    Ukrajinci mogu opet iznenaditi, jednostavno igraju tu neku ne-evropsku opustenu kosarku i cesto bash tako napravish rezultat.
    Last edited by Moracikus; 25-08-14 at 13:20.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  4. #4
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvo jedna radosna vijest za sve one koji ce da prate ovo SP. Prenosi su na tv Vijesti dakle ocekuje nas puno bisera i nepoznavanja pravila.

    Neka moja progonoza, mada ste manje vise sve vi rekli

    Grupa A: Spanija naravno, oni su puno ulozili u ovo SP, neki igraci su pa i namjerno propustili EP prosle godine da bi igrali ovo takmicenje i da bi se oprostili. U ovom sastavu su za klasu ispred bilo koje selekcije iz Evrope, al' opet mislim nedovoljno da pariraju amerima. Uz to, steta sto ovako brutalan sastav ima za selektora kesu kakav je Orenga. Tip me neodoljivo podsjeca na Luku Pavicevica. Francuzi kao drugi favoriti, jesu oslabljeni ali mislim da im je ono osvajanje EP donekle skinulo teret i da ce sada lakse igrati. Srbija je u klasicnom balkanskom maniru uspjela da odradi zadnji mec pred SP. Micov i Djordjevic su se posvadjali, i vise nije dio tima. Igraju bez Nedovica, ne zna se koliko ce biti spremni Teodosic i Krstic, sa znakom pitanja koliko moze Bogdanovic jer vidim svi od njega ocekuju 20+ poena po mecu. Proci ce grupu, al' ne znam koliko mogu dalje. I jedna vijest za twistera - Raduljica je bio jedan od boljih igraca tokom priprema , Brazil bi trebalo da bude 4., ostale reprezentacije nemaju sanse al' eto uvijek ima prostora za iznenadjenje.

    Grupa B: Hrvati mi izgledaju dobro, imaju odlican sastav, prosle godine su razbili maler na velikim takmicenjima. Imaju dobrog trenera i ne previse jaku grupu. Bice zanimljivo vidjeti kako ce Lafayett da se uklopi i kako ce Hezonja da igra koji je super igrac. Na papiru imaju po meni sastav za 1/4. E'o koga Repesa vodi: http://www.index.hr/sport/clanak/del...oj/767118.aspx Argentince sam gledao na ovom trofeju BG nisu nesto dobro igrali, nemaju nekog cistog sutera u ekipi i mislim da im to predstavlja problem a i stari su, Scola jos igra . Grcka je uvijek nepoznanica, mogu da odigraju super a mogu i da ispanu odmah. Filipini i Portoriko su tu da dodatno unesu neizvjesnost u grupu i izmedju njih treba traziti cetvrtu ekipu koja prolazi ovdje. Senegal ce da gubi svako sa 30+ razlike.

    Grupa C: Ne treba trositi rijeci u vezi USA. Praticu Rouza najvise, da vidim kako to izgleda posle pauze. Ostatak grupe je dobar. Mislim da bi Finska cak mogla do 2. mjesta jer sam bas pratio da ulazu. Turci ocajno igraju svako prvenstvo van svoje drzave i njih sam pratio protiv Srbije. Znaju da udju u seriju gresaka i nekih nerezonskih suteva. Novi Zeland igra na puno poena, namucili su Srbiju. Ukrajina ce da isprdi totalno a i bice zanimljivo ta Dominikanska Republika. Ovako gledajuci lise USA prilicno izjednacena grupa.

    Grupa D: Litvanija je cini mi se dobila sve pripremne utakmice, gledao sam ih jednom, igraju dobro i mislim da bi trebalo lagano prvi da budu. Slovenci opet imaju problema sa sastavom i ne znam da li su ikad posli na neko takmicenje a da nisu imali 300 povreda i otkaza. Australija bi mogla biti druga. Angola, Juzna Koreja i Meksiko. Pff. Na papiru najgora grupa. Odje bi cak i mi mogli proci sa sve Lukom na klupi.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ja uopste nemam povjerenja u Repesu. Mozda jeste top 3 strucnjak u HRV ali mu je konkurencija nikakva.
    Ako Hezonji ne da minimum 15 minuta po mechu onda neka se nosi u 3PM.
    Pun mi kofer tih trenera koji oklijevaju da bace onakve bisere u vatru i drze nekakvu starudije sa kojima sarudjuju po 10 godina.
    Po meni Srbija nema sto da izgubi ako da Bogdanu lidersku palicu. Ovo prvenstvo im rezultatski nista ne znachi i pravi je trenutak da se testiraju testisi mladog Pivljanina ;-) Djordjevic mi jos manje odise povjerenjem od Dzazmina. Izgleda kao da na silu zeli da nametne autoritet.
    A prijateljske utakmice su vishe nego smijesna stvar. Nikad necu zaboravit UKR prosle godine upravo zbog tih pripremnim dje su izgledali kao ekipa zrela za ispadanje iz B divizije. Dodje prvenstvo, kad ono kvrccc :-)
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  6. #6
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro jesu pripremne utakmice prakticno nista, al' isto ne ide ovaj i ovakav sukob nedelju dana prije SP. A litvanci i da su izgubili sve pripremne opet bi bili glavni favoriti u ovoj grupi. Juzna Koreja - kontam da im se igra bazira da sve sto rade rade brzo.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Najvise mi je krivo sto ce Vijesti prenositi ovo SP, ima da mi upropaste svaku utakmicu sa svojim "strucnim" komentarima a nemam dileme da ce zvati u goste ko RTCG razne random tipove koji se u ozbiljnu kosarku razumiju koliko i Luka Pavicevic u odbranu od pick and rolla.Da je srece da plate onim momcima sa Sport Kluba koji su NBA prenosili posto Edina ne mogu dovesti jer on za BiH neku tv to odradjuje nego cemo slusati one blavore njihove.I Sofra bih radije slusao kako prenosi kosarku nego li njih.

    A ima da se naslusamo svaki put kad budu prenosili Spaniju price oko Mirotica, jer ne propustaju sansu da njega pomenu u bilo kom kontekstu:
    Kosarkas crnogorskog porjekla, nase gore list, sin naseg naroda, staropodgoricanin, momak kojem je djed bio zelenas i vjencani kum Krsta Popovica, roditelji liberali iz 90tih, dijete sa podgorickog asfalta, nas coek ali sa spanskim pasosem.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Zasto vam je toliko bitan komentar?
    Nikad mi nije bilo jasno kako ljudi ne mogu da izcooliraju komentatore.
    Jedino sto ne podnosim je kad neko navija protiv moje ekipe, preko ostaloga prelazim laganeze
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  9. #9
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izoliraj ti tipove koji kazu tipa: 'i e'o ga Fernandez autor svih 15 poena' ili kad krenu u strucne analize kako je Litvanija ekipa koja ima sjajnu unutrasnju igru i kako Kleiza uzima samo suteve koje moze pogoditi.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Sve se to podnese, samo treba strpljenja ;-)
    Kako su samo bili skochili na Grgura zbog Demikechelisa i Mascherana pa se ispostovilo da su mu to manje vishe jedine stvari dje je u pravu :-)
    Spanija razvalila ARG u prijateljskoj sinoc.
    Moram to nedje skinut da gledam, jer kako oni ljudi igraju to je umjetnost
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  11. #11
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ne zna ko kolike su kvote na Spaniju i Ameriku da osvajaju?

  12. #12
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Što se Srbije tiče mislim da je maksimum maksimuma četvrtfinale. u ovom trenutku mislim da je i recimo Ukrajina jača od Srbije. Đorđević vodi sljedeći tim:
    1. Teodosić, Marković, Jović
    2. Bogdanovć
    3. Kalinić, Simonović
    4. Bjelica, Birčević, Štimac
    5. Krstić, Raduljica, Katić
    4 beka, od kojih dvojica ne mogu ni okean iz broda da pogode. dvije trojke, koje su isuviše diskutabilne i pazi sad 6 visokih od toga 4 teška centra i jedna izvorna 4-ka ( Birčević).
    igrači koji zbog povreda i drugih stvari nisu tu:
    1. Nedović, Micić
    2. Micov, Milosavljević
    3. Lučić, Dangubić
    4. Erceg, Veličković, Mačvan
    5. Kuzmić, Marjanović
    jači tim od ovoga koji ide u Španiju.

    što se Hrvatske tiče, mislim da imaju odličan tim. sve najbolje što imaju su okupili. najveći problem vidim na pleju i na poziciji 5. te dvije pozicije su uzročno- posljedično povezane. Tomić ne može sam da kreira i treba mu dobar pik igrač, što ni Lafajet a kamoli Ukić nijesu. kako će to rješiti ne znam. na 2,3 i 4 su top. Bogdanović i Simon odličan bekovski par, plus Hezonja crnac u tijelu bijelca. na 3 Rudež sa ubitačnim šutem, a tu je i odbrambeni specijalac Babić. na 4 Markota i Šarić sasvim dobra kombinacija. na 5 Žorić najbolji rol igrač u ovoj repki. problem može biti Repeša koji vrti samo 3 akcije i u kojoj nema previše opcija za petice. očekujem njihovu borbu sa Grcima za prvo mjesto.

    1. Ukić, Lafajet
    2. Bogdanović, Simon, Hezonja
    3. Babić, Rudež
    4. Šarić, Markota
    5. Tomić, Žorić i Andrić
    meni djeluje da od 2005-te nijesu imali jači tim. najbitnije je da u osmini izbjegnu Španiju i Srbiju. Srbiju ne toliko zbog kvaliteta nego zbog psihološke blokade koje imaju u tim mečevima.

  13. #13
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Meni je zapravo smijesno sto je Djordjevic obecavao neku modernu, brzu kosarku sa dosta trcanja i atleticizma gdje bi forsirao mlade igrace a kao rezultat ima mozda jednu od najstarijih reprezentacija na SP i ekipu sa 4 klasicna centra od kojih nijedan ne moze da se odvoji od zemlje vise od 10 cm ni da brani pik.Ne bih stvarno da kritikujem nekog prije SP, ali voditi 4 centra i vjerovatno igrati kosarku koja je bila aktuelna dok je Djordjevic igrao profesionalno nije nesta sto bi trebalo da ulije povjerenje u selektora.

    Sto se Hrvata tice, atmosfera u njihovom timu je nikad bolja prema njihovim novinarima, sa nestrpljenjem ocekuju pocetak SP i mogu reci da je ovo jedna od najtalentovanijih njihovih generacija u zadnje vrijeme.Volio bih da daleko doguraju i da naprave dobar rezultat na ovom SP.Za 20 minuta pocinje zadnja njihova pripremna utakmica protiv Litvanije i trebala bi biti dobra utakmica uz prenos na SK3.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Grupu ce proci al sto se tice dalje ne znam. Jos se ne zna koliko je Teodosic spreman a i Krstic nije jos 100% fit. Mislim da ce biti zabavno gledati Raduljica vs braca Gasol ili Ibaka.
    Drago mi je zbog hrvata jer i prije su imali fine generacije al su na psiholoskom planu bili ocajni. Sad imaju sve da budu iznenadjenje prvenstva i ako im se posreci zrijeb daleko da doguraju.

    Sent from my HTC One mini using Tapatalk
    I don't get lucky. I make my own luck.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by desert de Lleó View Post
    Grupu ce proci al sto se tice dalje ne znam. Jos se ne zna koliko je Teodosic spreman a i Krstic nije jos 100% fit. Mislim da ce biti zabavno gledati Raduljica vs braca Gasol ili Ibaka.
    Drago mi je zbog hrvata jer i prije su imali fine generacije al su na psiholoskom planu bili ocajni. Sad imaju sve da budu iznenadjenje prvenstva i ako im se posreci zrijeb daleko da doguraju.

    Sent from my HTC One mini using Tapatalk
    Valjda planira da igra sa 2 centra protiv brace Gasol i Ibake/Reyesa, plus i ostale reprezentacije u njihovoj grupi imaju mocne centre Splitter/Nene/Varejao(Brazil),Francuzi imaju Diawa,Lovernja,Mahinmia i ostale cak i Iran ima nekog centra od 220cm.Ne znam svakako je to mnogo centara za danasnju kosarku sa tim sto nijedan od njih ne moze efektivno igrati 4ku.Samo cekam kad bude neka takva twin tower petorka pa da Ibaka uradi nesta slicno Stimcu sto je ucinjeo Carter Weissu

  16. #16
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Vodi 4 centra, jer izgleda da se pogorsala situacija sa Krsticevom povredom, pa ce se cekati eventualni prolazak u drugu fazu, za njegov kompletni povratak.

    Nije mu ni to neko opravdanje, jer opet ne vidim razlog da se vodi Katic koji ima katastrofalnu sezonu iza sebe, i sramotnu igr na EP...
    Bez potpisa.

  17. #17
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.sportcaffe.me/mundobasket...ajava-grupa-a/

    Najava grupe A... Narednih dana i ostale grupe...
    AJMO CRNA GORO !!!

  18. #18
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    First unconfirmed rumours about Kalnietis injury: broken collar bone. Unconfirmed.

    Kalnietis se povrijedio protiv hrvata u mecu kome su komsije igrale prvo poluvrijeme fenomenalno i sve im je polazilo za rukom. Ako je ovo tacno onda litvanija gubi previse bitnog igraca.

    A inace rece komentator sa SK, da je Raduljica bio dio trejda izmedju Bucksa i Clippers i da ce ovaj od iduce sezone tamo igrati. Taj momak ima vise srece n'o pameti.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  19. #19
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by desert de Lleó View Post
    First unconfirmed rumours about Kalnietis injury: broken collar bone. Unconfirmed.

    Kalnietis se povrijedio protiv hrvata u mecu kome su komsije igrale prvo poluvrijeme fenomenalno i sve im je polazilo za rukom. Ako je ovo tacno onda litvanija gubi previse bitnog igraca.

    A inace rece komentator sa SK, da je Raduljica bio dio trejda izmedju Bucksa i Clippers i da ce ovaj od iduce sezone tamo igrati. Taj momak ima vise srece n'o pameti.
    Boli ga tuki, 3ci centar kod Doc Riversa vjerovatno nece minuta pored Jordana i Hawesa vidjeti nego je meni jos cudnije da su Bucksi za njega i Delfina dobili Dudleya i first round pik.Bilo bi zanimljivije da je u Cavse otisao tamo bi mozda dobio koji minut

    Vidjeh povredu Kalnietisa mislio sam da je rame mu iskocilo ali svakako ce propustiti SP a bez njega su Litvanci sjebani.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Onaj blavor od Repese je Hezonji dodjelio nesto vishe od 4 minuta :-(
    Ubjedljivo najgori element te reprezentacije je upravo on.
    Osim one trojke Smith-a u Areni ja se ne sjecam da je njegova ekipa dobila neku gustu zavrsnicu.
    Djordjevic je sa druge strane totalno neiskustan. Ne znam sto im bi da njega postave pored onolikih trenera :-(
    Za mene su Srbi jedna velika enigma.
    Ne znam da li Mirotic prati ove pripremne utakmice? Evo jedna klip specijalno za njega :-)
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  21. #21
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najgore od svega je što ko se ne snađe ima da pati od komentatora na Televiziji Vijesti... srećom kod mene u kući će da odjekuje Slobodan Šarenac Što se mene tiče navijam za Srbiju i Hrvatsku, a i protiv Amera (gdje bih volio da laganeze prođu grupu) pa da se malo opuste

    iz prve grupe prolaze: francuska, spanija, srbija i brazil

    iz druge grupe: hrvatska grcka, portoriko i argentina

    iz trece grupe: amerika, turska, novi zeland i sad tipujem na ukrajinu ispred finske ali ne znajuci kakva je domenikanska republika

    iz cetvrte grupe: litvanija, slovenija, angola i australija
    Last edited by Herkul; 27-08-14 at 11:06.

  22. #22
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Biće ovo jedno od lošijih SP - Argentinci još stariji (tri glavna igrača imaju zajedno 105 god) i bez Đinobilija,Francuzi bez Parkera,Brazil sa 9 igrača sa 30+ god (drugi najmlađi ima 28! ), Litvanci isto sa gomilom veterana (sad i bez Kalnietisa)...Imam osjećaj da bi većina ozbiljnijih repki rado preskočila ovo takmičenje,da im se može. Sve osim ''nacrtanog'' ESP-USA finala će bit' prvorazredno iznenađenje.

    Hrvati mogu baš dobro da prođu,ako se standardno ne raspadnu poslije prvog poraza,dok Srbija ima potencijal da pukne samo tako- imaju 4 odlična igrača (Teodosić,Bogdan,Krstić,Bjelica) i provaliju na klupi.Vodi ih čovjek bez skoro ikakvog trenerskog iskustva,koji sve više liči na košarkašku verziju Siniše Mihajlovića,a asistira mu Muta Nikolić (koji je ugurao u repku 3 svoja igrača iz Kragujevca ,među kojima i rezervnog pleja Radničkog,Jovića).Uz to, njih još prilično drži ta priča o ''košarkaškoj sili'',nikako ljudi da se spuste na zemlju i ukapiraju đe sa trenutno nalaze.
    Sloveniju ću gledat' zbog G.Dragića,trenutno ubjedljivo najboljeg ex-yu igrača. Inače,zna li ko je li se njima odazvao Lorbek?

    Uglavnom,ne nadam se nekom naročitom basketu.Još kad se na to nadovežu komentatori sa tv vijesti,eto ljepote neopisive.
    Shit has hit the fan !

  23. #23
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bongo View Post
    Sloveniju ću gledat' zbog G.Dragića,trenutno ubjedljivo najboljeg ex-yu igrača. Inače,zna li ko je li se njima odazvao Lorbek?

    Uglavnom,ne nadam se nekom naročitom basketu.Još kad se na to nadovežu komentatori sa tv vijesti,eto ljepote neopisive.
    Lorbek nece igrati za Sloveniju tako da su i oni oslabljeni, narocito u reketu ce biti veselo jer im je jedini klasican centar ono drvo Omic a njemu nemaju kvalitetne zamjene jer ni Vidmar ni Begic takodje nisu tu zbog povreda.A evo Dragica od prije neku noc protiv Litvanije

  24. #24
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakva ljepota od igrača,gledaj ovo- sve školski: ulaz,kontakt,roling,prednja finta,koš.

    Ništa,bez Lorbeka će on i Blažič bit' dovoljni da prođu grupu i tu im je kraj.
    Interesuje me i 'oće li što pokazat' Murić,pominje se ka' moguće pojačanje Partizana.
    Shit has hit the fan !

  25. #25
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    AJMO CRNA GORO !!!

Page 1 of 38 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. IX Medjunarodni podgorickii sajam knjiga Podgorica 05.07.2014-05.12.2014
    By djordje1990 in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 3
    Last Post: 20-11-15, 21:09
  2. Najam Stan u Budvi 20.06.2014-15.07.2014.
    By podgoricko-dijete in forum Nekretnine
    Replies: 40
    Last Post: 30-06-14, 12:41
  3. IX Medjunarodn podgorickii sajam knjiga Podgorica 05.07.2014-05.12.2014
    By djordje1990 in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 07-05-14, 15:58
  4. Crna Gora postala član FIBA
    By adrenaline in forum Ostali sportovi
    Replies: 6
    Last Post: 06-09-06, 14:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •